Dodental veerboot mogelii k rond 200 Bon: Tikfout Prijzen licht omhoog Sen HTM iftezen oblemen >nd ïloetbal- edstrijd 1 Kok en Van Mierlo hekelen kabinet Ziekenhuis zoekt kale proefkonijnen Ongelijke resultaten bij enquêtes zetelverdeling Engelandvaarders na de ramp IRA schiet man dood Bij de leukste tijdschriften krijgt u de mooiste geschenken! CeidócSouAcmt Uitgave Westerpers. behorende tot Sijthofl Pers, Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden. Postbus 112300 AA. tel. 071 122244. Voor abonnementen: 071-313677. Giro 103003. Bank: Amro-Bank N.V. Leiden. Directeur-hooIdredacteurlJ. Hallewas, Chefredacteur Wim Buijteweg. Abonnementen (incl. 6% BTW) per maand I. 23.04 (aut. betaling), kwartaal 1.68,93. jaarl. 262.35. Klachten bezorging: maandag t/m vri|dag van 18.00-19.00 uur, zaterdag 14.00-15.00 uurtel.071-122248. Advertenties: (excl. 6% BTW)1. 0,64 per mm. kleintjes 0,45 per mm. HET WEER Droog. Eerst perioden met zon, in de loop van de dag toene mende bewolking. Middag- temperatuur rond 3 graden. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Zon op: 06.56; onder: 18.43. Scheveningen hoog water: 03.23 en 15.28; laag water: 11.09 en 23.33 uur. urlingen maken mortieren ,r Jungle Commando ÈLMANSEILAND Pogingen van het ile Commando onder leiding van Ronnie iswijk en van vier Britse huurlingen om mortieren te maken, zijn tot nu toe niet esvol. Dat schrijft onze speciale verslag- rter plaatse, Rob Ruggenberg. Hij was week op Stoelmanseiland in het oosten Suriname, dicht tegen de grens met is Guyana. Tijdens een van de eerste ven moesten Brunswijks mannen over- jt dekking zoeken en veranderde een tier in een stuk schroot. Voorts verhaalt ienberg de bevindingen van het Zeister lings Genootschap, dat bezig is noodhulp istribueren. 5: Wapens Brunswijk gaan in rook Leden van het Jungle Commando zoeken dekking bij met een zelfgemaakt mortier. Justitie: buskruit Muiden naar Iran AMSTERDAM Het staat vast dat een aantal partijen buskruit ter waarde van miljoenen guldens van de kruitfabriek Muiden Chemie niet in Joegoslavië, wat de officiële bestemming was, maar in Iran terecht is gekomen. Het is echter de vraag of de directie van de kruitfa briek, waar de staat een belang in heeft van 25 procent, dit heeft geweten. Dat laatste zou in strijd zijn met de wet om dat Iran een oorlogvoerend land is. Er zal nog één afrondend gesprek tussen de justitie^ en de economische controle dienst (ECD) plaatsvinden. Binnen een maand zal worden beslist of er een ver volging tegen de directie wordt inge steld. DEN HAAG De prijzen zijn tussen midden januari en midden februari licht gestegen met 0,2 procent. Kleding, schoeisel en ook verse groenten werden duurder. Koffie, huisbrandolie en auto brandstoffen daalden in prijs. Van de goederen en diensten waarvoor het CBS regelmatig ge gevens over de prijs verzamelt, gaf 42 procent een stijging te zien en 30 procent een daling, terwijl van de overige 28 procent de prijs gelijk bleef. ort- fl ;Ias, hti- fijg" >5.' 9 (ECHT Nederlandse orwegen en de HTM vre- morgen grote problemen I de wedstrijd FC Den ig-FC Utrecht. gens FN V-bestuurder n Zeben loopt het perso- van NS en HTM een „on- nd risico", omdat suppor- vanuit Utrecht, Amster- en Rotterdam van plan den zijn naar Den Haag te en. Vervoersbond FNV heeft burgemeester van Den l daarom gisteren ge- agd alsnog de voetbalwed- Den Haag-FC ïcht te verbieden, iswaar kunnen supporters FC Utrecht in stadion de gen waard in Utrecht een itstreeks beeldverslag van vedstrijd volgen, maar vol- Van Zeben bestaat de dat drie- tot vierhonderd ichters toch naar Den g reizen. Zeben vreest dat NS- en il-personeel morgen de 1 laag krijgt als de suppor- in Den Haag „het station r worden ingemept". Het Jasten van de wedstrijd hij als enige mogelijkheid de veiligheid van het ver- ■spersoneel te verzekeren, overwegen overigens bij ■gaan van het duel geen len te laten rijden tussen echt en Den Haag van 12 u uur. Jgische kompels eren acties JSSEL Stakende mijn- kers uit de Belgische Kern- hebben ook gisteren weer rlei acties gevoerd. Twaalf ïwen van mijnwerkers jen zich vastgeketend aan hek van het koninklijk pa in Brussel. Hun mannen aiden met zwarte vlaggen ontvouwden spandoeken teksten tegen de voorge en mijnsluitingen. Na on eer drie kwartier maakte -politie een eind aan het test door de kettingen door I J knippen. Al sinds vorige k voeren mijnwerkers uit Kempense bekken acties te protesteren tegen het dat drie van de nog vijf IQjjrgebleven steenkolenmij- in België op termijn geslo- worden. De mijnwerkers verder van mening dat ze 'einig sociale begeleiding Wfeen. >0 Auto's in ïttingbotsing SSEL Op de snelweg en Rijssel en Duinkerken, Hidlet noorden van Frankrijk, ft zich gisterochtend een tingbotsing voorgedaan )OI ^kij 150 voertuigen betrok waren. Er vielen 17 ge ien. „Het is een wonder er niemand is gedood," zei politieman over het onge- dat zich in dikke mist rdeed. De oorzaak van het eluk was, volgens de poli- de te hoge snelheid waar- L werd gereden. ■■BH BRUSSEL Het doden tal bij de ramp met het veerschip Herald of Free Enterprise ligt mogelijk rond de tweehonderd. De Belgische minister van geborgen, waarvan er 46 zijn de Herald of Free Enterprise, verkeer, Herman de Croo, geïdentificeerd. Ongeveer De rederij van de gekapseis- maakte even eerder in de Se naat bekend dat niet 409, het wrak liggen, maar slechts 349 mensen uit Volgens minister De Croo het gekapseisde schip zijn ge- valt niet precies vast te stel- Dat is gistermiddag be- red. Dat zou zijn gebleken uit len hoeveel mensen zich vo- vestigd door een officier een controle van alle tellin- van de dienst van de wa- 6en door de waterschout, terschout in Zeebrugge. De officiële instanties in Bel- geen" enkele "manie" geregf- Tot nu toe werd aange- gië gaan er nu van uit dat streerd. Men houdt er verder nomen dat ongeveer 135 zich ten tijde van de ramp rekening mee dat zich clan personen bij de ramp om ongeveer 550 mensen aar het leven waren geko- boord^van ^et schipbevon men. 145 lijken zouden dus nog in de veerboot Townsend-Tho- schade ontdekt. resen zegt „geen reden te hebben de huidige cijfers (135 Volgens het Londense dag- doden) aan te passen". Bo- blad Times zijn verschillende vendien is gisteren ontkend deskundigen tot de conclusie rige week vrijdag hebben in- dat de schroeven van het gekomen dat het schip een gescheept in Zeebrugge. Kin- schip zijn beschadigd door pier moet hebben geraakt, deren onder de 4 jaar zijn op een aanvaring onder water waardoor de schroeven wa- die de oorzaak van het onge- ren beschadigd en het schip luk geweest kan zijn. „Onze was gekapseisd. De krant zei voorlopige rapporten zeggen te hebben gesproken met den. Tot dusver zijn 55 doden vrachtwages aan boord van aan de schroeven", aldus een van Zeebrugge goed kennen. GRONINGEN/BREDA De leiders van de oppositie partijen D66 en PvdA, Van Mierlo en Kok, hebben gis teravond op spreekbeurten in respectievelijk Gronin gen en Breda de opstelling van het kabinet in het deze week gehouden financieel-economisch kamerdebat fel gehekeld. Hans van Mierlo zei dat rechts nu ook slecht voor zichzelf zorgt. Volgens hem zijn de vier grote partijen het over de hoofdlijnen van het te voeren beleid eens, maar wordt daar geen gestalte aan gegeven in de politiek. Zo noemde Van Mierlo het miezerig en kleinburgerlijk dat CDA en VVD niet een D66-motie wen sten te steunen over lastenverlichting in 1988, maar daar zelf met een gelijkluidende motie over kwamen. De D66-voorman stelde vast dat door de opstelling van het kabi net de kansen op een sociaal akkoord met werkgevers en vak bonden een stuk kleiner zijn geworden. Men is halfslachtig en passief, aldus Van Mierlo. In Breda zei Wim Kok dat het kabinet nog steed doet alsof er niets aan de hand is ondanks de teruglopende groei in de econo mie. Het zit stil terwijl er elders van alles verandert, aldus Kok. In Etten-Leur zei minister Ruding (Financiën) ter afsluiting van de campagne voor de provinciale statenverkiezingen, dat de op positie weinig kansen heeft gekregen in het debat. „De heer Kok heeft diverse voorstellen gedaan die uitgaven zouden ver gen van extra miljarden. Zijn partij wil blijkbaar nog steeds te rug naar een beleid als in de jaren zeventig. Dat sociaal bedoelde beleid bleek niet sociaal te zijn". ROTTERDAM Het Academisch Ziekenhuis Rotterdam roept kalende mannen op om deel te nemen aan een proef met een nieuw haargroeimiddel. Dit middel werd vorig jaar bij toeval ontdekt. Een geneesmiddel tegen zeer hoge bloeddruk van fabri kant Upjohn Nederland in Ede bleek ook de haargroei weer op gang te 'brengen. De proefkonijnen die het middel in een gel- vorm op hun hoofd willen smeren, moeten wel tussen de 18 en 49 jaar oud zijn en door een beginnende kaalheid worden ge plaagd. Zij mogen geen hoge bloeddruk hebben en geen genees middelen gebruiken. Het Academisch Ziekenhuis Rotterdam verwacht veel belangstelling voor het middel is en heeft een aantal extra telefoonlijnen in gebruik genomen om de'aanmel dingen van proefkonijnen te kunnen verwerken. (ADVERTENTIE) Pelikaanstraat 17 2312 DW Leiden Telefoon 071-130229 (ADVERTENTIE) EZOEK E EDRIJVEN ONTAKT- AGEN '18 en 19 maart Groenoordhallen - Leiden [14.00-22.00 uur Bedrijven Kontakt Dagen HILVERSUM Twee gelijk gerichte enquêtes, twee ver schillende resultaten. Als er nu Tweede-Kamerverkiezin gen zouden worden gehouden, zouden de regeringspartijen CDA en VVD weliswaar zetels verliezen maar samen toch nog een meerderheid van 77 zetels houden. Dat blijkt uit een Rooie Haan-Inter/view- enquête waarvan de uitslagen vandaag voor de VAR A-radio zijn bekendgemaakt. Uit een enquête van het bureau NNS Martktonderzoek, waarvan de resultaten vandaag voor de TROS-radio bekend zijn ge maakt, blijkt iets anders. De regeringspartijen CDA en VVD zouden elk drie zetels verliezen en samen op de helft van het aantal kamerzetels (75) uitkomen. Volgens de Rooie Haan-Inter/ view enquête zou het CDA één zetel kwijtraken en uitkomen op 53; de VVD zou terugvallen van 27 naar 24 zetels. Door een winst van drie zetels zou de PvdA uitkomen op 55 zetels en daarmee de grootste partij worden. De enquête voorspelt voor de Statenverkiezingen van woensdag een opkomst percentage van 69 tot 74 pro cent, met een kleine kans dat links de meerderheid in de Eerste Kamer behaalt. Volgens NNS Marktonderzoek zal de opkomst voor de Statenverkie zingen woensdag liggen tussen de 73,5 en 80 procent. Stralende wereldkampioene Dat Nelll Cooman ook een verdienstelijk danseres is bewees de Rotterdamse wereldkampioene sprint gisteren in het stadhuis aan de Coolsingel van de Maasstad. Nadat de atlete van het ge meentebestuur een zeefdruk in ontvangst had mogen nemen en vervolgens ook door de atletiekunie in de bloemetjes was gezet met het ereteken van de bond, begon Nelli Cooman een spon taan dansje met haar vader. (ADVERTENTIE) De ramp met de veerboot voor de kust van Zeebrugge heeft een schok teweeggebracht onder de chauffeurs die pendelen tussen Engeland en het vasteland van Europa. En onder hun „thuisfront", dat weinig vertrouwen meer stelt in de moderne veerdiensten. „Die boten leken allemaal zo groot en veilig, maar daar denk ik nu anders over", zegt een chauffeurs vrouw. De vrachrijders zelf hebben de ramp al lang geleden zien aan komen. Volgens hen kon het ongeluk niet uitblijven gezien de manier waarop de veerboten elkaar in de haven Zeebrugge welhaast verdringen. Een reportage over de Engelandvaarders en hun mening over de verschillende veerdiensten op de voorpagina van Finale. H'J Vl»7f M:TF1 DEZE KRANT VERDER IN FINALE: Naar aanleiding van de Boekenweek beschrijft Bert Jansma de wanhoop van een boekenwurm en hij geeft een portret van de schrijver Ton van Reen. Het is weer tijd voor het invullen van de aangifte biljetten. Een gesprek met een topambtenaar van het ministerie van financiën over het ge- zicht van de belastingin specteur dat vriendelijker zou zijn geworden. Vandaag begint Omroep Rijnland met uitzendingen via de ether en zal daardoor een veel groter bereik hebben dan via de kabel. Een concurrent voor Radio West? In Groningen woont een filosoof. En die is, net als bijvoor beeld tandartsen en advocaten, een praktijk begonnen. Om INKLEUR hyppische sportbond. Wielrennen lijkt een gevaarlijker sport te worden dan mo torracen. In het Haags Gemeentemuseum is binnenkort een unieke tentoonstelling te zien van Japanse kunst. Een gesprek met George Kooijmans, de gitarist van Golden Earring, die volgende week met een tweede solo-elpee komt. BELFAST Het verboden Ierse Republikeinse Leger IRA heeft gisteren vanuit een hinderlaag een man doodge schoten en vier bommen laten ontploffen waardoor vijf Noordierse politiemannen ge wond raakten, van wie vier bij een begraafplaats waar op dat moment een vermoorde colle ga zou worden begraven. De explosie deed zich voor, kort voordat de begrafenisstoet de kerk zou verlaten om naar de begraafplaats te gaan. Voor bommen ontploften werd tele fonisch gewaarschuwd door lieden die zeiden te spreken namens de IRA. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 20.00 uur, zater dags tussen 14.00 en 16.00 uur, telefoonnr.070-950101 en uw krant wordt nabezorgd. Tijdelijk: 6-delige messen- bladen voor jo set of mini- radio kado. Informeer van Als u nü abonnee wordt van uw bladenmai uw favoriete tijdschrift. van Media Ex] Kies uit maar liefst llweek- *(tot 16.00 uur ng en oud. daag bij i presse. MEDIA EXPRESSE In Duitsland rijden ze hard, dat weten we. Maar dat ze zo hard door de bebouwde kom gingen, dat wisten we nog niet. Trouwens, de vrouw, die van de politie van Neurenberg een bon kreeg, omdat zij met een snelheid van 601 kilometer per uur door de stad zou zijn gereden, heeft ongetwijfeld eerst ook gekeken alsof zij het in Keulen hoorde donde ren. Wat bleek? Op de computer was een tikfout gemaakt. In werkelijkheid had ze de toegestane zestig kilometer met één overschreven. De vrouw stuurde de bon terug met de mededeling, dat de „aan de ommezijde vermelde snelheid ten enenmale onmogelijk is". Haar werd de boete kwijtgeschol den. Over een bon gesproken... Hieronder staat er ook een en het veertiendaagse voordeeltje voor ie mand die hem terugstuurt om kennis te maken met De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Voorletters: Adres: Telefoon (voor controle bezorging): In een open envelop zonder postzegel opsturen naar. de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. N B Indien daartoe aanleiding beslaat, kan een verzoek om een proefabonnement wor den geweigerd.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 1