i Kerk geeft moreel oordeel, maar neemt geen sancties Paus zou in zomer klooster Auschwitz hebben ingewijd Godsdienstige feestdagvoor £^dóc6ou/ui^[< COC in hoger beroep tegen mgr. Simonis kerk en wereld KARDINAAL RATZINGER: weer Europa en de NAVO brieuen van lezers GEESTELIJK LKVKN/ÓPINÏÉ Ceidae Sou/toni WOENSDAG 18 MAART 1987 PAGI1 J J1 Predikant verdacht van brandstichting MIDDELBURG Een 60-jarige predikant van een Pinkster gemeente in Vlissingen wordt ervan verdacht zijn villa in Koudekerke (Walcheren) in brand te hebben gestoken. Hij is in bewaring gesteld. De brand, die in de vroege Nieuwjaars morgen vorig jaar woedde, verwoestte een groot deel van de villa. Ook een kostbare theologische bibliotheek ging in de brand verloren. De predikant was tijdens het uitbreken van de brand in zijn woning aanwezig. De rijkspolitie van Koudeker ke heeft na bestudering van het onderzoek door het gerechte lijk laboratorium om een hernieuwd onderzoek gevraagd. Bij het korps waren grote twijfels gerezen over de oorzaak van de brand. Die leidden tot aanhouding van de predikant. Gouden muizeval voor bezuinigingsidee HAMBURG „Een kerklid dat een gouden idee inbrengt over een zinvolle besparing, zal ik symbolisch belonen met een gouden muizeval". Deze belofte deed de Hamburgse predikant Andreas Stökl (47), die in een nieuwe wijk het kerkewerk van de grond moet zien te krijgen. Zijn gouden muizeval sluit aan bij zijn eigen positie, die hij omschrijft als „arm als een ker krat". Hij moet bij gebrek aan een kerkgebouw de diensten in een vergaderzaaltje houden en pleegt zijn catechisanten te on derwijzen in de schaftwagen van een aannemersbedrijf. Stökl is de enige predikant van de regionale kerk van de noordelijke Elbe die niet over een eigen kerkgebouw beschikt. De nieuwe wijk, waarin hij werkt is nog in opbouw. Bij twijfel moet men kiezen voor trouw. Francois Mauriac VATICAANSTAD De Rooms-Katholieke Kerk wil geen strafmaatrege len nemen tegen rooms- katholieke medici of an deren, die menen anders te moeten handelen dan in de publikatie van de Congregatie voor de Ge loofsleer inzake bio- ethiek voor moreel juist wordt gehouden. Dat verklaarde de prefect van de congregatie, kardinaal Joseph Ratzinger, in een ge sprek met journalisten. Hij legde er de nadruk op, dat de Rooms-Katholieke Kerk in haar afwijzing van elke vorm van langs kunstmatige weg verkregen ouderschap slechts een moreel oordeel heeft wil len vellen. „Men moet af wachten of en in hoeverre in enige juridische vorm maat regelen kunnen worden ge nomen", aldus de kardinaal. Naar mgr. Ratzinger op merkte zijn in elk land de wetten op de gezondheidzorg en het ziekenhuiswezen an ders, zodat geen algemeen geldende regeling kan wor den opgesteld. „Over dit vraagstuk moet nog nader overleg worden gepleegd", aldus de kardinaal. Naar de prefect verklaarde kan de Rooms-Katholieke Kerk derhalve geen sancties zelfs maar overwegen jegens verantwoordelijken in rooms-katholieke ziekenhui zen en instellingen voor me disch speurwerk, die zich niet akkoord verklaren met wat in het Vaticaanse docu- len van de Wereldkerk stem men overeen wat betreft de taak van de kerk, een moreel oordeel te vellen over alles wat de menselijke voortplan ting en het menselijk leven aangaat. Op het punt van de aan anders kinderloos geble ven echtparen geboden hulp in de vorm van de in vitro fertilisatie, waarin binnen het huwelijk bevruchting buiten het moederlichaam tot stand wordt gebracht en de vrouw de met zaad van haar eigen man bevruchte eicel krijgt ingeplant, is ook een stemmigheid te noteren: tot dusver heeft geen enkele re gionale Rooms-Katholieke Kerk of ziekenhuis daarover negatief geoordeeld. Integen deel, er wordt van rooms-ka- tholieke zijde vaak op gewe zen, dat deze methode in principe niet afwijkt van an dere kunstmatigheden, zoals het in leven houden van een doodzieke mens met behulp van een hart-longmachine, terwijl de kerk daarover geen afwijzend oordeel geeft. Kardinaal J. Ratzinger tijdens zijn ontmoeting met journalisten in de buitenlandse persclub in Rome. Stille wake bij kerncentrale in Borssele BORSSELE De Francis caanse samenwerking houdt morgenavond een stille wake bij de kerncentrale te Borsse le, die op de morgen wordt opgestart. Het thema is „sa men waken tot behoud van Moeder Aarde en haar bewo ners op een plaats waar angstaanjagende risico's wor den genomen". Dit heeft een lid van de Franciscaanse vre deswacht te Woensdrecht be kend gemaakt. Het is de be doeling dat de wake begint met een dienst bij of in de Hervormde Kerk in Borssele. kerkgebouw voor dit doel te mogen gebruiken. Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen naar Heilouw M.A. Kuyt te Lisse. Bedankt voor Bergen op Zoom T.J. de Heer te Apeldoorn. Beroepen te Lunteren (wijk zuid) dr. A. van Brummelen te Huizen. Bedankt voor Putten (Gld) (toezeg ging) L. Wüllschleger te Den Haag. Gereformeerde Kerken Bedankt voor Apeldoorn C. van de Velde te Haarlem-zuid. Beroepen te Klundert S. Griffioen te Herwijnen. Gereformeerde Kerken vrijge- Beroepen te Hooghalen in combina tie met Beilen drs. J.R. Visser, kan didaat te Dronten; te Brouwersha ven P.M. van der Horst, kandidaat te Kampen. Christelijke Gereformeerde Ker- Beroepen te Tholen in combinatie met Oud Vossemeer M. van der Sluys te Kerkwerve. AMSTERDAM Het COC, de belangenorgani satie van homoseksuele mannen en lesbische vrouwen, tekent hoger beroep aan tegen de uit spraak in het kort geding waarin de president van de Utrechtse rechtbank op 5 maart de eis van or ganisatie tegen kardinaal Simonis afwees. Dit heeft de belangenorganisatie gisteravond meegedeeld. Het COC eiste dat kardinaal Simonis uitspraken over ho moseksuelen via een adver tentie zou rectificeren en zich in de toekomst zou onthouden van discriminerende en onno dig grievende uitspraken over homoseksuelen. Kardinaal Si monis heeft onder meer ge zegd begrip te tonen voor een verhuurder die op grond van zijn geweten woonruimte wei gert aan homoseksuelen. Het vonnis bevat naar het oordeel van een aantal door het COC geraadpleegde des kundigen veel fouten en fou tieve interpretaties van het geen aangevoerd is. Boven dien worden volgens het COC in het vonnis discriminatoire uitspraken gedaan. Zo wordt onder meer gesteld „boven dien mag niet voorbij gegaan worden aan het feit dat een verhuurder door aldus te be slissen niet-ongeoorloofd han delt". Een dergelijke uit spraak is een vrijbrief om woonruimte aan homoseksue len te weigeren. Het COC wordt dus genoodzaakt in ho ger beroep te gaan, aldus de verklaring. Het COC doet verder een dringend beroep op de poli tiek om zich ondubbelzinnig uit te spreken tegen discrimi natie van homoseksuelen en vóór een goede wet gelijke be handeling. De Utrechtse rechtbankpresident motiveer de zijn afwijzende vonnis on der meer op het feit dat dis criminatie van homoseksuali teit niet uitdrukkelijk wordt genoemd in de wet. HEPPENHEIM Paus Jo hannes Paulus II zou deze zo mer tijdens zijn bezoek aan Polen het omstreden klooster in Auschwitz inwijden. Daar om was er intensief overleg met de paus nodig voordat joodse leiders en rooms-ka tholieke kardinalen vorige maand in Genève konden be sluiten dat het Karmelietes senklooster naar een plek bui ten het voormalige concentra tiekamp zal worden ver plaatst. Dit heeft Gerhart M. Riegner, vice-voorzitter en vele jaren secretaris van het Joods We reldcongres, meegedeeld op de bestuursvergadering van de Internationale Raad van christenen en joden, die dezer dagen in het Martin Buber- huis in het Westduitse Hep- penheim wordt gehouden, zo bericht dr. S. Schoon, voorzit ter van het Overlegorgaan van joden en christenen in Nederland (OJEC). Riegner behoorde tot de joodse deelne mers aan het gesprek te Ge nève op 22 februari. Van rk zijde hebben de kardinalen Danneels (Mechelen-Brussel), Decourtray (Lyon), Macharski (Kraków) en Lustiger (Parijs) deelgenomen. Kardinaal Danneels is enkele dagen voor het gesprek in het Vaticaan geweest om de paus voor te bereiden op het voor stel het klooster te verplaat sen naar een nog te bouwen centrum voor joods-christelij ke ontmoeting in de nabijheid van het kamp. Direkt na af loop van het gesprek in Genè ve is kardinaal Macharski naar Rome gevlogen. Reeds de volgende dag werd de in stemming van de paus met het besluit aan het Joods We reldcongres medegedeeld, al dus Riegner. Het OJEC had vorig jaar aan kardinaal Macharski, in wiens diocees Auschwitz ligt, voor gesteld een centrum voor het gesprek tussen joden en chris tenen op te richten, waarin ook het klooster onderge bracht zou kunnen worden. Macharski had hier per brief van 2 januari positief op gere ageerd, aldus Schoon. Het besluit kwam voor de joodse gemeenschap als een totaal onverwachte ontwikke ling, aldus Riegner. Nog in het begin van die week had den vooraanstaande joden zich zeer sceptisch uitgelaten over een wijziging in het standpunt van de RK Kerk. Een probleem daarbij was dat voor joden Auschwitz een uit gesproken joods symbool is terwijl Polen het als een ty pisch Pools symbool zien. Van joodse zijde wordt het volgens Riegner bijzonder ge waardeerd dat er een speci fiek rooms-katholiek centrum komt (en niet een joods-chris telijk ontmoetingscentrum zo als aanvankelijk is gemeld). Het doel ervan is bij de Euro pese kerken de discussie over het lijden van het joodse volk op gang te brengen. Dat voor al de rooms-katholieken in Polen zich over de historische betekenis van de jodenvernie- tiging zullen bezinnen, wordt door joden als zeer positief er varen. Over Birkenau, waar de „Ortskómmandantur" tot rk kerk wordt verbouwd, is op 22 februari in Genève niet ge sproken. Alleen Auschwitz als het symbool is ter sprake ge komen. Volgens Riegner is de bouw van een rk kerk in Bir kenau een reactie van rk zijde op een protestants centrum, dat de Westduitse organisatie „Aktion Sühnezeichen" bij Auschwitz heeft opgericht. De Rooms-Katholieke Kerk was geheel buiten dit projekt 'ge houden. Geen hervormde eenstemmigheid over investeringen Zuid- Afrika LEIDSCHENDAM De Hervormde organen van bij staan zijn er nog niet in ge slaagd tot een eensluidend standpunt over het terug trekken van investeringen uit Zuid-Afrika. Binnen de gespreksgroep, die zich onder voorzitterschap van secreta ris-generaal dr. R.J. Mooi daarmee bezig houdt, bestaat wel het gevoelen dat er al leen gezamenlijk iets gedaan moet worden. Vorig jaar november besloot de Hervormde synode in principe tot het terugtrekken van investeringen uit bedrij ven die weigeren voldoende afstand van de apartheid te nemen. Onder meer Shell en Philips komen hiervoor in aanmerking. De synode droeg de organen van de Kerk (zoals de zending, we- relddiakonaat, kerkvoogdij- raad, pensioenraad) op zich over de gevolgen van dit be sluit te beraden en zo moge lijk gezamenlijk tot beslissin gen en maatregelen te ko men, waarover de synode in maart (eind volgende week) gerapporteerd moet worden. De drie Joodse kerkge nootschappen hebben on langs de Kamercommissie voor de minderheden een brief geschreven over het wettelijk recht op het verkrijgen van verlof op bepaalde rust-, feest-, en gedenkdagen voor werk nemers in de privé- en overheidssector. Het is niet de eerste keer dat niet-christelijke kerkgenoot schappen aandacht vragen voor dit probleem. Enkele ja ren geleden werd de minister van Binnenlandse Zaken ook al benaderd met een verzoek daar zijn aandacht aan te schenken. Intussen is er niets gebeurd. Het laatste woord is voorlopig gesproken door de Hoge Raad, die enkele jaren geleden als zijn oordeel uit sprak, dat andere godsdiensti ge feestdagen dan de christe lijke niet op één lijn gesteld konden worden. En het kabi net voegde aan die interpreta tie toe, dat ook al leven we in een samenleving, waarin ze ker niet allen het belang en de betekenis van christelijke feestdagen erkennen of be grijpen, die feestdagen een al gemeen maatschappelijke functie hebben gekregen die ruimer is dan de christelijke betekenis van die dagen. En daarmee was voorlopig de kous af. De onverschilligheid voor» de betekenis van de godsdienstige feestdagen voor anderen dan christenen is er af te scheppen. Een beter ar gument van het kabinet was, dat het van overheidswege ruimte scheppen voor de eer biediging van religieuze feest en gedenkdagen niet nood zaakt tot een erkenning van dergelijke dagen van religieu ze minderheden als vrije da gen. Dat is natuurlijk waar, maar het gemak waarmee het kabinet zich er van afmaakt door te zeggen: als jullie, min derheden zo nodig godsdien stige feestdagen willen vieren, dan doe je dat maar en dan neem je daarvoor maar gewo ne vrije dagen op, is van een ongewone grofheid. heid zich weliswaar de vele christelijke feestdagen als vrije dagen laat aanleunen, maar voor wie de betekenis al lang geen waarde meer heeft, ontzegt op die manier min derheden, voor wie de eigen godsdienstige feestdagen nu net wel grote betekenis heb ben, de mogelijkheid die te vieren. En daar kan ik aan toevoegen, dat het werkver bod in die andere godsdien sten veel en veel strikter luidt en wordt gehandhaafd dan in de christelijke groeperingen. Met andere woorden, er is alle aanleiding om de onverschil lige zienswijze van het kabi net en de Hoge Raad aan een ernstig onderzoek te onder werpen en de gedachten te la ten gaan over een wijziging van het gedrag van de over heid als werkgever en na tuurlijk de werkgevers in het algemeen. De drie joodse kerkgenoot schappen, maar ook de aan hangers van de Islam en wel licht ook andere godsdiensten hebben er recht op, dat de Kamercommissie voor de minderheden en het kabinet serieus gaan bekijken of het „stelsel" van automatisch vrij op alle christelijke feestdagen nog wel geldigheid bezit. Daarmee bedoel ik dan in het bijzonder folkloristische toe voegsels als Tweede Paasdag, Tweede Pinksterdag, maar wellicht moeten ook dagen als Hemelvaartsdag en Goede Vrijdag, waarbij de laatste bij de overheid (op grond waar van eigenlijk?) als verplichte vrije dag geldt. Schaf zulke dagen af door ze als algemene vrije dagen toe te voegen aan de snipperdagen of de vakan tie zodat mensen zelf kunnen kiezen wanneer ze vrij zullen zijn en ze bovendien die da gen kunnen gaan gebruiken voor het vieren van de eigen godsdienstige feestdagen. De wetgever, regering en par lement, zijn terecht bezig tal van discriminerende bepalin gen uit de wetgeving te halen, welnu, het verzoek van de drie Joodse kerkgenootschap pen is een reden te meer om er haast mee te maken. DICK HOUWAART Dick Hou waart is publicist in Den Haag Buien DE BILT (KNMI) De kern van een diepe depressie ligt het komende etmaal met een kerndruk van 975 mbar bij de zuidpunt van Noorwegen. Een uitloper van deze depressie trekt woensdagavond en - nacht met buien over ons land. Naast regen kan tijdens deze buien ook hagel en sneeuw vallen. Onweer is zelfs niet uitgesloten. Na deze buiensto ring komt ons land donderdag te liggen in een koude stro ming uit west tot noordwest. Hiermee wordt Poollucht van af IJsland via de Britse eilan den naar ons land gevoerd. Ook in deze lucht komen bui en voor, waarvan sommige weer met hagel of sneeuw. Tussen de buien schijnt af en toe de zon. De middagtempe- ratuur blijft met waarden van rond 4 graden minstens een vijftal graden te laag voor deze tijd van het jaar. Weersvooruitzichten voor di verse Europese landen, geldig voor donderdag en vrijdag: Zuid-Scan din a vië: Perioden met sneeuw. Aan de westkust van Noorwegen droog en zon nige perioden. In de nacht lichte tot matige vorst, in de middag temperatuur om het vriespunt. Britse eilanden en Ierland: Pe rioden met buien en donder dag veel wind. Middagtempe- ratuur van 6 graden in het noorden tot 8 in het zuiden. Denemarken en Benelux: Pe rioden met regen of natte sneeuw. In de nacht tempera tuur iets boven het vriespunt. Middagtemperatuur omstreeks Duitsland: Op veel plaatsen re gen of sneeuw. In de nacht temperatuur om het vriespunt, middagtemperatuur omstreeks 7 graden. Frankrijk. Half tot zwaar be wolkt en op veel plaatsen re gen. Middagtemperatuur rond 8 graden in het noorden tot 10 15 in het zuiden. Alpengebied: Veel bewolking en af en toe regen, boven 600m sneeuw. Middagtempera tuur in de dalen in het noor den rond 7, in het zuiden om streeks 10 graden. Nul-graden- niveau van 800 meter in het noorden tot 1200 meter in het zuiden. Spanje en Portugal: Wolken velden en plaatselijk regen. Middagtemperatuur van 13 graden in het noorden tot 20 in het zuiden. Italië en Joegoslavische kust Perioden met zon, ook plaatse lijk een bui. Middagtempera tuur rond 12 graden in het noorden tot 15 in het zuiden. Op Sicilië temperatuur om streeks 18 graden. Vlissingen regen Zd. Limburg regen Aberdeen sndui Istanbul Las Palm 22 IS 10 ATAT7TA ONDANKS hun lidmaatschap van de Europese Geriak schap hebben de Britten niet veel op met het Europese i ^uj! nent. Samenwerking met het vasteland is op een aantacite' reinen weliswaar noodzakelijk, maar als het even kanCge de Brit het liefst zijn eigen weg. Dat gold de afgelopen jekei met name voor de Oost-Westbetrekkingen en de West ech pese defensie. Premier Thatcher zette zich meer dan ee bij tegen de Europese opvattingen en trok vaak één lijn mme Amerikaanse president Reagan. Onder druk van de on [j£e digheden lijkt de Britse regering haar standpunten ech jbra hebben gewijzigd. ton it. EeN belangrijke aanwijzing voor de veranderde Brits vattingen was de toespraak die de Britse minster van bi landse zaken, Geoffrey Howe, deze week hield in Bi Hij waarschuwde de Westeuropese landen dat zij zich m voorbereiden op het moment dat de Verenigde Staten h I ten hun aandeel in de verdediging van West-Europa tisch te verminderen. Als belangrijkste wapen voor de zakelijke bundeling van de Europese krachten noemde de Westeuropese Unie (WEU). Die WEU werd meer dai tig jaar geleden opgericht door Frankrijk, Groot-Britt en de Benelux-landen om controle uit te oefenen op de se herbewapening. Nadat in 1954 ook Italië en West-] land waren toegetreden, werd de WEU een defensieboi nootschap, dat de afgelopen decennia evenwel in de N ondergesneeuwd is geraakt en zelfs dreigde te verdwiji TWEE jaar geleden werd de WEU nieuw leven ingebl vooral als gevolg van de steeds grotere irritaties tussen en Europa, met name op militair gebied. De eerste resul waren niet geweldig, tot opluchting van de Verenigde Sl die weinig willen weten van een Europees blok binni NAVO. Zo slaagden de WEU-landen er niet in een gen schappelijk standpunt te formuleren over het Amen! SDI-project, mede door de opstelling van de Britse rej Maar de uitspraken van Howe laten er geen twijfel ovi staan, dat ook Londen aan de WEU meer gewicht wi kennen. =en M rik m egfl De plannen voor een verdere versterking van de kunnen niet los worden gezien van de ontwikkelinge het gebied van de wapenbeheersing. Europa krijgt de in en dit niet ten onrechte zoals vorig jaar bleek op de t Reijkjavik dat de Verenigde Staten zonder Europa de Europese veiligheid denken te kunnen beschikkei,,. wordt een akkoord over de terugtrekking van de kernr ten voor de middellange afstand door West-Europa meti wantrouwen bekeken, wanneer er geen oplossing komt F wapens waarvan het Oostblok een reusachtig over heeft. En ook sommige Amerikaanse deskundigen vrf-*' zich af of het weghalen van alle INF-wapens de oplossi voor alle nucleaire kwalen in Europa en pleiten er vooiqt aantal van de raketten te laten staan. jet ZOLANG zij nog staan opgesteld zouden kruisraketteen, Pershings-II een „Europees" antwoord vormen om defeng jet-Unie van een aanval op Europa te weerhouden. Maaiet 1 als die raketten verdwijnen? Alle Amerikaanse verzek|at gen ten spijt is het de vraag of de VS bij een eventuele fuk val op West-Europa bereid zouden zijn hun strategischer ketten voor de lange afstand in te zetten en daardoor stpde als New York in de waagschaal te stellen bij een Russ tegenaanval. Op zo'n manier zou de koppeling verdv tussen de Amerikaanse en de Europese defensie, een vaj hoekstenen van het NAVO-beleid. Het enige antwoord' Europa kan dus een versterking van de eigen positief overigens meer een zaak van betere coördinatie dan vai^ snelle verhoging van defensie-uitgaven. De onvermijdelijke tweedeling binnen de NAVO is l een van de vele terreinen, waarop Europa en de VS j meer een eigen weg zoeken. De vrijwel voortdurende At^ tische handelsoorlog en de verschuiving van Amerika'sljng resses naar het gebied rond de Stille Oceaan dwingen Eifteir er toe zich te bAinnen op zijn toekomst, inclusief zijn v# be heid. Voorkomen moet worden dat Europa politiek, misch en militair wordt fijngemalen tussen de bestaandL h( permachten. Dat is geen nieuw uitgangspunt, maar we| geluid dat steeds krachtiger zal moeten*klinken naarmate positie van Europa verslechtert. De rol die de Westeurctet g Unie bij de versterking van het Oude Continent kan spj moet dan ook ten volle benut worden. Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Bezuinigingen Premier Lubbers, waar moe ten wij van leven? Ik heb in '84, '85 en '86 maar een halve eenmalige uitkering gekregen. Zo is het kabinet toch op de verkeerde manier bezig met bezuinigen? Met die eenmalige „niet uitgekeerde uitkering" zijn duizenden guldens uitges paard voor de schatkist en dicht gaat de klep. Het zijn toch weer de zwaksten die ze daarmee hebben. De bejaar den, de minima en de eenza men wordt het nu wel heel moeilijk gemaakt. Een zwaar jaar was het in 1986: gas en licht omhoog, levensmiddelen die duurder werden, huishu ren omhoog, uitkeringen be vroren en ga zo maar door. Nu zeggen ze wel dat je wat je te veel aan gas en licht hebt be taald terugkrijgt, maar van dat geld kon ik precies mijn uitge stelde verontreinigingsheffing betalen. Zo stop je het ene gat met het andere. Nu schermen ze met gas en licht, dat omlaag gaat. Daar staat tegenover dat de vaste lasten weer omhoog gaan. Nu de btw omhoog, waar de zwakste burgers ook weer aan moeten meebetalen. Is het niet treurig dat de bejaarden in de verpleeghuizen op deze manier versoberen, vergrijzen en de moed laten zakken. De mensen, die hun hele leven voor ons hebben geploeterd hebben toch recht op een waardige oude dag? Om nog maar niet te spreken over de gezondheidszorg, waar op de „ellende van anderen" bezui nigd moet worden. Ik doi als bejaarde vrijwilligers^ in het bejaardencentrum I' en Vliet'Ik bezoek daa' jaarden. Ze zijn daar oi tend dankbaar voor, je daar dan ook zelf volj vandaan. En ondanks di zuinigingen wordt er veel! de mensen gedaan, meer activiteiten en aant voor de dagverzorging, als in het vermogen li^ het voor de mensen zo gei en aannemelijk mogelij maken (met betaalde kra< én vrijwilligers). Wat wei wel niet beloofd? De b den, eenzamen en mil zouden er niet op achti gaan, nee daar zouden ze) aankomen. Voor de verkil gen beloven ze ons koeien] gouden horens, maar di loftes komen ze niet na. zal minister Ruding het voor de financiering gaai nen? Het is en blijft toch Jan met de Pet. Lubbers zijn karwei afmaken, hij zo doorgaat, maakt hj sociale voorzieningen Nederlandse volk af. Mevr. Van Hartevelt, LEIDEN. Bergings-show Wat jammer dat bovei verhaal over de berging bij Zeebrugge een kop („Bergings-show voor van Zeebrugge"), die in dige tegenspraak was n inhoud van het verhaal ei vendien, gezien de omst; heden, volkomen ongi Volgens ons had de kop gend moeten worden ge danwel moeten luiden Smit-Tak géén bergings- wil voor de rede van Zeel ge. Een slordigheid dus? M.F. Timmers-Jansen, DEN HAAG. (Naschrift U heeft gelij de kop had inderdaad m* staan, dat Smit-Tak geei hoef te heeft aan een berg demonstratie voor de kusl'i Zeebrugge. Redactie.)

Leidse Courant | 1987 | | pagina 2