le eigenzinnigheid van lob van Koningsbruggen F- ^IQ/TELEVISIE gekleurd gezien EcidoeSowumt DINSDAG 31 MAART 1987 PAGINA 15 Y-Ajax: was dat nou een I van zeventien miljoen? 'Je goal van Ruud Gullit zondag tegen Ajax doelpunt van zeventien miljoen? Waren 'ihillespezen nou achillespezen van 8,5 mil- er stuk? Dit soort bespiegelingen over een e duurste voetballers ter wereld is aan de /an de dag sinds de man zijn contract te- voor AC Milan. iestbesproken man van de laatste twee we- 'jat is Gullit in elk geval. Ik heb eigenlijk eetje met hem te doen, want de druk op natuurlijk gigantisch en wordt alleen Jerker. Presteren moet hij als geen ander, hst zijn verrichtingen op het voetbalveld hij ook nog eens constant zijn woordje doen ver vertegenwoordigers van alle media die aar met voetbal bezighouden. En dat zijn alle bladen en omroepen in Europa, mis- met uitzondering van de EO-gids en de Dat gaat hem overigens allemaal gesmeerd af, dat moet gezegd. Hij is niet alleen koelbloedig ge noeg om onder deze pressie de wedstrijd tegen Ajax persoonlijk te beslissen, maar houdt zich ook met glans staande in het randgebeuren. Gul lit is brutaal, goed bespraakt, geestig, een geboren showman, een waardig middelpunt van de mini serie 'De man van zeventien miljoen', zoals die zich deze weken op de Nederlandse televisie ont rolt Al dat voetbalgedoe kreeg een bitter bijsmaakje toen de tientallen verslaggevers van „Studio Sport" en „Journaal" in Eindhoven eendrachtig meldden dat PSV-Ajax zondagmiddag een wed strijd was geworden zonder noemenswaardige in cidenten: keurige supporters, veel hoogwaardig- bekleders, prima scheidsrechter, beleefde voet ballers. Had ik dan niet met mijn eigen oren tijdens de wedstrijd een paar keer horen scanderen: „A-jax jo-den, A-jax jo-den"? Dat hoort tegenwoordig kennelijk al niet meer tot de incidenten. Er moet zeker echt bloed vloeien voordat de verslaggeve- rij zich nog ergens druk over maakt. En dat op dezelfde middag dat diezelfde NOS be gon met het vertonen van een ingekorte versie van 'Shoahde onvergelijkelijk indringende film van Claude Lanzmann over de verdelging van joden gedurende de tweede wereldoorlog. Maar dat soort voetbalsupporters kijkt daar natuurlijk niet naar, dat heeft het te druk met het kraaien van oproer in het stadion, het aanrichten van schade in het openbaar vervoer en het bedenken van steeds kwalijker discriminerende leuzen. Behalve Ruud Gullit was nog een man in het nieuws afgelopen week: Gerard Stinissen, de echtgenoot van Ineke Stinissen die al dertien jaar in coma ligt. De man en zijn problematiek waren eerder al middelpunt van een indrukwekkende documentaire van de VARA (in de serie 'De on derste steen') en trok nu aandacht door de rech ter te verzoeken om toestemming het leven van zijn vrouw te beëindigen, iets waar de inrichting waar ze wordt verpleegd niet toe wil overgaan. Stinissen was te gast bij Ivo Niehe in diens „TV-show" en maakte daar opnieuw indruk met zijn weloverwogen formuleren, zijn kennis van zaken en de ingetogen manier waarop hij zijn emotionaliteit wel liet blijken maar nooit de overhand liet nemen. Het lukte Niehe dan ook niet, hem van zijn stuk te krijgen of hem meer te laten zeggen dan hij kwijt wilde. En dat ondanks verwoede pogingen, op het schaamteloze af, van de interviewer om Stinissen te laten uitleggen op wat voor manier hij dacht zelf een einde aan het leven van zijn vrouw te gaan maken als de rechter geen toe stemming geeft. Dat is Ivo Niehe ten voeten uit. Onder het mom een serieus onderwerp te willen behandelen, hoopt hij toch dat hij het kan laten uitlopen op een lekker smeuïg stukje dramatiek. Je hoeft het niet in alle opzichten met Gerard Stinissen eens te zijn om er toch blij om te zijn dat Niehe hem niet op dat gladde ijs kreeg. RENÉ DE COCQ K 1RSUM Wat van- op televisie is te in de serie „Beeld- Je" (Ned. 2 om 21.30 is later en in over ige mate terug te »n in het Rotterdam- useum Boy mans-Van jingen: het werk van >eeldend kunstenaar van Koningsbruggen. kunstkriticus Carel tamp volgde Van Ko ebruggen van het be- ;ot heden en Jeroen r zette de ontwikke- van de kunstenaar de NOS op film. ■documentaire van drie lier kwam ervan, met de ten van Van Konings- en uitstekend in kaart :ht. Zo goed, dat een m belangstellende precies Ie weet komt, wat een maar als deze beheerst, /t/ lij zich ontwikkelde en llemaal vooraf ging aan irtste werkstukken: gedre- «wchilderwerk, momenten jeestelijk vastzitten, op- beginnen en nieuwe Ikkelingen. Al is er één jraad te ontdekken die fis lijkt te knappen: Van fsj gsbruggen houdt van jatiek. M^an Koningsbruggen er- Hacht te gaan schilderen, tijdens de televisiedocu- niet toegelicht: wel cunstenaar naar de Ko en Vrije Academie ging, om zich la ter in Haarlem verder te ont wikkelen. De kunstenaar geeft aan het begin al toe, dat het „een ^beetje vreemd is alle maal". Maar dat weerhoudt hem er niet van door te gaan. Met een schilderij per week als goed gemiddelde. Discussie Jeroen Visser spreekt van „een van de belangrijke Ne derlandse beeldend kunste naars van dit moment"; dat kan ter discussie worden ge steld. Maar dat Van Konings bruggen een zeer opmerkelijk schilder is, wars van conventie en voorbeeld, een Einzelgén- ger zonder weerga, déér kan men moeilijk onderuit. Van Koningsbruggen vindt de viool een mooi instrument „om naar te kijken" en daar om maakte hij er niet één af beelding van, maar een bijna oneindig grote reeks viooltjes, onhandig getekend, maar zeer veel, naast en onder elkaar. Een flatgebouw bij nacht wordt een reeks zwarte vier kantjes. Soms krijgt deze bena dering iets vervelends, tot an dere werken weer iets heel boeiends krijgen: het stelt bij na altijd wel wat voor, maar wét, is meestal bij benadering niet eens te zeggen. Een treinreis, van Den Haag naar Haarlem, is voor Van Koningsbruggen een onder werp van schilderen; hij ge bruikt daarbij een bandrecor der die de hele reis opneemt, waarna er een tekening van komt. Is voor deze kunstenaar het idee belangrijk of het re sultaat? Van Koningsbruggen heeft daar een diplomatiek antwoord op: „Het idee is het belangrijkste; maar als het idee goed is, wordt het schilde rij óók goed". Vlakken De schilderijen zijn in de loop van de jaren kleurvlakken ge worden, waarbij Van Konings bruggen aanvankelijk dunne kwasten gebruikte, die gaan deweg steeds dikker werden, tot hij nog natte schilderijen als kwast ging gebruiken. Blotkamp; „Dat is magisch; op die manier komt een nieuw schilderij in een seconde ge reed, terwijl het werk dat daaraan vooraf ging hele da gen duurde". Van Koningsbruggen legt doe ken met nog natte verf op el kaar en maakt dan schuifbe- wegingen. In de documentaire komt daarvan een resultaat in beeld; donkere, gestreepte vlakken. De schilder: „Ik vind het goed, omdat het krachtig Toch kwam er een einde aan deze werkmethode. Van Ko ningsbruggen kwam geestelijk vast te zitten en ging op zoek naar een nieuwe methode. „Elke schilder heeft een hou vast nodig, een recept dat als basis dient. Ik ben van mening dat in elk schilderij alle kleu ren moeten zitten". Getoond wordt hierbij een doek dat uit negen vakken bestaat en ne gen kleuren bevat. Fouten Van Koningsbruggen is geen Rob van Konings bruggen: „Het is een beetje vreemd allemaal, maar wel mooi om naar te kijken". peuteraar, geen pietje precies: „Ik houd niet van compositie, ik houd niet van harmonie. In een werk mogen fouten voor komen, het mag rammelen". Dat blijkt. Een schilderij toont een zakker, een streep verf die uit een donker vlak naar be neden stroomde. Het mag. Pas als een geblokt werk wordt ge toond, met links boven een primaire kleur, die gaande weg overgaat in blokken van afgeleide, zeer donkere kleu ren, levert Van Koningsbrug gen negatief commentaar op eigen werk: „Dat zou ik nu an ders hebben gedaan. Daar, in het midden is een vak te don ker; het had lichter gemoe ten". Van Koningsbruggen maakt nu kleiner werk dat bestaat uit in elkaar geschoven en ge mengde kleurvlakken. De kleurmenging die bij de ge schoven schilderijen bij toeval ontstonden, zijn nu onderwerp geworden; ze worden geken merkt door kleurige doeken met daarop los geschilderde vormen van circels, driehoe ken of willekeurige vormen die bij toeval zijn ontstaan. Nog altijd komen er afbeeldin gen van die niets herkenbaars voorstellen en toch wat zijn: het werk intrigeert zonder na der uitleg. Het werk van de 38-jarige Rob van Konings bruggen wordt getoond van 18 april t/m 8 juni in het Museum Boy mans-Van Beuningen in Rotterdam. FRITS BROMBERG NEDERLAND 1 AVRO 14.30 D I want you, Amerikaan se speelfilm uit 1951 van Mark Robson. Met o.a. Dana Andrews, Dorothy McGuire en Farley Gran ger. De Koreaanse oorlog doemt op: Martin en Jack moeten onder de wape nen. Hierdoor wordt de ge lukkige familie-situatie verstoord 16.10 AVRO Service, gevarieerd informatief magazine met om 16.10 Kokkerellen, culi naire rubriek onder redac tie van chef-kok Ria van Eijndhoven en om 16.25 Service Salon, met als vas te onderwerpen het pro bleem van de week en aan dacht voor het uiterlijk. Presentatie: Catherine Keijl en Amanda Spoel NOS 17.30 '/i6-Journaal AVRO 17.46 E Toppop, popprogram ma gepresenteerd door Bas Westerweel en Léonie Sazias TELEAC 18.30 Structuur in Basic (4) AVRO 19.00 m Fabeltjeskrant, kinder programma 19.05 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine gepre senteerd door Han Peekei 19.30 AVRO'a Sportpanorama. Presentatie: Jack van der Voorn NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht AVRO 20.28 North and South (8), twaalfdelige Amerikaanse tv-serie naar de roman van John Jakes. Met o.a. Pa trick Swayze, James Read, David Carradine en Les ley-Anne Down. 1861: Zo wel het Noorden als Zui den realiseren zich dat de strijd langer kan gaan du ren dan aanvankelijk werd gedacht. Orry verneemt dat Madeline door de wre de Justin weer naar zijn plantage is weggevoerd 22.00 STER-reclame 22.07 AVRO's Televizier, infor matieve rubriek gepresen teerd door Ria Bremer, Karei v.d. Graaf, Mark Blaisse en Pieter Vare kamp 22.50 [3 Jonge mensen op het concertpodium, muzikaal- programma gepresen teerd door Cees van Dron- gelen. Olli Mustonen, pia no. Pianoconcert in a kl.t., opus 16, Grieg. M.m.v. het Radio Symfonie Orkest o.l.v. Jan Stulen 23.25 Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Afl.: Doesburg 23.35 Interview met Jan Wol kers, gesprek naar aanlei ding van de premiere van de film Terug naar Oegst- geest' op 8 april a.s., met enige fragmenten uit deze film NOS 23.50 Journaal 00.05 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Open Universiteit AfL Rijksbegroting en miljoe nennota NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 CE Snuiters (slot), serie ge spreksprogramma's met jongeren, gepresenteerd door Cees Grimbergen. Afl.: Vreemde snuiters, over een kunstfreak, een begaafd dichter, een ex- topsporter. een piepjonge ondernemer, een circusar tiest, een warhoofd en een sprookjesverteller IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek met een interview met de Hongaarse schrij ver György Konrèd over zijn laatste in Nederland gepubliceerde boek 'De medeplichtigen'. Voorts een korte reportage over totaalweigeraars en de nieuwe wettelijke regeling die wordt voorbereid rond deze vorm van dienstwei- geren NOS 20.00 Moordkuil, programma waarin de televisie ter dis cussie staat. Presentatie: Dirk Kuin 20.20 Rok en rol, serie emanci patieprogramma's gepre senteerd door Loes Luca. Afl.: Vrouwen en muziek 21.00 Panoramiek, actualiteiten rubriek waarin aandacht voor de consequenties van een mogelijk akkoord tus sen de Russische partijlei der Gorbatsjov en de Amerikaanse president Reagan over het terug trekken van nucleaire mid- dellange-afstand-raketten uit Europa 21.30 m Beeldspraak: Rob van Koningsbruggen, portret I van deze schilder. Van 18 april tot en met 8 juni is in museum Boymans Van Beuningen in Rotterdam een tentoonstelling van zijn werk te zien (zie elders op deze pagina) 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05-23.35 Cursus Belasting (4. herh.) fieuws in teletekst rik Tak, kinderprogramma >lons. All.: Plons en het ver leide egeltje (herh.) lacobus en Corneel. Afl.: De japegaai (herh.) Mik, Mak 4 Mon. Afl.: De jronnenzoekers (herh.) k luke Box, videoclips \Eaterdag (Saturdee. 9). tiende- 'ge Australische serie met o.a. tominic McDonald en Troy nan naar de gelijknamige r> van Norman Lindsay D Comedy Capers: Ray en lijn nieuwe wagen (What a u,5k). korte komische film met jy McKee tachtigers, tweedelige docu- een generatie Programma-overzicht Nieuwi Kunst- IQ., q kragen Kunst-zaken quiz met denk- en weet- .fragen, gepresenteerd door Herman van Molle Labyrint: De achterkant van F_ds stad, documentaire over ■aiet leven en wonen In een "volksbuurt en over de wijze Tjwaarop er aan stadsvernieu wing wordt gedaan. Als voor beeld wordt de stad Antwer- I pen genomen k .Uilzending door derden |p.50 Nieuwe en Code Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se- 1 rie I Intermezzo. Allegro anlmato, Saint Saëns, uitgevoerd door W. Boeykens, klarinet en R. Groslot, piano (herh.) Oahin, Japanse tv-serie Programma-overzicht Nieuws Kwidam, videospelletje Argus, programma waarin Jan van Rompaey en Jessie de Ca- luwè de mddla doorlichten 22.25 Dempsey and Makepe ace, tiendelige Engelse politie serie met o.a. Michael Bran don, Glynls Barber en Ray Smith. Afl. 1: De bankroof. Dempsey arresteert een bank rover en is iets belangrijks op het spoor. Hij wordt echter in aen val gelokt en gearresteerd op beschuldiging van diefstal en moord op de misdadiger, die op borgtocht werd vrljgela- iNoubs Nouba Carrefours Journaal Cs soir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilm |Journaal Minute Papillon, consumen- |tentlps I Florence ou la vie de chiteau, Franse tv-serie. Afl. 6: Un cha teau, l'autre Planète des hommes, docu mentaireserie Laatste nieuws W.15 G3Ciné-Club de Mlnuit: Rembetiko, Griekse speelfilm uit 1983 van Costa Ferris. Met Sotiria Leonardou. Nikos Kalo- rQOfopoulos, Michaiis Manlatia i Tagesachau l Liebe, Schmerz und Tod, do cumentaireserie waarin zes vrouwen terug kijken op hun leven. Afl.: Der gezëhmte Bliek I Spass am Dienstag, kinder programma met Werner en Zini l Früherkennung lohnt slch: Tips zur Krebs-Vorsorge. Afl.: Kanker bij kinderen l Tagssschau I Hier und Heute, regionaal ma gazine l Yes Minister, Engelse come dyserie met o.a. Paul Eddlng- ton en Nigel Hawthorne. Afl.: Das kleinere Übel. De positie van minister James Hacker komt in gevaar i Auf Achse, tv-serle. Afl.: Pech im Spiel Programma-overzicht i mTagesschau Ein Platz für Tiere, natuurma- gazine. Vandaag: 1. het sociale gedrag van bavianen. 2. Sprinkhanenplagen en hun oorzaken i Früherkennung lohnt slch, tips ter voorkoming van kan ker. Afl.: kanker bij kinderen (herh.) Report, actualiteitenrubriek Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson, Mi chael Talbott, Philip Michael Thomas e.a. Afl.: Aan de roand van de hel. Sonny en Ricardo halen het net aan tond de wa pensmokkelaar Guzman. Als blijkt dat ene Evan Freedman diens vertrouweling Is vraagt Sonny om een andere op dracht. Hij kent Evan van vroe ger. Pas na lang aandringen komt het hoge woord eruit Tagesthemen, actualiteiten Kulturweltspiegsl, cultureel magazfne. Afl.: Onder vier ogen, lilm van regisseur en ca meraman Alfons Schilling over zijn broer, de schilder Niklaus Schilling Tageaschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Pfiff, sportprogramma voor de jeugd. Presentatie: Christa Gierke 16.20 SchUler-Expreaa-Speclal: Sounds of Deutschland, jeugdmagazine 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actualiteiten. spot en amusement 17.45 Teufels Gross mutter, tv-serle met Brigitte Horney, Peter Pa- setti, Lonl von Friedl e.a. Afl.: Spiel, Satz und Sleg 18.20 Wartesaal zum kleinen GIQck, tv-serle met Grit Boettcher, Gerd Baltus, Rijk de Gooyer e.a. Afl.: Hannls Geburtstag 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Die Tagelöh- ner-Börse oden Suche Arbeit jeder Art, reportage over wer kelozen, die op de beurs voor dagloners werk proberen te krijgen 20.15 Die Sport-Reportage und Heute-Joumal 22.05 Dae kleine Femsehspiel: To tes Geld, tv-epei van Gisa Schleeiein. met o.a. Marta Don Johnson als Sonny Crockett in de politieserie 'Miami Vice', vanavond te zien op Duitsland 1 om 21.45 uur. Hosklns, Ed Cantu en Ronald Beer. Mei is een kleine gang ster die bevriend is met een nachtclubzangeres Katrln. Als blijkt dat ze achtervolgd wordt door een mysterieuze Chinese man, besluit Mei Katrln van haar achtervolger te bevrijden 22.55 Serpico, dertiendelige Ameri kaanse politieserie van Robert Collins. Met David Blrney, Tom Atkins, Burt J. Young e.a. Afl. 1: Die Geschafte des profes sors (pilotfilm). Frank Serpico is een zéér toegewijde politiea gent die de welig tierende cor ruptie binnen de eigen gelede ren haat. Hij wordt overge plaatst en kan het prima vin den met zijn- nieuwe chef luite nant Sullivan. Samen arreste ren ze drugsdealer Doyle. Dit geeft Serpico de mogelijkheid In de drugswereld te Infiltreren 00.30 Heute DUITSLAND 3 17.30 Der stumme Dialog, Informa tieve serie over hedendaagse techniek. Afl. 12: Die Last der Zukunft (herh.) 18.00 Telekolleg II, cursus wiskunde. Afl.: E-Funktlon und natürll- cher Logarithmus 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter, reportage over de met afbraak bedreigde St. Pauluskerk In Rotterdam 20.45 Rückblende. 'Vor 90 Jahren Sleboren Sepp Herberger', llmportret van deze voetballer 21.00 Formal Eins, overzicht van de ARD-hltparade gepresenteerd door Stefanie Tücklng 21.45 Menschen In NRW: Ich brau- che Euch doch bekte, repor tage over kinderen van ge scheiden ouders 22.15 Deutscher Allteg: Unbequeme Menschen brfngen Dinge vo- ran, fllmportret van de Oost- dultse uitgever Hans Marque- ardt 23.00 Deutechlandbllder Fabelzel- ten, reportage 23.45 Laatst# nieuws BBC 1 17.15 Jackanory, kinderprogramma 17.25 Bananaman 17.30 The Album, jeugdserie met Philip Fox, Sally Cooper. Mike Savage, e.a 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.05 Seaview 18.35 The Flintstones, tekenfilmserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Holiday *87, gevarieerd toeris tisch magazine van Frank Bough, met o.a. reportages over Sankt Wolfgang in Oos tenrijk en zand-zee-zon-vakan- tles In Marokko 20.30 BEastEnder*, dramaserie met Bill Teacher, Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 21.00 CD Brushstrokes, comedyserie met o.a. Karl Howman. Gary Waldhorn en Elizabeth Coun sel! (herh.) 21.25 OlDear John, comedyserie over een relatiebureau 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 m Tutti frutti, comedyserie rond een Schotse rockband. Met Robbie Coltrane, Maurice Roéves, Emma Thompson e.a. 23.30 Uitreiking van de Oscars 1987 01.10 Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong 17.35 Path to the sea 18.05 My music 18.30 Tomorrow's world, nieuws uit de wereld van wetenschap en technologie 19.00 The citadel, tv-serle naar de roman van A.J. Cronin. Met Ben Cross, Claire Higgins, Nlall Buggy e.a. (herh.) 19.55 100 Great sporting moments, serie sportdocumentalres. Afl.: Foxhunter goes for gold (1952) 20.00 Top Crown Pairs Bowls 20.45 One man and hls dog: Inter nationaal sheepdog cham pionships, finale 21.30 mMediterranean cookery, cu linaire serie over specefieke gerechten uit het Middellandse Zee-gebied. Afl.: Turkije 22.00 Quartet, Frans/Engelse speel film uit 1981 van James Ivory. Met Alan Bates, Maggie Smith, Isabella Adjani e.a. 23.40 Newsnlght, actualiteitenru briek 00.35 Weerbericht 00.30 Sonates van Beethoven. Nr.23 01.05-01.35 Open University ITV 17.20 He-man and the Master of the About Anglla, regionaal maga zine Crossroads, dramaserie Sweethearts Carry on Laughing Highway to Heaven, tv-serle. Afl.: To catch a falling star Boon, tv-serle. Afl.: A ride on the wild side Nieuws Viewpoint 87: Forgotten Mil- 00.30 8cerecrow and Mrs King. Afl.: Brunettes are In 01.30 Tuesday Topic SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms gepresenteerd door Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Batman, avonturenserle met Adam West en Burt Ward t8.30 Gidget, comedyserie. Afl.: One more for the road 19.00 Three's Company, comedyse rie 19.30 Get Smart, comedyserie. Afl.: I am curiously yellow 20.20 The Paul Hogen Show, Au stralische comedyshow 20.25 A Country Practice, dramase rie. Afl.: The hair of the dog (1) 21.15 Chuck Connors - Great Wes tern Theatre, westernserie 22.10 Nederlands voetbal, met Mar tin Tyler en Gerald Slnstadt 23.10 US College Football 00.15-00.55 The Business program me, economisch magazine SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 17.00 El Countdown, popprogram- ma met Adam Curry 18.00 The long chase, Australische avonturenserle 18.30 Doctor Who, sclence-flctlonse- rie met Tom Baker in de hoofdrol. Afl.: The ark In space (2) 19.00 Busman's Holiday, beroepen- qulz met Julian Pettifer 19.30 David Attenborough Presents: Life on Earth, natuurfilmserie 20.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 21.00 Lime Street, misdaadserie met Robert Wagner In de hoofdrol 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30-00.30 (3 Music Special: Ama- zulu 02.25 (3 Nino Firetto 03.00 El Martin Buchanan 04.00 El Music Box live, met Simon Potter 05.00 El Countdown, popprogram- ma met Adam Curry 06.00-07.00 El The Face TV 5 16.05 Uberté liberté, tv-fllm 17.35 La maison de TF1, knutselma- gazlne 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Les Vacances de Monsieur Léon, amusementsprogramma rond Jeanne Manson 19.15 Cocori coco boy, kinderpro gramma 19.30 Bobbons en Gros, tv-film 21.00 Sports la une 22.00 Nieuws 22.30-00.00 E Education de prince, Franse avonturenfilm uit 1938 van Alexandre Esway GD Ondertiteling via TeleTekst. GD Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-ultzendlng. ■S Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. E) Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-uitzendlng In orginele versie met ondertitels. NEDERLAND 1 VOO 14.30 Seabert 14.45 Kuifje 14.55 El De grote meneer Kaktus show 15.20 El The Jetsons 15.40 Club Veronica 15.50 El Rambo 16.15 Dynasty. Afl.: Het proces (2) 17.00 New wilderness NOS 17.30 'A6-Jour- naal VOO 17.46 Veronica sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Batman 15.55 Lange Jaap 16.35 CDTheo Thea 16.50 Blikskaters 17.00 Dé Charlie Brown Snoopy show 17.10-17.30 De mus met de lange poten DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Hal lo, nehmen Sie mich mit? (A contra- tiempo) Spaanse speelfilm 12.10 Re port 12.55 Persoverzicht 13.00 Heu te 13.15 El Teletekst 14.00 Mode- Karussell 14.45 Luzie, der Schrec- ken der Strasse 15.15 Links und rechts vom Aqua tor 15.45 Tages achau 15.55 ARD-Sport extra. Voet bal om de DFB-Cup: Stuttgarter Kic kers - Fortuna Düsseldorl of HSV - Borussia Mönchen-Gladbach 17.50 Tagesachau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Löwenzahn 16.35 Kuschelbl- ren 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrier te 17.45 Der Landartz, tv-serie BBC 1 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.40 All in the day, gevarieerd dagprogramma 15.30 Go to blazes, speelfilm uit 1963 van Michael True- man 16.55 Caterpillar 17.10 Laurel A Hardy 17.15 Jackanory ITV 07.15 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Button Moon 13.10 Alleorta 13.30 Gardens for All 14.00 Nieuws 14.30 A Country Prectlve 15.30 On the Market 16.00 Amoebae to Zebras 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Creepy Craw- lies 17.10 Batfink 17.20 Sooty SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 EI Sky Trax 13.00 I dream of Jeannie 13.30 Hazel 14.00 Hollywood Close-up 14.30 Three's Company 15.00 Tales of Wells Fargo 15.30 E Sky Trax 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen met Arie Prink. 21.35 Een luchtmacht op papier. 22.02 Metterdaad hulpverlening. 22.06 Hemelsbreed. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek In de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Klassieke pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 NCRV Klassiek. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 18.10 NCRV: Literama-Poézle. 1820 PP: Uitzending van het CDA 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Personal Computer II. 21.00 Statistiek. 2120 Ca va? 22.00 Leiding geven. 2220 Ca va? (herh). REGIONAAL Omroep Rijnland: (Vla FM-frequentie 105,7 MHz) 1720 Actualiteiten. 18.00T Lelden Politiek, 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00 Popwetenswaardighe den. 21.00-23.00 Sport Café. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: (Via FM-frequentie Radio 3) 1620 Radio Rijnmond Getapt, talkshow. 1720- 1820 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. BRT 1 18.10 Actueel. 1820 De BRT big band. 18.45 Vakbondskroniek: ACV. 1825 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Voel je thuis. 20.03 Pandora. Muzlekmagazlne. 21.03 De BRT Big Band. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 2320-0220 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 2320-0200 Twee tot twee. BRT 3 1610 Actueel. 1820 Volksmuziek. 1920 Essay. 1925 Uit een verborgen kamer. 2020 Othmar Schoeck-concert. 2205 Actualia. 22.30 Van op het balkon, luisterspel. 2320-2325 Dietrich Buxtehude. Hippo i on 09.00 MORGEN on top 11.30 El Nino Firetto 12.30 E) Martin Buchanan 13.30 To morrow's World 14.00 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghost- busters 16.00 El Music Box live 17.00 E) Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 13.07 TROS: TROS Aktua. 1320 Het Journalistenforum. 1425 TROS Klantenservice. 1605 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en prikkel draad. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief. 0927 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 1203 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 1723 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 06.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 1600 Kamermuziek uit de Barok. 1020 Orkestpalet. 1205 Symfonische muziek uit Israel. 1220 Promenade. 1600 Nieuws. 1602 EO: Lunch Concert. 14,00 Songs of Praise. 1420 Solisten. 1600 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 0925 Waterstanden. 0920 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel is oud. 1120 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 1200 Nieuws. 1205 IKON: Het oog van de naald. 1600 Nieuws. 1610 NOS Midweekmagazine. 18.00 TROS: TROS Schlagerfestival. 1720 TROS Huiswerklljn. REGIONAAL Radio Wast: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-0820 Ochtend actualiteiten. 1220-1600 Lunchprogramma met ac tualiteiten. land- en tuinbouw (1220), voorstelling van de dag (1220) regio naal nieuws, consumentenrubriek en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: (Vla FM- frequentie Radio 3) Om 0720. 0600 en 0630 Regionaal nieuws, weer en verkeer. Tegen achten de column en om 0725 en 0615 Quiz en Waarach- tlg. BRT 1 0521 Met 1 wakker. 0620 Uit de band. 1120 Het vermoeden. 1610 Actueel. 1633 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 1605 Neem je tijd. 0612 Servicetelefoon. 1023 Met de deur in huls. 1220 Regloproaramma. 1610 Made In Germany. 1420 Dilemma. 1720 Focus. 17.10 Radio twee. BRT 3 0720 Goede morgen. 0615 Ochtendconcert. 09.15 Matinee. 1600 Schoolradio. 1120 Bachlana. 1610 Aktueel. 1630 The Musical Snuff-box. 1420 Mazepa, opera van PJotr Tsjai- kovskl. 1640 Gevarieerd programma.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15