leun van Vliet verrast opnieuw Christine Aaftink naar schaa tsrecord Mokkende moeders bij NK jeugdtennis sportuitslagen Neusstop doorbraak in kunstzwemwereld Nederlandse teams sterk uitgedund Herloting biedt Schapers kansen PORT ficidócSouocmt ZATERDAG 14 MAART 1987 PAGINA 13 n isjes in jeg voor nd Drttrack HAAG De Neder- 5 VGfce ploeg voor de we- Btelstrijd shorttrack, 0p 3, 4 en 5 april in «real wordt gehouden, L volgt samengesteld: h: Charles Veldhoven, |r van der Velde, Jacco en Jeroen Otter. Re el Edwin Chaudron. es: Esmeralde en Ma- h Ossendrijver, Pris- Ernst en Monique feboer. Reserve: Simo- amm/elzeboer. Lendl geopereerd LOS ANGELES Ivan Lendl heeft in Los Angeles een operatie aan de lin kerknie ondergaan. Het was een kleine ingreep, waarbij een stukje kraakbeen werd verwijderd. De nummer één van de wereldtennisranglijst heeft het zie kenhuis alweer verlaten en is terugge keerd naar zijn woonplaats Greenwich (Connecticut). Lendl heeft sinds de laat ste open Amerikaanse kampioenschap pen van september vorig jaar last gehad van zijn knie. Maar de pijn werd erger tijdens de partij voor de eerste ronde van spelerstoernooi in Key Biscayne te gen de Oostenrijker Thomas Muster. Het herstel zal, zo verwacht de behan delende geneesheer Frank Jobe, onge veer een week in beslag nemen. Lendl mist daardoor het toernooi van Orlando, dat maandag begint. Becker heeft het zwaar met Sanchez DEN HAAG De eerste ronde van de wereldafdeling van het toernooi om de Davis Cup heeft één speler met een grote reputatie hevig aan het wankelen gebracht, terwijl een ander onderuit ging. Boris Becker had in Barcelona vier uur en tien minuten nodig om de Spaanse nummer één Emilio Sanchez op de knieën te dwingen: 6-4, 7-5, 5-7, 3-6, 6-3. De partij duurde zolang, dat het tweede enkelspel tussen Sergio Ca- sal en Eric Jelen niet kon uitgespeeld. Bij de stand 6-4, 6-8, 4-2 in het voordeel van de Spanjaard werd gestopt. Milos- lav Mecir verloor op eigen bodem met 4-6, 2-6, 6-3, 3-6 van de kleine Amos Mansdorf, die als sergeant in het Israë lische leger dient. ABC verwacht fors verlies bij Winterspelen NEW YORK Het Amerikaanse televisiestation ABC verwacht, dat de uitzendingen van de Winterspe len in Calgary zullen resulteren in een verlies van 130 miljoen gulden. ABC kocht in januari 1984 de ex clusieve tv-rechten voor ruim 600 miljoen gulden, het hoogste bedrag dat ooit voor beelden van een Olympisch evenement werd be taald. Volgens Dennis Lewin, sportchef bij ABC, wordt het grote verlies veroorzaakt door de geringe interesse van het Amerikaanse bedrijfsleven voor de Spelen. ZUTPHEN Tijdens de op zater dag 14 en zondag 15 maart in Zutp- hen plaatsvindende nationale kampioenschappen kunstzwem- men wordt een „wereldprimeur" gelanceerd, die een „doorbraak" betekent in de kunstzwemwereld, de neusstop. Al jarenlang was de traditionele neusklem een doorn in het oog van Willy Roos, voormalig train- ster van het nationale kunstzwem- team. Samen met Tom v.d. Hoff ontwikkelde zij de neusstop, een zacht rubberen siliconen dop, die perfect op „neusmaat" wordt ge maakt. Hiermee wordt een ideale afdichting bereikt, terwijl uitade men door de neus mogelijk bliift. Omdat een groot deel van de be wegingen van de kunstzwemsters onder water plaats vindt, is deze simpele neusstop „het ei van Co lumbus". Twee meisjes van de Haagse schoonspring- en kunst- zwemvereniging Morgenstond zul len op zaterdag 14 en zondag 15 maart de neusstop op elegante wij ze demonstreren. Chris van Dam (74) blijft verbazen in biljartwereld DORDRECHT Chris van Dam blijft voor verrassingen zorgen. De 74-jarige Hagenaar, die onlangs Haags biljartkampi oen werd, ging gisteren als een jonge hond van start in het ge westelijk kampioenschap band stoten in Dordrecht. Van Dam zegevierde tweemaal en heeft na die winstpartijen een voor de vijfde klasse knap moyenne van 1.27. Van Dam versloeg eerst Vermaat uit Vlaardingen met 30-18 in 22 beurten en vervol gens de Gouwenaar Van Prooy- en met 30-7 in 25 beurten. iet Ber PINO Teun van 1 |t en Stephen Rooks ol71(op herhaling geweest. Sis in de eerste klas- jer van het seizoen, de Joop Het Volk namen h de klassering van de |te etappe van de Ti- po Adriatico de eerste plaatsen voor hun fning. De dubbelslag de twee jonge Neder- lers deed hen ook op opposities van het al- een klassement te lt komen, waarin de ____j Piasecki zijn leiden- ^Jositie kwijtraakte. het seizoen van Stephen is vorig jaar ook al uitste- I, de doorbraak van Teun Vliet dit jaar neemt in- wekkende vormen aan. j wil hij meer, gezien zijn ting na afloop: „Tevreden ben ik nog niet. Ik heb nog steeds honger". De speciale trainingsaanpak door de Belg Van de Putten maar bovenal een langzaam tot zijn grijze cellen doorgedrongen verant woordelijkheidsgevoel vorm den de basis van Van Vliet's successen. „Ik moest leiding gaan geven in de koers, de mannen voor in het peloton houden. Ik vond dat ik alleen als ik zelf goed reed, anderen mocht uitschelden. Dus heb ik extra arbeid verzet voor mijn eigen conditie". Net als in het Belgische fietste „Teuntje" in de 213 kilometer lange etappe van Latina naar Arpino als een ware kam pioen, als een echte kopman. Het begrip kopman haalde de lach van zijn gezicht. „Wat? Ik kopman? Nooit! Ik vind het een vies woord. Een beetje lei ding geven, akkoord. Kopman wil ik van z'n leven niet zijn. Als ik dat ben, moet ik elke wedstrijd voor de ploeg het Parijs-Nice De editie van Parijs-Nice van dit jaar is een uiterst vreemde. Renners veroveren de leiders trui, lijken uiterst comfortabel op weg naar de eindoverwin ning, maar nog geen dag later staat een ander op die de koers naar zijn hand zet. Zo was het gisteren weer de beurt aan Stephen Roche. De Ier die in de eerste dagen de leiderstrui heel zeker om de schouders leek te hebben, ver loor die eergisteren aan de jon ge Fransman Jean-Francois Bernard. De krachten van Ro che lijken dit jaar echter on uitputtelijk. In de vijfde etap pe over 208 kilometer vroeg hij enorm veel van zichzelf door al in de 17e kilometer te demarreren. Weliswaar slaag den Yvon Madiot en Patrick Esnault en niet veel later het hele peloton erin hem terug te pakken, maar Roche bleef voorin rijden. Hij wist met vier anderen in de laatste be klimming weer een fikse voor sprong te bewerkstelligen. Laurent Fignon kon met be hulp van zijn ploeggenoot Boy- er alleen weg komen en de etappe op zijn naam schrijven. Iers onderonsje Hiermee zette Roche de koers weer op het spoor dat voor de onverwachte coup van Ber nard werd gevolgd. Roche en Kelly gaan samen uitmaken wie de 34e editie op zijn naam zal schrijven. En daarmee wordt de traditie van de laat ste zes jaar voortgezet. In 1981 won Roche en alle jaren daar na Kelly, met zijn landgenoot als grootste concurrent. Kelly heeft een achterstand van 24 seconden, met de tijdrit naar de Col d'Eze nog in het voor uitzicht. Emonds over tien dagen naar huis ARPINO De Belgische wielrenner Nico Emonds mag over tien dagen wellicht naar huis. In het ziekenhuis van Rome luwde de paniek om zijn toestand. Ploegleider Jan Raas hoorde van de specialisten in de her- senkliniek, dat Emonds bij de valpartij in Latina voor de Tirreno-Adriatico een zware hersenschudding en een barst in de schedel had opgelopen. Hij had bovendien veel bloed verloren. Ondanks dit zoveelste ongeluk in het pas begonnen wieier- seizoen droegen slechts een stuk of 30 renners tijdens de eer ste etappe een valhelm. Op vrijdag de dertiende deden zich evenwel enkele valpartijen voor. De verwondingen beperk ten zich tot een geschaafde arm van de Zwitser Rominger. SAINT TROPEZ De Nederlandse formaties maken zware tij den door in de 37e editie van Parijs - Nice. In de vijfde etappe werden de ploegen van Raas/Van der Schueren, Post/Walter Planckaert en Gisbers uitgedund. De Belg Luc Roosen verzacht te de pijn een beetje door zijn leidende positie in het jongeren- klassement te behouden. Adri van der Poel deed het goed door als beste Nederlander op de 22e plaats te eindigen. Vlassaks finishte wel, maar te laat. Hij werd uit de wedstrijd genomen. Van der Schueren heeft derhal ve nog maar vijf man over. onder wie Joop Zoetemelk. Posts assistent Walter Planckaert zag Oosterbosch uitvallen. De tijd- rijder begon al met slappe benen aan de koers, doordat hij feite lijk nog herstellende was van een knie-operatie in november. Planckaert heeft de enige zege voor een Nederlandse formatie aan zijn broer Eddy te danken, die in Saint Etienne Kelly in de sprint versloeg. De formatie van Gisbers moet het doen zonder Van der Poels knecht Mare Dierickx. De Belg was de avond voor de rit in het hotel van de trap gevallen. Daarbij blesseerde hij een knie. tarlem wil [reden van ^nkbalbestuur KLEM De acht afge- |igden van het rayon ajem zullen vandaag de iursleden van de honk- en albond (KNBSB) drin- verzoeken de functies te leggen. Indien de febestuursleden in cht, dat tijdens de jaarlijk- pdsraadsvergadering wei- b, zal het rayon Haarlem (notie van wantrouwen in- rayon Haarlem, met bijna luizend leden het grootste de negen van de KNBSB, 1 zich na het toernooi om M wereldkampioenschap JJbal genoodzaakt tot deze v Het toernooi leverde een les van 420.000 gulden op. jens „Haarlem" hadden bondsbestuursleden het beeld moeten volgen van lingmeester Dries de die na het bekend van het financiële de- li zijn functie ter beschik- stelde. Later kondigde De aan dat hij zal aftre- NBSB zal in Utrecht Kerkhoven naar voren iven als opvolger van De in. Kerkhoven is momen lid van het sectiebestuur 6H ibal. Als registeraccoun- Ch(Fordt de man uit Heerhu- j. lard in staat geacht het fi- JILy!ieel herstel van de bond SSiSden. Jer dan een etmaal voor lergadering werd Kerkho- als kandidaat gepresen- I. Tot gistermiddag was ire van der Eist penning- y-rfter in spé. Dat stuitte in Vl layon Haarlem op verzet. itOffder Eist, nu nog voorzit- inntvan sect*e recreatie- was namelijk als lid van 6H Irganiserende stichting be ien bij het financieel ge- wereldkampioenschap, lurhpy wordt de nieuwe van het Nederlands balteam. De 27-jarige ihy is de opvolger van rey Shapiro, die arie jaar ereen deze functie vervul-- Murphy is aangetrokken P Advies van de voormalige Dülscoach Bill Arce. forif g|g' is de bedoeling dat de jrikaan uiterlijk op 24 mei i3<federland arriveert. Murp- zal als manager optreden |ns het Rotterdam Wereld- fentoernooi (8 tot 15 juli) en Europese titelstrijd in Bar- «pa (17 tot 26 juli). "henteel is Murphy werk- b als hoofdcoach aan het a«£mont Mudd Scripps Col- *11 in Claremont, Californië. ©recieze datum van zijn tót is afhankelijk van de Mies van dat studenten- k- Haalt Claremont de _Apioenschapswedstrijden dan verschijnt Murphy al W mei in Nederland. it ie* Ingrid Haringa (links) feliciteert Bonnie Blair met haar zege op de 1.000 meter. Later werd Haringa ook geklopt door Christine Aaf tink. INZELL Christine Aaf tink en Ingrid Haringa hebben gisteren bij de we reldbekerfinales schaatsen in Inzeil op de afsluitende 1000 meter voor dames het rollenspel van don derdag in omgekeerde volgorde opgevoerd. Die dag evenaarde Aaftink .op de 500 meter het vijf jaar oude record van Boorsma, waarna Haringa enige minuten later, met de bijzondere score van 40,92, haar boezemvriendin weer uit de boeken verwijder de. Gisteren op de kilometer waren de rollen omgedraaid. Bij ideale weersomstandighe den, geen wind en een bleek zonnetje, reed Haringa achter de oppermachtige Amerikaan se schaatsster Blair naar een recordtijd: 1.23,03. Twee ritten later denderde de lange Aaf tink door naar een nieuwe topscore in de nationale schaatsgeschiedenis: 1.22,51. De onttroonde recorc^houdster, Petra Moolhuizen (1.23,54) keek er overigens verheugd naar. Aaftink en Haringa zijn net als Moolhuizen producten van de schaatsschool, die Egbert van 't Oever tot voor kort voor het gewest Noord-Holland/U trecht beheerde. Met name de progressie van de eerste, de 20-jarige, 1.86 lange studente lichamelijke opvoeding Aaf tink, mag opvallend worden genoemd. Zij begon het sei zoen met toptijden op de beide sprintafstanden van 42,42 en 1.28,79. Na de eerste twee da gen vol records (11 nationale en 44 persoonlijke) bij de we reldbekerfinale in Inzeil heeft Aaftink 41,21 en 1.22,51 achter de naam staan. Beide tijden tellen overigens ook als Ne derlandse juniorenrecords. Met de records en topklasse- ringen in de wereldbekerklas sementen rekent het tweetal voorzichtig op de nodige aan dacht van het Nederlands Olympisch Comité (NOC) voor uitzending naar de Olympi sche Winterspelen van vol gend jaar in Calgary. In het voor-Olympisch seizoen heeft Winnen Op de drie kilometer deed Yvonne van Gennip wat ze de laatste weken gewend is ge raakt: winnen. Haar voor naamste concurrenten, door de Oostduitse vooijaarsmoeheid uit het eigen kamp, konden niet tippen aan de 4.27,95, die de 22-jarige Haarlemse op het ijs legde. Marieke Stam kwam tot 4.34,96, Petra Moolhuizen werd derde in de persoonlijke recordtijd van 4.37,98. Ook voor de als vijfde eindigende Ingrid Paul was er op de drie kilometer een 'p.r.' weggelegd (4.40,23). WATERINGEN Met voch tige oogjes en mokkende moe ders. Zo begon gisteren voor 32 meisjes net nationaal in- door-kampioenschap voor speelsters tot en met 16 iaar. Aanleiding voor de onvrede in het Wateringse tenniscentrum De Rhijenhof was de plaatsing van de Haagse Sabine Ver haar. Die leidde nog voor de dametjes één bal hadden gesla gen al tot het eerste protest. Dick Suyk, de nieuwe Haagse districtstrainer, tekende be zwaar aan tegen de eerder die dag verrichte loting. Sabine Verhaar, die de aanpak van de Rus Felix Kaplan verkiest bo ven de van bondswege ver zorgde trainingen, werd vorig jaar tweede bij het NK. Maar ze verzamelde het afgelopen iaar geen wedstrijdpunten, kreeg daardoor geen plaat singscijfer voor het toernooi, maar werd toebedeeld met een stek als „beschermde speel ster". Door een onzorgvuldig- heidje belandde ze op een plaats die haar al snel tegen over de als derde geplaatste stadgenote Eva Haslinghuis zou brengen en dat wilde Suyk voorkomen. Door zijn protest moest er opnieuw wor den geloot, tot droefenis van de meisjes en tot nijd van de moeders die hun telgen bege leiden op de weg naar het gro te geld. Geharrewar Achteraf liep ook Suyk niet bepaald met een tevreden ge voel rond. Juist Eva Hasling huis was immers de enige fa voriete die in de eerste ronde sneuvelde. Ook de Leidse Bionda Zonderop werd slacht offer van het geharrewar. Zij belandde in de partij tegen Sa bine Verhaar en ging met 6-2, 6-2 kansloos ten onder. Een ander „slachtoffer" van de verwikkelingen bleef wel overeind. Het gehussel met het speelschema maakte dat Ri chard Krajicek plotsklaps moest aantreden en zich, zo meende de Haagse scholier, niet goed kon voorbereiden op de sets tegen André van Dijk. Van Dijk, afkomstig uit 's Gra- venzande, won onlangs de ti telstrijd bij de tot en met 14-ja- rigen, maar tegen het geweld van Krajicek was hij nog niet opgewassen. De ruimste zege van de dag ting overigens naar Bettina onneveld uit Pijnacker, die geen game afstond aan de Leidse Madelijn Damen. LANGEVELD delijn ROB Michiel Schapers kreeg eerst stefan Edberg als opponent toebedeeld, maar na een nieuwe lo ting de Australiër Lim- berger. ROTTERDAM De loting van het indoortennistoernooi van Rotterdam, dat maandag begint, heeft Michiel Schapers en Men- no Oosting een gerede kans gegeven op het bereiken van de tweede ronde. Vlekkeloos verliep de door Toon Hermans verrichte loting geenszins. Bij de trekking van de tegenstander van de Spanjaard Emilio Sanchez, bleek er opeens nog eéh van de geplaatste spe lers in de bokaal te verblijven. Dat maakte de trekking ongeldig. De afwezige Michiel Schapers en Menno Oosting hadden geluk. Het duo was in eerste instantie gekoppeld aan respectievelijk de als eerste geplaatste Zweed Stefan Edberg en diens landgenoot en nummer vijf in Ahoy', Mikael Pernfors. De tweede trekking had voor de twee Nederlanders een betere opponent in de aanbieding. Schapers speelt nu tegen de Austra liër Carl Limberger en Oosting tegen de Israëliër Amos Mans dorf. Schapers heeft goede kans op winst, Oosting is niet bij voorbaat kansloos hoewel de Israëliër gisteren door een over winning op Miloslav Mecir heeft aangetoond in vorm te zijn. Voor Huub van Boeckel maakte de tweede trekking niets uit. Hij was nog niet uit de koker gehaald. Toen dat wel gebeurde, werd zijn naam gekoppeld aan de Westduitser Andreas Maurer. De loting leverde verder weinig opzienbarende duels op. Verve lend voor het Zweedse contingent is dat Edberg, Nyström, Jar- ryd en Pernfors allen in één helft zijn ingedeeld. In het onderste gedeelte zijn de als tweede geplaatste winnaar Van het speler stoernooi in Key Biscayne Miloslav Mecir en de Amerikaan John McEnroe, die nog steeds niet heeft afgebeld, de trekpleis ters. Volgens het schema ontmoeten zij elkaar in de halve fina les. Canadees Orser wereldkampioen kunstrijden CINCINNATI De Canadees Brian Orser heeft in Cincinna ti de wereldtitel kunstrijden veroverd. De zege van de 25- jarige Orser, die na het korte programma al de leiding had, kwam tijdens de lange kUr niet in gevaar. De Amerikaan Brian Boitano, wereldkam pioen van 1986, werd tweede. Alexander Fadejev uit de Sov jet Unie. de Europese titelhou der, eindigde als derde. Drie keer achtereen was Orser als tweede geëindigd. Hij is de eerste Canadees in 24 jaar die de wereldtitel kunstrijden ver overt. Tevens is hij de eerste deelnemer die twee drievoudi ge Axels achter elkaar tot een goed einde brengt. Boitana maakte zijn belofte waar een viervoudige sprong te probe ren, maar kwam ten val. De Amerikaan verklaarde die ris kante poging met het oog op de Olympische Spelen van volgend jaar in het program ma te houden. Fadejev, die de verplichte onderdelen het bes te afwerkte, slaagde er bij een drievoudige Axel niet in zich staande te houden. WIELRENNEN Parijs-Nice Vijlde etappe: 1. Fignon (Fra) de 208 kilometer van Toulon naar Saint Tro- pez in 5 uur. 3 minuten en 54 secon den. met tijdvergoedlng 5.03.44 (41,066 km/uur); 2. Kelly (Ier) op 7 se conden (5 sec. tljdverg.); 3. Boyer (Fra) zelfde tijd (2 sec. tljdverg.); 4. Pensee (Fra) z.t.; 5. Roche (Ier) z.t.; 6. Criqulelion (Bel) op 0.45; 7. Bagot (Fra) z.t.; 8. Van den Brande (Bel) z.t.; 9. Gaston (Spa) z.t.; 10. Zimmermann (Zwi) z.t.; 22. Van der Poel (Ned) op 2.35; 36. Knetemann z.t.; 39. Zoete melk z.t.; 41. Theunlsse' z.t.; 45. Win nen z.t.; 71. Van Passel op 9.44; 73. Solleveld op 15.18; 83. Breukink op 38.30; 86. Van Wijk; 91. lammerts; 98. Daams; 100. Manders; 108. Ha- rings; 109. Lubberdlng allen In de zelfde tijd als Breukink. Algemeen klassement: 1. Roche 23.52.36; 2. Kelly op 0.24; 3. Fignon op 0.37; 4. Boyer op 0.58; 5. Bernard op 1.14; 6. Pensee op 1.21; 7. Zim mermann op 2.18; 8. Bagot op 3.45; 9. Prleto op 4.31; 10. Criqulelion op 4.49; 18. Zoetemelk op 6.12; 37. Theunisse op 10.47; 39. Winnen op 11.26; 44. Knetemann op 13.59; 56. Van Passel op 17.36; 66. Van der Poel op 26.26; 78. Solleveld op 47.41; 83. Lubberding op 50.58; 88. Breu kink op 55.36; 89. Daams op 55.57; 94. Harings op 57.34; 96. Planckaert op 1.01.45; 105. Lammerts op 1.16.03; 107. Manders op 1.19.04; 109. Van Wijk op 1.21.33. Tirreno Adriatico Eerste etappe: 1. Van Vliet (Ned) 5 uur. 38 minuten en 18 seconden (ge middelde snelheid 47,777 km/u); 2. Rooks (Ned) op 22 seconden; 3. Gal- leschl (Ita) z.t.; 4. Chloccloll (Ita) z.t.; 5. Gölz (Wdl) op 44 seconden; 6. Ar- gentin (Ita) z.t.; 7. Petito (Ita) z.t.; 8. Volpl (Ita) z.t.; 9. Baffl (Ita) z.t.; 10. Garnier (Fra) z.t.; 11. Van der Velde (Ned) z.t.; 48. Van Poppel (Ned) z.t.; 53. Van Houwelingen z.t.; 56. Poels z.t.; 64. Stevenhaagen z.t.; 68. Kuiper z.t.; 76. De Rooy z.t.; 83. Talen z.t.; 101. Siemons z.t.; 103. Beuker z.t.; 106. Ducrot z.t.; 123. Verhoeven z.t.; 126. Boeve op 44 seconden; 145. Jac. van der Poel op 2,04; 147. Hoondert op 2,16. Algemeen klassement: 1. Van Vliet 5 uur. 48 minuten en 9 seconden; 2. Rooks op 2 seconden; 3. Piasecki op 3 sec.; 4. Chioccioli op 13 sec.; 5. Galleschi op 14 sec.; 6. Vanderaerden op 15 sec.; 7. Bontempl op 16 sec.; 8. Rominger op 19 sec.; 9. Calcaterra op 21 sec.; 10. Contlnl op 26 sec.; 26. Talen op 41 sec.; 27. Ducrot z.t.; 28. Stevenhaagen op 42 sec.; 45. Van Poppel op 50 sec.; 52. Verhoeven op 52 sec.; 54. De Rooy op 53 sec.; 59. Boeve z.t.; 60. Poels op 54 sec.; 71. Kuiper op 59 sec.; 76. Van Orsouw op 1.03; 80. Van Houwelingen op 1.04; 83. Van der Velde op 1.05; 99. Beu ker op 1.11; 119. Slemons op 1.21; 143. Hoondert op 2.34; 147. J. van der Poel op 3,09. SCHAATSEN Wersldbeker-finale in Inzall 3.000 meter dames: 1. Van Gennip (Ned) 4.27,95; 2. Stam (Ned) 4.34,96; 3. Moolhuizen (Ned) 4.37,98; 5. Paul 4.40,23; 8. Mulder (Ned) 4.43,25. Stand na zes races: 1. Van Gennip 117 punten; 2. Stam 96; 3. Moolhui zen 81; 10. Paul 50 15. Mulder 40; 27. Grimbergen 12; 35. Hekkers 7. 1.000 meter dames: 1. Blair (Vst) 1.20,78; 2. Aaftink (Ned) 1.22,51 (Ne derlands record); 3. Haringa (Ned) 1.23,03; 11. Meijer (Ned) 1.24,99; 14. Keulen 1.26.85; Eindstand: 1. Blair 147 punten; 2. Ha ringa 106; 3. Aaftink 103; 11. Meijer 52; 14. Keulen 46; 26. Loorbach 19. ZEILEN Finnjoll In Cannes Uitslag vijfde race: 1. Chiiderley (Eng); 2. Mlro (Spa); 3. Lucchetti (Ita); 8. Hummel; 11. Hofland; 25. Peet; 26. Klassement: 1. Chiiderley (Eng) 3 pnt; 2. Coley (Fra) 36,7 pnt; 3. Mlro (Spa) 39,7 pnt; 5. Peet 49,0 pnt; 6. Hofland 50 pnt; 8. Hummel 60,7 pn\: 13. Maas 74,7 pnt. Finale wereldbeker reeewjr In Es sen 1. Stückelberger (Zwi) Gauguin de Lully 1499 punten (20 punten voor de wereldbeker); 2. Jensen (Den) Marzog 1422 (15); 3. Krug (Wdl) Muscadeur 1417 (12); 4. Ishoy (Can) Dynasty 1413 (10); 5. Theodorescu (Wdl) Son ny Boy 1407 (8); 6. Grlllo (Wdl) Losan- der 1364 (7); 7. Sanders-Keyzer (Ned) Amon 1344 (6); 10. Pen-Aubert (Ned) Olympic Mister X 1311 (3). SKIËN Afdaling om de wereldbeker In VaR 1. Wolf (Oos) 1.49,79; 2. Klrchler (Oos) 1.50.01; 3. Fletcher (Vst) 1.50,54; 4. Mösenlechner (Wdl) I.50,56; 5. Schneider (Zwi) 1.50.59; 6. Walliser (Zwi) 1.50,62. Stand wereldbeker afdaling: 1. Flglnl (Zwi) 93 punten; 2. Walliser 87; 3. Graham (Can) 74. Stand wareldbeker algemeen: 1. Schneider 241 punten; 2. Walliser 239; 3. Oertli (Zwi) 182. KUNSTRIJDEN WK In Cincinnatti Eindstand: 1. Orser (Can) 3,2; 2. Boi tano (Vst) 4.0; 3. Fadejev (Sov) 4.8; 4. Kotln (Sov) 10,4; 5. Filipowskli (Pol) II,6; 6. Petrenkov (Sov) 11,6; 7. Bow man (Vst) 14,2; 8. Barna (Tsj) 17,8. BADMINTON All-England Londan Heren kwartfinales: Frost (Den)-Hall (Eng) 15-5,15-3; Bad- deley (Eng>-Susanto (Ind) 15-6,15-11; Kurniawan (lnd)-Kok Keong (Mal) 18- 17,8-15,15-13; Suglarto (lnd)-Sze Yu (Aus) 2-15,15-8,15-7; Dames enkelspel: Lingwei (Chl)-JinnaJ (Jap) 11-4.11-3; Kitada (JapVMagnusson (Zwe) 6- 11,11-5,11-2; Ping (Chl)-Yun-Ja (ZKo) 11-2,11-3; Larsen (Den>-Elliott (Eng) 11-1,11-3. gen Jongens, 1e ronde: Dogger-Schullen- burg 6-2, 6-1; Baan-Van der Wiel 6-1, 6-3; Van der Vliet-Huistra 1-6, 6-2, 6- 0; Winnink-Nieswaag 6-3, 6-1; Kraji cek-Van Dijk 6-1. 6-1; Van Reek-Van Steen wijk 7-6, 7-5; Fouchier-De Kok 6-3, 4-6, 6-1; Troost-Schot 6-4, 6-4; Molier-Klaassen 6-7, 6-3. 6-4; Nie- mandsverdriet-Bakker 6-4, 6-3; Pieter Scherlnga-Reinders 6-0, 6-2; Appel- Schouten 6-4, 6-2; Magendans-Koch 6-4, 6-1; Bank-Taphoorn 6-3, 4-6, 6- 4; Pleters-Eric Scherlnga 6-4, 7-6; Wibler-Ruyler 6-4. 6-2. Meisjes. 1e ronde: Vandlerendonck- Lochtman 6-2, 6-2; Relnders-Van Yzerloo 6-4, 6-4; Jolanda van der Llrv den-Robbe 5-7, 7-5, 6-4; Markestein- Rinkel 6-1, 6-1; Grubben-Latuheru 6- 2. 6-2; Schneider-Amy van der Lin den 6-0, 7-5; Iwema-Geerlings 7-6, 6- 3; Kamstra-Nuyten 5-7, 6-4, 3-2 (op gave Nuyten); Eysvogel-Ketelaar 6-3, 5-7, 6-2; Van der Aa-Hofkes 6-3, 6-1; Wllmink-Oremans 7-6, 6-1; Rettberg- Hasllnghuis 7-6, 6-4; Van Dijk-Vessies 6-1, 6-3; Verhaar-Zopderop 6-2, 6-2; Kooreman-Jansen 6-2, 7-5; Sonne- veld-Damen 6-0. 6-0.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13