Dit jaar geen toeristenkaart in Noordwijk Bundeling Noordwijkse ondernemers .atwijk stelt eisen aan ■entraal energiebedrijf leidschendam wil bezwaren ïgen Foreholte afwijzen ficidócSou/uwt DINSDAG 24 MAART 1987 PAGINA 13 >4 ïielingenop jt Avifauna :EN AAN DEN RIJN De Al- politie heeft vannacht op straat 18-jarige Alphenaren aangehou- lie nebben bekend het afgelopen inde vernielingen te hebben aan- :ht aan een salonboot van het vo le Avifauna. Volgens de politie onder andere alle brandblussers ■poten, etenswaren door de boot iid en racistische kreten aange- t. Bovendien zijn er ook spullen boot verdwenen, maar wat er is weggenomen, was vanmor- og niet bekend. iders hebben ook diefstal van een fiets en een inbraak in een slagerij id. De mannen zijn vanmorgen op vrije voeten gesteld. Inbrekers slaan slag in platen zaak Aarhof ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een platen zaak in de Aarhof is het afgelopen weekeinde voor 47.000 gulden aan goede ren ontvreemd. De eige naar ontdekte gistermor gen dat 1200 compact discs en 1500 onbespeelde cas settebandjes waren ver dwenen. De inbrekers hebben de deur met grof geweld opengebroken. Van de da ders ontbreekt elk spoor. INBREKERS KLEMGEREDEN WASSENAAR Na een wilde achtervolging door het centrum van Wassenaar zijn vannacht om half drie twee Amsterdammers van 17 en 25 jaar oud opgepakt. De politie werd gewaarschuwd door het alarm van een winkel in Wassenaar. Toen de politie bij de zaak aankwam, ging het tweetal er vandoor. Uiteindelijk slaagde de agenten erin de auto van de Amsterdammers op het Plein klem te rijden. De Amsterdam mers reden daarbij hun vermoe delijk in Brabant gestolen auto tegen de politiewagen. In de auto bevond zich nog een koffertje dat in Naaldwijk was gestolen. Sieraden gestolen LEIDERDORP Dieven hebben gisteravond sieraden gestolen uit een woning aan de Ridderhof in Leider dorp. De inbrekers kropen door een slaapkamerraam aan de achterzijde naar binnen. Inbraak school OEGSTGEEST Uit het gebouw van de Prof. dr. Leo Kannerschool aan de Endegeesterstraatweg in Oegstgeest zijn zondagnacht een tele visietoestel, een videorecorder en en kele videobanden gestolen. De daders wisten binnen te komen door een openstaand raam. Vervolgens braken zij twee binnendeuren open. Van hen ontbreekt elk spoor. Scholieren planten bomen KATWIJK Ze- ventig leerlingen van de Gaspard de Colig- nyschool planten morgenochtend in Rijnsoever 90 bomen. De esdoorns, elzen, iepen, Zweedse meel- bes, sierperen en Ja panse kers komen, in het kader van de Na tionale Boomfeest dag, terecht in de straten Waterman en Zuiderkruis. Wethou der Bergman plant om kwart voor elf de eerste boom. Geslaagde proefrit ALPHEN AAN DEN RIJN Een onbekende man is gistermiddag weggereden met een Renault 25 van een garagebedrijf aan de Wil lem de Zwijgerlaan. De man kwam rond kwart voor zes bij de zaak, maakte een praatje met de verkoper en toonde belangstelling voor de auto. De verkoper gaf hem de autosleuteltjes, zodat de man een proef ritje kon maken. De verr koper wilde zelf naast hem gaan zitten, maar voordat hij kon in stappen, gaf de man plankgas en verdween. Hij liet een BMW achter, die vol gens een politiewoordvoerder is gestolen in de Haarlemmermeer. Van de man en de auto ontbreken elk spoor. Inbraken Hoogmade HOOGMADE Dieven hebben gisteravond toe geslagen in Hoogmade. Op twee adressen werd de achterdeur met een schroevedraaier gefor ceerd. Aan de Van Alc- maerlaan namen de in brekers een kluis mee met een gewicht van 90 kilogram. Daarin zaten sieraden en obligaties. Bij een woning aan het Van Hemerenplantsoen leverde de rooftocht een videorecorder, een foto toestel, girobetaalkaar ten en kascheques op. Geld en sieraden gestolen VOORSCHOTEN Een woning aan de Jan van Galenlaan in Voorschoten is van nacht het doelwit van inbrekers geweest. Zij namen geld en siera den mee. Het schade bedrag is nog niet be kend. De daders for ceerden het slot van de achterdeur en door zochten de begane grond en de eerste ver dieping. Praalwagens krijgen voorzichtig gestalte Hoewel het corso pas op zaterdag 25 april door de Bollenstreek trekt, zijn de voorbereidingen al maanden in volle gang. Bij dorpssmederij De Nie aan de Dorpsstraat in Warmond wordt driftig gewerkt aan de stalen geraamtes van de praalwagens. Als de fleurige stoet eindelijk vertrekt, zullen maar weinigen beseffen welk vakkundig laswerk zich onder de bonte bloemenpracht be vindt. Fietsers botsen OEGSTGEEST Een 28-ja- rige man uit Oegstgeest is gisteravond gewond geraakt bij een botsing met een ande re fietser. Het ongeluk ge beurde op het fietspad langs de Rijnzichtweg in Oegst geest. Doordat het slachtoffer zonder licht in de verkeerde rijrichting fietste, zag een te genligger uit Oegstgeest hem niet op tijd. Het slachtoffer liep bij de botsing een hoofd wond op. Hoofdletsel na botsing NOORDWIJKERHOUT Een 21-jarige inwoner van Noordwijkerhout heeft gister middag hoofdletsel opgelopen na een aanrijding op de krui sing Leeuwenhorst in Noord wijkerhout. De man reed op de Gooweg richting Noord- wijk. Hij kreeg geen voorrang van een 36-jarige automobilist uit Leidschendam, die op de Langelaan reed in de richting Sassenheim. De Noordwijker- houter boorde zich met zijn auto in de zijkant van de ande re auto. Hij "is overgebracht naar het Academisch Zieken huis Leiden, in gezelschap van de Leidschendammer, die schouderletsel opliep. De au to's werden zwaar beschadigd. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Fietser geschept OEGSTGEEST Een li-jari ge fietser uit Oegstgeest is gis termiddag licht gewond ge raakt bij een aanrijding. Het ongeluk gebeurde op de krui sing van de President Kenne- dylaan met de Irislaan in Oegstgeest. Een 40-jarige auto mobilist uit Voorhout trok op na het op groen springen van het verkeerslicht. Het jongetje fietste op dat moment over het trottoir door het rode licht de kruising op. De automobilist kon hem niet ontwijken en schepte de fietser. Het slacht offer liep een hoofdwond en een gekneusde knie op. Na doktersbehandeling kon hij naar huis terugkeren. Nieuw bestuur Randstad Sport VOORSCHOTEN De sportvereniging Randstad Sport heeft een nieuw bestuur. De algemene ledenvergadering stemde gis teren in met Johan Stam als voorzitter en Paul de Wit als se cretaris. Het nieuwe duo kon aantreden nadat zowel voorzitter Ben van Dinten als secretaris G. Schellevis hun functie ter be- schikkinbg stelden. Het oude bestuur laat een gezonde vereni ging achter, hoewel de teleurstelling over de Voorschotense politiek duidelijk werd gemaakt door scheidend voorzitter Van Dinten. Het plan voor een Stichting Sportcentrum Ade- geest, een samenwerkingsverband tussen de tennisvereniging Forescate en de S. V. Randstad Sport, verkrijgt waarschijnlijk niet de goedkeuring van de gemeenteraad. Daarom zal Rand stad Sport zich volledig gaan richten op voetbal. Waarschijn lijk zal het eerste elftal degraderen uit de 4de klasse. Vijf jaar geleden kreeg Randstad Sport een splitsing te verwerken toen de S.V. Voorschoten als een zelfstandige vereniging begon. De afgelopen vijf jaar is de overgebleven oude vereniging Rand stad Sport weer gegroeid tot een vereniging met 346 leden. Tijdens de vergadering werden zeven leden geëerd vanwege 40 jaar lidmaatschap. NOORDWIJK Wie gedacht had gisteravond in hotel-res taurant Royal een aantal sa menzwerende ondernemers aan te treffen, belust op een revolte binnen de Noordwijkse Ondernemers Vereniging (NOV), is bedrogen uitgeko men. Wat men er vond was een zaal, stampvol zakenmen sen overwegend uit Noord- wijk-Binnen die strikt zakelijk discussieerden over de wense lijkheid van een eigen organi satie binnen de Noordwijkse Ondernemingsvereniging. „We hebben wat losgemaakt of wakker geschud", zei waar nemend voorzitter W. Sieme- rink van het voorlopig comité, doelend op de grote opkomst „Maar het is beslist niet de be doeling een tijdbom onder de NOV te leggen", merkte bij op in z'n betoog, waarin hij het doel van de vergadering uit een zette. Siemerink wees op het feit, dat zich binnen de NOV be paalde groeperingen ontwik kelen, die wat de behartiging van hun belangen betreft, elk een eigen achterban hebben. Voorbeelden hiervan zijn de horeca, de winkeliers uit de Hoofdstraat en omgeving, de campinghouders, en de bar- dancingexploitanten. Een der gelijke achterban ontbrak tot nog toe voor de winkeliers en andere bedrijfsgenoten in Noordwijk-Binnen. Deze zijn wel in het NOV-bestuur verte genwoordigd door de heren Boks en Verkade, maar deze missen de macht van het getal. En dat is hetgeen telt als men met de politiek spreekt, aldus Siemerink. Deze wees in dit verband op verschillende ver keerstechnische problemen in Noordwijk-Binnen, zoals het vaststellen van éénrichtings verkeer in de Molenstraat, de vestiging van een winkelge bied in het Vinkenveld. J. Verkade, eveneens deeluitma kend van het voorlopige comi té, ging nader in op de nood zaak voor het bedrijfsleven om binnen de Noordwijkse On dernemersvereniging een ei gen „poot" te vormen. Daarbij betrok hij ook de komst van de Stichting Noordwijk Pro motion, die een duidelijke ver sterking kan betekenen voor de horeca-poot in de onderne mersorganisatie. Afhaken van de NOV zou voor het bedrijfs leven in Noordwijk-Binnen funest zijn, bleek uit het com mentaar van de comitéleden. Meer dan ooit is nodig, dat de ondernemers als eenheid naar buiten treden. „Het is onze zorg, dat de Noordwijkse On dernemersvereniging doorgaat als voorheen", zei Siemerink, terwijl F. Boks beklemtoonde, dat men door een gemeen schappelijke benadering ster ker staat tegenover de politiek. In de discussie werd de na druk gelegd op het feit, dat deze vergadering diende als platvorm voor een verder ge sprek. Uit de zaal klonk zelf kritiek: „We hebben zitten sla pen. laten we volgende week, maandag 30 maart, met z'n veertigen naar de NOV-verga- dering in Huis ter Duin gaan". Uit de vergadering kwam de suggestie tot oprichting van een eigen groepering binnen de NOV. NOV-voorzitter L. Korbee, inmiddels ter verga dering gekomen, deelde mee dat er plannen zijn om het NOV-bestuur tot elf leden uit te breiden. Dan zullen in dat bestuur zitting hebben drie be stuurders als vertegenwoordi gers van de logiesverstrekken- de bedrijven, de campinghou ders en de restaurant-bar-dan cingsexploitanten zullen in het bestuur vertegenwoordigd zijn met elk één lid, de winkelbe drijven met vier vertegen woordigers, en andersoortig bedrijfsleven (aannemers, ar chitecten, makelaars, enz.) met in totaal twee leden. Gezien de ontwikkelingen binnen de NOV zou voorzitter Korbee het toejuichen als ook het bedrijfsleven van Noordwijk- Binnen zich als achterban- groep ontwikkelde. Staande deze vergadering werd beslo ten een „groep Noordwijk- Binnen in oprichting" te vor men, maar dan wel onder de paraplu van de Noordwijkse Ondernemersvereniging. Op de voorjaarsvergadering van deze organisatie in het Huis ter Duin zal een en ander na der besproken worden. Gisteravond werd ook verga derd door de leden van de Ho reca Vereniging Noordwijk. Ook deze groepering zoekt nauwere samenwerking met andere ondernemers. Voorzit ter S. Weidema stelde bena derd te zijn door de NOV voor een fusie. Dit voorstel is afge wezen. De Horeca Vereniging Noordwijk wil wel een samen werkingsverband aangaan. |F lonkt (ar Lisse ISBURG Het Bemidde- sureau Sierteeltproduk- 'lora BV (BSF) overweegt iantoor in de Bollenstreek enen. Algemeen directeur Carlier zei gisteren de; {ing van een kantoor in niet uit te sluiten. Het Ikantoor van het BSF is itigd in de veiling Flora ijnsburg. Volgens Carlier en hierdoor bepaalde za- in de bloembollenhandel sse „gemist". BSF, dat op 3 april zijn arig bestaan viert, wil (neer gaan richten op de ing van bloembollen en en aan exporteurs. Het een dochteronderneming de Flora, is een in- en K>pbureau. Het werd op at om de 2000 leden van eiling Flora in staat te n via de eigen veiling uit- imateriaal voor de sier- te kopen. Het BSF be dt tegen provisie, is een :el tussen de producent uitgangsmateriaal (bollen deken) en de tuinder die ateriaal opkweekt, it eerste jaar bereikte het een omzet van 12 miljoen n, vorig jaar was dat 74 »n. Het BSF groeit jaar- met 13 procent en heeft •00 klanten. Er komen er met het bureau. Het ^Hnateriaal (de stekken) geleverd door in totaal 7 [jven. Directeur Carlier pteren dat naar uitbrei- van het assortiment l gezocht. Met name t hierbij gedacht aan ro- Dverigens komt 80 pro lan de omzet voor reke- van de bloembollen. Car- (ranad rukte gisteren dat i andeel van het plantma- 1 i groter moet worden. Ü'A-jarig jubileum van het wordt gevierd met een V tie op vrijdag 3 april. Te- is het bureau vertegen- ligd op de tentoonstelling "lora in Rijnsburg (van n met 6 juni) en is het ianwezig in het corso van imbollenstreek. NOORDWIJK Noord wijk krijgt dit jaar geen toeristenkaart. Wethouder P. Warmerdam (finan ciën) maakte dit gister avond bekend tijdens een algemene ledenvergade ring van de Horeca Vere niging Noordwijk. De wethouder verweet de on dernemers dat zij in het afgelopen half jaar geen ideeën voor de invoering van een dergelijke gasten- kaart hadden aangedra gen. De mededeling van de wethouder wekte de woede op van VW-direc- teur W. Rovers. Deze ver weet Warmerdam op zijn beurt dat deze niet met hem over de invoering van de kaart had gepraat. Rovers zei voldoende ideeën te hebben. De toeristen- of gastenkaart houdt verband met de toeris tenbelasting die dit jaar in Noordwijk is ingevoerd. Elke gast die in een Noordwijks ho tel of pension logeert moet per nacht één gulden belasting be talen. Ook campinggasten en huurders yan een appartement worden belast. Een kwartje van elke gulden komt ten goe de aan de nog op te richten Stichting Noordwijk Promo tion, een tweede kwartje wordt besteed aan de uitvoe ring van het gemeentelijke toeristische beleidsplan. De wethouder verzekerde gister avond dat de voor de stichting bestemde kwartjes worden op gepot. Wanneer Noordwijk Promo tion (een samenwerkingsver band van bedrijfsfleven, VVV en gemeente) eindelijk het le venslicht ziet, kan worden be schikt over het geld. De stich ting had er overigens allang moeten zijn, maar de oprich ting laat vooralsnog op zich wachten. Gisteravond werd duidelijk dat de Noordwijkse Ondernemersvereniging (NOV) en de Horeca Vereni ging Noordwijk een in op dracht van de gemeente ver vaardigd rapport over de te vormen stichting hebben afge wezen. Er wordt nu gewerkt aan een nieuw rapport, dat half april moet verschijnen. Warmerdam pleitte gister avond nogmaals voor de in voering van een gastenkaart. De pension- of hotelgast zou een dergelijke kaart kunnen krijgen wanneer hij of zij in Noordwijk arriveert. Met die kaart kan de gast profiteren van allerlei kortingen en beter af zijn dan de dagjestoerist. Dit systeem wordt al jarenlang in bijvoorbeeld Oostenrijk met succes toegepast. De kaart komt er echter dit jaar niet meer omdat er volgens de wet houder nauwelijks initiatieven vanuit het bedrijfsleven wer den ontplooid. „De toeristenbelasting werd in september 1986 ingevoerd. Sinds die tijd hebben de on dernemers de tijd gehad. Ik heb maar vier suggesties bin nengekregen", aldus Warmer dam. Waarop VVV-directeur Rovers reageerde met: „Zeven maanden lang is er niet onder handeld met de VVV". De di recteur zei genoeg ideeën te hebben. Op verzoek van Hore ca Vereniging Noord wijk- voorzitter S. Weidema toonde Warmerdam zich bereid met Rovers om te tafel te gaan zit ten. Horeca-ondernemers die al contracten voor overnachtin gen hadden afgesloten voordat de toeristenbelasting werd in gevoerd, kunnen ontheffing krijgen. Om daarvoor in aan merking te komen dienden deze contracten voor 15 janua ri van dit jaar bij de gemeente te zijn ingeleverd. Op aan drang van Weidema toonde Warmerdam zich bereid deze limiet te verschuiven, zodat ondernemers die geen onthef fing hebben aangevraagd dit alsnog kunnen doen. Zij krij gen deze week nog de kans de contracten bij de gemeente in te leveren. Expo Lisse Burgemeester Van der Kroft van Lisse opende gisteren in de hallen van de bloembollenveiling CNB in Lisse de Expo Lisse. Tot en met zaterdag 28 maart wordt deze beurs gehouden. Het is voor de vijfde keer dat deze consumentenbeurs in Lis se plaats heeft. „De belangstelling neemt toe. Zowel van de consument als van de deelnemers", aldus de heer Cirkel van het organiserende bureau. De Expo Lisse is dagelijks geo pend van 14.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. De bezoeker kan er allerlei wetenswaardigheden ontdekken over bijvoorbeeld antiek, auto's, vloerbedekking, mode, muziek, assuradeuren, keukens, sanitair enzovoorts. De toegang sprijs bedraagt 4,50 per persoon. „GEEN BOM ONDER NOV" Enei \g z pwel WIJK Het gemeente- ur van Katwijk is niet ge- g met de rapportage van tuurgroep „Herstructure- Energie- en Watervoor- Zuid-Holland Noord". voor 1 oktober van op last van de minister annen uitgewerkt moeten om met ingang van het nd jaar een gecentrali- e Energie- en watervoor- ig te hebben, ervaart het 'ijks College de voorstel- Is te vaag. Het gaat hierbij tl om het financiële kader i garanties naar het perso- Wel kiest het college een privaatrechtelijke be- vorm met een N.V.-struc- De gemeentebesturen enm daarbij dan wel een de- m atische controle te waar- )^n. Voor Katwijk bete- Jiet op nieuw leest schoei- pJSan de „bedrijven" een "bureel nadeel van ruim ljoen gulden pe lijk behoort tot iten in Nederland, die zelf likken over water- en {iebedrijven. Op last van andelijke overheid gaat daar binnenkort verandering in komen. Met ingang van het volgend kalenderjaar wordt regionale samenwerking ver plicht. Katwijk is daarbij voor lopig ingedeeld in een regio „Zuid-Holland Noord". Een gebied met circa 500.000 inwo ners. Een van de problemen bij het tot stand komen van een nieu we regionale samenwerking is de organisatievorm waarin dat dient te geschieden. Katwiik kiest daarbij voor een N.V.- structuur. Belangrijk echter daarin is dat de democratische controle door de gemeentebe sturen dient te worden ge waarborgd. Daarvoor moeten goede statuten ontworpen worden en is het noodzakelijk dat er een goede rechtspositie voor de circa duiizend werk nemers, die nu nog in gemeen telijke of stedelijke dienst zijn, geschapen wordt. Een andere voorwaarde die Katwijk stelt is dat de opgelegde herstructu rering niet tot gedwongen ont slagen zal lijden. Dat Katwijk zich gedwongen voelt om te komen tot regiona le samenwerking blijkt wel uit de omschrijving door het colle ge van de ophande zijnde cen tralisatie, dat als een „gedwon gen huwelijk" wordt afgeschil derd. Dit laatste komt voor een groot gedeelte door de fi nanciële aderlating die Kat wijk laten moet, namelijk structureel meer dan een mil joen gulden per jaar, en het af stoten van een goed functione rende gemeentedienst. Gekop peld daaraan is het ongewisse voor bepaalde gemeenteliike diensten, die werkzaamheden voor de „bedrijven" verrich ten. Katwijk eist dan ook bij de fusering een desintegratie- schade. Dat wil zeggen een be drag dat de overcapaciteit van het gemeentelijke apparaat vergoedt, nu bepaalde werk zaamheden wegvallen. Het college is van mening dat hier over een claim ingediend moet worden aan de stuurgroep. De vergoeding aan Katwijk zal derhalve veel hoger moeten worden dan het bedrag dat nu globaal voor Katwijk vastge steld is. DSCHENDAM Het «entebestuur van Leid- tndam zal, op een enkele tie uitzondering na, wel- 1 alle bezwaarschriften Ïi het bestemmingsplan de eerste fase van het jventerrein Forepark de Middenweg/Polder- ongegrond verklaren. 0|(bntwikkeling van de eer- .fase zal wellicht alleen {elijk zijn door onteige- tsprocedures en na be- "Heling van een deel van! tchttien bezwaarschriften aan de Raad van State Op het raadhuis ver- ht men evenwel dat die tedures versneld zullen worden uitgevoerd zodat het bestemmingsplan, waarover de gemeenteraad zich ko mende maandag moet uit spreken, binnen een jaar kan worden vastgesteld. De eerste fase, 30 van de to tale ruim 100 hectare, sluit met een tekort van ruim ze ven miljoen op een exploita tierekening van 70 miljoen gulden. Verwacht wordt dat het tekort door subsidies zal worden gedekt. Wethouder J. C. van Erp zei gisteravond in de commissie ruimtelijke ordening dat voor promotie van het Forepark contacten zijn gelegd met de Kamers van Koophandel, handelsat tachés van ambassades en via het ministerie van econo mische zaken tot in de Vere nigde Staten. De aanvragen overtreffen al ruim de be- chikbare eerste fase. De bezwaren, waarover 's middags vijf sprekers het' woord voerden, richten zich hoofdzakelijk op de aantas ting van het „groene hart" van Zuid-Holland, het niet bewezen zijn van de behoefte aan het bedrijventerrein en de aanwezigheid van het tra cé van rijksweg S20, de Ver lengde Landscheidingsweg.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13