fel „Ik maak muziek voor mensen die naar teksten luisteren y gekleurd gezien DIO/TELEVISIE Qtido&Qowuvnt DINSDAG 17 MAART 1987 PAGINA 17 I Veendam wint de [g;reldbeker voor satire... irnnd, de Engelsen, hun gevoel voor humor ■mif/re, hun snobisme, hun hang naar heroï- Xpun werkloosheid, hun politieke tweede- hun woelige krantenwereld, hun bizarre iys, hun ridicule tradities. We kregen er of ie televisie deze week op verschillende ma- II us tin in verschillende programma's verschil- ht blp kijkjes op. Hintbegon vorige week donderdag met de bio- ïn mfilm 'The lady vanishes', een reconstructie i, aff de gelijknamige Hitchcock-klassieker, odigt/n een zeer Britse kinderjuffrouw in 1938 jen Duitse trein verdwijnt, weggemoffeld nazi's om te voorkomen dat ze een bood- ono® doorspeelt naar haar regering. Belangrij- aarqpllen daarin spelen twee Engelse oudere ecor®, die de naderende wereldbrand van to- seldj ondergeschikt belang achten vergeleken is de de cricket wedstrijd die in hun vaderland bezig moet zijn. Een karikatuur, natuurlijk, maar wel een die berust op scherpe observatie van de Engelse folklore op dit gebied. En evengoed treedt een van die belachelijke Engelsmannetjes wel met dat vanzelfsprekende Britse flegma de SS-offi- cier tegemoet om hem te vertellen dat die zich niet zo moet aanstellen. Prachtige rol van Ar thur Lowe, die we al kenden als Captain Main- waring, de commanderende held op sokken in de serie 'De Schutters'. Dezelfde onnadrukkelijke heroïek was ook zon dagavond te zien in een fascinerende aflevering van het buitenlandmagazine 'Diogenes' van de VPRO, die geheel was gewijd aan Engeland. Ontroerende beelden van en gesprekken met bewoners van een tehuis voor oorlogsinvaliden. In Diogenes nog meer beelden van het ver scheurde Engeland: de troosteloosheid van kansarme jongeren in Liverpool, de abjecte ar rogantie van een ouderwetse Lord („die Fran sen, dét is pas een snobistisch volk!"...), de to taal verschillende kijk op de samenleving die conservatieven en socialisten er in dat land op nahouden (hier liggen de meningen volgens mij veel dichter bij elkaar), de curieuze tijdmetings activiteiten in Greenwich (aan weerszijden van de meridiaan). Engelser dan Engels, allemaal. Het land ligt eigenlijk om de hoek bij ons, maar het is een wereld op zichzelf. De serie 'Inside Story' (zondagavond, ook bij de VPRO) vertoont een behoorlijk natuurgetrouw beeld van de manier waarop Engelsen kranten maken. Gefilmd en geacteerd volgens de beste tradities van het Britse televisiedrama, dus ook voor niet-ingewijden in 'het vak' boeiend en goed te volgen. Bij Van Kooten De Bie ging het zondagavond in wezen ook om een vergelijking tussen Enge land en Nederland, en dan over het al dan niet kunnen vervaardigen van satire van enig ni veau. Kees en Wim zouden een Nederlandse versie van het Engelse 'Spitting Image' maken, maar moesten constateren dat dat onmogelijk is: gebrek aan tijd, geld, mensen, vakkennis, sa tirische traditie, noem maar op. De conclusie was dat het onzin is om te vragen om Nederlandse versies van succesvolle Engel se programma's: dat is hetzelfde als de voetbal club Veendam te vragen te spelen als Ajax. En het duo kondigde aan. zich te zullen bepalen tot vertrouwde satire op Nederlands niveau. Waar bij dan mijn conclusie is: als Van Kooten De Bie het SC Veendam van de satire zijn. wat mag dan wel het Ajax van de satire zijn? Want, met alle respect voor Spitting Image, ik vind Van Kooten De Bie veel leuker. Tenslotte nog even een prijs: die voor het bizar- ste televisiebeeld. Zonder concurrentie gewon nen door Studio Sport met een aanblik van voetbalsupporters (nou ja) die onder politietoe zicht op de tribune van een verder leeg stadion naar de tv zitten te kijken waarop hun club te zien is die zestig kilometer verderop aan het spelen is. RENE DE COCQ ver.» - "bnieuw filmer end^l IKON naar t ooi bek- "vbn '^Salvador is het precies vijf 'eleden. dat een filmploeg kenP^ON-tv in El Salvador ctue|^et leven wercl gebracht, ebt P Koster, Jan Kuiper, Joop femsen en Hans ter Laag [ten contact met de opstan- otenP8en tegen de dictatuur, Men in de val gelokt en jemaaid door een eenheid nctiéhet 'eëer- N-d»recteur Wim Koole, steeds aangeslagen door jebeuren, vond opnieuw 'ilmer bereid naar dit land idden-Amerika te ver- Zijn documentaire vanavond gezien worden rubriek „Kenmerk" op II om 19.37 uur. Jan lelz stelt vast, dat El Sal- t intussen een formele de- atie heeft gekregen. In de isvoorwaarden en -om- ligheden is echter nog ng verbetering gekomen, door duurt de burgeroor- 'oort. Vooral in die gebie- vaar de boerenbevolking Ijesmaat profiteert van de iten van de eigen arbeid, ongerechtigheid, het ver- laartegen, eist nog regel- slachtoffers. Bij Wim houdt dit de voortdu- vraag overeind, zijn fel, of het in geweten ver- roord is van journalisten ilmers te verwachten, dat ligen leven in de waag- ial stellen voor het berich- daarover. lijkt niet te rijmen. De )N wil en mag geen levens im lljournalistiek werk wagen. Spitljelfde IKON blijft staan eerf een humane wereld. De jderevenheid van filmers om Dei gevaar niet te schuwen ian.it de IKON de morele in om hun werk aan de ■eld te laten zien. TON OLIEMULLER ei DUBLIN Het Ierse Dublin ademt een gemoe delijke sfeer. De mist is net opgetrokken en de zon toont zijn eerste zon nestralen als Chris de Burgh vertelt waarom hij zoveel van zijn land houdt. Zelf woont hij, sa men met zijn vrouw en dochtertje, even ten zui den van Dublin in een klein plaatsje aan de kust. „De zee is belangrijk voor mij, maar ik kan ook uren dwalen in de groene heu vels. Ierland is een enor me inspiratiebron. Het is zo'n prachtig land", zegt de man die vanavond (BBC 1 om 00.05 uur) een uur optreedt in de Kings Hall in Belfast. Voor wie het Ierse natuur schoon met zijn kale rotswan den en zijn groene heuvels heeft mogen aanschouwen, is het niet zo moeilijk te begrij pen dat Chris de Burgh een romanticus is. Chris: „Ik ge loof dat veel mensen van ro mantische muziek houden. Daarom vul ik er een deel van mijn elpees mee. Toch word ik ook beïnvloed door de beelden die via het televisie-scherm mijn huis binnenkomen. Ik kon het dan ook niet nalaten een aantal jaren geleden een nummer als „Borderline" te schrijven. Daarin geef ik mijn visie op de Falkland-oorlog. In mijn ogen was het een nuttelo ze oorlog, een tijdverspilling Chris de Burgh: „Een gezongen tekst laat 'n grotere indruk achter dan bijvoorbeeld een gedicht". waarbij jonge mensen voor het leven werden verminkt en waarom...? Volgens mij is oor log voeren uit de tijd, maar het gebeurt nog steeds". „Ik documenteer mij stevig voordat ik aan zo'n nummer begin. In eerste instantie ont staat een tekst in mijn onder bewustzijn. Als ik besluit hem op papier te zetten, wil ik eerst alle feiten weten. Op zo'n mo ment ben ik net een journalist. Dat ik er uiteindelijk een song over schrijf en geen verhaal, komt omdat mijn kwaliteiten op het songschrijversvlak lig gen. Het is een beetje moeilijk om uit te leggen, maar voor mij is het schrijven van een tekst net zo natuurlijk als het 's morgens opstaan. Ik zie al lerlei dingen rond mij gebeu ren en denk dan: daar moet ik over schrijven. Eerlijk gezegd kiest het onderwerp mij en ik niet het onderwerp „Dat ik door veel mensen' wordt afgeschilderd als verha- len-verteller heeft waarschijn lijk met mijn studie te maken. Ik heb een graad in Engels en Frans en ben vreselijk geïnte resseerd in taal. Ik zou nooit zomaar een niemandalletje kunnen neerpennen. Dat zou ik zonde van mijn tijd vinden. Ik wil spelen met de taal, steeds weer nieuwe invalshoe ken zoeken en origineel zijn. Iedereen stelt zijn eigen nor men natuurlijk, nou bij mij lig gen die wat hoger dan bij de meeste songschrijvers. Negen tig procent is alleen maar ge ïnteresseerd in een imago. Ik veroordeel ze niet, want dat moet ieder voor zich weten. Het enige dat ik zeg is dat ik goede teksten wil schrijven. Er wordt wel beweerd, dat de meeste mensen geen interesse hebben voor die schrijverij, misschien is dat zo. Ik maak in elk geval muziek voor mensen die wel naar teksten willen luisteren. De muziek dient daarbij als illustratie. Het is er om de woorden kracht bij te zetten. Ik ben er heilig van overtuigd dat een gezongen tekst 'a grotere indruk achter laat dan bijvoorbeeld een ge dicht". „Vanmorgen toen ik hier naar toe reed, kreeg ik een nieuw idee voor een compositie. Op de auto-radio hadden ze het over verschillende culturen. Ik heb overal in de wereld op getreden en daarbij is mij een ding opgevallen namelijk dat alle mensen hetzelfde zijn. Ze mogen een andere huidskleur hebben en een andere taal spreken, maar we hebben uit eindelijk allemaal dezelfde verlangens en wensen. Het moet de reden zijn waarom ik zowel succes heb in zowel Zuid-Amerika als bijvoorbeeld Nederland". HANS PIET AVRO-plannen met tv-satelliet niet in strijd met wet HILVERSUM - De AVRO stelt, dat haar plannen voor Europese uitzendin gen gebruik te maken van de Eutelsat-satelliet pas sen binnen de regelingen van de nieuwe Mediawet. Dit schrijft voorzitter G. Walis de Vries in een brief aan de Tweede Ka- Hij wijst er op, dat in het over leg tussen de minister van WVC en de Kamer bij herha ling is gesproken over de noodzaak van betrokkenheid van ons land bij een Europese satellietzender. Letterlijk schrijft de Vries, dat „het te gek zou zijn indien met een aan Nederland toegewezen sa tellietkanaal door een Neder lands grondstation en via een Europees kabelnet een Euro pees program zou worden uit gezonden zonder Nederlandse inbreng." De AVRO heeft bovendien de minister geruime tijd geleden van haar voornemen op de hoogte gebracht. Aangezien nadien niets meer werd verno men ging de AVRO er van uit, dat haar plannen ten departe- mente geen problemen ople verden. Met de PTT bestond al sinds 1982 contact. Ondanks aandringen van de AVRO kreeg de NOS uiteindelijk de beschikking over de satelliet voor een Europees program ma. Nadat de NOS het had la ten afweten, diende de AVRO zich opnieuw aan. De AVRO stelde in 1983 al voor de ver kiezingen voor het Europese parlement per satelliet-tv te begeleiden. Dit ging toen niet door, maar viel bij het Europe se parlement wel in goede aar de. 17.30 17.46 NEDERLAND 1 AVRO Service, gevarieerd informatief magazine met om 16.00 'Kokkerellen', cu linaire rubriek van chef kok Ria van Eijndhoven en Sonja van Proosdij en om 16.15 'Service Salon', met als vaste onderwerpen het probleem van de week en aandacht voor het uiterlijk. Presentatie: Amanda Spoel en Catherine Keijl NOS VtS-Journaal AVRO 0 Toppop, popprogram ma met Bas Westerweel en Léonie Sazias TELEAC Structuur in Basic (2) AVRO m Fabeltjeskrant Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine gepre senteerd door Han Peekei AVRO's Sportpanorama, sportmagazine met een portret van de Russische tennisser Chesnokov. Voorts een reportage van het college-basketball in Amerika, met name een verslag van de wedstrijd Las Vegas-Kansas. Ten slotte beelden van het In- ternatiuonaal Squash Toernooi in Warmond NOS 0 Journaal en weerover- zicht AVRO 20.28 North and South (6). twaalfdelige Amerikaanse tv-serie naar het werk van John Jakes. Met o.a. Kir- stie Alley, Genie Francis, David Carridine en lesley- Anne Downe. Brett wordt nijdig op haar broer Orry en pakt haar koffers. Zij vertrekt naar Ashton 22.00 STER-reclame 22.07 AVRO's Televizier in de wandelgangen, speciale editie van dit politieke pro gramma, geheel gewijd aan de Provinciale Staten verkiezingen. In de stads schouwburg in Maastricht praat Karei v.d. Graaf o.a. met VVD-leider Voorhoeve en PPR-fractievoorzitter in de Eerste Kamer De Gaay Fortman jr. 23.10 Jonge mensen op het concertpodium, muzikaal programma. 1. Delen uit het harpconcert in C gr.t. van Boieldieu uitgevoerd door leuan Jones. 2. Kol Nidrei opus 47 voor cello en orkest van Bruch uitge voerd door Jan-Erik Gus- tafsson. 3. Eerste deel van het pianoconcert in a kl.t., opus 16 van Grieg uitge voerd door Olli mustonen. M.m.v. het Radio Symfonie Orkest o.l.v. Jan Stulen. Presentatie: Cees van Drongelen 00.00 Ontdek je plekje, serie toeristische filmpjes over mooie plekjes in Neder land. Afl.: Sneek NOS 00.15 Journaal 00.20 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 0Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 0Snuiters, serie gesprek ken met jongeren over een aktueel thema. Afl.: Geld. Presentatie: Cees Grim bergen 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek met een documentai re over levenssituatie van de bevolking in El Salva dor. Hoewel de militaire dictatuur veranderd is in een formele democratie, gaat de burgeroorlog er onverminderd door. Aan leiding voor deze docu mentaire is het feit dat vandaag vijf jaar geleden vijf IKON-journalisten in El Salvador door een leger patrouille werden doodge schoten (zie elders op deze pag.) PP 20.00 Uitzending van de RPF SOCUTERA 20.10 Werken in den Vreemde, uitzending van SIMAVI. vereniging voor directe medische hulp in de tropen NOS 20.15 Voor niks gaat de zon op, consumentenmagazine gepresenteerd door Ingrid Drissen. Afl.: Pas op, huis te koopl, over de risico's die men kan lopen bij het kopen van een huis 21.00 Panoramiek, actualiteiten rubriek geheel gewijd aan het proces tegen de ver moedelijke kampbeul van Treblinka, John Demjan- juk. Een groot deel van het programma is gewijd aan de getuigenissen van over levenden uit het vernieti gingskamp. Volgens de Is raëlische jurist Paul Korda komen nog eens honderd andere vermoedelijke oor logsmisdadigers in aan merking om in Israël te worden berecht 21.30 Op weg naar huis, docu mentaire over het laatste Molukkenkamp in Neder land. Nu dit kamp gesloten dreigt te worden, vrezen de bewoners dat zij hup vermeende KNIL-rechteh verliezen 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05-23.35 Cursus Belasting (2. herh.) IT 1 2% f ers t r 'ëe 5 Nieuws in teletekst de o Tik Tak, kleuterprogramma de 6 Plons (herh.) 0 Jacobus en Comeel, met Jos HpIm Kennis en Jean-Pierre Claes. Afl.: De kleuterklas Mik, Mak en Mon, kinderserie met Dimitri en Gregori van aanl Goethem, Stef Danhieux e.a. aarl A" De 9eniale generaal ion1-» Zaterdag (Saturdee, 7), Au stralische serie met o.a. Domi- ere1 nic McDonald en Troy Suss- man naar de gelijknamige ro- taal' man van Norman Lindsay oduP Supermachten I: De Vere per' n'Sde Staten van Amerika, serie programma's over de ge- en 1 schiedenis en de instellingen nput van de Verenigde Staten. Afl. ook) 11: Reagans Amerika (herh.) Programma-overzicht j i5 Nieuws In t Kunst-zaken jB, jo i.q., quiz met denk- en weet- 1 vragen, gepresenteerd door Herman van Molle i5 Labyrint: De Fostmannen. On geveer tien jaar geleden wer den de laatste steenkoolmijnen van de Borinage (rond Mons), het centrum en van Charleroi. -entl gesloten. Het betekende met een een het einde van de Vlaamse ir vj 'fostmannen' |e 0të Uitzending door derden. Pro- at gramma van de Socialistische p Omroepvereniging 50 Nieuws en Coda: Scher- opus 30 nr.2, van Chopin, uitgevoerd door Luc Devos. akei P'an° 'gen, Omn ar OJo.22.5C Ki zo, c ijn uitge tt 2 ~1 Luister met je ogen (25) Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se rie. Beth sluit geheime zakelij ke overeenkomsten in Woom- bai 3 Intermezzo. Dolcemento Scherzando uit klein strijk kwartet in C gr.t., van Jef van Hoof, uitgevoerd door Ariage- kwartet. Herh 3 Oshin, Japanse tv-serie 3 Programma-overzicht 3 Kwidam, videospelletje 3 Mike, praatprogramma met Mike Verdrengh 5-22.25 De uitdaging (The chal lenge. 5). zesdelige Australi sche serie TBF 1 Tagesschau Liebo, Schmerz und tod, tweedelige documentaire waarin zes vrouwen terug kij ken op hun leven. Deel 1: Alles welbeschouwd SpaB am Dienstag, kinderpro gramma met Werner en Zini l Früherkannung lohnt sich, tips ter voorkoming van darm kanker Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine j Yes Minister, Engelse come dyserie met Paul Eddington en Nigel Hawthorne in de hoofd rollen. Afl.: Die Todesliste. Mi nister Hacker merkt tot zijn ontzetting dat zijn ministerie verantwoordelijk is voor de elektronische bewaking van de regering. Toen hij in de oppo sitie zat. voerde hij een verbe- ten strijd tegen afluisterpraktij- 3 Auf Achse, tv-serie. Afl.: Felix Austria Programma-overzicht 3 (STagesschau Was bin ich? Spelprogramma met Robert Lembke 3 Früherkennung lohnt sich, tips ter voorkoming van kanker I Report, actualiteiten en achter gronden Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson. Phi lip Michael Thomas. Michael Talbott e.a. Afl.: Ein ideales Paar 3 Tagesthemen, actualiteiten 3 Kulturwelt: Der unsterbliche Schwan, filmportret van de prima ballerina Maja Plissetz- kaja van het Bolsjol-theater 3 Tagesschau 3 Nachtgedanken 3 Nouba Nouba 3 Carrefours 3 Journaal 3 Ce soir, regionaal magazine 1 Quick et Flupke, tekenfilm 3 Journaal 3 Minute Papilion, consumen- tentips. Afl.: Je me sens fati gue déprimé...C'est grave, docteur? 5 Florence ou la vie de chateau, Franse tv-serie 3 Babel, wetenschappelijke se rie. Afl.: Het universum, de we tenschap en God 3 Laatste nieuws 3-00.35 Ciné-Club de Minuit: Northern Lights, Amerikaanse speelfilm uit 1978 van John Hanson en Rob Nllsson. Met Robert Behllng, Susan Lynch. Joe Spano e.a. DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Pinnwand, met Maren Blen- hold en Ingolf Falkenstein 16.20 Schüler-Express, jeugdmaga- zlne. Afl.: Trick und Tricks 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Teufels Grosemutter, tv-serle met Brigitte Horney, Peter Pa- settl. Lonl von Frledl e.a. Afl.: Neue Mieter braucht das Haus 18.20 Wartesaal zum kleinen Gluck, tv-serle met o.a. Grit Boett- cher, Gerd Baltus, Rijk de Gooyer e.a. Afl.: Ein grosser Tag 16.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Einkauf mit dem Geigerzahler? Documen taire over radio-actief besmet te levensmiddelen 20.15 KOGabriela, Duitse speelfilm uit 1950 van Geza von Cziffra. Met Zarah Leander, Carl Rad- datz, Vera Molnar e.a. Gabrie- la. een nachtclub-zangeres, besluit haar aandelen over te doen aan haar partner om zich in haar privó-leven terug te trekken. Zij hoopt haar relatie met haar inmiddels 20-jarlge dochter te verbeteren 21.45 Heute-Journal 22.10 E Das kleine Fernsehspiel: Löhners Paula, tv-spel van Anna Kerstlng. Met Anna Weh- ner-Bachschmidt, Volker Sall- wey, Horst Schafer e.a. Paula Löhner wordt in haar dorp ge zien als een oude vrijster. Als haar zuster sterft staat zij al leen voor de taak om de boer derij te beheren. Op een dag krijgt ze hulp van een buurjon gen, die als een beetje achter lijk bekend staat. Samen sla gen zij erin om overeind te blij- 23.15 Zeugen des Jahrhunderts. Hans Mayer in gesprek met Beate Pinkerneil 00.15 Heute DUITSLAND 3 17.30 Der stumme Dialog, informa tieve serie over hedendaagse techniek. Afl. 10: Computers of: het einde van de dialoog (herh.) 16.00 Telekolleg II, cursus wiskunde 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter. Peter Bauer vanuit de Sovjet Unie: 'Karam, ein Dorf in der Taiga', reporta ge 20.45 Riickblende. 'Vor 70 Jahren: Lenins Reise in die Revolution', documentaire over de terug keer van Lenin naar Rusland na het uitbreken van de Revo lutie 21.00 Formal Eins, overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanle Tücking 21.45 Menschen in NRW: Es gibt aber keln Damals, das nicht zugleich auch ein Heute ware, Hans Mayer op zijn 80e ver jaardag 22.15 Deutschlandbilder: Er wollte hoch hlnaus - Stationen eines Knackis, reportage 23.00 Wie una die Nacnbarn sehen: Geteilt-gespalten-zerrissen, die Bundesrepublik, ein mer- kwürdiges Landl Reportage 23.45 Laatste nieuws BBC 1 16.00 The budget '87, presentatie van de begroting 18.40 Rolf Harris' cartoon time 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazlne 20.00 Holiday '87, gevarieerd toeris tisch magazine van Frank Bough, met o.a. een reportage over de stad van de slangaan bidders Chichen-ltza In Mexico 20.30 CCEastEnders, dramaserie met Bill Teacher. Wendy Ri chard. Susan Tully e.a. 21.00 mSorry, comedyserie met Ronnie Corbett in de hoofdrol. Afl.: My family and other mon- 21.30 CD Daar John, comedyserie 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Chancellor's budget address 22.40 ETutti frutti, zwarte komedie over een Schotse rockband. Met o.a. Robbie Coltrane en Emma Thompson 23.40 Film '87, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman 00.05 Chris de Burgh: live in con cert, registratie van een optre den in King's Hall in Belfast (zie elders op deze pagina) 00.55 World of UB 40, documentaire serie over werkloosheid in En geland. Afl.: The Smiths 01.10 Weerbericht BBC 2 17.15 Jackanory 17.25 The album 17.50 John Craven's newsround, jeugdjournaal 18.00 EGrange Hill, jeugdserie met Gwyneth Powell, Karen Ford, Lucinda Curtis e.a. 18.30 Tomorrow's world. Nieuws uit de wereld van wetenschap en technologie 19.00 The citadel, tv-serie naar de roman van A.J. Cronin. Met Ben Cross, Claire Hlggins, Nlall Buggy e.a. 19.55 100 Great sporting moments 20.00 Top crown Bowls 20.45 One man and hls dog: Inter national sheepdog champion ship 21.30 E Mediterranean cookery, nieuwe serie op locatie gefilmd waarin een indruk wordt gege ven van de eetgewoonten rond de Middellandse Zee 22.00 Jabberwocky, Engelse speel film uit 1977 van Terry Gilliam. Met Michael Palin, Max Wall, Deborah Fallender, John Le Mesurler e.a. 23.45 Nawsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35 National Hunt Festival te Cheltenham 00.50 De sonates van Beethoven, nr. 22 01.10-01.40 Open Universiteit ITV 16.00 Budget '87 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 20.00 Langley Bottom 20.30 Busman's Holiday 21.00 Highway to Haavan 22.00 Boon 23.00 Nieuws 23.30 The Budget: The chancellor of the exchequer 23.40 Earth: The coming of the Green 00.40 8carecrow and Mrs King 01.35 Tuesday Topic SKY CHANNEL NEDERLAND 1 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Batman, tv-serie. Afl.: Smack in the Middle 18.30 Gidget, comedyserie. Afl.: Like Voodoo 19.00 Three's Company, comedyse rie 19.30 Get Smart, comedyserie. Afl.: Hello Columbus. Goodbye America 20.20 The Paul Hogan Show, come- dyshow 20.25 A Country Practice, dramase rie 21.15 Chuck Connors Great Wee- tern theatre, westernserie 22.05 Nederlands voetbal 23.05 US College Football 1987 00.05-00.55 The business program me, economisch magazine VOO 14.30 Saebert 14.45 Kuifje 14.55 De grote meneer Kaktus show 15.20 The Jetsons 15.40 Club Vero nica 15.50 Rambo 16.15 Dynasty 17.00 New wilderness NOS 17.30 '£6-Journaal 17.46 Veronica sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Punky Brewster 15.55 Lange Jaap 16.35 ETheo Thea 16.50 Blikskaters 17.00 De Charlie Brown Snoopy show 17.10-17.30 De mus met de lange poten BRT 1 15.15 Kameleon 15.40 Rondomons: Kijk mij 16.05 Nils Holgersson 16.30-16.55 Vrouwtje Theelepel SUPER CHANNEL DUITSLAND 1 (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 17.00 E Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 Young Sherlock: The mystery of the Manor House, tv-serie over de jeugdjaren van Sher lock Holmes 18.30 Sea Urchins, tv-serle 19.00 Busman's Holiday, beroepen- quiz met Julian Pettifer 19.30 David Attenborough Presents: Life on Earth, natuurfilmserie over het ontstaan van leven op 20.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 21.00 Lime Street, misdaadserie met Robert Wagner in de hoofdrol 22.00 Super Channel News 22.30-23.30 Super Sport, met o.a. aandacht voor Engels voetbal 01.35 E Nino Firetto 02.00 E Amanda Redington 03.00 E Martin Buchanan 04.00 E Music Box live, met Slmon Potter 05.00 E Countdown 06.00-07.00 E The Face 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Priester 11.10 Was bin ich? 11.55 Umschau 12.10 Report 12.55 Perso verzicht 13.00 Tagesschau 13.15 E Teletekst 15.45 Tagesschau 15.55 Luzie, der Schrecken der Strasse 16.25 Links und rechts vom Aquator 16.55-18.45 EARD-Sport extra. UEFA-Cup kwartfinale: Vitoria Guima- raes Borussia Mönchengladbach DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Löwenzahn 16.35 Kuschelba- ren 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrier- te 17.45 Der Landartz, tv-serie BBC 1 07.55 Nieuwsoverzicht 08.00 Break fast time 09.40 All in the day, geva rieerd dagprogramma 15.05 Chelten ham Festival 16.50 Children's BBC TV 5 16.05 Les longuelunes, tv-film 17.25 La maison de TF1 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Des chiffres et des lettres 19.00 Les vacances de Monsieur Léon, amusementsprogramma 19.15 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 19.30 Le truqueur, tv-film van Abder Isker met Raymond Pellagrin In de hoofdrol 21.00 Sports a la une, sportmagazi ne 22.00 Nieuws 22.30-00.00 Carolien chérie, Frans/ Italiaans/Duitse speelfilm uit 1968 van Denys de la Patelliè- re. Met o.a. France Anglade en Giorgio Albertazzi E Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-uitzending. ■EZwart/wlt-ultzendlng met on dertiteling via TeleTekst. 0 Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 07.15 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Button Moon 13.10 Allsorts 13.30 Gardens for All 14.00 Nieuws 14.30 A Country Practive 15.30 On the Market 16.00 Amoebae to Zebras 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Creepy Crawlies 17.10 Batflnk SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat 08.30 E Sky Trax 13.10 Skyways 14.00 Hollywood Clo se-up 14.30 Three's Company 15.00 Tales of Wells Fargo 15.30 E Sky Trax 17.00 DJ Kat SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 E Amanda Re dington 09.00 Sons and Daughters 09.30 Ken Horn's Chinese Cookery 10.00 Follow Me 10.15 Everyday Yoga 10.30 Emmerdale Farm 11.00 In at the deep end 11.30 E Nino Fi- retto 12.30 E Martin Buchanan 13.30 Tomorrow's World 14.00 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghoetbusters 16.00 E Music Box live 17.00 E Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Residentie Pauze Dienst. 21.35 Een luchtmacht op papier. 22.02 Metterdaad hulpverlening. 22.06 Hemelsbreed. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Rode Kruis concert. 19.30 Klassieke pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Radio Kamerorkest met viool. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 18.10 NCRV: Literama-Poèzie. 18.20 PP: Uitzending van het CDa. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Personal Computer II. 21.00 Statistiek. 21.30 Qa va? 22.00 Leiding geven. 22.30 Qa va? (herh). REGIONAAL Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105.7 MHz) 17.30 Actualiteiten. 18.00 Leiden Politiek 19.00 Voorschoten Lo kaal 20.00-21.00 Popwetenswaardig heden. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: (Vla FM-frequentie Radio 3) 18.30 Radio Rijnmond Getapt, talk show. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: ABW. 18.55 Belaardmuziek. 19.10 Actueel. 20.03 Pandora. Muziekprogramma. 21.03 De BRT Big-Band. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Etnische muziek. 19.00 Essay- Thomas Mann. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 PromeNOSconcert. 21.50 Actualla. 22.15 Piano-Intermezzo. 22.30 Vlaamse toneelauteurs bewerkt voor de radio: Tone Brulin. 23.40-23.45 Dietrich Buxtehude. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VARA: De rode draad. 13.07 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journallstenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 18.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en prikket- RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.30 Orkestpalet. 12.00 Symfonische muziek uit Israël. 12.25 Promenade: Residentie Orkest. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 18.00 TROS: TROS Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Weet: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtend actualiteiten met weer. verkeer, ochtendbladen, reportages en studiogasten. 12.00- 13.00 Lunchprogramma met actuali teiten. land- en tuinbouw (12.30). voorstelling van de dag (12.50) regio naal nieuws, consumentenrubriek en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: (Via FM- frequentie Radio 3) 07.30. 08.00 en 06.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer Tegen achten de column en orn 07.45 en 06.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 06.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13J3 Tussendoor 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huls. 12.00 Regioproaramma. 13.10 Made In Germany. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. tO.OO Schoolradio. 11.00 Kamermuziek van Schubert. 11.55 Intermezzo met Delius. 12.05 Chopin. 13.10 Aktueel. 13.30 Kamermuziek 1440 Pelleas et Melisande, operê van Claude Debussy. 1840 Variaties op het vorige thema.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17