VPRO koopt Monty Python van de BBC IDIO/TELEVISIE EcidóeSoutatit DONDERDAG 2 APRIL 19F7 hica Medica over ïdische ethiek .VERSUM De Evangeli- t Omroep zendt vanavond d. 1 om 20.28 uur) een pro- jnma over medische ethiek onder de titel „Ethica Me- i". Behalve de actualiteit Dgt het programma tevens I in te zamelen voor het f. dr. G.A. Lindeboom-in- lut. dat eind vorige maand cieel werd geopend. Dit in- iut gaat zich bezighouden het bevorderen van een els-verantwoorde ethiek in gezondheidszorg, het programma staat de dzaak van een dergelijk in- iut centraal. Verschillende tninenten gaan in op de azen van het toelaatbare aen de medische weten- ap. Er is onder meer een irview te zien met de Fran- fioloog Testart over geneti- e manipulatie. Tevens wor- interviews gehouden met f. dr. ir. E. Schuurman, be- irslid van het Lindeboom- ituut en met oud-staatsse- _|aris drs. J.P. van der Rey- i, die een boekje heeft ge reven met de titel „Onze lelijke gezondheidszorg". Jit boek geeft Van der Rey- i zijn toekomstvisie op de pndheidszorg en de ethi- e problemen die ontstaan de techniek zich verder ft ontwikkelen. Naast de ïrviews zijn er reportages te i over de spermabank in jfornië, die een handel in rma van Nobelprijswin- js is begonnen en over een tans ziekenhuis, dat draait (ïypocratische principes, [der wordt er ingegaan op laken van het prof. dr. G.A. deboominstituut. Dit insti- t wil functioneren als docu- (ïtatie-, studie- en voorlich- (scentrum op het gebied de gezondheidszorg en wil aen tot een systematische tudering van medisch-ethi- e problemen, presentatie van het pro- fnma, dat een samenwer- gsverband is tussen de re lies van „Tiidsein-tv" en Metterdaad'is in handen i Peter Vedder en Marjan (enaar. TROS komt met tv-horoscoop HILVERSUM De TROS, de omroep met een nogal eigenwijs vormgegeven ster in leaders en logo's, gaat het ko mende zomerseizoen ook op andere wijze sterren in beeld brengen. Ster renbeelden, dus. Het is de bedoeling dat op z'n minst acht avonden worden afgesloten met een televisie-horoscoop-achtig pro gramma van maximaal vijf minuten. Officieel heeft het programma nog geen titel, maar er is wel een werktitel voorhanden. 'Uw Ster in Beeld'. Een woordvoerster van de TROS weigerde vooralsnog om de opzet van deze avondsluiter (die het Wilhelmus niet zal vervangen) toe te lichten. Wel be vestigde zij de medewerking van de be roemde Amerikaanse astroloog Carol Righter. ,Thuisbuiswinkel- markt blijft explosief groeien' LONDEN Vanaf 27 april is het voor de Europese kijker mogelijk om via Sky Chan nel te winkelen. Deze telewinkel is eigenlijk een soort postorderbedrijf, dat het tv-scherm als folder gebruikt. De artikelen kunnen via de post of via de telefoon worden besteld en worden afgerekend met creditcards. Het Eu ropese satelliet-kanaal biedt de kijker dage lijks een kwartier lang zes artikelen. Presen tatoren zijn Sibylla Kay en Malcolm Bulli- vant. „Space shopping" is te zien van maan dag tot vrijdag van 12.55 tot 13.10 uur. Het idee van dit tele-winkelen is afkomstig uit Amerika. Daar blijft de markt voor de thuisbuiswinkel explosief groeien. Lowell Paxson, de direkteur van het Home Shop ping Network (HSN) vertelde onlangs dat er volgens hem aan het eind van 1987 zo'n twintig tv-warenhuizen zullen opereren. Paxsons uitspraak lijkt niet ongegrond: het afgelopen jaar zijn er in Amerika zeven nieuwe thuisbuiswinkels geopend, terwijl het voorbeeld nog maar krap twee jaar oud is. Paxson is mede-uitvinder van de thuisbuis winkel. Het radiostation dat hij en een part ner in Clearwater, Florida, bedreef kreeg zó weinig adverteerders, dat zij beiden besloten om dan zelf maar allerlei dumppartijen van diverse goederen te kopen en via de ether aan de man te brengen. Dat systeem redde het radio-station en werd eind 1984 voor het eerst op televisie uitgeprobeerd. Het Home Shopping Network maakte tussen begin sep tember en eind november vorig jaar al een omzet van honderd miljoen dollar. „Aan het einde van dit jaar hebben alle tv-netwerken programmablokken voor thuisbuiswinkels", zo voorspelde de succesvolle zakenman. Daniël Wayenberg in NCRV's „Profiel" HILVERSUM De pia- nist Daniël Wayenberg is vanavond (Ned. 2 om 21.50 uur) te gast bij Niek Heizenberg in het NCRV-televisie- programma „Profiel". Het tweetal praat onder meer over het geloof. Da niël Wayenberg is chris ten en rekent zich tot de Baptisten. Ook de hobbies van de pianist zoals fotograferen en electronische spelle tjes komen in het pro gramma aan bod. 26 WEKEN ACHTEREEN TE ZIEN: HILVERSUM De VPRO heeft van de BBC 26 afleveringen gekocht van de befaamde Britse comedyreeks „Monty Py thon". Op zondag 12 april is de eerste aflevering (van een half uur) op de televisie te zien. Daarmee heeft de omroepvereni ging de serie in feite weg gekaapt voor de neus van Super Channel, dat had aangekondigd om „Monty Python" deze zomer op de buis te brengen. Volgens een VPRO-woordvoerder zijn de afleveringen nieuw voor de generatie die aan het eind van de jaren zes tig nog in de luiers lag en feest voor de fans van toen. De VPRO gaat de serie vanaf volgende week wekelijks op zondagavond uitzenden en gaat daar ook in de zomer maanden mee door. Het gaat trouwens om de eerste twee series, die oorspronkelijk tus sen 1967 en 1969 in Engeland waren te zien. Het team be diende zich toen nog van de naam „Monty Pythons Flying Circus". Reeds eerder in 1976 en 1979 werd de kijker bij de VPRO prettig in beroering gebracht met „Monty Python", een se rie die ook in de zeventiger ja-' ren nog veel furore maakte. Zo werd een compilatie van „Monty Python's Flying Cir cus" in 1971 onderscheiden met de Zilveren Roos op het televisie-festival van Mon- treux. In de loop van de jaren Het Monty Python-team ...tijdloze humor- zijn bij de VPRO veel verzoe ken binnengekomen om de drie series in hun totaliteit nog eens te vertonen. Na maan denlange en moeizame onder handelingen met de BBC slaagde de VPRO er uiteinde lijk in de rechten voor dit roemruchte, komische pro gramma te verkrijgen. Liefhebbers „Monty Python" geldt bij lief hebbers van Britse comedy als een ware klassieker, maar de programma's werden uitgezon den voordat de videorecorder op grote schaal was ingebur gerd. Bijna niemand heeft de kolderieke grappen dus kun nen vastleggen. De VPRO sluit beslist niet uit dat, behal ve de eerste twee reeksen, ook de derde zodoende nog eens op de Nederlandse buis wordt ge bracht. De grote breinen achter Monty Python waren vooral John Cleese (later ook bekend van de serie „Fawlty Towers" en de merkwaardige, maar on vergetelijke bioscoopreclames voor de postgiro) en Eric Idle, die vooral in Engeland aan het eind van de jaren zeventig fu rore maakte in The Bonzo Dog Do Dah Band. Ze kregen de steun van Neil Innes, Michael Palin, Terry Jones en Graham Chapman. Allen waren Brit ten met een gedegen universi taire opleiding. De Ameri kaanse tekenaar Terry Gilliam zorgde na het eerste jaar voor bizarre cartoons, waarmee de sketches werden afgewisseld. Het „Monty Python"-team probeerde van meet af aan de kijker in verwarring te bren gen. Dat streven begon al met de naam. „We hebben voor „Monty Pythons Flying Cir cus" gekozen, omdat het pro gramma noch met Monty, noch met pythons, noch met een circus ook maar iets uit staande heeft", zei Eric Idle na de eerste uitzending tegen een Journalist. Aanvankelijk werd iet programma voor de be vreemde Britten op een laat uur op het tweede BBC-net weggedrukt, maar na een jaar verhuisde het naar een riante plek op de zaterdagavond. Herhaald De programma's worden in Engeland nog steeds met re gelmaat herhaald en ook de Amerikanen zijn er gek op. Opmerkelijk genoeg worden de uitzendingen daar - twintig jaar na opname - vaak nog steeds met censuurpiepen uit gezonden, om het volgens Amerika „aanstootgevende taalgebruik' van de Britten te camoufleren. In het land van Uncle Sam steeg - ook door zijn rol als Basil Fawlty - vooral de ster van John Cleese naar onge kende hoogte. Het resulteerde onder meer in het uitzenden van de Giroblauw-reclame in de Johnny Carsonshow. Clee se: „Ze vonden hem schitte rend, terwijl de Amerikanen Giroblauw natuurlijk hele maal niet kennen. Zelf denk ik dat het een van de beste re clames is die ik ooit heb ge maakt". Super Channel heeft „Monty Python" inmiddels van de programmalijst geschrapt, maar het kantoor in Amster dam wil niet zeggen of de aan koop door de VPRO daar de directe aanleiding toe is. In London wordt de vage term van „programmatische rede nen" gebruikt om te verklaren dat beide programma's niet via de satelliet zijn te zien. NEDERLAND 1 EO 15.30 Last frontier, Amerikaan se natuurfilmserie. Afl.: King of the arctic, docu mentaire over de ijsbeer In het Canadese poolgebied 15.55 Pablo, komisch/educatie ve tekenfilmserie. Afl.: Pa- blo op avontuur met Don Quichotte 16.00 Oaktari, Amerikaanse tv- serie met o.a. Marshall Thompson, Yale Summers en Cheryl Miller. Afl.: Een professor kan ook nog le ren 16.50 Kinderkrant, kinderpro gramma met Lanny van Rhee en Wim de Knijff NOS 17.30 Vrt-Joumaal EO 17.46 Tijdsein-buitenland, bui tenlandse actualiteiten toegelicht door Aad Kam- ven door Mattheüs 22.47 De kinderen van Villa Emma, Israëlische docu mentaire. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd een groep Joodse kinderen door de bevol king van het Noord-Itali aanse dorp Nonantola op spectaculaire wijze gered uit de klauwen van de na zi's. Ze werden samenge bracht in Villa Emma. In deze film een historische reconstructie hiervan NOS 23.47 Journaal 23.52 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 17.45 Paspoort voor Turken 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Joegosle- 18.15 18.30 19.00 19.24 IOS Werk en Religie TELEAC Cursus Leiding geven (10) 18.30 18.45 19.00 20.00 20.28 der Jong geleerd, muziekpro gramma met ditmaal een special rond Anke Fröh- lich, viool en Ulrike Fröh- lich, pianc. Zij spelen wer ken van o.a. Beethoven en Schubert. Presentatie: Bert van Leeuwen NOS Journaal en weerover- zicht EO Ethica medica, program ma over medische tech niek en de vragen voor nu en 2000, gepresenteerd door Peter Vedder en Mar jan Molenaar vanaf de vak beurs Medica '87 (zie el ders op deze pagina) STER-reclame CD De bergrede (8), serie van negen bijbelstudies waarin Henk Binnendijk praat over delen uit deze rede, zoals neergeschre- Sesamstraat m Jeugdjournaal Journaal NCRV S Los vast TV, recht streeks popprogramma vanuit de Triantha-hal in Assen. Presentatie: Jan Rietman De Frank en Vrij Show, serie spelprogramma's ge presenteerd door Frank Masmeijer. Gasten: Danny de Munk, Shirley Zwerus, Jean Pierre van der Sluis en Macao Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie met o.a. Daniel J. Travanti, Mi chael Warren en Veronica Hamel. Afl.: More skinned against. Er wordt een on derzoek ingesteld naar de moord op een zwarte agent Profiel, praatprogramma over geloofsbeleving NOS Journaal Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek Studio Sport Extra. We reldkampioenschappen IJshockey te Aosta, sa menvatting Nieuws voor doven IT 1 5 Nieuws in teletekst 0 Tik Tak, kinderprogramma 5 Plons. Afl.: Plons en de kerkuil 0 De zeven van Blake (Blake's seven IV), dertiendelige Engel se sclence-fictionserie met o.a. Paul Darrow, Michael Keating, Glynls Barber en Jacqueline Pearce. Afl. 12: De krijgsheer. Zukan, de machtigste leider van de niet-geallieerde plane taire systemen, heeft een top ontmoeting met Avon. De be doeling is een alliantie tegen de Federatie op te richten. Aanvankelijk lijkt Zukan mee te werken, maar dan volgen sabotage en verraad P Kwizisn, tips voor koken en lekker eten 0 Uitzending door derden 0 Programma-overzicht 5 Nieuws 0 Kunst-zaken 0 Regeringsmededeling 5 Hoger-Leger, spelprogramma met speelkaarten en twee kop pels. Presentatie: Walter Ca- piau 5 Panorama, actualiteitenrubriek 5 Dallas, Amerikaanse tv-serie over het wel en wee van de fa milie Ewing. Met Larry Hag- man, Linda Gray, Victoria Prin cipal e.a. Afl.: Barbecue (5-23.05 Niauws an Coda: Lied zonder woorden, no. 12 opus 30 no.6, Venetiaans gondel lied, Mendelssohn, uitgevoerd door Luc Devos, piano IT 2 0 Zonen an dochters (Sons and daughters). Australische tv-se rie met Rowena Wallace, Pat McDonald, Peter Phelps e.a. Patricia raakt in paniek wan neer David èén en ander over de moord aan het licht wil brengen 0 Intermezzo. Aprós un röve, Fauré, uitgevoerd door J. de Beenhouwer, piano en E. Bay- 1 enes cello (herh.) -5 Oshin, Japanse tv-serle met I Ayako Kobayashi en Shlro Ito b Programma-overzicht fc Nieuws b Kwidam, videospelletje met j Marleen Gordts b-ca.22.30 Basketbal, recht streekse reportage van de fi nale om de Europabeker voor Landskampioenen vanuit Lau sanne: Maccaby Tel Avtv - Tra- i eer Milan. Commentaar: Louis de Pelsmaeker Nouba nouba Carrefours - Cafe théétre Nieuws Ce soir Kwik en Flupke, tekenfilmserie Autant savoir, informatief pro- I: gramma. Afl.: Zuinig met calo- rieën La femme de mon póte, Fran se speelfilm uit 1983 van Ber- trand Bller. Met Coluche, Isa bella Huppert, Thierry Lhermlt- te e.a. Twee vrienden worden verliefd op het zelfde meisje Le monde du cinéma Laatste nieuws -23.50 La pensée socialists, politieke uitzending DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Expeditionen Ins Tierrelch, natuurfilmserie et ditmaal een documentaire over insekten 16.45 Das Geheimnis des 7. Weges, kinderserie naar een boek van Tonke Dragt. Afl. 3: Scheln und Wirklichkeit 17.10 Traume, die keine blieben, kinderprogramma 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und haute, regionaal ma gazine 16.25 Losberg, tv-serie. Afl.: Ausge- bremst 19.00 Das A-Team, Amerikaanse tv- serie met o.a. George Pep- pard. Dirk Benedict en Mr. T. Afl.: Ein todsicheres System 19.57 Programma-overzicht 20.00 (STagesschau 20.15 Bombenstimmung. 'Amuse ment onder het hakenkruis', documentaire over de amuse mentsindustrie ten tijde van het Derde Rijk 21.00 Der 7. Sinn, verkeerstips 21.03 Extratour, rechtstreeks show- programma gepresenteerd door Margarethe Schrelnema- kers en Stefan Viering. Met o.a. Samantha Fox. Depeche Mode, Rodgau Monotones en Psycedelic Furs 22.30 Tagesthemen 23.00 (BTatort, Duitse politieserie met Heinz Drache, Udo Vioff. Jürgen Kluckert e.a. Afl.: Tod macht erfinderisch. Na lange afwezigheid keert oud-hoofd commissaris Bülow terug naar zijn vroegere collega's om hen bij te staan In een zaak met Gerhard Maschke, een oude bekend van de politie. Men vermoedt een wraakaktie (herh.) 00.25 Tagesschau 00.30 Nachtgedankan, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Programma-overzicht Heute Völker im Abseits (slot), zes delige documentaireserie over natuurvolkeren. Afl. 6: De Crow, jagers en vissers In Ca nada (herh.) Pinnwand extra, kinderbios Heute Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement Die Falie des Harry Fox, tv-se rie met Jack Warden, John Ru binstein, Penny Peyser e.a. Afl.: Finderlohn für eine Lelche Programmaoverzicht Heute Aus Frankfurt/Main: Was ware wenn...? Spelprogramma gepresenteerd door Vera Russwurm en Hans Jürgen Baumler, met kandidaten uit Oostenrijk en Duitsland Gesundheitsmagazin Praxis, programma over medische za ken. 1. De start van een nieu we trimaktie: Fit mit - gemein- sam aktivl 2. Nieuwe Initiatie ven: gezonde rug - getrainde rug; 3. Wereldgezondheidsdag '87: inenten Is nodig - inenten beschermt Heuta-journal Dia Lufthansa Start in dan Wettbewarb: Die Bachlan- dung das infernationalsn Flugkartells, reportage over de Ineenstorting van de prlj- zenmarkt bij luchtvaartmaat- Boy George is één van de gasten in 'Extratour' op Duitsland 1 om 21.03 uur. schappijen 22.55 Dreyfus, toneelstuk van Jean- Claude Grumberg. met Edwin Noël, Wolfgang Relnbacher, Felix von Manteuffel e.a. To neelregie: Hans Schweikart. Polen in de dertiger jaren: Als aanklacht tegen het antisemi tisme wordt door een groep Joodse handwerkslieden een toneelstuk over Dreyfus Inge studeerd. Er ontstaan proble men over de rolverdeling om dat de weinig getalenteerde spelers zo voordelig mogelijk willen overkomen In hun rollen. De opvoering komt dan ook nooit tot stand en zorgt zelfs voor een verwijdering tussen de spelers in het dagelijks le- 00.50 Hsuts DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus natuur kunde. Afl.: Bewegung im Gra- vitationsfeld 18.30 Die Sendung mil der Maue 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 E Film am Donnerstag: Ge- fahrliche Leidenschaft (Gun crazy/Deadly Is the female), Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Joseph H. Lewis. Met Peg gy Cummins, John Dall, Barry Kroeger e.a. De wees Bart Tare groeit op in een opvoe dingsgesticht. Jaren later ont moet hij Laurie Starr. Zij delen hun liefde voor vuurwapens, maar ook voor elkaar. Om nu aan geld te komen, voeren zij kleine overvallen uit, maar worden steeds gewelddadiger In hun aktles (herh.) 21.40 Josep H. Lewis erzéhlt (1), achtergrondinformatie over de speelfilm 'Geföhrllche Leiden schaft' 21.45 Vort Ort: Ramschen, reporta ge over een veehandelaar lr\ het Lippetal 22.15 Wohnvisionen 1, Informatieve serie over de architectuur van de toekomst 23.00 deels E Kino '87: As simple as that, filmportret van de re gisseur Joseph H. Lewis In Hollywood mOO.OO Tips für Laser. Afl.: Etruski- sche schilderkunst, uitgebeeld in 19de eeuwse tekeningen, door Josepha Weiier 00.05 Laatste nieuws BBC 1 Jackanory, verhaal over de jeugd Thundercats, tekenfilmserie John Craven's newsround, jeugdjournaal CC Blue Peter, Informatief kin derprogramma Rolph Harris' cartoon time Journaal en weerbericht London plus, regionaal nleuwsmagazine Top of the pops, hits en clips uit de Engelse top 40 HEastEnders, dramaserie met Bill Treacher, Wendy Ri- over de laatste ontwikkelingen op het gebied van wetenschap, technologie en medische we tenschap (SA question of sport, sport quiz Journaal Life without George, comedy serie met o.a. Simon Cadell en Carol Royle Question time, discussiepro gramma o.l.v. Sir Robin Day Don't break your heart, Infor matief programma over het voorkomen van hartkwalen Late night In concert: Julian Cope Weerbericht BBC 2 17.00 Paardenraces te Aintree 17.35 Pamela Armatrong, amuse mentsprogramma 18.05 My music 18.30 The Arab Invasion 19.00 Mission impossible, Ameri kaanse tv-serie met Peter Gra ves, Leonard Nimoy, Lesley Warren e.a. 19.50 International Pro-celebrity golf, serie over de golfsport 20.40 Call my bluff, spelprogramma 21.10 Timewatch 22.00 Foreign bodies, comedyserie, die zich in Ierland afspeelt. Met o.a. Dan Gordon en Hilary Reynolds 22.30 CD Forty minutes, serie docu mentaires over onze huidige levensstijl. Afl.: Fly me, over de opleiding van stewardessen en stewards 23.10 Phil Silvers ee sergeant Bilko, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Bilko's tax trouble 23.35 Newsnight, actualiteitenmaga zine 00.20 Weerbericht 01.05 Sonates van Beethoven. Nr.27 00.45-01.20 Open University Inspector Gadget The Blunders Adventure of a lifetime Blockbusters About Anglia Crossroads Bygones Special Who's the boss? This week All in good faith L.A. Law Nieuws Folio Hammer house of mystery 01.55 John Pantry In person SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms en een aflevering uit de serie 'Sklppy'. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Batman, avonturenserle met Adam West en Burt Ward 18.30 Gidget, comedyserie 19.00 Three's Company, comedyse rie 19.30 The Green Hornet, avonturen serle met Bruce Lee In de hoofdrol. Afl.: May the best man loose 20.00 My Favourite Martian, come dyserie. Afl.: Loralee Brown vs. everybody 20.25 A country Practice, dramase- 21.20 All American Wrestling 22.20 Championship wrestling 23.15 Italiaans voetbal 00.15-01.00 IS The great video-race SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 17.00 GD Countdown, popprogram- ma met Adam Curry 18.00 Blake's 7, dertiendelige Engel se science-fictionserie met o.a. Gareth Thomas, Paul Darrow en Sally Knyvette. Afl. 1: The way back 19.00 Game show, spelprogramma 19.30 Armchair Adventure, docu mentaireserie over expedities. Afl.: Holow mountains of Mulu 20.30 Kenney Everett, comedyshow 21.00 Princess Daisy (3), vierdelige Amerikaanse miniserie naar het boek van Judith Krantz. Met o.a. Claudia Cardlnale en Paul Michael Glaser 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Top gear, motormagazine 00.00-00.30 E Music special: Bana- narama and that's not all 02.25 ID Nino Firetto 03.00 ID Martin Buchanan 04.00 ID Music Box live 05.00 ID Countdown 06.00-07.00 (D The Face TV 5 16.05 E Meurt re Montmartre, Franse misdaadfilm uit 1956, met o.a. Michael Auclair en Paul Frankeur 17.30 L'école des Fans 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Dee chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Champs Elysées, cultureel magazine 20.30 Le violon, documentaire over de viool, m.m.v. Yehudi Menu- hin en vioolbouwer Etlenne Va- telot 21.30 Ceux qui parient aux choses 21.50 Aujourd'hui en France 22.00 Nieuws 22.30 Projection privée, cultureel magazine □3 Ondertiteling vla TeleTekst. (S Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-ultzendlng. ■IZwart/wlt-ultzendlng met on dertiteling vla TeleTekst. QJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. ■23 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-uitzending In orglnele versie met ondertitels. NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Mensenmarkt (5). se rie over de Internationale arbeids markt TROS 14.30 Sons and daugh ters, Australische tv-serie 15.35 Roe- co leest voor 15.55 De TROS Bluf- show, met Hans Kazèn 16.45 TROS Pop Formule, popprogramma NOS 17.30 '/W-Journaal TROS 17.46 TROS Sport, sportmagazine DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Extratour 11.55 Umechau 12.10 Geeundheitsmaga- zln Praxis 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 (D Teletekst- overzicht 14.50 Die Zitadelle (8). tiendelige Engelse tv-serie 15.50 Ta gesschau 16.00 Professorenge- schichten, tekenfilmserie 16.30 Das Mëdchen auf dem Besenstiel 17.45 Tageschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.45 Pro gramma-overzicht 14.55 Heute 15.00 E Sieben jahre Pech, Duitse speelfilm uit 1940 van Ernst Marisc- hka 16.30 Frelzeit... und was man daraus machen kann, vrijetljdsmaga- zine 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu strierte 17.50 Ein Engel auf Erden, Amerikaanse tv-serie BBC 1 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.40 All in the day, gevarieerd dagprogramma met Informatieve pro gramma's. tv-series en kinderpro gramma's. leder uur nieuws en weer 16.50 Corners 17.10 Yogi Bear 17.15 07.15 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Orm and Cheep 13.10 Rainbow 13.30 Manscape 14.00 Nieuws 14.30 Friday Film Matinee: Wuthering Heights, speelfilm uit 1970 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.15 Batfink SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms, ge presenteerd door Linda de Mol en DJ Kat 08.30 E Sky Trax. Herhalingen 13.00 I dream of Jeannle, comedyse rie 13.30 Hazel, comedyserie 14.00 Fashion TV 14.30 Three's company 15.00 Tales of the Wells Fargo 15.30 (S Live on Friday 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 E Amanda Re- dington 09.00 Sons and Daughters, Australische tv-serle 09.30 8wim 10.00 Follow me, cursus Engels 10.15 Streetwise 10.30 Emmerdale Farm 11.30 (S Nino Firetto 12.30 Ro mance 13.30 The living body, docu mentaireserie 14.00 8one and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ulys ses 31 16.00 E Music Box live, met Simon Pötter 17.00 E Countdown, met Adam Curry RADIO 1 teder heel uur nieuws (NOS). 18.05 KRO: Man en paard. 18.30 Derde Wereld. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 2220 Reizigersgeluk, hoorspel. 22.50 Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 EO: True light. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en L P. Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.02 VPRO: De beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 20.30 Het concert. 21.30 Met Pierre op lokatle. 23.00 Muziek van nu. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Rockschool. 21.00 Statistiek (herh.). 21.30 Por Favor. 22.00 Structuur In Basis. 77 30 De belastingcursus. REGIONAAL Omroep Rijnland: (Via FM-frequentle 105,7 MHz) 18.00 Ga jij de klas maar in (onderwijsprogramma) 19.00-20.00 Kunst uur. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: (Via FM-frequentie Radio 3) 16.30 Radio Rijnmond Getapt. 17.00-1820 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. BRT 1 18.10 Actueel. 1820 De BRT blg-band. 18.45 Politieke tribune. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Paso a paso. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Passage '87. lichte muziek. 21.30 De Taalstrijd (herh.). 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2320-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee 22.05 Boem boem. 2320-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Belgen spelen gitaar (25). 19.00 Dossier. 19.45 Home-made. 20.30 Het BRT filharmonisch orkest. 22.05 Actualla: Nieuwe klanken. 22.15-23.45 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 1325 Kerk Vandaag. 14.05 Van huls uit. 15.05 Wie kent zijn provincie, quiz. 16.05 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 1120 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. 15.03 Het Tribunaal, hoorspelserie. 1520 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.03 Nederlands Hltwerk. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rlnkeldeklnkel. 15.02 De De top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws 08.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 09.00 Het Int. Concertcircuit. 1020 Maria Joao Pires, piano. 12.00 Jazz-op-vier. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 1420 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 0925 Waterstanden. 09.30 RVU: De lange weg. 10.00 AVRO: Meer dan Muziek. 11.00 Hobby-vitaminen. 1125 Overheidsvoorlichting. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 1320 De berg. 14.00 De stofzuiger. 1425 VIS. 1425 Meet Mr. Mooney. 15.00 Sonja's Tip Tijd. 1620 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Redio West: (vla FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtend actualiteiten. 12.00-13.00 Lunchprogramma met ac tualiteiten. land- en tuinbouw (1220). voorstelling van de dag (12.50) regio naal nieuws, film- en video-tip en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: (Vla FM- frequentie Radio 3) Om 0720, 08.00 en 08.30 Reg. nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 0725 en 06.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0725 Van mensen en dingen. 0820 Uit de band. 1120 Het vermoeden. 13.10 Actueel 1323 Tussendoor. 14.03 78-toeren tijd, Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Micha. 14.00 De stemming. 16.00 Abraham al gezien?. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 06.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee (1). 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee (2). 12.05 Tafelmuzlek. 13.10 Aktueel. 1320 Divertimento voor strijkorkest 8ela Bartok. 14.00 José Cameras zingt romanti sche liederen. 1425 Festival vanm Montreaux 1986. 15.55 Kamermuziek. 1620 Wel thuis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 21