Long: „Ik heb het recht om zo au en dan van het geijkte pad af te gaan 6 .oudekerks ledri jf wil gouwen langs ?t)ude Rijn HUISI ■RAADi Vroege bloeiers laten op zich wachten Yuppie Yuppie Yeah! Voorjaarssalade „NNENLAND CeidaeSotwcwit DINSDAG 7 APRIL 1987 PAGINA 11 de k( raadplej gratis vm van de) 14.30. i PKj®9TERDAM „Jij wou met als subtitel liedteksten van Ro- t Long" heet de door [Stattonswhgvcrij Sijthoff Zojuist «^uïÜfegeven bundel. Naar Lioo jieiding hiervan is me- journalist uitgeno om Robert Long te irviewen. Het gesprek niet beperkt tot het Van de gelegenheid tevens gebruik ge- 9.0Ó, 21.i'akt om hem het een en te vragen over zijn 18); i4.5uiizing naar een villa l het Comomeer en zijn SREENWfiewerking aan het cxid«r (1^-spelletje „Mijn ge- In". 1NQ ïicieel woon ik nu zo'n vijf ;en aan het Comomeer. •an ben ik drie weken el- Maar ik wist vooraf, dat een aantal dingen had «»N. ©te" handelen. Vanaf eind h°°P daar aan de 'anS 1.45, 21. vachte rust toe te komen, wo'. 14.<ik vind Nederland zeker Iris (1 een land, waarvan je zegt: Mr11 bli^ dat We?* ben' 13.30. v*nd de omstandigheid l in Italië wonen, waar een THEATfttig klimaat heerst en waar 56, Absoluut onbekend ben, erg qo p^jtrekkdijk- Ik kan gewoon 21.1ST het dorp waar ik nu |>n lopen, zonder dat ie- lEATERnd zegt: „Robert, mooie 45~7l97(ft! -Lelijke televisie!" 0, 21.zijn medewerking aan F,°crPn Seheimhet tv-spelletje tijdenTde Tros en door de vert°l- ATER li van een wel erë commer- zie CitjÖ klinkende kerstplaat is. Üing en idealen al te ge- f^^kehjk heeft ingeruild voor ok 14 0 mentahteit. waar hijzelf jaren tegen aan heeft geschopt. Robert Long glimlacht: „Het is een beetje Baghwan, ja. Met dit verschil: ik heb mezelf nooit tot goeroe uitgeroepen. Dat hebben de anderen voor een belangrijk deel gedaan. Wat in die bundel staat, heb ik gezegd en geschreven en het is gemeend. Maar als je de daarin opgenomen biografie door leest, dan weet je ook dat in de loop van vijftien of achttien jaar, waar deze teksten betrek king op hebben, er regelmatig veranderingen zijn opgetre den. En zo is het nog, dat af wijken van de paden, waarvan anderen vinden dat ik die ei genlijk dient te blijven bewan delen". „Het is niet de eerste keer, dat ik een andere weg ben inge slagen. Toen ik in het Engels ging zingen, was er een grote club nijdig, omdat men vond dat ik religieuze nummers op het repertoire nam. Toen ik Nederlands ging zingen, wa ren er een heleboel die veront waardigd riepen: wat krijgen we nou! Toen ik niet steeds platen volgens hetzelfde stra mien wilde uitbrengen en an dere dingen, zoals een musical, ging doen, werd er afkeurend gezegd: dat willen we niet van onze Robert. Als ik me daar aan had gehouden, dan was ik al langer een duplicaat van mezelf geweest. En daar heb ik absoluut geen trek in". Desondanks zijn veel fans te leurgesteld. Ze verwijten je principes te hebben verkwan seld. Robert Long in alle rust: „Dat is het vervelende: een hoop mensen ontlenen hun eigen principes aan iemand of aan een instituut. Het is natuurlijk heel gemakkelijk om dat te doen, om een richtlijn te bezit ten. Als mensen dus vinden dat ik in een heleboel van mijn shows en op mijn platen bepaalde zaken zo goed heb aangepakt, dan zou ik het dus altijd moeten blijven verkon digen. Zij hebben zich mijn standpunten eigen gemaakt en zij worden kwaad als ik in de loop der jaren verander en een andere visie krijg, die eigenlijk niet zo sterk afwijkt. Dat meen ik serieus: lees dit boek maar eens goed door. Ik heb het recht om me verder te ontwik kelen en ik zal dat recht zono dig altijd blijven bevechten". Je bent toch wel zo integer, datje je echt heb geërgerd aan bepaalde vormen van klein burgerlijkheid en schijnheilig heid. Je bent toch niet louter terwille van de amusements waarde zo tekeer gegaan? Robert Long: „Dat ik de be hoefte had om bepaalde onder werpen in mijn theaterpro gramma of op de plaat op te nemen, is buiten kijf. Daar naast heb ik nooit uit het oog verloren, dat de mensen een paar tientjes voor een plaat moeten betalen en daar dus ook het volle pond voor moe ten krijgen. Maar nooit zo van: dit en dat zet ik even mooi op een rijtje en daar zullen ze wel op afkomen. Ik ben nu 43 en ik heb ge merkt dat ik veel zaken tot de kern herleid. Bepaalde symp tomen zijn in wezen terug te voeren tot grondgevoelens als angst, behoudzucht, verlegen heid, liefde. Dus aanvechtbare kwesties, die bij mij hebben geleid tot teksten als „Jezus redt", probeer ik tot de kiem te analyseren. Ik probeer er achter te komen, wat de ach terliggende motieven zijn". „Ja, ik ben bezig met een nieuwe elpee. En ik ben voor al bezig met een roman. Dat vind ik leuk. Ik heb nog nooit echt een groot verhaal ge schreven. Daarin zal ik voor mezelf proberen dingen wat anders te kleuren. Ik verheug me zo op het boek. Het kan wel niets worden, maar ik wil zien of ik het kan. Ik hoop het dit jaar af te maken. Ik ben al over de helft. Ik kan niet gauw een half uurtje schrijven en dan weer wat anders doen. Ik moet er echt voor gaan zit ten". Dan met pretoogjes: „Ik vind het ook leuk om in dat boek het een en ander in de maling te nemen. Dat is ook een vorm van amusement. Het moet zo zijn, dat de mensen het boek per se en in één adem tot de laatste bladzijde willen uitle zen". Is dit niet het noodlot van links geëngageerde, populair geworden cabaretiers, dat ze vroeg of laat in een soort van identiteitscrisis geraken, waar door ze ook zichzelf in de ma ling gaan nemen? Door hun populariteit verdienen ze grof geld en gaan ze er min of meer naar leven. „Dat is de cynische kant van het geheel. Mijn eerste elpee heeft mij relatief rijk gemaakt. Dat is natuurlijk bespottelijk: je bent het absoluut niet eens met de maatschappij en je zit daarom in de blubber te roe ren, maar aan de andere kant verdien je er zoveel geld mee, dat je in wezen al monddood bent gemaakt. Succes is heel corrumperend, als je niet uitkijkt. Ik heb me er weinig door laten corrum peren, omdat ik altijd op mijn eigen smaak en visie ben afge gaan. Dat ik er geld mee ver dien, kan ik ook niet helpen. Ik ben er heel gelukkig mee. Het geeft je een zékere vrij heid om dingen achterwege te laten. Wanneer ik minder geld verdiend zou hebben, dan moet ik waarschijnlijk nu nog „Mijn liefste, mijn liefste" zin gen. Dat ik opgehouden ben met theater heeft niks met identi teitscrisis of genoeg verdiend hebben te maken. Ik kan het wel tot mijn dood blijven doen, maar ik had er geen zin meer in. De uitdaging was weg. Het stond me op het laatst zelf zo tegen, dat ik trillend op mijn benen en soms zelfs totaal on passelijk op het toneel stond. Hoe staat het met je voorne mens om samen fnet Dimitri Frenkel Frank een musical over Tsjechow te schrijven? „Die is geschreven. Ik ben de musical aan het opnemen in een demo-studio. Ik denk dat het heel leuk wordt en als het niet zo is, kan het me ook niet zoveel schelen. Mislukken vind ik niet erg, als je het maar hebt aangedurfd om het te doen. Dimitri en ik hebben er samen twee jaar aan ge werkt. Het werkproces was al leuk genoeg. Het heet simpel weg „Tsjechow" en het gaat in première op het moment, dat wij vinden dat het moet. We willen het eerst in Duitsland uitbrengen, maar in Engeland zou het nog beter zijn. Daar kun je wel meesmuilend om lachen, maar als je niet hoog begint, kun je ook niet laag eindigen". Schilder je nog steeds minia tuurtjes? Robert Long blij verrast: „Hoe kom je daaraan? Hoe weet je dat? Ik vind het leuk dat je het vraagt. Ik ben nu met iets an ders bezig. In Lugano, wat niet zo ver van ons huis is, heb ik een soort van kleurpotloden gekocht. Als je de tekeningen hebt gekleurd kun je het met water tot een aquarel verwer ken. Schilderen met olieverf heb ik ook eens geprobeerd, maar dat is me absoluut niet gelukt. Tekenen en schilderen, dat zijn van die dingen die ik geheel voor mijn genoegen doe. Ik maak ze niet om te ex poseren. Misschien ga ik mijn volgende hoes zelf illustreren. In Italië ga ik me voorberei den op mijn nieuwe elpee, tek sten schrijven, muziek maken» aan mijn boek telen. En in Nederland doe ik i en musical sleu-_ dat tv-spelletje „Mijn geheim'V. Het enige wat ik in dat spelle tje meebrengt is mijn eigen aanwezigheid. Het is puur amusement. Ik probeer daar ook niet een of ander gladde jongen in te zijn, want dat ben ik van nature niet zo erg. Ik doe dat spelletje al een aan tal maanden en het is een zeer leerzame periode. Je hebt geen: idee wat er voor komt kijken. Voor de meest simpele dingen moet je rekening houden met de juiste timing. Als je in tijd nood komt, moet je doorjassen zonder dat je onaardig bij de kandidaten overkomt. Het is- alsof ik een nieuw vak leer, al- heb ik geen ambitie om show- master of iets dergelijks te worden". „Als ik daarentegen een sati risch programma had, zou ik „Mijn Geheim" met graagte persifleren. Dat is een onder deel van je vak als cabaretier. Ik heb met genoegen naar Koot en Bie gekeken. Ik zag irf dat programma mijn hele in terview met De Tijd passeren. Zonder mij hadden ze dat pro gramma niet kunnen maken, denk ik dan maar". MAX SMITH Zij: „Ed gaat dit jaar niet met vakantie". Hij: „Wat een snob". U begrijpt het al: yup pie-talk. Exclusief voor de Bruna-winkels is het boekje Yuppie Yuppie Yeah ver vaardigd. De auteurs en te kenaar van het boekje, dat opvalt doordat het leuk, klein en goedkoop is, dollen met het wereldje der ambi tieuze 25-40'ers. Het vele geld dat daarmee wordt ver diend steken de yuppies liefst in uiterlijkheden en in tensieve besteding van hun spaarzame vrije tijd. Gillisseh en Busman maken gewag van de vele soorten yuppies, zoals de upyup, de boereny- up, de beleggingsyup, de yu- pèlle en de trendwatch-yup- pie. Wat nu „in" is en „out" moet u zelf maar lezen. Dan weet u gelijk of u een echte of een nepyup bent Gillissen en Busman: „Yuppie Yuppie Yeah!". Uitg. Novella-Amersfoort. Prijs: ƒ4,95. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIII CINEN jgielai 14.( t/ ?0LEtUDEKERK AAN DEN Constructiebedrijf 20.yako B.V., gevestigd aan de tthovenerweg tussen Kou- nr!erk en Leiderdorp, heeft 18 re êemeente een bouwplan voor een grote be- i revjfshal die achter het be- 2i.5nde kantoorgebouw neer- 'Jet moet worden. De com- °Penbare werken boog 12.(P gisteravond over het be- t to afende bouwplan en bekeek ARlShet wenselijk is om het be- jnmingsplan Hondsdijk zo- te wijzigen dat de be- fshal gebouwd mag wor mig jaar was ook al een waanvraag -ingediend; het of toen de bouw van een ijstructiehal die tussen de f omfiets- NËljntrole ORDWIJKERHOUT Bij grootscheepse bromfiets- trole zijn gisterochtend tus- half acht en tien uur bijna 2O.0 processen verbaal uitge lid. Vijf brommers zijn van !°-Jweg gehaald. De controle 1 "r) uitgevoerd op de krui- bij het Leeuwenhorst Jgres Center. In totaal wa- rond deze kruising vijf troleposten ingericht. De ftie controleerde 88 brom- de meeste bonnen wer- gegeven omdat de motor k opgevoerd. eld voor herstel 4de Molenlaan l| Op enige patsen langs de beschoeiing i de Molenlaan is de grond Ier het tegelpad wegge- ogeld. De oorzaak is onbe- eid. Volgens een overeen- j nst met de Watersportvere- t ing Voorschoten komen de ten voor dit onderhoud ten te van de gemeente. De to- kosten bedragen 14.000. j commissie financiën kon rmee gisteravond akkoord 0j n, maar vraagt zich af hoe mogelijk is dat zo kort na totale herstel van de kaden n de Molenlaan deze schade i optreden. Dat wist ook I thouder J. van Dalen niet. dens de weekmarkt op vrij- vinden regelmatig electri- Jitsstoringen plaats. Thans besloten een ondergrondse n >el aan te leggen met aan- itmogelijkheden voor de rktwagens. De kosten daar worden voor de helft «ttrberekend aan de markt- De totale kosten 3 Iragen 3.600. Met enige ging de commissie ak- ord me het krediet van Mm ƒ84.000 voor de nieuwe 3 kbedekking van de Wethou- 1 Schramaschool. weg en de Oude Rijn zou moe ten komen. Sinds die aanvraag is er voor het bedrijf wel een en ander veranderd. Kovako heeft een aantal belangrijke orders gekregen voor zijn pro- dukten, zelfs uit de Verenigde Staten en Taiwan. "Er wordt een in het bedrijf ontworpen en ontwikkelde, technisch zeer hoogwaardige pneumatische losinstallatie geproduceerd. Voor dit produkt blijkt uit de gehele wereld belangstelling te bestaan. Toen het vorige bouwvoorstel werd ingediend kon nog niet voorzien worden, dat er nu reeds zulke grote units besteld zouden worden. De hal die toen was uitgedacht zou voor de huidige bestelde produkten nu al veel te klein zijn. Daarom is de gemeente gevraagd om het vorige voor stel te laten vallen en is een nieuw plan ingediend. Aan de Oude Rijn heeft men een groot, onbebouwd opper vlak nodig om de installatie uit te proberen en op een schip te laden. Voor de produktie van de losinstallatie moet dan ten noorden van het bestaande kantoorgebouw een grote hal komen, omgeven door veel groen. Het bestemmingsplan geeft voor dat gebied een agra rische functie aan, zodat de ge meente en de provincie eerst het bestemmingsplan zullen moeten wijzigen alvorens toe stemming voor de bouw ->te kunnen geven. Het commissie lid G. van Bostelen (CDA) vond dat de gemeente zich po sitief moest opstellen. „Er wordt hier hoogwaardige werkgelegenheid geboden; ger zien dit feit komen eventuele landschappelijke bezwaren wat op de achtergrond. Pro beer met goed overleg de min ste schade aan het landschap toe te brengen", aldus Van Bostelen. Voor PvdA-er J. Wondergem was het moeilijk om de grens te bepalen tot hoever je de industrie toestem ming moet blijven geven om uit te breiden. Hij kon de be hoefte tot expansie wel waar deren uit het oogpunt van werkgelegenheid, maar: „De horizon van Koudekerk, van uit de polder bekeken, wordt wel degelijk aangetast. De hal zal zeker het beeld bepalen, ook al zet je er nog zoveel groen omheen". M. Vooren kamp (VVD) onderstreepste de behoefte die er ontstaat tot het stellen van grenzen aan de uitbreiding van industrie in het bestemmingsplan Honds- dijk. Zij zei blij te zijn dat de strook langs de Oude Rijn in elk geval niet zo volgebouwd zou worden als aart de andere Rijnkant. Men verwacht overi gens niet dat de verkeersdruk op de Hondsdijk door de bouw van de constructiehal nog zal toenemen; De afvoer van de produkten van Kovako zal via de Rijn plaats vinden. „HIJ" ziet het zitten met de ruit „HIJ" verzorgt modeshows door het hele land. De the ma's zijn verschillend en worden met vaart gebracht. Detective Philip Marlowe: breedgeschouderd en zo link als een looie deur, toont het (camouflerend) blauwgrijs pak, soms compleet met sten- gun of ander schietwapen- Ruime comfortabele pakken, slank rond de heupen, twee rijen knopen en opgesneden revers. De echte Marlowe be staat alleen in boeken en films, HIJ laat hem door het hele land lopen, want zijn kleren zijn in alle vestigin gen te koop. Het koloniale element in de mannenmode heeft een Egyptisch tintje en heet Colonial Missionary. Dit thema heeft betekking op linnenachtige, wijd vallende pakken, dikwijls met een vage streep. Clublife wil een bepaalde le- Ruime comfortabele pakken en geruite colberts op effen broeken. vensstijl uitbeelden. Ruit-col- berts bij polo's, effen butto ned down katoenen (Oxford) shirts, streep-pullovers of blauwe polo college hemden met een wit kraagje op beige pantalon. Een ongevoerd jas je kost70,-. Zo ziet de sport verslaggever eruit, maar ook de studerende zoon van een fabrikant met een dikke beurs. Prettige, makkelijke spullen voor alledag en op de boulevard. HIJ heeft de trends behoorlijk afgeba kend, want de winkels kle den ook rebellen en jongens die tegen de gevestigde orde zijn. Ze dragen (naar de film Rebel without a cause met James Dean) graag jeans uit beige twill, sweaters, spijker pakken, maar dan wel met mooie dassen, riemen en soe pele mocassins (/90,-), want die schoenen beleven deze zomer een hausse. Vöor de kleintjes is er YOU tot maat 146 en YOURS mikt op grotere boys vanaf maat 152-176. TINY FRANCIS Groente- en fruittip voor de consument Met sla, tomaat, komkommer en tuinkers kan men een goed ogende en heerlijke voorjaarssalade maken, die bij veel ande re groentesoorten een prima aanvulling op het menu kan be tekenen. Voor de sla varieert de prijs van 50 cent tot 90 cent per krop. De tomaten zijn er in verschillende prijsklassen. De binnen landse kwaliteit leent zich uitstekend voor salades en is te vens het voordeligst in prijs, namelijk 1,50 tot 2,- per pond. Voor de exportkwaliteit komt de prijs in de buurt van 4,- per pond. Komkommers zijn er inmiddels weer volop. Voor de binnenlandse kwaliteit komt de prijs op ongeveer 50 cent per stuk. De exportkwaliteit - varieert in prijs van 80 cent tot 1,75. Tuinkers wordt in doosjes aangeboden, een doosje kost 1,25. Een voorbeeld van een groentesoort die zich goed laat combineren met de ge noemde salade is bloem kool. De prijs varieert van ƒ2,- tot 7,50 per stuk. De kasspinazie is niet duur. na melijk 2,- per kilo. Bij andijvie kan men kiezen uit de traditionele andijvie en krulandijvie. De kasandijvie van kwaliteitsklasse I kost ƒ2,75 per pond en voor krulandijvie komt de prijs op 2,- per kilo. Raapsteeltjes gestampt met blokjes kaas leveren ook een niet te versmaden maaltijd op. Raapsteeltjes kosten 50 cent per bosje. Voor bospeen ligt de prijs tussen 4,50 en 5,50 per bos. Koolrabi wordt per stuk aangeboden en de prijs ligt tussen ƒ1,50 en ƒ2,-. De aubergines zijn niet duur, een vrucht met een gewicht van 225 gram kost ƒ2,-. Paprika's zijn nog niet voordelig. Voor de groene en rode paprika's van exportkwali teit komt de prijs op 2,- en 3,- per stuk. De groene courget tes zijn voor 2,- per stuk te koop. Voor prei varieert de prijs van 1,60 tot ƒ4,- per kilo, al naargelang de kwaliteit. Verder is er nog steeds volop witlof te koop. De mooie struik jes kosten ƒ3,50 per kilo en snijlof ƒ1,50 eveneens per kilo. Tot de echte koopjes behoren de groentesoorten kroten, win terpeen, koolrapen, rode en witte kool en uien. Voor deze groenten liggen de prijzen tussen 50 en 75 cent per kilo. Als men de maaltijd 's zomers af wil sluiten, dan is dat ook weer mogelijk. De aardbeien of ook wel zomerkoninkjes genoemd, zijn er weer en ze kosten ongeveer 3,- per doosje. De bizarre weersomstan digheden van de afgelo pen maand maart heb ben onze tuinen niet veel goeds gedaan. De lang aanblijvende koude en de ijzeloverlast op som mige plaatsen gaven het groeiproces een gevoeli ge knauw en we hoeven dan ook niet op erg veel vroege bloeiers te reke nen. Pas de laatste dagen heeft het zonlicht er voor gezorgd dat de tempera tuur in de grond zo «ver is gestegen dat het normale natuurlijke leven zich weer kan ontplooien. De eerste lenteboden hebben zich al laten zien in de vorm van sneeuwklokjes, wintera- konietjes en een enkele dwerg-iris. De tuin staat nu een ware bloeigolf van vroe ge vogels te wachten. In april kunnen we rekenen op veel anemonen in de tuin en op wilde bosanemonen op die plekken waar deze inheemse soort ondanks alle aanvallen van zure regen en andere milieuverontreiniging, nog wil gedijen. Sneeuwroem is nog zo'n vroege bloeier die voor een aantrekkelijke hoek kan zorgen met de blauwe of violetblauwe bloemen. Wie eenmaal een stuk van de tuin begroeid heeft met sneeu wroem en de planten met rust laat ziet dat deze soort zich gestadig uitbreidt en elk jaar weer iets groter wordt. Crocussen Ook crocussen staan op be schutte plekken al enige tijd boven de grond. Daarvan zijn niet alleen de grootbloemige tuincrocussen heel mooi om te zien maar nog sympathie ker zijn de botanische soor ten die niet alleen vroeger zijn dan de grote broers en zusters maar ook een veel grotere bloeirijkheid verto nen. Nog een aardige voor jaarsbloem die eigenlijk meer aandacht verdient dan ze krijgt is de Corydalis Solida, het bloemetje dat in ons land zo aardig vogeltje op de kruk wordt genoemd. Dit plantje wil overal groeien en geeft met de frisgroene blaadjes en veelbloemige trossen in lila- rose een mooi accent aan elke tuin. April is ook de bloeimaand voor de narcis die genoemd is naar de Griekse mythologi sche figuur Narkissos. Die was zo gesteld op zijn eigen uiterlijk dat hij geen spiegel of waterplas voorbij kon zon der zichzelf uitvoerig te be wonderen. Die bewondering kunnen wij botvieren op de bloemen die zijn naam heb ben meegekregen. Voor tul pen is het nog te vroeg, zeker dit jaar. Die zullen de tuinen versieren in mei. Begonia Liefhebbers van knolbegoni a's zijn inmiddels al weer aan het werk geweest met het op potten van de knollen die nu weer in de vensterbank kun nen. Het is van belang de potgrond matig vochtig te houden en de potten zo veel mogelijk licht te geven. Daarbij een temperatuur van 15 graden en de jonge sprui ten zullen zich voorspoedig ontwikkelen. Naarmate ze groeien hebben ze meer wa ter nodig en felle zonneschijn vinden ze onaangenaam. Voordat de begonia's naar buiten kunnen moet het be ter en warmer weer worden. Dat kan niet eerder dan half mei en ook dan moeten we bedacht zijn op koude nach ten. Een nachtvorstje kan de doodssteek voor knolbegoni a's betekenen. Ook is het ab soluut nodig de planten aan koude te wennen voordat ze April is de bloeimaand voor de narcis. buiten gezet worden: ze moe ten afharden. Kleinbloemige en hangbegonia's zijn heel goed bruikbaar voor het stof feren van plantenbakken op terras of balkon waar ze in gewone potgrond gezet kun nen worden. Inheems Veel planten die wij in huis en tuin houden komen oor spronkelijk uit verre streken en zijn door bepaalde teelt methoden aangepast aan ons klimaat. De laatste jaren groeit echter de belangstel ling voor inheemse planten: soorten die van oudsher in onze eigen omgeving ge groeid hebben maar soms vergeten zijn. Of uitgeroeid. In 1972 is door verschillende plantsoendiensten in ons land een werkgroep opgericht waarin ervaringen worden uitgewisseld die opgedaan zijn met de toepassing van wilde flora in openbaar groen. In de loop der jaren hebben veel plantsoendien sten maar ook milieu-organi saties en scholen, activiteiten op het gebied van „heem- groen" ontwikkeld. Zaadhan delaren hebben ingespeeld op deze groeiende belangstelling en op het ogenblik is er een rijk assortiment van zaden voorhanden van inheemse planten. Die kunnen apart geleverd worden maar zijn ook ver krijgbaar in verschillende mengsels die geschikt zijn voor uiteenlopende grond soorten. Een stukje echt^ na tuur in een border komt daardoor binnen het bereik van elke tuinliefhebber. Een van de best gesorteerde zaad handelaren op dit gebied is de Cruydt-hoeck in Gronin gen die al vele jaren ervaring heeft. Een zadenlijst kan aan gevraagd worden bij postbus 1414 in Groningen. JAN VAN KOOTEN

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11