r ieter den Duik houdt zich op de achtergrond Stoop verbaasd over selectieve invitatie Schuster naar Real Madrid? VeldMalmö vorstvrij dank zijluchtkanonnen ficicLieSowiaiit WEL BLIJ DAT IK NU GEEN VOORZITTER FC DEN HAAG BEN' portwereld FC DEN HAAG EN AJAX IN STAAT BESCHULDIGING BIJ KNVB Planckaert bezig aan jaar revanche Schaakpartij naar remise SVV verslaat Emmen: 3-1 aqHrT" WOENSDAG 11 MAART 1987 PAGINA 7 klaagde rentree ser Foreman ;AMENTO Voormalig Jdkampioen in het zwaarge- George Foreman, die in Joe Frazier onttroonde, later werd ontkroond door immad Ali, heeft een ge le terugkeer gemaakt in de ing. De inmiddels 39-jarige ikaan, die tien jaar geleden het laatst in de ring stond, n Sacramento van zijn land- it Steve Zouski. Het gevecht in de vierde ronde door de Isrechter gestopt. De zwaar- »ht (bij de weging ruim 121 was veel te sterk voor zijn |o lichtere tegenstander. Geslaagd Nelli Cooman arri veerde gisteren op Schiphol na haar geslaagde uitstapje naar Indianapolis waar ze afgelopen weekeinde de gou den medaille won op de 60 meter bij het toernooi om de wereldtitels atle tiek. Links Coom- ans trainer Henk Kraaijenhof, die één van de finishfo- to's toont aan de hand waarvan de jury bepaalde dat zijn pupil eerste was geworden. Handbalverbond wil Van Linder technisch hoofd ZALTBOMMEL Het Nederlands Handbal Verbond wil Ton van Linder contracteren als technisch coördina tor. Het NHV heeft de handbaltrainer een overeenkomst voor drie jaar aan geboden, die op 1 augustus moet in gaan. Van Linder wil de garantie na afloop van die termijn terug te kun nen keren als leraar aardrijkskunde in Zevenaar, zijn huidige hoofdbezig heid. Voordat het ministerie van On derwijs en Wetenschappen die toezeg ging heeft gedaan, wil de trainer niet beslissen. Voor de post van dames- coach is Kecskemethy benaderd. Die heeft tot 1 april bedenktijd gekregen. Basketballers in poule Italië DEN HAAG Het Nederlands he renbasketbalteam is in de strijd om het Europees kampioenschap basket bal 1987, van 3 tot en met 14 iuni in Athene, in één poule ingedeeld met Polen, Israël, Italië, Tsjecho-Slowakije en West- Duitsland. Nederland start 3 juni tegen Polen. West-Duitsland is 7 juni de laatste tegenstander in de kwalificatiepoule. Om daarna verder mee te spelen voor de Europese titel moet in de poule een eerste of tweede plaats worden be reikt. De twee eerste ploegen spelen kruisfinales tegen de nummers één en twee van de andere poule. Daarin spe len Rusland, Frankrijk, Joegoslavië, Spanje, Roemenië en Griekenland. HAAG Pieter Duik is bestuurder FC Den Haag en idslid in Den Haag na- mb Jns het CDA. Hij maakt die laatste functie er andere deel uit van gemeentelijke com- ;ie Jeugd Sport en Re- 8 30 ^atie (JSR). De een dag ir het gesprek gemaak- 2Óo afspraak om eens te iten over zijn „dubbel- ictie", die door de sup- tersrellen van vorige !ek actueel werd en jói jllicht tevens aanlei- ig kan vormen tot een ussie, heeft hem aan ft denken gezet. En dus ■ft Den Duik zich goed irbereid. politiek", steekt hij met van wal, „kent veel men- die in de maatschappij (uu irdere posities bekleden. 700 em bijvoorbeeld Vonhoff, voorzitter van het Neder- Olympisch Comité en missaris van de Koningin roningen. Ook zo iemand, betreft vaak extroverte mensen, figuren die makke lijk naar buiten treden". Den Duik, de bestuurder met de twee petten, wijst vervol gens op de raakvlakken tus sen politiek en het persoonlijk leven van een gemeenteraads lid. „Als ik mijn mening moet geven over de vlooienmarkt in Houtrust dan constateer ik dat er 40.000 mensen op af ko men. Die zorgen voor geluids overlast en ik woon daar toe vallig vlakbij. Maar die 40.000 beleven er wel plezier aan en dan prevaleert toch het alge meen belang. We hebben in de gemeenteraad ook gepraat over de eventuele komst van een discotheek in het haven gebied. Ik ken daar, gezien mijn Scheveningse achter grond, nogal wat mensen per soonlijk. Dan moet je toch proberen objectief te zijn. Dat is dus veel moeilijker dan bij voorbeeld oordelen over de bouw van het stadhuis in het centrum. Daar sta ik frank en vrij tegenover". „In de gemeenteraad is ook veel overleg gevoerd over de sloop van de torenflats aan de Dedemsvaartweg. En dan ko men er ook vertegenwoordi gers van fracties aan het woord, die in het bestuur van een woningbouwvereniging zitten". Den Duik wil er maar mee zeggen dat hij niet de enige is met een dubbelrol. „Maar daar wordt nooit over gepraat", vervolgt de CDA'er. „FC Den Haag staat constant in de publiciteit en ik kan me wel voorstellen dat er kritiek zou kunnen ontstaan op de combinatie van mijn functies. Al heeft nog nooit iemand me dat recht in het gezicht ge zegd". Werkbaar Den Duik legt vervolgens uit dat er volgens hem sprake is van een werkbare situatie. „In de tijd dat ik nog voorzit ter was van FC Den Haag kreeg de club subsidie van de gemeente. Toen werd er veel over geld gepraat en dan zou het voor mij nu erg lastig zijn om echt objectief te blijven". Maar vorige week, toen Den Duik een vergadering bij woonde als commissielid van JSR en een paar uur later als bestuurder van FC Den Haag aan de gesprekstafel ging zit ten, kón het dus wel, vindt Den Duik. „Het supporter sprobleem", zegt Den Duik. „Is geen partij-politieke aan gelegenheid. Iedereen vindt dat er - in onderling overleg - iets aan moet worden ge daan". Den Duik merkt op dat hij zich de afgelopen week wel enigszins terughoudend heeft opgesteld in de commissiever gaderingen van JSR en Poli tie en Brandweer. „Namens onze partij heeft Houben het woord gedaan. Het leek me - gezien mijn betrokkenheid - beter wat op de achtergrond te blijven. Óp de momenten dat om mijn mening werd ge vraagd, heb ik wel het een en ander gezegd. Want bijna alle maatregelen die ter tafel kwa men, waren voor mij zeker niet nieuw. En vanuit mijn ervaring heb ik hier en daar wat kanttekeningen ge plaatst". Voorzichtig Als in de komende maanden wordt gepraat over de finan ciële gevolgen van de veilig heidsmaatregelen in het Zui derpark en de gemeente Den Haag ongetwijfeld het bestuur van de voetbalclub zal con fronteren met een verhoging van de huur, zal Den Duik zich naar eigen zeggen ook zeer voorzichtig opstellen. „Ik verwacht overigens geen problemen. De gemeente Den Haag heeft zich altijd loyaal opgesteld. Ik denk dat we er in alle redelijkheid wel uitko men". Zoals Den Duik ook vindt dat het bestuur van FC Den Haag de voorgenomen maatregelen - bijvoorbeeld de pasjesregeling - zal moeten uitvoeren. Hoewel met name voorzitter Stoop de nodige vraagtekens zette bij het in voeren van dat systeem. „We moeten de afspraken nako men", zegt Den Duik. De gewezen praeses van de voetbalclub heeft zich de af gelopen week wel behoorlijk geërgerd. „Aan de kretologie. Zelfs mensen die nog nooit in een stadion zijn geweest, heb ben een mening. Die vaak on genuanceerd is. Als een poli- tie-woordvoerder in „Het Ca- pitool" beweert dat de voet balbestuurders onvoldoende doen aan het bestrijden van het vandalisme, word ik wel een tikkeltje boos. En als Hu- bert namens de VVD spreekt van een laatste kans voor het bestuur van FC Den Haag, denk ik: men zou eens moeten weten hoeveel tijd die vier Pieter den Duik, de oud-voorzitter van FC Den Haag en nog steeds zittend bestuurslid, beperkt zich bij gemeentelijke over legsituaties grotendeels tot luisteren. mensen in de club stoppen en hebben gestopt. Alsof we soms genieten van al die toestan den. Het supportersprobleem is zeer negatief. En de vele gesprekken van vorige week zorgen ook niet bepaald voor een verlevendiging van de geest". Niet opstappen Toch piekert Pieter den Duik er niet over om op te stappen als bestuurder van FC Den Haag. Daarvoor vind hij toch allemaal nog net iets te leuk. „We moeten niet wijken voor 150 vandalen, die overigens best wel wat harder mogen worden aangepakt. Toen ik opstapte als voorzitter heeft Stoop me zelf gevraagd iets voor de club te blijven doen. Het beperkt zich overigens tot een aantal bestuursvergade ringen en representatieve plichten. Want de meeste tijd besteed ik nu aan de politiek". En tot slot: „Ik ben wel blij dat ik geen voorzitter meer ben". DENNIS MULKENS EFA handhaaft (•banning van igelse clubs I Engelse voetbalclubs fen uitgesloten van deelne- aan de Europese beker- iooien. Ondanks een plei- Jvan anderhalf uur moest fitter Bert Milichip van Jngelse voetbalbond giste- tijdens een vergadering de Europese voetbalunie pA) in Bern vernemen dat an die naar aanleiding van neizeldrama in mei 1985 ingesteld blijft gehand- lationale elftal van Enge- wordt door de UEFA als Imeter gebruikt. Indien met de eindstrijd om het •se kampioenschap voor inteams in 1988 geen pro- in worden veroorzaakt Engelse fans dan zou de 7A weer kunnen over wegen de ban geleidelijk heffen. Milichip was ui- ite teleurgesteld lit van de UEFA en stelde itste tijd te hebben gecon- ird dat het niet alleen En- 3/4 in zijn die problemen heb- (veroorzaakt. lië houdt fet aan twee ptenlanders (JE De voetbalgrenzen alië gaan weer open, maar estrictie van twee buiten- Iers per club blijft gehand- p. Met deze regeling sprak laliaanse voetbalbond zich legen het voorstel van de e divisieclubs, die met in- van het volgende seizoen •derde buitenlander wilden trekken. 'ooi itbal De Italiaanse ploeg ma ino is als derde club vast- oveegd voor het Amsterdam zie toernooi. Eerder werden x en Dinamo Kiev gecon- *w teerd. anfctbal Daniel Passarella >er ft van de clubleiding van ot J irnazionale een boete van 0 gulden gekregen voor hal schoppen van een ballen- igs [en tijdens het duel tegen dui ipdoria. Het geld krijgt de ma "offen jongen in de vorm ite een studiebeurs, rasttbal In Amsterdam is ara 64-jarige leeftijd de Til- ll3gse voetbalbestuurder Leo C is overleden. Maas was in -K< het begin van de jaren Cmtig manager en vice-voor- irujBr van Willem II. DEN HAAG Het be stuur van FC Den Haag heeft gisteravond in een lange bestuursvergadering de beschuldiging van de tuchtcommissie van de KNVB, die FC Den Haag en Ajax in staat van be schuldiging heeft gesteld; besproken. Voorzitter Dé Stoop was verbaasd dat slechts zijn club en Ajax een brief van de tucht commissie hadden ont vangen. „Volgens mij zijn er op die zelfde dag bij nog twee wed strijden flinke ongeregeldhe den geweest. FC Den Haag zal schriftelijk verweer voeren te gen de aangehaalde punten en bovendien verzoeken om een mondelinge behandeling van de zaak", aldus de voorzitter van FC Den Haag. Directeur Arie van Eijden van Ajax deelde gisteravond mee nog niet meer te weten dan dat zijn club ook in staat van beschuldiging is gesteld. „Ik kan dus nog geen standpunt van de club naar voren bren gen. Het lijkt mij wel zeker dat wij gebruik zullen maken van het recht tot verweer, daar voor hebben wij ruim een week de tijd." FC Den Haag en Ajax zijn door de tuchtcommissie ver antwoordelijk gesteld voor de wanordelijkheden, die op zon dag 1 maart leidden tot staken van het competitieduel. De tuchtcommissie nam het be sluit op grond van de verkre gen informatie. FC Den Haag - Ajax werd in de rust, op ver zoek van de Haagse politie, door scheidsrechter Van Ette- koven gestaakt. In de zaak rond FC Den Haag en Ajax heeft de tuchtcommis sie voor het eerst gebruik ge maakt van de reglementswijzi gingen, die werden aangeno men op de najaarsvergadering betaald voetbal van 24 novem ber 1986. Daarbij werd, als re actie op de rellen van 9 no vember bij de gestaakte wed strijd Excelsior - FC Den Haag, de bewijslast als het ware omgedraaid. Niet de tuchtcommissie moet aantonen dat een vereniging ten opzich te van zijn supporters in ge breke is gebleven, de club moet duidelijk maken dat al het mogelijke is gedaan tot voorkoming van wangedrag van de supporters. (Van onze correspondent) BARCELONA - De kans dat de Westduitse mid denvelder Bernd Schuster wordt gecontracteerd door Real Madrid is aanzienlijk gestegen na het bekend worden deze week dat de Argentijn Jorge Valdano door een zware aanval van hepatitis zeker drie maanden is geveld. De Spaanse arbeidsrechtbank beslist op 26 maart aan staande of de bij Barcelo na in ongenade gevallen Schuster bij de Catalaanse club mag vertrekken zon der dat er voor hem een transfersom moet worden betaald.. Leo Beenhakker wordt met de dag in de Madrileense pers harder gekritiseerd ondanks het feit dat zijn team sinds af gelopen weekeinde met een punt voorsprong op Barcelona de ranglijst van de Spaanse eredivisie aanvoert. Beenhak ker wordt onder andere door de gezaghebbende Madrileense- krant El Pais ervan beschul digd dat hij koste wat kost probeert een eigen stempel te drukken op het spel van zijn team. Maar volgens El Pais past dat eigen stempel helaas helemaal niet bij het karakter van de spelers en het is dan ook uitsluitend aan de indivi duele kwaliteit van de spelers te danken dat de technische opvattingen van Beenhakker nog steeds niet op dramatische wijze door de mand gevallen zijn. MALMÖ Het is zeker dat de wedstrijd in de kwartfina les van het voetbaltoernooi om de Europa Cup II tussen Mal- mö en Ajax zaterdagmiddag in Malmö wordt gespeeld. Vol gens Malmö-trainer Roy Hodgson is het veld inmiddels vorstvrij door de werking van twaalf heteluchtkanonnen. De wedstrijd begint om vier uur in verband met de concur rentie van belangrijke paarde- rennen in de Zweedse haven stad. De gemeente Malmö heeft een bouwmaatschappij in de arm genomen om het veld speel- klaar te maken voor de Euro pa Cup-ontmoeting, die vorige woensdag geen doorgang vond. Voor het inhuren van de firma heeft het stadsbe stuur een bedrag van 165.000 gulden uitgetrokken. De maat schappij heeft een constructie over het veld gebouwd, waar onder de twaalf heteluchtka nonnen hun werk kunnen doen. Door de afdekking heeft de vorst weinig invloed meer op de bodem. De Britse trainer-manager Hodgson van Malmö verklaar de nooit te hebben overwogen beide kwartfinalewedstriiden in Amsterdam af te werken. Hij verwacht zaterdag dat er zo'n twintig- tot vijfentwintig duizend toeschouwers op het duel af zullen komen. Volgens Hodgson wordt het zaterdag in elk geval een bete re wedstrijd dan het vorige week woensdag op het gladde veld zou zijn geworden. „Wij zijn er in elk geval klaar voor". Dat kon Hodgson giste ren nog constateren in de oe fenwedstrijd, die zijn ploeg speelde tegen de Deense eer- ste-divisieclub Boldklubben 1903 Kopenhagen. Malmö won met 3-0 (2-0) door doelpunten van Palmèr, Thern en Er- landsson. ST. ETIENNE De Belg Eddy Planckaert uit de ploeg van Peter Post heeft gisteren de tweede etappe van Parijs - Nice gewon- Planckaert had zich feitelijk willen afmelden voor de 37ste editie van Parijs - Nice. Nog op de ochtend van de proloog, zondag, voelde de 28-jarige Vlaming zich belabberd. Buik loop en maagkrampen hadden hem twee dagen binnenshuis gehouden. Zijn elf jaar oudere broer Walter, assistent van ploegleider Peter Post, haalde hem alsnog over. Eddy stapte zuchtend in de auto, reisde snel af, deed het in de proloog en de ploegentijdrit rustig aan en won de tweede etappe. In de massaspurt na de 203 kilo meter over een heuvelachtig parkoers van Chaloij-sur-Saó- ne naar St. Etienne versloeg Planckaert de Ier Sean Kelly, die in deze editie van de Koers naar de Zon vooralsnog don kere wolken ziet samenpak ken, al verdiende hij vijf boni ficatieseconden. De Engelsman Sean Yates werd derde. Step hen Roche behield de witte leiderstrui met een voorsprong van 36 seconden op Kelly, zijn landgenoot en voornaamse concurrent. Voor Panasonic was het de elfde zege van het seizoen, dat anderhalve maand oud is. Vo rig jaar kwam de blauw-witte brigade van het duo Post- Planckaert tot 74 overwin ningen. Daarbij waren echter geen voorjaarsklassiekers. Eddy Planckaert was de troef, die niet of slecht werd uitge speeld. Voor hem is 1987 het jaar van de revanche. Eddy Planckaert finisht ruim voor Sean Kelly als winnaar van de tweede etappe. Zoetemelk blijft jongeren voor ST. ETIENNE Joop Zoetemelk wordt overal waar hij komt in de etap pekoers Parijs - Nice met luid applaus verwelkomd. De veertig-jarige renner uit de ploeg van Jan Raas- /Hilaire van der Schueren tobde gisteren met een he vige verkoudheid, maar was lang niet de slechtste uit de drie Nederlandse formaties. Hij werd 92ste. Achter hem belandde Adri van der Poel. die net van een griep is hersteld. Van der Poel (123ste) moest door zijn knechten Man- ders_ (120ste) en Dierickx (119de) worden opge wacht. LINARES De zevende par tij uit de schaaktweekamp tus sen Anatoli Karpov en Andrei Sokolov is na 41 zetten in re mise geëindigd. Oud-wereld kampioen Karpov leidt nu met 3 1/2-2 1/2. De afgebroken zesde partij wordt vandaag uit gespeeld. Het verloop van de zevende partij is 1 e2-e4, c7-c6. 2 d2-d4. d7-d5; 3 Pbl d2. d5xe4; 4. Pd2xe4. Pb8-e7; 5. Lfl- c4, Pg8-f6; 6. Pe4-g5. e7-e6; 7. Ddl-e2. Pd7-b6; 8. Lc4-d3. h7-h6; 9 Pg5-f3, c6-c5; 10. d4xc5, Lf8xc5; 11. Pf3-e5. Pb6-d7; 12 Pgl-f3. Dd8-c7; 13 0-0. 0- 0; 14. Lel-d2, Lc5-d6; 15. Pe5xd7, Lc8xd7; 16. Tal-el. Tf8-d8; 17. Pf3- e5, Ld7-b5; 18. Ld3xb5, Ld6xe5; 19. De2xe5, Dc7?ce5; 20 Telxe5, Td8xd2; 21. Lb5-d3, Ta8-c8; 22. Te5-el, b7-b5 23. a2-a3, Pf6-d5; 24. Tel-dl, Td2xdl; 25 Tflxdl. a7-a5; 26. g2-g3, b5-b4; 27 a3xb4, Pd5xb4; 28. c2-c3. Pb4xd3; 29. Tdlxd3, Tc8-b8, 30. Td3-d2. a5-a4, 31. Kgl-fl. Tb8-b3; 32. Kfl-e2, a4-a3. 33 b2xa3, Tb3xa3; 34. Ke2-d3. Kg8-f8; 35 Kd3-e4, Ta3-a8, 36 Kc4-b3. Ta8- b8+. 37 Kb3-e2. Tb8-c8; 38. Td2-d7, Kf8-e8. 39. Td7-b7. Te8-c5; 40 Tb7- b8+, Ke8-e7. 41. Tb8-b7+, Ke7-e8. Excelsior bekert verder na zege ROTTERDAM Excelsior heeft gisteren de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker bereikt door een magere overwinning (1-0) op FC Twente. De schaarse getui gen daarvan werden pas in de slotfase echt op de proef ge steld. toen de Rotterdammers zich ver op eigen helft terug trokken, daarmee Twente de gelegenheid gevend jacht te maken op de gelijkmaker. En dus op een verlenging. Tot grote opluchting van haast ie dereen hield de povere wed strijd echter toch op na ander half uur. Excelsior - FC Twente 1-0 1-0) 32. Sörensen 1-0. Scheidsrechter: Hobé Toeschouwers: 500. Excelsior: Doesburg. André Wasi- Van der Padt, Steve Wasiman, Snoei; Leenheer, Sörensen, Waslan- der; Latuheru, Schapendonk (Meijer), Van Bremen. Twente: Snelders; Bosch, Rutten. Paus en Wilson; Koopman (Fred ten Caat), Groeleken (Brilhuis). Willems; Theo ten Caat, Lipponen. Neijenhuis DEN HAAG SVV versloeg gisteravond in een duel voor de eerste divisie betaald Em men met 3-1. Scoreverloop: 15. Sonneville 1-0, 25. Spaans 1-1, 70. Loovens 2-1, 82. Van der Hoeven 3-1. Scheidsrechter Modderman. Toeschouwers: 600. Gele kaart: Könemann (SVV) en Wiltshire (Emmen). Stand eerste divisie 3am 22 13 S 4 31 46-30 SC Cambuur 20 11 7 2 29 43-25 Willem II 22 12 4 6 28 46-32 OS 79 21 9 9 3 27 44-27 Vitesse 20 11 3 6 25 34-25 RKC 18 6 6 4 22 26-26 Oe Graafschap 20 6 10 4 22 30-25 Hoerenveen 19 7 7 5 21 23-21 NEC 21 7 7 7 21 40-43 MW 20 7 6 7 20 38-33 RBC 21 5 9 7 19 36-36 Emmen 22 6 7 9 19 30-34 NAC 19 5 8 6 18 18-22 SVV 21 7 3 11 17 31-44 Telstar 21 5 5 11 15 22-42 Wageningen 19 7 0 12 14 30-39 Eindhoven 20 5 4 11 14 37-38 Helmond Sp 22 4 6 12 14 29-46 Herades 18 2 6 10 10 20-35 /Sportuitslagen WIELRENNEN Parije - Nice Tweede etappe: 1. Planckaert (Bel- Post) 203 kilometer in 5 uur, 28 minu ten en 28 seconden - met tijdsver- goeding 5.28.18 - gemiddelde snel heid 37,081 km/uur, 2. Kelly (ler-Ru- meau) 5.28.28 - 5.28.23. 3. Yates (Gbr-Bazzo) 5.28.28 - 5.28.26, 4. Woj- tinek (Fra) 5.28.28, 5. Van den Bran- de (Bel). 6. Gutierrez (Spa). 7. Yvon Madiot (Fra). 8. Wijnands, 9 Bruyere (Fra), 10. Daams, 22. Theunisse, 31 Lubberding, 32. Van Wijk, 38. Roche (Ier), 40. Lammerts, 56. Breukink. 63. Harings, 70. Nijdam, 74. Knetemann, 77. Maassen, 86. Winnen, 92. Zoete melk, 101. van Passel allen dezelfde tijd als Wojtinek, 120. Manders, op 3.48. 122. Solleveid z.t, 123. Van der Poel z.t., 126. M. van der Hulst z.t„ 132. Oosterbosch op 15.36. Algemeen klassement: 1. Roche 5 uur. 34 minuten en 24 seconden se conden, 2. Marie (Fra-Guimard) op 14 seconden. 3. Machler (Zwi-Boifava) z.t., 4. Leali (Ita) op 0.18. 5. Motiet (Fra) op 0.21. 6. Zimmermann (Zwi) op 0.23. 7. Chiappucci op 0.28. 8. Fignon (Fra) op 0.29. 9. Magnano (Ita) z.t., 10. Pedersen (Den) op 0.30, 29. Knetemann op 1.11, 33. Breukink op 1.12, 42. Lammerts op 1.25, 44. Win nen op 1.27, 45. Daams z.t., 47. Nij dam op 1.37, 53. Lubberding z.t., 54 Maassen op 1.34, 55. Theunisse z.t., 65. Zoetemelk op 1.41, 85. Roosen op 1.54, 93. Wijnands op 2.07, 104 Van Passel op 2.11, 105. Harings z.t., 119. Solleveid op 5.12. 120. Van der Poel op 5.20. 122. Manders op 5.30. 125. Vlassaks op 9.23. 126. Van der Hulst op 9.54, 128. Oosterbosch op 12.07. 132 Van Wijk op 16.04. PAARDESPORT Koersen van Hilversum EERSTE KOERS. 2000 m: 1. Blan- chefleur (W. Duivenvoorden) 2.47.8 - 1.23.9. 2. Ahenko Top. 3. Brenerion Frisia. Toto: winnend 4.30. plaats 1.10. 1.10, 1.30. koppel 6,00. trio 45,00. TWEEDE KOERS. 1609 m: 1. Amarel- la (C. Imming) 2.10.8 - 1.21.3. 2. Alida L. 3 Alk G. Niet gestart: Astor Sam- mer. Toto: winnend 8.80. plaats 2.80. 8.00 3.90. koppel 31.60. trio 343.80 DERDE KOERS. 2000 m: 1 Amerlyon (J. Bot) 2.43,4 - 1.21.7, 2. Afrodite W. 3. Zenith Six. Toto: winnend 18.70, plaats 5,80. 2,80, 4,50, koppel 28,60. trio 454.00. VIERDE KOERS. 2000 m: 1. Zampa Power (J. Oorthuijsen) 2.43,5 - 1.21,8. 2. Astrid Supreme. 3. Aubisque Mon tana. Niet gestart: Zorro Blaricum Toto: winnend 2.50, plaats 1.20. 1.30. 1.40, koppel 5.50. trio 25.20. VIJFDE KOERS. 2000 m: 1 Andy Rijnstroom (A. Mollema) 2 41.8 - 1.20.9. 2. Ansasja. 3. Yuriko K. Toto: winnend 2.20. plaats 1,30. 1,30, 1.60. koppel 3,70, trio 26,80. ZESDE KOERS. 2000 m: 1. Wood W (A. Mollema) 2.39,5 - 1.19.8, 2. Van- zaa S. 3. Worthy Dillon. Toto: win nend 2,20, plaats 1.10. 2.50. 1,30. koppel 22,30. trio 140.90. ZEVENDE KOERS. 2000 m: 1. Wilgen du Bols (E. van Beek) 2.38.4 - 1.19.2, 2. Winn Together. 3. Ulmus du Bois Niet gestart: Zonnestraaltje Toto winnend 1.70, plaats 1.40, 1.80. 4,20. koppel 6.90. trio 61,40. ACHTSTE KOERS. 2000 m: 1. Wlske Toogwijk (A de Wrede) 2.41,1 - 1.20,6, 2. Zodia Pluto. 3. Victor L. Toto: winnend 24.50, plaats 3,30. 1,30. koppel 6.00. trio 286.50. NEGENDE KOERS. 2440 m: 1. Aeres Duke (A. Mollema) 3.19,0 - 1.21.6. 2. Zeppelin S. 3. Walter Rodney. Toto: winnend 2,00, plaats 1,40. 4,50. 2,40. koppel 16.40. trio 77,70. TIENDE KOERS. 1609 m: 1 Zvetlana Hanover (A. Mollema) 2.04.4 - 1.17.3. 2. Winston Jac, 3. Vorden's Dillon Toto: winnend 1,80. plaats 1,50. 2,00. koppel 3.00, trio 5.30. ELFDE KOERS. 1609 m: Yllus O (H. Obermeyer) 2.07,4 - 1.19.2. 2. Yman- za Komo. 3. Ylona D. Niet gestart Zora Attack. Zoon Buitenzorg. Zerllne S.'Toto: winnend 2.60, plaats 1,40. 3,70. koppel 7,30, trio 33.50. Totallsatoromzet: 296.799,00. VOETBAL Betaalde jeugd Afdeling B: PEC Zwolle 2 Heracles 2 3-1. Afdeling C: Fortuna Slttard 2 - PSV 2 1-2. Helmond Sport 2 - Vitesse 2 1-1, Eindhoven 2 - Den Bosch 2 2- 1. Engelse league: Arsenal - Liverpool

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7