Stichting Zeebad vil tien paviljoens aan exploiteren MW1 JOUR NAAL Samenwerking VVV's gewenst Nieuw kerkje bijna gereed Uitbreiding Kloosterschuur Lansluiting van Jagtlust op A44 stapje dichterbij Rioolrecht in Lisse minimaal vijftig gulden Ica-ÏDEN OMGEVING £eicbc0otvumt DINSDAG 17 MAART 1937 PAGINA 15 ge ora wil sterk uitbreiden •r aa^SBURG De veiling Flora in Rijnsburg wil de ratjige bedrijfsruimte verdubbelen. Volgens woord fan der P. Kralt zal het aanbod in de komende jaren maal zo groot worden en is een uitbreiding nood- jjk om de grotere aanvoer van bloemen en planten „nnen verwerken. Men verwacht dat de omzet in Jekomst zal verdriedubbelen tot een hoogte van on- ier 1 miljard gulden. maakte dit bekend na afloop van het bezoek van CDA-delegatie aan de Flora in het kader van de jiinciale verkiezingen. Het is niet bekend wat pre- He«de uitbreidingsmogelijkheden zijn. Volgens Kralt is 1.15 p het terrein van de veiling genoeg ruimte om de B,rvlakte aan bedrijfsvloer te kunnen verdubbelen. 2l«gaat echter ten koste van de parkeerterreinen. De No 8 k boeveel de veiling van de provincie mag uit- ooïden. Tijdens het bezoek van de christen-democra- bleek dat zij zich zorgen maken over overproductie. l,a,lfeens Kralt was deze zorg echter overbodig. Nieuwe voorlichter in Wassenaar WASSENAAR Dc heer W. Is- sendonck is per 1 april benoemd tot voorlichter van de gemeente Wassenaar. Hij volgt daar Wim Kan op, die langdurig ziek is. Het gemeentebestuur vindt het niet langer verantwoord, dat de voor lichting onbemand blijft. Tijdens zijn afwezigheid nemen verschil lende ambtenaren waar voor de heer Kan, maar dat is een te wankele basis voor een goede voorlichting, zo vinden burge meester en wethouders. Issen- donck is afkomstig van de afde ling voorlichting van de gemeen te Leiden. Daar heeft hij vandaag afscheid genomen. Plantsoendienst erg duur NOORDWIJKERHOUT De plantsoe nendienst van Noordwijkerhout blijkt veel duurder dan die in de omringende gemeentes. Al eerder was uit een onder zoek waarin een groot aantal gemeentes van gelijke grootte werden vergeleken, gebleken dat Noordwijkerhout er in on gunstige zin uitsprong. Op vragen hoe dat kon, wist wethouder P.C. Heems kerk gisteravond niet direct een ant woord maar hij beloofde dat de zaak on derzocht wordt. Misschien dat ook ande re posten bij die van de plantsoenen dienst geschoven worden, opperde hij als mogelijkheid. In ieder geval zal eerst worden nagemeten hoe groot de om vang is van de gezamenlijke plantsoe nen. Maar mocht deze omvang kloppen met die in de gegeven berekeningen dan zal verder gezocht worden naar oorzaken die de dienst zo duur maken. Schoonhouden ook taak winkeliers VOORSCHOTEN Wanneer iedere Voorschotenaar iedere dag een papiertje zou oprapen, dan zag het dorp er al veel schoner uit. Deze ontboezeming werd ge daan door de direkteur openbare werken tijdens de vergadering van de commissie middenstandszaken. De winkeliers klagen over het weinig veegwerk dat door de ge meente wordt verricht onder andere na de weekmarkt. Grote bezwaren zijn er te gen de afsluiting van de Voorstraat op dinsdag 5 mei ten behoeve van een toer nooi van de Jeu de Boulesvereniging De Six Prêt. De winkels zijn die dag normaal geopend. Wethouder L. Marelis kon niet zeggen of de wens van de winkeliers of die van de Jeu de Boulesvereniging inge willigd zal worden. Postkantoor verhuist NOORDWIJKERHOUT Het postkantoor in Noordwij kerhout verhuist naar een nieuw te bouwen lokatie. Dit zei wethouder Heemskerk gis teravond tijdens de vergade ring van het ondernemersplat form naar aanleiding van vra gen van de heer Vink van het NOV over fietsenrekken bij het huidige postkantoor. De wethouder antwoordde dat die niet meer nodig waren waar schijnlijk omdat er een nieuw postkantoor zou komen. Waar dat gebouw zou moeten ko men, zei de wethouder er niet bij. Voorhout houdt vast aan supermarkt VOORHOUT De gemeente houdt vast aan de bouw van een supermarkt aan de Herenstraat. Het CDA dient donderdag tijdens de raadsverga dering een motie van die strekking in. Volgens die motie wordt GS van Zuid-Holland gevraagd alsnog mee te werken aan de bouw van de super markt. Dit op grond van het feit dat GS te on rechte een koppeling legt met het verplaatsen van de Dagmarkt naar Oosthout en de vestiging van de supermarkt aan de Herenstraat, zo vindt de Voorhoutse CDA-fractie. De motie zal onderte kend worden door de vijf fracties. Een en ander was het uiteindelijk resultaat van de extra com missievergadering ruimtelijke ordening die ge houden werd naar aanleiding van een brief van een drietal gemeenteraadsleden. Dat waren me vrouw A.A. v.d. Meer-Mannak, E. v.d. Laar (bei den CDA) en W. Meyer (VVD) waarin zij het col lege verzochten de beschikking van GS omtrent de vestiging van e straat ter discussie 1 V. 5 ÖRDWIJK De Stichting die komende zomer het eerst het Noordwijkse d exploiteert, wil volgend alle tien paviljoens gaan uiteren die daar de ko- de zomer worden uitge- Dit jaar neemt de ge- ite Noordwijk er nog vier haar rekening. Er wor- nog voor het begin van eizoen zes bijgebouwd. Dit Ie burgemeester J.M. Bon- gisteravond mee tijdens vergadering van de com- 1 (|ie toerisme. Deze had wel le kanttekeningen bij het B^tieuze plan van de Stich- 6); maar ging akkoord met BYLtverzoek dat de gemeente garant stelt voor een le- van 250.000 gulden. In to- 12); 'Moemenmarkt Victorwijk «DRDWIJKERHOUT Er 4^t een bloemenmarkt in de '*5 ïrwijk op de avond dat de roopwagens 0p de Maandagse 45,iering en bij de Schelft t ojh opgesteld. Dit is althans ^voornemen van de onder hui ers »n Noordwijkerhout. 400|der komen er kramen om 45jlie manier geld bijeen te •"[en om de Maandagse We- ^fpg met bloemen te versie- Ook zijn de ondernemers plan om speciaal vanwege stratorso de jaarlijkse mozaïek- n een week naar voren te rij iven. De gemeenteraad Jrt t onlangs 16.000 gulden ÜaSjegeven om de corso in 56 rdwijkerhout te krijgen jde uitnodiging aan onder op end Noordwijkerhout om M deze kans gebfuik te ma- houder P.C. Heemskerk mb in het ondernemersplat- win gisteravond dat de ge bate niet teveel dwars zal »n bij de aanvraag van de lurnrrse vergunningen. taal wil de Stichting voor 500.000 gulden in het strand exploiteren. De commissie ver klaarde zich er eveneens mee akkoord dat de gemeente zich garant stelt voor een schuld van 108.000 gulden aan de Maatschappij Zeebad Noord- wijk, de voorganger van de Stichting. A.Th. van Rijnberk (Noord- wijks Belang) vroeg zich af of de gemeente wel inzicht krijgt in de inkomsten van de pavil joens, die door de Stichting worden beheerd. Dat was im mers de aanleiding om de Stichting in het leven te roe pen, zo memoreerde hij voor de commissie. Hij was bang dat de gemeente alleen de oude, minder inkomsten opleveren de, paviljoens zou gaan exploi teren en de Stichting de nieu we. Hierdoor zouden er toch nog onduidelijkheden blijven bestaan. Het antwoord van burgemeester J.M. Bonnike was geruststellend: „De ge meente krijgt een of twee nieuwe paviljoens onder haar hoede. Dan kunnen we de in komsten vergelijken". Verder waren Van Rijnberk en J. Willms (CDA) niet ge lukkig met het feit dat juist een wethouder, P. Warmer dam, namens de gemeente zit ting heeft genomen in het be stuur van de Stichting. Van Rijnberk: „Hij schrijft nu na mens de Stichting een brief aan zichzelf met het verzoek om een subsidie". Willms vond dat niet het college, maar de raad voortaan de hoogte van de tarieven op het strand en de winstbesteding moet bepa len vanwege de positie van Warmerdam. Bonnike nam de wethouder echter in bescher ming: „Ik weet zeker dat hij zelf kan bepalen wanneer er onduldbare belangenvermen ging optreedt". Hij benadrukte dat het om een voorlopig lid maatschap gaat. Op de sugges tie van Van Rijnberk om een oud raadslid de gemeente te laten vertegenwoordigen rea geerde Bonnike met de opmer king dat „zo iemand veel ge ringer contacten heeft met de betrokkenen dat wenselijk". 'wolilieu Overleg rwerpt nieuwe ^ïilverbranding nig ({LENSTREEK Het Mi- Overleg Bollenstreek, een enwerkingsverband van ieu- en leefbaarheidsgroe- is tegen vuilverbranding de Leidse regio en Den Het Milieu-overleg heeft >rief gestuurd aan de alge- raad van de gemeen- lappelijke vuilverwerking den waarin kritiek wordt eoefend op de „milieu-on- indelijke" opvattingen van raad. Volgens het Milieu- rleg zou de nadruk moeten q {en op het voorkomen van 3rg al, het scheiden en het her- nj, ruik. Verbranding is met ge oog op de luchtverontrei- Z( ing uit den boze. „We kun- Ift niet eindeloos doorgaan ons natuurlijk leefklimaat zeep te helpen". Het Mi- l-overleg wenst betrokken orden bij de verdere be- rorming. NOORDWIJK Het is een goede zaak als de VVV in Noordwijk gaat samenwerken met de andere VVV's in de Bollenstreek en in Leiden. Dat sprak een meerderheid van de commissie toerisme van Noordwijk gisteravond uit tij dens een discussie over het nut van een eventuele samenwer king. Het Noordwijkse college twijfelt hier nog over vanwege de kosten.- Met name A. Th. van Rijnberk (Noordwijks Belang) bepleitte een samenwerkingsverband: „Samen staan we sterker", zo vond hij. Burgemeester J.M. Bonnike was het met hem eens, maar liet doorschemeren dat de kosten voor Noord wijk rond de 50.000 gulden een drempel zijn voor B&W. Van Rijnberk zag in de kosten een investering waaruit de ge meente later winst zou halen. VVD-er J. Hogervorst zag de noodzaak van samenwerking tussen de VVV's niet in: „We moeten eerst onze eigen zaak jes maar eens regelen. Boven dien: Noordwijk is al bekend genoeg in Nederland. We zou den beter wat meer kunnen doen aan promotie in het bui tenland". De liberaal zag meer nut in een samenwerking met andere kustplaatsen zoals Scheveningen en Katwijk. Bonnike wees dit voorstel niet af, maar vond ook dat een ge zamenlijke promotie van de Bollenstreek zeker van belang Het kerkgenootschap de Verenigde Nederland se Hervormde Evangelisatie op Gereformeerde Grondslag bouwt in Voorschoten een kerk. Het houten kerkje staat aan de ijsbaan bij de Nico- laas Maeskade in Vlietwijk. Het gebouwtje heeft een kerkzaal van 18 bij 8 meter. Naast de kerk- zaal is er een vergaderruimte, een kleine hal, een keuken en een toilet. Het kerkje heeft een klein torentje. De kerkelijke vereniging werd opgericht op 10 mei 1983 en de leden komen voort uit de Ne derlands Hervormde Kerk en de zogenaamde Gereformeerde Bonders. Tot nu toe worden we kelijks op zondag twee diensten gehouden. De vereniging heeft een eigen predikant, ds. G. H. van Kooten, die vorig jaar met emeritaat ging vanuit zijn laatste standplaats Delft. Het ligt in het voornemen om het kerkgebouw morgen met een bidstond voor het gewas in gebruik te ne men. Voorganger zal dan ds. Van Kooten zijn. De Vereniging telt ongeveer honderd lidmaten. Het breekpunt in 1983 met de Nederlands Her vormde Kerk was het „Samen op weg" met de Gereformeerde Kerk. Tot nu toe is de vereni ging nog geen erkende kerkelijke gemeente, slechts een evangelisatie hetgeen betekent dat hervormde predikanten vanuit de gerefomeerde bond binnen de Nederlands Hervormde Kerk wel voorgaan, maar niet binnen het eigen kerk gebouw het H. Avondmaal mogen vieren. NIEUWE PROEF ADEM-APPARATUUR SASSENHEIM De rijkspoli tie van het district Den Haag gaat van 11 mei tot 16 juni een nieuwe proef nemen met adem- analyse-apparatuur, het vervol maakte elektronische blaaspijp je. De eerste proef werd van 12 september 1986 tot 1 maart 1987 afgewerkt door de regio bollen streek bij de rijkspolitie van Sassenheim. Er werden vier ap paraten getest. Deze functio neerden goed; alleen op het ge bied van gebruikersvriendelijk heid en bedieningsgemak wer den verschillen geconstateerd. Tijdens de proef werd door 139 personen op de apparaten gebla zen. In 28 gevallen leverde dat een rijverbod op, in 89 gevallen werd er proces-verbaal opge maakt. In de overige gevallen weigerde de verdachte de bloedproef of was deze niet in staat de proef af te leggen. Voorlopig is de bloedproef nog altijd beslissend bij het besluit van de politie om proces-ver baal op te maken wegens rijden onder invloed. Bloedproef en ademanalyse werden tijdens de proef dan ook gezamenlijk ge- Wassenaar wijst bezwaren tegen dure riolering af WASSENAAR De aan- sluiting van de huizen aan de Oostdorperweg het op de riolering, gas en water leiding leidde in de raads commissie financiën giste ren tot heftige protesten tegen de daaruit voort vloeiende baatbelasting. In het afgelopen jaar werd het handjevol huizen aan de Oostdorperweg op het gas, water en de riolering aange sloten. Daartoe lag de Oost dorperweg van de Koks- hoornlaan tot de Hogeboom- seweg lange tijd overhoop. Nadat alle leidingen in de grond lagen en het asfalt- wegdek zou worden aange bracht was het te koud. Nu de leidingen er liggen zijn de bewoners op de hoogte ge bracht van de aansluitkosten en de hoogte van de baatbe lasting die zij moeten betalen om aangesloten te zijn op de riolering. Volgens de wet houder weigeren 6 van de 13 bewoners van de Oostdor perweg zich op de riolering te laten aansluiten omdat de kosten erg hoog zijn. Een van de protesterende Oost dorperweg bewoners, de heer Westgeest, had uitgere kend dat hij over 30 jaar ge rekend ruim een ton aan be lasting kwijt zou zijn. Wet houder Barning wees de pro testen echter van de hand al bood hij wel een kleine ope ning: „Over een vrijstelling tot precedentwerking kan hebben. Maar wanneer de betrokkenen kunnen aanto nen dat zij de baatbelasting niet kunnen betalen dan valt er met ons altijd te praten". De veiling Flora heeft een provinciale CDA-delegatie gevraagd om uitbreiding van het tuinbouwgebied Kloostérschuur ten bate van de glastuinbouw. De Flora meent dat de aanwezigheid van zo'n gebied in de onmiddellijke omgeving onontbeerlijk is om' goed te kunnen functioneren. Het gaat om een stuk grond van zo'n zes hectare. Een intergemeentelijke werkgroep met verte genwoordigers uit Rijnsburg, Voorhout en Noordwijk heeft al ge pleit voor zo'n bestemming. De Flora verwacht dat zij haar omzet in de toekomst zal kunnen verdriedubbelen tot een hoogte van ongeveer 1 miljard gulden. De delegatie van het CDA bracht gis teren een werkbezoek aan de Bollenstreek in het kader van de Provinciale verkiezingen van morgen. Nadat de christen-demo craten, toen nog in het gezelschap van minister P. Bukman (Ont wikkelingssamenwerking) de veiling Flora in Rijnsburg hadden bezocht, gingen zij naar een chrysantenkwekerij aan de Voor- schoterweg. Daar namen onder anderen CDA-lijsttrekker Huub van der Meer en enkele gedeputeerden kennis van de stekken, van Van der Meij. h!i SSENHEIM De ge- bovendien voornemens een V ente Sassenheim zal tweede ontsluitingsweg ten be- !l. Ir onWele weken in hoeve van het verkeer van personen autos voorname lijk afkomstig uit de bedrijven in het oostelijk gedeelte van Jagtlust te realiseren. Het ligt in de bedoeling van de ge meente Sassenheim dat de Hp smalle landweg, paralel lopend aan de A44, van Rijkswater- staat aangekocht wordt. De be- 'bij allereerst een ver- treffende landweg zal na re- g ten bate van het constructie en aanpassing van ïhtverkeer tussen de het wegdek eveneens aanslui- ustkade en de onder «ng geven op de Warmonder- l i weg en de op- en afritten van beheer van Rijkswa- ^44 ter hoogte van Motel aat vallende War- Sassenheim. Nadat in april '86 jpnderweg. de gemeenteraad van Sassen heim besloot wijzigingen in W van Sassenheim zijn het bestemmingsplan bedrij- enkele weken in ^Jrleg met Rijkswater- at opnieuw een onder instellen naar de Jjlbaarheid van een aan- I Biting van het industrie- lAGjrein Jagtlust eg A44. Het betreft venterrein Jagtlust aan te brengen die een ontsluiting van dit terrein in de toekomst zouden moeten waarborgen trad het college van B en W in overleg met Rijkswaterstaat. De richtlijnen en eisen van Rijkswaterstaat omtrent de aanleg van de nieuwe verbin ding waren hierbij toonaange vend. Met name het niveau verschil: het lager gelegen Jagtlust en de hogere op- en afritten van de A44 bleek als kostenverhogende factor een negatieve rol te spelen bij 'n verdere ontwikkeling van de §lannen door de gemeente assenheim. Een woordvoer der van de dienst algemene za ken deelde dienaangaande mee: „Wanneer de plannen conform de eisen van Rijkswa terstaat doorgevoerd zouden worden, zou dat de gemeente zo'n slordige 3 4 miljoen gaan kosten". Zo vormde de ontsluiting van Jagtlust een fi nancieel struikelblok voor de gemeente Sassenheim dat een verdere voortgang van de plannen in de weg zou staan. Inmiddels is de vestiging van snel toegenomen. Daarmee werd ook de behoefte om de bereikbaarheid van Jagtlust die momenteel alleen plaats vindt via de Hoofdstraat in de toekomst te vergroten ur gent. De belanghebbende be drijven hebben onlangs in sa menwerking met een aanne mersbedrijf nieuwe goedko pere plannen ontwikkeld die een aansluiting op de A44 alsnog mogelijk zouden moe ten maken. Over deze nieuwe voorstellen zullen B en W van Sassenheim binnenkort op nieuw in overleg treden met Rijkswaterstaat. Vast staat evenwel dat de tot standkoming van de tweede ontsluitingsweg voor perso nenauto's die gelegen is achter het geplande Telecomcenter aan de Anton Philipsweg en voert tot aan de Warmonder- weg, nieuwe perspectieven biedt aan het bedrijfsleven op het industrieterrein Jagtlust. Kamerkoor Het Nederlands Kamerkoor treedt morgenavond op in de Grote Kerk in Noord wijk- Binnen. Op het programma staan werken van Claude Le Jeune, J. Pzn. Sweelinck, Guillaume de Bouzignac, Etienne Moulinié, J.B. Lully en M.A. Charpentier. De uit voering, die onder leiding staat van William Christie, begint om kwart over acht. Politiek café Sociëteit Artemis houdt op de avond van de verkiezing van provinciale staten een poli tiek café in café-restaurant De Beurs aaan de Haven 4 in Lisse. Ook de uitslag van de gemeente Lisse komt die avond beschikbaar. Alle in Lisse actieve politieke partij en en gemeenteraadsleden zijn uitgenodigd. Het politiek café begint woensdagavond om 20.00 uur. Banketbakkers De banketbakkersafdeling van de katholieke technische school Voorhout houdt woensdag een open avond. Behalve het tonen van werk stukken, wordt er die dag het resultaat van een wedstrijd van oud-leerlingen getoond met bijvoorbeeld chocolade werk, sierwerk, klein gebak en gelegenheidstaarten. De beoordeling geschiedt door leerkrachten van de school. De open avond wordt van 19.00 tot 21.00 uur gehouden in het schoolgebouw aan de Leidsevaart 4. Mauri ts De Mauritsgroep, scouting groep voor lichamelijk ge handicapten in Voorscholen organiseert op zaterdag 18 april een fancy fair. Alle mo gelijke spullen daarvoor zijn welkom, van lesboeken tot stoelen, van schilderijen tot puzzels. Met de opbrengst kan het clubhuis worden verbouwd en aangepast. Ook zijn tenten voor het zormer- kamp hard nodig. Artikelen kunnen worden afgestaan door even te bellen met: Jac ques van Hoof, tel. 071- 894607, José Kathmann, tel. 071-210072 of Petra of Caro- lien Vergeer, tel. 01711-10509. Wandeltocht Vanaf heden kunnen wande laars zich inschrijven voor de Keukenhof Wandeltocht op 11 april aanstaande, georga niseerd door de Lisser Wan delsportvereniging DJO. Men kan kiezen uit 7, 10, 15, 20 of 30 kilometer. De start is in de veilinghal van de CNB aan de Grachtweg in Lisse. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden 50 (vier gulden 50 voor de 30 km). Voor dit be drag heeft men tevens toe gang tot de Keukenhof. In schrijven kan bij J. Huybens, tel. 02521-16164/10035 of door het verschuldigde bedrag over te maken op giro 1532740 tnv DJO Lisse. Noordwijkerhout wil zomerkeukenhof NOORDWIJKERHOUT Een „zomerkeukenhof" zou een goede trekpleister voor toeris ten zijn naar de bollenstreek. Er zou een stuurgroep moeten komen die actie gaat onderne men om een tentoonstelling van zomerbloemen te organise ren. En als de Keukenhof daar zelf niet mee wil beginnen, moet er maar een ander terrein fevonden worden. Dit vond het ioordwijkerhoutse onderne mersplatform dat gisteravond bijeen kwam. De heer Glas van Congrescentrum Leeuwenhorst wees erop dat voor zoiets geld is bij de ministeries die tuinbouw en toerisme in hun portefeuille hebben. Het liefst zag hij zoiets georganiseerd in de Keukenhof, bijvoorbeeld in de bossen waar het kasteel zelf staat. Glas hoopte dat daardoor druk op de Keukenhof zou worden uitge oefend omdat dan de kans be staat dat zo'n zomertuin zich ook zou gaan bezighouden met lentebloemen. Daarmee zou deze tuin een regelrechte con current worden voor de keu kenhof. LISSE Het rioolrecht gaat minimaal vijftig gulden per jaar bedragen. Verder zijn verhogingen te verwachten van onder andere de reinigingsrechten en wacht Lisse een aantal bezui nigingen. Volgens B en W is een en ander noodzakelijk om de financiële nood van de gemeente op te lossen. Naar aanleiding van vergaderingen van commissies heeft het college een aanvullend voorstel gemaakt over de bezuinigin gen. Nu stelt het college voor om de korting op de subsidie van het orkest vast te stellen op 25 procent in plaats van het voorstel om de subsidie in zijn geheel weg te nemen, terwijl men ten aanzien van de korting op de subsidies voor het vor mingswerk volwassenen voorstelt om die korting 50 procent te handhaven. „Een straf voor het vrijwilligerswerk", aldus VVD'er me vrouw Michels, gisteravodn tijdens een commissievergade ring. Zij wilde niet met de korting van het college mee wilde faan. Een percentage van 15 20 procent is volgens haar ractie voldoende. Tijdens de raadsvergadering op 26 maart wordt een besluit genomen. Wat betreft de subsidie aan het Filmhuis zag de heer Loos (VVD) graag wat meer zekerheden dat deze subsidie er toe zal gaan leiden dat het Filmhuis kan overleden. Wethouder Meulemans zei dat er onzekere faktoren zijn, maar dat het bestuur de mening is toegedaan dat men uit kan groeien als men maar eenmaal in het nieuwe Poelhuys wordt onderge bracht.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15