^jax verder in leerproces Real met moeite door IÏITSCHAKELING TORPEDO OPLUCHTING VOOR AJAX Laatste Italiaanse clubs eruit EUROPA CUP 1 EUROPA CUP 2 UEFA CUP Agnelli geeft PSV gelijk >HAN CRUIJFF: „TOCH GEBREK AAN ERVARING" pagDRT CetdaeGou/ta/ni DONDERDAG 19 MAART 1987 PAGINA 9 Brondby (DenpPorto (Por) 1-1 (1-0/0-1): 36. Steffensen 1-0. 70. Rlho 1- 1 Scheidsrechter- Nemeth (Hon). Toeschouwers: 22.000 Dinamo Kiev (SovpBesiktas Istanboel (Tur) 2-0 (0-0/5-0): 50. Blochtn 1- 0. 70 Jevtoesjenko 2-0 Scheidsrechter Thomas. Toeschouwers: 100.000 Anderlecht (BeipBayern München (Wdl) 2-2 (1-0/0-5): 32. Lozano 1-0. 56. Wohlfahrt 1-1. 73. Nilis 2-1. 88. Matthaus 2-2. Scheidsrechter: Brid ges (Gbr). Toeschouwers: 35.000. Gele kaart: Pfaff en Brehme (Bayern Munchen) en Scifo (Anderlecht). Real Madrid (SpaPRode Ster Belgrado (Joe) 2-0 (1-0/4-2): 4. Butrague- no 1-0. 61. Sanchez 2-0. Scheidsrechter: Kirschen (Odl). Toeschouwers: 100.000. Ajai (NedpMalmö FF (Zwe) 3-1 (1-0/0-1): 23. Van Basten 1-0. 61. Winter 2-0, 72. Van Basten 3-0, 81. Lindman 3-1. Scheidsrechter: Pauly (Wdl). Toeschouwers: 25.000. Gele kaart: Erlandsson (Malmö) FC Sion (ZwipLokomotiv Leipzig (Odl) 0-0 (0-0/0-2): Scheidsrechter Igna (Roe). Toeschouwers: 12.000 Torpedo Moskou (SovPBordeeuz (Fra) 3-2 (0-1/0-1): 38. Tourè 0-1 (strafschop). 49. Agasjkov 1-1 (strafschop). 59. Prigoda 1-2 (eigen doeP punt). 61. Sjirinbekov 2-2. 70. Agasjkov 3-2 (strafschop). Scheidsrechter: Galler (Zwi). Toeschouwers: 80.000. Vitosja Sofia (BuipReal Zaragoza (Spa) 0-2 (0-1/0-2): 33. Mejias 0-1, 82. Elvira 0-2. Scheidsrechter: Brummeier (Oos). Toeschouwers: 50.000. FC Tirol (OospTorino (Ita) 2-1 (0-0/0-0): 60. Muller 1-0, 78. Pacult 2-0, 86. Francini 2-1. Scheidsrechter: Fredriksson (Zwe). Toeschouwers 17.500. Vitosja Sofia-Real Zaragoza 0-2 (0-1/0-2): 33. Mejias 0-1. 82. Elvira 0-2. Scheidsrechter: Brummeier (Oos). Toeschouwers: 50.000. Vitoria Guimaraes (PorPBoruaaia Mönchengladbach (Wdl) 2-2 (1-1/0- 3): 30. Balalorz 0-1, 36. Cascavel 1-1. 71. Ademir 2-1. 86. Heitor (eigen doel) 2-2. Scheidsrechter: Valentine (Sch). Toeschouwers: 20.000. Gele kaart: Nascimento. Rui Vieira en Ademir (Vitoria); Kraus (Borrusia). Internazionale (ItapiFK Göthenborg (Zwe) 1-1 (0-0/0-0): 58. Fredriksson (eigen doel) 1-0, 70 Nilsson 1-1. Scheidsrechter: Prokop (Odl). Toe schouwers: 75.000. Gele kaart: Tord Holmgren (IFK). FC Barcelona (SpapDundee United (Sch) 1-2 (1-0/0-1): 40. Caldere 1-0, 85. Clark 1-1, 89. Ferguson 1-2. Scheidsrechter: Trischler (Wdl). Toe schouwers: 42.000. (De vet gedrukte clubs zijn doorgedrongen tot de vol gende ronde.) jemeester 1 ^'"Alkmaar legt met KNVB ,AR Burgemeester Rooze- an Alkmaar zal samen met de van de Alkmaarse politie in treden met de KNVB over pro- iering van voetbalwedstrijden. In met de eis van de burgemeester, iicodragende wedstrijden op zon- moeten worden gespeeld, de Voetbalbond wedstrijden van .gen PSV (7 april) en tegen FC it (12 mei) op dinsdagavonden isteld. Hangende het overleg met JVB wilde burgemeester Rooze- niet meedelen, of hij de AZ-wed- zal verbieden wanneer de bond grammering niet wijzigt. (Van onze correspondent Gerard Kessels) ROME Giovanni Agnelli, de machtige Fiat-baas en eigenaar van de voetbalclub Juventus, heeft in de zaak-Gullit partij ge trokken voor PSV Agnelli zegt best te kunnen begrijpen dat PSV verbolgen is over de wijze waarop AC Milan de sterspeler van de Nederlandse club benaderd heeft. In een interview met de Corriere della Sera oefent Agnelli kri tiek uit op president Silvio Berlusconi van Milan. „Berlusconi had eerst met PSV moeten praten en dan pas met Gullit", aldus Agnelli. Juventus is nooit op die manier opgetreden, bezweert Agnelli. „Maar", zo voegt hij eraan toe, „als Juventus met zijn correcte houding spelers zou mislopen waar de club grote be langstelling voor heeft, dan vraag ik me af wie er uiteindelijk gelijk heeft". De Fiat-baas oefent ook kritiek uit op de houding van de Italiaanse clubs. Volgens hem menen ze dat buitenlandse spelers per definitie beter zijn dan Italiaanse. Hij betwijfelt in dat verband ook of Gullit zo'n goede investering is voor AC Mi lan. Rahn: „Bijna rond met PSV''' EINDHOVEN De West- duitse international Uwe Rahn heeft gisteren ver klaard, dat de onderhande lingen over zijn mogelijke transfer naar PSV in de laatste fase verkeren. „Ik ben zo goed als rond met de club", verklaarde de 24- jarige speler van Borussia Mönchengladbach. Voor zitter Ruts bevestigde dat PSV gesprekken heeft ge voerd met de aanvaller. Volgens hem is echter geen sprake van overeenstem ming. Zeven fans Bayern aangehouden BRUSSEL Zeven aan hangers van Bayern Mün chen zijn gisteravond voor het begin van het Europa Cup-duel tegen Anderlecht aangehouden. Ze hadden in de omgeving van het Heizel- stadion vernielingen aange richt. Volgens een woord voerder van de politie zullen de zeven vermoedelijk snel op vrije voeten worden ge steld. Heracles heeft bestuur ALMELO Het voortbestaan van SC Heracles is verzekerd. Nadat vrijdag de co-s- ponsors zich reeds voor de komende twee seizoenen garant stelden voor ongeveer een miljoen gulden, is kandidaat-voorzitter Hannink er gisteren in geslaagd een be stuur te formeren, waarmee aan de eis van de geldgevers werd voldaan. DEN HAAG De kwart finale van het Europese bekertoernooi voor lands kampioenen is een ronde geweest zonder verrassen de resultaten. Bayern München, Dynamo Kiev, Real Madrid en FC Porto plaatsten zich gisteravond voor de halve eindstrijd. Hetzelfde kwartet werd al direct na de loting getipt als favoriet voor een plaats bij de laatste vier. De marge waarmee Leo Been hakkers Real Madrid doorging naar de volgende ronde, was minimaal. Nadat de „Konink lijke" twee weken geleden in Joegoslavië met 4-2 had verlo ren van Rode Ster Belgrado, versloegen de Spanjaarden gis teren de legerploeg in het Ber- nabeu-stadion voor 100.000 toeschouwers met 2-0, door doelpunten van Butragueno en verdediger Sanchis. Dank zij de twee doelpunten in Joego slavië gescoord gaan de Madri- lenen verder en mag Been hakker zich voorlopig veilig wanen. Immers, in Spanje is een trainer nooit lang van zijn baan verzekerd. Het succes van Porto kwam eveneens niet zonder proble men tot stand. Bröndby uit Kopenhagen, eigenlijk de eni ge onverwachte kwartfinalist, leek voor eigen publiek een verlenging af te dwingen. Aan een doelpunt van Filho in de zeventigste minuut had de Portugese kampioen genoeg. Op een kleine zege in de eer ste wedstrijd volgde in Dene marken een gelijkspel (1-1). Dynamo Kiev deed het rustig aan tegen Besiktas (2-0) en Bayern München hield Ander lecht op 2-2. München voltooide zijn wraakactie op Anderlecht De ploeg van trainer Arie Haan zorgde vorig seizoen voor de uitschakeling van de Beierse ploeg. Dit jaar waren de rollen omgedraaid Op het vernede rende verlies in München (5- 0), liet Anderlecht een waardi ge uitslag volgen; 2-2. De Bel gische kampioen, fanatiek op jacht naar eerherstel, zette Bayern in de eerste helft zelfs met de rug tegen de muur Met de kansen sprong de ploeg echter onzorgvuldig om. Het eerste doelpunt van Ander lecht, gemaakt door Juan Lo zano, was eigenlijk geen geldi ge treffer. De spits van Itali aanse afkomst gebruikte de hand om Jean-Marie Pfaff te passeren. De Britse scheids rechter Bridges kende de tref fer toe. Roland Wohlfahrt maakte elf minuten na de rust een definitief einde aan de hoop van de 35.000 toeschou wers door te zorgen voor de gelijkmaker. De produktie werd verdubbeld door Luc Ni- lis (73e minuut) en Lothar Mattüus (88ste). Rav, ile. West beta.jv was chub Ade HAAG De ko- tegenstander van in de halve finales de strijd om de Euro cup voor bekerwin- komt vrijdag bij de uit het rijtje Loko- Leipzig, Real Zara- en Bordeaux. Bor- schakelde in de -Unie Torpedo Mos kou uit. Voor Johan Cruijff en Ajax betekende dat een hele opluchting. De technisch-directeur van Ajax liet bij de loting voor de kwartfinales al weten weinig voor een trip naar Moskou te voe len. Bordeaux, dat de eerste wed strijd won met 1-0, heeft het alleen de laatste twintig mi nuten moeilijk gehad. De Franse bekerhouder kwam twee keer op voorsprong. De eerste keer had het daarbij de hulp van scheidsrechter Galler nodig, die de bezoe kers een strafschop schonk. Middenvelder Touré gaf de koploper van de Franse com petitie het eerste ruggesteun- tje door de strafschop te be nutten: 0-1. De Zwitserse ar biter wees in de tweede helft nog twee keer naar de stip. Eerst benutte Agasjkov de kans die de gelijkmaker be tekende. Op het moment dat Bordeaux voor het eerst in de problemen kwam, stak Torpedo-verdediger Prigoda de Fransen de helpende hand toe. Hij schoot de bal in eigen doel. Binnen tien mi nuten werkten de Russen deze nieuwe achterstand weg. Sjirinbekov (61ste mi nuut) en Agasjkov (70ste), opnieuw uit een strafschop, brachten de Russische ploeg op de rand van de halve fi nales. De counterploeg uit het Oostblok had twintig mi nuten over voor het beslis sende vierde doelpunt, dat echter uitbleef. Mocht Zaragoza de volgende opponent van Ajax worden, dan kan Cruijff bij Leo Beenhakker terecht. Hij im mers was de vroegere trainer van de Spaanse formatie, die gisteren opnieuw met 2-0 van Vitosja Sofia won. On danks een optisch overwicht van de Bulgaren scoorden de Spanjaarden twee keer: eerst Lokomotiv Leipzig is de der de en meest onbekende kan didaat-tegenstander voor de Amsterdammers. De Oost duitsers, momenteel tweede in de competitie, verdedig den tegen het Zwitserse FC Sion met man en macht de in de eerste wedstrijd ver kregen voorsprong van 2-0. Sion kreeg voldoende kansen om de achterstand in te lo pen. Doelman Muller weer hield Cina, Bregy en interna tional Brigger echter van scoren. Voor de tweede keer in het bestaan bereikte de Oostduitse club de halve fi nales van een Europees be kertoernooi TERDAM Het roces van Ajax is in jaar onder heer- pij van Johan Cruijff r gevorderd dan de technisch-direc- ïad kunnen denken, en magere jaren, de halve finaleplaats ijax in een Europa Tnooi dateert uit 1980, lijkt het Ne- ïdse voetbal weer op ïde weg nu Ajax zich laatste vier in het ia Cup-toernooi voor winnaars heeft ge- ten koste van het dse Malmö FF (3-1 na 0-1 verlies in 'ruijff is de opbouw ech- g in volle gang, want: halve finaleplaats is de stap op weg naar de opkomst van het na- voetbal". Het is de iche baas eigen ook na kritisch te blijven. En onder reden, want on- het voortdurende veldo- :ht dreigde de bekerhou- h toch nog haast te ver eren. Nadat de in Mal- gelopen achterstand van s weggewerkt en in een rong omgebogen, ging een foutje van Menzo, 3-1 leidde, toch nog bij- „Ik ben niet ontevre- •er ons spel. Maar toch het gebrek aan ervaring boven na die 2-0 en ook na die te- die tot 3-1 leidde, dat ze hinkten op twee Daardoor gaven we uit handen en moest ingrijpen, door ze te sturen. Dat is ploeg echter ook be- leerzaam". de tegenstander op- waarmee de halve ii- ilaats alsnog in gevaar /an 3-2 had opgeleverd, nu ervaring", al- later. „De laatste gaven we enkele voorzetten, terwijl we doelpunt meer hoefden k om de volgende ron- bereiken. John van 't had wel door hoe er espeeld moest worden, de bal bij de hoekvlag kreeg een vrije alles bij el- minuten. Dan ben bezig". Marco van Basten, met doelman Jan Moller aan zijn voeten, viert zijn tweede en Ajax' derde treffer. Invaller „Arie" Winter (links) zorgde kort tevoren voor het tweede Amsterdamse doelpunt. Roy Hodgson ijn spelers in alle eerlijk- 3354 slechts een pluim geven voor de serieuze wijze waarop ze weerstand hadden geboden. Aan de oppermachtigheid van Ajax kleefde ook volgens hem geen vraagtekens. „We kun nen er slechts trots op zijn dat we Ajax hebben gedwongen alles uit de kast te halen. We speelden gewoon goed en heb ben het nooit opgegeven, maar Ajax gaf ons eenvoudigweg te weinig mogelijkheden te voet ballen zoals we willen". Telde de samenstelling van Malmö nauwelijks verrassin gen, de Ajax-formatie wel de gelijk. De grootste was de ze ventienjarige scholier Dennis Bergkamp. De debutant groeit op de rechtervleugel uit tot het nieuwste raspaardje van Ajax. Zijn directe tegenstander Torbjörn Persson was diep in de tweede helft compleet leeg- gespeeld door de wendingen Van Basten: „Missen strafschop niets bijzonders AMSTERDAM Marco van Basten, Europees topscorer, is moeilijk van zijn stuk te krijgen. Gisteren miste hij, bij de stand 1-1, een straf schop tegen Malmö. „Niets bijzonders", reageer de de spits na afloop. „Ik had er gewoon alle vertrouwen in, dat we Malmö toch zouden uit schakelen. We waren veel beter. Ik heb die strafschop genomen, omdat ik het meeste kre diet heb bij het publiek. Als ik mis, dan wordt er niet zo'n ophef van gemaakt. Ik wou die bal strak inschieten. Niet zo hoog. Maar dat liep wat uit de hand. Van Basten, die zijn persoonlijke score in de Europese bekerduels van acht tot tien opvoer de, wilde niet lang stilstaan bij zijn eigen top prestatie in het duel tegen de Zweden. „Mijn rol is onbelangrijk, het resultaat is het enige dat telt. Of het mijn beste Europese bekerduel is geweest? Tegen Bohemians Praag heb ik twee jaar geleden zeker zo goed gespeeld. Ik was een beetje verbaasd over de tegenstand. In Zweden was dat centrale duo veel beter. Nu kreeg ik veel ruimte. Ik had lastiger obstakels ver wacht". inviel, heb ik wel lekker ge speeld, maar dat zei me niets. Ik dacht aan Winter of aan Bosman. Vanaf dat ik het club was: „Ik had er natuurlijk hoorde, tijdens de voorbespre- frêle rechtsbuiten af. „Als je al nooit op gerekend. In het laat- king 's middags, ben ik zenuw- die mensen hoort en ziet, voel ste kwartier in Malmö, toen ik achtig geweest. Ik had ook nog je ook nauwelijks vermoeid- van zijn veel jongere oppo nent. Het talent uit Amster dam-west, voor wie Feyenoord het verleden de favoriete nooit voor zoveel mensen, een vol stadion, gespeeld" Eenmaal binnen de lijnen vie len de zenuwen al snel van de heid. Ik zoek inderdaad steeds weer die tegenstander op, ja, want ik ken wat dat betreft geen echte angst. Er is altijd tegen me gezegd, dat ik vanuit m'n eigen capaciteiten moet voetballen". Een opvatting die bij AjaJc al lange tijd opgeld doet en weer vruchten begint af te werpen ISTVAN KÖVI Ajax - Malmo 3-1 (0-0): 23. Van Bas ten 1-0, 60. Winter 2-0, 72. Van Bas ten 3-0, 81. Lindman 3-1. Scheids rechter Pauly (Wdl). Toeschouwers: 25.000 (uitverkocht). Gele kaart Er landsson. Ajax: Menzo; Blind, Rijkaard, Spel- bos, Silooy; Bosman (Winter), Wou ters, Mühren; Bergkamp (Boeve), Van Basten, Van 't Schip Malmö FF: Möller; Andersson, Borg, Jonsson, Persson, Arvidsson (Emi- novski), Engqvist, Erlandsson, Pal mer; Larsson, Lindman. DEN HAAG Met de uitschakeling van Inter Milan en Torino zijn de laatste twee vertegen woordigers van het rijke Italiaanse voetbal uit de Europese beker verdwe nen. FC Tirol, de toekom stige werkgever van Ernst Happel, slaagde erin de club van Wim Kieft, Tori no met 2-1 te verslaan. En omdat Göteborg Inter in Italië op 1-1 hield, viel ook het doek voor deze roemrijke club. Gebrek aan schotvaardigheid Alessandro Altobelli van Inter Milaan wordt belaagd door twee Zweden. hield deze ploeg van een halve finaleplaats. Alto belli kreeg een drietal fraaie kansen, maar sprong daar uiterst on zorgvuldig mee om. Dundee United zorgde met de eliminatie van FC Barce lona voor de grootste surpri se. De manier waarop dat ge beurde was ronduit sensatio neel. In de laatste vijf minu ten werden de Catalanen in het eigen Nou Camp wegge- gespeeld. Twee doelpunten beëindigden Barcelona's ver twijfelde pogingen de nega tieve marge van twee weken geleden (0-1) om te zetten Al bezet Torino de beschei den tiende plaats in de natio nale Serie A, de club van Wim Kieft wordt doorgaans hoger aangeslagen dan FC Tirol, waar de laatste jaren dank zij sponsors heel veel kan. Niettemin leidde dat nog maar zelden tot interna tionaal aanvaardbaar voet bal. Twee weken geleden werd in Turijn (0-0) een mo gelijke ommekeer ingeleid. In Innsbruck zette de met een fiks aantal shillingen ge lokte vroegere Westduitse international Hansi Muller de Oostenrijkers gisteren na een uur op voorsprong. Een effectvolle hoekschop ver dween tot verbijstering van de Italianen achter de Tori- no-doelman. Ruim een kwar tier later stond Muller aan de basis van de beslissende tref fer. Zijn pass bereikte het hoofd van Peter Pacult. Vier minuten voor tijd scoorde Francini tegen. Het gelijkspel van 2-2 bij.Vi- toria Guimaraes was voor Borussia Mönchengladbach ruimschoots voldoende voor een positie bij de laatste vier. Aangezien maar liefst negen spelers al bestraft waren met geel, was het na de thuiszege (3-0) slechts zaak niet op de Portugese provocaties in te gaan. Dat lukte aardig; alleen Krauss werd op de bon ge slingerd. De onkreukbare Schotse scheidsrechter Va lentine bestrafte drie spelers van het kwaliteitsarme Vito ria, dat eerder dit seizoen wel te sterk bleek voor FC Groningen. Anderlecht-speler Juan Lozano (rechts) passeert Lothar Matt- haeus in de confrontatie met Bayern Munchen

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9