Voorstopper op Spangen in hoofdrol FC Den Haag straft fouten Excelsior af Daams slim in Friesland sportuitslagen Bom bij stadion in Belfast Eredivisie in het kort ^a^PORT QeidwOowiant DONDERDAG 2 APRIL 1987 PAGINA 9 n$tijkaard maakt excuses aan PSY 1MSTERDAM Frank Rijk- Ird heeft zijn excuses aan S>V aangeboden. Aanleiding i het feit dat de speler van- jjax zijn contract met de Am- erdamse club heeft verlengd H eerder met PSV tot een ak- pord kwam. Rijkaard heeft jaar een contract bij PSV anséte^end voor de Peri°de 1 jul> •fierf87 tot 1 Juli 1991 1. een interview in Nieuwe vP evu met Frits Barend en ly^"enk van Dorp zegt hij: „Ik men. Daar zaten ook manager Kees Ploegsma en Nico de Raadt, de begeleider van Ruud Gullit bij een aantal zakelijke activiteiten. Het bedrag stond op papier en lag vele malen hoger dan het bedrag dat ik dacht ooit bij Ajax te kunnen verdienen. Ze dwongen me di rect te beslissen. Na telefo nisch overleg met mijn vrouw heb ik getekend. In de auto op weg naar huis had ik al met een een gevoel van spijt". Begin januari vroeg Cruijff of Rijkaard twee jaar bij Ajax wilde blijven. Op dat moment bekende Rijkaard reeds bij PSV getekend te hebben. „Cruijff, voorzitter Harmsen en penningmeester Bartels hebben me gezegd dat ik me geen zorgen hoefde te maken. Als het moest zou Ajax me wel van het PSV-contract afhel pen". Rijkaard heeft zelf nog geen contact opgenomen met PSV. Hij mocht zelf een sug gestie voor de kop bij het in terview in het weekblad ma ken. Rijkaard: „De excuses van Rijkaard aan PSV". Winst favorieten basketbaltitel DEN BOSCH/DEN HELDER De twee favorieten voor de Ne derlandse basketbaltitel, Den Helder en Den Bosch, hebben gister avond in de eerste ronde van de play-offs geen fouten gemaakt. Den Bosch versloeg het Groningse Donar met 93-74 en Den Helder bleef Orca's uit Urk met 105-87 de baas. Den Bosch had veel pro blemen zijn status van favoriet tegen het met slechts één Ameri kaan spelende Donar waar te maken. Na vijf minuten in de tweede helft moest de Bossche ploeg de Groningers nog in zijn buurt dul den (49-48). Het restant van de wedstrijd was echter toch een for maliteit, omdat Donar gaandeweg steeds meer in ademnood raakte. In Den Helder was er sprake van veel meer krachtsverschil. De thuisclub maakte in hoog tempo korte metten met Orca's dat alleen in de eerste tien minuten behoorlijk partij kon bieden. Na een 11- 19 tussenstand in Urks voordeel kon alleen nog Dwayne Johns het tempo van de thuisclub bijbenen. De afstraffing was navenant. Den Bosch - Groningen 93-74 (45-39). Topscorers: Den Bosch: Beek 26, Hagens en Kuipers 19 en Reddick 10 punten. Groningen: Sheppard 28, Van de Ark 19, De Vries 17 en Ardon 10 punten. Den Helder - Orca's 105-87 (55-44). Topscorers: Den Helder: Waitman 29, Schilp 23, De Waard 17 punten. Orca's: Johns 33, Ridderhof 21, Pipkin 15 punten. BELFAST Een auto-bom heeft voor de kwalificatiewed strijd Noord-Ierland - Engeland in Belfast bijna voor een ca tastrofe gezorgd. Kort voor het begin van de wedstrijd, die door 30.000 toeschouwers werd bijgewoond, explodeerde de bom op nauwelijks 100 meter van de ingang van het Wind- sor-stadion. De politie, die scherpe veiligheidsmaatregelen genomen had, ontving kort voor de ontploffing een waar schuwing en kon de omgeving nog juist tijdig ontruimen. De politie houdt de IRA voor de aanslag verantwoordelijk. „Dit had een van de bloedigste aanslagen van de IRA kunnen worden. Het is een wonder dat er geen slachtoffers gevallen zijn", verklaarde de politie-woordvoerder. De spelers van het Engelse elftal waren op het moment van de ontploffing al in het stadion. Na de explosie begonnen zij handtekenin gen uit te delen om de toeschouwers tot rust te brengen. Het is niet de eerste keer dat het Engelse elftal op de korrel ge nomen wordt door de IRA. Twee jaar geleden probeerde de ondergrondse organisatie tevergeefs een aanslag te plegen, toen Engeland in Belfast speelde. Rotterdam Piet de chi&ant is waarschijnlijk de detéest beperkte voorstop- orteer van de Nederlandse 'Sdei;edivisie. Normaal doet JJJjé blonde Spartaan ano- iem zijn werk, het zo mogelijk uitschake- van een spits van de tegenpartij. Hetgeen de '?*$et een beperkte tech- gezegende Rotter- doorgaans rede- zenjk afgaat. In de ogen van idatjainer Hughes zelfs zo :ichérdienstelijk dat de toch Wijnberg de reservebank werd Zoerdreven. re- ise-risteravond was er echter een voor De Kant wegge- de-[gd in het duel Sparta-Feye- De wat harkerige ver- uwpdiger was namelijk bij drie I. eelbetekenende spelmomen- en,jn betrokken, waarvan er één le-a afloop nogal wat stof tot or-raten gaf. Eerst werkte doel- ;enian De Goey de bal uit een ar-)zet van Tahamata, die tegen dee paal belandde, uit zijn doel- jond weg. Waarna De Kant re-»rugspeelde op zijn sluitpost, achter de lijn", adviseer- ijs.p: grensrechter Hoppe de gis- ge-fren bepaald niet overtuigend ar-juitende scheidsrechter Blan- opgnstein. Welke beslissing fer- protesten opriep van Spar dat later nog enige keren iierèrd gedupeerd door de Haag- losf arbiter. Maar daarover -é-|raks. lerst nog even Piet de Kant, ie drie minuten na de niet oor Blankenstein goedge keurde redding van De Goey aller ogen op zich wist gericht. Ditmaal door de bal uit een schot van Been uit de boven hoek te slaan. Het betekende een gele kaart voor De Kant en een strafschop voor Feye- noord. Tahamata, van wie wordt beweerd dat Standard Luik (weer) interesse voor hem heeft, schoof de bal tegen de paal. Voeg bij deze opval lende daad van De Kant nog twee reddingen op de lijn bij een inzet van de tegenvallende Blinker en een kopbal van de later met een lichte blessure uitvallende Been en de hoofd rol van de bescheiden Spar taan is ten voeten uitgetekend. Aardigste Maar tevens is hiermee al enigszins aangegeven hoe de ditmaal door slechts 9.000 kij kers (vijfduizend minder dan oorspronkelijk begroot) be zochte Rotterdamse derby ver liep. Sparta-Feyenoord groeide namelijk uit tot één van de aardigste ontmoetingen tussen de beide clubs van de laatste jaren. Die de ploeg uit Rotter dam Zuid bijna traditiege trouw in zijn voordeel be slechtte, maar wel een verloop kende dat trainer Israel tot enige ergernis aanleiding gaf. „In de eerste helft dicteerden we het spel. Na de pauze even wel lieten we het initiatief aan Sparta, een gevolg van angst dat ze toch nog naast ons zou den komen", aldus de coach, die opnieuw moest afzien van het inzetten van Heus, Van Herpen, Roth en Hoekstra. De daardoor geformeerde ploeg zelden beter van toepassing kan zijn geweest. Ridderhof had zijn ploeg in de 23e mi nuut op redelijker afstand van Feyenoord kunnen brengen, nadat Blankenstein pas de der de Spartaanse roep om een strafschop daarvoor had aan gewezen. „Normaal gaat zo'n bal er als een streep in, nu probeert hij de bal er in te schuiven", becommentarieerde Hughes de misser van de mid denvelder. Tweeledig Mario Been gaat over de knie van Silvio Diliberto. Op de achtergrond Piet de Kant. die een opvallende rol speelde. uit Zuid acteerde echter voor schiep Feyenoord zich tal van overigens gelukkig prijzen in de pauze van het toen bijzon- kansen, maar kwam niet ver- het optreden van doelman der afwisselend verlopende der dan de toevalstreffer van Hiele, die in de eerste helft duel bijna sprankelend. Onder Tahamata en de verkeerde drie „zekere" treffers voor- aanvoering van Tahamata en taxatie van De Goeij op de in- kwam. de opvallend met goede lange zet van de sterke Hofman, 0-2. Sparta, dat na een goed begin passes strooiende Molenaar De Kuipformatie mocht zich iets terugviel maar zich toch voldoende mogelijkheden schiep, ging in de tweede helft zoals gezegd het spel dicteren. „Als dan ook nog die straf schop er in gaat loopt het mis schien heel anders", poneerde Hughes een cliché, dat echter Het bleek in tweeledig opzicht een gemiste kans, want Feye noord was met inmiddels de butant Ton Rietbroek als rechtsachter onbegrijpelijker wijs nog verder teruggezakt. Toen ook Been nog plaats moest maken voor Roos was het helemaal met de Kuip- ploeg gedaan. De treffer van Sparta's meest artistieke speler en libero Diliberto in de laat ste minuut had daardoor zoals dat heet slechts statistische waarde. Het betekende wel de persoonlijke bekroning voor de Italiaan van origine, die eerder tegen een gele kaart was aangelopen. FRANK WERKMAN 36. Hofman 0-2, 90. Diliber to 1-2. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 9.000. Gele kaarten: Diliberto en De Kant (beiden Sparta), Monkou (Feyenoord). Sparta: De Goeij; Olde Riekerink, Di liberto, De Kant, Knel; Lengkeek, Steur, Ridderhof, Eijer, Bockling, El- lerman. Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Mole naar, Monkou, Troost, Barendse (Rietbroek); Tahamata, Been (Roos); Hofman, Elstrup, Blinker. Nico Claesen klopt Schotland BRUSSEL Nico Claessen heeft de kansen van het Belgi sche elftal op een plaats in de eindronde van het Europees kampioenschap versterkt. Met drie doelpunten had de spits van Tottenham Hotspur in Brussel een levensgroot aan deel in de belangrijke over winning (4-1) op Schotland. Door de zege behielden de Belgen de leiding in groep 7, op de voet gevolgd door Bulga rije dat in Sofia met 2-1 Ier land versloeg. De karakteristieken van de kwalificatiewedstrijden voor het Europees kampioenschap zijn: België-Schotland 4-1 (1-1): 8. Claes sen 1-0, 14. McStay 1-1, 55. Claessen 2-1, 75. Vercauteren 3-1, 85. Claessen 4-1. Scheidsrechter: Vautrot. Toe schouwers: 26.550. Geel: Desmet (Bel gië), Gough (Schotland). Bnlgarije-Ierland 2-1 (1-0): 41. Sad- kov 1-0, 52. Stapleton 1-1, 82. Tanev 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Silva Valente (Por). Toeschouwers: 35.000. Geel: Voinov (Bul), Aldridge. McGrath (Ier). Stand groep 7: 2. Bulgarije 2 2 0 6 13-4 3 12 0 ..„41214 2 2 4 4-5 0 2 0 0-9 64. Polster 2-2, 90. Carrasco 2-3. Scheidsrechter: Galler (Zwi). Toe schouwers: 40.800. Rood: Chendo (Spa). Geel: Pezzey (Oostenrijk), Eloy, Carrasco (Spanje). Stand groap 1: Spanje3 3 0 0 6 6-3 Roemenië 3 2 0 1 4 9-2 Oostenrijk 3 1 0 2 2 5-7 Albanië 3 0 0 3 0 2-^10 Noord-Ierland-Engeland 0-2 (0-2): 18. Robson 0-1. 43. Waddie 0-2. Scheidsrechter Soriano Aladren (Spa). Toeschouwers: 25.000. Stand groap 4: Engeland 3 3 0 0 6 7-0 Joegoslavië 2 10 12 4-2 Wales-Finland 4-0 (2-0): 7 Rush 1-0. 29. Hodgson 2-0, 64. Phillips 3-0, 87. Jones 4-0. Scheidsrechter: Van Swie- ten (Ned). Toeschouwers: 7696. Stand groap 6: Wales 2 1 1 0 3 5-1 Tsjecho-Slowakije 2 1 1 0 3 3-0 Denemarken 2 110 3 1-0 Finland 4 0 13 11-9 Eerste divisie DEN HAAG De karakteristieken van de in de eerste divisie gespeelde inhaalwedstrijden zijn: SC Heerenveen-SC Heracles 3-0 (2- 0): 14. De Jonge 1-0, 19. Kees Kist 2- 0 (strafschop), 53. Zuid 3-0. Scheids rechter: Blom. Toeschouwers: 3100. EmmenEindhoven: 0-0. Scheids rechter: Slikkerveer. Toeschouwers: 1900. Eredivisie ïse ri-tesscsf 'a-C Twanta-FC VY ns£* Eerste divisie 1-2 Emman-Ein 5JÖURE De overwinning van Hans Daams in de derde Prof- tónde van Friesland was als de vondst van het eerste kievitsei; 1 ilötseling lag hij voor het oprapen. De 25-jarige Brabander werd n de slotfase van de 213 kilometer lange koers door Jan Gisbers |beegestuurd in de beslissende ontsnapping. „Daams is geen su- perkampioen, maar hij kan rap finishen", neette de ploegleiders kwalificatie na de overwinning. In de sprint van negen te Joure 'ersloeg Daams de favoriet Peter Pieters met een fietslengte vèrechil. De baanrenner sloeg uit teleurstelling én nijd zijn stuur bijna doormidden. verweet Daams - en diens twee ploeggenoten uit de kop groep - in de beslissende fase twintig kilometer voor het eind een profiteur te zijn geweest. „Niet meewerken de voorsprong opdrijven, wel de sprint winnen", jammerde Pieters. „Hoezo niet nee op kop rijden? kaatste Daams terug, „wij hadden een ande- e koerstactiek. Wij speelden aanvankelijk de kaarten van Van der Poel en Arras. Zij waren achter gebleven in het peloton, dus wij waren er in eerste instantie voor de controle. Eenmaal een ninuut voorop, heb ik tegen Veldscholten en Beuker gezegd, dat ie-'voor mij moesten werken. Omdat ik me de gehele dag uitste- ikend voelde, was ik in de sprint niet bang voor Pieters fric Vanderaerden heeft zijn leidende positie in de driedaagse (an de Panne verstevigd. De Belg won de tweede etappe van ïerzele naar De Panne over 215 kilometer. In de massaspurt liet Ié sprinter uit de ploeg van Peter Post de Canadees Bauer en djn landgenoten De Wilde, Sergeant en Vandenbrande zijn ach- erwiel zien. VOOR TWEEDE JAAR IN SUCCESSIE IN HALVE BEKER FINALE DEN HAAG Minstens één prestatie heeft FC Den Haag ten opzichte van het glorieuze vorige seizoen geëvenaard. Het bereikte gisteravond weer de halve finale van de strijd om de Nederlandse voetbalbeker. De wijze waarop de formatie van het trainersduo Van de Meent/Steegman Excel sior in het Zuiderpark eli mineerde via een zege van 3-1 was aanmerkelijk minder glorieus te noe men. De ontwikkelingen op de gras mat waren veelal van zeer matig niveau. FC Den Haag dankte het aan het sterkere collectief en fysiek dat het Ex celsior, dat bij vlagen een veel betere spelopbouw demon streerde, voor bleef. Grote persoonlijke fouten lagen trou wens nadrukkelijker ten grondslag aan het Rotterdamse verlies. Het eerste doelpunt mag puur als een verdienste van de thuisclub worden gekwalifi ceerd, omdat Alfons Groenen dijk een hoekschop (veroor zaakt door een door doelman Lloyd Doesburg met verve verwerkt afstandsschot van Martin Jol) zo exact naar het hoofd van Karei Bouwens richtte en Remco Boere na diens hoofdknik frank en vrij fekomen doel treffend kon oppen. Erg rustgevend werkte de voorsprong overigens niet op FC Den Haag. Het was juist Excelsior, dat voetbaltechnisch voor even de lakens uitdeelde. kaart opliep) de meest per spectiefrijke. Heini Otto moest' zijn reeds verslagen doelman René Stam op de doellijn te hulp schieten. Dezelfde Otto realiseerde hoogstpersoonlijk de verdubbeling van de mar ge. De inleiding was het mas sale storen van de Haagse ploeg onder aanvoering van Martin Jol, hetgeen resulteer de in balverlies van de jonge Remco Boere kan ongehinderd FC Den Haag naar een voorsprong van 1-0 koppen. Namens Excel sior kijken Mike Snoei (5), Steve Wasiman (midden), doelman Lloyd Doesburg en Aad Leenheer (2) toe. Raymond Clumper. De vrije doortocht voor Otto impliceer de 2-0. Verdoving De tegenvaller werkte korte tijd als een verdoving voor Ex celsior. Het had weer een mi nuut of tien nodig om zich zelf te hervinden. Dat kreeg ge stalte in een tegentreffer van Cees Schapendonk na een hoekschop van Mike Snoei. Een aansluiting van zeer korte duur, want twee minuten later had FC Den Haag de stand weer op 3-1 gebracht. Karei Bouwens, wiens werklust en het maken van overtredingen weer eens nauwelijks was in te tomen, verzond een pass naar de punt van de aanval waar Boere door het ontbreken van rugdekking ook al een vrije doortocht met een treffer kon bekronen. In de tweede helft kregen beide partij wat kan sen, maar was het spelpeil niet hoogstaand. Status Behalve FC Den Haag plaat sten ook Ajax en FC Gronin gen zich gisteravond voor de halve finale van het KNVB- bekertoernooi. De vierde deel nemer aan de halve eindstrijd komt uit het duel FC Den Bosch-DS'79, dat op 15 april zal worden afgewerkt. Ajax heeft zijn status van na tionaal bekerhouder voor de vierde keer dit seizoen over eind gehouden. Het ambitieuze doch vrijwel machteloze eer- ste-divisieteam van Vitesse kon de Amsterdammers in De Meer geen moment bedreigen: 2-0. Er was echter niet louter winst in het eenrichtingsver keer in Amsterdam. Interna tional Ronald Spelbos moest in de 17e minuut na een ongeluk kige botsing het veld ruimen. De kniebandblessure van de centrale verdediger, die aan vankelijk op een kuitbeen breuk werd getaxeerd, maakt zijn meespelen in de eerste halve finale uit het Europa- Cuptoernooi voor bekerwin naars, volgende week woens dag in en tegen Zaragoza, vooralsnog onzeker. Fortuna Sittard, zondag nog duidelijk beter dan FC Den Haag, verslikte zich in het am bitieuze FC Groningen. In Limburg voltrok zich een be kerduel vol met fouten en voor de Groningers was de winst vooral te danken aan de vele arbeid. De karakteristieken van de beker wedstrijden van gisteravond zijn: FC Den Haag-Excelsior 3-1 (3-1): 10. Boere 1-0, 32. Otto 2-0, 41. Scha pendonk 2-1, 43. Boere 3-1. Scheids rechter: Keizer. Toeschouwers: 4.200. Gele kaart: Beukers (Excelsior). FC Den Haag: Stam; Van Alphen, Jol. Lankhaar, Van Oosten. Otto, Purvis (Danen), Groenendijk, Ling, Boere (Schellevis), Bouwens. Excelsior: Doesburg; Leenheer. Clumper. Steve Wasiman. Snoei; Meijer (Waslander), Sorensen, Van Bremen; Latuheru, Beukers, Scha pendonk. Ajax-Vitesse 2-0 (1-0): 9. Bosman 1- 0. 75. Van Basten 2-0. Scheidsrechter: Van der Niet Toeschouwers: 5000. Gele kaarten: Bosman (Ajax), Bos en Trentelman (beiden Vitesse). Ajax: Menzo; Blind, Spelbos (Boeve), Rijkaard, Silooy; Wouters, Bosman, Mühren; Van 't Schip, Van Basten, Witschge (Bergkamp). Vitesse: Schellekens; Bos, Trentel man, Van der Akker, Smand; Laam- ers, Hartemink (Van der Dungen), Van der Brom, Schoenaker; Talan, Versteeg (Lindenaar). Fortuna S-FC Groningen 1-2 ((H)): 54. McDonald 0-1, 72. De Koek 0-2, 81. Linford 1-2. Scheidsrechter: Tho mas, toeschouwers: 5500. Gele kaar ten: Linford (Fortuna) en Brooke (FC Groningen). Fortuna S: Körver; Maessen, Duut, Thijssen, Rijners (Koevermans); Mor- dang (Holverda), Evers, Boessen, Janssen; Lens, Linford FC Groningen: Storm; Masön, Boek- weg (Van den Berg), De Wolf, Ver- kuyl; Van Dijk, Olde Riekerink, Roossien; Brooke, McDonald, Eykel- kamp (De Koek). DEN HAAG De karakteristieken van de in de eredivisie gespeelde wedstrijden zijn: Go Ahead-SC Veendam: 0-0. Scheidsrechter: De Munnik. Toe schouwers: 1200. Gele kaarten: Hui- zingh en Van der Meer (beiden Veen- Go Ahead Eagles: Van der Gouw; Wltteveen, Back, Dilling, Coolen; Woudsma, Smit, Voskamp; Small, Boerebach, Hofstede. SC Veendam: Hoekstra; De Haan, Wiebing, Veldmate. Mulder, Nijgh; Van der Meer, Steenge; Huizingh, Klompstra, Huistra (Keukens). FC Twente-VW: 0-0. Scheidsrechter: Kempers. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Ringels (VW). FC Twente: Snelders; Koopman, Bosch, Rutten, Paus; Freddy ten Kaat, (Bleuming), Pouls, Roord; Neij- enhuis, Wilson, Groelekén (Theo ten Kaat). VW: Roox; Nijssen. Verhagen, Van Berge Henegouwen, Ruitten; Ringels, Reynierse. Valckx; Lammers, Van Rosmalen (Libregts), Luhukay. PEC Zwolle—Roda JC: 0-1 (0-1): 20. Meyer 0-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 3.000. Gele kaart: Abma, Lensink (PEC Zwolle) en De Jong (Roda JC). PEC Zwolle: Abma; Leusink, Veldwijk (Doufikar), Van Buuren, Volkerink; Alex Booy, Wilkins, McNulty; Van An keren, Foeke Booy, Verschoor. Roda JC: Nederburgh; Hanssen, Brandts, Wildschut, De Jong; Suvrijn, Jans, Blattler; Meyer, Smeets, Trost. BILJARTEN WK driebanden in Cairo Eerste ronde: Blomdahl (Zwe)-EI Mlssl (Egy) 50-29/46; Bone (Mex)-Sims (Vst) 24-50/65. Tweede ronde: Ar- nouts-Saad 47-50/57. Derde ronde: Arnouts-Torres 43-50/60. Stand na twee ronden: 1. Blomdahl (Zwe) 4-1.020; 2. Arnouts (Ned) 2- 0.877; 3. Sims (VSt) 2-0.777; 4. Tor res (VSt) 2-0.727; 5. Saad (Egy) 2- 0.700; 6. El Missi (Egy) 2-0.699; 7. Bone (Mex) 2-0.660; 8. Stenzei (Oos) 2-0.641; 9. Diuab (Egy) 2-0.609; 10.Hernandez (Mex) 0-0.715. PAARDESPORT Koersen Duindigt EERSTE KOERS. 2000 m: 1. Bucky Boy (G. Hulleman) 2.46,3, 2. Brenda Uithuizen, 3. Anton Riebrand. Winn. 1,40, PI. 1,00 1,10 1,30, Kopp. 3,00, Trio 19,50. TWEEDE KOERS, 2000 m: 1. Zero Houberg (M. Beets) 2.46,2, 2. Berthi Prinses, 3. Anne Melodie. Winn. 2,60, PI. 1,20 1,30, Kopp. 2,30, Trio 22,50. DERDE KOERS. 1609 m. 1. Zegal Buitenzorg (H. Langeweg) 2.08,3, 2. Anjo Vredenburch, 3. Zuzana S. Winn. 4,30. PI. 2,30 5,80 6,40, Kopp. 9,80, Trio 416,60. VIERDE KOERS, 1300 m: 1. Hollow Dance (A. Manuel) 1.21,1, 2. Silver Bill, 3. Grey Atom. Winn. 2,40, PI. 1,60 4,80, Kopp. 7,00, Trio 163,40. VIJFDE KOERS. 2000 m: 1. Zodetia (F. Handelaar) 2.46,9, 2. Arjen Enk huizen, 3. Zosma Corosa. Niet ge start: Zigeunerin B. Winn. 3,60, PI. 3,60 2,90, Kopp. 10,20, Trio 67,70. ZESDE KOERS. 2000 m: 1. Zesta Rijnstroom (B. Schwarz) 2,40,0, 2. Za- pelonie, 3. Yonnie^Fllght. Niet gestart: Zodijan. Winn. 2,80. PI. 1,70 4,50 2,90, Kopp. 20.90, Trio 208,40. ZEVENDE KOERS. 1900 m: 1. Box berger Telex (T. Cain) 2.06,9, 2. Ne ver Bee, 3. Memphis. Niet gestart: Sylvias Echo. Winn. 2,20, PI. 1,20 1,60 1,80, Kopp. 13.50. Trio 83,70. ACHTSTE KOERS. 1609 m: 1. Yman- za Komo (A. de Wrede) 2.07.3, 2. Zil- vermald. 3. Yco Bonni. Winn. 3,20. PI. 1,40 1,00 1,30, Kopp. 3,60, Trio 50,80. NEGENDE KOERS. 2000 m: 1. Yogi Bear (R. Kromkamp) 2.38,1, 2. Way to Fortuna. 3. Zvetlana Hanover. Winn. 2,30, PI. 1,10 1.40 1,00, Kopp. 12,30, Trio 65,40. TIENDE KOERS. 2000 m: 1. Yick Bui tenzorg H. Langeweg) 2.36,8, 2. Yevillon Nora, 3. Yvollen H. Winn. 2.00, PI. 2,10 4,50 1,90, Kopp. 12,50. Trio 40,40. OMZET TOTALISATOR: 278.640,00. TENNIS Toernooi Milaan Becker (Wdl) - Birner (Tsj) 6-1,6-3, WIELRENNEN Driedaagse van de Panne Tweede etappe is: 1. Vanderaerden (Bel) 215 km in 5.35.49, 2. Bauer (Can), 3. De Wilde (Bel) op 0.03. 4. Sergeant (Bel), 5. Vandenbrande (Bel), 6. Deneut (Bel), 7. Wampers (Bel), 8. Lieckens (Bel). 9. Vandenhau- te (Bel), 10. Pirard (Ned), 11. Verhoe ven (Ned). 12. Van de Vijver (Bel). 13. Heindrichs (Bel). 14. Van Hooydonck (Bel). 15. Engelbrecht (Zaf), 24. Kelly (ler), 30. Van der Poel (Ned). 35. Ha- negraaf (Ned). Algemeen klassement: 1. Vanderaer den (Bel) 9.55.45, 2. Kelly (ler) op 0.28, 3. Vandenbroucke (Bel) op 0.34, 4. Peiper (Aus) op 0.48, 5. Van Hooy donck (Bel) op 1.00, 6. Solleveld (Ned) op 1.03, 7. Sergeant (Bel) op 1.07, 8. Vandenhaute (Bel) op 1.24., 9. Wampers (Bel) op 1.26, 10. Duclos- Lassale (Fra) op 1.28, 11. Criquielion (Bel) op 1.29, 12. Skibby (Den) op 1.32, 13. Marie (Fra) op 1.41., 14. Pri son (Bel) op 1.43, 15. Cabestany (Spa) op 1.49, 19. Pirard (Ned) op 1.53, 22. Jakobs (Ned) op 2.04, 25. Lammerts (Ned) op 2.09, 31. Verhoe ven (Ned) op 2.17, 36. Talen (Ned) op 2.22, 38. Poels (Ned) op 2.24, 41. So gers (Ned) op 2.28, 47. Hanegraaf (Ned) op 2.31. Profronde Friesland 1. Hans Daams (Ned/Gisbers) 212,9 km in 5.10.58 (gem. 41,078 km/u), 2. Peter Pieters (Ned/Bos), Eric van Lancker (Bel/Post), 4. Leon Nevels (Ned/Elen), 5. Maarten Ducrot (Ne- d/Raas), 6. Ren/e Beuker (Ned), 7. Hennle Kuiper (Ned), 8. Peter Winnen (Ned) allen dezelfde tijd als de win naar, 9. Gerard Veldscholten (Ned) op 4 sec., 10. Frank Pirard (Ned) op 1.36, 11. Jos Lammertink (Ned), 12. Michel Cornelisse (Ned/amateur), 13. Matthieu Hermans (Ned), 14. Peter Stevenhaagen (Ned), 15. Ron McKay (Ned), 16. Michel Zanoli (Ned/amat), 19. Eddy Schürer (Ned/am), 20. Adri van Houwelingen (Ned), 21. Come van Rljen (Ned/am), 23. Gert-Jan Theunisse (Ned), 24. Marc van Or- souw (Ned). 27. Wybren Veenstra (Ned/am), 29. Adri van der Poel (Ned), 30. Henk Boeve (Ned) allen de zelfde tijd als Pirard. IJSHOCKEY WK B-landen in Canazei Polen - Frankrijk 6-2 (3-1, 1-1, 2-0), Oostenrijk - Noorwegen 3-5 (2-1, 0-3, 1-1). Stand; 1. Noorwegen 5-7, 2. Polen 4- 6, 3. Oostenrijk 4-6, 4. Frankrijk 5-5, 5. Italië 4-5. 6. Oost-Duitsland 4-4, 7. Nederland 4-1, 8. China 4-0.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9