Ian voor appartementen in oude Jelgersmakliniek Lovende woorden voor Kret bij ambtsjubileum BIJZONDERHEDEN Plan om fietspad vanuit Buitenlust te verbreden EetdaeSotvumt )g geen nieuw bestuur reniging Oude Raadhuis Netwerk gestolen in Katwijk Loods afgebrand Verbouwing gemeentehuis Valkenburg aanbesteed Eindelijk nieuwe brug aa$ ITBREIDING ZENDERPAKKET IN KATWIJK EN VALKENBURG Jan Boehlee laat de pillen verder aan hun lot over wJÏDEN OMGEVING WOENSDAG 11 MAART 1987 PAGINA 11 OND Na een derde ledenvergadering binnen acht zijn de leden van de Vereniging Het Oude Raadhuis constatering gekomen dat er nog niet voldoende en- ;te mensen zijn gevonden om een nieuw bestuur te j. Het nog zittende maar zich niet meer herkiesbaar ide bestuur werd bereid gevonden om tot eind april de iog draaiende te houden. Dan is de laatste grote exposi- >t de Paaseieren achter de rug en heeft een werkgroep ren tijd om een aantal nieuwe bestuursleden te vinden, leining rond de vereniging Het Oude Raadhuis heeft Iels wel spontane aanmeldingen van nieuwe leden op- •d. De aanwezige leden besloten op korte termijn een ,n huis ledenwerfaktie te starten waardoor vooral het :iële draagvlak van de vereniging kan worden ver- KATWIJK Werknemers van de nettenfabriek aan de Haringkade in Katwijk ont dekten gisterochtend dat 's nachts netten waren ont vreemd bij een inbraak. Er was een raam ingeslagen aan de ziikant van de fa briek. Vijf omvangrijke ba len fuiknetwerk, waarmee netten worden gemaakt, ter waarde van 5.000 gulden waren verdwenen. HAZERSWOUDE Een loods op het terrein van een kwekerij aan de Voorweg in Hazerswoude is gistermiddag geheel afgebrand. Vermoe delijk heeft een kachel die in het gebouwtje stond vlam ge vat. Ook een auto die in de loods stond is in de vlammen verloren gegaan. Een kas met jong plantgoed die ach ter de loods stond, is gedeel telijk door het vuur vernield. Het schadebedrag is nog niet bekend. VALKENBURG De in schrijving voor de uitbrei ding van het gemeente huis van Valkenburg is gesloten. De laagste in schrijver was de firma C. Slootweg te Valkenburg. Nog deze week zal de aan besteding plaatsvinden. Dit deelde burgemeester C. Sinke aan de raadsle den tijdens de gemeente raad mee. De gemeenteraad ging ak koord met het B en W-voorstel om ter gelegenheid van het Gouden Huwelijks-Jubileum van het prinselijk paar 3.000 gulden uit te trekken om de schoolkinderen een blijvend aandenken aan te bieden. Te vens stemde de raad in om 1.000 gulden te reserveren voor bijzondere activiteiten die de plaatselijke Oranjevereni ging zal organiseren. Tijdens de rondvraag stelde het PvdA/PPR-raadslid A.P. Bremer, het parkeerprobleem voor vrachtwagens bij het ten- 'nisveld aan de Hoofdstraat/ Voorschoterweg, aan de orde. Er doen zich aldaar taaie ge vallen voor aldus Sinke, waar door de politie zich genood zaakt ziet harder tegen op te treden. Valkenburg kampt al jaren met een gebrek aan be schikbare grond voor de aan leg van parkeerplaatsen voor vrachtwagens. Fietser (8) zwaar gewond RIJNSBURG Een 8-jarig jongetje is gistermiddag zwaar gewond geraakt bij een aanrij ding. Het ongeluk gebeurde op de Oegstgeesterweg in Rijns- burg. Het jongetje reed op de fiets in de richting van Oegst- geest en stak plotseling de weg over. Een 30-jarige Katwijkse bestuurder van een bestelwa gen die uit de tegenovergestel de richting kwam, kon hem niet meer ontwijken. Het slachtoffer is met zwaar hoofdletsel opgenomen in het Academisch ziekenhuis in Lei den. pGSTGEEST In het de gebouw waarin tot lor enkele jaren geleden Jelgersmakliniek in jstgeest was gevestigd fcmen mogelijk apparte menten voor studenten, fet gebouw verkeert mo- |enteel in niet al te beste iat. Het is echter een Ipisch voorbeeld van Ju gendstil en als zodanig wil men het graag behou den. Tijdens de commis sievergadering van de commissie openbare wer ken deelde wethouder A. Kohlbeck gisteravond mede dat een tweetal geïnteresseerden de mo gelijkheid onderzoeken het gebouw mogelijk op te knappen en er apparte menten voor studenten van te maken. „Wellicht is er sprake van een door braak" aldus Kohlbeck. De mededeling kwam voort uit een beschouwing die men hield over de uitbreidingsmo gelijkheden die de gemeente Oegstgeest nog binnen zijn grenzen heeft. Bij het doorne men van de „open plekken" van de gemeente blijkt dat de gemeente Leiden plannen heeft om iets te gaan doen met het terrein van Ende geest, waardoor men gelden kan werven voor de restaura tie van het Kasteel en Koets huis. Men denkt onder meer aan bouw van appartementen. Rond de oude Dorpsstraat kan in de toekomst veel gebeuren. Het garagebedrijf Van der Luyt zoekt naar een andere lokatie en over de aankoop van de grond zijn onderhan delingen gaande. Drie project- brandweer, politie en ambulan- Hij toordt afgesloten voor ove- ce een 3 meter brede rijbaan is r'9e gemotoriseerd verkeer. De gereserveerd. De nieuwe brug werkzaamheden, die worden wordt een halve meter lager verricht door de firma Haas- dan de oude, die te stijl was. noot uit Katwijk, gaan zo n drie weken duren. De kosten, inclu sief de bestrating In de omge ving van de brug, bedragen 100.000 gulden. Er is nog geen naam bedacht voor de oever verbinding, al is ook hierover reeds druk gediscussieerd in de gemeenteraad. op te vullen. De gemeente wil er te zijner tijd een totaalschets van maken en dan in samenspraak met de bewoners in dit deel van de gemeente tot een totaalo plossing komen. Grote PvdA- delegatie naar Bollenstreek STREEK Een uitgebreide delegatie van de Provinciale Statenfractie van de PvdA, versterkt met leden van de Eerste en Tweede Kamerfrac tie, brengt op maandag 16 maart een werkbezoek aan de Bollenstreek in het kader van de Provinciale Staten-verkie- zingen op woensdag. Aan het bezoek nemen onder anderen deel de Zuid-Holland se lijsttrekker Hans van der Vlist, gedeputeerde Joop Borg man en de statenleden Anne ke van den Broek (Valken burg) en Kees van der Zalm (Warmond). Ook Kamervoor zitter Dick Dolman is aanwe zig. In de ochtenduren brengen de socialisten een bezoek aan de Hafakker in Noordwijkerhout, een woonwijk waar normale mensen samenwonen met zwakzinnigen. De middagpau ze wordt benut voor een werk- lunch met de VVV-directeu- ren uit de Bollenstreek. Daar na vertrekt de delegatie naar Rijnsburg voor een gesprek met het bestuur van de Stich ting Kloosterschuur in de Flo ra en een rondleiding door an- turiumkwekerij Van der Meer. Het laatste reisdoel is het na tuurgebied De Noordduinen bij Noordwijk. Aan het eind van de dag, om 17.30 uur, geeft de delegatie een persconferentie in het Boulevard-hotel in Noordwijk. Daarop zullen de socialisten hun indrukken van de Bollen streek samenvatten en stand punten over actuele proble men in de Bollenstreek be kend maken. Uter geschept (HEN AAN DEN RIJN 3-jarig Alphens meisje is e jjmorgen gewond geraakt bij gp^tóanrijding op de Zadelma- anic'n Alphen. Het meisje stak óonïrwacht de weg over bij woonhuis. Een 23-jarige nobilist uit Nieuwkoop kon niet meer ontwijken. Het toffer brak haar linkerbeen overgebracht naar het Rij- I Ziekenhuis in Alphen. sPr0GRAMMA MOKER gd' )EN In het radiopro- :ón( ima van de stichting Media tleg van Kerken in Rijnland KER) komen vanavond vier erpen aan de orde. Me- rrtw Moerman, medewerkster X het museum De Lakenhal in en, gaat in op de tentoon- ing Met de door voor ogen. >eer Vermeulen vertelt over ipeciale kerkdienst in Val- )urg waarin aandacht wordt eed aan de biddag voor het ,as. Verder een gesprek met ord Vermeulen, pastoraal assis- §ef e in de Mariaparochie in Lis- Pe n aandacht voor het pasto- werk van studenten theolo- 1 n de wijk Stevenshof in Lei- De uitzending duurt van tot 19.30 uur en is te beluis- n op 88,1 FM kabel. SASSENHEIM Wet houder W. Maris-Dikker, tevens loco-burgemeester van' Sassenheim, bracht gisteravond tijdens de ge meenteraadsvergadering het 12,5-jarig ambtsjubi leum van burgemeester A.J. Kret onder de aan dacht van de raadsleden. Ze memoreerde bij deze gelegenheid de verande ringen en ontwikkelingen die gedurende deze perio de in de gemeente Sassen heim dankzij het bestuur van A. Kret hebben plaatsgevonden. „Een van de eerste dingen waar de burgemeester mee te maken kreeg toen hij in Sas senheim zijn intrede deed was", aldus Maris-Dikker, „het nijpende ruimtegebrek in het toenmalige raadhuis; ook he den ten dage wederom een vertrouwd verhaal", voegde Maris-Dikker hier aan toe. De verbouwing van het gemeen tehuis werd binnen niet al te lange tijd een feit en werd ge volgd door de bouw van een openbare bibliotheek aan de Kerklaan. Ook het grote aan tal renovaties dat tot stand kwam, onder meer aan wonin gen aan de Hoekstraat, de Zui derstraat en de Zandslootkade werd door Maris aan de orde gesteld. „De realisatie van het ver- keerscirculatie plan, de recon structie van de Hoofdstraat én de Parklaan, de aanleg van een winkelerf zijn prima voor beelden van de ontwikkelin gen zoals die zich afgelopen tijd binnen onze gemeente hebben voorgedaan", conclu deerde de loco-burgemeester. „Burgemeester Kret is een burgemeester uit duizenden" betoogde W. Maris „maar" zo voegde ze hier aan toe „hij heeft natuurlijk ook z'n fouten en daar zou ik er twee van willen noemen: het plaatsen van het carillon bij de Neder lands Hervormde Kerk en de zogenaamde Sikkensklok aan de gevel van de openbare bi bliotheek. Geschenken aan vaard door burgemeester Kret maar omstreden door de Sas- senheimse gemeenteraad". Kret zal momenteel stellig het princine huldigen: „Pakken jullie T maar aan, ik doe 't niet meer", veronderstelde de VVD wethouder, die haar toe spraak besloot met een vraag aan het adres van burgemees ter Kret: „Wilt u dan tenslotte nog zorgen voor de zo hoog nodige uitbreiding van het ge meentehuis?". Burgemeester A. Kret toonde zich aangenaam verrast door de lovende bewoordingen van Maris-Dikker. „Ik ben m'n loopbaan begonnen in een klein dorp in een pastorie en het ziet er naar uit dat ik die eveneens in een dorp zal beendigen. „Ik heb", verklaar de de jubilerende burgemees ter van, Sassenheim „in deze periode i meer gekregen dan gegeven: ik had kennis en er varing te bieden en ik heb vertrouwen gekregen. De ont wikkelingen in onze gemeente zijn overigens alleszins bevre digend te noemen en het bedrijfsleven floreert". Kret, die de hoop uitsprak nog enige jaren met plezier met zijn werk door te kunnen gaan, voegde hier tot slot nog aan toe: „Het karwei waarmee ik begon zal tevens het sluitstuk vormen van mijn ambtsperio de: het verwezenlijken van de uitbreidingsplannen van ons Sassenheimse gemeentehuis". 'g rWlJK Kabelabonnees atwijk en Valkenburg kun- vanaf begin juli 18 stations 'angen op hun televisie, e week zijn de werkzaam- in begonnen die het net 6 zenders uitbreiden. De reiding van het zenderpak- betekent ook, dat gekozen worden voor 6 in plaats 12 zenders met aangepast De werkzaamheden kunnen het ontvangstsignaal van radio en tv overdag tussen 8.00 en 16.00 uur verstoren. Dit bete kent niet dat er in een bepaalde wijk de gehele dag geen radio- of tv-ontvangst is. Wel zijn er gedurende een dag één of meer korte onderbrekingen die zich ook over meerdere dagen kun nen herhalen. De werkzaamheden houden in het bijplaatsen van apparatuur in de zogenaamde wijkcentra voor kabelontvangst en het vervangen van oude appara tuur bij de groeps- en eindver- sterkers. Het werk wordt in op dracht van de Dienst Gemeen^ tebedrijven uitgevoerd door een gespecialiseerd bedrijf uit Zwammerdam. Tot de uitbreiding van het aan bod is besloten na een enquête onder de kabelabonnees in Kat wijk en Valkenburg, in septem ber '86. Van de ondervraagden sprak 64,1% zich in Katwiik uit vóór uitbreiding van het aantal zenders van 12 naar 18. De ge meenteraad besloot in novem ber vorig jaar een krediet te verlenen voor het uitbreiden van de ontvangstmogelijkhe den. De uitbreiding van het zender pakket betekent ook, dat geko zen kan worden voor minder zenders (van 12 naar 6) met daarbij aangepast abonnement starief van f 10.68 en een één malig bedrag voor het aanbren gen van een filter van 48. Ge gadigden voor het terugbren gen van het aantal zenders kunnen zich hiervoor in mei schriftelijk of mondeling opge ven bij de Dienst Gemeentebe drijven. Via het mededelingenkanaal 45 zal wekelijks tot en met eind juni worden bekend gemaakt welke wijk in een bepaalde week aan de beurt is. Johannes (Jan) Boehlee (63) uit Leiden was ruim 40 jaar een vertrouwd verschijnsel in Oegstgeest en omstreken. Af en aan reed hij met de medicijnen van drogisterij Beker, die toen nog aan het Wilhelminapark zat. Eerst met de fiets, later met de brommer en uiteindelijk met de auto om het steeds maar uitdijende Oegstgeest tijdig tot in alle uithoeken te kun nen bereiken. Na vier decen nia vindt de Leidse apothe kersassistent dat het wel ge noeg is geweest. Vandaar dat er gistermiddag officieel af scheid van hem werd geno men in apotheek Linnaeus aan de De Kempenaerstraat in Oegstgeest. „Ik heb altijd bij Beker ge werkt, maar zes jaar geleden ben ik via Beker bij Lin naeus, van apotheker me vrouw Tjook, terechtgeko men. De apotheek aan het Wilhelminapark bestaat niet meer, één van de zoons van de oude heer Beker, die zelf helaas overleden is, heeft zich gevestigd aan de Lijtweg in Oegstgeest. Ik heb die jon gen van kind af aan zien op groeien. Het is leuk dat hij het vak van zijn vader geko zen heeft", vertelt Jan Boeh lee, die nog altijd goede con tacten heeft met de familie Beker. In 1946 rolde hij als vanzelf in het vak. Via een familielid hoorde hij dat de apotheek behoefde had aan een bediende. „Ik werkte toendertijd bij een meubel zaak, maar de dokter had me toen al te verstaan gegeven dat ik met mijn zwakke rug beter een andere baan kon gaan zoeken. Ik ben toen be gonnen bij Beker met de aan vankelijke bedoeling om het een half jaartje te doen, maar het beviel me goed en uitein delijk is het ruim 40 jaar ge worden Bijdrage: Frank Buurman' Foto: Henk van den Ende Het vervaardigen van medi cijnen was indertijd nog een uitgebreid handwerk voor de apotheker. „Pillen draaien, poeders vouwen, dat kostte tijd en veel medicijnen moes ten nadat het recept was af gegeven worden nagebracht. Tegenwoordig gaat het met die moderne apparatuur veel sneller en kunnen de mensen er op wachten", vertelt Jan Boehlee. In het begin maakte Boehlee gebruik van een zware transportfiets. „Die medicijnen konden echter makkelijk in tassen achterop de fiets worden gestopt, dus ik heb die „slagerfiets" snel aan de kant gezet". Van maandag tot en met zaterdag, vaak twaalf uur per dag was Jan Boehlee onderweg met zijn kostbare vrachtjes, door weer en wind. Ongelukken heeft hij vrijwel nooit ge maakt, zelfs niet bij extreme gladheid. „Alleen op de eer ste dag, toen had ik twee flessen bij elkaar gezet in de mand op de fiets en die sloe gen tegen elkaar stuk. Alles zat onder de paraffine. Vanaf dat moment weet je echter hoe je de spullen veilig kunt vervoeren en daarna is er nooit meer een ongeluk mee gebeurd". Jan Boehlee moest langs tal loze patiënten, maar in het begin ook langs de zieken huizen, het Elisabeth Zieken huis, het Diaconessen huis en de Anna-kliniek. „Die had den toen nog geen eigen apo theek. Grote hoeveelheden pijnstillers, infusen en derge lijke heb ik daar naartoe ver voerd". Behalve het bezorgen van medicijnen was Jan Boehlee ook in de weer met op voorraad houden van de apotheek. „Ze hebben me ook wel eens gevraagd of ik poeders wilde vouwen, maar daar ben ik nooit aan begon nen. Ik had het trouwens toch te druk met mijn eigen werk". Bij het bezorgen ge beurden ook wel eens grappi ge dingen. „Ik moest bij een mevrouw slaappillen bezor gen. Ik kon ze door de brie venbus gooien, zei ze. Dat heb ik dus gedaan. Maar toen heeft de hond ze opgegeten. Dat beest heeft een etmaal liggen slapen". De laatste jaren nam het be- zorgwerk geleidelijk aan af. Dat kwam niet ongunstig uit, aangezien Jan Boehlee het, gezien de toestand van zijn rug, rustiger aan moest gaan doen. „Ik werkte halve da gen, dat vond ik toch pretti ger dan thuis gaan zitten. Toen ik de kans kreeg om eerder met pensioen te gaan heb ik dat toch maar gedaan. Uiteindelijk werk ik al vanaf mijn dertiende. Na 50 jaar is het wel genoeg zo", vindt Boehlee. De scheidende apo thekers-assistent wil nog wel kwijt dat hij nooit gelukkig is geweest met de eigen bijdra ge van 2,50 voor medicijnen van ziekenfondspatiënten. „Dat geeft een hoop romp slomp voor de apotheek. Voor mij trouwens ook. Ik bezorgde dan medicijnen bij bejaarden, maar die begrepen soms niets van van dat sy steem met de eigen bijdrage en het stempelen van de kaarten. Dan moet je dat steeds gaan uitleggen, en dan is de kaart zoek, of ze hebben geen rijksdaalder bij de hand, en dan moet je weer terugko men. Heel vervelend. Ze hadden beter het zieken- fondsgeld kunnen verhogen. Dan worden de lasten ook beter verspreid over de men sen". Jan Boehlee zal zich niet ver velen in de komende tijd. „Ik werk graag in de tuin, maak muziek op orgel en accorde on en ga vaak vissen. Verder wandel ik veel. Met zo n rug moet je toch in beweging blij ven, anders kun je straks geen poot meer verzetten OEGSTGEEST Het CDA en de PvdA hebben een plan ingediend dat mogelijk tot verbreding van het fietspad langs de verkeersweg Oegstgeest- Rijnsburg aan de linker zijde van het viaduct kan leiden. Zo wordt twee richtingsverkeer voor fiet sers mogelijk. Om vanuit de Oegstgeester wijk Buitenlust naar de Berli- cumstraat te fietsen moet men momenteel tweemaal de druk ke verkeersweg Oegstgeest- Rijnsburg oversteken. Dit wordt in feite al jaren niet meer gedaan omdat de fietser die vanuit Buitenlust komt bij voorkeur op de linkerhelft van de weg blijft en daar het viaduct ter plaatse passeert. Een situatie die al jarenlang de aandacht heeft maar nog niet tot een (legale) oplossing kwam. Wethouder A. Kohlbeèk zegde gisteravond tijdens de commis sievergadering verkeer en vervoer toe de stukken in de B en W-vergadering aan de orde te stellen. Dit alles als uitvoei- sel van een onderzoek naar veilige schoolroutes gedaan door ouders van leerlingen van de Willibordschool. De commissieleden hebben de aangedragen knelpunten tij dens een rondwandeling door Oegstgeest onder de loep geno men. Het ligt in de bedoeling dat fietsers die vanuit de Schoutenburgerstraat de Rhijngeesterstraatweg in fiet sen op de hoek van genoemde straat te beschermen tegen au toverkeer dat links door de bocht komt Door een aantal oorzaken, on der meer in vorst, is de aanleg van een fiets-voetbrug over het Oegstgeester kanaal ver traagd. Maar door de mogelijk heid meer materiaal in te zet ten bij de bouw, een „kunst greep van 35.000 gulden" aldus wethouder Kohlbeck kan de brug toch tijdig voor de aan vang van het nieuwe school jaar gereed zijn.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11