Bionda Zonderop overtuigt twijfelaars Het wordt dit jaar nog mooier Toernooikalender 1987 RIJPWETERING Veertien jaar jong, ambitieus, talent vol en bereid om veel voor het tennis opzij te zetten. Deze bewoordingen zijn van toepassing op Bionda Zon- derop, kersvers B2 speel ster en het afgelopen sei zoen dominant aanwezig in de dames C-categorie. De fanatieke Rijpweteringse wil graag weten waar haar grenzen liggen en probeert die vervolgens dan ook weer te verleggen. Tot twee jaar geleden miste Bionda Zonderop altijd de boot als het ging om leerza me toernooien buiten het district Leiden of de fase trainingen binnen het dis trict. Vorig jaar kwam daarin verandering en de resulta ten bleven niet uit. „Het is vervelend wanneer je net niet bij de top hoort", aldus Bionda. „Ik viel buiten de districtsteams die landelijke toernooien speelden en trainde in de streekgroep, terwijl meisjes die nauwe lijks beter waren wei dis trictstraining kregen. Toen ik vorig seizoen uit de streekgroep werd gehaald, kwam ik in de fasetraining met Carola Geerlings, Fleur Meyer en Marquérite Pati- wael terecht. Dét waren de drie speelsters waar ik altijd van verloor". Op negenjarige leeftijd meldde Bionda zich aan bij Salvo, waar de tennismuur allang geen onbekend ter rein meer was:„Mijn ouders waren al een aantal jaar lid en omdat mijn hele familie iedere week naar Salvo ging, moest ik wel mee. Nie mand wist precies hoe je een goede backhand moest slaan, dus deed ik maar wat. Gelukkig had mijn va der een goede forehand, waardoor ik die slag goed onder de knie kreeg... Ei genlijk vond ik turnen leuker dan tennis, maar toen ik moest kiezen werd het toch tennis, omdat ik daar meer succes mee behaalde". Tot dusver hebben vier mensen zich als trainer be ziggehouden met de vor ming van Bionda. Henk Zon derop, Bionda 's vader, Al Kortekaas, Jeroen van der Sman en Peter Klein. Van der Sman was tot dusver degene, die de technische kant voor zijn rekening nam. Hij schonk de nodige aan dacht aan de verschillende onderdelen. Met name de backhand en de service van Bionda hebben een behoor lijke facelift ondergaan. „Mijn backhand duwde ik als ik sloeg en ik kon alleen maar een crossbal slaan", zegt Bionda kritisch.,, Je roen leerde mij de dubbel- handige backhand aan en verbeterde het één en an der. Nu is mijn slag vloeien der en ik kan de bal zonder moeite rechtdoor slaan. Ook aan mijn service is deze winter hard gewerkt, omdat mijn tweede opslag nergens op leek." Wie iets wil bereiken in de maatschappij of in de sport, zal in zichzelf moeten inves teren. Dit devies is ook be kend in huize Zonderop en de praktijk is daar dan ook naar. Sinds enkele maanden is Bionda een trouwe be zoekster van de tennis- school van Marcel van Rijn om haar op vastheid geba seerde spel aanvallender te Bionda Zonderop: „Ik hoop dat ik het in B een beetje kan bijbenen" makén. Maar liefst zes da gen in de week traint Bion da of speelt zij een wed strijd. Gezien het feit, dat zij nog geen zestien jaar is moeten haar ouders ervoor zorgdra gen, dat Bionda al haar sportieve verplichtingen kan nakomen. Is dat geen be zwaar? Henk Zonderop: „Ik breng Bionda altijd met de auto naar wedstrijden of trainingen. Ik vind het niet erg om dat te doen, zolang Bionda geen bromfiets heeft. Er zijn mensen die dat niet begrijpen, maar wij ge ven haar de mogelijkheid om haar sport zo optimaal mogelijk te beoefenen". De andere kant van de medaille brengt met zich mee, dat feestjes worden gemeden en er weinig vrije tijd over blijft voor andere bezighe den. Op school loopt het niet op rolletjes, zegt ze zelf, maar een diploma heeft wel de eerste prioriteit. Het vorige tennisseizoen overtuigde Bionda Zonde rop de twijfelaars omtrent haar kwaliteiten, zichzelf in de eerste plaats. In C schreef de Munnik-speelster „Het is een hele leuke club. Ik zie mezelf daar niet snel weggaan" vier toer nooien op haar naam. Voor al de prestigeslagen met C- topper Carola Geerlings wa ren boeiend, spannend en boden goed tennis. Bionda was zelf ook best te spreken over haar prestaties:,, Ja hoor, het ging erg lekker. Vooral tegen Carola, Mar- guérite en Fleur; alleen te gen die drie was ik zenuw achtig voor een wedstrijd. Mijn mooiste zege behaalde ik op Veronique Pardoel tij dens de open B-kampioen schappen van De Leidse Hout. M'n plannen? Ik pro beer ook dit seizoen weer beter te worden. En in hoop dat ik het in B een beetje bij zal kunnen benen". rollavond, waren er door Taat en Fetter Ingebracht „om eens wat anders dan anders te doen". Taat: „We wilden de sleur van het toer- nooiseizoen een beetje bre ken". Maar, laat hij onmid dellijk weten: „Het tennis heeft bij ons steeds op de eerste plaats gestaan. We hebben eerst ook aan een zo sterk mogelijk deelne mersveld gewerkt, pas daar na zijn we gaan brainstor men over de evenementen". Dat werken aan een sterk deelnemersveld, deed het duo ver van tevoren. En veelal telefonisch: „We heb ben gewoon goede B-ten nissers gebeld. In het dis trict, maar ook erbuiten. Verteld dat we een goed toernooi wilden organiseren en gevraagd of zij ook wil den meedoen. Die persoon lijke benadering sloeg dui delijk aan". Het was dus niet de rammelende geld buidel die de betere tennis sers vorig seizoen in Katwijk bracht. Taat: „Beslist niet. We werkten met rondegeld, maar echt uniek is dat te genwoordig toch niet meer". Moest Zee en Duin vorig jaar nog de concurrentie aan met het open toernooi van Nieuw Vennep, dit sei zoen staat Katwijk in de week van 3 tot en met 9 au gustus als enige „grote" toernooi in de kalender. Een prettige bijkomstigheid, meent Taat, die toch niet verwacht dat Zee en Duin 1987 even bewerkelijk zal zijn als de uitgave van vorig jaar. „Toen hebben we heel veel tijd in het toernooi ge stopt. Nu zal dat veel min der zijn. Spelers en spon sors weten na het succes van vorig jaar wat ze aan Zee en Duin hebben. Dat moet heel wat in tijd gaan schèleh". KATWIJK Het B-toernooi van het Katwijkse Zee en Duin kon vorig seizoen pro bleemloos het sterkst bezet te evenement van het Dis trict Leiden worden ge noemd. Van ver buiten het WILLEM TAAT blijven verschuiven, blijven regelen. En als klap op de vuurpijl kon de finale in het herenenkelspel B uiteinde lijk niet worden gespeeld. Door de regen. ja. We heb ben toen gezegd: dit doen we over. Al was het alleen maar om een toernooi mee te maken dat niet door re gen woröf geteisterd". De weergoden' Werkten vo rig seizoen inderdaad mee. Op wat verdwaalde regen druppels en een stormachti ge dag n? („Het had twee maanden niet gewaaid, maar tijdens het toernooi was die wind er opeens weer wel") kende het ge beuren een soepel verloop. „Het was een genot, vorig jaar^'^ herlnnert- Taat zich. .^WeOiadden ons voorgeho- men elke avond voor tien uur klaar te zijn. Dat moest ook, omdat de evenementen op die tijd van start gingen. Wel, er is geen avond ge weest dat we niet makkelijk in die opzet slaagden". De georganiseerde extra- sportieve evenementen als de verkiezing van „Mister Zee en Duin", een Sportmo- deshow en een Rock and eigen district konden top pers worden begroet (bij voorbeeld de latere winnaar en tegenwoordige Unicum- mer Jacco Eltingh), terwijl uit „Leiden" zelf de comple te top aanwezig was. Maar het tennis zelf was niet het enige onderdeel dat de uit gave 1986 van het Zee en Duin toernooi tot een unieke gebeurtenis maakte. Ook .het feit dat de mannen ach ter het toernooi, Willem Taat en Adriaan Fetter, er in waren geslaagd avond aan avond aansprekende evene menten te organiseren, maakte Katwijk tot een spe ciale belevenis. En zorgden ervoor dat drie- tot vierhon derd toeschouwers zich elke avond weer op het complex meldden. Welnu: genoemde enthousiastelingen kunnen gerust zijn. Ook dit seizoen tekenen Taat en Fetter weer voor de organisatie van het toernooi van Zee en Duin. „En", belooft Taat, „het wordt dit jaar nog mooier..." „Waarom we dit toernooi in deze vorm, zo groots opge zet organiseren? Ach, daar zijn een paar redenen voor. In de eerste plaats omdat het organiseren zelf leuk is. Daarbij leer je in zo'n week ook nog eens heel wat men sen kennen, leg je contac ten die zeker niet allemaal vervagen, na de week zetf. En, het is toch ook een soort clubliefde. Adriaan en ik vinden Zee en Duin een fijna vereniging. Nou, door het toernooi op deze manier te organiseren, denken wij de vereniging positief in het nieuws te kunnen brengén". Ook de eerste ervaring met het organiseren van het open toernooi, in 1985, bracht Taat en Fetter ertoe zich volledig op het gebeu ren te werpen. „Van de ne gen dagen hebben we tij dens dat toernooi zes dagen regen gehad. We zijn hele- -maal gek geworden van het plannen. Tot eh wet'de fina ledag moesten we 1 zakeh Willem Taat (rechts) en Adriaan Fetter: „Organiseren is gewoon leuk". 29 mei - 7 juni 6-12 juli 13-19 juli 20-26 juli 27 juli - 2 augustus [3-9 augustus TV M*«rburg, Zoeterwoude. „Meerburg Open", 16+ C1 - C2 - D1 - D2. A. Jaspers. 071-410875. LTC Zee en Duin, Katwijk. „Badgastentoernooi", B1, C1, C2, D1. D1 30+. Zee en Duin, 01718-16014. 8-14 juni 15-21 juni 22 - 28 juni Unicum, Leiden. Districtskampioenschappen, alle categoriën. L.C.M. Kallenberg, 071-891226. 29 juni - 5 juli STV, Sassenheim. B1, C1. D1, D1 30+. F. Schepers. 02522-12556. TVB, Boskoop. C1. D1, D1 35+ dubbelspelen. D. Baans, 01727-6421. KLTV, Katwijk. B1, C1. D1. Mevr. T. van der Pias-Van Duy- venbode. 01718-27366. TC Botesa, Bodegraven. C1. D1. Mevr. M. Notenboom. 01726- 11154. 10-16 augustus TV De Rijnkanters, Rijnsburg. „Jublleumtoernool". B1 Invitatie, C1. C2, D1 30+. A.S. de Graaf, 01718-23880. TV Tehado, Hazerswoude-Dorp. „Eerste Lustrumtoernooi", 16+ C1 - C2; 18+ D1 - D2; 35+ D1. F.L.R. Wttewaall, 01728-8727. BTC, Benthuizen. D1. Mevr. N. Kappeyne v.d. Coppello. TV Nieuw Vennep i.s.m. TC De Kikkers, Nieuw Vennep. „Open Kampioenschappen van de Haarlemmermeer", B1 Invitatie, B2. C1. C2. D1 30+. Jeugd t/m 10, 12, 14. 16 jaar. Mevr. C. Laan, 02526-72788. LTV De Merenwijk, Leiden. Jeugd t/m 10, 12, 14, 16 jaar. Mevr. S. Zellmaker-V.d. Pol, 071- 220463. 17-23 augustus SV Salvo, Rijpwetering. D1 30+. Mevr C. de Grinter. 01712-8920. TC De Leidse Hout, Leiden. „Invitatie Toernooi", B1. C1. Vete ranen II. Mevr. C. van Berge-Henegouwen- TV Estec, Noordwijk. C2 35+, D1 35+. S. Accensl, 01719-15126. 24 - 30 augustus C1. D1. J. van Velzen, 01715-2212. TC Botesa, Bodegraven. C2 30+, D1 35+, D2 35+. Mevr. M. Notenboom, 01726- 11154. OLTC. Oegstgeest. 30+ B1 - C1 - D1. OLTC. 071-174033. 31 augustus- 6 september LTC De Munnik, Leidse Courant Masters „Invitatie Toernooi". B1, C1, D1 (enkelspelen). Leidse Courant, 071-122244 (toe stel 18). 17-25 oktober TC Unicum, Leiden. „Jaap Noordmap Toernooi", jeugd t/hni/IO, 12. 14l 16 jaar. LEIDEN De toernooi-kalender 1987 van het District rno Leiden der KNLTB telt dit jaar 52 toernooien. Het meest opmerkelijke aan de agenda van komend tennisseizoen is wel dat er nog meer dan in voorgaande jaren al het geval was met leeftijdsgrenzen wordt gewerkt. Zestien plus, achttien plus, vijfentwintig plus, dertig plus, vijfen dertig plus, vijfenveertig plus; het lijkt wel alsof het orga niseren van een toernooi zonder het stellen van dat y/y soort grenzen niet meer mogelijk is... "i Bij deze, de traditie getrouw, de volledige kalender. Ach- tereenvolgens de naam van de organiserende club of in stantie, de plaats van handeling, de naam van het toer nooi, het soort toernooi en naam en telefoonnummer Van het secretariaat van de toernooiorganisatie.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 28