Delta Lloyd gaat verliesgevende risico's beperken Gunstig bedrijfsnieuws blijft toon aangeven Nieuwe prijzenslag op route Schiphol /Londen Beurs van Amsterdam Tinbergen-instituuW leidt economen op tot onderzoeker h ECONOMIE QeidóaOowtatd VRIJDAG 20 MAART 1987 PAGIM Nog geen besluit duikboten-order RIAAD Saoedi-Arabië heeft klaar blijkelijk nog niet besloten bij welk Westeuropees land het duikboten zal bestellen voor zijn marine. De Saoedi- sche kroonprins Abdullah zei gisteren in een vraaggesprek met het Koeweitse weekblad al-Majales dat zijn land wa pens koopt die aan de behoeften van het koninkrijk voldoen en waaraan geen politieke voorwaarden zijn verbonden. De kroonprins leek daarmee berichten in de Westduitse pers-tegen te spreken, dat de keus van de Saoedische marine zou zijn gevallen op Franse onderzeeërs. Naar de miljardenorder dingen werven uit de Bondsrepubliek, Groot-Brittan- nië. Frankrijk, Italië en Nederland. Dubbele winst bij Van Nelle ROTTERDAM Van Nelle heeft vorig jaar een nettowinst behaald van 10,4 miljoen tegen 5,67 miljoen in 1985. Dit staat in het jaarverslag van het koffie- ,thee- tabak- en chocoladeconcern. Het bedrijfsresultaat steeg van 22,4 miljoen tot 29,4 miljoen. De om zet daalde van ƒ638,9 miljoen tot 626,6 miljoen. De daling was het gevolg van de verzelfstandiging van een groot deel van de zoetwa- rengroep. Bij Van Nelle werkten aan het einde van het jaar bijna 1300 mensen. Van Nelle werd in 1985 weer zelfstandig na deel te hebben uitgemaakt van het Ame rikaanse concern Nabisco Brands. KBB komt met claimemissie AMSTERDAM Koninklijke Bijenkorf Beheer KBB komt met een claimemissie. Het bezit van vijtien bestaande toonde raandelen, certificaten of 10 procent cu mulatief preferente winstdelende aande len op naam geven recht op de aankoop van een nieuw stuk van f 20 nominaal tegen 100. De AmrobanK en de ABN hebben de emissie overgenomen, aldus KBB. Het gaat om 207.031 (niet-royeer- bare certificaten van) gewone aandelen aan toonder en 392.842 (certificaten van) 10 procent cumulatief preferente winst- delende aandelen op naam. De claim- handel zal plaatsvinden van 24 maart tot en met 3 april, de dag van de inschrij ving. Storting op de nieuwe stukken moet op 21 april plaatsvinden. De Korte bepleit verdere sanering staalproduktie BRUSSEL - Minister De Korte (Economi sche Zaken) heeft gisteren in Brussel een verdere sanering van de Europese staal produktie bepleit. Volgens de minister lei den de voorstellen van de Europese staal industrie ertoe dat ongeveer 15 miljoen ton wordt „weggesaneerd", terwijl onge veer het dubbele nodig is. Een verminde ring van de overschotcapaciteit met 30 miljoen ton is ook wat de Europese Com missie voor ogen staat. Maar binnen de EG zitten nog lang niet alle lidstaten (Duitsland, Frankrijk) op deze lijn. Rank Xerox uit Zuid-Af rika NEW YORK Rank Xerox Ltd, de Britse dochter van de Amerikaanse fabrikant van fotokopieermachines Xerox Corporation, heeft besloten haar vestiging in Zuid-Afrika- te verkopen aan Fintech, een dochter van het Zuidafrikaan- se elektrotechnische concern Altron. De beslissing is geno men omdat het bedrijf onte vreden is over de politieke en sociale situatie in Zuid-Afrika. Rank Xerox South Africa heeft 800 werknemers in dienst, waarvan veertig pro cent niet-blanken. Actie bel met Shell Op het Binnenhof is gisteren een telefoonactie tegen de ac tiviteiten van Shell in Zuid-Afri- ka van start gegaan. De ka merleden Hans Kombrink en Jacques Wallage (beiden PvdA), IK V-secretaris Mient- Jan Faber en secretaris Jan- Nico Scholten van „Stop de Neutronenbom" pleegden de eerste protesttelefoontjes met het hoofdkantoor van Shell. NRV Holiday neemt M 2000 over VEENENDAAL NRV Holi- day heeft de reisorganisatie M 2000 in Veenendaal overgeno men. M 2000 is als touropera tor gespecialiseerd in reizen naar Griekenland en Finland en brengt daarnaast een uitge-1 breid reisaanbod, gericht op Spanje en Portugal. M 2000 heeft 27 mensen in dienst, be schikt over zeven eigen reis bureaus en heeft een omzet van bijna 30 miljoen per jaar. Het is de Dedoeling dat M 2000 binnen NRV Holiday als zelf standig bedrijf blijft opereren. Hoge functionaris IMF neemt ontslag WASHINGTON C. David Finch, hoofd van de afdeling deviezen en handelsbetrekkin gen van het Internationale Monetaire Fonds (IMF), neemt eind deze maand ontslag na 37 jaar bij het fonds te hebben ge werkt. Finch, Australiër van geboorte, is het niet eens met de voorwaarden waarop het IMF leningen heeft verstrekt aan enkele landen. Hij meent dat het fonds onder druk van de Verenigde Staten krediet geeft tegen voorwaarden die soepeler zijn dan gebruikelijk. VEEMARKT UTRECHT (19-3) SLACHTRUNDEREN: (gulden per kg gesl.gew.) Aanvoer 1310, waarvan 150 stieren. Stieren 1e kwal. 7,75-8,40, 2e kwal. 6.70-7,60. vaarzen 1e kwal. 6,80-7.70, 2e kwal. 6.20-6.80, koeien 1e kwal. 5.65-6,75. 2e kwal. 5,35-5,55. 3e kwal. 5.15-5,35. worstkoeien 4,65- 5,15. Handel stieren rustig, prijzen iets lager, koeien redelijk, prijzen ge lijk. GEBRUIKSRUNOEREN: (gulden per stuk) Aanvoer 220, waarvan 24 graskalve ren. Melk- en kalfkoeien 1e soort 1850-2350, 2e soort 1575-1850. melk- en kaltvaarzen 1e soort 1550- 1925, 2e soort 1275-1600. guste koeien 1e soort 1300-1800. 2e soort 900-1400. enterstieren 1600-2200, pinken 975-1175, graskalveren 750- 1075. Handel koeien redeljk, prijzen gelijk, pinken redelijk, prijzen gelijk, kalveren redelijk en gelijk, enterstie ren redelijk en gelijk. NUCHTERE KALVEREN: (gulden per stuk) Aanvoer roodbont 248. Stierkalf 375- 660, stierkalf extra kwal. 660-750, vaarskalf 250-400. Aanvoer zwart bont 1250. Stierkalf 250-400. stierkalf extra kwal. 425-475, vaarskalf 150- 275. Handel roodbont goed. prijzen hoger, zwartbont goed en hoger. VARKENS: (gulden per kg lev.gew.) Aanvoer 473 varkens. Slachtvarkens 2,45-2,50, zeugen, 1e kwal. 2,30-2,35, 2e kwal. 2,20-2,30. Handel vlot, prij zen prijshoudend. Er werden 11 big gen aangevoerd. SLACHTSCHAPEN- EN LAMMEREN: (gulden per kg gesl.gew.) Aanvoer 2150. Schapen 5,00-7,00, lammeren (rammen) 8,00-11,00, lam meren (ooien) 7,00-10,50, (gulden per' stuk) schapen 150-180, lammeren (rammen) 190-275, lammeren (ooien) 170-210. Handel schapen slecht en lager, lammeren matig en prljshou- GEBRUIKSSCHAPEN-. LAMMEREN EN GEITEN: (gulden per stuk) Aanvoer gebruiksschapen- en lam meren 182. Weldelammeren 130-200. Handel matig. Aanvoer geiten 13. Geiten 30-110. Handel gelten rustig en iets hoger. BRITISH MIDLAND WIL MEER ZAKENREIZIGERS AANTREKKEN toeristen. De Nederlandse za kenman zit nog vast aan „zijn" KLM. We verlagen daarom de tarieven nu zo sterk, dat hij niet meer om ons heen kan. Uiteindelijk zal toch ook in nd AMSTERDAM British Midland heeft gisteren een nieuw offensief geo pend in de concurrentie strijd op de drukste lucht vaartroute van Europa: Nederland de portemonnee de Schiphol/Heathrow. Mid- doorslag moeten geven Niet land, dat sedert september ^tTX 32 vorig jaar regelmatige een Jenmalige stunt. lijndiensten tussen beide Nieuw in de British Midland- luchthavens onderhoudt, service is het drie dagen-re- verlaagt zijn tarieven voor tourtarief van 428 gulden, dat zakenreizigers eind deze het dagretour van 511 gulden maand met 33 tot 45 pro- Sn'derzo^ heeTÏ.^ cent. Een jaarretour zon- wezen dat veel zakenreizigers der beperkingen gaat 496 één of twee nachten in Enge- gulden kosten, ruim 230 land blijven alvorens ze terug gulden minder dan het vliegen. KLM-tarief of het retour- tarief van de Britse maat schappij British Airways. Op de komst van British Mid land op het Nederlandse lucht vaarttoneel werd vorig jaar nogal lauw gereageerd. KLM en British Airways verlaagden hun tarieven een fractie, zodat ze net rond het niveau van Midland kwamen te liggen. De opvatting yan de Britse maat schappij dat het mogelijk moet zijn voor een toeristenklasse- tarief de service te bieden van de (duurdere) zakenklasse, werd niet overgenomen. Volgens regionaal manager Max Hunt heeft de nieuwe lijndienst met maar één klasse zich redelijk positief ontwik keld. Alleen heeft de Neder landse zakenman de service van Midland tot lichte teleur stelling van de staf nog niet ontdekt. De DC-9's van Mid land worden dus nog hoofdza kelijk bezet door toeristen die van de goedkoopste tarieven (168 gulden enkele reis en 296 gulden retour) gebruik maken. Deze tarieven blijven de ko mende maand op hetzelfde ni veau. Hunt: „Rond januari dit jaar hadden we ongeveer 56.000 mensen vervoerd, dat is elf procent van het verkeer op de lijn Heathrow/Amsterdam. Maar dat waren voornamelijk Directeur/eigenaar Michael Bishop van British Midland heeft de nieuwe lijn op Am sterdam ongeveer twee jaar de tijd gegeven om rendabel te worden. Uiteindelijk streeft de maatschappij naar een winst gevende exploitatie bij 15 pro cent van het totale vervoer en een bezettingsgraad van rond de zestig procent. - Een woordvoerder van de KLM merkte over de nieuwe tarieven op dat het deze con current „kennelijk niet naar den vleze gaat, anders zou een zo drastische tariefsaanpassing niet worden doorgevoerd". British Airways kon nog geen reactie op de nieuwe tarieven geven. PAUL KOOPMAN Cao-overleg bij ECT afgebroken ROTTERDAM De cao-on derhandelingen, bij het contai neroverslagbedrijf Europe Container Terminus (ongeveer 1400 werknemers) in de Rot terdamse haven zijn gister avond afgebroken door de werkgeversdelegatie. De ha venwerkgeversvereniging SVZ, die optreedt als contract partner, heeft de bonden van daag officieel een „exact ge formuleerd" eindbod voor een driejarige cao met het verzoek die aan de leden voor te leg gen. De Vervoersbond CNV (ongeveer 100 leden bij ECT) zal hieraan gehoor geven en het eindbod met een positief advies aan de leden voorleg gen, zo zei bestuurder C. Zwij- nenburg. De Vervoersbond FNV (ongeveer 750 leden) wijst het eindbod van de hand. „Wij zullen onze leden hier kond van doen en proberen vervolgens in overleg met hen zelf een eindaanbod te formu leren", aldus C. van Nimwe- gen van de Vervoersbond FNV. HOGERE PREMIES BIJ TE VEEL INBRAAK AMSTERDAM De verzekeringsmaatschap- slecht. Zoutendijk: „We den ken dat het zo'n 50 miljoen beter moet zijn willen we t—v ia Ti j j. oeier muei £ijn wiuen wc pij Delta Lloyd gaat pro- kunnen zeggen dat we het beren de verliezen van njet z0 slecht hebben ge- het schadebedrijf te ver- daan". Hij wilde niet precies vertellen wat de uitkomsten van het onderzoek van McKinsey waren en wat Del ta Lloyd daar nu precies mee aan het doen is. „Ik ga de concurrentie niet vertellen wat onze sterke en wat onze zwakke punten zijn". minderen door het afsto ten of beperken van blij vend verliesgevende risi co's. Daaronder vallen individuen, maar ook kleine groepen van bij voorbeeld winkels waar- in zeer vaak wordt inge- broken. Zij zullen veel ™aa r°"° °n meer premie moeten be talen of naar een goed kopere maatschappij overstappen. Delta Lloyd gaat op nog veel meer fronten de zaken beter aanpakken. De verande rende marktomstandig heden en de slechte re sultaten noopten daartoe, zo bleek gisteren bij de presentatie van het jaar- verslag uit de woorden Overwogen wordt nu om van bestuursvoorzitter diefstal daar uit te halen, zo dat ook automobilisten uit wier auto spullen worden ge stolen of die hun auto zelf kwijtraken een opslag op hun lichten door het organi- premie krijgen. Delta Lloyd zei nog dit jaar maatregelen te verwachten om de verze kering van auto's iets minder verliesgevend te maken. De gezamenlijke verzekeraars denken aan verhoging van het eigen risico en een wijzi ging in het bonus/malus-sy steem. Volgens dat systeem behoeven goede riiders min der premie te betalen en au tomobilisten die vaak schade claimen meer. Voor een aan tal zaken gaat die regeling niet op, onder meer voor diefstel. dr. G. Zoutendijk. De maatschappij heeft zich daarom ook laten door- satie-adviesbureau McKinsey. Op schadeverzekeringen leed Delta Lloyd een verlies van ƒ30 miljoen en hoewel dat minder was dan in 1985 33 miljoen) is het nog steeds zal er zeker niet toe overgaan geen autoverzekeringen meer in grote steden aan te nemen, zoals de Zwitserse verzekeraar Winterthur heeft gedaan. Op den duur kunnen ook maatregelen voor de ziekte kostenverzekering niet uit blijven, meent Walstra. De laatste jaren proberen steeds meer verzekeringsmaat schappijen jongeren, die een laag risico vertegenwoordi gen, te trekken met lage pre mies. „Er zal een zekere mate van herstel van solidariteit tussen jongeren en ouderen moeten komen, want zo gaat het mis", aldus Walstra. De top van Delta Lloyd meent dat die solidariteit wettelijk zal moeten worden afge dwongen. De levensverzeke ringen vormen een zonnige kant van het verzekeringsbe drijf, maar ook hier wordt de concurrentie scherper, omdat steeds meer nieuwe en bui tenlandse verzekeraars zich op de markt werpen. Maar ook binnen Delta Lloyd zelf liggen problemen, zo blijkt uit een interview met bestuursvoorzitter Zoutendijk in het sociaal jaarverslag. Hij vindt de bedrijfscultuur bij Delta Lloyd nog te veel geba seerd op de „soft society" van de jaren zeventig. Mensen die er met de pet naar gooien worden te tolerant behan deld. „Wij zijn niet hard ge noeg, ook niet naar de eigen medewerkers toe", aldus Zoutendijk. Een aantal mede werkers zal overplaatsing te wachten staan, andere afde lingen zullen moeten worden afgeslankt, maar collectieve gedwongen ontslagen zullen niet plaatsvinden. Braks wil prijzen landbouw verlagen DEN HAAG De EG-land- bouwprijzen moeten met zes procent omlaag. Het voorstel van de Europese Commissie om de prijzen te bevriezen dan wel heel licht te verlagen is niet genoeg, zo zei minister Braks (Landbouw) gisteren in de Kamer. De EG-landbouw- ministers moeten eind maart beslissen over de prijzen. Braks wil proberen de prijsda ling bij de akkerbouw te be perken. Volgens de minister zijn de kosten van de boeren nu zo laag en de inkomens zo goed dat een forse prijsdaling kan. Hij verwees onder meer naar het ruimhartige prijsbe leid in de laatste jaren. Vol gens Braks is de inkomens doelstelling te lang als priori teit in de EG gehanteerd. Dat moet nu een marktgericht be leid zijn. De prijsdaling voor de boeren in ons land die op treedt door het afschaffen van exportsubsidies (MCB's) met 2,5 procent noemde Braks „marginaal". Vier miljard speciale beleningen AMSTERDAM Voor de pe- riode 20 tot 25 maart heeft De Nederlandsche Bank vandaag speciale beleningen van 4Ó03 miljoen toegewezen. De rente was onveranderd 5,3 procent. Uit de geldmarkt is vernomen dat op inschrijvingen voor de eerste ƒ250 miljoen 100 pro cent is toegewezen en op hoge re bedragen 30 procent. Een wisselvallige beursweek ligt achter ons. Maandag over heersten de koersverliezen. Dinsdag werd die lijn in ver zwakte mate doorgetrokken, maar woensdag veranderde het beeld volledig. De stem ming is vriendelijk en door de grote kooplust gaan de koers winsten sterk naar boven. Gis teren werd de beurs gecon fronteerd met de uitslag van de verkiezingen, die voor de regerings-coalitie niet gunstig zijn verlopen. Zo op het oog trok het beleggende publiek er zich weinig van aan. Het alge mene ANP-indexcijfer kon gisteren nog een fractie oplo pen tot 277,1, waarmee de winst van woensdag geconsoli deerd werd. Alleen gistermid dag overheerste plotseling een verkoopdruk, die niet in het om kwart over één vastgestel de indexcijfer weerspiegeld wordt. De stroom bedrijfsberichten werd veelal met enthousiasme ontvangen. Slechts een enke ling stelde de beurs teleur. An dermaal blijkt dat het bedrijfs leven vorig jaar goed geboerd heeft, dat de winsten zijn ge stegen, maar dat de winst per* aandeel door een gegroeid ka pitaal niet in dezelfde mate groeide als de totale winst. Vaak profiteren aandeelhou ders door een hoger dividend. De nieuwe bedrijfsberichten bevestigen ook nog eens, dat ondernemingen die met dol lar- en pondenlanden handel drijven, door de valutaverlie- Het Damrak was gisteren een speelbal van speculanten. De golf bewegingen gingen gepaard met veel handel. De totale omzet kwam uit op f 1,9 miljard. Koninklijke Olie nam ruim300 mil joen voor zijn rekening. De drukke obligatiemarkt was vriende lijk van toon. Unilever zag een winst van ruim /5 op 556 te loorgaan en via547,50 kwam het slot op f550. Heineken sloot op170. Elsevier gaf 6 prijs op249ABN maakte het even eens bont metf 9 verlies op f497 en Océ-Van der Grinten daal de/7 tot f 390. Fokker werd eerst speculatief aangeboden tegen 45 en het slot kwam op 47,50 (min 2). Nijverdal-Ten Cate lag 3 lager aangeboden op 117. zen een zware tol betaald heb ben. Onduidelijker wordt de ver wachting van het lopende jaar. Tal van ondernemingen ach ten het mogelijk, dat de te be halen winst op zijn minst ge lijk zal zijn aan die van vorig jaar. Weinigen durven te voor spellen, dat de winst nog gro ter zal worden. De verwach tingen van Japan en West- Duitsland zijn niet moedge vend. Andere donkere wolken vormen de zich verslechteren de handelsbetrekkingen tussen de Verenigde Staten en de Eu- romarkt. In Wall Street werden nieuwe all-time records gevestigd. Op vallend was de belangstelling voor de oliefondsen, een ge volg van gestegen olieprijzen op de wereldmarkten. Ook Koninklijke Olie kon daarvan profiteren, niettegenstaande de weer onder druk gekomen dollar. Ook Unilever werd ge kocht, vooral woensdag. In de vervoershoek hield de KLM zich erg rustig. En van Holland Amerika Lijn, geves tigd in de Verenigde Staten, kwamen we aan de weet dat de winst 10 procent is gestegen tot goed 44 miljoen dollar. Weinig opwindends bij de ban ken en de verzekeringsmaat schappijen. Meer variatie was er in de uit geverssector. In de afgelopen weken was al bekend ge maakt, dat vorig jaar Kluwer de winst 55 procent kon op voeren tot 46 miljoen gulden, de VNU ging 15 procent met de winst omhoog tot 75 mil joen gulden en Wolters 36 pro cent tot 30 miljoen gulden. Deze week annonceerde Audet een winststijging van 43 pro cent tot bijna 20 miljoen gul den en Elsevier een stijging van de winst met 21 procent tot 123 miljoen gulden. Van de vele andere gunstige bedrijfsberichten noemen we Koninklijke Nederlandse Pa pierfabrieken (het dividend gaat van 5 gulden naar ƒ5,50) en Nutricia (dividend stijgt van 4,40 tot 5,-). Grolsch kon de winst 11 procent opvoe ren tot 22 miljoen gulden en Holec ging 30 procent omhoog tot 10,75 miljoen gulden. Beide bedrijven verhoogden ook het dividend. En tot slot: de winst van Geveke Electronics steeg 87 procent, van HCS Techno logy 45 procent en van VRG bijna 28 procent. Goed nieuws dus. Maar het was niet alles goud wat er blonk. Bij aannemings bedrijf IBB Kondor zakte de winst, terwijl bovendien ge zegd werd, dat de winst van 1986 dit jaar moeilijk te evena ren zal zijn. Ook aannemings maatschappij Hollandse Beton Groep boekte een lagere winst (min 20 procent). De obligatiemarkt houdt zich erg rustig en zo ook het ge middelde rendement op staat sobligaties (afgelopen donder dag 6,22 pet). De Rabobank heeft inmiddels een lening van 250 miljoen gulden, met een maximum looptijd van 8 jaar, een rente van 6,75 pro cent en een koers van 100 aan gekondigd. Interessanter is de vijf jaar lopende lening van 150 miljoen gulden van DSM die een rente van 7,25 procent draagt. Het bijzondere hiervan is de storting in guldens en de terugbetaling over vijf jaar in ponden. Per obligatie wordt dan 313 pond betaald, wat neerkomt op een pondenkoers van 3,195. Is de werkelijke koers dan lager, dan heeft men een strop en is hij hoger, dan is er valutawinst te ma ken. 160.00 155.00 214.50 214.00 325.00 330.00 114.00 115.00 800.00' 800.00 212.00 210.00 109.80 109.80 131.50 130.30 191.00 1000.00 114.70 114.70 kbb c.pr. c 110.20 kbb pr 37.00 kbb pre 37.00 koppeipoort 327.00 krasnapols. 126.50 landré gün 500.00+ ail 541.00 medicoph. c 67.50 mend gans 3800.00 3 meneba c 62.00 i'dam 8.05 ra 1029.00 1 ra opr 133300. 1 ra c op 13000.0 1 ra wb 14450.0 1 vd moolen 66.50 bosk 50.00 mutti house 26.00 mijnbouw c 290.00 225.00K nagron c 43.50 naUnv.bnk 577.00 nbm-bouw 9.50 nedap 293.00+ n spr.st e 17000.0 300.00 st bankiers telegraaf c lext twenlhe 138.00 thorn dr c 40.00 hjUpcomp twkabelhc twijnstrac ubblnk unü.7 pr unil.7 pre unil.6pr unit.4 pr 220 00 541.00S 1180.00 124.50 112.50 72.50 vosk stevin 23.20 westhaven 275.00 westh. pr 350.00B woLsamc 117.50 ierkt inbn ROTTERDAM In Rotterdam is gisteren het Tinbergen jurer tuut opgericht dat veelbelovende jonge afgestudeerden i|^de economie gaat opleiden tot wetenschappelijk onderzoeker. Ifcerc instituut, genoemd naar de Nederlandse econoom en Nobeler winaar J. Tinbergen, werken de economische faculteiten vin /j Erasmus Universiteit Rotterdam, de Vrije Universiteit in'waj sterdam en Universiteit van Amsterdam samen. Het is de bedoeling dat cursisten van dit instituut als i in-opleiding (aio's) binnen vier jaar een promotie-ondeij verrichten en promoveren tot doctor in de economische wl schappen. Daarnaast zal het instituut onderzoeksprojecten wikkelen en bijeenkomsten van onderzoekers organiseren! De wetenschappelijke directie van het instituut wordt gevin door hoogleraren van de betrokken universiteiten, onder ie, zitterschap van prof. dr. B.M.S. van Praag van de Erasmusbi versiteit. Daarnaast is er een adviesraad die is samengestell topfiguren uit het bedrijfsleven, onder voorzitterschap val G.A. Wagner. Daarin hebben verder onder anderen dr. JJv Uyl van de PvdA, drs. P.B. de Ridder van het Centraalp Bureau en drs. P.J. de Vos van de FNV zitting.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 8