Oost Arnhem wint strijd der sexen" Opnieuw verlies LMHC Ceid^cSomcmt Strafworpei vellen Foreholte IHCL-rijders vooraan in Sleutelstad-Trofee Revanche DIOK op Hilversum Indeling Acht van Njord de snelste op De Zijl Leidse biljartster in finaleronde T>!> „Ik kom pas terug als Geerlings weg ii MAANDAG 23 MAART 1987 PAGINA 18 LEIDEN De IHCL-shorttrackers toonden zich tiidens de dit weekeinde in Leiden gehouden wedstrijden om de Sleutelstad-Trofee de snelsten in de aflos- sings-race. De Amsterdam-Flyers en Alblasserwaard werden duidelijk geklopt. De dames van Delft, met de sterke Priscilla Ernst en Annette Smits, wonnen dit onderdeel voor de "Leidsen" en een gecombineerd team. Op de individuele on derdelen bezorgde alleen Monique Velzenboer bij de dames IHCL een totaal overwinning Zij deed hierbij Priscilla Ernst en Annette Smits van Delft in het stof bijten. Bij de heren slaagde Delftenaar Jaco Mos erin om Nederlands kam pioen Charles Veldhoven te snel af te zijn, Zoeterwoudenaar Peter van der Vel den werd derde. Bij de junioren won Rob Lijdsman van IHCL het totaal-klasse ment, hij deed dit voor zijn clubgenoten Eric Duyvelshof en Frits Hoogeveen. Bij de dames-junioren zag de van ver gekomen Groningse Marissa Bijlsma haar reis beloond met de eerste plaats. De Amsterdamse Marion Berkelaar werd tweede vóór clubgenote Karin Kranenburg. Titels De Goede en Van der Poel LEIDEN Wim de Goede en Marcel van der Poel behaal den gisteren eerste plaatsen tijdens de open taekwon-do kampioenschappen van Mid den Nederland. De Goede werd eerste in de klasse tot 64 kilo bruine band en hoger; Van der Poel in de klasse 80 kilogram en hoger tot en met de blauwe band. Soelish Ram das behaalde een tweede plek tiidens deze titelstrijd. Voor Michel Giezen en Sander van Weezei (eveneens van Aad van der Luit, bleken derde plaatsen te zijn gereserveerd. LEIDEN Rugby-ereklasser DIOK nam sportief revanche op Hilversum. Stak de nationaal kampioen de Leide- naars vorige week nog een spaak in het bekerwiel, gisteren won de rugby- ploeg van coach Theo Snijders mèt 10- 21 voor de competitie. Niet dat het veel zal uitmaken in de rangschikking DIOK bliift tweede achter Castri- cum, maar het bezorgde de Leidse équipe wel weer een stuk zelfvertrou wen. In de promotieklasse noord ver loor Minerva met 0-10 van Eemland. In Hilversum stond het bij de rust 6-8. Dick Altink en Ronald Vermeulen hadden gedrukt tegen een try en een conversie voor RCH. Vooral na de wis seling kende DIOK een goede periode. Met snel en aantrekkelijk rugby werd de thuisploeg definitief weggezet. Hal verwege dat tweede deel stond het 6- 18. Dick Berghout en de weer herstel de Diederik Renardel waren voor de twee tries verantwoordelijk. Berghout had bovendien een conversie benut. Hilversum verzette zich met een goede instelling en aanvallend rugby, maar kwam niet verder dan nog één try. Al- tink schoot het ovaal uit een penalty kick nog een keer tussen de palen. Minerva speelde tegen koploper Eem land een goede wedstrijd. De strijd was geliikopgaand, maar de studenten haalden iedere keer net de trylijn niet. Eemland wel, zodat de lijstaanvoerder de harde, maar faire pot met 0-10 won. LEIDEN De indelingen van de hoofdklassen voor het zaal- korfbalseizoen 1987-1988 be kend gemaakt. Deze luiden als volgt: Hoofdklasse A: Deetos (Dor drecht), Fortuna (Delft), Groen Geel (Wormer), KVS (Scheveningen), Oost Arnhem, SCO (Oldeholtpade), TOP (Sassenheim) en wordt Kwiek (Jubbega). Hoofdklasse B: Allen Weer baar (Amsterdam), Blauw Wit (Amsterdam), DKOD (Heel- sum), DOS '46 (Nijeveen), LDO (Terwispel), PKC (Pa- pendrecht), Rohda (Amster dam) en Trekvogels (Rotter dam). De zaalfinale wordt volgend jaar in Friesland gehouden en de plaats van handeling wordt waarschijnlijk de Evenemen tenhal te Leeuwarden. LEIDEN De Njord-acht kwam zaterdag tiidens de tra ditionele Zijlhead als snelste ploeg tevoorschijn. De Leidse studenten legden de 4,5 kilo meter in 13 minuten en 59 se conden af, waarmee zij de tweede deelnemende senioren A acht, die van Die Leythe (met Ronald Florijn), negen seconden voorbleven. Er na men in totaal 26 roeiploegen van Njord, Die Leythe, Asopos de Vliet en Rijnland deel aan de generale repetitie voor de „Head of the River Amstel", op 5 april in Amsterdam. De Njord-acht roeide voor het eerst samen. Slag Wessel heeft zijn ploegmaten van de oude vier van vorig jaar achter zich (Algie, de Widt, de Haan) plus Bikenfait, v.d. Berg en Hout zager uit de inmiddels SA ge worden overgangsvier van het afgelopen seizoen, aangevuld met Hazelbag. Deze eerstejaars is geen nieuwkomer in de roeiwereld: hij heeft al een aanzienlijke staat van dienst als Senioren B skuller bij Rijn land. Deze acht zal zich de ko mende tijd richten op de Head in Amsterdam, terwijl zij zich ook heeft verplicht aan de sponsor om te verschijnen op de Nederlandse Kampioen schappen. Door de deelname van veel herenploegen was een verge lijking van de resultaten mo gelijk voor de beginnelingen achten. De zware acht van Njord en de lichte (maximaal 72,5 kilo, gemiddeld 70,0 kilo) acht van Asopos gingen gelijk op (15.38). De lichten van Njord lieten daarachter een gat van 24 seconden vallen (16.02) en de zware acht van Asopos liet 16.11 klokken. DEN HAAG De Leidse bil jartster A. Meijdam heeft zich .zaterdag geplaatst voor de fi nales van de eerste open Zuid Hollandse damesbiljart-kampi- oenschappen. In een spannen de, twee uur durende partij versloeg ze in het Haagse café Jorissen de Haagse E. Lourens in drie games: 2-1. De overige dames uit de Leidse regio wer den uitgeschakeld. M. Bakker verloor met 2-0 van de Haagse E. Bussing, E. van Weeren was met 2-1 de mindere van R. Reimers uit Dordrecht. P. Aikens uit Voorschoten dolf met 2-1 het onderspit tegen de Rotterdamse G. Burger. >1*1 LEIDEN Oost Arnhem heeft haar eerste optreden in de zaalkorfbalfinale ge lijk met het landskampi oenschap bekroond. De ploeg van coach Jan Wals won in de Groenoordhal- len voor een recordaantal van 7500 toeschouwers met 12-8 van PKC uit Pa- pendrecht. De finale draaide om het punt of de schotkracht van de heren van Oost Arnhem zou op wegen tegen die van de dames van PKC. Deze vraag kreeg een bevesti gend antwoord, want de mannen wonnen „de strijd der sexen" in doel punten uitgedrukt met tien tegen één. Aanvankelijk bezat PKC in het eerste kwartier hog een overwicht, doordat haar aan val langer balbezit wist te hou den. Gerrit de Heer (3), Jan de Jager en Jacqueline van Beek brachten dit met 2-5 ook in de score tot uitdrukking. De tref fer van de korfbalster van het jaar bleek echter de enige van de Papendrechtse vrouwen, die geen moment een stempel op de attractieve wedstrijd konden zetten. Daardoor kon Oost Arnhem in het tweede deel van de eerste helft terug komen en via korfballer van het jaar Erik Wolsink (2), Elles Hollewijn en Ron Steenbergen zelfs met 6-5 de kleedkamers ingaan. „Wij hadden duidelijk tijd no dig om in ons spel te komen. Er werd in de eerste helft nog te lief gespeeld, zodat persoon lijke duels te gemakkelijk op gegeven werden," verklaarde coach Jan Wals achteraf de stroeve start van Oost Arn hem. Hij gaf in de pauze op dracht om meer agressiviteit en snelheid in het spel te bren gen en dat werd door zijn vol gelingen voorbeeldig uitge voerd. Zij keken in de verde diging niet meer op overtre dingen en verhinderden op die manier dat PKC tot lange, vloeiende aanvallen kwam. Ook het inzetten van Rineke Scheepbouwer kon de Papen drechtse doelpuntenmachine niet meer op gang brengen. Haar lengtevoordeel werd door het terugvallen van Erik Wolsink en Bram van der Zee naar de paal namelijk geheel ongedaan gemaakt. Typerend genoeg ontstonden de drie doelpunten van PKC na rust allemaal uit strafworpen, uit gedeeld na herhaling van overtredingen aan Arnhemse zijde. hield Oost Arnhem het heft in de tweede helft wel stevig in handen. Ellen Bücher en het hele herenkwartet Bandi Csu- por, Ron Steenbergen, Erik Wolsink en Bram van der Zee vergrootten in het derde kwartier de voorsprong van 6- 5 naar 11-7. De strafworp van Jan de Jager, zijn derde tref fer, betekende nog wel 11-8, maar het geloof in een omme keer was verdwenen. Oost Arnhem scoorde via Steenber gen, topscorer met vier goals, direct 12-8 en kon zich vroeg tijdig opmaken voor een groot se huldiging door haar suppor ters. Eerder op de avond werd de kleine finale tussen PKC 2 en Fortuna 2 gespeeld. Het was misschien de laatste eindstrijd voor reserveploegen, want het verbondsbestuur overweegt haar te vervangen door een duel tussen de beste juniore nachttallen. PKC 2 had tot 8-6 voortdurend een kleine voor sprong en leek zo hard op weg om haar zesde landstitel te be halen, wat een nieuw record zou zijn geweest. De tegenstan der uit Delft kwam zes minu ten voor tijd evenwel op gelij ke hoogte en greep in de slot minuut zelfs ook de volle winst met 8-9. Daarmee bleef PKC net als in 1980 tweemaal met lege handen achter op de finaledag. De ironie van het noodlot wilde dat zeven jaar terug de nederlagen ook in de Groenoordhallen opgelopen werden. LEIDEN De LMHC be leefde dit weekeinde wis selend succes. Terwijl de dames hockeyploeg van Leiden haar koppositie versterkte, stonden de he ren een hoge klassering af door een nieuwe neder laag. In Amstelveen stuit te de ploeg op een zeer agressief en sterk spelend Hurley, dat gebrand was om te winnen en dat doel op overtuigende wijze vol bracht (4-1). De heren van Roomburg lijken lijnrecht af te stevenen op het kampioenschap in de tweede klasse. In de uit- wedsrijd tegen Alecto werd met 2-1 gewonnen. Leiden had een harde dobber aan Hurley en moest de harde waarheid voor ogen zien, dat het niveau van de heren mo menteel niet boven midden moot overgangsklasse uit groeit. Het spel van Hurley kenmerkte zich niet eens door een overmaat aan techniek, maar door een brok agressie dat de Leidenaren misten en naar hun eigen ongenoegen niet met techniek konden compenseren. Het Leidse uit verdedigen werd vaak onmo gelijk gemaakt door een col lectief storend en zeer bewege lijk Hurley. De thuisploeg kwam daardoor voortdurend vroegtijdig in balbezit en werd zodoende in staat gesteld om twee maal achtereenvolgens rap te scoren. Een tegenstoot over links resulteerde in een Leidse treffer gescoord door Herman Hartevelt, die zijn aanvallende taken serieuzer nam dan zijn verdedigende. Dat gold voor meerdere Leidse verdedigers, waardoor de jacht op de gelijkmaker plaats moest maken voor een uitbreiding van de achterstand van 2-1 naar 4-1. In de tweede helft kwam Hans Wagener in de ploeg die voor de ondankbare' taak stond om een impuls te geven aan zijn ploeg in een toch al vrij hopeloze situatie. Dat lukte slechts in die zin, dat hij uitblonk in een doelpuntlo ze tweede helft. De dames van Leiden hebben de smaak weer te pakken gekregen via goed spel in de uitwedstrijd tegen Hudito. Een overtuigend spe- voor het eerste Leidse doel punt, dat op naam kwam van Karen van der Lee. Een dui delijk sterker Leiden had in Delft erg veel kansen nodig om tot scoren te komen, maar kwam tenminste toe aan het creëren van kansen. Dat kwam door goede solistische akties van Barbera Boertje en Karen van der Lee die ook het tweede en laatste doelpunt na een voorbereidende solo van Aleid Viets op haar naam schreef (0-2). Alecto bewees dat het ook onder zeer moeilij ke omstandigheden uitstekend kan presteren door in Noord- wijk met 2-3 te winnen van de ploeg die tot dan toe nog bijna alle thuiswedstrijden had ge wonnen. De taktiek om eerst achterin orde op zaken te stel len en daarna te kijken wat eventueel aanvallend bereikt kon worden had bij de Leider- dorpsen het verwachte succes. Na een ruststand van 0-0 be nutte Mariette Kruidenier een rebound van een strafcorner (0-1). Alecto sloeg verder toe toen kort daarop Madeleine Nivard profiteerde van een mogelijkheid die haar werd geboden door Corelien van Buuren(0-2). Een uitgespeelde strafcornersituatie bracht het oordeel tenslotte bij aangeef- ster Anette Vasbinder die de voorsprong tot 0-3 vergrootte. Vanzelfsprekend kwam Noordwijk met een fors slotof- fensief, maar de schade was al te groot om de thuisploeg op gelijke hoogte te brengen. Via twee straf cornerrebounds ech ter, beleefde de wedstrijd toch nog een paar aardig spannen de slotminuten, maar de winst was voor Alecto (2-3). Room burg is zeer overtuigend bezig in de eerste herenklasse, waar ook Forescate en tegenstander van afgelopen zondag Alecto zijn ingedeeld. De meest Leid se ploeg ging de confrontatie tegen Alecto niet geheel vol zelfvertrouwen aan, wat ook tot uiting kwam in de 1-0 ach terstand waar Roomburg reeds na de eerste speelminuut te genaan keek en die tot stand kwam door een strafbal van Erik Brabander. Nog voor de rust liet de niet geheel fitte Kees Wendt van zich spreken door eveneens via een strafbal Roomburg weer naast Alecto te brengen (1-1). Grote suppor- tersséfiaren zagen een tweede helft waarin Roomburg een to taal ongevaarlijk Alecto zwaar onder druk zette en in de twintigste minuut de winst binnenhaalde toen Kees Wendt een harde voorzet doel treffend toucheerde (1-2). Roomburg staat nu een punt voor op naaste concurrent Fo rescate dat met ruime cijfers won van zoetermeer (0-4). Roomburg heeft dan nog wel een wedstrijd tegoed. Foresca te bereikte die overwinning door de tegenstander geduren de de gehele wedstrijd op ei gen helft vast te zetten. Gerui me tijd verstreek voordat de eerste Voorschotense score uit een strafbal werd aangetekend door Jelmer Siersema. De jeugdige Mare Lindeboom zorgde voor voldoende drei ging op links om Hans Rie- mens te laten scoren vlak voor rust (0-2). De Zoetermeerse doelman, doelwit van Foresca te schutters moest nog twee maal achter het net vissen eer de scheidsrechters het eindsig naal hadden geblazen. Respec tievelijk Siersema en Riemens waren daar verantwoordelijk voor. Zij scoorden uit strafcor- ners. LEIDEN Datateam Fo reholte is er niet in ge slaagd tegen Quintus een verrassende uitslag op het bord te brengen. De 11-18 nederlaag was wel veel dragelijker dan 20-5 van het eerste treffen. Het cir- kelspel van Quintus was zo sterk, dat Foreholte slechts met harde overtre dingen doelpunten kon voorkomen. De negen daarmee verdiende straf worpen werden door Quintus feilloos benut. Voor de overige divisie- ploegen begon het tweede deel van de veldcompeti- tie. Saturnus bleef Satur- nus Ridderkerk met 15-16 nipt voor. Het duel tussen Rijnstreek en WIK eindig de in een Vlaardingse 9-11 zege. Wim Geerlings had zijn tac tiek afgestemd op Quintus' in ternationals Inge Tulp en Mie- ke Leenen. Zij kunnen vanaf de hoeken een verdediging gek spelen. Foreholte slaagde er met de teruggetrokken 6-0 dekking redelijk in dat directe gevaar te bezweren, maar het moest daarbij negen maal aan de noodrem trekken. Negen strafworpen werden gegeven, negen maal ook had Olga Al- mekinders' vervangster Anne- lies Nieuwpoort het nakijken. De Westlandse ploeg, die via 2-2 uitliep naar 2-7 draaide heel wat beter dan de beperk te Foreholte-aanval. Halver wege had die vier maal raak- geschoten (rust 4-8) terwijl met nog vijf minuten te gaan pas het dubbele aantal binnen was. Quintus had toen al een voor sprong van 8-18 opgebouwd. Pas toen Foreholte in de slot fase de 6-0 verdediging ver ruilde voor een 4-2 konden El len Warmerdam, Ellie Spreeuw en Monique van Dee- len via onderscheppingen van het Westlandse balverlies pro fiteren. Daarbij liet het nog twee, drie mogelijkheden' benut. Quintus, dat bij n d' van coach Leo Van V>n klaagde over het veel te N spel, was bij 11-18 onb)m baar. |en De lagere divisieploegeriaa ben de zaalcompetitie afur| ten. Zij begonnen aaron tweede deel veldhandb)6r de eerste divisie deed Sat dat middels een 15-16 winning op de naamgenc Ridderkerk. De Leide? die maar een halve plofer vaardigden, kwamen j°P' geëxperimenteer met <#J(01 defensie op een 3-8 al stand. Twee onderschepp Ti van Hans Blansjaar bel den het keerpunt. Halve'at waren de stadgenoten i| pen tot 7-9, in het tweedV sloeg het door middel v|l standschoten van Andn W Es en Dan Olsen toe: Ook Rijnstreek kende tingsproblemen. Zonder Leenhuis vocht het eelfl slecht duel uit met Wil J Alphenaren misten j meer zeven vrije kanseri het Vlaardingse doel. door verloren zij met 9- VI het amper beter scJJ WIK. In de tweede divis HVV aanvankelijk veel: te met aalvlugge linksha cirkelsper van DWSLai Schiedammers bleven U minuten tot 8-8 bij. rN tweede helft waren de c damse hoek- en cirkelsge minder trefzeker. Mederei dat de Voorschotense Ijjg out goed funtioneerde h j DWS snel op afstand gei 18. De dames van HVf11' reikten tegen het st£ Snelwiek een verdiensjrd 7-10 nederlaag, na een 5i J terstand bij rust terug gel te hebben tot 7-6. Olympu* door vijf doelpunten vj(Pr brina Seegers weinig i met UVG. De SchiedDB hadden voor hun zes doi ten vier benutte straf\^rg nodig. Zij misten er oo; eens drie: 11-6. OASE cGjit deerde door een 6-9 zé Hermes de koppositie in1 VOORHOUT Na een kort conflict met trainer Wim Gefrde heeft Foreholstekeepster Olga Almekinders de Voorij handbalselectie verlaten. Zij weigerde haar plaats onder dé delen met ex-Hercules keepster Annelies Nieuwpoort dié twee weken bij Foreholte traint en speelt. De kiem van het conflict werd gelegd in het duel van Fort* tegen Sittardia. Nieuwpoprt verdedigde toen in de eerste het doel van Foreholte. Olga Almekinders: „Ik vond het r(l^ belachelijk. Niets ten nadele van Annelies, maar zij trail" twee weken mee, heeft anderhalf jaar geen handbal gespet heeft aangekondigd maar tweemaal in de week te komei nen. Als zij dan tegen Sittardia, voor ons een een erg belan wedstrijd, in de basis staat dan houdt het wat mij betreft* Foreholte kent dit seizoen meer keepersproblemen. Diaiu., Dam, de veelbelovende keepster die naar jong Oranje afgn"1 digd werd, brak tijdens een training haar enkel. Zij zal dV3| zoen niet meer meespelen. Geerlings moet het dus verd^a, Annelies Nieuwpoort doen. Hij zegt in haar alle vertrouv7 hebben: „Een eredivisieploeg moet twee keepsters hebb/0 heb geprobeerd te laten zien dat Olga mijn eerste keepsteiQh, Ik heb haar tegen Sittardia in de eerste helft de strafworp ten stoppen, terwijl zij ook de tweede helft gekeept heeft, '/y jammer dat ze gestopt is, maar vorig jaar had ze met Dial A zelfde problemen. Diane heeft zich bewezen. In Annelies L hetzelfde vertrouwen. De afgelopen week heb ik met de™P sters en het bestuur gepraat. Zij staan achter me". Cfê Voor Alemekinders is de kous daarmee af. „Na de wedstidoc gen Sittardia probeerde de Witte (Ellie Spreeuw) aan vragen waarom Annelies in het doel begonnen was. Da£"™ was geen gesprek mogelijk. Later heb ik nog met andere L z sters en met het bestuur gepraat. Maar zo stop ik er mee. Ik pas terug als Wim Geerlings weg is". t

Leidse Courant | 1987 | | pagina 18