Scouts Lisse nemen blokhut in gebruik BIJZONDERHEDEN Cgidóc Souocmt rs Geen tennisbaan J^Bijdorp Wethouder installeert commissie KRITIEK OP BEZUINIGINGEN BIJ POLITIE fTwee schildjes Wassenaar dreigt Chinees restaurant met sluiting Noordwijk Lokaal maakt ontspannend programma Twijfels over financiering onderhoud Koudenhoorn ■EIDEN OMGEVING DONDERDAG 2 APRIL 1987 PAGINA IS RIJK- ltteraVOORSCHOTEN De Tennisvereniging Bijdorp van de gemeente ingegeen stuk grond om voor héde aanleg van tennisba- - NSnen. De vereniging krijgt igwa^innenkort van de ge meente een brief van de "—"jstrekking. Dit antwoord gaf wethouder L Marselis gisteravond tij dens de commissie welzijn naar aanleiding van vragen Besteld door M. G. Both «PvdA/PPR) over de lange procedure. De lange tijd voordat er een antwoord ge geven kon worden, houdt verband met de mogelijke [aanleg van tennisbanen in \degeest indien daar het ortpark uitgebreid wordt. If ast staat echter dat tussen Lindehoeve en Huize Bijdorp [geen tennisbanen aangeleg kunnen worden. Vorig jaar is de Stichting Ge coördineerd Ouderenwerk Voorschoten opgericht met leen beroepskracht voor 20 uur per week. Het aantrek ken van een beroepskracht was mogelijk, omdat de pro vincie daarvoor een subsidie beschikbaar stelde. Waar- jschijnlijk zal ook dit jaar nog ivia de provincie daarvoor [geld naar de gemeente ko nen. Vooral PvdA en VVD [staan enigszins terughoudend iten opzichte van die stich ting. Mr. Both (PvdA/PPR): „We moeten oppassen dat er weer niet een stichting bij komt, die alles wil gaan rege- i voor de ouderen". LISSE Wethouder H.A. Smith (ruimtelijke ordening) installeert vrijdag 10 april de V rouwenad viescommissie (VAC) voor de woningbouw. Deze gebeurtenis heeft plaats in het gemeentehuis van Lisse en begint om half vijf. De VAC adviseert de gemeente inzake nieuwbouw- en reno vatieplannen en bekijkt die vooral op praktische bewoon baarheid, sociale controle en veiligheid. Trouw Moet Blijcken heropent clubhuis LISSE Showdrumfanfare Trou Moet Blijcken uit Lisse neemt vrijdag 10 april het ver nieuwde clubgebouw tegen over de hervormde kerk aan de Heereweg in Lisse in ge bruik. Na de opening om 19.30 uur zal aansluitend een recep tie worden gehouden die duurt tot 21.00 uur. Belangstellenden kunnen dan de vereniging ge lukwensen en de veranderin gen bekijken. Bovendien wordt in het gebouw op zater dag 11 april vanaf 10.00 uur een open dag gehouden en dat is een gelegenheid die men te vens kan benutten om met de vereniging zelf nader kennis te maken. WASSENAAR Met de installatie van de twee agenten P. Stout uit Ridderkerk en K. van der Linden uit Noordwiik is het Wassenaarse politiekorps weer op volle sterkte gebracht. Vol gens de richtlijnen mogen er in Wassenaarders 80,3 politiefunc tionarissen werken, hetgeen vanaf gisteren het geval is. Tijdens de installatie uitte de corpschef commissaris J. van der Wolk scherpe kritiek op de voorgestelde bezuinigingen voor de politie. Volgens de werkgroep politiebudget kan men eenzesde deel van het politie-apparaat missen zonder dat dit merkbaar is of aan de kwaliteit afbreuk zou doen. Commissaris Van der Wolk: „Nie mand zal ontkennen dat het wel eens hier of daar met wat min der kan. Maar botweg beweren dat het politie-apparaat met een zesde minder mankracht en financiën toekan is absoluut onjuist. Van zo een soort bezuiniging met de botte bijl zal geen sprake kunnen zijn". Bromfietsster gewond aan hoofd LEIMUIDEN Een 17-jari- ge bromfietsster uit Leimui- den is gisteravond gewond geraakt bij een aanrijding met een automobilist. Het ongeluk gebeurde op het Cederplein in Leimui- den. Een 19-jarige automobi list uit Leimuiden reed ach teruit vanaf een parkeervak de rijbaan op. Hij zag daarbij de bromfietsster over het hoofd. De vrouw is met hoofdletsel overgebracht naar het Rijnoordziekenhuis in Alphen. Bejaarde aangereden HOOGMADE Een 73-jarige vrouw uit Hoogmade is gistermid dag met een hoofdwond naar het Academisch Ziekenhuis Leiden ge bracht. De vrouw werd rond kwart voor een op de kruising C. Sprong- plantsoen/Graaf Wil lem 2-laan aangereden door een auto, bestuurd door een dorpsgenote. Deze vrouw reed ach teruit en botste tegen de 73-jarige bejaarde. Deze wilde op haar fiets de Graaf Willem 2-laan in rijden. Diefstal uit huis Oosthout VOORHOUT Uit een huis in de nieuwbouwwijk Oosthout in Voor hout werden van nacht een cv-ketel en een inbouwo- ven gestolen, met een gezamenlijke waarde van zo'n 2.500 gulden. De politie vermoedt dat de dader zich heeft laten inslui ten, aangezien de voordeur van bin nenuit was gefor ceerd. Man steelt stoepranden LISSE Een bewoonster van de Ruis- hornlaan in Lisse zag van nacht hoe een man probeer de vier stoep randen te ste len bij een wegopbreking aan deze straat Zij bel de de politie, die de man aanhield. Hij verklaarde ze te willen ge bruiken voor zijn tuin. LISSE De Graaf van Lyndengroep uit Lisse viert zaterdag groot feest. Zo wordt de ver nieuwde blokhut geo pend, wordt het vijfjarig bestaan van de r.k. Stich ting Scouting Graaf van Lynden gevierd en een reünie gehouden voor alle oud-leden van de St. Paulus- en de Maria Go- rettigroep. Het katholieke jeugdwerk in Lisse ging in 1946/1947 van start. Ongeveer tegelijkertijd werd voor de jongens de St. Paulusgroep (padvinders) op gericht en voor de meisjes de Maria Gorettigroep (gidsen). In die tijd was het immers ondenkbaar dat meisjes en jongens samen zouden spelen in één vereniging. Sportvere nigingen bestonden toen nau welijks. De twee groepen fu seerden in april 1982 tot de r.k. Stichting Scouting Graaf van Lynden. Na de fusie nam het aantal leden snel toe en zo was ruimtegebrek voor de kabou ters, welpen, verkenners, luchtverkenners, rowans/s- herpa's, de jongerentak en bevers al snel een feit. Met name voor de groepen in het bos (ook in het dorp heeft de stichting onderdak) moest een nieuwe behuizing wor den gevonden. In 1984 wer den de eerste plannen ge maakt om de in 1953 ge bouwde blokhut aan de Loos- terweg-Zuid in Lisse te ver bouwen. Graaf Van Lynden en de ge meente Lisse gaven in 1985 toestemming voor de bouw van een nieuw gedeelte en voor de renovatie van de oude blokhut. Financiële steun werd onder meer ver leend door de gemeente Lisse en het Nationaal Jeugdfonds. Verder werd door de scouts zelf veel geld bijeen gebracht. Zo werden oud papier verza meld en corsowagens gesto ken en ook de Grote Klubak- tie droeg een steentje bij. Door veel vrijwilligers werd heer P.W.T.M. Mens heeft gisteravond tij- ïndens de zeer druk bezochte jaarvergadering van het Ge- Oud Rijnsburg jtwee Rhijnsburg schildjes uit gereikt. Hij deed dit aan de heer Van Egmond (midden) voor het pand Oegstgeester- weg 81 en de heer Van der Meijvoor het pand Vliet NZ 69. Deze beide panden zijn weer in de goede staat terug gebracht of geschilderd. De heer Mens benadrukte nog eens dat het om huizen ging en niet om de bewoners. Tij dens de jaarvergadering trad J. van Nieuwkoop af als lid van het bestuur en werd W. de Beer gekozen. Penning meester Grimbergen werd herkozen. Na de pauze sprak de heer Bult over de opgra vingen in Valkenburg. Francine Blok Het Francine Blok Kwintet" treedt zaterdag op bij Jazz club De Wagenschuur in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24 in Leider dorp. Op het programma voor zaterdagavond staan sfeervolle balladen, onder meer van Billie Holiday, swingende jazz van Cole Por ter, blues en ritmische bos- sa's. Aanvang 21.00 uur, en tree f6. Klucht Toneelvereniging St. Theo- dulfus uit Oude Wetering geeft zaterdag een uitvoering van de klucht in drie bedrij ven „Jan, ik kennie hekse" in De Alkeburcht in Roelo- farendsveen. Op vrijdag 10 april en zaterdag 11 april wordt de opvoering herhaald. Aanvang op alle avonden is 20.00 uur. De zaal is open vanaf half acht. Kaarten kos ten vijf gulden per persoon. 65-plussers moeten een rijks daalder betalen. Kasanova In Kasanova in Sassenheim zijn zaterdag en zondag op voeringen van het stuk „Dwaasheid heeft haar eigen recht" van John Patrick door de Toneelgroep „Elckerlyc". Aanvang 20.15 uur. Toegang sprijs f 6.-; 65-plussers f 3.-. Sponsorloop De scoutinggroep de Lisser Kaninefaten houdt zaterdag een sponsorloop. Doel van deze loop is het bij elkaar ga ren van gelden voor het bou wen van clubhuizen voor de bevers en rowans/sherpa's. Ieder lid van de scouting groep neemt aan de sponsor loop deel en zal trachten om zoveel mogelijk kilometers op het terrein van de atle tiekvereniging De Spartaan af te leggen. Om 13.00 uur gaat het gebeuren van start en het is wethouder me vrouw Meulemans die zal zorgen dat de scoutingleden uit de startblokken vertrek ken. Kasteel De band A.A. The Doctors treedt zaterdagavond op in Het Kasteel aan de Concert- weg in Alphen aan den Rijn. De toegangsprijs be draagt een rijksdaalder voor leden en vijf gulden voor niet-leden. Het concert be gint om negen uur. Film „The lion, the witch and the wardrobe" is de titel van de tekenfilm die zaterdagavond wordt gedraaid in Evange lisch Ontmoetingscentrum De Ark aan het Picképlein in Noord wijk. In deze film wordt duidelijk de overwin ning van Jezus op Satan ge toond. De voorstelling begint om acht uur. Computers De Computer Vereniging Bollenstreek houdt zaterdag een home computer meeting in Vogelenzang. De bijeen komst vindt plaats in het Dorpshuis van Vogelenzang en duurt van 's ochtends tien tot 's middags vier uur. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden, belangstellenden tot 18 jaar oud moeten een rijks daalder betalen. Voor meer informatie: 02502-7968. Overleven In zwembad 't Kokkerbad in Noordwijkerhout begint za terdag een cursus Overle- vingszwemmen. De cursus is bedoeld voor mensen die veel tijd op of rond het water' doorbrengen. Deelnemers le ren hoe te handelen wanneer er iets fout gaat. Cursisten moeten minimaal zwemdi- is plaats voor 30 personen. De lesdata zijn: 4, 8, 11, 15, 17, 22 en 27 april. Be Quiet De rock- en coverband Be Quiet verzorgt zaterdagavond voor de eerste keer een op treden bij de jeugdvereniging De Boei. Het concert vindt plaats in het jeugdcentrum De Spelewey aan de Boek horstlaan in Voorhout. De band bestaat uit drie gitaris ten, een drummer en twee zangeressen. Zij spelen co vers van bekende groepen. Het optreden begint om ze ven uur en is rond tien uur afgelopen. De toegangsprijs bedraagt één gulden vijftig. Rock De Hillegomse blues/rock band Eyes tell lies treedt za terdagavond op in Remina aan ae Weeresteinstraat 2 in Hillegom. De uit vijf man be staande band speelt covers en eigen werk. De zaal gaat om half negen open, de entree bedraagt drie gulden. Tennisvereniging De Valken burgse Tennis vereniging neemt zaterdag om 10.30 uur haar accommo datie officieel in gebruik. Er zijn momenteel drie tennis banen beschikbaar, terwijl er voor de toekomst mogelijk heden liggen om dit aantal uit te breiden met twee ba nen. Momenteel heeft het be stuur een ledenstop ingesteld. De vereniging telt 240 leden terwijl er acht gegadigden op de wachtlijst staan. Het ten nispark is gelegen aan het „Recreatiepad. wekelijks aan de verbouwing gewerkt. Een aantal belang rijke verbeteringen zijn: toi letten, aparte vertrekken voor welpen/bevers, verken ners en rowan/sherpa's en bergruimte. Graaf J.C.E. van Lynden zal de blokhut zaterdagmiddag om twaalf uur openen. Voor de diverse speltakken (in to taal 130 kinderen) staat ver volgens een groot feest op het programma. De reünie wordt tehouden in de blokhut hoek pekkelaan Loosterweg- Zuid en begint om half twee. Meer inlichtingen hierover zijn verkrijgbaar bij de heer I.M. Maes, Wagenstraat 45 Lisse (telefoon 02521-15706). WASSENAAR De ge schiedenis dreigt zich te herhalen nu opnieuw een Chinees restaurant wil de poorten openen zonder dat alle papieren in orde zijn. Het in het centrum van Wassenaar aan de van Hogendorpstraat gevestig de Chinees-Indische res taurant Sari Pacific heeft gisteren de uitnodigingen verstuurt voor een feeste lijke opening, die morgen middag om vier uur moet plaats hebben. Volgens een woordvoerder van de gemeente is voor het res taurant echter nog geen hinderwetvergunning af gegeven. Toen de omwonenden en be langhebbenden bezwaren kon den indienen tegen het in be- drijfstellen van een Chinees restaurant ontving de gemeen te slechts één bezwaarschrift, dat echter enkele dagen later werd ingetrokken. Volgens de gemeente staat in principe niets de opening van het res taurant nu in de weg, maar is de gemeente nog bezig met het opstellen met de ontwerpbe schikking „en zolang die nog niet is afgegeven mag het res taurant niet open. Aan het op stellen van de vergunning wordt hard gewerkt. Wanneer dan aan alle voorwaarden is voldaan mag het restaurant maaltijden serveren". De mo gelijkheid dat wanneer het restaurant zonder vergunning open gaat het politie het zal sluiten, acht de woordvoerder niet uitgesloten. Eenzelfde situatie deed zich een jaar geleden voor met het aan de Den Deyl gelegen Chi- nees-Kantonese restaurant Suzi-Wong voor. Toen advi seerde het gemeentebestuur de raadsleden geen gevolg te ge ven aan de uitnodiging voor de opening. Enkele dagen na de opening kwam de vereiste vergunning alsnog los. Edward Petrovics (zittend bij het mengpaneel) en Marco Buschman In de studio van Noordwijk Lokaal. „Eerst twee uurtjes zo goed mogelijk draaien". Tegen de muur van het klei ne kamertje staat een groot mengpaneel, bij het raam een bureau met schrijfmachine en telefoon (nog niet aange sloten op het net van de PTT) en in een hoek een oude fauteuil. Ziehier de stu dio van Noordwijk Lokaal, de omroep die zaterdag be gint aan een serie wekelijkse uitzendingen. Edward Petro vics wijst op het mengpaneel (een schuine tafel met veel ingewikkelde metertjes en knopjes). „Het is de bedoeling dat hier de rest van de appa ratuur wordt neergezet". De studio in wording (een keurig gewit kamertje) is ge situeerd in Noordwijk aan Zee en maakt onderdeel uit van een schuur die bereik baar is via een plaatsie. Het adres mag niet worden ge noemd. „Er staan binnenkort veel kostbare spullen", legt Marco Buschman uit. Bus chman is verantwoordelijk voor de public relations van Noordwijk Lokaal. Petrovics is secretaris van de vereni ging. Beiden zijn ook betrok ken bij het samenstellen van de programma 's. Straks gaan ze naar Noordwijk-Binnen, een item maken over de 75- jarige RABO-bank. Edward Petrovics is al sinds de oprichting betrokken bij Noordwijk Lokaal. Hij was lid van een initiatiefgroep die vier iaar geleden trachtte een zendmachtiging in handen te krijgen. Hiervoor moest de omroep representatief wor den verklaard door de ge meente Noordwijk. En om representatief te worden, moest de initiatiefgroep steun zoeken bij verschillende ver enigingen. Na een jaar had Noordwijk Lokaal de handte keningen van 20 verenigin gen te pakken. Maar toch kwam er geen zendmachti ging, die ging uiteindelijk naar Omroep Rijnland. „We hebben geprobeerd de zaak om te draaien zegt Pe trovics. „We vinden trou wens nog steeds dat de situa tie kan worden omgekeerd". De pogingen slaagden echter niet en drie vier maanden geleden werd de knoop door gehakt. We besloten te gaan uitzenden, anders zou er he lemaal niets van terecht ko men verklaart de secretaris. Om te kunnen uitzenden moest contact worden opge nomen met Omroep Rijn land. Deze organisatie heeft immers de zendmachtiging in handen. „De contacten lopen goed", merkt Petrovics op. Hij zegt dat Noordwijk Lo kaal alleen te maken heeft met het bestuur van de in Leiden gevestigde Omroep Rijnland. Redactioneel zijn we onafhankelijk", bena drukt hij. Zondag Noordwijk Lokaal mag op za terdag twee uur uitzenden, van 's middags één tot drie uur. De zondag was Petrovic liever geweest, maar met za terdag is hij ook niet ontevre den. De Noordwijkse omroep maakt vanzelfsprekend ge bruik van de frequentie (ka bel 88.1, ether 105.7) van Om roep Rijnland. Het program ma van Noordwijk Lokaal is dan ook te horen in het hele gebied van Rijnland, zoals ook de uitzendingen van Lis se-, Voorhout-, Noordwijker hout- en Voorschoten Lokaal dat zijn. „Dat is dan weer een voordeeltje", meent Marco Buschman. De negen vrijwilligers van de Noordwijkse omroep (varië rend in leeftijd van 17 tot 30 jaar) maken het programma helemaal in eigen dorp. De medewerkers gaan met hun cassetterecorders op pad en de banden met opnamen worden in de studio in Noordwijk aan Zee gemon teerd. In de studio wordt ook het hele zaterdagse program ma samengesteld, de presen tatie wordt verzorgd door Ruud van Beelen en Marion van der Zalm. Een van de Noordwijkers gaat op zater dag met de band naar de stu dio van Omroep Rijnland in Leiden en daar wordt het programma via een speciale telefoonkabel naar de zend mast in Oegstgeest getrans porteerd. „Zo'n verbinding met de mast in Oegstgeest zou mooi zijn", mijmert Pe trovics. Hij beseft dat zo'n kabel toe komstmuziek is. Een dergelij ke voorziening kost geld en daarover beschikt Noordwijk Lokaal nauwelijks. De vere niging kreeg 5.000 gulden startsubsidie van het ministe rie van WVC en moet het daar voorlopig mee doen. De apparatuur is van de mede werkers zelf. Zo wordt de studio samengsteld uit appa ratuur van Anton Lindhout en Dirk Barnhoorn. De ande re drie medewerkers zijn: Cors Elshout, Henny Went en John Franck. Buschman en Petrovics hopen op subsi die van de gemeente Noord wijk en er wordt begonnen met het werven van leden. Zaterdag rijdt een geluidswa gen door het dorp die de Noordwijkers attent maakt op het bestaan van de om roep. Het tweetal, dat ook actief is geweest in de radio-piraterij, zegt dat Noordwijk Lokaal een ontspannend programma wil maken. Zo komen zater dag de 75-jarige RABO, de Noordwijkse popgroep De Krikkers, parkeerproblemen in Noordwijk aan Zee en al ternatieve politieberichten aan bod. Verder natuurlijk muziek en, omdat het de eer ste uitzending is, reacties van Noordwijkers op een eigen omroep. Aan een uitbreiding van het programma-pakket wordt nog niet gedacht, zo zegt Petrovics. „Laten we voorlopig dit maar eens doen, eerst twee uurtjes zo goed mogelijk draaien, dan zien we wel verder". Bijdrage: Kees van Herpen Foto: Henk van den Ende WARMOND Voor het on derhoud van het recreatie- eiland Koudenhoorn heeft de gemeente Warmond een ruim 700.000 gulden beschikbaar, waaruit onder meer het onder houd betaald moet worden. Om welke bedragen het daarbij pre cies gaat, is echter van te voren niet vast te stellen, werd giste ren tijdens een vergadering van de commissie financiën opge merkt. voorbeeld al gebleken dat de rietkraag rond een deel van het eiland erg duur wordt. Als er geen sterk ijs is, kost het maai en van het riet 30.000 gulden per jaar. Als het wel flink vriest is het maaien veel sneller te doen en kunnen de kosten aanmerkelijk lager uitkomen. Besloten is nu om het riet jaar lijks te maaien als er een flinke vorstperiode is. Blijft sterk ijs uit dan wordt een jaar overge slagen. Als er drie jaren achter elkaar geen ijs in de sloot ligt dan zal het maaien worden uit besteed aan derden. De heer De Vos (VVD) zag gis teren tijdens de commissie fi nanciën de toekomst voor Kou denhoorn nogal somber in voor wat betreft het onderhoud. Hii vond het op z'n zachtst gezegd merkwaardig dat er geen af schrijving werd geplaagd op de gebouwen op Koudenhoorn en op infrastructurele zaken als beschoeiing en steigers. Wet houder Van Schagen probeerde hem gerust te stellen door te verklaren dat de gebruikte ma terialen erg lang mee kunnen gaan en dat er in de afkoopsom wel voldoende ruimte zal ko men door rentestijging, als men aan vervanging toe is. In de afgelopen jaren is ook ge bleken dat het kapitaal van de zandwinning veel rente op brengt. Op die manier blijft er bij de afsluiting van het grond en zandwinningsbedrijf per 1-1- 1988, ruim anderhalf miljoen over. De commissieleden vroe gen gisteren of er met dat geld iets gedaan kon worden buiten Koudenhoorn. Op een bevesti gend knikje van de wethouder stak Bonnet (CDA) direkt een waarschuwende vinger op om toch vooral voorzichtig te zijn met die meevaller en er slechts mondjesmaat van te gebruiken voor het geval de post onder houd op Koudenhoorn of ande re zaken toch tegen zouden val len.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15