Icidóc Sou/ta/nt^ Nieuwe kans voor hotel op Schuttersveld a STAD OMGEVING ALLER LEI(OS) Uitgelezen opgeruimd ikbonden stellen timatum aan EBR Gemeente wil aantal panden onteigenen Opknapbeurt Witte Poortgebouw >r Politici in debat Nader onderzoek vervuilde grond bij Uiterste Gracht PvdA op bezoek MEAO wil etage op hoofdgebouw Kind zakt door ijs DINSDAG 10 MAART 1987 PAGINA 9 EN Het college eheer van het Ener- lrijf Rijnland (EBR) tot uiterlijk maan- I maart de tijd om te n met gestructureer- orstellen zodat her- 'd overleg met vak- vertegenwoordigers isolutie met deze strek- gistermiddag aangeno- jdens een buitengewone ergadering van Abva- CFO. Meer dan hon- EBR-personeelsleden voor, twee mensen tegen en vier onthiel- i van stemming. Een nmer vond de resolu- wak: „We hebben al ze- ie jaar gewacht of het van beheer iets voor willen doen". Heemskerk begrijpt de hou ding van de vakbondsverte genwoordigers: „Het zijn amb tenaren, die een flinke loon achterstand hebben opgelo pen". „Maar", zegt hij, „ik denk dat het opschorten van het overleg niet in het belang is van het personeel. Er zijn ook zaken van immaterieel be lang die tijdens het overleg worden besproken, en die agendapunten blijven nu dus ook liggen". LEIDEN De gemeente is een onteigeningsprocedure be gonnen om een aantal panden in de binnenstad in handen te krijgen. Het gaat om bedrijfspanden aan de Koolgracht, de Noorderstraat, de Pottenbakkersgang en de Maredijk. In het geval van de Maredijk gaat het om een bedrijfspand dat vol gens de gemeente illegaal wordt bewoond. Het bestemmings plan Maredijk bepaalt dat daar een groenvoorziening moet komen. Op de andere lokaties gaat het om panden die de ge meente wil slopen om er woningen te kunnen bouwen. B en W hebben tot onteigening besloten, nadat met de eigenaren geen overeenstemming over verkoop was bereikt. Het komt overigens niet vaak voor, dat de gemeente panden onteigent. De laatste keer gebeurde dat een aantal jaar geleden in De Camp. kbonden besloten don- het overleg met het ?r de arbeidsvoorwaar- i het personeel op te i. Oorzaak van het het feit dat het EBR en voorstellen afwijst «tere arbeidsvoorwaar- bonden vinden „de >g niet rijp voor acties, llen de andere kant van derhandelingstafel een even", zo werd gisteren deeld. eemskerk van het colle- n beheer van het EBR cht niet dat het conflict vakbonden spoedig zal opgelost: „Ik vrees ite vreze", zegt hij. „Het ons heel moeilijk om estructureerde voorstel- komen. We moeten re- houden met het beleid ;t ministerie van bin- idse zaken. We zijn al keer teruggefloten. Een ngvrije uitkering van aal honderd gulden per ïochten we niet geven, de 37 gulden reiskosten rekening van het per- komt, mochten wij niet 's onze voorstellen ;t personeel tegen de ha- de minister instrijken, dat weieens heel ver- Ie gevolgen hebben. Dan et ministerie het college leheer hoofdelijk aan- lijk stellen, dan moeten die uitkeringen privé >etalen, uit onze eigen iruimteverdeling bereikbaar jEN De directie woon- tverdeling van de ge- ite Leiden wordt beter kbaar. Het aantal lijnen t ingang van morgen op 25 gebracht. De ver ging komt voort uit het i aantal klachten over de lebaarheid van de afde- beperkte aantal lij- irgde voor het voortdu- i gesprek zijn van de di- de di- PROJECT-ONTWIKKELAAR ERICA WERKT AAN FINANCIERING BOUWPLAN LEIDEN De kans is dat er toch een hotel op het Schuttersveld komt, is aanzienlijk gestegen. De Haagse project-ont wikkelaar Erica werkt momenteel aan een bouwplan en probeert de financiering ervan rond te krijgen. Wet houder J. Peters zegt de vorderingen van Erica „met zeer veel belang stelling te volgen". „Erica is momenteel een serieuze gegadigde. Maar ik wil niet al te optimistisch over de tot standkoming van het hotel doen. Optimisme is in dit geval al een aantal maal onterecht geweest", aldus de wet houder. Hij tfoegt er echter aan toe dat „Eri ca geen bluffer is". „Deze project-ontwik kelaar heeft in het ver leden meer grote plan nen aangekondigd. Ik heb daar niets van zien mislukken". Project-ontwikkelaar Erica heeft een aantal voorlopige tekeningen bij de gemeente op tafel gelegd, maar een officiële bouwaanvraag is niet gedaan. Peters rekent erop dat Erica binnen enke le weken de knoop over de bouw van het hotel door hakt. Uit de woorden van de wethouder blijkt, dat de gemeente met Erica over een is gekomen dat voorlo pig niet met andere geïnte resseerden in de bouw van een hotel zaken gedaan zal worden: „Ik denk dat rond 1 april toch duidelijk moet zijn of Erica het hotel wil bouwen of niet. Na die da tum krijgen ook eventuele andere project-ontwikke laars weer een kans", aldus Peters. Het hotel zou naast het kan torencomplex Schuttersves- te moeten komen, dat mo menteel op de hoek van de Schipholweg en het Schut tersveld wordt gebouwd in opdracht van de Utrechtse project-ontwikkelaar NBA. Tegelijk met Schuttersveste zou volgens de oorspronke lijke plannen van NBA ook het hotel worden gebouwd, maar daar werd vanaf ge zien. omdat niemand bereid bleek het te financieren. Zo haakte begin 1985 het pen sioenfonds PGGM af. NBA wilde van het hotel een ves tiging van de keten Golden Tulip maken en PGGM zou dat moeten financieren. Dit plan kwam echter niet van de grond. Golden Tulip is een dochter van de KLM en de PGGM stelde als eis dat de KLM een vast aantal bedden zou afnemen. De KLM weigerde die garantie, waarop de PGGM het niet aandurfde. De NBA pro beerde daarop het hotel via andere wegen te realiseren, maar ook dat mislukte. Uit eindelijk werd besloten Schuttersveste maar zonder hotel te bouwen. Dat besluit werd onder druk van de toekomstige huurders van Schutteveste, de NMB en Euro Moda, genomen. Beide hadden genoeg van het ja renlange uitstel. Het geduld van de twee huurders wordt momenteel opnieuw op de proef gesteld, omdat de aannemer die Schutters veste bouwde, failliet is. Onderhandelingen met een andere aannemer zijn gaan de. Wanneer Erica de financie ring van het hotel inder daad voor elkaar krijgt, zou het bedrijf niet alleen zich zelf daar een groot plezier mee doen, maar zeker ook de gemeente Leiden. De ontwikkeling van het Schuttersveld als belangrij ke lokatie voor kantoren in de Leidse regio verloopt niet zo soepel als de ge meente wel had gehoopt. De bouw van een hotel in de duurdere klasse zou een nieuwe impuls voor het Schuttersveld betekenen en er in elk geval een goede reclame voor zijn. jemeente Leiden is van kazerne, moet onderdak gaan culiere huurders, hebben van nog dit jaar met de res bieden aan de woningbouw- de gemeente andere ruimten "e van het Witte Poortg vereniging Leiden. De huidige aangeboden gekregen. De LVP aan het Noordeinde te gebruikers van het Witte is inmiddels akkoord gegaan toen. Het gebouw, dat Poortgebouw, het JAC, de met een onderkomen in het t de oude Zeevaartschool Leidse Vereniging van Popmu- voormalige PTT-gebouw aan n vroeger dienst deed als zikanten (LVP) en enkele parti- de Middelstegracht. Met het JAC worden nog onderhande lingen gevoerd. De restauratie van het Witte Poortgebouw gaat vijf miljoen gulden kosten. LEIDEN Vertegenwoordigers van CDA, PvdA, D66, SGP en Klein Links gaan met elkaar in debat op donder dag 12 maart. In het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare spreken zij over het milieu, de ruimtelijke ordening en het ouderenbeleid. De discussie over het milieu begint met een debat tussen CDA en Klein Links. Ter sprake komen de Leidse vuilver branding en het aantreffen van gif in de grond. Bij de dis cussie over ruimtelijke ordening wordt vooral gesproken over het Groene Hart en over de keuze tussen de aanleg van nieuwe wegen en het behoud van natuur. De identiteit van nieuwe verzorgingshuizen staat ter discussie bij het on derwerp ouderenbeleid. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Gespreksleider is John Kroon en het duo Hans en Maarten en het Leids Studenten Jazz Gezelschap verzorgen de muzikale omlijsting. De orga nisatie is in handen van studentenvereniging Augustinus. LEIDEN In opdracht van het provinciaal bestuur is deze week begonnen met een vervolgonderzoek naar de bodemver ontreiniging in het gebied Vestestraat/Uiterste Gracht. In dit gebied hebben vroeger bedrijfspanden gestaan. Uit een eerste onderzoek is gebleken dat in het grondwater een verhoogde concentratie vluchtige gechloreerde koolwaterstoffen aanwezig is, daarbij ging het vooral om trichloorethyleen. Het vervolgon derzoek heeft als doel de omvang van de verontreiniging nader te bepalen en de verspreidingsmogelijkheden vast te stellen. Daarnaast worden de risico's voor volksgezondheid en miliehy- giëne onderzocht. Het nadere onderzoek komt neer op het ne men van zeven grondwatermonsters en vier grondmonsters. De campagne voor de statenverkiezingen draait op volle toeren. Gisteren bezocht een PvdA-dele- gatie uit de Tweede Kamer Leiden en Leiderdorp. Onder leiding van Kamervoorzitter D. Dolman (geheel rechts) bracht men onder meer een bezoek aan de Leidse vuilverbranding. Ook met omwo nenden van de installatie werden gesprekken gevoerd. Overigens heeft het college van B en W besloten een onderzoek te laten instellen naar de uitstoot van giftige stoffen door de vuilverbran ding. Met name zal bekeken worden welke stoffen in de omgeving van de vuilverbranding neer slaan. De PvdA-delegatie bracht verder bezoeken aan B en W van Leiden en Leiderdorp, waarbij de uitbreiding van het winkelcentrum Winkelhof in Leiderdorp aan de orde kwam. De gemeente Leiden probeert dat plan van Leiderdorp tegen te houden. LEIDEN De Leidse school voor middelbaar economische en admini stratief onderwijs (MEAO) wil een extra etage boven op het hoofdgebouw van de school aan het Lam- menschanspark. De school kampt met huisvestings problemen. Directeur C. van Oort heeft op het mi nisterie van onderwijs met ambtenaren gepraat over mogelijke oplossingen en daar „de wens achtergela ten voor een etage". zijn er nog wel i din gen Voor Van Oort is het een „open vraag" waar een gedeel te van de MEAO-leerlingen in augustus lessen gaat volgen. „Als we toestemming krijgen voor die etage, dan is dat na tuurlijk niet meteen klaar. Maar ik denk eigenlijk dat er in juli nog geen oplossing is, en dat we dan op het laatste mo- protestants-christelijke school voor middelbaar dienstverle nend- en gezondheidsonder- wijs heeft ook een aanvraag ingediend voor een meao-af- deling. We moeten dus maar afwachten wat het wordt", al dus Van Oort. Op het ministerie werd het plan van de Leidse MEAO om een kantoorpand te huren niet enthousiast ontvangen. Van Oort is nog wel hierover in onderhandeling met make laars. „We hebben geïnfor meerd naar gebouwen van de universiteit op het Schutters veld. Helaas komen die nog niet leeg te staan. Ook hebben gesproken over huisvesting de San- „Treurnis was het", zegt Van Oort over het gesprek. „Ze hebben geen rooie cent en zei den dat we het zelf maar moesten uitzoeken". De bouw van een etage kost anderhalf boven Hoogvliet miljoen gulden. „Maar als dat dersgarage. Maar doorgaat, hoeven we andere dingen niet te bekostigen. Zo moet de dependance aan de Sumatrastraat worden aange past, omdat daar geluidsover last heerst. Dat kost twee ton. Bovendien lekt het dak van het hoofdgebouw, daar ook twee ton aan moeten pendance in Alphen die ruimte moet nog heel veel worden gedaan. Een makelaar zou deze week een offerte in leveren, maar hij wilde nog niet zeggen om welke panden het gaat". Het ministerie heeft nog niet beslist over een mogelijke de- de worden vertimmerd. Ook het noodgebouwtje op ons terrein lekt en om dat te verhelpen is ook een ton nodig. Dan kom ik ook al op een half miljoen, en Leidse MEAO. Volgens Van Oort zouden de gemeente Al phen en het Alphense bedrijfs leven graag zien dat dit plan doorgaat. „Maar de Alphense Sluiting dreigt voor autohandel LEIDEN De economische controledienst heeft met de politie gistermiddag een bezoek gebracht aan een autobedrijf aan de Morsweg. De politie had de laatste weken diverse klachten bin nengekregen van ontevreden klanten die door personeelsleden werden geslagen, met een mes bedreigd of het terrein afgejaagd. Bij de controle bleek dat de 20-jarige directeur uit Heerhugo- waard niet bij de Kamer van Koophandel was ingeschreven en niet in het bezit was van een vestigingsvergunning en de vereis te papieren voor het drijven van een autohandel. Bovendien bleek de autohandel te werken op tijdstippen dat dat volgens de winkelsluitingsweg verboden is. De officier van justitie neemt binnenkort een besluit of het bedrijf al dan niet gesloten moet worden. LEIDEN Een 4-jarig jonge tje is gisteren door het ijs ge zakt in de Merenwijk. Hij werd gered door een man, die voorbij fietste. Het jongetje kwam uit school en had een tekening bij zich, dat plotse ling uit zijn handen waaide en terecht kwam op het ijs in de sloot langs de Bosrode. Het jongetje wilde de tekening pakken en stapte het ijs op. Dat bleek niet sterk genoeg të zijn; het jongetje zakte er tot zijn oksels doorheen. De kleu ter en zijn redder kwamen er met een nat pak vanaf. Reünie De Scholengemeenschap De Vlietschans aan de Apollo- laan houdt op 23 mei in het kader van het 23-jarig be staan een reünie. De school roept oud-leerlingen en lera- op zich bij de school te melden, telefoonnummer: 769243. PTT Een nieuw postagentschap wordt woensdag geopend in het filiaal van Albert Heijn in winkelcentrum De Ste- vensbloem. Op maandag is het postagentschap geopend van 13.00 tot 17.00 uur, op dinsdag, woensdag en vrij dag van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur, op don derdag van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 20.00 uur. en op zaterdag van 9.00 tot 13.00 Film ..Kramer versus Kramer" is de titel van de film die woensdag voor vrouwen wordt gedraaid in buurthuis 't Spoortje aan de Bern hard- kade 40. De film gaat ovei een jongetje, dat de dupe wordt van de echtscheiding van zijn ouders. Aanvang: 9.30 uur. Kapsahi De Afrika Stichting De Bao bab verzorgt morgen een di alezing over de Kapsaki. De Kapsaki is een volk dat Kameroen woont en bekend is om zijn bier. De lezing be gint om 20.00 uur in gebouw 1175 van de Leidse universi teit aan de Cleveringaplaats Dit handige rekje voor uw oude kranten is voor u, wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Als het rekje vol is. maakt u er met behulp van het touw in één handbeweging een handig pakketje van. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Stuur de bon vandaag nog kosteloos - aan ons op. Noi Nai Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Naam Adres Postcode/plaats Telefoon. fvoor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch betalen f 23,04 0 kwartaal acceptgiro f 68,93 Stuur als dank de krantenhanger naar: Naam:Fooi Adres: Poslc I Stuu 998, Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 2500 VD Den Haag (postzegel betalen wij). dse Courant, Antwoordnummer I betalen wij). I CekLc Coumnt

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9