De toekomst zal vrouwelijker zijn JE ~)IO/TELEVISIE CeidóaQowiant MAANDAG 23 MAART 1987 PAGINA 9 Voor deze Top 10 is gemeten ge durende de periode van maandag 23 tot en met zondag 1 maart. De selectie vindt plaats op grond van het kijkdichtheidspercentage; één procent is gelijk aan 138.000 Ne derlanders, ouder dan 3 jaar. De gegevens zijn afkomstig van het onderzoekbureau Intomart, dat een continu kijkonderzoek houdt, in opdracht van de Kijk- en Luis- terdienst van de NOS. -olg- Dapordepel br— t e) Oorklepahow ieisr oorUur Journaal jsby show ^rth and South nerven m'n pet show >n l >nja maandag maandag 44% 31% 7.4 6,7 >en adverteren altijd met hun dichtst bekeken en hoogst programma's. Die hoeven we hier niet nog een y°4noemen: die staan al in de Top 10. Welke programma's 'beschamende' cijfers genaaid hebben, krijgen we 'e 'omroepen nooit te horen. Hoeft ook niet, want dat kun- ,cf' uitstekend zelf opzoeken. \rt IRA-programma dat deze week de laagste cijfers scoorde, ooritdek de Nederlandse Flora': slechts 2% van de potentiële (bekeek dat programma, dat op de vaste avond om 18.25 Vyid uitgezonden. Wanneer een programma lager dan 3% '"eWordt de waardering niet meer gemeten. Veronica haal- r slechtste cijfers op de wisselavond: 'Droomvakanties' om 20.16 uur 'slechts' vijf procent en kreeg een 6,8. Het bekeken TROS-programma was 'Popformule' (16.47 lauialde exact dezelfde cijfers als het genoemde 'dieptepunt' eerronica. Het één en ander staat niet voor niets tussen aan- 1 kiekens: wat bij TROS en Veronica dieptepunten zijn, zijn nw|idere omroepen cijfers om van te likkebaarden. Het ifcoorende KRO-programma was 'Muppet Babies' (3%), 's dj'efc om 15.00 uur. De NCRV haalde met 'Op Verhaal Ko- jurzondag om 18.00 uur maar 2%. met de slechtste cijfers is het program- cijfers. Een hoofdstuk apart. Op dinsdag haalde 'In met Alexander Pola een score van 44%. North and ojjoeide tot half twaalf maar liefst 34% van de kijkers. En kwam Televizier om 23.20 uur nog even langs met repor- ndser het oprollen van Action Directe en over seksuele pro- ienek. Werd Televizier door niemand bekeken? Achter het fsotitheidspercentage staat geen nul, maar een streepje. De is simpel: omdat de AVRO op het laatste moment is gaan schuiven, werden de cijfers van gei\er niet meer gemeten. Hoeveel mensen na drie uur amu- nog gesmuld hebben van seksuele problemen en gearres- zal dus wel voor altijd een vraag blijven. >op. EDWIN BAKKER yne, Ierland C' gedoemd te verdwijnen RSUM - Het informatieve kunstprogramma van de yjevisie, Nederland C, gaat verdwijnen, zo heeft de NOS s c^eeld. Met inSan8 van he* nieuwe winterseizoen zal ge- a/jjrorden voor een andere opzet van een informatief kunst je fima. Over de uitwerking daarvan wil de NOS nog niets Evenmin wilde de NOS ingaan op de vraag waarom de i]ve opzet niet meer voldoet. De NOS begon in 1984 met het jjjhma. Eindredacteur Hans Keller van Nederland C heeft jyaien gegeven geen rol te willen spelen in de nieuwe opzet. W hij „ad hoe" betrokken blijven bij culturele programma's vajNOS, met name waar het gaat om speciale produkties. Bit Het zou wel eens kunnen zijn dat de technische ont wikkeling ertoe leidt, dat de samenleving feminie- ner, vrouwelijker wordt. Deze stelling, deze toe komstvisie komt voor re kening van prof. dr. G. Hofstede. We troffen deze aan in de Markant-uitgave „Het jaar 2025 - kijken in de toekomst". In dit boek geven zes wetenschappers hun kijk op de toekomst naar aanleiding van de aan hen voorgelegde vraag hoe de wereld er in de volgende eeuw uit zal zien en hoe we er dan naar zullen kijken. Dit boek kwam tot stand in sa menwerking met de Radio Volksuniversiteit, die aan de inhoud vier uitzendingen be steedt. Eén hebben we er al achter de rug, maar er volgen er nog vier op de donderdagen 26 maart en 2 en 9 april op ra dio 5 om 9.30 uur. In de inleiding wordt gesteld, dat geen van de uitgenodigde deskundigen zich ertoe wilde lenen in de koffiedik te kijken dan wel science fiction te ple gen. Wél toonden zij zich be reid de kennelijke lijnen in hun vakgebied door te trek ken naar de toekomst. Dat le verde boeiende kijkjes op door het sleutelgat van de toekomst. Prof. dr. ir. Iteke Weeda legde haar toekomstkijk en mogelij ke hartewens neer in de we tenschappelijk verantwoorde verzuchting: Waar het in de naaste toekomst om gaat is dat kinderen al vroeg leren dat meer volwassenen te vertrou wen zijn. Prof. Weeda vergelijkt het huidige gezinsleven met dat van de vorige eeuw. Zij noemt de liefde in een huwelijk, de harmonie in een gezin vormen van luxe. Vroeger stond de liefde als ideaal bepaald niet centraal. Zij wil hiermee niet zeggen, dat er toen geen vor men van begrip en wederzijd se warmte bestonden tussen de gezinsleden, wél dat in die tijd gehuwden door ouders aan el kaar werden gekoppeld en dat daardoor gevoelsmatig een vrij grote afstand bleef bestaan tussen man en vrouw. Je moest niet teveel kinderen hebben, want die aten ja arm. Te weinig kinderen boden te geringe garantie voor een ver zorgde oude dag. Zelfontplooiing In de jaren '50 leefde het idee, dat het gezin als hèt ideaal wel stand zou houden tot het jaar 3000. In de jaren '60 bij de toe nemende welvaart ontdekten de mensen, dat zij nog niet echt gelukkig waren. Er ont stonden nieuwe ideeën over zelfontplooiing die niet meer zo goed pasten binnen het be sloten gezin. Juist de jongeren wilden vanaf dat moment meer. Er ontstonden tegelijkertijd technieken om de sexualiteit naar eigen normen te beleven. Die zullen zich ongetwijfeld nog verder ontwikkelen. En ook toegepast worden. Te ver wachten is dan ook dat kinde ren binnen heel andere rela ties groot gebracht kunnen worden. Prof. Weeda denkt en ver wacht, dat de kinderen steeds meer door anderen dan die ene man/vrouwbinding opge voed zullen worden. Meer vol wassen personen zullen de verantwoordelijkheid voor een kind willen dragen. Die kinde ren zullen al vroeg leren, dat meer volwassenen te vertrou wen zijn en dat met meer vol wassenen een band kan wor den aangegaan. Over het vrouwelijker worden van de samenleving schrijft prof. Hofstede verder, dat ar beid in de achter ons liggende tijd door twee revoluties ge gaan is. De menselijke spier kracht werd vervangen door machines. Momenteel is men druk bezig denkprocessen te vervangen door computers. Hierdoor worden opnieuw een heleboel taken aan mensen ontnomen. Op de arbeids markt dienen zich steeds meer vrouwen aan. Daarnaast dringt de vraag zich op welke vaardigheden de ma chines nooit van de mens over zullen kunnen nemen. Prof. Hofstede stelt, dat machines nooit zullen kunnen creëren. In de tweede plaats heb je mensen nodig om doelen te stellen. Alles wat beleidsma- kend is zul je nooit aan een machine kunnen overlaten. Ten derde blijven er mensen nodig voor het opvangen van het onvoorziene, alles wat niet voorspelbaar is. Dan blijft er nog een vierde taak aan men sen voorbehouden, nl. zaken waarin juist menselijk contact essentiëel is. Iemand gezel schap houden kun je niet aan een machine overlaten. Ook op het gebied van het onder wijs zijn er een heleboel rollen waarin het menselijk contact onvervangbaar is. De opleidingsmogelijkheden zullen steeds beter worden. Ook halverwege het leven kan men zich laten herscholen. Daarvoor is nodig een basisin komen voor iedereen, alsmede de vrijheid om uit het eigen werk te stappen en dit aan een ander over te laten. Over het vrouwelijker worden van de samenleving zegt Hofs tede, dat taken die menselijk contact vragen relatief zullen toenemen. Dat zijn iuist ty pisch vrouwelijke taken, al thans die op het ogenblik als vrouwelijk worden be schouwd. Zodoende zou het wel eens kunnen zijn, dat de technische ontwikkeling ertoe leidt, dat de samenleving vrouwelijker wordt. Gezamenlijk Dr. Bart van Steenbergen ziet de toekomstige samenleving als in meerdere mate een pro- dukt van ons allemaal. In dit verband stelt hij, dat als wij ons niet willen overgeven aan het blinde historische proces, maar als mondige mensen en als mondige samenleving uit drukkelijk willen meesturen, toekomstontwerpen als typisch mensenwerk een inspirerende rol zullen spelen. Kees Vlaanderen diei de ge sprekken met de wetenschap pers voerde schrijft in zijn in leiding op het boek, dat zijn uitgangspunt niet de toekomst was, maar doelen voor een toekomst die gewenst is. Prof. dr. Jan Tinbergen komt ertoe te schrijven, dat wij vroeger wel eens hebben kun nen zeggen, dat polariseren goed was omdat het vooruit gang bracht. Nu is evenwel verdraagzaamheid, dat wat ons bindt, belangrijk. Wij hebben de oorlog afge schaft, schrijft prof. dr. Hylke Tromp. Het barst van de con flicten, maar niemand denkt er over om bijv. in een Frans- Duits conflict nog militaire middelen in te zetten. Oorlog voering had niet tot bedoeling mensen te doden of beschavin gen van de aardbodem weg te vegen. Oorlogvoering was een middel tot een politiek doel. Dit middel staat nu in geen enkele verhouding meer tot het doel dat men ermee beoogt. Wapens zijn massaver- nietigingsmiddelen geworden. Daarvoor in de plaats is geko men het topoverleg. Prof. Tromp ziet hierin redelijk goe de kansen voor de toekomst. Medicus prof. dr. Hans Galj- aard laat zijn gedachten gaan over de genetische manipula tie in het jaar 2025. Hij spreekt daarover als zijn hoop uit, dat als je in 2025 aan de hand van een genenrapport meer kennis hebt over je aanleg, je moge lijkheden en je beperkingen, dat je je dan op basis van die kennis in een verdraagzame samenleving optimaal zal kun nen ontplooien. In dit verband denkt hij ook aan verder gaan de ontwikkelingen van multi- raciale samenlevingen en het daarbij behorende begrip voor andere culturen en mensen- die-anders-zijn-dan-wij. Als wij dat niet klaren zullen wij heel eenzaam zijn. TON OLIEMULLER Titel: Het jeer 2025 kijken in de toekomst. Auteur. Kees Vlaanderen, gesprekken met wetenschappers. Uitgave: Markant. Prijs: 19,95. NEDERLAND 1 VARA 15.20 EastEnders, Engelse dra maserie over lief en leed rond Albert Square in har tje Londen. Zonder dat ze het zelf weet brengt Ethel Den op het idee hoe hij met zijn vriendin op vakantie kan gaan zonder dat Angie het weet 15.50 De film van Ome Willem, kinderprogramma met Ed win Rutten en Pieke Das sen. Afl.: De betoverde lamp 16.15 CDZeg 'na AAA, Neder landse comedyserie (herh.) 16.36 Jem, Amerikaanse teken filmserie over twee con currerende popgroepen 16.58 Lucky Luke, tekenfilmse rie. Afl.: Jesse James 17.22 Sonja, informatie over het programma van vanavond NOS 17.30 1A6-Journaal VARA 17.47 De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.* Waar een smurf is, is een wil 18.01 Het programma. Hanneke Kappen en Maurice de Hond laten zien wat je met een computer kunt doen in het dagelijks leven 18.25 Ontdek de Nederlandse Flora, serie programma's over wilde planten TELEAC 18.30 £a va? Cursus Frans voor beginners (19) VARA 19.00 De tovenaar van Oz, te kenfilmserie. Afl.: Met een ballon naar de zon 19.23 De baas in huis? Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Mona aan de haak. Oma Mona gaat weer studeren. Maar het zijn niet alleen boeken waar ze na de les mee thuis komt 19.48 Vara Varia NOS 20.00 m Journaal en weerover- zicht VARA 20.28 mZeg 'ns AAA (slot). Ne derlandse comedyserie met o.a. Sjoukje Hooy- maayer, John Leddy en Hans Cornellssen. De Sonja Barend op maandag. Ned. 1 om 20.57 uur. voorbereidingen voor de receptie zijn in volle gang. Pa Kalkman's hulp valt echter niet helemaal in goede aarde 20.50 STER-reclame 20.57 Sonja op maandag, praat programma van Sonja Ba rend rechtstreeks vanuit de Brakke Grond in Am sterdam 21.47 Achter het Nieuwe, actua liteitenrubriek 22.17 Kir Royal (slot), vijfdelige Duitse satirische serie over geld en schandalen, roddel en sensatie in de Beierse hoofdstad. Afl. 5: Carrière. Mona voelt zich verwaar loosd. Daarom neemt ze het besluit om zangeres te worden. Baby doet er wat laatdunkend over, maar het is niet het enige waar hij zich deerlijk in vergist 23.17 Simon Carmiggelt, vertelt uit eigen werk zijn verhaal 'Liefde' ui de bundel 'Oude mensen' NOS 23.32 Journaal 23.37 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Rekenen (3. herh.) 17.55 Nederlands - Taal, tekent en regels (20) NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 ffl Jeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: Hollands Hoop, serie documentai res. Afl. 4: Amicitia (...dan gaat mijn dansen voor), tv- film over twee dansparen die meedoen aan de ama teurkampioenschappen ballroom- en latindansen in Den Haag VOO 19.27 MacGyver, Amerikaanse tv-serie met o.a. Richard Dean Anderson, Vernon Wells en Victoria Bass. Afl.: De beroving. McGyver komt gestolen diamanten op het spoor en doet zijn best om deze in zijn bezit te krijgen 20.10 E Muziekspeclal Center fold 20.45 Pats Boem Show, talen tenjacht gepresenteerd door Will Luikinga 21.35 dl Klasgenoten, program ma van Koos Postema waarin een bekende Ne derlander terugkeert naar de schoolbanken NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05-23.35 Personal computer 2(3) h3[\ eerWs in teletekst rzak tak, kinderprogramma Bi'êrh.) lw$ns. Afl.: Plons en de sier- 7iliven kleinste zwerver (The litt- r3t hobo). Amerikaanse jeugd- fie over de belevenissen van in Duitse scheper. Afl.: jndsdolheid ■■^rlina, Vlaamse jeugdserie. De klusjesman Ike Box, videoclips tzending door derden. Pro- amma van het Vrije Woord ^£gdedelingen en program- euws VMche Paleizen (Lost Empl- 'ssif- 2)' zevendelige Engelse tv- Vie van Alan Grint naar de ,c,sSlijknamige roman van J.B. plajiestley. Met Colin Firth, Car- ietcen du Sautoy. Brian Glover ienK rondheid, gezondheidsma- m&izine met ditmaal aandacht lor het oordeelkundig ge- tOfuik van geneesmiddelen etrugblik, een duo kijkt terug i kwarteeuw chanson, ind: Elly en Rikkert. Pre- itatie: Kathy Lindekens spe.45 Nieuws en Coda: Hai ls t»e. van J.C. van Schagen las j douiszorg (2) ir <j>nen en dochters (Sons and Cghters), Australische tv-se- met Rowena Wallace, Pat >onald, Peter Phelps e.a. sfcvid raakt in conflict met Be- holl wanneer hij Tony's betrok- __j»dedelingen an program- "la-overzicht widam, videospelletje met larleen Gordts 'Flf,ra ,ime' sPOrtma9azlne met jogtepunten uit het afgelo- 31 bn weekeinde ginjwk Power Telly, zesdelige garingelstalige) Duitse tv-serie lenln Wolfgang Buld over de p Jrijd tussen twee muzieksta- "5ns. Met Tony Scannell, Mar- 'g n Buchanan. Sablna Luft e.a. >ndlL 5: Eindelijk een gastvedet- enlf tie r30 Rembrandt, de teke naar, documentaire over de I?elnctie van de tekening In Brtfernbrandts werk. Vla speciale ïrdffecten wordt door het ver- nouba, klnderprogram- fours, kinderprogramma leelournaal lante *oir, regionaal magazine ïr luick et Ffupke, tekenfilm s'awntacts, verkeerstlps te tcran-témoin: Dust, Bel- tmfsch/Franse speelfilm uit 1985 Marion Hönsel. Met Jane :in, Trevor Howard, Nadlne inpa e.a. tste nieuws 0 Tribunes économlque ten* sociale 15.50 Tagesschau' 16.00 Die Montagsfamilie, tv-serie met Ingeborg Schoner, Gert Haucke, Gabrielle Fischer e.a. Afl.: Die Annonce 16.30 Mona - ein Programm mit Lisa, vijf videoclips over de modewereld 17.15 Der kleine Vampir, kinderse rie. Afl. 13: Kein Abschied für immer 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Kontakt bitte, tv-serie. Afl.: Katzenjammer 19.00 Remington Steele, tv-serie. Afl.: Gemischtes Doppel 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Die Wilsheimer, zesdelige Duitse tv-serie. Met Hansjörg Felmy, Gila von Weitershau- sen, Ulrike Stürzbecher e.a. Afl. 3: Wer bohrt, gewinntl 21.14 Ein Platz an der Sonne, tv-lo- terlj ten bate van het Deutsche Hilfswerk 21.15 Fritz Pleitgen: Einmal Mos- kau-Wa8hington und zu- rück, reportage 22.00 Harald Eddi, sketches met Harald Juhnke en Eddle Arent 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Die Menargerie von Sanssou- ci, tv-film met Joachim Bliese, Friedhelm Ptok, Klaus Schwarzkopf e.a. Aan het hof van Sanssouoi heeft koning Frederik II verscheidene be roemde namen uitgenodigd, waaronder Voltaire. ZIJ onder vinden een soort geestelijke haat-liefdeverhouding, wan neer zij als amusement op filo sofisch gebied worden ge bruikt 00.25 Tagesschau 00.30 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Programma-overzicht Heute Christsein im Alltag, Informa tieve serie over geloof In alle daagse situaties. Afl. 3: Zij van hiernaast (herh.) Die Schilfpiraten, tv-serle naar de verhalen van Arthur Ranso- me. Met Henry Dlmbleby, Ri chard Walton, Caroline Dow ner e.a. Afl. 8: Ein Blitz aus dunklem Hlmmel Heute Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement SOKO 5113, politieserie met Werner Kreidl, Wilfrled Klaus, Heinz Baumann e.a. Afl.: Der Helfer Programma-overzicht Heute Raise nach Deutschland, tv- spel met Hannes Jaenlcke, Nora Barner, Leo Bardi- schewskl e.a. Ratschlag für KinogSnger, filmtip WISO, sociaal-economisch ma gazine Heute-journal Denkmal, cultureel spelpro- gramma Literatur lm Gesprfich, literair programma gepresenteerd door Beate Pinkerneil. 1. Pa trick Slisklnd's vertelling 'Die Taube', 2. Weggaan om een nieuw leven te beginnen - Amos Oz' roman 'Der perfekte Hanjörg Felmy is te zien In 'Die Wilsheimer'. Duitsland 1 om 20.15 uur. Frieden', 3. Paul Eluard, lief desbrieven aan Gala. 4. Golo Mann, herinneringen en ge dachtes 23.00 Sterheim-cyclus: Der Snob, komedie van Carl Sternhelm. Met Klaus Maria Brandauer, Sigfrit Steiner, Gudrun Genest e.a. Een man van eenvoudige komaf heeft het gemaakt In het zakenleven. Ingenomen als hij is met zijn nieuwe status, kijkt hij neer op alles en ledereen die hem aan vroeger tijden herinnert 00.30 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus psycholo gie. Afl.: Emoties 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 QLindenstraBe, tv-serle met Fritz Bachschmldt, Ute Mora, Amorn Surangkanjanajal e.a. Afl.: Das Versprechen (herha ling van gisteren) 20.45 Hilferufe: Wege aus der Krise. 'Annl Kempf, een zieke partner verlaat men niet', reportage over een echtpaar, waarvan de man gedeeltelijk verlamd Is ten gevolg van een hersenbloe ding. Zijn vrouw zoekt nu hulp voor de gezinsproblemen 21.45 Medizin-Magazin: Ratschliga zur Gesundheit. Presentatie: Dr. Marianne Koch 22.15 Hinter den Schlagzeilen: Pa- tent-Lösungen. 'Van technisch wonderland tot know-how-lm- port', reportage over de deel staat Nordrheln-Westfalen, waar de ontwikkeling van nieu we patenten terugloopt 22.45 E WDF-TV Spiel: Niemands land (No man's land), film van Alain Tanner. Met Hugues Quester. Myriame Mézières, Jean-Philippe Ecoffey e.a. 00.30 Laatste nieuws (3 Ondertiteling via TeleTekst. S Tweetalige of stereo-ultzen- E Zwart/wlt-ultzendlng. ■HZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 03 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. E3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.20 Ten in a bed, klnderprogram- 17.30 The Mysterious cities of gold, jeugdserie 17.55 John Craven's newsround, jeugdjournaal 18.05 CDBlue Peter, informatief kin derprogramma 18.35 Rolf Harris's cartoon time, te kenfilms 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 Head of the class, Amerikaan se comedyserie rond een le raar en zijn speciale klas van hoogbegaafde kinderen. Met Howard Hesseman. William G. Schilling. Jeanetta Arnette, e.a. 21.00 CD Wildlife on one, natuurfilm serie van David Attenborough. Afl.: In-flight movie 21.30 CD Don't wait up, comedyserie 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Panorama, actueel magazine 23.10 The Monday film: Death of a centrefold - The Dorothy Stratten Story, Amerikaanse tv-film uit 1981 van Gabrielle Beaumont. Met Jamie Lee Curtis, Bruce Weltz, Robert 00.45 World Bowls te Bounemouth, samenvatting 01.10 Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong 17.30 World Bowls Bournemouth 18.30 Did you see.-? Discussies over deze week uitgezonden tv-pro- gramma's 19.00 Matt Helm: The wrecking crew, Amerikaanse speelfilm uit 1969. Met Dean Martin, Elke Sommer, Sharon Tate e.a. Regie: Phil Karlson 20.40 Open Space: Losing a baby, documentaire over prenatale dood en de effecten hiervan op de aanstaande moeder 21.10 Horizon, documentaireserie 22.00 French Saunders, variété- show van Dawn French en Jen nifer Saunders 22.30 Moonlighting, tv-serie met Cy- blll Shepherd, Bruce Willis en Alyce Beasly 23.20 Hello mum, komische sket ches met Helen Lederer, Ar nold Brown, Nick Wilton, Clive Mantel e.a. 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40 Tele-Journal, serie magazines van buitenlandse tv-journaals 01.05-01.35 Open Universiteit ITV How dare youl Roadrunner The secret world of Polly Flint Emmerdaie Farm Nieuws About Anglia Survival, natuurfilmserie Wish you were here...? Coronation Street The Brothers McGregor World in Action Intimate Contact The 1987 Royal Film Perfor mance Promises and Piecrust That's Hollywood I Shall Always Remember Tracey Ullman in 'Three of a kind'. Super Channel om 20.30 uur. SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Batman, avonturenserle met o.a. Adam West en Burt Ward 18.30 Gidget, comedyserie 19.00 Three's Company, comedyse rie 19.30 Blue Thunder, avonturenserle. Afl.: Revenge In the sky 20.25 Police Story, gedramatiseerde politieserie. All.: Line of fire 21.20 Sky Motorsport News 22.00 Italiaans voetbal 23.00 NHL lee Hockey 1987 00.00 (D Young, Free Single, met Gary Davies (herh.) 00.30-01.00 E First run (herh.) SUPER CHANNEL 17.00 S Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 The Long Chase, avonturense rle 18.30 Sea Urchins, tv-serié over drie jongens in Nieuw-Zeeland 19.00 Busman's Holiday, beroepen- quiz met Julian Pettifer 19.30 Survival, natuurfilmserie. Afl.: The rains came 20.30 Three of a kind, comedyshow met Lenny Henry, Tracey Ull man en David Copperfield 21.00 The Outsider, gedramatiseer de misdaadserie met John Duttlne In de hoofdrol 22.00 Super Channel News 22.30-23.30 Super Sport 01.35 E Nino Firetto 02.00 IS Amanda Redington 03.00 0 Martin Buchanan 04.00 0 Music Box live, met Simon Potter 05.00 0 Countdown, met Adam Curry 06.00-07.00 0 The Face TV 5 16.05 Klimbo 16.20 Sous le vent, reportage over WK zeilen met twee beman ningsleden 17.25 Magzine Quebec-Canada, cul tureel programma 18.00 Rócróation, kinderprogramma 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Klimbo, kinderprogramma 19.20 Peau de banane, tv-serle 19.45 Champlonnat Mondial de Pa- tinage Artistique, hoogtepun ten van de WK Kunstschaatsen 21.30 Nouveau monde, weekover zicht van het Canadese nieuws 22.00 Nieuws 22.30 Graffiti 23.00-00.00 Pierre Nadeau rencon tre... Raymond Blais NEDERLAND. 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 E The real glory, Amerikaanse speelfilm uit 1939 van Henry Hathaway 16.05 AVRO Servi ce, informatief magazine met de ru brieken 'Kokkerellen' en 'Service Sa lon' NOS 17.30 Vi6-Journaal AVRO 17.46 0 Toppop, popprogramma met Bas Westerweel en Léonie Sazias DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher 10.00 Heute 10.03 Priester Tod in Sacré- Coeur (herh.) 10.50 Essen wie Gott in Deutschland (herh.) 11.15 Die Wilsheimers, tv-serie. Afl. 3: Wer bohrt, gewinntl 12.15 Hundert Meis- terwerke (herh.) 12.25 WISO 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 0 Teletekst-overzicht 15.50 Tages schau 16.00 Liebe, Schmerz und Tod (slot), tweedelige documentaire 16.45 SpaS am Dienstag 17.44 Frü- herkennung lohnt sich 17.45 Tages schau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Pinnwand, sportprogramma voor de jeugd 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Teufels Grosamutter, tv-serle. Afl.: Auf den Hund gekommen BBC 1 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.40 All In the day, gevarieerd dagprogramma met informatieve pro gramma's. tv-series en kinderpro gramma's. leder uur nieuws en weer 16.50 Children's BBC 16.50 Morph 17.00 Count me in 17.10 The Hunter 17.15 Ten in a bed ITV 07.15 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Tickle on the Turn 13.10 Rainbow 13.30 Getting on 14.00 Nieuws 14.30 Bulman 15.30 Daytime 16.00 Cross wits 16.30 The Young Doctors 17.00 Button Moon 17.10 Batfink 17.20 He- man and the Master of the Universe SKY CHANNEL 07.25 The DJ Kat Wake-Up Club 07.30 The DJ Kat Show 08.30 0 Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 Ask Dr. Ruth 14.30 Three's Company 15.00 Tales of Wells Fargo 15.30 0 Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 19.02 VOO: Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22^0 Bewogen grensgangers. 23.00 Nieuws en mededelingen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aan! RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Candlelight. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 Jazz. 18.50 De Klassieken. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 22.00 Jazz-op-vler. 23.00 het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Chips die je niet kunt 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Structuur in basic. 21.00 Personal computer. 21.30 Por Favor. 22.00 Qa Va? REGIONAAL Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 18.00 Hindoestaans 18.30 Marokkaans 19.15 Turks 20.00 Muziek voor Migranten. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: (Via FM-frequentie Radio 3) 10.30 Radio Rijnmond Ge tapt. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Volwassenenvorming. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - Hltlkatessen. 22.05 Maneuvers In het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folk. 19.00 Kroniek 1: Magazine. 19.45 Aspecten eigentijdse muziek. 20.30-23.45 500 x „Blues en Jazz". 07.00 Hippo, kindermagazine 08.00 0 Amanda Redington 09.00 Son* and Daughters, Australische tv-serle 09.30 Massage 10.00 Follow Me, cur sus Engels 10.15 You are what you eat 10.30 Survival, natuurfilmserle 11.30 0 Nino Firetto 12.30 0 Martin Buchanan 13,30 Living Body, documentaireserie over het functioneren van het menselijk li chaam 14.00 Sons and Daughters, Australische tv-serle 14.30 Hippo 15.30 Rentaghost 16.00 0 Music Box live, met Slmon Potter 17.00 0 Countdown, met Adam Curry MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.33 Echo. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijkomen. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.05 Met de KRO, met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aanl 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakkert 09.03 Angelique. 10.03 Wessel van Diepen. 12.03 VARA's Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in. 18.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met Robert Holl. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het Kunstbedrijf. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Rotterdam. 10.00 Tekenen en schilderen. 10.30 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 11.20 Aandachtig. 11.30 Dagvaardig. 11.40 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13J5 Anders vlieg Je eruit. 13.45 Dag, dagl 14.00 Leerspelgel. 15.05 Studio 55. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Waat: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtend actualiteiten. 12.00-13.00 Lunchprogramma met land- en tuinbouw (12.30), voorstel ling van de dag (12.50) regionaal nieuws, reg. vacature-bank en 'Heb bes'. Radio Rijnmond: (Via FM-fre- quentle Radio 3) 07.30, 08.00 en 08.30 Reg. nieuws, weer en verkeer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08,15 'Quiz en Waarachtig'. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 06.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd, Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem Je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 06.12 Pluche Palace. 10.03 Broccoli. 11.55 Mediatlps. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Toemaatje. 13.15 Onvergetelijk. 13.45 Orgelrecital Ivan Gullini. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Schoolradio. 11.00 Franse liederen. 12.00 Tafelmuzlek. 13.10 Actueel. 13.30 Opgepikt. 14.00 Romantische kamermuziek. 16-37 2e Pianoconcerto Brahms.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9