a Vrolijkheid bron van spiratie Schapers roede start lormann in DSZ speelt gelijk Zaalvoetballers Leiden tweede in West II GESERICK NIEUWE BAANTRAINER KNWU lubtitels Shuttewoude Kenneth Leeuwin toch naar Boedapest Sportwereld AR» )RT EeidaeSoiwaut DINSDAG 17 MAART 1987PAGINA9 28 m: *it d go ERD v LTC'er Robin Helden in Oklahoma AHOMA De voor het ;e V&LTC uitkomende Robin van Helden heeft wedstrijden om de Ame- pse universitaire kampi- tiappen in Oklahoma de meter gewonnen. De in iana studerende hardlo- it Dordrecht maakte een ran 2.20,51, hetgeen een persoonlijk record bete- In zijn serie zegevierde |q Helden in 2.21,53. In de ^werd de Amerikaan Jim tweede in 2.20,82. Deense rallyrijder verongelukt KOPENHAGEN Enige dagen na een zwaar ongeluk in de Rally van Portugal heeft de autosport opnieuw een mensenleven geëist. Tijdens de tweede wedstrijd voor het kampioen schap van Denemarken in Hadersle- ben verongelukte de 32-jarige cou reur Gilnther Sörensen. De wagen waarin Sörensen met zijn broer Kaj deelnam, vloog uit de bocht. De cou reur overleed aan zijn verwondingen. „Ze hebben de bocht gemist", stelde een vertegenwoordiger van de Deen se Automobiel Club vast. „Het was een menselijke fout". Bij de Rally van Portugal kwam vorige week een toeschouwer om en raakte een aantal anderen zwaar gewond. Afgebroken partij eindigt in remise LINARES De achtste partij in de tweekamp tus sen de Russische schakers Anatoli Karpov en Andrej Sokoiov is gisteren in Li-, nares in remise geëindigd. De ontmoeting was zondag na 41 zetten afgebroken. In de match die een nieu we uitdager voor wereld kampioen Gary Kasparov moet opleveren heeft oud titelhouder Karpov nu een voorsprong van 5-3. Nadat Sokolov de onder couvert afgegeven zet (Tb2 uit voerde, bood Karpov on- middelijk remise aan. Forse winst ijshockey-jeugd ZOETERMEER Neder- land heeft gisteren tijdens het toernooi om de Euro pese titel ijshockey voor B- junioren (groep C) in Zoe- termeer met 9-1 gewonnen van België. De periodes- tanden waren 1-0, 3-0 en 5-1. Topscorer was de Rot terdammer Wim Oostveen met drie tréffers. Op de tweede dag van de wereldtitelstrijd voor A-ju- nioren in Rouen heeft Ne derland gelijkgespeeld te gen Noorwegen: 5-5. De Hagenaar Tuit nam één van de vijf treffers voor zijn rekening. WOERDEN Eric Geserick wordt de nieuwe baantrainer van de Koninklijke Nederlan ders Wieier Unie (KNWU). De 30-jarige Hilversummer volgt de naar de wielrensportcom- missie overgestapte Peter Nieuwenhuis op. Geserick is momenteel nauw verbonden met de wielerbaan van Hilver sum en houdt zich daar bezig met de begeleiding van jeugdi ge talenten. strijd op de weg in juni met enkele specialisten voor de ki lometer tijdrit en mogelijk de sprint gaat voorbereiden. Te vens is Geserick verantwoor delijk voor de amateurs, dames en junioren, die zich op de puntenkoers, de individuele- en ploegachtervolging gaan toeleggen. „Met uitzondering van een en kele baanspecialist als Thierry Detant worden de renners, die voor uitzending naar de we- i reldtitelstrijd in aanmerking 'komen, pas na het nationaal kampioenschap op de weg ge kozen uit de A- en B-selectie", aldus Van Gestel, coördinator voor de amateurs binnen de wielrensportcommissie. „Door deze nieuwe aanpak verwach ten wij, dat ook deze talenten, die voor de weg nog buiten de boot vallen, op de baan toch kunnen presteren". Gisteren zijn ook de door bondscoach André Boskamp geselecteerde renners voor de B-groep bekend gemaakt. Van Gestel: „In de B-selectie zijn naast mogelijke kandidaten voor de WK op de baan ook jonge amateurs opgenomen, die nog onvoldoende inhoud hebben voor de A-selectie. Door hen een aanvullend in ternationaal programma te la ten rijden hopen wij, dat het verschil nog kleiner wordt. Na de NK op de weg in Geulle zullen de A- en B-selectie op nieuw worden samengesteld. Dan moet ook duidelijk zijn welke renners zich op de baan toeleggen". TERDAM Als het iemaal een beetje mee- is ons vaderlandse ten- 5 binnenkort een opge- pkte snuiter rijker. En t is een heel welkome rsterking, want sinds [capriolen van Jan Ha- die in de jaren zestig j wel eens voor hoog- ndjes zorgde op de is het met de hu- maar povertjes ge- fcld geweest. Mannen als Okker, Evert fhneider, Jan Hordijk I Fred Hemmes stonden niet bepaald te boek 5 spelers waar de boert i de jolijt van afdroop, i met de huidige gene is het al niet veel nder somber gesteld. 'kar voor degenen die zich (gerust maakten over het brek aan pret op de vader- ndse velden ligt soelaas in jt verschiet. En wie schetste ieders verbazing dat uitgere kend de tot dusver als nurks bekend staande Michiel Scha pers zich tot doel heeft gesteld voortaan uiterste vrolijkheid te betrachten. Althans dat voortaan te gaan proberen. Vooralsnog lukte dat uitste kend, want de 27-jarige Rot terdammer plaatste zich gis teravond met een (verwachte) overwinning op de Australiër Carl Limberger voor de twee de ronde van het proftoer- nooi. En die zege deed Scha pers uitbarsten in een voor zijn doen ongekende mate van uitbundigheid. Grappen makend opende hij de gebrui kelijke nababbel met de va derlandse tennispers, die in het nog niet zo verre verleden regelmatig door hem werd verguisd vanwege een zijns inziens te grote mate van kri tische inslag. Toverwoord Even later werd duidelijk wat er met Michiel Schapers re centelijk allemaal is gebeurd. En het toverwoord bleek „vrolijkheid" te zijn. Nog niet zo lang geleden heeft de coach van Schapers, de voor malige Tsjechoslowaak Martin Simek zijn pupil weer eens diep in de ziel gekeken. En de filosofisch getinte, trendge voelige import-Romein was tot de conclusie gekomen dat het bij de Nederlander ont brak aan een voldoende mate van vrolijkheid. „Ik moet volgens Simek tij dens partijen gewoon vrolijk blijven", openbaarde Schapers gisteravond zijn onthullende nieuwe aanpak. Om daar als toelichting bij aan te vullen: „Volgens Simek heb ik de neiging te kritisch te zijn, ook ten aanzien van mezelf. In plaats van mezelf te ontspan nen tijdens partijen liep ik mezelf te veel af te kraken als het een keer niet goed ging. Ik moet, volgens Simek, dus gewoon vrolijk proberen te zijn en te blijven. Vanavond was ik vrolijk. Toen er op een bepaald moment een groepje mensen weer te lang treuzel de bij het innenemen van hun plaatsen kon ik de humor daar van inzien. En sloeg ik vervolgens een ace, waar vroeger mijn concentratie be hoorlijk verstoord geweest zou zijn". Waarop de „dringende" vraag zich aandiende of Schapers nu ook gaat proberen uiterlijk wat meer vrolijkheid uit te stralen. „Nou ja", kwam de nuchtere Rotterdammer in hem direct weer naar boven, „er liep vanavond nu niet be paald een kudde olifanten voorbij; en het net brak ook niet. Dus daar viel niet zo veel over te lachen. Maar als er wat grappigs gebeurt kan ik daar nu best over in scha terlachen uitbarsten". Dat was gisteravond dus nog niet zo ver, hoewel zich later deze week als Schapers naar verwachting moet aantreden tegen John McEnroe (als deze zich morgen tenminste niet laat verrassen door de Rus Chesnokov) wellicht een mo gelijkheid voordoet om zijn nieuwe gedaante ook eens pu bliekelijk te demonstreren. Nieuwe motto Gisteren beperkte Schapers zich tot tennissen en was er eigenlijk ondanks zijn nieuwe motto niets bijzonders aan hem te zien. Chagrijnig ogend en soms verongelijkt reage rend werkte hij zijn reprise tegen Limberger, die hij eerder dit jaar in Auckland al had verslagen, af. In drie sets (6-3, 2-6, 6-1) was het karwei geklaard en kon de Rotter dammer zich gaan voorberei den op de confrontatie met A hoys grootste trekpleister, McEnroe. De zege voorkwam in elk ge val dat Schapers op de werel- ranglijst (inmiddels 96e) nog verder terugzakt en zijn doel, de beste vijftig halen, nog verder uit het zicht verdwijnt. Vorig jaar bereikte de Neder lander in Rotterdam ook de tweede ronde, waarin hij een matchpoint liet liggen tegen de nu als nummer één ge plaatste Zweed Edberg. Huub van Boeckel, de tweede van de drie in Rotterdam aan tredende Nederlanders, dolf gistermiddag het onderspit te gen de Westduitser Andreas Maurer. Deze wat grijze muis, die merkwaardigerwijs slechts op het Iberisch schiereiland tot successen in staat is, had na een lange set (7-6) geen Michiel Schapers: vrolijkheid, maar niet altijd. kind aan de wel van nature goed geluimde Hagenaar. Van Boeckel, die vorige week te rugkeerde van een mislukt satelietcircuit in Italië („Het ging daar zo slecht dat ik maar naar huis ben gegaan - daardoor kon ik elk geval geen punten verspelen"), bleek mentaal niet opgewas sen tegen de tik van de verlo ren tiebreak en leverde de tweede set met 6-1 in. „Ik was aangenaam verrast dat ik hier in Rotterdam een „wild card" kreeg en ik wilde daarom juist hier mijn beste tennis laten zien. Maar het lukte niet. Waarom? Ik ben net verhuisd en ik heb een nieuw racket. Misschien dat het daar aan heeft gelegen". Van Boeckel geeft zich (op nieuw) een half jaar de tijd om te bepalen hoe zijn toe komst er verder uitziet En dan? „Dat bekijk ik dan wel", verklaarde de man die zich al vaker ultimatums heeft ge steld. „Ach", zei hij, „één goed toernooi er tussendoor kan weer zo veel goed maken". FRANK WERKMAN ERWOUDE Jaco inerzaal gaat onvermin- I voort met het behalen jadmintontitels. Voor de J maal op rij won hij het Kampioenschap van de frwoudse badmintonvere-j Shuttlewoude. Bij de 5 Marja Mooijman op de fcte trede van het podium. was de kategorie recre- i en de eerste kampioe- idie daar gehuldigd wer- i izijn Annette Pieters en in van der Post. Tide heren maakte Jaco pnerzaal zijn reputatie vol- waar. In de halve eind- rekende hij af met An- [Vendt terwijl het jeugdige It Gerard Hartog te sterk boor Frans Hulsbos nadat jog ook al Jack van Leeu- uit de strijd had gewerkt. finale bleek Immerzaal Smeer routine te beschik- «n besliste de partij in zijn peel. Frans Hulsbos werd kanshebsters bij de da- aar de konkurrentie erg De vier „getipten", te titelverdedigster Inge terzaal, Marja Mooijman ipioene in '83 en '84), Stel- Leeuwen (vorig jaar 2e) Shuttlewoudedebutante Versteegen (Zij heeft bij burg al een reputatie op- es|uwd, red.) plaatsen zich voor de halye finales. 9 - - Marja Mooijman versloeg daarin Coby Versteegen en datzelfde deed Inge Lemmer zaal met Stella van Veen. In de strijd om „goud" had Marja Mooijman in drie sets de lang ste adem. Van Leeuwen ein digde als derde. Vooraf waren Annette Pieters en Marion Joling getipt als fa vorieten voor de recreanten-ti tel. Zij kwamen ook beiden in de finale die werd gewonnen door Pieters. Achter Joling pakte Ria van Rijt de derde prijs. Zoeterwouds jeugdkam pioen Edwin van der Post wil de zijn krachten wel eens me ten met geroutineerde senio ren en kwam uit bij de recre anten. Hij deed dat uitstekend want hij pakte de zege in de fi nale tegen sterk spelende Henk van der Zwan. René van der Kolk eindigde op de derde plaats. Na afloop werden de prijswinnaars officieel gehul digd en ontbrak zelf het „Wil helmus" - gespeeld door dorps- troubadour Klaas van Rijt op doedelzak - niet. De uitslagen: Recreanten dames: 1. Annette Pieters; 2. Marion Joling; 3. Ria van Rijt; 4. Nelly Overvliet. Re creanten heren: 1 Edwin van der Post; 2. Henk van der Zwaan; 3. René van der Kolk. Kompetitie dames: 1 Marja Mooijman; 2. Inge Lemmer zaal; 3. Stella van Leeuwen, 4. Coby Versteegen. Kompetitie heren: 1. Jaco Lemmerzaal; 2. Gerard Hartog; 3. Frans Hulsbos; 4. André Wendt. tDEN Regerend we- 'Ikampioen squash Ross ketaann (Nieuw Zee- I) heeft in het gisteren •nnen Lancöme Squa- ^estival, met 3-0 ge- te [nen van Dutch Open n&ipioen 1983 en 1986 iteèy Hill (Australië). De 200 squashliefheb- zagen op het center- van sportcentrum er in Warmond een 'rieure Normann, die tegenstander in de Ie twee games geen van kans gaf. In de k lie set werd het nog spannend, maar ook Jzette de Nieuw Zeel- ■t om in winst: 9-8. ïerste wedstrijd van het pal, tussen Geoff Hunt en Nancarrow, werd een [overwinning voor Hunt, oormalig wereldkampioen 1 tot 1981) uit Australië, die na een operatie weer terug is aan de wereldtop, stak in grote vorm. Na drie games stond het 2-1 voor Hunt (9-6, 4-9, 9-7), waarna hij regerend Australisch kampioen Nancar row in de laatste game met 9-2 kansloos liet. Wereldkampioene Susan De- voy (Nieuw Zeeland) won, eveneens met 3-1, van de Au stralische Liz Irving. De ster kere Devoy zag de eerste game met 8-10 verloren gaan, maar stelde daarna via 9-6, 9-4 en 9- 6 orde op zaken. Het festival, waarin de heren een halve competitie afwerken en de dames elkaar drie maal treffen, wordt vanavond voortgezet bij HSRC in Den Haag. De beslissing over de ereplaatsen valt morgen, op de' derde en laatste avond van het festival, die bij Dickysquach in Amsterdam plaatsvindt. Voor de winnaar bij de heren ligt een bedrag van f 10.000,- klaar, de beste dame krijgt f 3.000,-. Gouden paar DEN HAAG Wereldkam pioen karate Kenneth Leewin doet alsnog mee aan de we reldbekerwedstrijd die het ko mende weekeinde in Boeda pest wordt gehouden. Leeu win, die ruim een week gele den niet deelnam aan het toer nooi om de open Nederlandse kampioenschap, is inmiddels van vakantie teruggekeerd. Functionarissen van de Karate Do Bond Nederland hadden aanvankelijk vergeefs getracht hem op te sporen ten einde te melden dat de wereldkam pioen in de klasse tot 75 kilo gram naar de Hongaarse hoofdstad zou worden afge vaardigd. Guus van Mourik (dames, bo ven 60 kilogram) en Kemal Aktepe (heren, tot 80 kilo gram) hebben laten weten niet naar het Hongaarse toernooi te gaan. Van Mouriks vervang ster, Henny van der Ploeg, heeft evemin interesse. Beiden zijn van mening dat zij in Boe dapest dienen te worden bege leid door hun eigen trainer. Aktepe zegde af om studieren- den. Nieuwelingen in de ploeg zijn nu Annelies Bouma (dames, tot 60 kilogram) en Sandy Niesten (heren, boven 80 kilo gram). Dudley Josepa zal zo wel in de klasse tot 80 kilo gram als in de strijd van alle categorieën uitkomen. Het toernooi is van belang in de voorbereiding op de Europese titelstrijd, die begin mei in Glasgow wordt gehouden. Met een demonstratie van het Russische „gouden paar" Nathalie Bestemianova en Andrej Burkin werden in Cincinnati de wereld kampioen schappen kunstrijden beëindigd. Het tweetal bezegelde de gouden medaille met een innige omhelzing. Voetbal De voor vandaag vastgesteld eredivisiewedstrijd Veendam - Sparta is afgelast. Op het veld van Veendam ligt een dikke ijslaag. Voetbal De tuchtcommissie van de KNVB heeft John van Loen en Ton Pattinama van Utrecht voor een wedstrijd uitgesloten De andere gestraf ten zijn Groeleken (Twente), Nandlall (Emmen) en Köne- mann (SVV). Voetbal Wolf Werner wordt de nieuwe hoofdtrainer van de Bundesligaclub Borus- sia Mönchengladbach. Hij volgt Jupp Heynckes op, die nog tot 30 juni bij Borussia blijft werken en daarna in dienst treedt bij FC Bayern Mtlnchen. Voetbal Gisteren is in Lon den de loting verricht voor de op 11 april te spelen wedstrij den voor de halve finales van het toernooi om de Engelse FA Cup. Het resultaat was: Coven try-Leeds (in Sheffield) en Tottenham-Watford (Birming ham). Voetbal Het bestuur van de Spaanse eerste divisieclub Ca diz heeft coach Manoio Cardo ontslagen. De maatregel werd genomen na de nederlaag van 1-2 tegen Las Palmas, waar door Cadiz op de voorlaatste plaats is terecht gekomen. Atletiek Hermann Hofstee is toegevoegd aan de Neder landse ploeg, die zondag deel neemt aan de wedstrijd om het wereldkampioenschap veld loop in Warschau. Hofstee van AV Dwingelo, is vervanger van Rob de Brouwer die al enige tijd met blessures suk kelt. Autosport Niki Lauda, de drievoudig wereldkampioen formule 1, maakt aanstaand weekeinde zijn rentree op het circuit van Monza. De 38-jari- ge Oostenrijker neemt deel aan de wereldtitelstrijd voor toerwagens. DEN HAAG Het afgelopen weekeinde heeft weer bol ge staan van de wedstrijden in het kader van de play-offs in Bonds-waterpolocompetitie. De heren van DSZ speelde ge lijk tegen de heren van de Gouwe uit Gouda (10-10). In de slot-fase van de wedstrijd werd de stand door de Hage naars gelijk getrokken. De heren van DZV/Martens uit Delft behaalden ook dit weer de volle winst op het ZIAN/Vitesse (11-7). Scoreverloop: (3-0,3-0,2-4 en 3-3) Ko- revaar 1-0; Van Deelen 2-0 en 3-0; Korevaar 4-0; V.Deelen 5-0; Guillo- nard 6-0; Heiden 6-1; Kerkhoven 7-1; H.Metz 7-2; Heiden 7-3; Knoester 7-4; Te Kulve 8-4; Ran 8-5; V.Loef 9-5; Knoester 9-6; Kerkhoven 10-6, V.Deelen 11-6 en Heiden 11-7. Andere Haagse teams behaalden wis selende successen: ZIAN 2 (heren) won met 22-3 van HZPC 3; ZIAN3 (heren) verloor met 7-12 van AZPC uit Amersfoort. Ook de DSZ 1 (da mes) verloor en wel met 7-10 van een andere Amersfoortse ploeg, de Amer. DSZ 2 (dames) deed het beter en won met 6-2 van HZPC. Door deze winst zijn de DSZ-dames uit de gevaren- zöne. Zij handhaven zich nu in de tweede klasse van de Bond. De HZPC-dames zullen door deze neder laag echter wel degraderen. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS.MUZIEK THEATER. RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA NA GELIJKSPEL TEGEN DORDRECHT LEIDEN Het Leids zaalvoetbalteam heeft gis teravond de wedstrijd te gen Dordrecht, die ge wonnen moest worden om eerste in het distict West II te worden, met 0-0 ge lijkgespeeld. De Leidse af- delings-selectie werd door dit resultaat tweede, ach ter het team van Rotter dam. De Leidse ploeg trad ditmaal op volle sterkte aan, in tegen stelling tot het treffen tegen Rotterdam, waarvan toen ver loren werd. Leiden speelde de eerste helft in een hoog tempo en zette Dordrecht flink onder druk. De thuisploeg kwam daardoor nauwelijks op de helft van Leiden. Ondanks het overwicht dat het team van coach Johan Schoen had scoorden de Leidenaren niet. Diverse malen stonden paal en lat Leidse treffers in de weg, terwijl Dordrecht-keeper Ton Bakhuis op grandioze wijze zijn doel schoon hield. In de tweede helft verhoogde Lei den de druk op de Dordse goal. Er ontstond daardoor ge vaar voor counters van de kant van Dordrecht, maar de thuisploeg maakte daarvan geen gebruik. De Leidse aan val faalde ook in de tweede helft bij het afmaken van de kansen, waardoor het treffen eindigde in een bloedeloos 0-0 gelijkspel. De tweede plaats heeft voor de ploeg van Johan Schoen overi gens geen gevolgen voor het op 23 mei in Rotterdam te spe len toernooi om het Neder lands zaalvoetbalkampioen-, schap voor afdelingsteams. Leiden verdedigt dan de landstitel die vorig jaar werd behaald. Coach Johan Schoen: „De tweede plaats in West II is bepaald geen ramp. Het Ne derlands Kampioenschap in mei is veel belangrijker. Dan verdedigen we onze titel. En gezien de kwaliteit van het team moet de titel geprolon geerd worden, anders is het voor Leiden een mislukt sei zoen. Wat grote mensen niet vertellen lees ik toch wel in de krant. lÊv vi

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9