'oven krijgen journaaltekst heet van de naald vDIO/TELEVISIE CfiidócSommit DONDERDAG 19 MAART 1987 PAGINA 21 atman komt terug (VERSUM Batman en zijn assistent Robin ke- vanaf volgende week woensdag (Ned. 2 om ^30 uur) terug op het Nederlandse scherm. De PRO volgt het voorbeeld van Sky Channel die al rder met de serie begon. De afleveringen dateren t de periode 1966-1968 en laten sterrren zien zoals 'rtha Kitt, Joan Collins, Vincent Price en Libera- In Nederland werd de reeks voor het eerst in het £oen 1966-1967 door de KRO in zwart-wit uitge ven. In korte tijd kon Batman uitgeroeien tot n held. Niet alleen als stripfiguur, maar ook als mheld heeft hij sinds die eerste serie de gemoede- i beziggehouden. De vliegende bestrijder van het pad zorgde ervoor dat een gigantische industrie poten kon worden gezet. Niet alleen was zijn in- Seuze auto als Dincky Toy te koop, maar de jwgum bijvoorbeeld was in die periode in een itman-plaatje gewikkeld. Op verdenking van ver- ite homoseksuele invloeden, stierf de serie, twee na aanvang, uiteindelijk een zachte dood. „Monty Python' op herhaling HILVERSUM De Britse satiri sche reeks „Monty Python" keert terug op de Nederlandse beeldbuis. Vanaf 12 april start de VPRO-tv met een herhaling van de serie die eerder in 1979 werd uitgezonden. Het „Monty Python"-team, dat zich onsterfelijk maakte, bestaat uit John Cleese, Graham Chap man, Terry Jones, Michael Palin, Terry Gilliam en de van de Bonzo Dog Doo Dah Band bekende Eric Idle. De aan de universiteiten van Oxford en Cambridge afgestudeer de acteurs stonden jarenlang ga rant voor een bizarre soort humor. „Monty Python" werd uiteindelijk gezichtsbepalend voor de VPRO. „Labyrinth", nieuw spelprogramma bij VARA HILVERSUM „Labyrinth" is de laatste vin ding op het gebied van spelletjesprogramma's. Of het bedenksel ook leuk is, zullen de zomer maanden bewijzen wanneer de VARA op haar maandagavonden een aantal afleveringen uit zendt. Presentator wordt fysiotherapeut Peter Jan Rens, die momenteel de harten van kinde ren steelt in het Veronica-programma „De Gro te Meneer Kaktus Show". In „Labyrinth" spelen twee koppels tegen el kaar die zich door middel van de computer in een doolhof bevinden. Ze worden getest op hun kennis van de media. Bij elk goed antwoord wordt een doorgang vrijgemaakt. Wie het eer ste uit het doolhof komt, is de winnaar. Koppels die geïnteresseerd zijn kunnen zich nog tot 1 april opgeven. Schrijf een briefje naar „Laby rinth". Postbus 999, 1200 AZ, Hilversum. HOLLANDS DRAMA BIJ DE VARA IN „NIEUWE BUREN" ALMERE - Dankzij krachtig ingrijpende bezuinigingen in alle sectoren van het bedrijf, kreeg VARA-tv geld vrij voor een eigen dramaserie. Deze gaat „Nieuwe bu ren" heten op tekst van Hans Melissen en verschijnt te beginnen maandag 30 maart m de regie van Nico Knapper wekelijks op het scherm. Het verhaal speelt in de Flevopolder met name in Almere, waar twee gezin nen een nieuw rijtjeshuis betrekken. In beide gezinnen heerst een beetje het pioniersgevoel. In deze serie spe len naast bekende tv-figuren als Paul van Soest en Fre- derik de Groot tal van jongeren mee, die als onbekend talent ipogen worden aangemerkt. Dezen zijn uit kleine zaaltjes en opleidingsinstituten vandaan geplukt. Vol gens Nico Knapper zullen zij in de naaste toekomst een zekere reputatie verwerven. Het gaat voorlopig om een serie van acht afleveringen. Bij welslagen van de opzet volgen er volgend seizoen weer twaalf. Het moet een doorlopend verhaal worden, waarin ook telkens actuele gebeurtenissen zullen worden verwerkt. jVERSUM - „Het is ferken onder grote span ning. Maar dat vind ik et erg. Integendeel. Ik ~oet me zelfs gespannen telen, want dan lever ik 'n beste prestaties. Ze oeten me dan alleen et aan m'n kop zeu- L..". in het woord is Marian- Michielen, een van de titelredacteuren bij ïetekst. Zij zorgt er met ar collega's voor dat do- n in het vervolg onder Journaalbeelden in één twee regels tekst een nenvatting vinden van door de nieuwslezer prgelezen nieuwsbe- hten. kort krijgen de rond 000 doven in ons land via gina 199 voor het eerst heet 1 de naald Teletekst-onder- •ling bij het NOS-Journaal 20.00 uur. De titels wer- geproduceerd door Mari ne Michielen in samenwer-i ig met Velo-typist Rainer :h. produceren van twintig luutjes Teletekst-ondertite- (m) ten behoeve van de lurnaals van maandag, insdag en vrijdag verschaft •lopig acht mensen werk. titelredacteur volgt de taai-presentator bij het treken van zijn tekst op de Hij/zij formuleert ogen- ikelijk nieuwe teksten. Een 10-typist tikt deze tekst endsnel op een speciaal Ve- toetsenbord uit, waarna de us gevormde regels via -pagina 199 onder de Jour- 11-beelden worden geprojec- rd. De gelezen tekst komt in wit in beeld. Citaten in blauw. Bij meer te citeren sprekers kan ook nog geel toe passing vinden. De kleur groen wordt gebruikt voor liedteksten in amusementspro gramma's. Zeldzaam Rainer Bosch (22) heeft een zeldzame beroepskeuze ge daan. Hij gaf zich na een lbo-opleiding („Ik ben nog aan de meao begonnen, maar die heb ik niet afgemaakt") op voor een door het arbeidsbu reau in Den Haag georgani seerde cursus velo-typen. Cur susduur half jaar met de ga rantie dat bij slagen een baan beschikbaar zou zijn. Bij het bereiken van een aanslagsnel heid van 500 tekens per mi nuut, waren de cursisten 'rijp'. Minister De Koning reikte aan die eerste lichting Velo-typis- ten destijds de diploma's uit. Teletekst-opperhoofd Joop Marmelstein: „Rainer is onze meest stressbestendige mede werker. Bovendien snel. Hij haalt uit zijn Velo op het ogen blik een snelheid die te verge lijken is met ruim 750 aansla gen op een klassiek toetsen bord. Zijn collega Carla Mul der uit Emmen zit op het ogenblik op een tempo van 600. Per 1 april krijgen we er nog een meisje van 18 jaar bij. Die heeft ook al een behoorlij ke snelheid. Technisch kan de Velo 1100 aanslagen per mi nuut maken en een zeer be gaafde typist zal het tot 900 aanslagen kunnen brengen. Maar we zitten met dit nieuwe fenomeen wel te pulken aan de grenzen van de menselijke mogelijkheden. We zullen er voor oppassen dat we geen ge neratie van (vak)gekken scheppen. Het moet nog wel mogelijk blijven om met deze Terwijl Noraly Beyer het nieuws voorleest krijgen Velo-typisten van Teletekst door een titelredacteur een beknopte tekst in het oor gefluisterd, die ze vervolgens op spreeksnelheid via hun speciale toetsenbor den via TT-pagina 199 direct in de uitzending intikken. mensen na een Journaal-uit zending een gewoon gesprek te voeren". Piloot Rainer Bosch had als scholier geen duidelijk omlijnde plan nen voor de toekomst. „Ik had wel een aantal vage ideeën. Wilde wel piloot worden, of iets bij de spoorwegen. Maar ik had ook de omroep in beeld. Toen het arbeidsbureau die Velo-cursus met banengaran- tie aankondigde, dacht ik on middellijk: dat is iets voor mij. Het was bovendien iets nieuws en dat trok me". Voorlopig bestaat de TT-ploeg voor het Journaal behalve Ma rianne en Rainer verder nog uit de titelredacteuren Jep Stokla, Huub Meaureau, Sabi ne de Haan en Marianne Frank. De laatstgenoemde twee nog in opleiding. De Velo-type is een vooroor logse Nederlandse uitvinding, die lange tijd is miskend. Een jaar of drie, vier geleden haal de KRO's Brandpunt de vin ding weer boven water, na een Velo-presentatie op een kan toor- en efficientiebeurs. Se dertdien vindt het apparaat toepassing bij Teletekst en bij enkele zetterijen. Het apparaat' maakt het mogelijk om een spreker schrijvend bij te hou den. Stenografen kunnen dat ook. Alleen moeten zij hun stenogrammen later nog uit werken. Uit Amerikaanse ad- vocatenfilms kent iedereen nog het beeld van de 'clark of the court' - de machinale ste nograaf die rechtzaken met behulp van een machientje 'versloeg'. Zijn apparaat spuw de een reep papier uit. Daarop stond dan het stenogram. De hedendaagse Velo-type is een elektronische machine, die ge koppeld aan een electronische schrijfmachine of aan een beeldscherm teksten op lees snelheid kan produceren. Voor het eind van het jaar zul len zeven dagen per week de Journaals van directe onderti teling worden voorzien. Doofheid erg „Je hoort zeggen", zegt Rainer Bosch, „dat al die moeite voor 'maar' 25.000 doven wordt ge daan. Nou èn zeg ik dan. Men sen die dat zo gemakkelijk zeggen, vergeten dat radio, te lefoon en noem de hele verde re geluidsproducerende hap er maar bij op, voor doven ver geefs zijn uitgevonden. Doof heid is volgens ons de ergste handicap die mensen kan overkomen. Doven en in min dere mate slechthorenden, zijn bovendien mensen die niet graag als zodanig herkend wil len worden. Ze leven in een isolement. Als je op een spoor wegstation hoort omroepen dat een trein niet van spoor 4, maar van spoor 11 zal vertrek ken, zie je het gros van de mensen spoorslags in bewe ging komen, richting spoor 11. Enkelen blijven staan. Zeer waarschijnlijk doven. Zij heb ben niets gehoord". Beeld en tekst moeten met el kaar in overeenstemming zijn. Marmelstein: „Ons streven is dat wanneer doven en horen den in dezelfde kamer naar hetzelfde programma zitten te kijken, ze bij een grap op het zelfde moment in de lach schieten. Als dat gebeurt heb ben we ons werk goed ge daan". GÉ TOL 15.30 Last frontier, Amerikaan se natuurfilmserie. Afl.: De zee in miniatuur 15.55 Pablo, serie komisch-edu- catieve tekenfilms. Afl.: Pablo ontmoet Henri Ford 16.00 Daktari, Amerikaanse tv- serie met o.a. Marshall Thompson, Cheryl Miller en Yale Summers. Afl.: Oli fanten op hol (1). Een kud de op hol geslagen olifan ten bedreigt het Wameru reservaat 16.50 Kinderkrant, kinderpro gramma NOS 17.30 1/26-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-buiten- land, buitenlandse actuali teiten toegelicht door Aad Kamsteeg IOS 18.15 Tweede en derde genera tie moslims in Nederland (2) TELEAC 18.30 Cursus Leiding geven, les 8 EO 19.24 Hallo Nederland, docu mentaireserie waarin Ne derlanders aan het woord komen die in het buiten land wonen. Afl.: André Zwart, een Nederlands jongetje in Ecuador NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht EO 20.28 Tijdsein, actualiteitenru briek waarin o.a. een ex clusief interview met PLO- leider Yasser Arafat vanuit het PLO-hoofdkwartier in Tunis. Aan de orde komen de positie van de PLO-lei- der binnen zijn eigen orga nisatie, de ontwikkelingen in Libanon, de positie van Israel en de rol van Syrië. Verder aandacht voor de Japanse aartsbisschop van Japan, die naar Neder land komt om te proberen verzoening te bereiken tussen Nederland en Ja pan naar aanleiding van de Japanse bezetting van Ne- derlandsch-lndië en de daar gepleegde Japanse oorlogsmisdaden 21.00 m Ballade van een oude zee (1), tweedelige docu mentaire van cineast Peter Wit over de kustplaatsjes van de voormalige Zuider zee 21.38 STER-reclame 21.45 Monumenten van geloof, documentaireserie. Afl.: De St. Maartenskerk in Zaltbommel. Muzikale me dewerking met o.a. het Zuidnederlandse Kamer koor 22.30 Mag ik eens met je pra ten, serie praatprogram ma's van Feike ter Velde, waarin mensen vertellen hoe en wanneer ze het ge loof vonden NOS 23.05 Journaal 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 17.45 Paspoort voor Turken 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Joegosla- ven 18.30 Sesamstraat 18.45 EJeugdjournaal 19.00 Journaal VARA 19.12 Büch, informatief boeken- magazine met o.a. een im pressie van het jaarlijkse boekenbal. Presentatie: Boudewijn Büch 19.47 Korporaal John McB (The beguiled), Amerikaanse speelfilm uit 1971 van Don Siegel, naar de roman van Thomas Cullinan. Met o.a. Clint Eastwood, Geraldine Page en Elizabeth Hart man. Martha Farnsworth zwaait de scepter over een aantal meisjes uit de bete re kringen. Het zijn de na dagen van de Burgeroor log. Een van de meisjes zoekt in het bos rond het huis naar paddestoelen. Plotseling vindt ze een bloederige voet. Het is de voet van korporaal McB 21.27 Konsumentenman, con sumentenrubriek gepre senteerd door Frits Bom 22.17 Ontdek de Nederlandse Flora, serie over wilde planten en hun relaties NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Studio Sport extra. Ten nis: samenvatting van de vandaag gespeelde partij en in het ABN-Tennistoer- nooi in Ahoi' te Rotterdam 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden ÏT 1 05 Nieuws in teletekst Tik Tak, kinderprogramma (herh.) Plons. Afl.: Plons en het moe- rasspook (herh.) De zeven van Blake (Blake's seven IV), dertiendelige Engel se science-fictionserie met o.a. Paul Darrow, Michael Keating, Josette Simon, Steven Pacey en Glynis Barber. Afl. 10: .Goud. Er is een goudtransport van de onafhankelijke planeet Zerok naar de Federatie. Vei ligheidsofficier Keiller wil met de hulp van Avon het goud stelen. Maar is hij wel wie hij schijnt te zijn? Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Afl.: Maria's deli- catessentaart Uitzending door derden. Pro gramma van ACV-Informatief Mededelingen en program ma-overzicht Kunst-zaken Hoger-Lager, spelprogramma met speelkaarten en twee kop pels. Presentatie: Walter Ca- Panorama, actualiteitenrubriek Dallas, Amerikaanse tv-serie over het wel en wee van de fa milie Ewing. Met Larry Hag- man, Linda Gray, Victoria Prin cipal e.a. Afl.: Ewlng Oil beeft 23.00 Nieuws en Coda: Drie volksliederen van Bartok, uit gevoerd door Piet van Bock- stal en Renaat Beheydt RT 2 5 Luister met je ogen (25. hèrh.) Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se rie met Rowena Wallace, Pat McDonald, Peter Phelps e.a. Beryl moet een vreselijke be slissing nemen. Barbara heeft Wayne door 5 Intermezzo. Avondlied van Schumann, uitgevoerd door J. de Beenhouwer piano en E. Baeyens cello (herh.) 5 Oshin, Japanse tv-serie Mededelingen an program ma-overzicht 5 Nieuws Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts 0-22.30 Falstaff, opera van Ver di. uitgevoerd door het Orkest van Romaans Zwlterserland en de koren van het Grand ThéS- tre van Genève o.l.v. Jeffrey Tate, m.m.v. solisten tbf 1 Nouba nouba, gevarieerd kin derprogramma Carrsfours - Café Thóêtro, jeugdmagazlne Journaal Ca aoir, regionaal magazine Quick at Flupke, tekenfilm Journaal Autant-savolr, consumenten magazine. Afl.: Lire et écrlre Tranches de vie, Franse speelfilm uit 1984 van Frangois Leterrier. Met Laura Antonelll, Michel Boujenah, Jean-Pierre Cassel e.a. Le monde du cinéma, fflmru- briek van Séllm Sasson Laatste nieuwe ■23.35 L# FDF, politieke ultzen- Tageeschau IHM *87, reportage over Exem- pla, de 39ste ambachtsbeurs in München Das Geheimnis des 7. Weges, kinderserie naar een boek van Tonke Dragt. Afl. 1: Der Brief Traume, die keine blieben, kinderprogramma Die Henne, tekenfilmserie Tagesschau Hier und haute, regionaal ma gazine Loeberg, tv-serie. Afl.: Abge- kanzelt Dat A-Team, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Bis dass der Tod uns scheidet Programma-overzicht CD Tagesschau Rück-Sichten, documentaire serie waarin het verleden wordt opgehaald. Afl.: Soraya, eens de gemalin van de sjah van Perzië Der 7. Sinn, verkeerstips CD Die Krimistunde: Geschich- ten für Kenner, detectivever halen met Otto Sander, Wolf gang Völz, Elisabeth Volkmann e.a. Vandaag: 1. Wer andern in der Grube grabt. Mr. Norton leidt erbarmelijk onder zijn heerszuchtige vrouw. Dus gaat hij elke avond naar de pub. De weg erheen voert langs een kerkhof. 2. Die Nilkatze. Op de afdeling egyptojogie van een klein universiteitsmuseum, wordt een man vermoord. Met een beeldje van een kat heeft professor Bouton een man neergeslagen, die hij nog nooit eerder had gezien. 3. Die Macht des Gebetes. Charlie Sheridan hoeft de heilzame werking van het gebed ontdekt en leeft er goed van: zijn ge bed wordt altijd verhoord als het om de paardenkoersen gaat gaat Pleiten, i m, Pech Pannen, pro gramma met blunders op het scherm. Presentatie: Max Schautzer. Gasten: Iris Berben en Diether Krebs Tagesthemen, actualiteiten Stella, ein Schauspliel für Uebende, toneelstuk van J.W. von Goethe. Met Dletllnde Tur ban, Judy Winter. Robert At- zorn e.a. Regie: Franz Josef Wild. Fernando wordt innerlijk verscheurd. Nadat hij eerst het geluk en een kind heeft gevon den bij Cecilia, drijven vrij heidsdrang en de zucht naar een nieuwe liefde hem In de armen van Stella. Door beide vrouwen geboeid, blijft er maar èén oplossing over (herh.) Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Völker lm Abaeits, zesdelige documentaireserie over na tuurvolkeren. Afl. 4: De Bish- nois, natuurbeschermers In In dia (herh.) 16.35 Dia Planzen leben, natuurfilm- serie. Afl.: Het gastenhuis van de insekten 17.00 Heute 17.15 Tele-llluatrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Die Felle dea Harry Fox, tv-se rie met Jack Warden, John Ru- Günther Strack speelt de hoofd rol in vier 'Hessische Geschich- ten von Michael Baier'. Duitsland 2 om 19.30 uur. blnstein. Penny Peyser e.a. Afl.: Mordgeflüster 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Hessische Geschichten von Michael Baier. 1. Schein oder Nichtschein, met Günter Strack, Lutz Mackensy e.a. 2. Vorschrlft is Vorschrift, met Günter Strack, Alexander May e.a. 3. Eine Seele von Mensch, met Günter Strack, Peer Au- gustinskl e.a. 4. Die Leiche war der Mörder, met Günter Strack. Otto Stern e.a. Regie: Heinz Schirk 20.30 Humor iat Trumpf, amuse mentsprogramma met herinne ringen aan Peter Frankenfeld. M.m.v. Sybllle Nicolai, Caterina Valente, Uwe Dailmeier e.a. 21.00 Aua Forechung und Technik, documentaire over hoe Antarc tica er in de toekomst uit zal zien 21.45 Heute-journal 22.10 Das 40-Milliarden-Verapre- chen. 'Belastingen en subsi dies naar beneden - maar hoe?', documentaire 22.55 Ausle8e - Beiapielhafte Fem- aehapieie des ZDF: Nachruf auf eine 'Bestie', gedramati seerde documentaire van Rolf Schübel over een lustmoorde naar, die op de operatietafel overlijdt tengevolge van een narcose-fout, terwijl hij zich laat castreren 00.40 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus natuur kunde. Afl.: Draalbeweging 18.30 Die Sendung mit der Maus 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Extra Spiel: German dreams, tv-film van Llenhard Wawrzyn met o.a. Angela Lelberg, llona Lewanowskl en Hans Hennlg Borgelt. Margot Schulze is. sa men met haar dochter Jeanet- te naar West-Dultsland ge vlucht. De realiteit blijkt maar voor een gedeelte overeen te komen met de voorstellingen, die ze zich er van gemaakt hadden 21.45 Vor Ort Dunkelziffer, reporta ge 22.15 Kulturazene, cultureel magazl- 23.00 Iriache Literator. Afl. 2: De dichter als priester, filmrepor tage 23.45 Tips für Leaer. 'Flügelmeyers Wahn' van Jürg Lëderach 23.55 Laatste nieuws BBC 1 Bullwinkle and Rocky The iron man Thundercats, tekenfilmserie John Craven's newaround, jeugdjournaal CD Blue Peter, Informatief kin derprogramma Rolf Harris' cartoon fime Journaal en weerbericht London plus Top of the pops, hits en clips uit de Engelse top 40 (üEaatEndere, dramaserie met Bill Treacher, Wendy Ri chard. Susan Tully e.a. Tomorrow's world, magazine over de laatste ontwikkelingen op het gebied van wetenschap en technologie. Met o.a. een reportage over de ontwikkeling van elektromotoren die ge schikt zijn voor toekomstige ruimteschepen CDA question of sport, quiz Journaal en weerbericht Alliance Budget reply Life without George, comedy serie met o.a. Carol Royle, Si mon Cadell en Rosalind March Question time, discussiepro gramma o.l.v. Sir Robin Day Simon King's country diary (4), documentaireserie World of UB 40, documentaire- serie over werkloosheid in En geland Weerbericht BBC 2 16.55 Paarderacea te Cheltenham 17.20 Pamela Armstrong 17.50 World team snooker 18.35 Film *87, filmrubriek 19.00 Mission impossible, Ameri kaanse tv-serie met Peter Gra ves, Leonard Nlmoy. Lesley Warren e.a. Afl.: The system 19.50 International Pro-celebrity golf, serie over de golfsport 20.40 Call my bluff, spelprogramma 21.10 James Galway and the chief tains (1), tweedelige muzikale documentaire 22.00 Foreign bodies, comedyserie die zich afspeelt in Ierland 22.30 CD Forty minutes, serie docu mentaires over onze huidige levensstijl. Afl.: House of spi rits, documentaire over helder ziendheid en spiritisme 23.10 World team snooker 23.40 Alliance budget reply 23.50 Newsnlght, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40 Beethovon Sonata nr.25 00.50 National Hunt Festival ta Cheltenham 01.10 Weekend outlook 01.15-01.45 Open university ITV 17.20 The wind in the willows 17.45 The Blunders 17.50 Adventure of a lifetime 18.15 Blockbusters 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads 20.00 Bygones Special 20.30 Never the twain 21.00 This week 21.30 All in good faith 22.00 L.A. Law 23.00 Nieuws 23.30 The budget 23.40 Folio 00.10 Hammer house of mystery 01.30 John Pantry in parson SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms en een aflevering uit de serie 'Skippy'. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Batman, avonturenserie 18.30 Gidget, comedyserie 19.00 Three's Company, comedyse rie 19.30 The Green Hornet, avonturen- 20.00 My Favourite Martian, come dyserie. Afl.: Tim and Tim again 20.25 A country Practice, dramase rie 21.20 Superstars of wrestling 22.20 Wrestlemania I, inleidend pro gramma op dit worstelevene- ment dat op 29 maart a.s. zal plaatsvinden In New York. Gasten: Muhammed All, Cindy Lauper e.a. 00.00-01.00 Italiaans voetbal SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 17.00 SI Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 The long chase, avonturense rie 18.30 Sea Urchins, tv-serie 19.00 Busman's holiday, beroepen- quiz met Julian Pettifer 19.30 Armchair adventure, docu mentaireserie 20.30 Kenney Everett, comedyshow 21.00 Princess Daisy (1), vierdelige tv-serie naar de gelijknamige roman van Judith Krantz 22.00 Super Channel News 22.30-23.30 Super Sport 01.35 E Nino Firetto 02.00 SI Amanda Redington 03.00 S Martin Buchanan 04.00 E Music Box live 05.00 E Countdown 06.00-07.00 E The Face TV 5 16.05 E Bobosse, Franse speelfilm uit 1958 van Etienne Périer. Met o.a. Franqoise Périer, Ml- cheline Presle en Ellszabeth Manet 17.30 L'école des fans, klnderpro- 18.00 ^écréation, kinderprogramma 18.40 Des chiffres et des lottres, spelprogramma 19.00 Champs Elysées, cultureel magazine 20.30 Les yeux peuvent pleurer, tv- film 21.35 Le guérisseur de Cocalito, documentaire over een gene zer in een klein Columbiaans dorpje 21.55 Aujourd'hui on Franco. 'L'Ob- servatoire de Paris', reportage 22.00 Nieuws 22.30 Projection privée, cultureel magazine waarin Marcel Julian Jean-Michel Folon ontmoet m Ondertiteling via TeleTekst. 0 Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■HZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (D Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-ultzending in orginele versie met ondertitels. NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Mensenmarkt (3) TROS 14.30 Sons and daughters 15.15 Voorjaar»- en zomermode 1987 15.55 Rosco leest voor 16.20 Basale en Adriaan en het geheim van de schatkaart, kindersrie. Afl. 10: Een gevaarlijke klimpartij 16.45 TROS Pop Formule, popprogramma NOS 17.30 WÖ-Journaal TROS 17.46 TROS Sport DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Kunst im Alltag 10.55 Rück- Sichten: Soraya 11.40 Humor 1st Trumpf 12.10 Aus Forschung und Technik 12.55 Pereoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 0 Teletekst- overzicht 14.50 Die Zïtadelle, Engel se tv-serie naar de gelijknamige ro man van A.J. Cronin 16.15 Walt Dis ney: Der Junge, der mit den Tieren sprach (The boy who talked to bad- Ïers), Amerikaanse speelfilm 17.45 ageschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.45 Pro gramma-overzicht 14.50 Heute 14.55 E Familie Buchholz, Duitse speelfilm uit 1943 van Carl Froelich 16.30 Freizeit, und waa man daraua machen kann, vrijetijdsmagazlne 17.00 Heute 17.15 Tele-llluatrierte 17.45 Ein Engel auf Erden (Highway to heaven). Amerikaanse tv-serie BBC 1 07.55 Nieuwsoverzicht 08.00 Break fast time 09.40 All in the day, geva rieerd dagprogramma met informatie ve programma's, tv-series en kinder programma's. ieder uur nieuws en weer 16.50 Children's BBC 17.10 Yogi Bear 17.15 The Iron Man ITV 07.15 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Orm and Cheep 13.10 Rainbow 13.30 A Sense of the past 14.00 Nieuws 14.30 Friday Film Matinee: Faces in the Dark, speelfilm uit 1960 16.00 With you were here...? 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.15 Bat- fink 17.20 T-Bag Bounces Back SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 Fashion TV 14.30 Three's Company 15.00 Tales of Wells Far- do. Afl.: Alder Gulch 15.30 E Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 E Amanda Re dington 09.00 Sons and Daughters 09.30 Swim 10.00 Follow me 10.15 Streetwise 10.30 Emmerdale Farm 11.30 ENino Firetto 12.30 E Martin Buchanan 13.30 The Li ving Body 14.00 Sons and Daugh ters 14.30 Hippo 15.30 Ulysses 31 16.00 E Music Box live, met Simon Potter 17.00 E Countdown, met Adam Curry RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 KRO: Man en paard. 18.30 Derde Wereld. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 22.02 Over sex. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: Stof tot nadenken. 01.02 EO's country uur. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Zingen in de nacht. 04.02 Muziek motief. 05.02 Ontbijt met spek. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondsplts. 19.02 TROS: Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en LP Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.02 VPRO: De beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 20.30 het concert. 21.30 Met Pierre op lokatie. 23.00 Muziek van nu. RADIO 5 18.10 KRO: KRO-llterair. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Tekenen en schilde- 21.00 Statistiek (herh.). 21.30 Por Favor. 22.00 Structuur In Basis. 22^0 De belastingcursus. REGIONAAL Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 18.00 Ga jij de klas maar in. 19.00-20.00 Kunst uur. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: (Via FM- frequentie Radio 3) 16.30 Radio Rijn mond Getapt. 17.00-18J20 Nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT big band. 18.45 Politieke tribune. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Paso a paso. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Volwassenenvorming. 21.30 De taalstrijd. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en solt music. 23^30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 19.10 Funky town. 22.05 Boem boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Belgen spelen gitaar. 19.00 Dossier. 19.45 Home-made. 20.30 BRT Filharmonisch Orkest. 22.00 Actulia: Nieuwe klanken. 22.15-2345 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 15.05 Wie kent zijn provincie? 18.05 VARA: De Rode Draad. RAOIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. 15.03 Het Tribunaal (3), hoorspel. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.03 Nederlands Hitwerk. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De De top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 09.00 Het Int. Concertcircuit. 10.10 VARA-Klassiek. 12.00 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De lange weg. 10.00 AVRO: Meer dan Muziek. 11.00 Hobby-vitaminen. 1145 Overheidsvoorlichting. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg. 14.00 De stofzuiger. 14.25 VIS. 14.45 Meet Mr. Mooney. 15.00 Sonja's Tip Tijd. 16^0 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentie Radio 1) 07.15-06.00 Ochtend actualiteiten. 12.00-13.00 Lunchprogramma met ac tualiteiten. land- en tuinbouw (12.30), voorstelling van de dag (12.50) regio naal nieuws, film- en video-tip en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: (Via FM- frequentie Radio 3) Om 07.30, 08.00 en 08.30 Reg. nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 0745 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1133 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Mlcha. 14.00 De Stemming. 16.00 Abraham at gezien? 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.05 Tafelmuzlek. 13.10 Actueel. 13^0 Liedrecital Peter Schreier. 14.50 Van onze Noorderburen. 16.30 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 21