I gg voor de 001* danhet be,aai' aar ook voor de bekers" §V Voorschoten: en goed lopend bedrijfje i^ERT JAN BREMAN KANSRIJK BIJ STUDENTEN SKIKAMPIOENSCHAPPEN 3 G»g RT LEIDEN £eidóc@oirumt 1 "H Evert-Jan Breman: „We gaan met zijn vieren In één auto naar Mau- ZATERDAG 14 MAART 1987 PAGINA 19 Onder redactie van Gert-Jan Onvlee Bijdragen Erik Huisman. Warm water „Troosteloos. Ja, ik word er zo langzamerhand beroerd van. Over 14 dagen begint de zo mertijd en nu zit je nog met 9 graden onder nul. De KNVB had al keurig een bekerpro gramma ingelast omdat de competitie zo voorspoedig verliep, maar dat kunnen ze nu ook wel vergeten volgens mij. Als je naar het le kijkt, die moeten nu nog acht wed strijden spelen en eer dat je nu speelt is het al eind maart en moet er niets meer afgelast worden, anders zit je al in de maand juni. En doordeweekse wedstrijden vind ik puur competitievervalsing, je zit nl. altijd met jongens die dan niet beschikbaar zijn (ploegen diensten, militaire dienst, etc.). Maar goed, het is nog geen eind maart en misschien gaat het wel warm water re genen Fred Bink in „Goal", het me dedelingenblad van de w Leiden. Warm water (2) „Heb je het al gehoord? De KNVB heeft nu echt alle be schikbare speeldagen voor BCL volgepland. Vanaf nu tot en met zestien mei zitten we hellemaal vol. En wedstrijden die worden afgelast, moeten in het vervolg doordeweeks worden ingehaald, ongeacht de afstand. Nu hebben wij daar weinig problemen mee, maar de kans dat je als ploeg op een dinsdagavond naar Zeeland moet om daar tegen Oostkapelle in te halen, zit er nu dus dik in". Teun Rietveld, secretaris van RCL. Warm water (3) En als besluit in dit trieste, troosteloze drieluik, Ruud Moesman, secretaris van SVLV in het clubblad van die vereniging: „Redden we het nog? Hoewel we aan het einde van vorig jaar bang waren dat de com petitie 1986/1987 erg vroeg af gelopen zou zijn, zelfs werden al extra wedstrijdenreeksen ontworpen en vastgesteld, nu moeten we constateren dat het vervolg van de competi tie, met een enkele uitzonde ring, al bijna drie maanden stil ligt. Vanzelf komt dan weer het onderwerp „winter stop" om de hoek kijken Naar mijn mening moet de winterstop beperkt blijven tot een korte periode rond de Kerstdagen en de Jaarwisse ling. Daarnaast zal de KNVB een stringent afkeuringsbe- leid moeten voeren Het weekeinde van 16 en 17 mei is het laatste weekeinde dat er gevoetbald kan wor den, voordat het grote onder houd van de velden begint. We hebben nog tien weekein den tot onze beschikking zon der rekening te houden met afkeuringen. Als we onze elf tallen onder de loupe nemen, staat onze B3 er het beroerdst voor. Zij moeten nog elf wed strijden spelen en komen dus al een weekeinde tekort". Daar helpt inderdaad zelfs geen warm water meer aan... Duidelijk? „De Centrale, da's duidelijk heid in verzekeringen", luidt de slogan van bovengenoem de verzekeraar. Nou zullen ze daar bij De Centrale ongetwij feld werken met de meest glasheldere, duidelijke polis sen, daar twijfelen wij van Hutspo(r)t niet aan. Onduide lijk is ons echter of de assura deuren enige sjoege hebben van het krijgen van naamsbe kendheid via sportsponsoring. Reden voor onze twijfel is de persfoto die we aantroffen in het informatiepakket over de wielerselectie van het district Zuid Holland I. Alles en ie dereen staat namelijk in opti ma forma op die gevoelige promotieprent, met uitzonde ring van, inderdaad, de spon- sornaam... Kwartet Reeds een ruime, vrijwel voetballoze maand geleden meldden wij U de officiële opening van het nieuwe club gebouw van Alkmania. On danks deze tijdsspanne, moe ten Wij van Hutspo(r)t over de door veel zelfwerkzaam heid en vakmanschap tot stand gekomen behuizing van de Oude Weteringse club nog iets kwijt. De tijd daarvoor was er, met het aanhoudende winterweer en het daardoor veelvuldig afgelast worden van wedstrij den, tot nu toe nog niet rijp voor. Maar nu de lente dreigt te ontluiken en er binnen en kele weken zeker weer zal worden gevoetbald, lijkt ons de tijd daar, om een laatste Kwartet (2) De officiële opening werd, zo als bekend, voltrokken via het onthullen van een fraai kunstwerk, dat bestaat uit drie panelen. Het drieluik is dermate opvallend en mooi, dat eenieder die voor het eerst het clubhuis betreedt de plaquette wel móet bewonde ren. De drie werkjes én de plaats waar ze zich bevinden, worden daardoor in de geheu gens der bewonderaars ge grift. En pas nu blijkt op welk een slimme plaats het kunstwerk is aangebracht. Want hoe help je bezoekende toeschouwers die in de pauze of na de wed strijd van het veld komen of zich in de kantine vloeibaar versnaperd hebben en be nauwd vragen waar het pri vaat zich bevindt? Juist, die zijn uit de brand met de aan wijzing „Rechts van het kunstwerk". Voor hen wordt de plaats van het kunstige trio, als de be- Geheim Die bewuste geheimhouding paste toch zo aardig in het plaatje: FC Den Haag in het geniep op bezoek bij RCL. Wij van Hutspo(r)t bedoelen maar: als er tegenwoordig al bewust moet worden gezwe gen over een voetbalwed strijd, dan is het er eentje waar FC Den Haag mee te maken heeft... Voor wie niet weet waarover wij nu schrijven, even terug naar zaterdag. Omdat burge meester Roozemond van Alk maar het competitieduel met AZ '67 had verboden, oefende FC Den Haag die dag maar tegen RCL. De eredivisionist verloor het treffen op de Lei- derdorpse Bloemerd door twee doelpunten van Leo van de Weteringh met 2-1. Doel punten die niet door de redac tie van deze rubriek konden worden gesignaleerd, omdat het bestaan van de wedstrijd ons volledig onbekend was. Waar oefeningen tegen Feye- noord en de Deense derde klasser Fremad Amager door de Leiderdorpse vereniging probleemloos en meer dan tij dig bij de diverse sportredac ties werden aangekondigd, werd de komst van FC Den Haag immers niet gemeld. Geheim (2) Toen het nieuws later toch doorsijpelde, wisten Wij van Hutspo(r)t genoeg. In verband met alle Haagse narigheid van de laatste tijd was door beide clubs besloten geen rucht baarheid aan het duel te ge ven. Zo simpel was dat. Maar: zo simpel was dat dus niet RCL-secretaris Teun Riet veld: „Nee hoor, er was geen sprake van geheimhouding. De wedstrijd was zaterdag morgen pas om een uurtje of tien officieel geregeld. Het had toen geen zin meer om te bellen, het bericht kon toch niet meer in de krant Ja, jammer, want ik had het er graag wel in gehad. Dan had den we aan het hek nog wat entree kunnen vangen". Roozemonds Leiderdorpse collega Bruggeman was even eens niet ingeseind over de komst van de Hagenaars. „Dat hebben we nog nooit ge daan. Vorig seizoen, toen Ajax kwam, niet. En bij Feyenoord, dit jaar, ook niet. Waarom zouden we het met Den Haag dan wel doen? En ook bij die clubs loopt er tuig onder de supporters". Geheim (3) Met de Haagse aanhang („Ik heb wel wat vreemde gezich ten gezien, nee, geen jong op geschoten tuig") waren zater dag totaal geen problemen, zoals RCL de laatste vijftien jaar geen problemen heeft ge had' Eigenlijk maakte Riet veld zich alleen maandag avond even zorgen. „Toen kon je aan alle kanten horen en lezen dat wij die wedstrijd bewust geheim hadden ge houden. En toen dacht ik wel even: misschien komen ze straks alsnog de zaak even verbouwen. Omdat die wed strijd niet was aangekon digd... ubbei^EN Met drie an- studenten is Leide- )vert-Jan Breman in ht van donderdag ijdag naar het Oos- Mauterndorf af- I; Daar worden van en morgen de Ne- Studentenski- lioenschappen gehou- met als onderdelen Meei^m en reuzenslalom. 1 zesdejaars student, ijks terug uit Oos- waar hij als orga- 46945jur optrad bij de Open gie Edïnationale Nederland- Buithuijjeugdkampioenschap- iën, maakt in Mau- .00: ot^jorf een goede kans (pihoög in het klasse- te eindigen. jieem dit jaar voor de e keer deel aan de kam- ;chappen", vertelt rech- dent Breman. „Twee geleden heeft een groepje e studenten het initiatief ïen om deze studenten- ioenschappen te gaan n". Toch is het initiatief 1985 genomen werd niet In de vijftiger en zesti- aren namelijk, werden kampioenschappen al jaarlijks gehouden, maar rond 1970 kwam er een einde aan de traditie. Breman: „Ik heb begrepen dat het de bedoeling is dat deze kampioenschappen wederom een jaarlijkse traditie gaan worden. En dat is hard nodig, want we hebben in Ne derland niet zo veel serieuze skiwedstrijden". Een waarborg om de Studentenkampioen schappen tot een jaarlijkse tra ditie te maken is een goede or ganisatie. Volgens Evert-Jan is dat zeker het geval: „De Delft- se organisatoren, hebben spe ciaal voor de jaarlijkse kampi oenschappen de stichting Win- terac opgericht en zich verze kerd van twee sponsors. En de organisatie gebeurt in samen werking met de Nederlandse Skivereniging". Prachtig Evert-Jan staat al een flink aantal jaren op de lange latten. „Ik ben van mijn dertiende tot mijn twintigste actief geweest als wedstrijdskiër. Ik zat in het Nationaal Ski Team, dat door de Nederlandse Ski Vereni ging in stand wordt gehouden. Doel van dat team is het wed strijdskiën in Nederland op een hoger niveau te brengen. En dat is erg goed gelukt". Het skiën vulde in die tijd vrijwel alle beschikbare vrije tijd van hem. „Het waren zeven heel erg drukke, maar ook prachti ge jaren. Van mijn ouders mocht ik in het Nationaal Ski team blijven, op voorwaarde dat het op school goed zou blij ven gaan. In het wedstrijdsei zoen gebeurde het dan vaak dat ik op donderdag na school naar het station ging, waar mijn moeder klaarstond met mijn ski-uitrusting. Mijn schooltas gaf ik aan haar en met de skispullen en de trein vertrok ik dan richting be sneeuwde bergen. In de nacht van zondag op maandag kwam ik dan met de trein terug en ruilde op het station de skis pullen weer in voor de school boeken en ging dan gelijk door naar school". Het drukke be staan vond hij helemaal niet erg. „Van 1977 tot 1984 had ik het altijd vreselijk druk en be steedde ik mijn tijd voorname lijk aan school en het skiën. Andere dingen liet ik er voor staan. Maar dat vond ik niet erg, want op school ging het goed en ik had gewoon heel veel plezier in het skiën". Op zijn twintigste is de bijna meester in de rechten („ik moet nog twee vakjes en een scriptie") met het wedstrijds kiën in het Nationale team ge stopt. „Ik ben minder tijd aan het skiën gaan besteden, want natuurlijk, het kostte veel tijd en het was nauwelijks met de studie in Leiden te combine ren. Wel ben ik, toen ik in 1984 stopte op topniveau, be- stuurswerk voor de Neder landse Skibond gaan doen. Ge woon uit liefde voor de sport". Sindsdien gaat Evert-Jan jaar lijks een paar weken op win tersport. „Ik ga elk jaar zeker een keer, want skiën ls na tuurlijk één van de mooiste dingen die er zijn en het is voor mij op die manier nog net betaalbaar. Daarom ga ik nu ook met drie anderen in één auto naar Mauterndorf". Kansen Over zijn medaillekansen in Oostenrijk dit weekeinde is Evert-Jan optimistisch, maar ook wel onzeker. „Je weet het nooit met een kampioenschap als dit, want elke student kan in principe meedoen. Het ni veau van de deelnemers ver schilt dan ook enorm en tussen de 170 mensen die zich hebben ingeschreven kunnen altijd heel erg goede skiërs zitten. Het is dus afwach.ten", aldus Breman. Als de winnaar van vorig jaar, Peter van der Swa- luw, en voormalig topskiër Lody Pieters meedoen is hel maximaal haalbare voor mij de derde plaats. Maar dan moeten ze natuurlijk geen foutjes maken of vallen, want foutjes ziin onvergeeflijk en vallen is fataal". In het verleden heeft de alpi ne skiër al een aantal kampi oenschappen gewonnen. „In/ ben in 1979 Benelux-kampioem bij de jeugd geweest en in 1983 derde bij het nationaal kampi oenschap. Ook heb ik diverse tweede en derde plaatsen be haald bij Nationale Jeugdkam pioenschappen". Bij Evert- Jan's skibeloningen zitten er een aantal die er voor hem uit springen. „De eerste keer dat ik een skiwedstrijd won", ver telt hij, „was het hartje zomer. Ik deed toen in Zaalbach in Oostenrijk mee aan een slalom op een graspiste. De brand weer hield de grasmat nat en we moesten zeep onder onze skies doen om te kunnen glij den. Het veld werd, doordat de brandweer bleef spuiten, één grote schuimende blubber- vlakte, waarin ik met het snelst naar beneden wist te' prikken". Evert-Jan probeert dit week einde zo hoog mogelijk te ein digen, voor de eer en de bo kaal. „Twee jaar geleden werd ik bij de studentenkampioen schappen tweede. Ik kreeg toen als prijs een buitensporig grote beker. Dat ding was ruim 40 centimeter hoog en was bepaald niet in overeen stemming met de geleverde prestatie. Toen ik 'm overhan digd kreeg wist ik niet wat me overkwam, maar leuk was het wel. Wie weet dus wat we dit weekend meemaken". gh» (ifrste 'ustrum Is een feit. Het bestuur van SV Voorschoten vormt een aandachtig gehoor tijdens de feestelijke receptie. (al); i -9.# 15 drukt. Op het moment dat dét punt bereikt wordt, is zater dag-,en zondagvoetbal onder één dak onmogelijk". Zelfstandigheid „Wethouder Marselis, die on der meer sport in zijn porte feuille had, zat toevallig met de grasvelden achter de hoc keyclub Forescate in zijn maag en hij was niet onwillig deze aan ons te vergeven. De af splitsing was een emotioneel besluit, waarbij de drang naar zelfstandigheid en een eigen filosofie op het voetbalgebeu- ren en de mogelijkheid om die te realiseren een rol speelden. Wij hebben in feite alleen de papieren constructie doorge voerd, die de zaterdagafdeling van Randstad Sport voor ogen stond". Hoe juist het besluit was, kan nu, vijf jaar later, eenvoudig worden geconstateerd. SVLV is dan nog wel „de populairste voetbalclub van Voorschoten", SV Voorschoten bedreigt die status nadrukkelijk. Illustra tief hiervoor is de groei van het aantal jeugdleden, die steeds vaker de SV Voorscho ten verkiezen boven de twee „oudgedienden". Ook de elf seniorelftallen spreken wat dat betreft boekdelen. De accommodatie wordt her haaldelijk verfraaid, hetgeen nog steeds als een beleidsuit gangspunt gezien wordt. Eer daags zal de gemeente Voor schoten haar fiat al dan niet geven inzake de subsidieaan vraag van de SV voor de nieuw te bouwen kleedkame raccommodatie, die in augus tus 1987 gereed moet zijn. Het is de eerste keer, dat SV Voor schoten aanklopt bij de ge meente voor een financiële ondersteuning, hetgeen impli ceert, dat het huidige complex met eigen middelen is gefinan cierd. Creatief Creativiteit is een eerste ver eiste voor een voetbalclub, in dien die wil overleven. Dit be tekent actie ondernemen, idee ën lanceren én uitwerken en over de juiste mensen beschik ken om dit te realiseren. „SV Voorschoten heeft in het korps van 180 medewerkers vol doende mensen die dat aan kunnen", aldus voorzitter Fleischeuer. „We streven naar diversiteit. Daar bedoel ik mee, dat er ruimte wordt ge schapen voor nevenactivitei ten als het organiseren van toernooien, uitwisselingen met buitenlandse verenigingen, kaartavonden, de ouders be trekken bij het wel en wee van de club en ga zo maar door. Wij proberen ook na te gaan in hoeverre het haalbaar is om sporten als honkbal, tri athlon en hardlopen in georga niseerde vorm binnen de vere niging te halen". Bestuurslid Piet Lagarde, te vens lid van de sponsorcom missie, stipt aan, dat het be stuur er debet aan is, dat het SV Voorschoten op dit mo ment voor de wind gaat. „Het bestuur bestaat uit mensen die zelf niet voetballen, die vaak van buitenaf komen en dus af standelijker tegen het hele ge beuren aankijken. Zij nemen beslissingen op rationele gron den en dat werkt goed". Flei scheuer vult aan, dat „SV Voorschoten een soort bedrijf je is". Je hebt te maken met concurrentie, je probeert je produkt dus zo goed mogelijk te verkopen en het de consu ment naar zijn zin te maken. Wanneer dat zo is, dan doet de mond-op-mond-reclame de rest". Sportief gezien, kan er nog wel het één en ander verbe terd worden. Het vlaggeschip acteert niet onverdienstelijk in de vierde klasse KNVB van het zaterdagvoetbal, maar de tweede klasse is het doel waar naar toegewerkt wordt. Daar zijn goede spelers voor nodig, maar aangezien de Voorscho- tense clubs weinig talent van „buitenaf" krijgen, moet de ei gen jeugdopleiding daar garant voor staan. Dit vereist een goede basis en aan die basis dient een juist beleid te staan. En dat is nu precies datgene, dat SV Voorschoten in huis heeft JELLE RAAP '12' "|RSCHOTEN Vijf jgeleden scheidde de ige zaterdagafde- 'an het Voorschoten- dstad Sport zich af le rest van de club. ie troebelingen, ja- frustraties en spor- prestaties ambities ten grondslag aan litsing, die destijds ;1 stof deed opwaai- aet27binnen de Voorscho- Ss°/f voetbalgelederen, een half decennium ato, kan worden vast- lld, dat die beslissing aiste was voor het te- toordige SV Voor uiten. iverse voorzitter van afeis,[00rsch°ten Arthur Flei- af en toe gecorrigeerd jevuld door bestuurslid jarde, verwoordt de ige drang naar zelf- Tei fgheid als volgt: „De zon- idëling van Randstad had primair gezien de No*eur. Het sportieve belang vereni6inS la8 bij de 5/3y_»gtak, zeker in de tijd dat irkoopde tweede klasse KNVB inderi gespeeld. Langzaamaan riandïr, werd de zaterdagafde- 'P2°!$prestatiegerichter en de jaties groter, omdat die lie de kop werd inge-

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19