Noordwijk maakt competitie een stuk interessanter"... ARC: „SUPERSLECHT i pitstekende |ag voor öuick Boys Katwijk verkleint achterstand beiden neemt afstand KRV bedwingt TAW: 0-0 Rijnsburgse Boys oogst goed in matige vertoning isse onderuit en Monster PORTTRIBUIME SeidócCou/imtt MAANDAG 23 MAAKT 1967 PAGINA 15 JN In de wedstrijd tussen FC Lisse en Mon kelen de drie goals reeds in de eerste tien minu- an de match. Het eerste doelpunt viel al in de l minuut toen Lissenaar Arie Schalk na een cor- an René van Hensbergen hard inschoot. Achter- iek, dat de ploeg van trainer Wim Eilander zelf leest was verrast door deze vroege treffer want ter presteerde het om de 1-0 achterstand maar binnen acht minuten in een 1-2 voorsprong om Igen. De resterende tachtig minuten hielden de en elkaar goed in evenwicht en was de beste voor Lisse voor Henry van der Weyden die zijn échter zag gekeerd door de keeper van Monster. LEIDEN Na de goede wed strijd van vorige week tegen Quick Boys die maar net met 1-2 werd verloren, was ARC dit weekeinde vol goede moed naar Barendrecht afgereisd. Na twee maal vijfenveertig minuten voet bal was dit optimisme totaal ver dwenen. Volgens trainer Kroese werd er zelfs „superslecht" ge voetbald en was er geen enkele speler in vorm". Hij ging zelfs zo ver om deze wedstrijd tegen Ba rendrecht als „de slechtste van het seizoen" te bestempelen. En gezien het spel van de Alphe- naren had de oefenmeester daar alle reden toe. Nadat ARC al vroeg in het duel op een 1-0 ach terstand was gekomen, leidde verdediger Jelle Kooistra de 2-0 in. Nadat de verdediger door een Barendrecht speler tegen zijn hoofd was geschopt, pakte hij de bal omdat hij in ae veronderstel ling verkeerde een vrije trap mee te krijgen. De scheidsrechter oor deelde echter anders (hands) en legde de bal op de stip: 2-0. Na rust kreeg Wilco van Leeuwen de kans om de achterstand te verkleinen maar hij stuitte op de Barendrecht-keeper. Enkele mi nuten later was reserve doelman Emiel Borst (doelman Cor Prook was in de warming-up door zijn knie gegaan en speelde alleen de eerste helft) verantwoordelijk voor de tweede pingel voor Ba rendrecht dat ook dit buitenkans je benutte: 3-0. Kort hierna werd het zelfs nog 4-0. In het laatste kwartier scoorde ex-UVS' er Paul Kluivers die na een bles sureperiode van zeven maanden voor het eerst weer speelde uit n vrije trap de Alphense treffer. Scoreverloop: 1-0, 2-0, 3-0, 4-0, Kluivers 4-1. Opstelling: Prook (Emiel Borst), Groen land, Koolstra, Peter Borst, Lammere, Kluivers, Oosterlee, Van Leeuwen, Gra- per, Key, Krommert (Koster). ?<Je Ie al en elk an I cf t Gij aatst irenfl ancy x>l n Ier Bas 7^ANSDORP Het unieke nederlaagserie van vier Lïfdat „zijn" Noordwijk duels ma8 dan inmiddels dui- t Jtt knnlnnpr NSVV Hp delÜk tot het verleden beho- r h#t Koploper WbVV de renJ(de laatste vier wedstrij den leverden Noordwijk zeven es. 2e nederlaag van het en 5en had toegebracht punten op), de achterstand op L verleidde oefen- de Numansdorpse lijstaanvoer- i jter John Eelman in der èn de streekgenoten uit lansdorp niet tot wil- Katwijk en Rijnsburg moet voor de Eelman-elf in rede lijkheid toch onoverbrugbaar worden geacht. „We hebben de competitie voor andere uitspraken. De Haar- her die met een on Slttafireking van drie sei- au»» en nu al zo'n tien jaar clubs weer een stuk interes- LÜVepter zwaait bij de santer gemaakt". -"jjanters, wenste geen Een toch wel wrange constate- oscgevolgen aan de ,8dwi knappe als verdien- zeker nu Noordwijk za- 3 weer eens aantoonde dat de ploeg wel degelijk in SirSf6e te verbinden. die top van de eerste klasse A B-24 leven van week tot week. thuishoort. Hetgeen ook niet 'M het eind van de rit zien aan de aandacht van NSVV's an wel waar we zijn uit- trainer Jaap Viergever was nen", liet Eelman het ontgaan. „Noordwijk is ge- rste van zijn tong niet woon een topper. En dat die En terecht, natuurlijk. De ploeg nu toevallig zesde staat. zegt mii helemaal niks. Dat hoort erbij in deze klasse. Een paar wedstrijden tegenslag en je seizoen is stuk". Tegenslag die zaterdag dus voor de ploeg van Viergever bleek te zijn gereserveerd. Want Noordwijk mocht dan de beter spelende ploeg zijn ge weest in Numansdorp, het was toch echt de thuisclub geweest die zich de beste kansen had verworven. De succesvolle oe fenmeester van NSVV wilde zich na afloop dan ook niet overgeven aan tactische nabe schouwingen. „Bij 1-1 hebben we drie goede kansen gehad. Als er ook maar eentje wordt benut, winnen wij deze wed strijd gewoon. En wordt er la ter door niemand gepraat over een zwakke linkerflank van NSVV". Een opmerking waarmee Viergever de zaken overigens wel erg simpel afdeed. Want ger John Marijt (Ivan Her- de linkervleugel van de Nu- mans kopte diagonaal in), de mansdorpers bleek zaterdag tweede door de aan die kant wel degelijk de achilleshiel opererende invaller Hans van de trotse lijstaanvoerder. Boom (nu was Geert-Jan Bak- niet op schei Ook al omdat spits Frank ker aanwezig om raak te knik- schild, Knoop en topscorer Ri- nie van Trigt (hij vooral) ston den echter in tegenstelling tot Knipschild en spelverdeler ken). Peter Knoop nauwelijks ver- Het is al eerder gezegd: het dedigende opdrachten kennen qua spel niet imponerende en middenvelder Wout van NSVV was in die tussentijd der Stel betrekkelijk offensief wel degelijk dreigend aanwe- is ingesteld, ontstaat er aan die zig geweest. Al had de thuis- zijde van het speelveld wel de- ploeg wel de medewerking geliik een minder sterke plek van Noordwijks goalie Dick in het NSVV-bastion. Zeker Dortmundt nodig bij de een als, zoals zaterdag het geval minuut na de 0-1 gescoorde was, die plek door de tegen- gelijkmaker. Vrije trapspecia- list Van der Stel mocht de b wat dit seizoen gebruikelijk is, rp. „Pech gehad", constateerde Viergever nog al- stander wèl wordt ingevuld. Het was dan ook niet echt toe- dan fraai om de muur hebben vallig dat zowel het openings- gekruld, Dortmundt dook toch doelpunt van Noordwijk als de bepaald onnodig over het leer vijf minuten voor tijd gescoor- heen. Het bleef echter de eni- de winnende treffer aan die ge averij die Dortmundt en de rechterzijde werd voorbereid, zijnen zouden oplopen, De eerste door de volop aan vallende rechtervleugelverdi- scheelde het inderdaad drie keer maar erg weinig. Knip- tijd nuchter. „Het zat nu eens niet tegen", wist Eelman even nuchter. Daarbij ongetwijfeld hopend dat het fortuin hem en de zijnen ook zaterdag weer zal toelachen. Want de eerste plaats op de ranglijst mag dan onbereikbaar ver lijken, een overwinning op Quick Boys kan Noordwijk weer wèl in de buurt van de top brengen... GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 27. Hermans 0-1; 28. Van der Stel 1-1; 85. Bakker 1-2. Noordwijk: Dortmundt, Marijt, Wendt, Mare Vink, Nulkes, Gerlof, Houtekamer, Bosma (Smits), Her mans (Boom), Klaas Vink, Bakker. M) I DAM 1.20.5 9.21 JüklJK AAN ZEE Voor Boys was het zaterdag kej uitstekende dag. Eerst b. «de kustformatie zelf met 07 a' an RCL. Direct na afloop 10.3'en de 150Ö bezoekers nog 2 M^eer juichen toen speaker 6. d Kulk hoorbaar enthou- ?7 5 de eerste nederlaag van !45.7y bekend maakte. De ^«•♦ijkers zijn al jaren aan kampioenschap toe en nu met nog 9 wedstrij- 2 iY00r de boeg met de Nu- 2 20Jdorpers bovenaan. NSVV fl(z5 echter nog wel een duel a (Ned. Trainer Hans van der ^heeft zijn selectie de eis ars) gelegd, dat de laatste 10 «Vrijden gewonnen moeten J2f!jen. Wat zaterdag tegen s®«) dan ook prompt gebeur- 'kVfcij het moeizamer dan (Zei 10 minuten voor tijd nog verwacht. Kees Ruis in de slotfase fede streekderby tegen zijn 1 (^JJclub RCL „in de punt" te stetren toonde Van der Zee ^•*rg duidelijk aan hoe be- looi'ijk dB organisatorische /iiet citeiten van de lange Lei- 2 j^rper zijn geworden in de iiusj'an Nieuw-Zuid. Tot een ^«Jlut of 10 voor het einde Quick Boys op een eigen- jjeel regelmatige overwin ning van 4-1 gekomen. Toen aanvallers Frenk van der Kley èn Leen van der Plas ge blesseerd uitvielen, schoof Van der Zee Ruis naar voren. Daarmee achterin een chaos achterlatend, want heel simpel maakten routiniers Peter Siera en Ben Heemskerk 4-2 en 4-3. Waardoor het nog onnodig moeilijk werd voor de thuis club. Het is bekend, dat de Racing er af en toe best hard tegenaan kan gaan. Zo ook in de eerste fase van de tweede helft. Het stond toen nog 1-0 (prima kop doelpunt van Kees van Rooy- en in de 25e minuut), dus er was nog alle eer te behalen. De Rotterdamse scheidsrechter Heil had al hier en daar te veel toegelaten en toonde zijn labiliteit aan door Martin van der Plas en Hans Braat te boe ken voor een duel, dat amper een vrije trap waard was. Ge volg van zijn weinig scherpe leiding was een grimmige sfeer in het veld, waarbij ae RCL-ers zich niet onbetuigd lieten. Pierre van Gemerden trok aan de noodrem, toen Leen van der Plas hem veel te snel af was en werd volkomen terecht naar de kleedkamer gestuurd. Ook de uitblinker bij de roodwitten, Marcel Valk, Leen van der Plas Is doorgebroken, maar Pierre van Gemerden laat dat niet toe. De overtreding leverde uvci u eumy iovöi uo de RCL-voorstoppei terecht een „rode kaart" op. Martin van der Plas zal de toegekende vrije trap vervolgens fraai verzilveren. liep tegen een boeking op, waarop hij direct werd gewis seld. Ter bescherming tegen zichzelf, want Valk baalde zichtbaar van de beslissing van Heil. De sfeer klaarde, gelukkig voor Heil, op, toen RCL op grotere achterstand werd ge zet. Frenk van der Kley knal de na 55 minuten de bal van halfhoog keihard achter het kansloze Leiderdorpsluitstuk Bert Siera. Een typische „Van Rooyen-actie" een soort lage omhaal maakte er een kartier later 3-0 van. De ge blesseerde, maar na rust inge vallen Peter Siera kopte 3-1 in, waarna Martin van der Plas het wegsturen van Van Gemerden „vierde" met een loeihard nemen van de toege kende vrije trap: 4-1. Niets aan de hand dus voor de thuisclub. Omdat na Van der Kley ook Leen van der Plas gehavend het veld verliet, hielden de blauwwitten weinig aanvallers over. Van der Zee besloot om van zijn „laatste man" Kees Ruis een kopspits te maken. Met alle gevolgen even spannend, maar het bleef van dien. Van der Zee resu- bij 4-3. meerde zelf:„Er ontstonden in- TJEERD SCHEFFER derdaad chaotische taferelen. D He. werd zelfs nog even onno- SHflffiME dig moeilijk. Waaruit bleek 0, 72. Peter Siera 3-1, 73. Martin van hoe belangrijk Ruis is voor de der Plas 4-1, 80. Peter Siera 4-2, 86. ploeg". Eerst haakte invaller Heemskerk 4-3. Sr'sfeUradtehöorrirrtiïird'r ter Siera behoorlijk naïef. Sie- pias, Arie van Duyn, Mieras, Mart ra benutte de strafschop zelf. van der Plas, Leen van der Plas Waarna met nog 4 minuten te (Zuyderduyn). Van der Kley (Jaap gaan Ben Heemskerk volledig vrii in het centrum een vnnr 2CL: Bert Siera- Van der B,Jl. v« vrij in net centrum een voor- Gemerden, Braat, Brasker (Peter Sie- zet van Ruud Boendermaker ra). Heemskerk, Valk (Roos), De Vo- ïnkopte. Het werd dus nog gel. De Roo, Van de Weteringh. dwJEN Omdat Floreant 2. n tegen Oegstgeest) en 443JO (1-1 tegen Koude- gelijkspeelden en Lei- (5-3 tegen Hazerswoudse beide punten pakte, het elftal van coach Beer- nger met 22 punten op de e plaats. Voorschoten dolf onderspit tegen ROHDA uk*, en De Sleutels versloeg 1; s1 met 4-2. Hekkesluiter :en' 68 wisselde stuivertje de Boys uit Hazerswoude met 1-0 van Jodan Boys innen. en - Hazerswoudse Boys 44)) B eerste helft speelde Lei- in isschien wel het beste i## £al sinds het begin van de i-o;>etitie. Alles lukte en van Fred Kanbier, ex 7 er Henk Landwaard en Rob Bink (2) die hier- zijn totaal op 18 bracht m helemaal vergeten dat ok nog een tegenstander et veld stond. In de twee- lelft nam het team van efenger wat gas terug en resulteerde in doelpunten Gerard van de Haas en 1 Gordijn die de stand te- .jrachten tot 4-2. Toch liet Leiden er geen twijfel over be staan wie de sterkste van de twee was. Een penalty van Ruud Boot (hij was zelf binnen de zestienmeter gevloerd) bracht de stand op 5-2. Vlak voor tijd profiteerde Alex Otto Floreant - Oegstgeest 1-1 (0- 0) Sinds André Zonneveld op het hoogste niveau van de V.V. Oegstgeest acteert, liikt het de Voskuijl-ploeg voor de wind te gaan. Ditmaal werd koploper Floreant op een gelijkspel ge houden. Het doelpunt van Oegstgeest werd uit een penal ty (Ton Werner was in het strafschopgebied onderuit ge haald) gescoord door Zonne veld. Indien Alex Strating en Zonneveld beter met de kan sen hadden omgesprongen, was de ploeg van trainer Swaak met twee punten naar Oegstgeest afgereisd. Koudekerk - DEVJO 1-1 <1- 1) Na twintig minuten stond Koudekerk via een doelpunt van Mark Bakker op 1-0. Het goede voorbereidende werk kwam op naam van Ron Pa ling die nadat hij eerst vier man had omspeeld ook de kee per naar zich had toegetrok ken. Na deze goal werd Kou dekerk steeds meer in de ver dediging gedrukt hetgeen re sulteerde in de gelijkmaker. In de tweede helft kwam er geen verandering meer in de stand. ROHDA - Voorschoten 3-2 (2-0) Door onzorgvuldigheden in de verdediging keek Voorschoten in de rust tegen een 2-0 ach terstand aan. Na rust brachten Rob Snel en Marco Ravelli de herboren ploeg van trainer Donath op gelijke hoogte. Vijf tien minuten voor tijd profi teerde het counterende RHO- DA van de aanvalsdrift van Voorschoten: 3-2. De Sleutels - DSO 4-2 (2-1) Nadat DSO de score had geo pend tekende Marcel Groe nendijk de gelijkmaker aan. Voor de thee maakte Danny Minnema de geliikmaker:2-l. Na rust kwam de ploeg uit Zoetermeer op gelijke hoogte en werd de sfeer grimmiger. Dit had tot gevolg dat twee DSO-spelers vervroegd kon den gaan douchen. Paul de Vos en Jan van der Berg maakten het kwartet vol. Leidenaar Fred Kanbier wordt achtervolgd door de verdediging van Hazerswoudse Boys. Valken '68 - Jodan Boys 1-0 té 0-0 wedstrijd met weinig was het Valkenburger Mark O-O) uitgespeelde kansen die door Duijndam die zijn ploeg al in Valken-trainer Wil Henskens Valken werd gewonnen op in- de eerste helft van de laatste sprak na afloop over „een ech- zet en karakter". Uiteindelijk plaats schoot RIJNSBURG Hoewel de moeizame 4-2 overwin ning op RKAVIC zeker niet met hoofdletters in de clubanalen zal worden bijgeschreven, waren de twee punten die Rijns burgse Boys behaalde wel erg belangrijk. NSW liep tegen de eerste nederlaag van het seizoen aan, waar door het gat tussen de lei dende N umansdorpers en de Rijnsburgers nog maar drie punten bedraagt. Met ae wetenschap dat RKA VIC niet bepaald een hoog vlieger is in de eerste klasse, dacht Rijnsburgse Boys de eer ste thuiswedstrijd in het nieu we jaar freewheelend af te kunnen werken. In de vijfde minuut kreeg de thuisclub een koude douche te verwerken toen de Amstelveners verras send de leiding namen. Een voorzet van Nico De lie man bereikte de hoogspringende Ron Steinkuhler, die Jan Blankenspoor met een spijker harde kopbal het nakijken gaf. Behoudens enkele ongevaarlij ke afstandsschoten slaagde Rijnsburgse Boys er op geen enkele wijze in de defensie van RKAVIC te verontrusten. De goed leidende scheidsrech ter Vervloet hielp de Rijnsbur gers een handje door een duw- fout op Rob Gillissen te be straffen met een strafschop. Huug Aandewiel belastte zich met het presentje, maar mikte op de lat waardoor de gerech tigheid zegevierde. De Amstelveense goalie Mi- chiel van Aken stond als een hinderlijke sta-in-de-weg tus sen de palen en hield de be zoekers middels knappe ref lexen op de been. Rijnsburgse Boys maakte de fout om te vaak de voorzet te gebruiken, ofschoon de kopsterke spits Hans Zwaan door een schor sing afwezig was. Wim Drie bergen probeerde het in de 29e minuut van afstand, maar zijn kogel werd fraai gepareerd door doelman Van Aken. Uit de daaropvolgende hoekschqp van Martin Toet kopte Drie bergen alsnog fraai raak: 1-1. Vijf minuten later was het an dermaal prijs. De lange, maar statige voorstopper Guus Tur kenburg kopte de bal voor de voeten van Aandewiel, die zijn als schot bedoelde voorzet doeltreffend verlengd zag worden door Ron Carli. Dat de pauze werd bereikt met 2-2, kwam door toedoen van Martin Toet, die op knullige wijze uitverdedigde, waarna Jan Albert Veldhuizen de ge lijkmaker aantekende. Het hard werkende, maar op voet- bal technisch gebied matige RKAVIC, verdedigde na rust met man en macht waardoor de westriid er niet beter op werd. Rob Gillissen miste in de 63e minuut een dot van een kans op twee meter van de doellijn, maar de voormalige prof was een kwartier later wel succesvol toén een kopbal van Ron Carli de lat raakte en de verder falende spits de bal voor het inknikken had. Invaller Cor Heemskerk, in het veld gekomen voor de ge blesseerde Toet, bepaalde ver volgens de eindstand op 4-2 door een voorzet van Carli bij de tweede paal af te ronden. Naast de winstpunten en het verlies van NSVV betekende de bevredigend verlopen ren: tree van Jan Hogewoning in de hoofdmacht een derde plus punt voor de Middelmorsbe- woners en dat is voorwaar een aardige oogst na zo'n weinig verheffende vertoning. JELLE RAAP Scoreverloop: 5. Steinkuhler 0-1; 29. Driebergen 1-1; 34. Carli 2-1; 38. Veldhuizen 2-2; 78. Gillissen 3-2; 82. Heemskerk 4-2. RBB: Blankenspoor; Toet (Heems kerk), Driebergen, Koet, De Kroon; Hogewoning. Arroyo. Manuputty. Gillissen (Merbis), Aandewiel. Carli. LEIDEN TAW gaat na het 0-0 gelijkspel tegen KRV weer even aan de leiding in de eer ste klasse van de afdeling Lei den. Het was het enige duel dat doorging, maar door de weersomstandigheden was het een weinig enerverende ont moeting. Het slechte veld noopte de spelers tot een Jan- ge-trappen-spelletje", waarin TAW een licht voordeel had. Mede door het uitvallen van de geblesseerde Leon van der Meijden en Jerry van der Zwaan kwam de Ter Aarse ploeg echter niet tot scoren. Kees Hoogenes en Wilco van Doorn misten opgelegde kan- Tweede klasse In deze klasse geen verrassin gen en ook geen wijzigingen in de stand. HVZ won met 1-6 de uitbeurt tegen VNL. Bij een 0- 3 stand bracht Pim Giesen VNL vlak voor rust weer enigszins terug in de race, maar bij dit ene Leidse doel punt bleef het. Voor de Heine- kenploeg scoorden Leen Dit- mars (drie keer). Bram en Ri- nus Blijleven en nieuweling Basar. Op eigen veld won SJZ nog altijd in de race voor de tweede plaats nipt met 1-0 van Kickers '69. Een gelijk spel was ook volgens SJZ-aan- voerder Guus de Koning een betere uitslag geweest. John van Weerlee benutte een straf schop. Abbenes voegde weer vijf treffers aan de 'monsterscore' van 57 toe. LFC kon daar slechts een doelpunt van Bram Brugmans tegenover stellen. Voor Abbenes scoorden Rob Cornelissen (twee keer) Erik Kattenberg en Peter Temerus; de tweede treffer was een ei gen doelpunt van een LFC- verdediger. Koploper SVOW lijkt zich hersteld te hebben van de eerste nederlaag van het seizoen tegen SJZ. De ploeg uit Oude Wetering sloeg tegen ZLC na een doelpuntlo ze eerste helft toe; Casper Klomp scoorde drie keer en Wilco Klomp (niet zijn broer) een keer (4-0). LEIDEN In de derde klasse A van de KNVB verkleinde nummer twee Katwijk (na een verdiende 0-2 overwinning op Die Haghe) het gat met lijst aanvoerder Zwaluwen Vlaar- dingen (dat met 0-3 onderuit ging tegen Lyra) tot drie pun ten en eindigde de wedstrijd tussen Zevenhoven en Ter Leede in een doelpuntloos ge lijkspel. Die Haghe Katwijk 0-2 (0- 0) De eerste vijfenveertig minu ten werden er door beide elf tallen weinig uitgespeelde kansen gecreëerd en speelde de strijd zich voornamelijk af op het middenveld. De tweede helft profiteerde de ploeg van oefenmeester Peter Ciere slim van de plotselinge aanvalsdrift van Die Haghe. De eerste Kat- wijkse goal kwam op naam van Adri Nijgh die na een hoekschop van Cor Haasnoot goed inschoot Vlak hierna had Cor Haasnoot de mogelijk heid om de score te vergroten maar zijn inzet belandde tegen de paal. Enkele minuten later besliste Jaap Guijt de partij via een stiftbal definitief in het voordeel van de Katwijkers en bepaalde de eindstand derhal ve op 0-2. Zevenhoven - Ter Leede (H) In een leuk duel voegde hek kesluiter Ter Leede ditmaal een puntje toe aan het schame le totaal. Eric Grosman had de score zelfs kunnen openen voor de ploeg van trainer Blij leven ware het niet dat zijn schot de lat schampte. In de tweede helft werd Leo Aart- man binnen de zestienmeter nog gevloerd door Lissenaar Pieter van der PLas maar wei gerde de scheids de bal op de stip te leggen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15