Unicum wil verloren terrein heroveren Eerste klasse Unicum 1 Werd vorig jaar door het toenmalige hoofdklasseteam met name gewezen op de te amgeest, dit jaar gaat pr-of- ficer Wim Spierdijk daar vol ledig aan voorbij. „Het zijn de individuele kwaliteiten van Jan Siemerink en nieuw komers Jacco Eltingh en Eveline Buërmann, allen A2- spelers, en van de in top vorm verkerende Margot van Overloop die het moeten gaan maken". Daar mis schien ook nog A1-speelster Jacqueline van Wijk voor promotiewedstrijden ingezet kan worden, gaat Spierdijk ervan uit dat Leiden in 1988 weer een hoofdklasseteam rijk zal zijn. „Het kan natuur lijk altijd ergens fout gaan, maar het zal ook voor coach Peter Klein zeker een enor me teleurstelling zijn als het niet lukt". Dekker Tennis Heeft Unicum nogal wat no ten op haar zang, bij Dekker Tennis is men wat terughou dender. De Warmonders hebben dan ook wat minder ervaring op dit niveau. Als debutant in de eerste klasse heeft Dekker Tennis maar één uitgangspunt en wel het consolideren van de verwor ven positie. Coach Carel de Bruyn kan voor de nakende competitie wederom een be roep doen op Stephan Faas, Freek Tanis, Heieen van den Berg en Brigitte van der Maarel. Een welkome aan vulling in de formatie is de sterke Birgitte Pardoel, die na een Amerikaans avontuur OTC inruilt voor Dekker. Desondanks is Carel de Bruyn gematigd optimistisch over het verwezenlijken van het gestelde doel. Overgangsklasse A Noordwijk Het zal voor Noordwijk moei lijk zijn de hoge notering van de vorige competitie-afleve ring te kunnen herhalen, nu Kees Heemskerk met Tanne Sikkema naar de Mets is vertrokken en Trudy Groen man slechts in noodgevallen inzetbaar is. Els Veentjer en René van der Wilk zijn wel gebleven; Jeanlne Jünger en Eric Wong Chung zijn de nieuwelingen bij Noordwijk. Unicum 2 Is het Leidse standaardteam grondig gewijzigd, de gepro moveerde reserves hebben het team op slechts één plaats vqranderd. In de for matie van playing captain Bob van Overbeeke heeft Carla Quak plaats moeten maken voor Astrid Bouw. Handhaving moet zeker mo gelijk zijn met de inmiddels „ervaren" districtskampioen indoor Michael van den Berg, Martijn Krans en Wil den Hollander. Overgangsklasse B De Boekhorst Ook in Noordwijkerhout moet geconsolideerd wor den. Maar De Boekhorst speelt voor het eerst in haar bestaan „Overgangs B". Volgens competitieleider Duivenvoorden is de ploer van nu sterker dan die va. vorig jaar. Pieter van Meel is weg, waarvoor Leon Damen (ex-Hillegom) kwam. Antoi nette de Kroon is bovendien aan het gebleven drietal Onno van Paridon, Margot van den Haak en Colinda Voskuil toegevoegd. HANDHAVEN STAAT VOOROP BIJ DEKKER TENNIS Hillegom Competitieleider Han de Jong gaat van eenzelfde filo sofie uit als vorig jaar. De club rekent op een kampi oenschap, op een promotie wordt „slechts" gehoopt. In het eerste team was slechts één mutatie. In goed overleg heeft Fred van Trigt zijn plaats ingewisseld voor broer en C-Master 1986 Marco van Trigt. Marcel Vink, Rosemary en Madeion Verdegaal zijn gebleven. Leidse Hout In de Leidse Hout zijn alle spelers en speelsters van het eerste team gebleven. Henny Fehling, Ellen de Groot, Jan Willem Lugthart en Waldo Jansen dienen de jacht op de titel en promotie dus te openen. Vorig jaar werd zo makkelijk het kampioen schap veroverd, dat de ploeg te weinig ingespeeld was, toen het om promotie ging. Dit jaar hoopt de club op iets meer tegenstand, zodat de vorm ook in de beslissende fase aanwezig is. De Merenwijk Doordat Dave Wijnveldt (eindexamen) en Leontine Poots (meniscus) moesten afhaken, was trainer Herman van der Capellen gedwongen aanvulling van buitenaf te zoeken. „Het aanwezige jeugdig talent binnen de ver eniging is nog niet aan dit ni veau toe", zo verklaarde Van der Capellen zijn verzoek aan broer Arnold (Unicum) en aan Rijnburgse Simone den Hollander De Merenwijk te behoeden voor degrada tie. De Munnik 1 en 2 De Leiderdorpse club houdt de opstelling van team één en twee om strategische re denen nog wat versluierd. In het eerste spelen Henk Jan sen (playing coach), Christel Verwoert en Irma van See- ters, terwijl Marguérite Pati- wael en Bionda Zonderop „zeker" de aanwinsten van het tweede zijn. Wat de he ren betreft dient er nog een verdeling te worden aange bracht in het kwartet Tho mas Koemans, Mare Nagel- kerken, Mark Post en Robert van Splunter. De strategie heeft te maken met de lo ting, die vorig jaar wel erg ongelukkig was uitgevallen voor De Munnik 1. Nieuw Vennep Marcel van Rijn, Rogier Lief broer, Marijke Outshoorn en Madelijn Damen zijn nog steeds de vier, die de eer van Nieuw-Vennep hoog die nen te houden. Competitie leider Ad Schütz verwacht, dat de meeste andere teams wel zwakker zullen zijn. Waardoor handhaving op zijn minst haalbaar is. De lo ting zal verder uitsluitsel ge ven over hoe hoog de Nieuw- vennepers kunnen eindigen. OLTC Ook In Oegstgeest worden de te verwachten prestaties „opgehangen" aan de loting. Competitieleider Hooghoudt denkt overigens wel, dat OLTC ook volgend seizoen nog in deze klasse speelt. In de spelersgroep is slechts één aanvulling te melden. Naast Marcel Gerritsen, Jas per van Marwijk, Eveline Krul en Nancy Toole is nu Marco Visser vanuit het „tweede" gepromoveerd. Unicum 3 In het vorig seizoen zo suc cesvolle team heeft ex- hoofdklasser Freek van der Capellen de functie van play ing captain van Arnold over genomen. De jongste Van der Capellen verwacht dat zijn beschermelingen Carola Geerlings, Fleur Meyer, Erik Snellenberg en André Wee- nink geen problemen zullen hebben met de overstap vanuit de tweede klasse. Tweede klasse Forescate Het „eerste" van Forescate heeft een verjonging onder gaan. Bub van der Zee, Mar co Stals en Eveline Poell zijn naar „twee" verhuisd, waar door talent Mark Flei- scheuer, Martin Hoekstra en Natasja van Schayk naast Li- selotte van der Bijl op het hoogste plan zijn geplaatst. Zodat sprake is van kwali teitsverdeling over twee teams, want ook het tweede team speelt tweede klasse. Handhaving van beide ploe gen is de teams ten doel ge steld. Roomburg Competitieleider Henk Bie- kart sluit promotie niet uit. Hoewel het volgens hem bij een slechte loting flink tegen kan zitten, heeft Biekart vol doende vertrouwen in de sterkte van Roomburg 1. Wel heeft de voor Josje van der Hoeven (Merenwijk) geko men llonka van Riet een ten nisarm, wat roet in het eten zou kunnen gooien. Monique Reynierse, Rob van Marwijk en Joost van Leeuwen heb ben er tevens Jeffrey Dmple bijgekregen. TEAN De Overgangsklasse B was volgens bestuurslid Henk Hamming te hoog gegrepen. In de tweede klasse heeft hij toch weer een stille hoop op keuzepromotie. Het betreft het eerste van de Alphense club, dat bestaat uit Irma en Margo van den Oudenrijn, Richard Oskam en captain Frank Liefbroer. Mark Nagel- kerken stapte over naar De Munnik, terwijl Charles As- selbergs nu in het eerste he renteam uitkomt. Voorhout De Voorhoutse vriendenclub wórdt voor een jaartje uit el kaar „gereten". Jan van der Geest's vriendin Carien van der Meer gaat namelijk naar Los Angelos voor een uiterst plezierige marketingstage. De HEAO-studente vertrekt met een gerust hart naar Amerika, daar Jan Baan's studiegenoot Liesbeth van Bakel uit Son qua gezellig heid niet onderdoet voor haar nieuwe teamgenoten. Zoeterwoude Trokken de Voorhouters twee jaar onafgebroken met elkaar op, de Zoeterwoude- naren doen dat al drie jaar. En ook bij hen komt een LEIDEN Unicum één wenst het vorig seizoen verloren ge- gane terrein te hero veren. Gezien de kracht van de ploeg moet het inderdaad heel vreemd lopen wil len titel en promotie uitblijven. Mede-eer steklasser Dekker Tennis daarentegen, denkt niet aan de hoofdklasse. Handha ven staat dit jaar voorop. Onder de „Leidse" top ziet het er bepaald niet roos kleurig uit voor Noordwijk. De over gangsklasse A lijkt in derdaad al heel mooi voor de club die zich jaren lang de hoogst spelende vereniging uit het District Leiden mocht noemen. De re serves van Unicum lij ken eveneens goed op hun plaats in die klas se. eind aan de jarenlange trouw. Spelbreekster is Karin Berg die eind maart „eeuwi ge trouw" zal beloven. Tiny van Velzen denkt, dat zijzelf, Marcel de Bakker en Harold van Offeren „in het begin wel even moeten wennen aan Marja van Kampen, maar dat dat van korte duur zal zijn". Derde Klasse Hazerswoudse TC Het op één plaats gewijzigde viertal moet zich kunnen handhaven in de derde klas se. Ruud van der Voort, Mar cel van Willigenburg en Karin van Reeuwijk hebben al be wezen iets in hun mars te hebben, terwijl Kitty van der Mey Petra de Rijke heeft verwezen naar het tweede team. KLTV De promovendus zal in de derde klasse op meer tegen stand kunnen rekenen dan in de voorafgaande jaren het geval was. Louk Verhees, Perry Paauw, Mariëlle van der Plas en Marja van der Kolk zullen het vaandel hoog moeten houden. Lisse De bollenstrekers hielden vorig jaar flink huis in de vierde klasse en mogelijk slaagt Lisse er zelfs in om di recte promotie naar de twee de klasse te bewerkstelligen. Inge van der Loo zal de „lea ding lady" moeten zijn met in haar kielzog Elly Reeuwijk, Erik Driehuis en Onno Wem- pe. Van Nispen Het voornamelijk uit C2-spe- lers bestaande Van Nispen staat voor een zware opgave na de promotie uit de vierde klasse. De eerste overwin ning voor de Zilkenaars is al binnen, omdat de leden een nieuwe kantine hebben neer gezet. Voor het prestatieve gedeelte moeten Jan van der Linden, zoon René, Hannie van den Akker en Petra van Doorn zorgdragen. De Rijnkanters Een sterk gewijzigd Rijns- burgs team zal moeten tonen wat het in huis heeft. Mirjam Siemerink en Jaap de Leeuw vormen de jeugdige inbreng, terwijl tennissende voetballer Jack Manuputty en good-old Liz Waere de routine verte genwoordigen. Sassenheim Ondanks degradatie van het eerste team blijft Sassen heim een derdeklasser, doordat het jeugdige tweede team promoveerde. Het gaat voor Jan Hein Bader, Paul Stroes, Nicole Bader en Astrid Leyten een leerjaar worden voor wie een gunsti ge poule-indeling welkom zou zijn. Zee en Duin De degradant wil het verlo ren terrein goedmaken met Willem Taat, Maarten Lugt hart, Petra Guyt, de enkele jaren op non-actief geweest zijnde Helga den Hoed en Rini Beets. f TUU^-&HenkJan,en- Vierde klasse TV Alkemade Waar competitieleider Leo Arbman vorig jaar drie teams kon inzetten in de vierde klasse, daar zal hij het dit seizoen met één équipe moeten doen. De gebroeders Robert en Sander van der Salm, alsmede de dames Clementine van Wijngaarden en Monique van Ruiten moe ten handhaving waarborgen. Artesia Met alleen trainer Coen Wieffering in de gelederen van het team, dat afdaalde naar de vierde klasse, zal ge streefd worden naar conti nuering van het vierdeklas serschap, omdat één degra datie meer dan genoeg is. Jacqueline van der Bas (ex- Tehado), Elly Citroen en Pe ter Zwart completeren het viertal. Meerburg Meerburg heeft de zaken wat fanatieker aangepakt door bijvoorbeeld het eerste team te laten doortrainen in de winter. Of Jan van Rijn, Ar nold Vleerbos, Wendy Ver steeg en Joke van der Hey- den daar de vruchten van zullen plukken blijft nog even de vraag. Kikkers Peter Bregman van de vooral recreatief ingestelde Nieuw- vennepse vereniging ziet weer kansen voor het jeug dig standaardteam. „Vorig jaar waren we nog net een maatje te klein voor de pro motie. Dit jaar stoten we door". De sprong voorwaarts moet gemaakt worden door Monique Minnema, Sandra Klint, Ben Duwel en Marco Stork. Langeraar De club van Edzo en zuster Annette Bosma was de afge lopen competitie in het Leid se de snelst stijgende vereni ging. Vanuit de zesde klasse, waaruit promotie bij keuze was aangevraagd en toege kend, stootte men na een jaartje vijfde klasse direct door naar de vierde klasse. En volgens teamlid llonka Lek met dusdanig gemak, dat „we er weer veel vertrou wen in hebben, ook al moe ten we Michiel van Buuren missen. Maar Bart van de Bosch zal het zeker zo goed doen als Michiel". Leimuiden .Misschien is de vierde klas se wel iets te hoog gegre pen", concludeert competi tieleidster Bakker, die eraan toevoegt dat „zij zich niet zo gemakkelijk gewonnen gege ven". „Zij" zijn Cecile Cup pens, de nieuwelinge, en Jan Arie Bakker, Jan en Diny Klein, die in de vorige editie met overmacht promoveer den. Vijfde klasse Bollenpark De jongste vereniging uit het Leidse district proefde in het eerste jaar van het bestaan direct de smaak van het suc ces en promoveerde met vlag en wimpel. Het is voor de jonge parkdirecteur Dick Hulsebosch dan ook „een lo gische zaak dat Karin van 't Loo, Jolly Wijnants, Cees Admiraal en Bart Kleyne in 1987 alleen maar zeges te wachten staan". Nieuwe Sloot Doordat het eerste team de gradeerde en het tweede team promoveerde, hebben de Alphenaren ook dit jaar weer een vijfde klasseteam. Dat evenwel toch niet be staat uit het spelers van het gepromoveerde team, zoals Marieke en Anita Koeleman. Wel gekozen werden Anne Jongkind, Ingrid Tjho, Paul Bakker, Valentijn Weber (ex- Artesia), Ton Krouwels. S'70 Terwijl in Woubrugge de meeste aandacht wellicht naar het jeugdig en talent volle tweede team zal gaan, zullen de (nog) sterkere „oudjes" de vijfde klasse voor S'70 moeten behouden. Good old Cees van Driel is van stal gehaald om Stanè Nieuwstraten, Marieke Brou wer de Koning, Bert Imhorn en André van Druten daarin bij te staan. Tehado In Hazerswoude dorp is men na de onverwachte degrada tie zeer zeker niet bij de pak ken gaan neerzitten. Om zo snel mogelijk terug te keren en in de toekomst zelfs nog hoger te reiken, heeft men de bekende trainer John Noakes aangetrokken om én het eerste team te coachen én de jeugd op een hoger plan te trekken. Door het aantrekken van sponsors en de aanleg van een lichtinstal latie, wordt van Marianne, Robert Jan en Paul Everts en „nieuwkomers" Eugenie Simon en Wim van Adrichem verwacht het doel binnen zeer korte tijd te bereiken. Zesde klasse Hoogmade „We zijn afgelopen seizoen gedegradeerd en goed ook. Daarom mogen we nu blij zijn met een tweede plaats", vindt Jenny Thunnissen die „teruggezet" is naar het tweede. Meedraaien is dus het parool voor Robert Rijns burger, Annemarie Ammer- l'aan, Ans en Fred van Zeist. MVKV Daar Annemarie Jagerman en Auketien Dijkstra dit jaar wel competitie wilden spelen,- hebben de Katwijkers zich weer eens aangemeld voor de gemengde competitie. Paul Kraan, Henk Stittelaar en Giovanni Propoli vormen het mannelijk gedeelte van de formatie, die geacht wordt slechts een jaar in de laagste klasse uit te komen. Zevenhoven Door de degradatie uit de vijfde klasse houdt voorzitter Koos Schoonenwolf het er voor Zevenhoven op, dat „hoog eindigen meegeno men is". Dat geldt voor bei de zesde klasteams, waar voor gekozen kan worden uit Loni en Leo Klein, Lodewijk Otto, Nel Uyttewaal, Anne Couck, Angela Weerts, Peter Wieriks en Marco Beukman. Herencompetitie Werd vorig jaar voor het eerst sinds jaren de finale van het Nederlands kampi oenschap niet gehaald, dit jaar werpen chauffeur/coach Har Meyer en de zijnen zich weer duidelijk op als kandi daat voor de landstitel. Mey er heeft namelijk Hans Tön- jann zo „gek" kunnen krij gen zich bij hem aan te slui ten. Anne Jan van der Meer, Tommy Giberius en Eelco van Adrichem zijn de andere „meerijders". Huis ter Duin Onder het motto „Moed en vertrouwen moet je blijven houwen", gaat Noordwijker Jan van der Lippe de com petitie in. De hoogste heren klasse blijft het streven, ook ai moest in '86 een pas op de plaats worden gedaan: wel kampioen maar geen promotie uit de tweede klas- se. Het vertrouwen in Roy Mooyman, Johan van der Lippe en Eric „Manfred" de Graaf is desondanks niet ge schaad. Salvo Werd vorig jaar nog een on voorwaardelijke promotie aankondigd, door de ervarin gen wijzer geworden (wel kampioen geen promotie) ziet men Fred Rotteveel, Leo van Berkel, Henk Zonderop en Gerard Haastrecht wel kampioen worden in de vier de klasse, maar laat men promotie afhangen van een gunstige loting. Ter Aar Willem Batelaan kende de definitieve samenstelling van het eerste team, dat een stap terug, naar de vijfde klasse, moest doen, nog niet. „Met een glas bier in de hand gaan we Frank Ben- nemeer, Theo Hoogeveen, Gerard Otto, Cees Koele man, Alex van Houtert, Bert Withaar, Maurice Ublnk en ik onderling uitmaken wie de zekere weg terug gaan inzetten". Nieuwkoop „We zijn allemaal C2-spelers en daarom hebben we pro motie bij keuze naar de vorig jaar verspeelde vierde klasse aangevraagd", blikt Eric Walters vooruit. Walters gaat met Eric Langeree, Michel Zuidervliet en nieuwkomer Bert Band, ervan uit dat het behalen van de titel in de vierde klasse een peuleschil zal zijn. TV Sikkens Bij de Sikkens streeft men naar „een rondje verder" tij dens de Nederlandse kampi oenschappen zaterdag-he ren. Twee keer op rij werd de Leidse titel behaald, maar Jeroen Koppert, Hans Ekker, Koos Spek en Frank Zaal berg werden evenzoveel keer in de eerste ronde van het landskampioenschap uitge schakeld. „De eerste keer dik en in 1986 nipt, dus nu moet het maar eens gebeu ren", aldus competitieleider Van der Heuvel. Noorden In Noorden hoopt men dat het zaterdagteam het tweede lustrum in 1988 zal opsieren met het eersteklasserschap. Verantwoordelijk voor de „goede sier" is het viertal, Hanny Pieterse, Yvonne Mol- kenboer, Pim Sibbing en Ro nald Sheriff, dat vorig jaar bleef steken in de tweede klasse.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 30