de Mos kan morgen basis voor titel leggen Ijshockeyers huilen sportprogramma ^KV MECHELEN BEZOEKT ANDERLECHT IN EIGEN STADION Rob en Marjan Ridder trekpleisters in Lisse LSG tevreden met remise PORT CcidócSoiumvt VRIJDAG 3 APRIL 1987 PAGINA 9 ïén wedstrijd f chorsing voor fric Gerets EIST Eric Gerets is door de I>IVB voor één wedstrijd ge- horst. De PSV'er kreeg afgelo- st a|n zondag tegen Ajax tweemaal wuljn gele kaart en moest het veld (SasPaten bosman kreeg even- d j^jns geel en zal evenals de ge- j enesseerde Spelbos niet namens bje^jax tegen Go Ahead kunnen Nog zes andere voetbal- jgjs komen wegens een gele a]s fart dit weekeinde niet in actie: aDp Sörensen (Excelsior), Marco [nk jogers (DS'79), Guus van der jrgt (NAC), Henk Wanders ninf Herades), Chris Treling V)» Ronnie de Groot (NEC). Schapers onderuit MILAAN Evenals twee weken geleden in Rotterdam is Mi- chiel Schapers blijven steken in de tweede, ronde van het indoor- tennistoernooi van Milaan. De Zwitser Jakob Hlasek ver sloeg hem met 6-3, 7- 5. De Triechoslowaak Tomas Smid zorgde voor een verrassing door Anders Jarryd, in Brussel nog win naar tegen Boris Bec ker, in twee sets te verslaan: 7-5, 6-3. „Musketier" Henri Cochet overleden PARIJS Eén van de beroemd ste figuren uit de geschiedenis van de tennissport is deze week overleden in de kliniek van Saint-Germain-en-Laye. Het is Henri Cochet, de kleinste, maar tevens belangrijkste van de vier Franse spelers, die eind twintiger jaren zes keer achtereen het toer nooi om de Davis Cup wonnen. Het viertal vrienden, dat wereld bekend werd onder de naam Musketiers, bestond verder uit René Lacoste, Jean Borotra en de in maart 1978 overleden Toto Brugnon. Cochet is 86 jaar ge worden. Hij werd door zijn mede- musketiers erkend als de beste Franse tennisser aller tijden. Boniek niet in Poolse selectie WARSCHAU De Poolse bondscoach Wojciech Lazarek heeft Zbigniew Boniek niet in de selectie opgenomen van 22 spelers voor het Europese kwa lificatie-duel van 12 april tegen Cyprus. De vroegere aanvaller, die momenteel bij AS Roma tot centrale verdediger is gebom bardeerd, is na een rode kaart enige weken niet in actie geko men. Lazarek durfde daarom de selectie van Boniek niet aan. In de groep zijn drie in het buiten land spelende Polen opgeno men. Het zijn de in West-Duits- land spelende Wlodzimierz Smolarek, Roman Wojciki en Miroslaw Okonski. Blanchard niet tegen Cruciani DEN HAAG Noë Criiciani, de Italiaanse half- zwaargewicht die was aangewezen als officieel uitda ger van Europees kampioen Alex Blanchard, heeft zich afgemeld voor het titelgevecht, dat vóór 3 mei zou moeten plaats vinden. Volgens manager Rühling van de Amsterdamse bokser voelt Cruciani meer voor een gevecht om het junior wereldkampioen schap in het halfzwaargewicht van de WBC. De WBC heeft dit nieuwe wereldkampioenschap inge steld voor boksers, die van de elfde tot de twintigste plaats op de wereldranglijst staan. De Europese Boks Unie (EBU) zal nu een nieuwe uitdager voor Blan chard moeten aanwijzen. Rühling verwacht dat de EBU nu een keuze zal maken uit Richard Caramano- lis (Fra), Tarmo Uusivirta (Fin) en Tom Collins (Eng). Blanchard bokst 24 april overigens in Abidjan (Ivoorkust) over tien ronden tegen de Fransman Jean-Marie Emebe. Voor dat duel is Blanchard een gage van 160.000 gulden in het vooruitzicht gesteld. Vanderaerden oppermachtig DE PANNE Eric Van- deraerden steekt drie da gen voor de Ronde van Vlaanderen in een uitste kende vorm. De Belgische renner uit de ploeg van Peter Post won voor de derde keer een etappe in de Driedaagse van De Panne en trok en passant ook de eindoverwinning naar zich toe trok. In de laatste rit, over 181 kilo meter met start en finish in De Panne, was hij op nieuw de snelste in een massaspurt. Dit keer ver sloeg hij de Ier Sean Kelly met ruim verschil. Jan Arnouts blijft meedoen CAIRO Jan Arnouts speelt bij de wereldtitelstrijd driebanden in de Egyptische hoofdstad Cairo nog steeds mee in de strijd om de me dailles. De speler uit Etten-Leur be haalde in de vierde ronde zijn twee de overwinning tegen de Egypte naar Diab: 50-27 in 49 beurten. Voor Franz Stenzei is het toernooi in Cai ro ten einde. De Oostenrijker had klachten over pijn in de nek. Enig vertrouwen in de adviezen van de artsen in de Egyptische stad had Stenzei niet. De Oostenrijker besloot zich daarom terug te trekken en zich in zijn vaderland nader te laten onderzoeken. m| ieeij DEN HAAG In de Belgische voetbalcompe titie staat een week na Ij een soortgelijke gebeurte- nis in onze competitie de „wedstrijd van het jaar" nin °P ^et programma. Bij ZpOnze zuiderburen verzor- 8 gen Anderlecht en KV sol Mechelen morgen deze ivoorstelling. Maar anders dan bij PSV-Ajax, een ^ontmoeting die in een go< forse teleurstelling uit- hai draaide voor het miljoe- olgi nen tellende kijkerspu- bliek, is er bij deze Belgi- b™sche titanenkamp sprake van gelijkwaardigheid, troi Anderlecht en KV Me- ichelen hebben elkaar na melijk tot de 26e speeldag perfect in evenwicht ge houden. Na 25 wedstrij den hebben beide titel- pretendenten slechts ne gen verliespunten ge boekt en het spreekt voor vi zich dat het resultaat van m' morgenavond in het Astridpark acht duels byjvóór het einde van het vi seizoen een wat de Duit- zlsers zo treffend noemen 'n „Vorentscheidung" kan n J betekenen. i d C(!Het titanenduel Anderlecht- iKV Mechelen heeft een inte- 'ressant Nederlands tintje. In het al weken uitverkochte treffen acteren naar verwach- 'ting namelijk niet minder dan vijf Nederlandse voetballers, stl Adri van Tiggelen bij de 0lj Brusselse ploeg en Piet den ^iBoer, Graeme Rutjes, Erwin I Koeman en Wim Hofkens bij c' de opponent. Het aantal aardi- Wlge aspecten wordt compleet s door het feit dat beide Belgi- kampioenskandidaten worden getraind door een Ne- trainer., Arie Haan ien Aad de Mos. —De botsing tussen de equipes van Haan en De Mos heeft net als PSV-Ajax een behoor- jlijke geladenheid. Met dien [verstande dat KV Mechelen - i. ,TI Adri van Tiggelen. anders dan PSV over een kortere historie als topclub beschikt. Pas vier jaar gele den sloeg de club uit de stad halverwege Antwerpen-Brus- sel de weg in, dié naar de top moest leiden. Er werden nieu we spelers gekocht en een Ne derlandse trainer aangetrok ken. In 1983 was KV Meche len naar de hoogste Belgische afdeling gepromoveerd, waar na de clubleiding uitriep te willen gaan concurreren met de erkende toppers Ander lecht, Standard Luik ën Club Brugge. Hetgeen werd aange pakt door het duo Geert Ler- myte/John Cordier, respectie velijk manager en voorzitter van de mogelijk aanstaande Belgische kampioen. Geen probleem Geld bleek geen probleem bij KV Mechelen, dat financieel vorstelijk wordt gesteund door Cordiers zaak, een be drijf in telecommunicatie, dat uitgroeide tot één van de grootste op dat gebied in Bel gië. De investeringen bleken vorig seizoen nog niet zo gek veel rendement op te leveren. Waar ieders ogen waren ge richt op Cordiers club finishte de ploeg uit Mechelen op een troosteloze elfde plaats, fn het bekertoernooi ging het beter. Pas in de halve finales werd KV Mechelen gestuit door Club Brugge. Ook dit seizoen gaat het in het cuptoernooi voorspoedig, hoewel de zege in de eerste wedstrijd van de kwartfinales tegen Be veren met 2-1 mager uitviel. Ter vergelijking: An derlecht verloor het eerste duel met FC Luik met 1-0, maar zal naar verwachting de zaak thuis rechttrekken. Eu ropees voetbal is ongeacht het resultaat van het treffen met Anderlecht van morgenavond inmiddels zeker voor KV Me chelen, omdat de voorsprong op nummer drie van de rang lijst, Be veren zeven punten bedraagt. En daarmee zou het eerste doel van Cordier, Ler- myte en De Mos zijn bereikt. Sterkste ploeg Desondanks wil KV Meche len tegen Anderlecht volgaar ne aantonen de sterkste ploeg van België te zijn. Eén van de meest vooruitstrevende is Cordiers club inmiddels al wel. Het nog slechts uit 15.000 plaatsen bestaande stadion in de Vlaamse kantstad is intus sen voorzien van luxe boxen en persplaatsen met televisie- monitoren en zal binnen af zienbare tijd worden uitge breid tot een capaciteit van 20.000 met louter zitplaatsen. Welke professionele aanpak ook is te signaleren in de sportief-technische aanpak van KV Mechelen. De ploeg van De Mos heeft vanaf het begin van dit seizoen de be schikking over 21 full-profs. Waarmee al verder wordt ge reikt dan vóór het begin van deze competitie werd gehoopt. Toen sprak Aad de Mos de hoop uit in de subtop van Bel gië te kunnen meedraaien om in elk geval een ticket voor een Europees bekertoernooi af te dwingen. Welk karwei dus inmiddels op een oor na is geklaard. Opvallend is overigens dat KV Mechelen zo goed in de race is komen te liggen met spelers, waar men in ons land nu niet bepaald wakker van ligt. Koeman flopte bij PSV en kon bij FC Groningen ook niet echt uitblinken, Den Boer was een spits op eerste- divisieniveau en Rutjes was slechts één van de betere spe lers van de minimale eredivi sieclub Excelsior. Vandaar dat KV Mechelen het vóór dit sei zoen zocht in Belgische ver sterkingen, die in doelman Preud'homme, verdediger Clijsters en de import-Belg Hofkens werden gevonden. Discipline Met de halverwege het vorige seizoen aangetrokken Aad dë Mos als opvolger van de ont slagen Oostenrijkse trainer Kunnecke lijkt KV Mechelen de juiste formule en aanpak te hebben gevonden. Vooral de door de Hagenaar geïntrodu ceerde en gehanteerde disci pline, zowel in als buiten het veld, wordt door de spelers en clubleiding geloofd. Morgen zal blijken of die for mule aan de basis heeft gele gen van de eerste voltooiing van de plannen van het trio Cordier/Lermyte/De Mos. Hoewel Arie Haan daar met zijn bekende wat blufferige aanpak en zijn op papier toch over iets meer inhoud be schikkende Anderlecht zal trachten een stokje voor te steken. Hoe het ook zij, An- derlecht-KV Mechelen be looft een groter spektakel te worden dan PSV-Ajax. ISSE Het Haarlemse duo •b en Marjan Ridder is de ote trekpleister op het 17e leukenhof-Landwehr Johan ladmintontoernooi van de BC Lisse. In de B- en C-klasse tunnen de spelers van de BC Lisse zelf wel eens voor ver assingen zorgen. De finales 'an het evenement worden ndag vanaf 14.30 uur ge- :ld. 'et hele weekeinde is sporthal leerzicht gevuld met badmin- tonners. In een toernooi dat bij elkaar bijna een vol etmaal be strijkt, mogen A-, B- en C- klassers uitmaken wie van hen in hun klasse de sterkste is. Onder hen zijn natuurlijk heel veel regionale spelers. Naast de als eerste geplaatste „Ridders" komt bijna de hele hoofdmacht van Lisse zelf aan service. Humphrey Stuiver, Gijs Pichel en Nico Meyer tre- IIDEN Het Leids Schaak- inootschap meent zaterdag >ldoende te hebben aan een êlijkspel. Tegenstander en jedekoploper Nieuwendam izit, met nog twee ronden te ,an, evenveel matchpunten, aar heeft 3 bordpunten min- ir. Bij een overwinning zou 5G 1 het kampioenschap in tweede klasse al direct kun- in vieren. Toch rekenen de Iers daar nog niet op, ge in de desastreuze nederlaag in 1,5-8,5, die vorig jaar werd deden tegen hetzelfde Nieu- lendam. Toen faalden de IG-ers op het beslissende iment, dit iaar echter ver- sjep de generale repetitie voor- ledig. Teamleider Theunis (lling verwacht dat zijn spe- voldoende zelfvertrouwen tbben verkregen door het [itschakelen van Weenink in vorige ronde, om ditmaal riet karwei wederom te klaren. Voor Philidor 1 volgt de be slissende wedstrijd om de bronzen medaille pas in de volgende ronde, uit in Gronin gen. Het KNSB-blaadje Scha kend Nederland voorspelt dat de derde plaats dit jaar in het noorden van het land zal be landen, maar Philidor-team- leider Joop Piket denkt dit weekeinde af te kunnen reke nen met het Nijmeegse SMB en geeft zijn tiental gelijke kansen in de laatste ronde. Er zal dan wel gewonnen moeten worden, aangezien Groningen nu al 4 bordpunten meer bezit en bovendien in DD een zwakkere opponent kent dan Philidor in SMB. „Strijd Met Beleid" is op papier inderdaad een te kloppen tegenstander, met name de topborden ma ken geen sterke indruk: Nij- boer, Vanheste, Bartels en Voormans. sportwereld Voetbal Het voor dinsdag vastgestelde competitieduel AZ-PSV is uitgesteld. Burge meester Roozemond van fukmaar heeft het duel als ien wedstrijd met verhoogd risico aangemerkt en wil dat er op een zondagmiddag wordt gespeeld. Voetbal Het eredivisie duel Veendam-Sparta is twee dagen verlaat. In plaats van op woensdag 15 april wordt er gespeeld op vrijdag 17 april (19.30 uur). den aan in de A-klasse, terwijl Sjaak de Groot en de beide da mes Jaqueline Ravensberg en Hellen Bosje dat een klasse la ger doen. Die B-klasse bij de dames levert regionaal gezien de meest aansprekende duels op. Naast het Lisser duo tre den namelijk ook de Vliet- wijk-dames Sandra Kroon en de verrassend als tweede ge plaatste Irene de Vrind en Me- renwiek-troef Elly Tuithof meedoen en we alle schijn van aan. Bij de heren B is War- partijdigheid willen vermij- monder Corno Meskers als den, maar meer omdat zich tweede geplaatst, achter club genoot Christiaan Vlaar, maar vóór Ron Kolmus, Jan Glas bergen en Rob Laurens. In de C-klasse heeft de technische leiding van de BC Lisse niet voor plaatsingen gekozen. „Niet zozeer omdat onze eigen dochters Angela en Brenda erg veel jeugd heeft ingeschre ven en plaatsingen bij hen een heel riskante zaak zijn", ver klaart het echtpaar Conijn, dat verder gaat met het op bijzon der smaakvolle manier versie ren van de sporthal met, hoe kan het anders in Lisse, bloe men. De Nederlandse ijshockeyers in duel met de Polen. CANAZEI Voor het na tionale ijshockey is ver buiten de landsgrens een einde gekomen aan een gedenkwaardig seizoen. Drie weken nadat de bond (NIJB) een stap vooruit dacht te zetten door de in opspraak ge raakte voorzitter Freddie Schweers te vervangen door Sjoerd Feenstra, deed het A-team een pas terug. De selectie van coach Lou Vairo degra deerde uit de B-poule, de op één na hoogste interna tionale klasse. Zelden was zo vroeg in een B-toernooi bekend, wie de degradan ten zouden zijn, al werd van China niet anders verwacht. In het Noorditaliaanse dorp Canazei heerste in het Ne derlandse kamp een twee slachtige stemming: enerzijds de ontgoocheling, die na de met 3-0 verloren wedstrijd tegen Polen in de kleedka mer gepaard ging met fikse huilbuien, anderzijds de blijdschap over het goede spel van Nederland. De Poolse trainer Lescek Lejczyk omschreef het zo: „Nederland is hier de vecht- meester, maar ook de pech- meester geweest". Het onge luk zat hem voornamelijk in het wegvallen van Tony Col- lard, de beste aanvaller. In het tweede duel, zaterdag te gen Italië, liep hij een ernsti ge enkelblessure op. Collards afwezigheid scheel de aanzienlijk in de score. Na de 6-6 tegen Oost-Duitsland verloor Oranje met twee doelpunten verschil van Ita lië, Oostenrijk en Frankrijk. Zelfs het doorgaans gemak kelijk scorende Polen won met gering verschil. Neder land speelde ten minste een klasse beter dan vorig jaar in Eindhoven. Maar het schoot er niets mee op in het toernooi met één indirecte en drie rechtstreek se kwalificatie-plaatsen voor de Winterspelen van Calga ry. Dat kwam niet alleen door pech. Ook het gebrek aan kwaliteit en de onduide lijke situatie rond de doellië- den Hoogendoorn en Bruij- sten speelden een belangrijke rol. Rond de keepers heeft zich een mini-drama afgespeeld. Hoogendoorn was feitelijk de eerste man. Na het openings duel tegen Oost-Duitsland werd hij gepasseerd. Tegen Italië kwam hij bij een ach terstand van 5-1 op het ijs ten koste van Bruijsten. Ne derland leefde op. Hoogen doorn heroverde zijn plaats, maar werd later op verzoek van de spelers uit het team gehaald, omdat hij hen na de wedstrijd onredelijk hard zou hebben aangepakt. Lief Hoogendoorns houding paste niet in de lief-zijn-voor-el- kaar-gedachte, die in de 22 man tellende selectie heerste. Omdat de Hagenaar volgens Vairo niet perfect speelde, kreeg Bruijsten tegen Frank rijk de voorkeur. Door het verlies van 5-3 en het slijten van de wrok jegens hem werd Hoogendoorn tegen Po len opgesteld. Hij speelde niet goed, maar erg goed. „Als Hoogendoorn meteen op zo'n hoog niveau zou hebben gespeeld, hadden we zes of zeven punten behaald", zei Vairo. „De jongens in het doel hebben geen punt voor ons verloren, maar ook niet gewonnen". Vairo wil toch gaarne als bondstrainer aanblijven. Hij heeft aanbiedingen op zak van Nederlandse, Zwitserse en Italiaanse clubs, maar denkt een functie bij een vereniging te kunnen combi neren met een baan bij de Nederlandse IJshockey Bond (NIJB). Voor half april wordt de beslissing ver wacht. Vairo zal zich inzetten voor het drie-jarenplan, dat tech nisch directeur Dummy Smit heeft opgesteld. Smit wil fei telijk, dat de Nederlandse eerste divisie uit zes in plaats van de gebruikelijke acht of tien clubs bestaat. Volgens Smit moet in elke team ëen evenredig aantal internatio nals spelen: „Ik weet, dat daarvan het komende sei zoen niets terecht komt. Maar op termijn is het beter voor het Nederlandse ijshoc key." Ook moet de arbitrage in Ne derland worden aangepast aan de scherpere internatio nale maatstaven, vindt Smit. „Natuurlijk gaat het in de eerste plaats om de mogelijk heden voor de nationale teams. Het bestuur moet het geld dat van toekomstige sponsors binnen komt zo veel mogelijk aan de selecties besteden in plaats van aan het opvullen van begrotings gaten. Dan kunnen we ein delijk tegen sterke buiten landse teams spelen". sportuitslagen BILJARTEN WK driebanden in Cairo Derde ronde: Sims-Diab 50-46/81- El Missiry-Stenzel 50-28/53; Saad-Ar- nouts 50-47/57; Blomdahl-Fernandez 50-37/47; Torres-Bone 50-35/56. Veerde ronde: Sims-EI Mlssiry 50-48/ Stand na eerste gedeelte vierde ron de: 1. Blomdahl 3-6, 2. Sims 4-6, 3. Torres 2-4, 4. Arnouts 4-4, 5. Bone 4- TENNIS Int. toernooi Milaan Herenenkeispel, achtste finales: To mas Smid (Tsj) - Anders Jarryd (Zwe) 7-5, 6-3; Jakob Hlasek (Zwi) - Michiel Schapers (Ned) 6-3, 7-5; Slobodan Zivojinovic (Joe) - Brad Drewett (Aus) 7-6, 6-3; Mats Wilander (Zwe) - Jan Gunnarsson (Zwe) 6-3, 6-4; Paolo Cane (Ita) - Broderick Dyke (Aus) 6-1, 6-2; Boris Becker (WDI) - Sergio Ca- sal (Spa) 6-2, 6-4; Ëmlllo Sanchez (Spa) Claudio Panatta (Ita) 6-4, 6-4. VOETBAL Hoofdklasse A: NFC-DWV 2-2, Unl- tas-Stormvogels 2-0, Ellnkwiik- AFC'34. HVB zaterdag, hoofdklasse: PDK- SVGEB (restant 9 minuten 1-1) 2-1. 2B: Westerkwartier-ADS 6-0. Zondag hoofdklasse: ESDO-REMO 0-2. Voetbal West, eerste ronde: Concor- dia-OSC 4-2, HDV-BTC 1-1 (B. w.n.s.). Quick Steps (za)-Postalia (za) 4-3. WIELRENNEN Driedaagse van De Panne Derde etappe: 1. Eric Vanderaerden (Bel) 181 kilometer in vier uur en 52 minuten (met tijdvergoedlng 4.51.45), 2. Sean Kelly (Ier) z.t. (met tijdvergoe- ding 4.51.55), 3. Jean-Pierre Heynde- rickx (Bel) 4.52.00. 4. Patrick Deneut (Bel). 5. Jacques van der Poel (Ned), 6. Etfenne de Wilde (Bel), 7. Herman Frison (Bel), 8. Patrick Versluys (Bel), 9. Stefano Zanatta (Ita), 10. Eddy Ver- haerens (Bel). 11. Jef Lieckens (Bel), 12. Jean-Philippe van den Brande (Bel), 13. Stefan van Leeuwe (Bel). 14. Mare Sergeant (Bel), 15. Frits Plrard (Ned), 35. Jacques Hanegraaf (Ned) allen In dezelfde tijd als Heynderickx. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) op 0.49. 4. Alan Peiper (Aus) op 1.03, 5. Edwig van Hooydonck (Bel) op 1.15, 6. Gerrit Solleveld (Ned) op 1.18, 7. Sergeant op 1.22, 8. Steve Bauer (Can) op 1.25, 9. Ferdi van den Haute (Bel) op 1.39, 10. Jean-Marie Wam- pers (Bel) op 1.41, 11. Gilbert Duclos- Lassalle (Fra) op 1.43, 12. Jesper Skibby (Den) op 1.47, 13. Frison op 1.52, 14. Thierry Marie (Fra) op 1.56, 15. De Wilde op 2.04, 18. Pirard op 2.08, 22. Gert Jakobs (Ned) op 2.19, 24. Johan Lammerts (Ned) op 2.24, 30. Nico Verhoeven (Ned) op 2.32, 34. John Talen (Ned) op 2.35, 36. Twan Poels (Ned) op 2.39, 39. John Bogers (Ned) op 2.43. IJSHOCKEY WK B-groep in Canazei Nederland - Polen 0-3 (0-0, 0-1, 0-2): 22.28 Jaroslaw Morawiecki 0-1, 56.32 Piotr Kwasigroch 0-2. 59.50 Jan Stopczyk 0-3. Scheidsrechter: Schell (Hon), Demattio en Masoner (beiden Ita). Toeschouwers: 391. Strafminu- ten: Nederland 16. Polen 12; Oost- Duitsland - Japan ,5-1 (1-1, 2-0. 2-0); Italië - Oostenrijk 1-4 (1-0, 0-3. 0-1). Stand: 1. Polen 5-8 (29-5), 2. Oosten rijk 5-8 (30-18), 3. Noorwegen 5-7 (21-17), 4. Oost-Duitsland 5-6 (20-19), 4. Oost-Duitsland 5-6 (20-19), 5. Frankrijk 5-5 (20-21), 6. Italië 5-5 (22- 21). 7. Nederland 5-1 (19-28), 8. Chi na 5-0 (9-41). ZATERDAG BASKETBAL Heren promotiedivisie: Elndhoven- Akrides (zo); Racing Beverwijk-Baske tiers; Goba-Red Giants; Green Eagles-Voorburg. Eerste divisie A: Ymir-BV Amsterdam; BV Alphen- DSS; Hoofddorp-Zeemacht; Early Bird-Groningen (zo). B: Flash-ASVU (zo); AMVJ Rotterdam-DBV Rowic (zo); Rotterdam Zuld-BS Leiden; Ce- res-Landslake Lions. Dames eredivi sie, kampioenspoule: Hoofddorp- Den Helder; Den Bosch-Canadians; Amstelveen-Rotterdam Zuid. Degra datiepoule: Cheetah-Voorburg; US- Midland. Promotiedivisie: Zeemacht- Jolly Jumpers (zo); BV Lisse-MSV (zo); Sea Devils-Grasshoppers; Green Eagles-Groningen. RUGBY Ereklasse: DIOK-NFC; REL-HRC; 't Gooi-AAC. Promotieklasse Noord: Minerva-Ascrum; LSRG-Rams; Eem- land-Castricum 2; Haarlem-Bassets. Zuid: Elephants-Ducks; DSRC-HRC 2; RCC-Oemoemenoe. SCHAKEN Hoofdklasse: Amstelveen-BSG; SMB- Leiden; Groningen-DD; Eindhoven- WGM. Eerste klasse A: MEMO-BSG II; De Ooievaar-De Variant; Krimpen aan den IJssel-Europoort; HWP II Z- HSG; HWP SvG-Rotterdam 2. TAFELTENNIS Heren eredivisie: TT Amsterdam- Avanti; Gaanderen-Valkenswaard; Eindhoven-Shot W; Scylla-De Veluwe. Eerste divisie: De Veluwe 2-OTTC; Nieuw Vennep-SKF; Middelburg Zuid- Gaanderen 2; JCV-Oegstgeest. Tweede divisie 1: Torenstad-JCV 2; Irene-NOAD S; DOCOS-TT Amster dam 2; Avanti 2-Oegstgeest 2. Da mes eredivisie: Amsterdam '78- Avanti; Irene-Middelburg Zuid; DO- COS-Hotak '68; Koningslust-Toren- stad. Eerste divisie: Shot W-Weert; Scylla-Huizen; Vltac-Hoonhorst; Avanti 2-Graauw. VELDKORFBAL Hoofdklasse: LDO-PKC. Overgangs klasse A: Dalto-Fldes Pacta; HKV- TOP S; Blauw Wit-HKC Ha. B: DKOD- KVS. Promotieklasse A: VES-Thor; Antilopen-Ritola; Pernix-Drachten; Sportclub-Kinderdijk. B: Blauw Wit '51-Rust Roest; Sperwers-VEO. C: SDO-SMS; Swift M-Ons Eibernest. VOLLEYBAL Heren eerste divisie B: P P-VCG 2; VCS-Vlaardlngen; Avanti-VCH; SDO- Ni|megen; Utrecht-Hulst; VVC-BOVO. Dames eerste divisie A: Rapid-The Smash; DOS-WC 2; Voorburg 2- VCH; KDS-Tonegido; OVRA-Valbo- vol; Brevok-P P. ZONDAG HOCKEY Heren hoofdklasse: Kampong-Oranje Zwart; HGC-Breda; Bloemendaal-Hat- tem; Klein Zwltserland-MEP; SCHC- HDM; Amsterdam-Tilburg. Over gangsklasse A: Groninger Studen- ten-Wageningen; Unlon-Leiden; Gooi- sche-HOD; Geel Zwart-MOP; Rotter- dam-HIC; Hurley-Gronlngen. B: Nij- megen-Victoria; Hudito-Laren; Pino- ke-Schaerweljde; Graspiepers-Den Bosch; Forward-Tegenbosch; Venlo- Ede. Eerste klasse A: Ring Pass-As- vion; Warande-Groen Geel; Splrit- DSHC; Zwart Wit-Were Dl; Push-Leo- nidas. B: Strawberries-De Kieviten; Alliance-Voordaan; Randwijck-Hllver- sum; Castricum-Be Fair; HBS-Myra. Tweede klasse A: Zoetermeer-VCL; Cartouche-Evergreen; Dopie-Aeolus; Pollux-Alecto; Forescate-Roomburg. B: FIT-Scheljbeek; Kraaien-Xenios; Alkmaar-WV; Eechtrop-Rood Wit; Noordwijk-Bennebroek. Dames over gangsklasse B: DKS-Hurley; HBS- Wageningen; Unlon-GHBS; Schaer- weijde-Venlo; Den Bosch-Klein Zwit serland; Craeyenhout-Forward. Eer ste klasse A: Leonidas-Hudito; Lei- den-Noordwijk; Alecto-Breda; De Kie viten-Warande; Dordrecht-Tilburg. Tweede klasse A: Krimpen-Rijswijk; Spirit-Groen Geel; Aeolus-Cartouche; Asvion-Te Werve; Zoetermeer-Wad- dlnxveen. B: Scheljbeek-Castrlcum; FIT-Bennebroek; Forescate-Alkmaar; Roomburg-Kraaien; Hermes-Rood Wit. ROLHOCKEY Eerste klasse: Dennenberg-Agor; Re sidentie-Lichtstad 3; Lichtstad 2-Den Haag. Tweede klasse: Dordt-RHP; Zoetermeer-Agor 2; Lichtstad 4-^Pan- cho; ZRC 2-RCM; ZRC-Marathon; Rotterdam-Residentie 3. VELDHANDBAL Eerste klasse regio F, dames: DWS- Quintus; Odls-WIK; Vires et Celerltas- Actlef; Ancora-Westlandia. Heren: Rijnstreek-Treffers; M. Saturnus-WIK; DES-UVG; EDH-SaturnUs. VELDKORFBAL Hoofdklasse: Rohda-Oost Arnhem; Deetos-Allen Weerbaar; Fortuna-Die Haghe; DOS '46-SCO Overgangs klasse A: PAMS-Trekvogels. B: Ar- chipel-ZKC '16; Rapiditas-Wordt Kwiek; SlOS-Samos. Promotieklasse B: HKC He-Keizer Karei; PSV-Steeds Hooger. C: Kwlek-Groen Geel; DTV- DETO. Eerste klasse B: Vlaardingen- Ready; Achilles-OSCR; Overkanters- De Danaïden; Zuiderkwartier-Het Zui den. ZAALHANDBAL Heren eredivisie: Hermes-Tachos; Slttardia-Blauw Wit; V L-Hellas; E O-Loreal; Swift R-Swlft A; Aalsmeer- Hercules H. Eerste divisie B: Quln- tus-Seijst; Sittardia 2-Tongelre; BDC- EMM; UDSV-Internos; BEVO-Me- teoor; Pius X-Attila. Dames eredivi sie: Swift R-Mosam; Hellas-PSV; V L-Swift A; Foreholte-SEW; V K- OSC; Sittardla-Quintus (za). Eerste divisie B: Hellas 2-Zonnebloem, Cae- sar-lason; SVM-EMM; Wings-UVG; DVC-Animo; Hercules R-Attila.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9