leerstel ,MHC Grasshoppers dopt Leiderdorp Foreholte door OSC weggeveegd PORTTRIBUIME CcidicSoiwtMit ucum eede Derde plaats voor Asopos combinatie Schalkers bevestigt goede vorm eugd Quick Boys te sterk voor RVC (1-0) d vJEN AAN DEN RIJN De i nfts Topselectie Groningen is Ie oen in Nieuwe Sloot als win- ikt. jran het Lancia Team Tennis helit tevoorschijn gekomen. De wa#igers klopten Unicum met 'aam De Leidenaars traden in et ljfinale overigens duidelijk ge tapt aan. Jacco Eltingh (bles- ™n£n Eveline Buérmann (fami- handigheden) moesten ver- laten gaan. De Nivo 2-finale W(1 gisteren een prooi voor De P^ik 2, de 30* competitie lever- overwinning op voor de t Hout/OLTC combinatie. Leiden De lichte Senioren A-acht met de Asopossers Onno van Steenis, Bas Kreu- ger en Willem Draayer is der de geworden op de Heineken Roei-Vierkamp.De 750 meter werd in 2 min. 18.3 sec. afge legd en de 5000 meter in 17 min. 23.0 sec. Op beide afstan den werd de Asopos-combina Leythe en Asopos pakte de eerste tijd op de 5 km. (18.15.7). De oudgedienden van 27 jaar en ouder bleven op die afstand 5 seconden voor de Nereus-combi die in het totaal- klasement eerste werd. De lichte Nieuwelingen van Njord werden afstandsoverwinnaar op de 5 km. Zij lieten een mooie tijd klokken van 18.23.7, vlak voor Argo, die tweede ««n«65- werd. De harde wind, die za- brug in Amsterdam afgelegd) terdag tot windkracht 10 op deelden de ploeg met de acht liep en het roeien van de 2500 J" en 250 meter verhinderde, be heerste ook gisteren het ver loop van de „Tweekamp". De tie derde. De klassering op de 5000 meter (tussen Oudeicerk aan de Amstel en de Berlage- van organiserende vereniging Nereus. De Veteranen-acht van Die roeiers bleven last ondervin den van de weersomstandighe den. Vooral de eerstejaars moesten hard werken om hun beperkte techniek te handha ven op de golven van de Am- stel. De eerstejaars Dames-acht van Njord was, zoals ieder jaar blijkt, oppermachtig. Met krachtige, soepele halen werd zij eerste op de 750 meter (2.45.2). Met de tweede plaats op de 5000 meter (20.17.5) wer den Njord winnaar in het to taalklassement. De tweede se lectie van Njord combineerde met KMA-meisjes uit Breda en bleef op afstand van de Njord- acht. Een 9e, respectievelijk 7e plaats op de 750 en 5000 meter. De dames Nieuwelingen acht van Asopos de Vliet bereikte op de 5 kilometer een vierde plaats (20.35.0). De cadans bleef ook op onstuimig water goed, hoewel dit niet genoeg was om Gyas van de zege af te houden. De lichte Beginnelin gen acht van Asopos haalde twee boten in op de 5000 me ter en bleef de zware acht van dezelfde vereniging de baas. De tijden waren 19.10.9 en 20.01.7 minuten. MAANDAG 30 MAART 1987 PAGINA LEIDEN Martin Schal kers bevestigde gisteren zijn vorm van de laatste weken door als tweede te eindigen in de klassieke Omloop van de Baronie. Zijn clubgenoot, de nog jonge Eric Stroom- bergen, sleepte een zesde stelling uit de strijd. Schalkers reed samen met Stroombergen en het dis- trikts-team, waarmee hij aan het vertrek stond, een goede koers in en rond het Brabantse Ulvenhout. Ge durende de gehele wedstrijd .varen de twee Bollenstre- kers dan ook in de voorste gelederen te vinden. Even na halfkoers deden regen en wind het peloton uiteen vallen en raakten 25 ren ners, waaronder Schalkers en Stroombergen, voorop. Deze groep reed de rest van het veld op onoverbrugbare achterstand. Door de harde wind viel dit peloton echter ook weer uit- een in verschillende kleine re delen. Het voorste ge deelte bestond uit negen renners, waaronder Schal kers en Stroombergen. On danks een lekke band op een kasseienstrook kort daarvoor, viel Schalkers aan, met nog 15 km te gaan. Hij kreeg daarbij Bob Ra- senberg mee in zijn wiel. Deze twee renners werkten goed samen op het zware stuk met tegenwind naar de meet. In de sprint deux moest Schalkers het deze keer - in tegenstelling tot vorige week - afleggen te gen de rappe Rasenberg en finishte de Noordwijker als tweede. In de Rijn-Bollen streek competitie werd René Guyt eerste van een kopgroepje van drie ren ners. Hans Wubben - die de nieuwe leider werd in het klassement - pakte de twee de plek vóór Jan van Straa- ten die derde werd. Jan Zwaan eindigde op Doenka- de als zevende in de vetera- nenkoers. ÖEN De hockeyers LMHC herstelden gisteren van een slechte en dus «gevende optredens Koploper Gooische met 2-1 verslagen, de achterstand van •idenaars nu nog itrijfos een winstpunt be- ,verjgt. Roomburg speelt preken sterk en won I dj| 2-0 van Evergreen, ie fdoor blijft de Leidse na g, met het treffen te- >rde Forescate voor de w' kansrijk voor het ^Jjioenschap in de eer- klasse. nli.fedstrijd van Leiden tegen jigjche droeg voor Leiden- iterl Kees Koppelaar een ,g ioneel tintje. Reeds na ^minuten zag Koppelaar }asifn een 1-0 voorsprong ne- ing tegen zijn oude ploeg deïche. Een vrije slag buiten rkel werd na lichte aarze- door Sander Nieuwland )Nfle opkomende Harmen in Schoonhoven gelegd, ia deze keihard inknalde. ilpunt viel voor de man iet Gooi zo vroeg, dat Joeg niet direct in staat iets in te brengen tegen loor Koppelaar gekozen concept met vier middenvel ders en twee spitsen. De Leid se acties bleken meer rende ment op te leveren dan in de voorgaande wedstrijden. De strafcorners, waarvan de beide elftallen een gelijk aantal kre gen toegewezen, vielen voor de Leidenaren vooral in de eerste helft. Leidse uitloper Hans Willem Croll voorkwam veel direct gevaar, maar zijn Gooische collega was er de oorzaak van dat ook de LMHC-strafcorner niet geheel naar wens verliep. De Gooi- sche-speler kon niet verhinde ren dat Maurits Eikenhout een rebound feilloos benutte en de stand op 2-0 bracht. Een kwar tier voor tijd werd een van de gevreesde Gooische corners toch in een doelpunt omgezet, vlak nadat Maurits Eikenhout aan de andere kant bij een prachtige scoringskans de bal op de paal had geschoten. In plaats van '3-0 werd het daar door 2-1. Hoewel door beide coaches de wissels werden op gebruikt, coach Koppelaar liet de 17-jarige Jan Friso van Deursen debuteren, kwam Leiden niet meer in gevaar. De achterstand van Leiden op koploper Gooische is door deze overwinning teruggebracvht tot één punt Roomburg won de uitwedstrijd tegen Evergreen uit Maassluis, Maurits Eikenhout (Leiden) snijdt door de defensie van Gooische. Leiden won de thuiswedstrijd met 2-1. die op het eigen kunstgrasveld vast op eigen helft zodat de werd gespeeld, met 0-2. In het thuisspelende gasten zich ge- bikkelharde duel kwam noodzaakt zagen om zich met Roomburg in de 14de minuut enkele zware overtredingen aan de leiding via Kees een weg te banen door de Wendt. Een naar rechts ge- Leidse defensie. Een gele speelde vriie slag buiten de kaart voor een speler van slagcirkel belandde op zijn Evergreen bleef dan ook niet stick. Geheel vrijstaand scoor- uit. De 0-1 voorsprong die de hij daarop de openingstref- Roomburg tijdens de rust had, fer. Roomburg zette Evergreen was, gezien bet aantal kansen en het veldoverwicht van de wedstrijd verder zonder al te- Leidenaren, mager. Oorzaak veel problemen uit. Met een van het missen van de vele voorsprong van drie punten op Leidse kansen was agressief eerste achtervolger Forescate keeperswerk van de Ever- ziet Roomburg trainer-coach green-doelman, die bij een te Jaap Suyck de ontmoeting met harde ingreep met een strafbal de Voorschotenaren, die ko- werd bestraft. De push van mende zondag plaatsvondt, Hans van Ekdom was doeltref- met veel zelfvertrouwen tege- fend (0-2). Het goed verdedi- moet. gende Roomburg speelde de DEN De regionale jeugd van Quick Boys blijft goed pres- n Ditmaal ging RVC met 5-1 ten onder aan de Katwijkse fcndrang. In een matige vertoning behaalde UVS een krappe Overwinning tegen DCO en DWV versloeg Roodenburg met EC Lisse was tegen De Volewijckers niet op dreef: 0-0. ïk Boys is in de gelukkige omstandigheid dat het beschikt Gert Aandewiel. Als deze alleskunner (hij heeft inmiddels goals gescoord) eenmaal op dreef is, blijkt er niets meer mis nen gaan aan Katwijkse zijde. In het duel tegen RVC had- andewiel en zijn ploegmakkers de eerste vijfenveertig mi- geluk niet aan hun zijde. Een bal op de lat van Kees en enkele goede kansen van Martin Rog troffen alle Na rust nam Aandewiel zijn tien makkers op sleep- stond het binnen onafzienbare tijd 3-0. De eerste twee goals nam hij zelf voor zijn rekening en hij stond aan de basis van de derde treffer die werd gescoord door Humphry Naren- dorp. Het vierde doelpunt leverde Aandewiel een „valse" hat trick op. Na deze Katwijkse storm scoorde RVC 4-1. Linksmid den Huig Hoek bepaalde de eindstand uiteindelijk op 5-1. FC Lisse speelde een ongelukkige wedstrijd tegen De Volewijc kers. In het eerste kwartier van de wedstrijd speelde de Lissena- ren nog agressief en aanvallend maar na deze goede ouverture zakte het spelpeil tot een bedenkelijk niveau. In de tweede helft was het Lisse dat mede door het inbrengen van Mark Ens onop houdelijk aanviel maar opnieuw verzuimde te scoren. Roodenburg begon met maar liefst vier B-junioren aan de wed strijd tegen DWV. Na een goede eerste helft met kansen voor Jaco van der Laan en Glenn Helder kreeg de ploeg van trainer Lovink de zoveelste tegenslag van het seizoen te verduren toen midhalf Fer van Kampen vijf minuten voor rust met twee boe kingen voortijdig zijn thee kon gaan nuttigen. Na rust kwamen de Leidenaars met tien man toch op een 0-1 voorsprong door een direct ingeschoten vrije trap van Jaco van der Laan. Omdat Van Kampen toch node werd gemist, werd het uiteindelijk nog 2-1 voor ae Amsterdammers. Een voorzet van Ron van der Weijden werd ingekopt door Mar co Kuiken. Deze goal die vlak voor tijd werd gescoord, was ei genlijk het enige echte hoogtepunt in de match tussen UVS en hekkesluiter DCO die onder zeer slechte weersomstandigheden werd gespeeld. Lugdunum verslaat Heukelum LEIDEN In de interregionale klasse van het damesvoetbal behaalde Lugdunum een knappe 1-2 overwinning tegen Heuke lum en pakte ook Ter Leede beide punten. De dames uit Sassen- heim versloegen Stedeco met 0-1. Alkmania trok tegen Groene- weg met 1-2 aan het kortste eind. Al na tien minuten keek een sterk voetballend Lugdunum - dat wegens omstandigheden te laat uit Leiden was vertrokken en zodoende geen goede warming-up kon doen - tegen een 1-0 ach terstand aan. Deze achterstand werd vlot weggewerkt door Jac queline de Kier die de bal enkele minuten eerder voor een doel had overgeschoten. Na rust waren de goden de ploeg van trainer Wim Eradus gunstig gezind: een onopzettelijke handsbal binnen de zestienmeter van een Heukelum-verdedigster leverde een penalty op. Marga van Kins benutte dit presentje koeltjes en bepaalde de eindstand op 1-2. De" wedstrijd Ter Leede - Stedoco ging om de derde plaats op de ranglijst. De dames uit Sassenheim stonden met 21 punten uit 15 gespeelde wedstrijden op de derde plaats maar bij een eventuele nederlaag zou Stedoco (19 uit 15) langszij komen... Ter Leede deed er vanaf het begin van de wedstrijd dan ook alles aan om afstand te nemen hetgeen uiteindelijk ook geschiedde. Jenny van der Mark (alweer zij) scoorde het enige doelpunt van de wedstrijd in de eerste helft. Tevens kreeg zij nog twee goede kansen om de marge te vergroten maar zij faalde in de afwer king. Alkmania keek al snel tegen een 0-2 achterstand aan. Nummer twee Groeneweg kon het klasseverschil echter niet omzetten in meer doelpunten. Vlak voor tijd scoorde Marielle van der Veer nog 1-2 maar meer dan deze ene treffer zat er voor de ploeg van trainer Bloemberg niet in. In de hoofdklasse versloeg De Sleutels KFC met 2-0. Simone van der Heeden en Wanda Splinter velden het oordeel over de dames uit Delft. Een goed spelend Celeritas 2 (dat overigens was versterkt met enkele dames uit het eerste) klopte SJZ met 2-0. Randstad Sport deelde de punten met Iduna": 1-1. In dit felle duel werd er in de eerste en in de laatste minuut gescoord. De eerste treffer kwam van de voet van Randstad-speelster Thea van Steen en Hennie Steensma tekende de gelijkmaker aan. Na vijfenveertig minuten stond Altior door twee goals van Karin Koeleman op 2-0. Na rust werd verzuimd het karwei af te ma ken en wera de Voorburgse eer nog gered: 2-1. Uitslagen eerste klasse (zaterdag): Alphen - Valken 0-2; KRV - Katwijk 1-1; RAS - HAzerswoudse Boys 0-3. Eerste klasse (zondag): UVS Alkmania 2 4-2; Docos UDO 1-4. DEN Kampioen BVO v' het verplichte nummer 1 tyV Amsterdam met 77-92. a'1* Leiden hield het voor 3Pftehoud knokkende Ceres ien»74_7i juist achter zich. De 'astwen van Lisse verloren ;tef72-57 van koploper Jolly 'empers. De divisiegenoten - sif en Grasshoppers wonnen a 'en en blijven daarmee in een onderling gevecht ndfle derde plaats. De man- Ie (van Grasshoppers brach- ktitelhouder Leiderdorp een eeispe 73-72 nederlaag toe. In en fde rayon klasse verloor df knoeiend met 76-75 bij ooiand en kreeg Blitz met e 62 een pak slaag van Lo- acjotief. Ifrlge week werd het Al- jk(i5e BVO kampioen in de arte divisie A, deze week ede ploeg de plicht BV Am- ^am tot degradatie te ver- den. Dat was, door het iudend protesteren van fdstedelingen tegen ar- le beslissingen, een zeer ïlend karwei. Na een 43- j.Juststand sloeg BVO snel beslissende kloof van 15 n en hield die tot het stand: 77-92. Topscores Elbert Mol 20, Jeroen luwen 17, Marlon Dor ade eerste divisie B had na Leiden het te stellen Uhet zich de laatste tijd suc- d1 tegen degradatie verzet- e Ceres uit Emmeloord. (Jen was gewaarschuwd, miste Bert Kragtwijk. De ;e lange man werd im- i afgelopen vrijdag vader rond dat -terecht- belang- T. Coach Frans Broekhof dus de taak zijn stelling te ss ijzen dat zijn ploeg echt [e puur afhankelijk is van Ttwiik. Na een steeds wichtig spelbeeld nam Ceres kort na rust met 36-44 de leiding. Tien minuten voor tijd was Leiden weer langszij (51-51) en nam vervolgens, vooral door Ronald van der Geest (10 punten op rij), af stand: 70-59. Ceres knabbelde nog aan het verschil, maar verloor tenslotte met 74-71. Topscore Leiden: Eric Paul van Weeren 19. Al rap hadden de vrouwen vcan Lisse de kansen bij en tegen lijstaanvoerder Jolly Jumpers verspeeld. In negen minuten kreeg de score door slechts één Lisse treffer een totaal ander aanzien. Van 9-9 werd het 28-11. Hierna bleef de ploeg van Martin Feitsma, vooral door een sterke defen sie, goed volgen^maar naderde Jumpers niet dichter dan 60- 47. Het eind kwam bij 72-57. Topscores Lisse: Mai7 van No- belen 12, Monique Lindaart 11. De vrouwen van MSV, de laatste tijd ietwat de kluts kwijt, kwamen weer sterk voor de dag tegen Sea Devils. Met als gangmaakster Ria Brö- ring draaide de complete ploeg van Titus Flapper sterk en met volle inspiratie. Vanuit een zóneverdediging werd met een serie fast breaks een gat geslagen, van 10-8 werd het 21-8. De Noordwijksen hiel den, door het scoren ditmaal goed op gang te houden, Sea Devils op afstand en finishten bij 87-61. Topscores MSV: An- nelies Schaap 21, Arine Vlie ger 16. Na een slechte eerste helft (ruststand 28-21) brachten de Grasshoppers vrouwen ein delijk de nodige concentratie op tegen het povere Green Eagles. De staartploeg kreeg ze toen alsnog fors om de oren en ging met 68-33 het schip in. Topscores Grasshoppers: Petra van den Oever 21, Anja Aan dewiel 18. Van het vrij rommelige en desondanks evenwichtige duel tussen de mannen van Grass hoppers en rayonkampioen Leiderdorp was het slot het meest interessant. Twee minu ten voor tijd: 71-66 voor de Katwijkers. Nog een kleine minuut te gaan: 71-72 voor Leiderdorp. Dertig seconden te gaan: time-out en inworp voor Leiderdorp. Tien secon den te gaan: nogmaals inworp voor Leiderdorp, coach Peter Paulides vraagt opnieuw een time-out, maar krijgt die ten onrechte -hij zou zijn moge lijkheden hebben verbruikt- niet. In de slotseconden ver speelt Leiderdorp de bal en Grasshoppers pakt de winst met 73-72. Peter Paulides te kent protest aan, doch de bond zal dit waarschijnlijk, vanwege het minieme belang van het overspelen van die laatste tien seconden, als onbelanrijk ter zijde schuiven. Topscores. Grasshoppers: Ben de Jong en Anton Nijgh elk 23. Leider dorp: Robert Jan Rijsbergen 20. Bij de wat oudere ploeg van Midland incasseerden de MSV mannen een blamerende ne derlaag. De achterstand van 48-35 bij rust zouden de Noord wijkers na rust wel weg poetsen. Een goede inzet gedu rende slechts één wedstrijd helft is echter vaak onvol doende, ook ditmaal. Loet de Ruiter had -met 18 punten en 16 rebounds- de minste schuld aan de 76-75 nederlaag van MSV. Het Voorschotense Blitz had onvoldoende motivatie en kwaliteit om topper Lokomo- tief al te veel in ae weg te leg gen. Deshalve werd de ploeg van Hans Koenen geheel zoek gespeeld en was ook aan het eind nog gedubbeld: 127-62. Topscore Blitz: Michel Barend- se 23. Circus Excelsior een groot succes De uilvoering „Circus Excelsior", die zaterdag door de lubllerende Leidse Gymnastiekvereniging Excelsior in de Stadsgehoorzaal is gehouden, is een doorslaand succes geweest. Het publiek werd vanaf de opening, waarbij een Excelslorlld In fluoriserend licht uit een levensgroot embleem sprong, geboeid met tal van spectaculaire nummers. De foto toont het onderdeel acrogym een mengeling van acrobatiek en gynmastiek, dat door Excelsior/eden werd uitgevoerd. Aan Circus Excelsior werkten, naast leden van Excelsior zelf, ook de Leidse Balletschool, het Zoetermeerse Pro Patrla, de amateurclrcusgroep De Tontonelll's en de Amsterdamse Jazzgroep Ten Voeten Uit mee. man en de aangeslagen Ellie Spreeuw een kleine Voorhout- se opleving (24-12). Maar in de slotfase werden de gedesillus- sioneerde Voorhoutsen niet gespaard. Met 34-14 waren zij wel erg ver verwijderd van de knappe 16-19 die ze eerder dit seizoen tegen OSC boekten. Op het veld verloor Satarnos in een aantrekkelijk duel van DES. Beide ploegen speelden snel en technisch handbal. De attractiviteit werd nog ver hoogd door de open verdedi ging die zowel DES als Satur- nus speelden en het grote aan tal kansen dat onbenut bleef. DES scoorde in de eerste helft twee doelpunten meer (6-8) en hield die marge tot de 14-16 in stand. Rijnstreek nam pas in de tweede helft afstand van EDH. De Delftenaren peimi teerden het zich bij 7-8 een aantal malen balverlies te lij den. Ten onrechte. De 13-19 zege van Rijnstreek was het gevolg van die mindere perio de van EDH en het sterke keepen van Rene Bon. Ook bij het treffen van de dames van OASE en Olympia speelde een keepster een hoofdrol. OASE-keepster Monique van der Meer pareerde de meeste schoten die door haar defensie heen kwamen. Olympia had voor de 4-3 achterstand bij rust een penalty en een break out nodig. Daarnaast had het veel moeite met Roos van der Poel. Van der Poel scoorde zelf vier maal en stond aan de basis van de drie doelpunten vanaf de cirkel van Gerrie Hoogeboom. OASE won met 10-6. De dames van HW kwamen tot een verrassende 9-7 zege op koploper Hollandi- aan. De Voorschotensen com bineerden sterk en zagen daarnaast Hollandiaan vier strafworpen missen. Ook MMO zorgde voor een surpri se. Zonder de zieke coach Ben- no Nieuwenhuyzen snoepte het VELO een puntje af. Heidi van der Meer tekende kort voor tijd de 10-10 aan. De he ren van HVV rekenden een voudig met Hollandiaan af. Via 10-5 wonnen ze met 21-13. Uitslagen Dames: Saturn us- Northa 5-6, Foreholte-Olympia 2 26-6, Rijnsoever-Rijnstreek 3-10, MSv-Warmunda 7-10, HVS-Olympia 3 12-2; Heren: HVS-CWP 16-20, Hellas-Fore- holte 12-17, MSV-AHC 9-11, Olympia-Quintus 2 26-8, Start- Fairplay 10-17. AD VAN FESSEM Het duurde vijf minuten voor de OSC-machine tegen Fore holte op gang kwam. De Voorhoutsen creörden de eer ste kansen, maar nationale doelvrouwe Karina Bruins had weinig problemen deze pogingen onschadelijk te ma ken. Daarna sloot de aggressie- ve verdediging van OSC steeds beter. Alleen Ellen Warmerdam en Nel Geerlings (vanaf zeven meter) hadden af en toe succes. OSC maakte ge bruik van het vele Voorhoutse balverlies en speelde reeksen break-outs. Ook de Amster damse aanval had, zeker in de tweede helft, geen enkele moeite de Voorhoutse dekking uit te spelen. OSC, dat Marian ne Bult uit de ploeg gelaten had, kwam via 8-1 en 12-2 op een 15-6 ruststand. Foreholte had in de eerste helft gepro beerd het gevaar van de sterke opbouwster Hanneke van Eyl met een persoonlijke dekking af te stoppen, maar dit ver hoogde slechts de defenieve chaos. Later liet Geerlings die mandekking los, waardoor juist Van Eyl met negen tref fers topscoorster werd. Bij 23-8 was er via doelpunten van Marjan Mens, Monique Gijs- LEIDEN De handbal- sters van Datateam Fore holte hoefden zich weinig illusies te maken over een positief resultaat tegen landskampioen OSC. De 34-14 nederlaag viel ech ter door de Amsterdamse overmacht, maar zeker ook door interne ver deeldheid hoger uit dan verwacht. Trainer-coach Wim Geerlings maakte voor de wedstrijd bekend dat hem met ingang van het volgend seizoen ont slag was aangezegd. Dat bracht zo'n verdeeldheid in de selectie, dat de ploeg als een aangeschoten vo geltje door de Amster damse sporthal Zuid flad derde. OSC was in het ge lukkige bezit van een schietvergunning en maakte daar duchtig ge bruik van. Op het veld verloor Saturnus in een aantrekkelijk duel van DES met 14-16. Rijnstreek bleef EDH de baas: 13-19.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17