Protest tegen overlast zandwinning Zegerplas Geen insteekwegen in Sierteeltgebied Mini-containers Alkemade voorlopig van de baan SESE2BBSBI dagpuzzel Kamerlid bezoekt Emmaüsschool Chemisch afval duur voor gemeente LEIDEN OMGEVING QaidóaQowumt WOENSDAG 11 MAART 1987 PAGj Zuurkool met spek en ananas en kerrie- aardappelpuree - vla met rozijnen Als ii met z'n tweeën bent, dan heeft u nodig: 250 doorregen vers of gepe keld spek zonder zwoerd, 3 kruidnagels, 1 teentje knoflook, laurierblad, zout; 2 schijven ananas, (droge witte wijn, 1 ui, 10 g mar garine, 500 g zuurkool; 0,5 tot 1 kg aardappelen, zout, melk, ui, 10 g marga rine, kerrie, peterselie; 1 lepel rozijnen, 0,5 liter gele vla (0,5 liter melk, 25 g custard. 30 g suiker), rum of citroenessence. Maak met een scherp mes kleine insnijdingen in het spek aan de vette kant en steek daar de kruidnagels en puntjes knoflook in. Breng vier centimeter water met het laurierblad aan de kook, voeg er voor vers spek zout aan toe. Doe het spek erbij en laat het een uur zacht ko ken. Laat het spek vervol gens tien minuten afkoelen, verwijder knoflook en kruidnagels en snijd het in stevige plakken. Zet de ananas enige uren onder de wijn weg of sla dit punt over als u geen wijn wilt gebruiken. Fruit grove uisnippers lichtbruin in de margarine, voeg weinig wa ter, zuurkool en eventueel de ananas-wijn toe en laat de groenten een kwartier koken. Warm dan de stukjes ananas nog vijf minuten mee. Kook de aardappelen gaar in - weinig water met zout, giet ze af, stamp ze fijn en maak - er met weinig melk een ta melijk stevige puree van. Fruit de kleingesneden ui met kerrie langzaam licht bruin in de margarine. Roer de puree door de gefruite ui en maak het mengsel af met zout en kerrie. Strooi er in de schaal fijngeknipte peter selie over. Was de rozijnen, kook ze tien minuten in weinig wa ter en laat ze op een zeef uit lekken en afkoelen. Meng de meeste rozijnen met rum of citroenessence door de vla. Gebruik de achterge houden rozijnen als garne ring. JEANNE Centraal in Leiden en Apotheek Van Breest Smallenburg in Leiderdorp. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuls polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri- dlsch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-OIENST Telefonische hulp dienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u., wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg. Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSUEDEN Koren brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging, Rem- brandtstraat 17. tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELEFOON Dagelijks geopend van 15.30 tot 19.30 uur. Het nummer is 071- 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Stich ting Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c. spreekuur ma. t/m vr. 09.00- 10.00 u. en volgens afspraak, tel. 142144. Gezondheidscentrum Meren- wijk, spreekuur ma. 11.00-12.00 en do. 14.00-15.00, tel 212195. Gezond heidscentrum Stevenshof, spreekuur do. 10.00-11.00, tel 311506. Bree- straat 24: spreekuur ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en volgens afspraak, tel 254782/254756. MELDLIJN AGRESSIE EN DISCRIMI NATIE HOMOSEXUALfTEIT 071- 221008. zo. 20-24. Door in elk vakje een LETTERGREEP in te vullen, kunnen zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis worden verkregen: 1. naam voor het witgesterd blauw- borstje; 2. achterstuk v.e. boekband; 3. tekening v.h. grondvlak van een OPLOSSING -puoJÖ-eweid e :jeid -jet-ipe z :ieeB-et-noeu-jai-eM i Verfraaiing Ter Aars gemeentehuis TER AAR B en W van Ter Aar willen het aanzien van het gemeente huis voor 100.000 gulden verfraaien. Die verfraaiing bestaat uit het aan brengen van planten in de hal, trouw- en raadzaal, een opknapbeurt van de koepels en de betegeling van de hal bij de achteringang en de toi letten. Verder wil het college de toi letten vervangen en nieuwe vloerbe dekking laten leggen in de trouw- en raadzaal. Geluidswerende voorzie ningen worden aangebracht op di verse afdelingen. Tenslotte moet een nieuwe stoffering worden gemaakt op de stoelen in de trouwzaal en de fauteuils in de burgemeesterskamer. De achteringang wordt toegankelijk gemaakt voor gehandicapten. PARKEERPLAATSEN AAN WILGENSTRAAT ALKEMADE Er komen vijf par keerplaatsen aan de Wilgenstraat te genover de gymzaal en twee nabij de bibliotheek in Alkemade. De com missie openbare werken heeft dat gisteravond besloten. De kosten wor den geraamd op bijna twintigduizend gulden. De aan te leggen parkeervak ken zijn bedoeld om een einde te ma ken aan het zogenoemde „trottoirpar- keren" ter plaatse. Het raadslid A. van den Boogaard (VVD) drong erop aan om er schuine parkeerplaatsen in plaats van langsparkeerplaatsen van te maken. Volgens een ambtenaar van de dienst Openbare Werken, kost dit aanmerkelijk meer. De' fi nanciële haalbaarheid van het ver zoek beloofde hij desalniettemin te zullen onderzoeken. LEIDSCHENDAM „Hoe zou u het vinden voor een klas met vijfenveertig leerlingen te moeten staan?" Deze vraag kreeg het CDA-Tweede Kamerlid mr. ir. W.G.J.M. van der Camp gisteren door een 12-jarige leerlinge voorgelegd tijdens zijn bezoek aan de samenwerkingsschool Emmaüs in de wijk 't Lien in Leidschendam. Het was een informatief bezoek aan de school voor rooms-katho- liek en protestants-christelijk onderwijs in het kader van de actie „Adopteer en confronteer een kamerlid" waaraan enkele honder den scholen meedoen. Voornaamste doel van de actie is de kamer leden, in dit geval van het CDA, op de hoogte te brengen van wat directeur A. van Oostrom noemde „de rampzalige gevolgen van de bezuinigingen in het basisonderwijs". Het gesprek ging in aanwe zigheid van enkele leerkrachten en een vertegenwoordiger van de ouderraad in hoofdzaak over de nieuwe wachtdagenregeling die 1 januari van dit jaar is ingegaan en ruim 130 miljoen gilden moet opbrengen. Rutten directeur van Biesterfeld ALPHEN AAN DEN RIJN Ir. J.J. Rutten (47) wordt met ingang van 1 april 1987 de nieuwe algemeen direc teur van W. Biesterfeld Co. B.V. in Alphen aan den Rijn. Hij neemt daar mee de plaats in van de heer W. Beij- derwellen, die op 3 juni vorig jaar spoorloos verdween uit zijn woning in Mijdrecht. Het onderzoek naar zijn verdwijning werd onlangs gestaakt. Het bedrijf kwam twee weken gele den in het nieuws toen er bij een on geluk een gifwolk ontsnapte, waarbij dertig mensen gewond raakten. De heer J. Key (49) is per 1 januari be noemd tot adjunct-directeur. Hij was voorheen verkoopleider bij de onder neming. ZWEMKAARTJE NIET DUE ZOETERWOUDE Het toegang voor het zwembad op het Zoeter sportpark Haasbroek wordt niet c Dit ondanks het feit dat het zwen gemeente veel kost. Voorts wordt tenbad geschilderd. Het betreft de lijkse onderhoudsschilderbeurt met| rubberverf. De kosten bedragen 22.' den. Een bezoek aan het openlucht! zaterdag 16 mei wordt geopend kc de jeugd tot en met 15 jaar 2,25, personen van 16 jaar en ouder 3,2 ten betalen. Aanzienlijke kortingi mogelijk via 10-badenkaarten, abonij ten of gezinskaarten. Kaartjes vq binnenbad kosten, evenals in 1986 respectievelijk ƒ2,50. Het openlucht! bad zal worden geschilderd door p van gemeentewerken. Afhankelijl weersomstandigheden wordt dit het voor- of najaar uitgevoerd. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De zandwininstallatie in de Zegerplas in Alphen brengt niet alleen ge luidsoverlast voor de om wonenden met zich mee, maar is ook een aantas ting van het landschap rond de recreatiepias. Dat is de mening van ir. J.A. Pauw in Alphen. Hij heeft bij de Raad van State beroep aangete kend tegen de hinder wetvergunning die aan B en W van Alphen tot 1994 is verleend voor het winnen, verpersen en opspuiten van zand uit de Zegerplas. De zaak kwam gisterochtend in een zitting aan de orde. Het zand dat uit de Zegerplas gewonnen wordt, is in het verleden voornamelijk ge bruikt voor de ophoging van de woonwijken Ridderveld I en II in Alphen. Het zand dat de komende jaren uit de plas gehaald wordt, is bestemd voor de nieuwe woonwijk Kerk en Zanen en voor de aanleg van rijksweg 11. De plas zelf is de laatste jaren als recreatiegebied in gebruik. „Maar daarmee is de oor spronkelijke bestemming geenszins uit het oog verlo ren", betoogde wethouder De Jong van Alphen. Hij was van mening dat de zandwin ning van groot belang voor Alphen is. „Een verkorting van de ver gunning zou onaanvaardbare gevolgen met zich mee bren gen. Er is grote behoefte aan nieuwe huizen en goede we gen. Wanneer wij maar ver gunning krijgen om voor drie jaar zand te winnen, moeten wij het zand tussentijds in de pots opslaan. Dat brengt enorme kosten met zich mee. Daarbij komt dat wij in Al phen kampen met een slappe veenlaag, waardoor een deel van het opgeslagen zand in de bodem verdwijnt", aldus de wethouder. Hij achtte de visuele hinder en de aantas ting van het landschap door de zandwinningsinstallaties gering. Voornaamste bezwaar van Pauw is de geluidsoverlast van de technische installa ties. „De motoren draaien dag en nacht en bovendien in de vakantieperiode. Ik moet er niet aan denken dat flat nog negen jaar doorgaat". Depots met een stevige on doordringbare bodem zijn volgens Pauw technisch te realiseren. Wat de aantasting van het landschap betreft, wil Pauw dat de winningsac tiviteiten in noordwestelijke richting verplaatst worden. Wethouder De Jong echter, stelde dat dit alleen maar verergering van de overlast met zich mee brengt. „De uit laten, die de voornaamste ge luidsbron zijn, komen dan in de richting van de woonwij ken te liggen. Bovendien be tekent een verplaatsing veel overlast voor de recreanten. De transportroute voor de vrachtwagens moet dan ver legd worden naar de weg waar ook de recreanten ge bruik van maken". Bezwaren tegen bedrijfjes aan A. de Graaflaan WOUBRUGGE Am bachtelijke bedrijfjes aan de A. de Graaflaan zijn niet wenselijk en het toe staan van windkrachtcen trales is vanwege het open karakter van de polder uit den boze. Dat waren en kele van de bezwaren die gisteravond naar voren werden gebracht in een hoorzitting over het nieu we bestemmingplan Bui tengebied in Woubrugge. Bijna honderd agrariërs uit de polders rond de dorpen lieten blijken tegen delen van het plan te zijn. Ook de bemoeie nissen van B en W met de zo genaamde geriefbosjes vielen niet in goede aarde. De land bouworganisaties pleiten voor uitbreiding van het kassenge- bied van de Tuindersweg in zuidelijke richting. Vertegen woordiger T. Kroes vond daar bij mevrouw Abbenhuis van het Landbouwschap aan zijn zijde. Zij wees op de complexi teit van bestemmingen en aan- legvergunningen. Een kleine pleister op de won de bleek, dat het verstrekken van de toekomstige vergun ningen gratis zou zijn, aldus burgemeester Brouwer de Ko ning. Het nieuwe bestem mingsplan maakt volgens wet houder Haasbroek een aardige ontwikkeling mogelijk. In de Bos- en Rodepolder zou in sa menwerking met de provincie een elzebroekbos kunnen wor den gerealiseerd. Daarvoor is al zo'n achttien hectare grond beschikbaar. ZOETERWOUDE Het in zamelen van klein chemisch afval heeft voor de gemeente Zoeterwoude een financieel staartje gekregen. Nadat in april vorig jaar de zogenaamde ecotainer werd geplaatst kreeg het gemeentebestuur onlangs van Gedeputeerde Staten de rekening gepresenteerd voor de legeskosten van de hinder wetvergunning: ƒ3.688,56. De hinderwetvergunning heeft betrekking op het oprichten en in werking hebben van kantoren, bedrijfsruimten en dus ook een opslagplaats voor ingezameld chemisch afval, de ecotainer aan de Noordbuurt- seweg 'op het terrein van de afdeling gemeentewerken. Bij het aanvragen van de betref fende hinderwetvergunning was niet voorzien dat de kos ten daarvan zo hoog zouden zijn. MlSi Pontbaas in conditie De nieuwe pontbaas van het Paddegat, Eddy Rietveld, heeft het ondanks de huidige lage tempera turen best naar zijn zin in zijn nieuwe job. Puur voor zijn genoegen en ook om een beetje in condi tie te blijven, maakt hij afwisselend gebruik van de gemeentelijke roeiboot en van zijn eigen royale pont. Dat veer is het beroemde exemplaar van een Weteringbrugse caravanhandelaar, die enige jaren geleden meende het ei van Columbus te hebben gevonden door een pont met een caravan erop te verhuren als vakantieverblijf. Omdat de verwachte belangstelling voor een dergelijk verkan- tieverblijf is uitgebleven, heeft hij het nu verkocht aan Rietveld. Sinds 1 maart vaart deze er dage lijks ettelijke malen zijn klanten mee naar de overzijde. Zijn dagverblijf heeft hij ingericht In «een gerieflijke kleine caravan aan de Woubrugse kant van het Paddegat. 'Drie Is teveel'. Op foto Swlnkels van links naar rechts: Mady Alfredo, Dick Rienstra, Boskamp, Guus van der Made, Nelleke Burg, Joep Sertons en Diana Dobbelman. Op de vc{. grond Joop Doderer. Orgelconcert Vincent de Vries uit Scheve- ningen geeft vrijdag een or gelconcert op het Van den Heuvel-orgel in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwijk. Het programma bestaat uit werken van onder anderen Feike Asma, W. Mudde en Healy Willan. Toe gang f6, CJP/65+ f4,50, jeugd t/m 17 f 1,50. Klucht In Tripodia in Katwijk wordt zaterdagavond de klucht „Drie is teveel" opge voerd. Joop Doderer is Drie- (kus) de verwarminsgmon- teur die tijdelijk als huis knecht wordt aangesteld. Hij vervangt Emiel die, juist als de familie bezoek uit Ameri ka krijgt, van de trap valt. Deze in scène gezette buite ling en het optreden van Driekus zorgen voor tal van komisch verwikkelingen. De voorstelling begint om kwart over acht. Zak en As Het cabaret-trio Zak en As komt zaterdag naar Hille- gom met de voorstelling Hij is Justus, wij zijn Erik. Zij treden op in de Lunazaal van Treslong aan de Vosselaan 15. Aanvang 20.30 uur, toe gang zeven gulden vijftig. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Kulturele Raad aan de Prinses Irenelaan 16 in Hille- gom en de VVV's in Hille- gom en Lisse. Telefonisch re serveren kan ook: 02520- 18869. Ex-Q's De band Ex-Q's treedt zater- üi' dagavond op in jongerencen trum Ex Voto aan de Gaas- bak 1 in Voorhout. Deze vijfmans-formatie speelt new wave-muziek, zanger is Jacco Lauret. De zaal gaat om ne gen uur open. Toegangskaar ten kosten vijf gulden, leden moeten een rijksdaalder be talen. Aquarellen De kunstenares Sonja Dwin ger exposeert vanaf zaterdag tot 30 april haar aquarellen in galerie Rhijnkade elf in Alphen aan den Rijn. De heer C.J. van Engelen, voor zitter van de Stichting Rhijn kade elf, verricht zaterdag om vijf uur 's middags de opening. De galerie is van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10.00 tot 17.30 uur. Op vrijdag kunnen be zoekers er van 10.00 tot 21.00 uur terecht. Ter Weer Theo Joling en Lucia Meeuwsen treden zaterdag op in boerderij Ter Weer aan de Deijlerweg 153 in Wasse naar. Zij brengen het pro gramma „Het Konsert". Aan vang 20.30 uur, entree, f10, CJP f6,50. Zebra Theatergroep De Blauw bra speelt zaterdagmidd kindertheatervoorstellii\ „De stenen van Mou\ in Muzenhof Leidei Het stuk gaat over leki kranen, fietsen in de afwas van drie dagen, om, een wat nonchalan milie. Het stuk is voor kinderen vanaf 6 Aanvang half drie, f3,50. Jimmy's Gang De rockformatie Gang is zaterdagavonl gast in Het Kasteel aa Concertweg in Alphen t den Rijn. Het optredem gint om negen uur. De e bedraagt vijf gulden. De Raspers De Raspers treden zaü op in café-koffiehuis1 Twee Wezen aan de straat in SassenheimM brengen een gevarieerde gramma. Aanvang 22.301 Toegang gratis. Bingo Speeltuinvereniging Bil in Sassenheim houdt dag een bingoavond ii| kantine De Blauwband\ de Vijf Meilaan. Er is m«| van Harry Roos. AanT 20.30 uur. Rommelmarkt Scoutinggroep Scojesa zaterdag tussen 10.30 en uur een rommelmarkt ianiIV Velthuys aan de Parm^e Er is een rad van a vort en een koek en zopie. De^ e brengst is bestemd vooign verbouw van het Velthu l{g{ erha HAZERSWOUDE In steekwegen zijn in het Sierteeltgebied uit econo misch oogpunt van groot belang. Dat was een van de meest geuite klachten die gisteravond op een hoorzitting van de com missie ruimtelijke orde ning over het bestem mingsplan Sierteeltgebied in Hazerswoude naar vo ren werd gebracht. Wet houder P. van der Werf gaf de bezwaarmakers echter weinig hoop. Ook de aantasting van het mi lieu bleek voor enkele be zwaarmakers onaanvaard baar. Verschillende organisaties, zo als de Nederlandse Bond van Boomkwekers en het Land bouwschap, pleitten vóór in steekwegen. Deze zouden moe ten komen vanaf het Pad van Meurs en het Pad van Harkes. Economische redenen speel den hierbij de grootste rol. Nog niet ontsloten boomkwekerijen zouden op de openbare weg worden aangesloten. Uit de re actie van wethouder P.A.Th, van der Werf bleek dat wat betreft die ideeën niets van de gemeente te verwachten valt. De commissie had namelijk al eerder gepleit voor een zo open mogelijk karakter van het gebied. Meer nieuwe we gen passen daar niet in. Het zou de druk op de gemeente verhogen om vervolgens ook bebouwing toe te staan. En dat wil ze ten alle tijde voorko men. Ook aantasting van het milieu was een aanleiding voor be zwaarschriften. Al rond 1970 was uit een onderzoek van de Natuurwetenschappelijke Commissie de grote waarde voor flora en fauna van het Rietveld gebleken. Toen in de iaren zeventig de ruilverkave ling op gang kwam, ontston den ook de eerste protesten hier tegen. In een rapport van de amateurvogelkenners C.A. van Gemeren en P. de Kniiff kwam nogmaals het unieke van het gebied tot uiting. Zo is het één van de weinige plaat sen in Nederland waar de zwarte stern niet alleen wordt gesignaleerd, maar het gebied ook als broedplaats gebruikt. Het gaat hier om een strook ten noorden van de Rietveldse Vaart. In het bestemmingsplan wordt een gedeelte hiervan tot toekomstig sierteeltgebied ge rekend. Dat zou betekenen dat de strook onderbroken wordt, waardoor versnippering ont staat. De stilte verdwijnt en daarmee een plaats waar vo gels nog kunnen broeden of overwinteren. Wethouder Van der Werf werd ook aangevallen op het feit dat hij een bufferzone HEI 3-jj rond het zogenaamde H^"10 tenbosje niet nodig ach lan: dit bosje groeien als enig11 in Nederland nog een™3 wilde Narcissen. Hij zei bosje wel behouden kono. ven en er eventueel we n" heen gespit zou kunnei 11 den". Hij vergat daar .p"' bufferzone, daarvóór n( pliciet genoemd. Onmi< werd daarop ingespn )Q Als hij dat bosje zo bela vond, zo werd betoogd, om dan geen bufferzone !ma der welke de narcissen zouden verdwijnen. ALKEMADE De mini- container doet voorlopig niet zijn intrede in Alke made. Dat is het resultaat van de opstelling van de leden van de raadscom missie openbare werken gisteravond. De commis sieleden besloten om een proefproject met de mini- container voorlopig niet te starten, omdat er anders geen weg terug meer zou zijn. „De container appel leert op de gemakzucht van de mensen", zo vatte wethouder W. Nugteren de reacties samen. De wethouder verplichtte zich tot de opstelling van een rap port, waarin de voor- en nade len van de mini-container op een rijtje moeten worden ge zet. Ook zal er meer werk worden gemaakt van het ge scheiden inzamelen van afval. Volgens mevrouw T. van Zeil- van der Hoorn, die namens Milieudefensie gebruik maakte van het spreekrecht, zal de komst van de minicontainer ervoor zorgen dat de aangebo den hoeveelheid afval met tien procent toeneemt. Dat zal ten koste gaan van het ge scheiden inzamelen van glas, papier, ijzer en chemicaliën. Mevrouw Van Zeil baseerde zich voornamelijk op de resul taten van een proef met mini- containers in de gemeente Purmerend. Met de beste wil van de wereld zag zij niet in dat een container met een in houd van 240 liter nog „mini"- met een intensievere voorlich tingscampagne gepaard moe ten gaan. Het betoog van mevrouw Van Zeil vond zoveel weerklank onder de commissieleden dat niemand nog aandrong op de container wordt genoemd. Zij proef met minicontainers, zo- sprak dan ook liever van een als voorgesteld in een rapport „maxi"-container. „Een proef van B en W van Alkemade. nemen met minicontainers Ook wethouder Nugteren er- staat gelijk aan het definitief kende de door haar aange- invoeren ervan. Het is veel te gemakkelijk om alles maar in een grote kwakbak te kiepe ren" aldus mevrouw Van Zeil. Zij pleitte voor het gescheiden ophalen van tuinafval en land bouwplastic. De gescheiden in zameling van chemicaliën zou kaarte problematiek. Hij bleek bovendien moeilijkheden te verwachten met het schoon houden van de minicontainers. Zowel PPR. PvdA, CDA als VVD drongen aan op meer in formatie alvorens een proef met de minicontainers te star ten. ONDERHOUD NIEUWE TC UITGESTELD TOT 1989 ZOETERWOUDE Het groot onderhoud van de Nieuwe weg in Zoeterwoude zal opnieuw een jaar worden uitgesteld. Aanvankelijk was het de be doeling de 1.800 meter lange weg in 1987 „onder handen te nemen". Vervolgens werden de werkzaamheden opgeno men in het investeringsschema voor 1988 en nu is de planning gesteld op 1989. Belangrijkste reden hiervan is dat de ge meente Zoeterwoude het geld hard nodig heeft voor de re constructie van de Weipoortse- weg omdat daar de nood het hoogst is. Volgens de heer D.J. Veen, di recteur gemeentewerken, blijft groot onderhoud niettemin noodzakelijk. „De huidige on dergrond en fundering zijn te zwak voor de belasting van de weg. Daarom dient de laag verwijderd te wordy( een cunet te worden geg e jn van zo'n 60 a 70 centimet vervolgens wordt op{ met zand en slakken. j kan de nieuwe asfaltlaaj j) den aangebracht", aldus De werkzaamheden zi 10, ingrijpend dat dan de Ni weg, gedurende ruim maanden afgesloten za voor het gemotoriseerde-*" keer. De kosten van het*.w onderhoud bedragen 9 pf„ gulden waarvan 25 pi ofwel ruim 230.000 j voor rekening van de ge e vj te komt. Overleg met d ',n vincie Zuid-Holland hee 0 resülteerd in de toezeggi rei de plannen van het „gro derhoud aan de Nieuw op een later tijdstip geei bleem is.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 10