fficiënter gebruik kan lieuwbouw Flora beperken Nieuwe voorzitter bij unie vrijwilligers -s Voor tonnen aan gestolen betaalkaarten opgespoord De miljoenste Onbekende vrouw gevonden K&O OEGSTGEEST PLEIT VOOR BEHOUD DRIELUIK INJ - -» RIPEN OMGEVING EeidócSouaant DONDERDAG 19 MAART 1987 PAGINA IS lts ;rpleeg- nleiding in jindoorn- 1 hooi lijk te®tORDWIJKERHOUT De Bavo zal vermoede- haar verpleegopleiding de Duindoornschool h verzorgen in plaats in de verpleegstersflat de hoek Maandagse tering en 's-Graven- ;weg. De gemeente dit aan de psychia- che inrichting ge- agd nadat de PvdA had rgesteld om dan in die woningzoekenden on- te kunnen brengen. Theater 01751 komt met eerste voorstellingen WASSENAAR De deelnemers aan het Cultureel en Educatief Vormingscentrum 01751 in Wassenaar gaan op 26 en 27 maart tonen waar zij zich mee bezig hebben gehouden. De toeschouwers kunnen beide dagen een combinatie van dans, zang, toneel, declamatie, ballet, voordracht en improvisatie gaan bijwonen. Plaats van handeling is Warenar in Wassenaar. Aanvang op beide avonden acht uur. De stichting 01751, op 30 januari offi cieel bij notaris Den Hartog opgericht en ingeschreven bij de Kamer van Koophandel, ontving van de gemeen te Wassenaar een experimentele subsidie voor haar werk en telt nu rond 50 deelnemers, opgesplitst in twee groepen. In de stichtingsacte staat het doel van de stich ting omschreven als „het bevorderen van vorming op cultureel en educatief gebied (in de ruimste zin van het woord)". De twee groepen werken in de ruimte van de Wassenaarse Toneelcombinatie Dialoog, gevestigd in de voormalige Europaschool. OEGSTGEEST PRODUCEERT MEER AFVAL OEGSTGEEST Over het jaar 1986 had de gemeente Oegstgeest rekening gehou den met de aanbieding van 5200 ton huis vuil. De werkelijke afvoer over dit jaar blijkt nu rond de 5746 ton te zijn geweest. Aangezien men in de begroting van dit jaar rekening gehouden heeft met een to taal van 5500 ton moet men deze aanpas sen. De raming voor 1987 wordt nu bijge steld op 5800 ton huisvuil hetgeen bete kent dat de meerkosten voor het afvoer van al dit huisvuil uitkomen op 30.600 gulden. Of dit een gevolg is van de invoe ring van de minicontainers kon de wet houder van openbare werken de heer A. Kohlbeck niet bevestigen. De grootte van de containers is echter wel aantrekkelijk om méér daarin te deponeren dan men voordien in plastic zakken aanbood. Nieuwe lente- en zomermode SASSENHEIM Bij Meiman Mode in de Hoofdstraat is gis teren de nieuwe lente en zomermode gepresenteerd. Be stuursleden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen afdeling Sassenheim fungeerden als mannequin en dat deden zij uitstekend. In een ongedwongen sfeer werd een bijzonder fraaie collec tie getoond waarin alle modetrends op decente wijze aanwe zig waren. De nieuwste trends werden vertaald in duidelijk herkenbare details zonder te overheersen. Daardoor werd de collectie uitermate geschikt voor de vrouw boven de veertig, die niet direkt reageert op de snel wisselende mode maar liever enkele kledingstukken van prima kwaliteit koopt die wat langer draagbaar blijven. Zo kwam de Out of Africa-look terug in dieren-prints, kaki tinten en accesoires met olifanten. In het huidige modebeeld mogen hoeden en goed zichtbare accesoires niet ontbreken. Spelen met kettin gen, broches, oorbellen en hoeden is beslist noodzakelijk en stellen iedere vrouw in staat om er net even adders uit te zien dan anderen. Katwijkse bende opgerold KATWIJK De politie van Katwijk heeft in samenwerking met de rijkspo litie een bende van acht Katwijkers op gerold. Volgens de politie hebben de Katwijkers een serie inbraken, dief stallen en overvallen op hun geweten. Een onderzoek naar aanleiding van een kluiskraak op 25 januari leidde uit eindelijk tot de aanhouding van het achttal, in leeftijd variërend van 20 tot 30 jaar. De groep opereerde in koppels. Met deze slag heeft de politie onder meer een gewapende overval op een bank aan het Hoornesplein, op 27 no vember 1986, opgelost. In totaal werd in 28 zaken duidelijkheid gebracht, die een totale schade van 150.000 gulden opleverden. Van het achttal zitten er nog zes vast. De politie zet het onder zoek voort, omdat zij vermoedt dat er diverse helers bij zijn betrokken. Bibliotheek Lisse zaterdags geopend LISSE De bibliotheek van Lisse is vanaf 30 maart op zaterdagmorgen geopend van 10 tot 12 uur. Dinsdags is hij voortaan gesloten. De openingstij den zijn vanaf 30 maart: maandag: 14-17 uur en 19- 21 uur: woensdag: 10-12 uur en 14-17 uur; donder dag: 14-17 uur en 19-21 uur; vrijdag 14-17 uur; za terdag 10-12 uur. NSBURG Door de ling Flora efficiënter gebruiken kan de uwbouw worden be kt. Dat is een van de ientijdse conclusies van ontwikkelingsbureau Flora in Rijnsburg. doet een onderzoek r de uitbreidingsmoge- ïeden tot het jaar 2000. Die staat nu grotendeels leeg. Het gaat nog altijd goed met de Flora. De omzet vertoont een constante stijging en men ver wacht dat die rond het jaar 2000 verdubbeld, mogelijk zelfs verdriedubbeld kan zijn. Om die groei bij te houden is de huidige capaciteit van de Flora onvoldoende. Het is ech ter niet de bedoeling dat de uitbreiding van het complex gelijke tred houdt met de om zetstijging. „Twee maal zoveel omzetten betekent niet, dat je ook twee maal zoveel ruimte nodig hebt", aldus Hemmes. Dat zou bovendien te duur worden. Daarom laat de Flora op dit moment een studie verrichten naar een efficiënter gebruik van de gebouwen. Als voor beeld noemt Hemmes de aan- voerhal. Die is na zeven uur 's ochtends leeg. „Vroeger brachten de kwekers hun spullen allemaal apart. Dat is verleden tijd. Nu maken er veel gebruik van een ophaal dienst, die 's nachts bij hen langs komt". Het gevolg: de drukte 's ochtends vroeg is veel minder. „Alleen 's avonds tussen zeven en negen uur ko men er nog individuele kwe kers langs, maar verder niet", aldus Hemmes. Hemmes gelooft dat het moge lijk is om deze aanvoerhal, met een omvang van 10.000 vierkante meter, in de „onge bruikte" uren te gebruiken voor de distributie van de bloemen, nadat deze zijn ge veild. „Het is ergens zonde om die hal de rest van de dag on gebruikt te laten", zo meent hij. Een efficiënter gebruik van het huidige complex kan de nieuwbouw wellicht beperken, het is onvermijdelijk dat de Flora in de toekomst verder zal uitbreiden. Hemmes: „We gaan deze maand weer een hal van 10.000 vierkante meter openen. Die was binnen de kortste keren helemaal gere serveerd. En wij kunnen geen nee verkopen aan onze klan ten". De Flora heeft voorlopig nog genoeg ruimte om te kun nen bouwen voor nieuwe klanten. „Het bestemmings plan staat een uitbreiding tot aan het Oegstgeester Kanaal toe", aldus Hemmes. Hoe de Flora die ruimte wil gaan be nutten, kan hij nog niet zeg gen. „Dat is allemaal nog in studie". Het verslag van dit onderzoek moet nog dit jaar klaar zijn. Wel wil Hemmes daarover nog zeggen dat wordt overwogen om het aantal vei- lingklokken uit te breiden van vier tot zes. jun ider FAT le afdeling Bollenstreek van ie Industriebond FNV houdt norgen haar voorjaarsverga- iering in De Taveerne a,yi fle Wagendwarsstraat te Lis- »e. De vergadering begint om 'M0 uur en op de agenda laat onder andere het jaar- 'erslag. alsmede de bestuurs- 'erkiezingen en de huldiging ftho 'an Wbdarissen. ich' Jud papier hel katorium vereniging Looft ten Heer haalt morgen oud rd apier op ten behoeve van de nna 'erenigingskas. Eerst bezoekt nlJ nen de vaste adressen en 'anaf ongeveer 18.00 uur laat men de bloemenwijk in isse-dorp in. Op zaterdag iat men door de wijk Meer- ènburgh; de vogelwijk in de ^oelpolder en de wijk Berk hout. Men wordt verzocht om iet oud papier vanaf negen \iiir 's morgens aan de straat- -t o kant te zetten. Winterfeest In jongerencentrum Ex Voto aan de Gaasbak 1 in Voor hout wordt vrijdag en zater dag een winterfeest gevierd. Op vrijdag treden de twee mafkezenBob Bert op en op zaterdag de Berini's. Op beide avonden gaat de zaal om half negen open en bedraagt de toegangsprijs vijf gulden. Leden moeten een rijksdaalder betalen. Slauerhoff De Amsterdamse groep Slauerhoff treedt morgen op in Magnifiosi aan de Ruis- hornlaan in Lisse. De toe gang bedraagt zes gulden (vier gulden voor houders van een reductiekaart). De zaal gaat om 21.00 uur open, het optreden begint een uur later. Kenneth Kenneth Sherman, bekend van de Sherman Brothers, treedt morgen op in Bar Dancing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein 11 in Hillegom. De deuren gaan om 21.00 uur open. Bingo Buurtvereniging Wilhelmina uit Lisse houdt morgen een bingo-avond in de Voorhof aan de Bondstraat 1. Onder de prijzen is een draagbare televisie. De aanvang is 20.00 uur, de toegang is gratis. Themadag De Stichting Open Bejaar den werk in Alphen houdt op dinsdag 19 mei een themadag in het Dienstencentrum Driehoorne. Thema is: „Vrij willigerswerk voor en door ouderen, gisteren, vandaag en morgen Verder is de dag bedoeld als kennismaking tussen vrijwilligersorganisa ties onderling. Belangstellen den moeten zich voor mor gen 20 maart inschrijven bij de Stichting Open Bejaarden- werk, Kwartelstraat 66 in Al phen, 01720-76713. Disco Het Gemeenschapscentrum De Poel in Lisse houdt mor gen een disco-avond voor de jeugd tot 15 jaar in het Poel- huys aan de Vivaldistraat 2. Het feest duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Concert (1) Expositie De Christelijke Muziekvere- l niging UNI geeft morgen om O] 20.00 uur een concert in de n grote zaal van sporthal Cleyn voi Duin aan de Stadhouders- gei dreef 1 in Katwijk. De nen drumband en het majoretten- een peloton verlenen hun mede- i werking. ake Concert (2) Inrtr Pro Organo et Musica houdt morgen haar eerste concert van dit seizoen in de Trium- itor kerk aan de Piet Hein- 7 in Katwijk aan Zee. 2 Organist Jan Jongepier mst speelt op het Verschueren or- njje gel werken van J.S. Bach en e improvisaties van hemzelf. jj Het concert begint om 20.15 uur, de toegang bedraagt 6 gulden 50. van Concert (3) Het jaarlijkse concert van de Al Christelijke Muziekvereni- -oro, ging Echo der Duinen wordt olen morgenavond in dorpshuis Ie dj De Rank in Noordwijk ge houden. Aanvang 20.00 uur. Op het programma staan werken van onder anderen Mozart, Leinschoten en Ro gers. Ook is er een optreden UC1 van de majorettes. Na afloop Le kan er gedanst worden op itho müziek van het duo Os en de nsti P°s- wo - Van morgen 20 maart tot en met 22 mei is er in het ge meentehuis van Noordwij- kerhout een tentoonstelling van kunstwerken van J. van Bommel, R. Schoenmakers en M.C. Delfos. Openingstij den:- op werkdagen van 9-12 en 13.30-16 uur, morgen 27 maart en 1 mei van 19-20.30 uur. De thema's lucht en wa ter staan centraal. Kamerkoor Het Leiderdorps Kamerkoor zingt morgen in de Dorps kerk aan de Hoofdstraat in Leiderdorp. Op het program ma staan werken van Brahms en Schubert. Aan vang 20.15 uurEntree/7. Brass De Brassband Warmond geeft morgen een concert in de NH-kerk aan de Heren weg in Warmond. Entree gratis. Voorjaarstoch t De de katholieke bond van ouderen in Zoeterwoude houdt morgen een voorjaar- stocht. De deelnemers wor den uiterlijk 8.45 uur ver wacht bij Huize Emmaus want op dat tijdstip vertrekt de bus richting Woudenberg. Er is een route uitgezet via de Utrechtse Heuvelrug. krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond ibezorgd. AMSTERDAM De postale re cherche-teams van Amsterdam, Arnhem en Den Haag hebben deze week zestien mensen aan gehouden op verdenking van diefstal, heling, het plegen van valsheid in geschrifte en het valselijk gebruik maken van vervalste betaalkaarten. Bij huiszoekingen werden 2.500 betaalkaarten met een totale waarde van een half miljoen gulden aangetroffen. Daaronder bevonden zich tweeduizend kaarten (met een waarde van- 400.000 gulden) die twee weken geleden gestolen werden uit een kluis in het postkantoor aan de Amsterdamse Reinier Engel manstraat. Bij die inbraak werd voor anderhalf miljoen gulden aan cheques buitgemaakt. Tevens trof de postale recher che een aantal Eurocheques ter waarde van achtduizend gulden aan, ruim honderd valse en ver valste giro- en Euróchequepas- sen en rijbewijzen, paspoorten en toeristenkaarten, alsmede een bedrag van 10.000 gulden aan contanten in verschillende valuta. Daarnaast ontdekte de postale recherche vervalsingsmateriaal, waaronder handtekeningen strookjes voor pasjes en pas poorten, twee dozen met kaar tjes die kennelijk bestemd wa ren om er pasjes van te maken, een offsetmachine, schrijfma chines en een adresseermachi- ne. Ook werd een kleine hoe veelheid verdovende middelen in beslag genomen. Onder de zestien verdachten, die in leef tijd variëren van 25 tot 50 jaar, zijn ook twee PTT-ambtenaren uit Amsterdam en Den Haag. De huiszoekingen werden ver richt in een tiental woningen in Amsterdam, Den Haag, Medem- blik, Zandvoort en Zwaag. Vol gens de postale recherche wor den nog meer aanhoudingen in deze zaak verwacht. De 6-jarige Maartje Lammers uit Noordwijkerhout was gisteren de koning te rijk. In zwembad 't Kokkerbad in Noordwijkerhout ontving zij uit handen van burgemeester F. Winkel een abonnement voor een half jaar gratis zwemmen, een badpak en een badtas. Dit alles omdat zij op 6 februari het miljoenste zwemdiploma A van de KNZB haalde. Dat wil zeggen, onge veer het miljoenste, want de zwembond kon dat niet precies uitrekenen. Zaterdag waren Maartje, haar moeder en personeel van 't Kokkerbad de gast van de KNZB in Eindhoven. Daar kreeg Maartje, net als negen andere jonge zwemmers, een reis aangeboden naar recre atiepark Beekse Bergen. Zij kreeg daar ook een walk-man en een badjas met haar naam erop. LEIDSCHENDAM Een passerende automobilist heeft vannacht om half twee op de rijksweg A4 ter hoogte van de afslag Leidschendam een onbekende vrouw aangetrof fen. De identiteit van de vrouw is niet bekend. Zij is volledig apathisch, is niet aanspreekbaar en had geen identiteitspapieren bij zich. De politie vermoedt dat zij aan epileptische aanvallen lijdt. De vrouw is opgenomen in ziekenhuis Antoniushove, maar heeft verder geen li chamelijk letsel. Het signale ment van de vrouw luidt: leeftijd ongeveer twintig jaar, kort blond steil haar, grijs groene ogen, normaal pos tuur. Zij droeg een blauw rib- cord jack met een blauwe sjaal, wit sweatshirt, rood T- shirt, rode trainingsbroek, grijze sokken en witgrijze sportschoenen. De politie verzoekt ieder die de vrouw denkt te kennen contact met hen op te nemen via 070- 209304. WASSENAAR Me vrouw L. Hoogland neemt dezer dagen na acht jaar afscheid als voorzitter van de Stichting Unie Van Vrijwilliger^ (UW) in Wassenaar. „Vroeger stond UW voor de Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers. Op de golven van de emancipatie werd de naam veranderd en nu staat UW voor de Unie Van Vrijwilligers, kort weg de UVV. Zowel vrou wen als mannen zijn bij de UVV actief als medewer kers en bestuursleden". Haar opvolgster mevrouw R. Heuff neemt met ple zier het UW-roer over. „Dit werk moet gewoon gedaan worden. Het is vaak moeilijk, maar dank baar werk". De UVV-organisatie heeft zich tot taak gesteld het bevorde ren en verlenen van maat schappelijke hulp door vrijwil ligers, met menselijk contact en continuïteit in het werk als voornaamste kenmerken. Dag in, dag uit moet daarvoor veel werk worden verzet. Mevrouw R. Heuff: „Ik heb mij langdu rig en intensief georiënteerd op de organisatie en de doel stellingen, voordat ik toestem de voorzitter te worden. Voor al de doelstelling „mensen wil len helpen" trok mij aan. Men selijk contact en trouw aan de genen die ons om hulp vragen is voor het UVV werk van fundamenteel belang. Mevrouw Hoogland (rechts) en mevrouw Heuff, de oude en de nieuwe voorzitter van de Unie Van Vrijwilligers (UW) in Wassenaar. Over het gehele land is de UVV actief in 117 afdelingen voor in hoofdzaak de oudere medemens. De Wassenaarse UVV heeft 190 werkende vrij willigers en 60 donateurs. De UVV werd kort na de tweede wereldoorlog opgericht om toen sociaal werk te verrich ten dat op een uiterst laag pitje stond. Mevr. Hoogland: „In de afgelopen acht jaar hebben we twee verhuizingen gehad. Van het huidige Rode Kruis ge bouw aan het dorpsplein naar het gebouw van Hoksbergen bij Kloosterland en van daar naar cultureel centrum Ware nar". Puzzels De opsomming van UVV-acti viteiten is lang en indrukwek kend. Het bejaardenwerk om vat onder meer gymnastiek, volksdansen, handwerken en schilderen, Engelse les en zin gen. De UVV-vervoersdienst begeleid bejaarden per taxi, ambulance of particuliere auto. De groep „vriendschap pelijk contactbezoekt min stens eens per week ouderen in de bejaardenoorden. De UV V-puzzel theek leende in het afgelopen jaar 500 puzzles uit aan alleenstaanden en be woners van de verschillende tehuizen. Ook in het zieken huis Bronovo zijn de UVV me dewerkers regelmatig te gast. In het afgelopen jaar werd door 54 medewerkers voor de zieken fruit schoongemaakt, koffie en soep geschonken, lectuur rondgebracht en rol stoelpatiënten geholpen. De lege wanden van Bronovo werden opgesierd met werk stukken van leerlingen van 14 scholen uit Wassenaar en Den Haag en de gratis uitleenbi bliotheek functioneerde het gehele jaar door. Voor veel Wassenaarders zal de UVV ook wel bekend zijn door de twee keer per jaar georgani seerde kledingbeurs. De uiein- delijk niet verkochte kleding gaat naar de stichting Mensen in Nood of naar Polen en de opbrengst van rond de 8000 gulden komt ten goede aan het UVV werk. Hoogtepunt Vijf jaar geleden werd de so ciëteit voor verstandelijk ge handicapten Onze Club opge richt. Hoogtepunten van het afgelopen jaar waren de vie ring van het carnaval, de boot tocht met de watersportvere niging, een uitje naar Scheve- ningen en de Sinterklaas- en Kerstviering. Een andere nieuwe activiteit vindt in het Johannahuis plaats. De mede werkers van het UVV schen ken koffie in de conversatie- zaal, bezoeken bewoners op hun kamers, gaan wandelen met moeilijk ter been zijnde bewoners en verlenen assis tentie bij muziek en dia-avon den. Mevrouw Heuff moet met 190 medewerkers al deze taken verrichten. „Dat is de reden dat ik graag jongeren en man nen oproep zich te melden bij de UVV. Kom gerust eens pra ten. Dit werk moet gedaan worden en wij komen nog steeds handen tekort Wij wer ken aan een menselijke sa menleving en daarom hebben wij nooit vrijwilligers genoeg; wij zijn in het cultureel cen trum Warenar te vinden". OEGSTGEEST Sluiting van Het Drieluik is voor K&O Oegstgeest onaan vaardbaar. De gemeente lijke suggestie om het ge bouw waarin zich vele so ciaal-culturele activiteiten afspelen, af te stoten sloeg enige tijd geleden als een bom in. K&O voert nu verschillende redenen aan voor het behoud van het Drieluik. „Het eerste argument is een financieel argument", aldus de penningmeester mevrouw A. E. Koningsveld-den Ou den. „Wij hebben wethouder mevrouw Blom-de Koek van Leeuwen gevraagd om haar voorstel tot afstoting van het gebouw financieel te onder bouwen. Als wij weg moeten uit Het Drieluik raakt K&O elf ruimtes kwijt waar onder meer tegenover staat dat er een aantal ruimtes van de leegkomende Aert-van-Nes- kleuterschool beschikbaar komen. Dat zijn er slechts zes. Behalve de besparingen op de gemeentebegroting als gevolg van het afstoten van Het Drieluik is inzicht in de meerkosten ten gevolge van de ingebruikname van de leegkomende kleuterschool noodzakelijk", aldus me vrouw Koningsveld. Als K&O zou verhuizen naar het multifunctioneel cen trum dan gaat dat ten koste van andere activiteiten waarvoor dit gebouw oor spronkelijk gepland is. K&O zegt dat er een aantal gega digden is, zoals een sport school, bridgeclub en christe lijke avondschool die tijd en ruimte in het centrum zou den willen huren. „Wanneer wij als K&O naar Haaswijk zouden gaan dan blijven er voor die organisaties geen mogelijkheden meer over. Dat zou tot minder inkom sten voor de gemeente lei den. Wij vragen ons af wat er uiteindelijk nog van de netto bezuinigingen over blijft", aldus mevrouw Ko ningsveld. Als derde argu ment voert K&O aan dat het nieuwe multifunctionele cen trum in Haaswijk vanuit een geconstateerde behoefte werd gepland. ,Wij zien veel liever dat het multifunctioneel centrum in gebruik genomen wordt door de organisaties als de SJJO en voor de activiteiten waar voor het werd gepland. Wan neer zou blijken na bij voorbeeld één of twee jaar dat de verhuur niet lukt of om andere redenen niet het gewenste geld oplevert kan, nogmaals de balans worden opgemaakt", vindt mevrouw Koningsveld.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15