Verdeeldheid over Nieuwkoopse busbaan BIJZONDERHEDEN Rietdekker Bart Opdam bouwt knusse nestjes dienstverlening dagpuzzel Nieuwveen pakt overlast jeugd aan 22 Geen subsidie voor nieuw dak boerenwoning VERENIGING OUD-LEIDEN Geen gebouwtje bij Corbuloschool Alphense bedrijfssportdag voor actie tegen polio LEIDEN OMGEVING fietdae Commit WOENSDAG 1 APRIL 1987 PAGINA 18 aan tafel Verse worst, witte kool met speksaus en aardappelen - yoghurt met appel Nodig voor twee: 200 g ver se worst, 20 g margarine, mespunt bloem, 1 lepel to rna tenketch up, paprika- poeder, aroma; 500 g witte kool, 50 g in blokjes gesneden ontbijt spek, 5 g margarine, 1 ui, V/2 dl kooknat, 10 g bloem, peterselie; Vz tot 1 kg aardappelen; Vi liter yoghurt, 1 flinke appel, citroenessence en basterdsuiker naar smaak, 1 lepel jam. Zet de verse worst op met twee centimeter koud water in de braadpan. Breng het water aan de kook, draai de worst om en haal haar na nóg even koken uit de pan (het vel moet rondom grijs zien). Schenk het kooknat in een schaaltje. Laat de marga rine in de braadpan smelten, leg er de worst in zonder het vel te beschadigen en bak haar op een klein vuur in twintig minuten bruin en gaar. Keer het vlees in die tijd geregeld en leg steeds weer het deksel schuin op de pan. Leg de gare worst op een warm bord en bak de bloem in het overgebleven vet lichtbruin. Maak de jus verder af met weinig kook nat van de worst, tomaten ketchup, paprikapoeder en aroma. Kook de fijngesneden kool in weinig water met zout in vijftien minuten gaar. Zet di rect na de kool het spek op met de margarine en een le pel water in een open pan. Laat het spek, nadat het vocht verdampt is, zacht bakken. Bak na tien minuten de kleingesneden ui mee. Rooster de bloem in een dro ge koekepan lichtbruin, laat haar afkoelen en maak haar met weinig koud water aan. Schenk het kooknat van de gare kool bij het spekmeng- sel, laat de massa aan de kook komen en bind haar met het bloempapje. Laat de saus nog twee minuten ko ken en meng er de kool door. Bestrooi de groente in de schaal met fijngeknipte pe terselie. Meng de grofgeraspte appel met yoghurt, citroenessence en basterdsuiker. Garneer het toetje met jam. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken In de re gio Lelden worden tot vrijdag 3 april waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Mensheid In Leiden, Apo theek Stevenshof in Leiden en Apo theek Voorschoten. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: dl. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg. I Valkenburg, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 maand v.h. jaar; 8 hoe wel; 9 kunstprodukt; 10 persoonlijk vnw.; 11 muurholte; 13 veerkracht; 14 drank; 15 tuinhaag; 16 stijging van de waterstand; 20 voorrecht; 3 gezicht sorgaan; 24 oude lap; 25 voorzetsel; 26 zoogdier; 28 naar onze mening (afk.); 29 proefuitvoering v.e. ingestu deerd stuk. Verticaal: 1 gezondheid!; 2 joods pro feet; 3 voorzetsel; 4 verdovingsmid del; 5 motorschip (afk.); 6 stekelhul- dig dier; 7 vrouwelijk ree in het derde Jaar; 12 binnen korte tijd; 13 deel v.e. altaar; 17 nagelaten afdruk; 18 zulg- buisje; 19 reeks; 21 Europese hoofd stad; 22 worp; 26 muzieknoot; 27 vo- gelprodukt. OPLOSSING •|0 LZ 9Z '|Oo6 zz ^etuoy 12 ^Mes 6i :iad|d ei ijoods zt Iieqejej El :6)P -eods ei lewej i :|a6a g ;suj g Ijaqia p 'ei :b||3 z :ejues i qeeogjaA •eim -edej 62 N'O 82 '-eej 92 !ujo g2 !jo| pz :6oo 62 :a6ei!A|jd 02 'sein gi :6eq gi :>il9iueide» pi ei :«|u u :e6 01 :sie 6 1e 8 ^aqwejdas i :ieejuoz|JOH Gevangenisstraf voor ex-bewaker Winkelhof DEN HAAG/LEIDERDORP Een 28-jarige Leidenaar, ex-bewa ker van het Leiderdorpse Winkel hof, is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot negen maanden ge vangenisstraf, waarvan drie voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. De man heeft bekend van februari tot november vorig jaar voor tienduizenden guldens goederen te hebben gestolen uit za ken in Winkelhof, het winkelcen trum dat hij als beveiligingsbeamb te bewaakte. Bij het inbreken maakte hij gebruik yan een valse sleutel. De straf die de rechtbank heeft opgelegd komt overeen met de eis van de officier van justitie. Dorpshuis 't Trefpunt in nieuw jasje ZEVENHOVEN Burgemees- ter J. Huigsloot zal zaterdag het startsein geven voor de inge bruikname van het deels gere noveerde en heringerichte dorpshuis van Zevenhoven. Dit gebeurt 's morgens in aanwe zigheid van het dorpshuisbe stuur en een aantal genodigden, 's Middags staat dorpshuis 't Trefpunt van twee tot vijf uur open voor belangstellenden en kan men tevens de expositie van de Nieuwkoopse kunstena res Cora van der Haven bezich tigen. Omzet groenten- en fruitexporteurs gestabiliseerd LEIDEN De omzet van de Nederlandse groenten- en fruitexporteurs is met een waarde van 3,6 miljard gulden vorig jaar vrijwel gelijk aan die van 1985. Deze stabilisatie is het gevolg van de hogere produktie in de landen waar heen de produkten worden geëxporteerd. Door de toegenomen concurrentie daalden de prijzen voor verse groenten en fruit. Dit schrijft de Algemene Nederlandse Bond van Groenten- en Fruitexporteurs in zijn giste ren verschenen jaarverslag. Bij de bond zijn 166 exporteurs aangesloten. Volgens de bond is een andere oorzaak van de stabilisatie de ramp met de Sovjetkerncentrale in Tsiernobyl, eind april '86. De omzetverliezen die de exporteurs direct daarna leden konden in de rest van het jaar niet meer worden goedgemaakt. De exporteurs pleiten in hun jaarverslag voor het invoeren in ons land van een btw-nultarief voor de export van groenten en fruit. Het voor financieren van de btw noemen zij, vooral in het hoogseizoen, een handicap voor het bedrijfsleven. Dat verkeert in een nadelige po sitie ten opzichte van collega's in andere landen die wel het nultarief kennen. Het belangrijkste afzetgebied voor de expor teurs is nog steeds de Europese Gemeenschap. Veruit het belangrijkste afzetland is de Bonds republiek Duitsland. De uitvoer naar landen buiten de Europese Gemeenschap is in 1986 te ruggelopen. De exporteurs behaalden vorig jaar een grotere omzet, 46 miljoen gulden, met pro dukten uit de glasgroenteteelt en met champig nons (34 miljoen gulden meer). De export van produkten uit de vollegrond stagneerde. B en W niet tevreden over SJA ALKEMADE Het colle- ge van B en W van Alke made en niet de PvdA is ontevreden over het Sa menwerkingsverband van Alkemadese Verenigingen (SJA). Volgens de kop van een artikel in de krant van gisteren zou de PvdA niet erg te spreken zijn over het SJA. B en W van Alkema de zijn van mening dat het SJA de samenwerking niet bepaald bevorderde door bevoegde instanties te pas seren. Alle politieke partij en in de gemeenteraad wa ren het daarmee eens, be halve de PvdA. Inbraken in Hazerswoude HAZERSWOUDE-DORP In vier woningen in de Lucas van Leidenstraat en omgeving is vannacht inge broken. De dieven kwamen de woningen binnen door ramen te forceren. De be woners ontdekten de inbra ken na het ontwaken. De buit is nog niet bekend. De Leiderdorpse politie heeft gistermiddag twee mannen aangehouden die aan het inbreken waren in het clubhuis van de zeeverken ners in de Zandput aan de de Mauritssingel. Het twee tal, 20 en 23 jaar oud, werd gezien door een getuige. NIEUWKOOP Een Nederland gebonden is aan de verhitte discussie ontspon normering, zoals vastgesteld j door de rn- en verkeersinpsec- zich gisteravond tussen de tje (RVI). Dat houdt onder bewoners van de Kenne- meer in dat op een bepaald dylaan Churchillaan en traject voldoende rusttijd inge- de bewoners van Het bouwd is. Voor Nieuwkoop Lange Stuk, tijdens de komt het neer op een kortere vergadering van de raads- tijdsduur voor de buslijn 147 6 van precies drie minuten per commissie ruimtelijke or- ujj financieel oogpunt dening. Het betrof het blijft er op dit moment één agendapunt over de vraag mogelijkheid over en dat is in hoeverre Het Lange een busbaan op Het Lange Stuk ten behoeve van het Stuk- openbaar vervoer doorge trokken dient te worden. Of de busbaan er komt, staat nog niet vast. Een vertegenwoordiger van Centraal Nederland was aan wezig en deze zei, dat Centraal De bewoners van Het lange Stuk kwamen met bezwaren, zoals de verkeersveiligheid met name voor de kinderen, geluidshinder en het sneuve len van nogal wat groenvoor ziening. Vooral de punten ver keersveiligheid en geluidshin der schoten in het verkeerde keelgat -van de bewoners van de Kennedylaan/Churchil laan. Deze bewoners ondervin den volgens hun zeggen bij zonder veel overlast van het verkeer. Zij vroegen zich af of de Wet geluidshinder niet overtreden wordt. De voorzit ter zei dat er een onderzoek plaatsgevonden heeft met be trekking tot de geluidshinder en dat het niveau op dit mo ment nog onder de grens van het aanvaardbare 58 db ligt. De bewoners van de Ken nedylaan/Churchillaan zijn voorstander van spreiding van de verkeershinder en het doortrekken van Het Lange Stuk is in ieder geval een ont lasting voor de Kennedylaan. Het betreft alleen een bus baan; dit wordt opgelost door middel van bepaalde gaten in het wegdek waar alleen de bus overheen kan. In hoeverre overig verkeer mogelijkerwijs gebruik zal ma ken van Het Lange Stuk is een vraagstuk voor de toe komst. Wel werd nog bena drukt dat het oorspronkelijke plan altijd de mogelijkheid open heeft gelaten van een aansluiting op de provinciale weg. Op 6 mei zal verder over dit plan gepraat worden. De voor zitter raadde wel aan geza menlijk overleg te voeren en wijk-/ buurtgroepjes te vor men en eventueel een contact persoon aan te wijzen, opdat een duidelijk standpunt wordt gevormd. NIEUWVEEN De gemeen te gaat een poging doen een eind te maken aan de overlast die de bewoners van de Lij sterlaan van jongeren onder vinden. De gemeenteraad heeft gisteravond besloten een bedrag van 11.000 beschikbaar te stellen voor aanpassingen in de Lijsterlaan. Dit na de con statering dat in de portieken van de bejaardenwoningen ernstige overlast wordt ver oorzaakt door de jeugd. Met dit bedrag wordt een deurbel-in stallatie aangebracht, zodat de deuren kunnen worden afge sloten. Ook de brievenbussen worden aangepast. De heer Van Dam (CDA) meende, dat het college van B en W de zaak wat overtrokken heeft. Hij citeerde de jeugd met „als er 11.000 gulden voor die nonsens wordt uitgegeven, kunnen wij er beter een pand je van kopen". Burgemeester M. Boelen vond dit leuk ge zegd maar dacht er zelf toch anders over. Volgens hem zijn er al ruim een jaar klachten: „Een gesprek tussen de politie en de jeugd helpt slechts een ook de aanwezigheid van de jeugd roept angstgevoelens bii mensen op. Een proces verbaal lost niets op", aldus Boelen. Gymnastiekvereniging Kwiek krijgt voor haar jubileumvie ring op 4 april ter ere van het 20-jarig bestaan een extra sub sidie van de gemeente. Kwiek had een bedrag van 5.000 gul den gevraagd. In soortgelijke daar is ook nu tot besloten. Tij dens de raadsvergadering is de heer J. A. F. Swart beëdigd als raadslid voor Gemeente Be langen. Hij neemt de taak over van de héér H. Wertwijn, die wegens drukke werkzaamhe den bedankte. 8 2 n P 4 HZ 6 7 P "ïö- 13 14 i H 9 - - m B fi 20 23 25 P P 28 29 J J De uit 1635 daterende boerenwoning aan het Noordeinde verkeert nog In vrijwel ongeschonden staat. ALKEMADE De wit gepleisterde 350 jaar oude boerenwoning aan het Noordeinde 86-90 (nabij de Dagmarkt) in Roelofa- rendsveen zal op kosten van de bewoners van een nieuwe rieten dakbedek king moeten v worden voorzien. Hardnekkige pogingen van de eigena ren om daarvoor subsidie te krijgen, liepen deze week opnieuw schip breuk. De gemeenteraad was het in meerderheid eens met de ar gumenten van het college van B en W om in dit geval geen subsidie toe te kennen. Volgens het college is de be wuste voormalige boerderij die nog in de oorspronkelijke staat verkeert, geen „beeld bepalend pand" of monu ment, omdat het bestem mingsplan van Roelofarends- veen daarin (nog) niet voor ziet. In de herziene bestem mingsplannen van De Kaag, Oude Ade, Rijpwetering en de dakconstructie, aldus B en W. Wethouder Van Nugete- ren zei de gemeenteraad wel toe dat volgend jaar bekeken zal worden hoe aan de rechtsongelijkheid tussen Roelofarendsveen en de ove rige dorpen van Alkemade wat dit betreft een einde ge maakt kan worden. De uit 1635 daterende boerenwo ning verkeert nog in vrijwel ongeschonden staat. Het pand bevat de oorspronkelij- Oude en Nieuwe Wetering ke bedsteden in een opka- zijn wel beeldbepalende pan- mer, waaronder zich een den opgenomen. Een beroep royale aardappelkelder be- op de subsidieverordening vindt. Schouwen, balken pla- Stads- en Dorpsvernieuwing fonds en houten wanden zijn zou geen mogelijkheden bie den omdat er minder dan nog origineel. De fundering is uniek en typerend voor de vijf jaar geleden al een bij- tijd waarin het pand is ge- drage is verleend. De veror- bouwd. In de schoorsteen zit dening zou het opnieuw ver- een oude rookkast voor eht lenen van een bijdrage voor roken van ham, spek en pa- hetzelfde pand niet toestaan, ling. De oude binnendeuren Bij subsidieverlening wegens zijn duidelijk gemaakt voor woningverbetering zou trou- mensen uit vroeger eeuwen: wens tevens sprake moeten de tegenwoordige puber stoot zijn van een verbetering van er zijn hoofd. ADVERTENTIE Hebt u belangstelling voor de geschiedenis en de monumenten van Lelden en omgeving? Wordt dan lid van de Lidmaatschap 27,50 p.). (Jeugdleden tot 25 jaar f 20,-), giro 175228, waarvoor u het JAARBOEKJE en gratis toegang tot de lezingen ontvangt. Bovendien kunt u deelnemen aan excursies. Adres: Postbus 917, 2300 AX Leiden. Tel. 121418. Wellicht loopbrug over ringsloot ALKEMADE Het CDA maakt zich zorgen over de parkeerproblematiek nabij de bibliotheek aan de Wil genstraat in Roelofarends veen. Het raadslid P. van der Meer (CDA) heeft daarom aangedrongen op de aanleg van een loopbrug over de Ringsloot, waardoor bezoe kers van de bibliotheek eer der geneigd zullen zijn hun auto op het Alkeburchtplein te parkeren. Wethouder Rugteren wil voorlopig volstaan met de aanleg van zeven schuine parkeerplaatsen nabij de bi bliotheek. De kosten hiervan bedragen ruim tienduizend gulden. Op verzoek van me vrouw A. Castelein-van der Hoorn (PPR) zal ook het aantal fietsenrekken ter plaatse worden uitgebreid. Oud-rietdekker Bart Opdam uit Oud Ade houdt zich tegenwoordig bezig met het maken van vogel behuizingen. Een drijvend eende-paleisje op een autoband, twee gezel lige vogelhuisjes, een kerst stal en een koetenwoning voor op het droge. Oud-riet dekker Bart Opdam (59) uit Oud Ade toont trots zijn. nieuwste creaties. Hoewel hij al meer dan dertig jaar zijn vak niet meer uitoefent, kan verliet het eende-echtpaar plots „huis en haard" om zich ook bij de rechtmatige bewo ners in het rieten nest te voe- hij het werken met riet nog gen. „Ze dromden met z'n al- niet laten. Hij is dan ook da- len samen in mijn nest", ver- gelijks in de schuur bij zijn woning aan de Zwarte weg te vinden, waar hij uit pure liefhebberij de mooiste riet- gedekte legnesten, vogelhuis jes en kerststallen maakt. „Er gaat voor een eend niets boven een rieten nest", zegt Opdam met overtuiging. „In de natuur zoeken ze ook be scherming in het riet". Zijn theorie werd onlangs on omstotelijk bewezen door een eende-paar in het buurtschap Zevenhuizen. Hun baasje had hen een broedplaats bezorgd telt Opdam. Toen nog meer ramen van kassen. In de zo mer als zonwering en in de winter als bescherming tegen de kou". Het meeste werk gaat in het rieten dakje zitten. Voor het vastbinden van de bossen eende-paren belangstelling riet, moet je enorm hard gingen tonen voor het voor trekken. Om het buigzaam te één echtpaar bedoelde rieten woonhuis, greep de eigenaar in en zette het drijvende nest op het droge. Hij bleef an ders met een bootje heen en weer varen om de eenden weer naar hun oude nesten te brengen". Experiment In totaal heeft Opdam in de tien jaar dat hij zijn hobby uitoefent, zo'n zestig vogel van oude pannen, waar zij huizen, zestig nesten voor zich in eerste instantie gezel lig in nestelden om de nodige eieren te kunnen deponeren. Tot het moment dat zij een drijvend nest van de hand van Opdam in de gaten kre gen dat eigenlijk al aan een ander stel toebehoorde. Toen watervogels en tegen de ze- maken, maak ik het riet nat". Het mooiste en fijnste riet komt volgens Opdam uit Friesland of uit Nieuwkoop. „Riet uit Brabant bijvoor beeld is te zacht". Het rietdekkersvak heeft Op dam vanaf de schoolbanken in de praktijk geleerd. „Dat ging over van vader op zoon. Mijn vader heeft mij het vak geleerd. Mijn broer kon kie zen tussen onderwijzer of rietdekker en het werd riet dekker. Wij hebben lange tijd ven tig kerststallen in elkaar als de gebroeders Opdam het gezet. Het drijvende eende- vak uitgeoefend". Een hernia nest was een experiment, maar nu het een succes is ge bleken, gaat hij daar ook mee verder. „Ik zal me voorlopig zeker nog niet vervelen Aan één nest is hij wel vier volle dagen bezig. „Ik begin deed broer Bart echter dertig jaar geleden de das om. „Toen kon ik niet meer hele dagen op de daken werken. Dus ben ik het maar als hob by in het klein gaan doen Een kippenhok compleet met Bijdrage: Jeannette Schreuder Foto: Wim van Noort met het breien van de riet- ren en legkastjes is rijn vol- matten voor de wanden van gende project. „Mooi hè", de huisjes. Je neemt steeds zegt Opdam trots. „Dan zijn een paar handjes riet waar je de kippetjes binnenkort ook het touw om spant en de ste- mooi onderdak. Straks gaan ken op legt. Vroeger maak- ze nog gouden eieren leg- ten we die matten voor de gen", grapt hij. ZOETERWOUDE Bur gemeester en wethouders van Zoeterwoude zullen hun „huiswerk" moeten overdoen voor wat betreft het zoeken naar ruimte voor de remedial teacher, de logopediste en de schoolarts. Deze zijn thans gehuisvest in een gedeelte van de voormalige Aloysi- usschool maar vanwege een andere bestemming van het oude schoolcom plex zullen de ten dienste van het onderwijs functio nerende instanties elders onderdak moeten vinden. Een voorstel van het col lege om een gebouwtje te plaatsen bij de openbare basisschool Corbulo vond geen genade in de ogen van de diverse raadsfrak- ties. Ondanks een negatief advies van de commissie financiën ook niet beschikbaar in de di- had het college toch het voor- verse scholen of sport- en re creatiecentrum de Klaverhal. Desondanks wensen de raads fracties dat meer alternatieven worden onderzicht alvorens stel gedaan de unit te plaatsen Daarmee zou een bedrag ge moeid zijn van iets meer dan 52.000 gulden. Het gebouwtje zou dan tevens een verbinding een besluit wordt genomen, moeten krijgen met de Corbu- Men is van mening dat in de loschool. Aanvankelijk werd door de raadsleden de sugges tie gedaan een ruimte te creër- Eendenkooi of Ons Huis wel licht wel mogelijkheden zijn. Te onderhandelen valt er on- en in het gemeentehuis maar getwijfeld. Het argument van uitbreiding van het raadhuis het college dat het nemen van zal nog wel anderhalf jaar op een beslissing urgent is, werd zich laten wachten. Ruimte is simpelweg weggewuifd. ALPHEN AAN DEN RIJN De Rotary-club Alphen/Woubrugge houdt voor de derde keer een bedrijfssportdag. Acht be- drijfsteams sporten zater dag 4 april in sporthal De Arena. Zij proberen daar zoveel mogelijk punten te behalen, want voor elk gewonnen punt krijgt het team een bepaald bedrag van een aantal sponsors. Dat zijn sponsors vanuit het bedrijfsleven maar ook particulieren. Doel is zoveel mogelijk geld in te zamelen voor de Rotary- „Polio de wereld taryclub Alphen is daarom al kenomroep Alpheo. In 1985 actie uit". Deze actie is samen met de Wereldgezondheidsorganisatie opgezet en heeft tot doel alle kinderen tot vijf jaar in te en ten tegen polio. In totaal is hiervoor 120 miljoen gulden nodig, waarvoor men in het jaar 2005 alle kinderen in de hele wereld heeft kunnen inenten. De Nederlandse Rotary Clubs hebben op zich genomen om tenminste 15 miljoen gulden bij te dragen aan het totaal. De 350 Nederlandse clubs zouden dan het inentingsprogramma voor Indonesië kunnen bekos tigen waar 122 miljoen eenhe den vaccin nodig zijn. De Ro- met een superloterij gestart werd een bedrag van 57.000 waarbij 1000 loten van elk 400 gulden bijeengebracht gulden verkocht moesten wor den. Dat is tot op 50 stuks ge- Dat hoopt men op 4 april ook lukt. De eerste trekking is op te bereiken. De helft van de 10 april en in juni is de hoofd trekking met een auto als hoofdprijs. De Rotary Alphen/Woubrugge heeft de bed rij vensportdag ge organiseerd. Een logische keu ze omdat deze club dit festijn opbrengst is voor de polio-ac tie. De ander helft gaat nog naar een nader te bepalen aan tal goede doelen in de eigen regio. De bedrijvendag is voor iedereen toegankelijk. Om 8.50 uur wordt de dag geopend al twee keer eerder had opge- door de voorzitter van de Ro zet en met de opbrengsten tary Alphen-Woubrugge de daarvan onder andere een zwembadlift voor gehandicap- heer C. M. Knijnenburg. De rest van de dag volgen sporten ten in zwembad De Dillen kon als estafette, hockey, doeltrap- bekostigen, alsmede vorig jaar pen, volleybal, badminton, de ringleiding voor gehoorge- voetbal en andere spelen. Om stoorden in het Rode Kruisge- 16.30 uur is de prijsuitreiking bouw en een bijdrage aan zie- door wethouder G. P. van As.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 18