Konmar in Katwijk Bos van Krantz in slechte staat Herinrichting Kempenaerstraat vastgesteld Defensie houdt vast aan Wassenaars schietterrein Voorjaarsconcert Teanne d Arc Nieuwe brug over Grote Watering VALKENBURG STEUNT SPORTCOMMISSIE 8 IEIDEN OMGEVING Oeidó&OouAxmt WOENSDAG 1 APRIL 1987 PAGINA 19 oordwijk van start met HUP ioRDWIJK Alle Noordwijkse bedrijven moe- j, als zij daarvoor in aanmerking komen, binnen tien jaar zijn voorzien van een geldige d ucii jacn £,ijii vuuincii van een geiuige en lue- kende hinderwetvergunning. Dit doel heeft het lege van B en W van Noordwijk zich gesteld. B pJ W gaan in het kader van een actiever milieube- |1 een Hinderwetuitvoeringsprogramma (HUP) pellen. Alle bedrijven die een hinderwetvergun- lg hebben of bedrijven waarvan het vermoeden D(taat dat ze zo'n vergunning moeten hebben, rden in de komende maanden bezocht door een jvr Ibtenaar. Zo kan worden bepaald of er bedrijven die geen toereikende vergunning meer hebben iet we^e bedrijven er een moeten hebben. Het aan- t de Kamer van Koophandel ingeschreven ordwijkse bedrijven bedraagt 1107, 197 hiervan t agrarische bedrijven. Geschat wordt dat 750 be- Pven 'n aanmerking komen voor een hinderwet- [gunning. In Noordwijk zijn ongeveer 220 ver- nningen afgegeven. Vijftien woonwagens in De Krom DEN HAAG/NOORDWIJK De Kroon heeft een einde gemaakt aan de pogingen van het Woonwagenschap in het gebied De Krom in Noordwijk een woonwagencentrum met 25 plaatsen aan te leggen. Daarmee is vastgelegd dat het centrum maar 15 plaatsen mag tellen. Het woonwagenschap was in be roep gegaan tegen een beslissing van de staatsscretaris van volkshuisvesting om geen centrum met 25 plaatsen toe te staan. De Kroon heeft net beroep niet ontvankelijk verklaard. Het Woonwa genschap, dat het grote centrum aan het Trekvaartplein in Leiden beheert, wilde het kamp in De Krom met 25 plaatsen aantrekkelijker maken voor toekomstige bewoners. Vierde Promenadeloop in centrum Sassenheim SASSENHEIM Het centrum van Sassenheim vormt dinsdagavond 7 april het decor van de vierde Prome nadeloop. Deze door de Ondernemers Vereniging Sas senheim (OVS) georganiseerde prestatieloop trok vorig jaar 1000 deelnemers. Deelnemers kunnen kiezen uit drie afstanden: 2,5 (jeugdloop), 5,1 en 10,2 kilometer. De inschrijfpost is gevestigd in feestgebouw Kasanova aan de Hoofdstraat. Voor de jeugd tot en met 12 jaar oud bedraagt het inschrijfgeld drie gulden, ouderen moeten vijf gulden betalen. Het startschot voor de jeugdloop wordt om zeven uur gelost, de deelnemers aan de 5,1 en 10,2 kilometer worden om half acht „weg geschoten". Iedere deelnemer die de finish haalt, krijgt een herinneringstegel. Tevens staat een estafette voor verenigingen en scholen op het programma. Hieraan doen 70 teams van elk vier jeugdige personen mee. De estafette begint om half zeven. Bezoekers kunnen ook terecht op de sportmarkt. Meifeest in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Het eerste lustrum van sport- en recreatiecentrum De Kla verhal wordt rond 23 mei uitgebreid ge vierd in Zoeterwoude. Op zaterdag 23 mei wordt op het terrein van Swetterhage een volleybaltoernooi gehouden. Verder staat een ballonwedstijd voor de jeugd op het programma. Zaterdagavond wordt in de Klaverhal feest gevierd. Er zijn optredens van Lee Towers, Willem Duyn en het or kest Telephone. Op donderdag 21 mei zal in de Klaverhal worden gesport door be kende inwoners van Zoeterwoude. Er wordt onder meer gezaalvoetbald. De voorverkoop voor de feestavond is inmid dels gestart. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Klaverhal, kadoshop Berg aan de Dorpsstraat en het ARAL-servicestation aan de Hoge Rijndijk 71. (mmige bomen zijn er slecht aan toe in het Bos van Krantz. fARMOND Het park |nd het Huis te War- ond, dat algemeen 'Het ps van Krantz' wordt ge hemd verkeert in slechte Editie. Het park werd het eind van de 18e w aangelegd in de zo- naamde landschapsstijl i werd vroeger keurig iderhouden. De strakke Inen en paden werden gelmatig geharkt en de fasvelden kortgehouden. et Bos van Krantz is nu vol- ins vele Warmonders een irwaarloosd bos. Er zijn ech- r ook mensen die de ontwik- iling van een „natuurlijk" s interessant vinden en met [langstelling het proces vol waarbij een dode boom insecten en zwammen rdt verteerd. De Stichting; Zuidhollands Landschap,, beheerder van het park icht de middenweg te be delen en zowel de liefheb van het vroegere park als begunstigers van de Stich- ig die van een natuurlijk bos iden, tevreden te stellen, kele jaren geleden is er de stichting een beheers- opgesteld aan de hand van men wil komen tot goed onderhouden wan- lbos. Toen de Stichting Het lidhollands Landschap in de •en zestig het ruim 20 hecta- omvattende park van de fa- ilie Krantz aankocht was er sprake van achterstallig on- rhoud. Er werd nog slechts et twee mensen in het bos werkt, terwijl in de periode t het park in optimale staat :rd gehouden er vijf tot acht insen werkten. nog pen haard Stichting heeft r één man in vaste dienst zowel onderhoud als toe- en bewaking. Daardoor is niet mogelijk om alle on- rhoudswerkzaamheden op d uit te voeren. Daarnaast eelt de leeftijd van de bo- een belangrijke rol. De P. Stevenster van de ichting Huis te Warmond irijft in een van zijn rappor dat de grote aantallen dode ïen in het Bos van Krantz ornamelijk veroorzaakt arden door de hoge leeftijd, n Nederland worden de eeste bomen niet ouder dan 150 200 jaar oud en dat is nu de leeftijd van dit bos. Het is dus tijd om te vervangen maar niet te rigoureus, omdat veel oude en afstervende bomen een schuilplaats bieden aan tal van vogels en insecten". De Stichting heeft enige jaren ge leden ook wel een plan ge maakt voor een „inhaalma noeuvre" maar door gebrek aan financiën kon dat plan niet goed worden uitgevoerd. Vorig jaar werd een vrijwilli- gersproject gestart, maar dat is op niets uitgelopen. De vrijwil ligers noemden de begeleiding minimaal en vofiden dat er weinig enthousiasme werd ge toond vanuit de Stichting. Van de andere kant bestond er bij de Stichting de indruk dat het de vrijwilligers uitsluitend om hout voor de open haard te doen was. De strijd tegen de wildgroei (ten koste van bijvoorbeeld bramen en esdoorn) wordt nu weer uitsluitend door bos wachter Spaander gestreden. „Het is eigenlijk geen doen voor één man. Het vernieu wen van bepaalde percelen vraagt veel tijd en intussen groeien allerlei ongewenste soorten weelderig verder. Nu wil de overheid nog meer be zuinigen in de bosbouw en dat betekent dat er nooit een net park terugkomt", zegt hij. Toch zijn er nieuwe bomen ge plant langs verschillende la nen en nabij de parkeerplaat sen. De droomvijver is uitge baggerd en de lanen in het centrum worden vaak ge harkt. Het streven is om het centrum weer het aanzien van een park te geven terwijl de buitenste percelen wat verwil derd mogen blijven, ook om als windvang te fungeren. Niet alle dode bomen zullen direct verwijderd worden vanwege de zwammen, insecten en vo gels en 'er wordt een renova tieplan voor de lanen opge steld. Sommige vrijwilligers zijn bereid opnieuw aan de slag te gaan in het Bos van Krantz maar willen dan wel graag wat meer horen over het hoe en waarom van het werk waar zij mee bezig zijn. Een echt keurig park zoals vooral de oudere Warmonders dat in hun herinnering heb ben, zal vermoedelijk nooit meer ontstaan rond het Huis te Warmond. Daarvoor ont breekt het geld. FRIDA ONDERWATER OORDWIJKERHOUT De muziekvereniging St. Jeanne Arc uit Noordwijkerhout houdt zaterdag het jaarlijkse voor- arsconcert. Het trompetterkorps, de majorettes, de minirettes, i drumband en de harmonie treden gezamenlijk op. Op het rogramma staan veel bekende werken. De uitvoering begint 's 'onds om acht uur in het sport- en cultureel centrum De 'helft aan de Maandagsewetering in Noordwijkerhout. De zaal vanaf kwart over zeven open. De presentatie van het voor- arsconcert is in handen van de Chiel Montagne. Na afloop kan gedanst worden op muziek van de band Nightlife. KATWIJK Het Haag se supermarkt-waren- huisbedrijf Konmar, dat al tien vestigingen heeft in Den Haag, Voorburg, Delft, Zoetermeer en Rotterdam opent nu ook een zaak in Katwijk. De nieuwe Konmar komt in de industriepark 't Heen, bij de weg Wassenaar- Noorwijk. In het pand waar het bedrijf wordt gevestigd, bevond zich tot dusverre de onderneming Torro. Behave dat het perso neel van dat bedrijf wordt overgenomen, ontstaat er nog eens extra werkgelegenheid voor 70 personeelsleden. Het is de bedoeling dat het elfde filiaal van de supermarktke ten, een dochteronderneming van Vendex, na een ingrij pende verbouwing in de loop van oktober de deuren zal openen. De supermarkt is 3.600 vierkante meter groot. Men presenteert een assorti ment van zeker 20.000 arti kelen in de food- en de non food-sector. Ook zelfstandige ondernemers kunnen zich er met een kleine winkel vesti gen. De gemeente Katwijk zegt „kennis genomen te hebben" van de komst van de Haagse supermarktketen. Aan de en tree van het industriegebied mag een supermarkt geves tigd zijn, omdat deze er al was (Autorama in '70) voor dat het bestemmingsplan werd opgesteld. Uitbreiding van winkels in het gebied 't Heen wordt met klem bestre den om te voorkomen, dat vanuit 't Heen een zuigende werking uitgaat die schade oplevert voor elders gevestig de winkels. OEGSTGEEST Er komt een een winkelerf met een plein op het kruispunt De Kempenaerstraat/Terwee- weg en parkeerhavens voor steeds twee auto's in de lengterichting van De Kempenaerstraat met daartussen oversteekplaatsen. Zo zal het publiek zich beter over beide zijden van de straat verdelen. Ook aan verbete ring van de de verlichting zal veel aandacht besteed gaan worden. Daarmee is gisteravond een besluit ge vallen over de herinrichting van De Kempenaerstraat. Gisteravond moest een beslissing genomen worden over de her inrichting van De Kempenaerstraat na de sanering van de riole ring. Met winkeliers en bewoners van deze winkel/woonstraat zijn enkele inspraakrondes gehouden waarbij openbare werken van de gemeente Oegstgeest tekeningen presenteerde. De win keliers in de De Kempenaerstraat, met name het eerste gedeelte, waren maandagavond nog het meest geporteerd voor handha ving van het schuinparkeren in de straat Zij kozen hier, nadat het bestuur er om gevraagd had, in meerderheid voor. Gisteravond, tijdens het beslissende herinrichtingsoverleg in het raadhuis kwapi het hoofd van de dienst gemeentewerken, de heer Hermes echter met een variant die geënt is op langsparke ren en dan zo, dat auto's wisselend links en rechts worden ge parkeerd. Het bestuur van Oegstgeest Actief zat echter met de uitspraak van zijn leden. Het hoofd van het bureau Frons, die de winkelsituatie in Oegstgeest heeft onderzocht, kwam met het voorstel zijn cliënt Oegstgeest Actief tot maandag de tijd te gun nen om de plannen met een verkeersdeskundige, onafhankelijk van het raadhuis, door te nemen. Even dreigde er een patstel ling te ontstaan. Hermes deelde mee dat uitstel niet mogelijk is, gezien het feit dat de plannen geformaliseerd moeten worden. Het dagelijks bestuur van Oegstgeest Actief zonderde zich af. Toen men terug kwam, bleek men „om" te zijn en aanvaardde men het meest verstrekkende plan. Men wilde niet de gehele procedure die tot dan gevolgd was op het spel zetten. Hermes: „Als ontwerpers van het plan zijn wij heel zeker van onze zaak. Deze situatie zal voldoen'Het bestuur van Oegstgeest Actief zal zijn leden inlichten over de gang van zaken. DEN HAAG/WASSE NAAR Defensie heeft het allemaal aan zichzelf te wijten. Dat is de strek king van de woorden van een afgevaardigde van de provincie Zuid-Holland, die gisteren bij de Raad van State de voorwaarden verdedigde die de provin cie heeft gesteld aan het gebruik van het militair schietterrein aan de Waalsdorpervlakte in Wassenaar. Defensie zegt, dat het aan de hand van de voorwaarden onmoge lijk is om nog proeven te doen met munitie en houdt vast aan de schiet baan. Omwoners zijn het ook oneens met de ver gunning en de voorwaar den. Zij zien echter het liefst dat defensie de vooral lawaaiige activitei ten aan de Waalsdorper vlakte sluit. De woordvoerder van de provincie gaf het al aan: de zaak sleept al jaren. „Wij zijn als provincie sinds 1982 in overleg met defensie. Nu is het 1987 en nog steeds is er geen saneringsplan. Daarom hebben wij nu aanvullende voorwaarden aan de vergun ning gesteld. Of dit nu wel of niet mogelijk is, daar hebben we niet meer naar gekeken. Defensie heeft de kansen ge had, maar weigerde om zelfs maar met louter en alleen plannen te komen. Wij kon den niet langer wachten. We zijn het ook aan de bewoners verplicht een besluit te ne men". De Inspecteur van de Volks gezondheid voor de Hygiëne van het Milieu in Zuid-Hol land constateerde in maart 1982 dat de bewoners ernstig geluidsoverlast ondervonden van de activiteiten op het terrein. Hij verzocht de pro vincie om voorschriften te verbinden aan de Hinder wetvergunning die Defensie in 1958 had gekregen. De provincie sprak met defensie af dat het met een sanerings plan zou komen met daarin een aantal alternatieven. Per alternatief wilde de provin cie een overzicht van de ge luidsbeperking en de organi satorische en financiële con sequenties. Dat plan zou vol gens de provincie in een half jaar klaar zijn. Het verzoek van de bewo ners om de vergunning in te trekken, kan de provincie niet honoreren. Er wordt im mers niet in strijd gehandeld met de hinderwet en er kun nen nog extra voorwaarden worden gesteld. De afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State zal de Kroon adviseren, waarna de uitspraak volgt. De bouw van de nieuwe brug over de Grote Watering in Val kenburg Is bijna voltooid. De „Brug der Zuchten" is niet meer en niemand in het Rijn dorp zal dat betreuren. Aan de beslissing tot de bouw is een jarenlange discussie voorafge gaan. Het bezwaar tegen de nieuwe brug was ingediend door de Valkenburger L. de Jong maar werd door Gedepu teerde Staten van Zuid-Hol land (GS) afgewezen. De Jong meende dat de brug te breed werd. Ook maakte hij bezwaar tegen het openstellen van de brug voor al het autoverkeer. GS meenden wel dat Valken burg De Jong niet netjes heeft behandeld, maar vindt de af wijking van het bestemmings plan aanvaardbaar. De nieuwe brug krijgt een breedte van 5 meter. Anderhalve meter is be stemd voor voetgangers, ter wijl voor brandweer, politie en ambulance een drie meter bre de rijbaan is gereserveerd. De brug is een halve meter lager dan de oude. die te stijl was en wordt afgesloten voor overige gemotoriseerd verkeer. De kosten inclusief de bestrating bedragen 100.000 gulden. Klaverjassen Het Gemeenschapscentrum De Poel in Lisse houdt vrij dag een klaveijasavond in 't Poelhuys. Aanvang acht uur. Prestatieloop Valken '68 houdt vanavond en verder op 8, 15, 22, 29 april, en op 6, 13 en 20 mei weer de jaarlijkse prestatie- loop. De start is om 19.00 uur in het clubhuis aan De Duy- froklaan in Valkenburg. In schrijfgeld t/m 14 jaar2,50 boven 14 jaar3,50. De deel- elke ing. Zolderkolder De Hoogmadese toneelvere niging Zolderkolder geeft op vrijdag- en zaterdagavond vanaf acht uur een uitvoe ring in De Schuur in Hoog- made. De komische thriller die de vereniging op de plan ken brengt heet „Jezelf te genkomen" en bestaat uit vier bedrijven. De entree be draagt voor de vrijdagavond zes gulden vijftig en voor de zaterdagavond zeven gulden vijftig. Kinderen tot en met veertien jaar mogen voor een gulden naar binnen. Zater dagavond is er na de toneel uitvoering gelegenheid om te dansen op muziek van de F.L. Band. Rommelmarkt Thema van de jaarlijkse rom melmarkt van de Flamingo school aan de Zwaluwstraat in Lisse is dit keer „Donald Duck en zijn vriendjes". De markt wordt vrijdagavond gehouden. Van vijf tot zeven uur kunnen er diverse spelle tjes worden gespeeld en van zeven tot negen uur bingo. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van tuingereed schap voor de school en bui ten -speelmateriaal. Jubileum De afdeling Noordwijk aan de Voedingsbond FNV houdt vrijdag in het dorpshuis De Kuip vanaf acht uur een feestavond voor de leden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de afdeling en haar voorlopers AVG en St. Deus Dedit. Het hoofdbe stuur van de bond zal verte genwoordigd worden door de heer Henk Ligtenberg en het district door districtsbestuur der Wim Meere. De agenda voor deze avond vermeldt onder meer de huldiging van niet minder dan 17 jubilaris sen, te weten 4 leden die de bond al 60 jaar trouw zijn, 3 leden zijn 50 jaar lid, 8 leden zijn 40 jaar lid, terwijl 2 leden elk 25 jaar lid zijn. Glenda Glenda Peters treedt vrijdag avond op in Blues Brothers aan het Henri Dunantplein in Hillegom. Glenda Peters werd in 1984 ontdekt in de Soundmixshow van Hennie Huisman en maakte sinds dien diverse singles zoals „Since you came into my life" en „Never leave you againDe zaal gaat open om. negen uur. Madjoe De korfbalvereniging Madjoe uit Rijnsburg viert vrijdag en zaterdag haar zilveren ju bileum. De feestavond is spe ciaal voor de leden en wordt gehouden in de Voorhof met medewerking van toneelver eniging Het Centrum. De re ceptie voor genodigden vindt zaterdag van vier tot zeven uur in de Voorhof plaats. Het officiële gedeelte begint om half vijf. Concert In de Hervormde Kerk aan het Vierkant in Lisse wordt vrijdagavond een Passie-con cert gegeven. Medewerkers zijn: Thijs van Leer (dwars fluit), Rob van Dijk (piano) en het Vredeskerkkoör uit Katwijk onder leiding van Nan van Groeningen. Dit wordt afgewisseld met sa menzang en een meditatie door ds. L.J. Boeyenga uit Abbekerk. De uitvoering be gint om acht uur en de toe gangsprijs bedraagt zeven gulden vijftig. Bij de VVV Lisse en Tuincentrum Jaap Kooy zijn kaarten in de voor verkoop verkrijgbaar. Weefsels Els Schuitemaker uit Hille gom geeft vrijdag en zaterdag in Jaap Kooy's Tuincentrum in Lisse demonstraties we ven in miniatuur. De weefs els meten maximaal 20 bij 20 centimeter en zijn gemaakt van verschillende soorten materiaal. Els Schuitemaker is ook de komende weken op vrijdag en zaterdag in het tuincentrum te vinden. VALKENBURG De commissie Sport- en Welzijn krijgt van de ge meente 10.000. Met dit bedrag en te- 5 met de in de begroting opgeno men subsidies, kan de commissie Welzijn en Sport in 1987 zijn subsi diebeleid voeren. Dat heeft een raadscommissie gisteren besloten. Al ging het met enige aarzeling, toch kriigt de gemeente Vught een een malige subsidie van 250 gulden voor tot standbrenging van een Nationaal Monument: Kamp Vught. Mevrouw A. van den Broek (PvdA/PPR) trok de andere fracties over de streep. „De jongeren mogen toch wel weten wat er met zo'n monument bedoeld wordt", merkte ze op. De vrijwilli- gerscentrale Gehandicapten Aktief krijgt voorlopig niet de aangevraagde subsidie van 196 gulden. Deze revali datie stichting is begin 1984 in het le ven geroepen om werkgelegenheid bij de bedrijven te bevorderen. Wet houder Van der Nagel zegde de raadscommissie toe, de partnersge meenten te informeren om met hen op een lijn te blijven. Enige raadsle den hebben er bij wethouder H. van der Nagel op aangedrongen dat er spoedig herstelwerkzaamheden ver richt worden op het fietspad langs de Voorschoterweg. Sommige stukken vormen een groot gevaar voor de fietsers, aldus A. Bremer en A. de Vries. Meer ruimte voor de Warmondse hobbyboeren WARMOND De gemeente Warmond overweegt hobby boeren meer ruimte te gaan geven om hun bedrijfjes uit te oefenen. Dat bleek giste ren tijdens een vergadering van de commissie ruimtelijke ordening. De behandeling gisteren in de commissie van een be zwaarschrift van de heren W. en H. van Dijk tegen de weigering van een bouwver gunning voor een veestal in de Veerpolder, spitse zich vooral toe op de vraag of de aktiviteiten van het tweetal agrarisch genoemd konden worden. In het bestemmings- f>lan wordt alleen een moge- ijkheid voor het oprichten van een veestal in de Veer polder geboden voor een agrarisch bedrijf. Niet hele maal waterdicht is volgens de adviseur van de heren Van Dijk, de omschrijving in het bestemmingsplan. Er staat namelijk niet dat een agrarisch bedrijf betekent dat men het hoofdinkomen uit deze onderneming zou moeten halen. De heren Van Dijk zijn res pectievelijk taxichauffeur en garagehouder en houden ook met een naar hun mening duidelijk economisch belang, vee in de Veerpolder. De commissieleden twijfelden voor een deel aan de water dichtheid van de regels in het bestemmingsplan en vonden vervolgens dat zo'n veestal voor de hobby-boe ren zou moeten kunnen. Als het weiland daar niet door hobbyboeren geëxporteerd kan worden zal het waar schijnlijk braak komen te liggen en dat vonden de commissieleden geen goede zaak. De heer Bonjer was van mening dat de laatste stukjes agrarische grond in Warmond behouden dienen te blijven teneinde het lande lijke karakter wat zo belang rijk voor de recreatiege meente is, te bewaren. Voor lopig kan het vee van de taxibedrijf houder en de gara gehouder in de Veerpolder onderdak vinden, werd be sloten. B en W zullen zich beraden over een eventuele herziening van het bestem mingsplan landelijk gebied, waardoor het voor meer hob byboeren mogelijk zou wor den een opstal te realiseren. De heer Van Kuijen vroeg zich af of dat gewenst is en in regels te vangen, maar daarover zal later worden gesproken.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19