If31*111 Ipthaal J Silvio Berlusconi: alles wat hij aanraakt verandert in goud mor taliaanse pers teleurgesteld over Gullit en Van Basten Nieuwe leider Catalaanse Week SCHWEERS MIJDT NEDERLANDSE KAMP Sportwereld gC welkom in Lelystad krieken !njck Thometz rijdt &ee wereldrecords 71- CeidaeSomant VRIJDAG 27 MAART 1987 PAGINA 9 sportuitslagen BILJARTEN EK anker-kader 71/2 in Molleruasa (Spa): Eerste ronde (Poule B) Carlos Tuset (Spa) 250 11 93 22.72 Fabian Blondeel (WDI) 160 11 74 16.36 Karsten Ueberklnd (Den) 89 14 19 6.35 Franz Stenzei (Oos) 250 14 87 17,85 Pools C Jean Arnaud (Fra) 250 9 86 27.77 Th. Wildlörster (WDI) 183 9 55 20.33 Antonio Oddo (Ita) 190 8 81 23.75 Raym. Burgman (Ned) 250 8 59 31,25 Poule D Georgia Sakkaa (Grl) 137 6 50 22.83 Jos Bongers (Ned) 250 6 102 41.66 Willy Wesenbeek (Bel) 250 11 99 22.72 Chrlstoph Pilas (Oos) 209 11 74 19.00 CANAZEI Freddie Schweers, de onttroonde voor zitter van de Nederlandse IJs hockey Bond (NIJB), is toch aanwezig bij het toernooi om het wereldkampioenschap in de B-poule. In Canazei is hij natuurlijk niet als NIJB-man, maar als bestuurslid van de Internationale IJshockey Fe deratie (IIHF). In de IIHF is Schweers vooralsnog niet zo omstreden als hij dat in de NIJB was. Schweers meed het Nederlandse kamp. Hij ver toefde tussen zijn collega-be stuurders van de IIHF en had een vriendelijke glimlach en TENNIS Indoortoernool In Brussel (1): Wilander (Zwe>-Kratzman (Aus) 6-0, 6-2; Hlasek (ZwiKeach (VSt) 2-6. 7- 5, 6-3; Jarryd (Zwej-Tsjesnokov (Sov) 6-2, 6-3; Becker (WDI)-Zlvojinovic (Joe) 3-6. 6-4, 6-4; McEnroe (VSt)- Hogstedt (Zwe) 7-6 (7-2). 6-1; Krish- nan (lnd)-Stadler (Zwi) 7-5, 6-4. WIELRENNEN Catalaanse Week (eerste gedeelte vierde etappe): 1. Segers (Bel) 111 kilometer in 2 uur. 24 minuten en 16 seconden. 2. Planckaert (Bel), 3. Hos te (Bel). 4. Domlnguez (Spa). 5. Gu tierrez (Spa). 6. Arntz (Ned),7. Daams (Ned), 8. De Neut (Bel).9. Iglesias (Spa), 10. Lagula (Spa). 13. Beuker (Ned), 26. Lubberdlng (Ned). 31. Oos terbosch (Ned), 44. Winnen (Ned), 51. Siemons (Ned), 76. Breuklnk (Ned), 104. Hoondert (Ned), 108. Dorgelo een ferme handdruk over voor de Nederlandse pers. „Het gaat goed met mij", wilde Schweers nog wel kwiit. De oud-voorzit ter van de Nederlandse bond wilde bij de ontvangst van de delegaties geen handen schud den met de officiële vertegen- (Ned), 112. Suykerbuyk (Ned). Tweede gedeelte, individuele tijdrit: 1. Indurain (Spa) 21 kilometer in 36.8, 2. Gaston (Spa) op 24 seconden. 3. Breukink op 0.30. 4. Villar (Spa) op 0.43. 5. Da Silva (Por) op 0.44, 6. Oosterbosch z.t., 7. Montoya (Spa) op 0.47, 8. Belda (Spa) op 0.49, 9. Millar op 0.51. 10. Recio (Spa) op 0.53. 41. Suykerbuyk op 1.54, 44. Winnen op 2.03, 61. Lubberding op 2.42, 74. Arntz op 2.50, 87. Dorgelo op 3.18, 105. Siemons op 3.57. 106. Hoondert z.t. Algemeen klassement: 1. Belda 17.39.11. 2. Hilse op 17 seconden. 3. Indurain op 4.13. 4. Gaston op 4.26. 5. Recio op 4.45. 6. Millar op 4.56, 7. Da Silva op 4.59, 8. Munoz (Spa) op 5.10. 9. Ramirez (Col) op 5.37. 10. Fernandez (Spa) op 5.48. 38. Winnen op 10.07, 75. Breukink op 28.39. 76. Beuker op 29.56, 78. Suykerbuyk op 30.01, 83. Arntz op 31.06, 85. Daams woordiger van het nieuwe be stuur van de NIJB, Pim van Halem. Volgende week komt Schweers' opvolger Sjoerd Feenstra naar Canazei, onder meer om te praten over de mogelijke contractverlenging van coach Lou Vairo. op 31.20, 94. Siemons op 32.17, 95. Lubberdlng op 32.37, 96. Ooster bosch op 31.41. 105. Arras op 42.04. 107. Hoondert op 42.55. Dwars door België: 1. Nijdam (Ned) 226 kilometers in 5 uur en 31 minu ten, 2. Frison (Bel) op 53 seconden, 3. Kelly (Ier) z.t., 4. Wampers (Bel) z.t., 5. Van Eynde (Bel) op 1.25. 6. Solleveld (Ned) op 1.35, 7. Van Orsouw (Ned) z.t.. 8. Haex (Bel) z.t., 9. Van Oyen (Bel) op 2.25, 20. Manders (Ned) z.t., 21. Rooks (Ned) z.t.. 22. Van der Poel (Ned) z.t., 24. Knetemann (Ned) op 4.20. 27. Van Houwelingen (Ned) z.t. ZAALHANDBAL Kwartfinales beken OSC 2-Mosam 15-21. Voetbal Na minder dan een jaar keert Billy Bingham terug als bondscoach van Noord-Ierland. Bingham werkte de afgelopen periode bij D'Al Nasr in Saoedie-Ara- bië. (ADVERTENTIE) Waterpolowedstrijd ZIJL L.G.B.-D.Z.V. Zaterdag 28 maart Aanvang 20.00 uur Zwembad De Zijl Aangeboden door Morcaaol v 3! I9.0IJTAD - Voorzitter/eigenaar Marten Eibrink en £^r Henk van Ginkel van PEC Zwolle hebben gis- i 00,Ja6 een informatief onderhoud gehad met de ge- >.00, Lelystad over een eventuele verhuizing van PEC Bloqnaar de hoofdstad van de provincie Flevoland. De 2W Lelystad hoopt binnen een week antwoord van 14 Ofte bunnen krijgen. Een woordvoerder van de ge- i 00, Lelystad: „Wij zien betaald voetbal als een bedrijf uite'ifstad wil graag bedrijven binnen zijn poorten heb- (i2jarom praten we ook met PEC, ook al zullen er overheidssubsidies aan te pas komen". Inmid- 4 ogbben enkele zakenmensen Eibrink financiële hulp 'oopden om het betaalde voetbal in Zwolle te behou- horfrachtig', meent hij, „maar die constructie is mijns ma- ;fout. Ik heb ontzettend veel geld in de club gesto- bt gaat om miljoenen. Het lijkt me niet juist dat OqJ gaan bijspringen om die tribune er toch te laten Ook bij de supportersvereniging van PEC Zwol- arnëtemmen opgegaan om een collecte te starten voor I4.0(joud van het betaalde voetbal in Zwolle. Oost-Duitsland naar Seoel TOKIO Voor het eerst heeft een hoge Oostduitse re geringsfunctionaris de komst van zijn land naar de Olym pische Spelen volgend jaar in Seoel toegezegd. Horst Sin- dermann, voorzitter van de Volkskammer, verklaarde in Tokio, dat zijn land zonder enige twijfel in Seoel aanwe zig zal zijn. Sindermann is na staats- en partijleider Honec- ker en ministerpresident Stoph de belangrijkste poli tieke figuur in zijn land. Ook als Noord-Korea niet als mede-organisator deelneemt, staat de komst van de Oost duitsers vast. Adriaanse vijf duels geschorst ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft FC Den Bosch-speler Cor Adriaanse voor vijf wedstrijden geschorst. Adriaanse kreeg zon dag in de wedstrijd tegen Haarlem een rode kaart van scheidsrechter Hobé voor het slaan en schoppen van de Schot McGhee. De verdediger uit Den Bosch kreeg ook nog een boete van 250 gulden. Ook McGhee werd na het voorval uit het veld gestuurd. Hij kreeg voor het schoppen van zijn tegenstander een schorsing van drie wedstrijden opgelegd en geldboete van 150 gul den. Zijn clubgenoot Liesdek, die eveneens de rode kaart ontving, kreeg dezelfde straf als McGhee. De tuchtcommisie van de KNVB heeft verder acht spelers voor één wedstrijd geschorst. Steve Wasiman (Excelsior), Doesburg (Haarlem), Witteveen (Go Ahead Eagles), Brard (RKC) en Brood (RBC) kregen de schorsing voor hun der de gele kaart. Linford (Fortuna Sittard), Jol (FC Den Haag) en Thai (MVV) werden geschorst oor hun vijfde gele kaart. Interim-directeur op Papendal DEN HAAG Het bestuur van de Nederlandse Sport Fe deratie (NSF) heeft ir. M.F. Driessen benoemd tot tijdelijk directeur van het nationaal sportcentrum Papendal. Ir. Driessen, die per 1 april we gens de vut-gerechtigde leeftijd het concern Thomassen-Drij- ver/Verblifa als vice-president verlaat, is met ingang van de zelfde datum voorlopig voor een half jaar benoemd op Pa pendal. Hij treedt als interim- directeur op in plaats van de heer H. Spoor, die wegens een arbeidsconflict met het perso neel niet binnen een half jaar op zijn post zal terugkeren. Italië heeft moeite met Chinezen CANAZEI Het in eigen omgeving favoriete Ita lië heeft het op de eerste dag van het WK ijshoc key groep B in Canazei niet gemakkelijk gehad. In de op papier gemakkelijke wedstrijd tegen China, de kampioen bij de C-landen van 1986, wonnen de Italianen weliswaar met 7-3 (3-2, 3-1, 1-0), het ging echter niet van een leien dakje. De vaardige Chi nezen kwamen na een snelle achterstand (0-3 bin nen vier minuten) knap terug. Na de eerste perio de was de stand 3-2, waarbij de Chinezen nog vele kansen op een voorsprong misten. In de tweede periode nam Italië, geleid door liefst drie coaches onder wie de Canadees David Chaimbers, docent ijshockey aan de universiteit van Toronto, meer afstand (via de periodescore 3-1 tot 6-3). In de laat ste periode wensten de Italianen geen risico's meer te nemen en scoorden slechts één keer: 7-3. In de openingswedstrijd speelden Frankrijk en Noorwe gen gelijk: 5-5 (2-2, 2-1, 1-2). Nederland treedt van avond voor de eerste keer in het toernooi aan te gen Oost-Duitsland. Hockeydames winnen weer NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL De Nederlandse da- meshockeyploeg heeft gister avond in Nieuwerkerk aan den IJssel ook de tweede en laatste wedstrijd tegen de Ver enigde Staten gewonnen. Na de 3-1 van dinsdag in Breda werd het dit keer 4-1. Scoreverloop: 30. Van Doorn (straf- bal) 1-0. 41. Van Manen 2-0. 45. Don nelly 2-1 (strafcorner). 47 Sibbing 3- 1. 60. Van der Ben 4-1 (strafcorner). Scheidsrechters: Plissaerts en Aché (Bel), toeschouwers: 1.000. Opstelling Nederland: Bleeker: Van der Ben. Nieuwenhuizen. Benninga. Willemse (Holsboer); Van Doorn. De Leeuw. Van Manen; Ohr (Sibbing), Bolhuis-Eijsvogel, Lejeune (Jansen). 13 JEN E Grieken- v.t was gisteren nog [dig in de ban van spel, dat de ^:5>nale voetbalploeg in i4.oóerdam uit het vuur js jte tegen Oranje. Bij i. JJomst op de luchtha- 3. 21 van Athene wachtte jpoiiationale selectie van itfuiner Miltos Papaposto- oivren warm onthaal. dan duizend voetbal- Gabbers, waaronder de NEAPter van sportzaken en lelegatie van de Griek- meietbalbond, waren naar j^^liegveld gekomen om za nieuwe voetbalhelden ?estelijke wijze te ver- JGEtomen. Het Griekse !is ervan overtuigd, dat wdationale elftal naar het Cn West-Duitsland gaat. "J;9°de spelers pikken een 3 '#e|itje mee van de succes- d! laHet gelijke spel tegen ■wt^je was goed voor zo'n ilrvoPO drachmen de man, z0?rekend ongeveer 5500 »n. Nog nooit kregen tcse internationals een t^lijk hoge premie voor 'do.jelijkspel. 19.0( M<iels ll. W< 3. Dels in Nederland werd 1^i de Griekse kranten ruimschoots aandacht zdonken aan de gênante iendeliikheden tussen iels en Papapostolou na ur I Michels zeer kwalijk dat hij zijn se collega geen hand e geven. „Papapostolou i het duel tegen Mi- 5 op alle fronten ge nen", schrijft verslag- r Giannis Xenakis in :yfepotyria". Niet al- buiten, maar ook op /eld. Over Ruud Gullit in de commentaren in Griekse pers eenslui- „Die man is geen één drachmen waard, as schrijnend om te dat zo'n dure voetbal- liets in te brengen had .1 zo'n goedkoop team «riekenland is". (Van onze correspondent Gerard Kessels) ROME - Tegenslag en pech zijn woorden die niet voorkomen in de dic tionaire van Silvio Ber lusconi. De man die in enkele jaren is opgeklom men tot de beroemdste ondernemer van Italië na Giovanni Agnelli, de gro te baas van FIAT, heeft alles wat hij tot nu toe aanraakte, in goud zien veranderen. Alleen met zijn grote hobby AC Mi lan wil het nog niet zo vlotten. De voetbalclub, waarvan hij in maart 1986 voorzitter werd, draait nog niet zoals Berlusconi zich dat voorstelt. De Ne derlanders Gullit en Van Basten, met vele miljoe nen naar Milaan gelokt, moeten daar verandering in brengen. Zo is het de laatste jaren steeds gegaan: waar Berlusco ni's privé-jet Goldstream landt, worden grote zaken ge daan. Toen de Goldstream vo rige week vanuit Milaan koers zette naar het Eindho- vense vliegveld Welschap, nam Berlusconi aan boord de laatste details nog even door met zijn managers. Wat hij de bestuurders van PSV uitein delijk in hotel Cocagne aan bood' was 20 riant dat de Eindhovenaren niet konden weigeren. Wie is deze 51-jarige Italiaan die f 17 miljoen betaalt voor een speler die hij slechts een keer aan het werk zag en dan nog wel bij een oefentoernooi, vorig jaar zomer in Barcelo na? De r.aam Berlusconi wordt een begrip in Italië in het begin van de jaren '80 wanneer hij zich met de tele visiebranche gaat bezig hou den. Op dat moment is hij al een rijk man. Bouwwereld Berlusconi legde de basis voor Ruud Gullit. het nieuwste „speelgoed" van zakenman Silvio Berlusconi. zijn fortuin in de bouwwereld. Geboren en getogen Milanees, kiest hij na zijn rechtenstudie voor het bedrijfsleven. Het natuurtalent Berlusconi is 23- jarige leeftijd al directeur-ge neraal van een bouwbedrijf. Na twee jaar kent hij het klappen van de zweep volle dig. „Snotneus" Berlusconi pakt projecten aan waar ge vestigde ondernemingen voor terugdeinzen. Hij richt een bouwconsortium op wat in vijf jaar in Brugherio (Milaan) een stad voor 4.000 inwoners uit de grond stampt. Na Brug herio beginnen in 1969 de werkzaamheden voor Milaan Twee, een nog ambitieuzer project. In Milaan Twee vin den tienduizend mensen een comfortabele huisvesting. Mensen van het type waar Berlusconi van houdt: Itali aanse yuppies. Jonge, sportie ve, goedverdienende mensen die hechten aan de statussym bolen van een mooi huis en en vlotte auto. „Milaan Twee", zo adverteert Berlus coni, „biedt u een huis dat past bij het succes dat u heeft". In 1979 neemt hij een klein televisiestation over, Telemi- lano. De overname luidt het begin in van een heel nieuw televisie-tijdperk in Italië. Tot dan toe wilde het met de par ticuliere televisie nog niet zo lukken. Nadat de Italiaanse rechters na een jarenlange strijd hebben uitgemaakt dat het afgelopen moet zijn met het monopolie van de staats omroep RAI en dat iedereen in principe het recht moet hebben via de beeldbuis de huiskamer in te dringen, breekt in Italië een ware cha os uit. De amateurzenders drukken elkaar haast uit de ether. In 1979 zijn er ruim 1100 actief, de ene nog ama- teuristischer dan de andere. De wat grotere particuliere zenders worden gerund door machtige uitgevers, maar ook zij weten eigenlijk niet wat te levisie maken is. De officiële staatstelevisie RAI kan na een kortstondig succes van de par ticuliere zenders de concur rentie volledig aan. Geduchte concurrent Maar waar de uitgevers falen, daar slaagt Berlusconi. Hij weet de particuliere televisie uit te bouwen tot een geduch te concurrent van de RAI. Al snel beschikt hij over drie zenders die in het hele land hoge kijkcijfers scoren. Ber lusconi met zijn miljoenen uit de bouwwereld, maakt vol wassen televisie, goed amuse ment maar ook uitstekende informatieve programma's. „Televisie", zo luidt zijn mot to, „moet afwisselend als moe der, vrouw en maïtresse", kunnen functioneren. Berlus coni creëert een complete amusementsindustrie als toe- leveringsbedriujf voor zijn zenders. Adverteerders weten de veel bekeken programma's van de Milanees te vinden. De televisiekoning vangt jaarlijks ongeveer één miljard dollar aan reclame-inkomsten. Italië wordt voor Berlusconi te klein. Hij slaat zijn vleugels uit naar Frankrijk, waar hij in navolging van zijn Italiaan se Canale Cinque de zender La Cincq op poten zet. Met een scheef oog kijkt de Ita liaan ook naar Nederland. Met industrie-giganten als Philips, Heineken en Unile ver, die ontevreden zijn over de beperkte Ster-zendtijd, buigt hij zich over de moge lijkheden van commerciële televisie in Nederland. Show In 1986 koopt Berlusconi AC Milan. Een Italiaanse topon dernemer behoort immers ook een voetbalelftal te heb ben. Berlusconi's droom: kam pioen te worden ten koste van het Juventus van Giovanni Agnelli. Berlusconi leidt AC Milan zo als hij zijn andere onderne mingen leidt. De club is ge woon één van de vele doch terbedrijven van zijn holding Finivest. Eén van zijn van be tere managers, Adriano Galli- ani, heeft de dagelijkse lei ding als gedelegeerd bestuur der. Ook bij het voetbal verloo chent Berlusconi's aard zich niet. Berlusconi wil zondag middag genieten. Hij houdt niet van ingewikkelde tacti sche concepten die de ziel uit het spel halen. „Voetbal is in principe heel eenvoudig", zo zegt hij. Berlusconi is dan ook niet te beroerd om Milans grote trainer Nils Liedholm, in de pers steeds eerbiedig aangeduid als „mister" als een schooljongen de les te lezen. Sport is show, amusement. Het publiek moet aan zijn trekken komen. Verliezen is erg, maar een saaie, slechte wedstrijd is nog veel erger. Geen wonder dat het vanaf het eerste moment klikte tus sen Berlusconi en Gullit. De iJederlander is een spectacu laire speler met een opvallend uiterlijk, die ook nog ambities in de richting van de show- bussiness heeft. Voor Berlus coni belichaamt Gullit de vloeiende overgang tussen sport ert amusement. e&n onze correspondent vi Gerard Kessels ten. uurJE Grote teleurstelling wialië over het optreden jenGullit en Van Basten in ie gedstrijd van Nederland - bil Griekenland. „De show jullit en Van Basten gaat ok op", is de kop van de iere della Sera over de breedte van de sportpa- Italië heeft de wedstrijd direct op de televisie kunnen volgen. De Italiaanse pers, die mas saal naar Rotterdam getogen was om de kapitale aankopen van AC Milan te bekijken, heeft weinig positieve woor den over voor het optreden van het tweetal. Over Gullits eerste helft schrijft de Corrie- re della Sera: „Hij slaapt de slaap der rechtvaardigen. Men kan zien dat hij de vrede die hij zocht (vooral op het fi nanciële vlak) gevonden heeft". Dat in Nederland Gullit met de grote Cruijff vergeleken wordt daaruit blijkt dat ons land aan een massahysterie ten prooi is gevallen", schrijft de Messagero. „Het verschil tussen de euforie rond Gullit aan de vooravond van de wedstrijd en de bittere werke lijkheid van de partij had niet schrijnender kunnen zijn", al dus de Romeinse krant. „Het was opvallend", vindt de Mes sagero, dat Mitropoulos, die toch veel kleiner is dan Gul lit, bijna alle kopduels won". Gullit laat wel voortdurend zien, analyseert de Corriere dello Sport, „dat hij over een buitengewone fysieke kracht beschikt, maar van zijn spel gaat niets uit dat aanleiding kan zijn voor enthousiasme". Van Basten komt er in de Ita liaanse pers niet veel beter af, al wordt wel erkend dat hij met zijn doelpunt Nederland gered heeft. De Corriere della Sera vindt hem langzaam „en nog niet in topconditie". Ook La Stampa oordeelt dat Van Basten „niet de indruk wekt dat hij een beweeglijke speler is". La Stampa: „Van Bastens Griekse bewaker Stelios Ma- nolas, die toch geen geweldige speler is, heeft de Nederlan der voor het eerst een idee ge geven van wat hem in Italië te wachten staat. De Italiaan se verdedigers dekken zuiver op de man en geven geen cen timeter ruimte, ook niet bij hoge ballen". Verder werd opgemerkt dat voor Gullit en Van Basten de echte moeilijke periode nog moet komen. Jelle Nijdam: solerend en zegevierend in Dwars door België. Nijdam eerste in Dwars door België WAREGEM De Nederlandse wielrenner Jelle Nijdam heeft de Belgische koers Dwars door België gewonnen. Na de 226 kilo meter met start en finish in Waregem had de rijder uit de ploeg van Jan Raas een voorsprong van twintig secondèn op de als tweede over de eindstreep komende Belg Herman Frison. Derde werd de Ier Sean Kelly, vierde Frisons landgenoot Jean-Marie Wampers. TORRE DEM BARRA De Spanjaard Vicente Belda heeft op de voorlaatste dag van de Catalaanse wieler week de Westduitser Peter Hilse uit de leiderstrui ge reden. In het tweede gedeelte van de vierde etappe, een individuele tijdrit over 21 kilometer, maakte de kleine Spanjaard de zes seconden achterstand op de Westduitser verrassend genoeg goed. Belda heeft in de slotetappe, een rit van 173 kilometer, een voorsprong te verdedigen op Hilse van zeventien seconden. Eerder op de dag kreeg een rit in lijn over 111 kilometer een opmerkelijke winnaar in de Belg Noël Segers. Terwijl de sprin ters in het peloton zich opmaakten voor de eindfase maakte Se gers handig gebruik van een haakse bocht, één kilometer voor de eindstreep. Hij nam een voorsprong van twintig meter die door het langzaam weer op gang komende peloton net niet meer werd goedgemaakt. De tijdrit leek lange tijd gewonnen te gaan worden door de jon ge Nederlander Eric Breukink. De renner uit de ploeg Post werd pas in het laatste half uur van zijn winnende positie ver drongen door twee Spanjaarden. De snelste daarvan was Miguel Indurain. Hij had een voorsprong van 24 seconden op zijn land genoot Inaki Gaston. Karpov mag Kasparov weer uitdagen LINARES Anatoli Karpov heeft gisteren in Linares zijn doel bereikt. Hij won de elfde partij voor de tweekamp tegen zijn Sovjetrussische landgenoot Andrej Sokolov en mag nu in sep tember weer tegen de huidige titelhouder Gari Kasparov om het wereldkampioenschap strijden. Karpov kwam door de overwin ning, die bereikt werd na slechts 25 zetten, op een niet meer in te halen voorsprong van vier punten: 7 1/2 - 3 1/2. 1. e2-e4, c7-c6. 2. c2-c4. d7-d5, 3. e4xd5. c6xd5. 4. c4xd5. Pg8-f6. 5. Pbl-c3, Pf6xd5, 6. Pgl-f3, Pd5xc3, 7. b2xc3. g7-g6. 8 h2-h4. Lf8-g7. 9 h4-h5. Pb8-c6. 10. Tal-bl. Dd8-c7, 11. Lcl-a3, Lc8-f5, 12. Tbl-b5, a7-a6, 13. Tb5-c5. Dc7-d7. 14. Ddl-b3, 0-0, 15. h5xg6. h7xg6, 16. Lfl-c4, Lg7-f6, 17. d2-d4, d4-b5, 18. Ld5, Pa5; 19. Ddl. Pb7; 20. Pe5. bxe5; 21. dxe5. Pxc5; 22. Dd4, Pf3 23. Kfl, Da7; 24 bxe7, Dxd4; 25. cxd4, Pf4; 26. wit geeft op. \.LMA ATA te onA ATA De Amerikaanse schaatser Nick Tho- ht cheeft gisteren op de Medeo-baan in Alma Ata het ^tirecord op de 500 èn 1000 meter verbeterd. Hij r» ^p de 500 meter 36,23 seconden. Thometz was zelf 1geiïr van het wereldrecord met een tijd van 36,55 se- ijnlin, die hij precies een week eerder op de overdek- tenkn van het Thialf-stadion in Heerenveen had ge- bc. Op de 1000 meter kwam hij tot een tijd van nrolging van haar landgenoot verbeterde de Amerikaan- Pjinie Blair eveneens het wereldrecord op de 500 meter ;tuI)ames. In Alma Ata bracht zij het record op 39,28 se re n. Het oude wereldrecord stond met 39,43 seconden ook •ans*n* v*n Blair, ook vorige week in Heerenveen geves- al d )g ifrde wereldrecord werd scherper gesteld door Andrej ggefalov uit de Sovjet-Unie. Hij verbeterde op de 1000 me- emavier jaar oude toptijd van zijn landgenoot Pavel Pegov jk 18) met 0,27 seconden tot 1 minuut en 12,31 seconden. i pud er echter korte tijd plezier van, want Thometz vero- zijn tweede wereldrecord door op 1000 meter 1 minuut U5 seconden te rijden. Nick Thometz: ditmaal snel In Alma Ata.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9