KNVB studeert verder op opzet voetbalpasje r Roche houdt traditie van Ierland hoog Spelersraad is tegen grotere eerste divisie Kostbaar verlies voor Zwarte Wolf r eïórt" CeidócSowant DINSDAG 10 MAART 1987 PAGINA 7 jlofs en Immel zijn Ivolgers Schumacher JN Het Westduitse voetbalelftal t weer een aanvoerder en een nieu- rdoelman. Klaus Allofs (aanvoerder) Sike Immel (doelman) zijn de opvol- van de in ongenade gevallen Toni umacher. Allofs (1. FC Köln) zal tot ninste de eindronde om het Europese ipioensehap (1988 in eigen land) de voerderband dragen. Immel (VFB tgart). die al sinds de eindronde om wereldkampioenschap van 1982 tot selectie behoort, speelde niet meer vijf landenwedstrijden. Schumacher •d vorige week uit de Mannschaft ge- naar aanleiding van zijn boek „Anp- In die publicatie beschuldigt hij tballers van het gebruik van doping stelt hij een aantal officials in een aad daglicht. Engelse clubs willen weer in de Europa Cup DUSSELDORP Vandaag zal de Engelse voetbal bond bij de UEFA een verzoek indienen, dat moet leiden tot de terugkeer van de Engelse clubs in de drie Europese voetbaltoernooien vanaf het komende seizoen. Na de incidenten in het Heizelstadion, nu twee jaar geleden, waarbij 39 mensen de dood von den, sloot de UEFA alle Engelse clubs voor onbe paalde tijd uit van deelname. Het verzoek maakt overigens weinig kans te worden aanvaard. Nog geen twee weken geleden zei Jacques Georges, voorzitter van de UEFA, de tijd nog niet rijp te achten voor een terugkeer. Volgens hem heb ben de Engelse clubs het supportersvraagstuk nog niet voldoende onder controle. De Engelsen zijn voorlopig al blij dat het voorstel in de vergadering wordt besproken. Gewezen wordt op het feit dat al veel is gedaan aan vandalisme en dat ook in andere landen supporters bepaald niet zachtzinnig optreden. FC Den Haag niet tegen Deense club DEN HAAG FC Den Haag is gistermid dag niet naar Papendal gegaan om er te oefe nen tegen de Deense eerste-divisieclub Ikast. De Haagse eredivisie club kon op dat tijdstip geen representatief elf tal op de been brengen. Heini Otto en Martin Jol waren bezet door de trainerscursus en Edwin Purvis, Leo Schellevis, Marco van Alphen en Alfons Groenendijk waren ziek. Stam en Galjé bij halve finale penalty-bokaal DEN HAAG René Stam en Hans Galjé, doelverdedigers van respectieve lijk FC Den Haag en het Belgische KV Kortrijk, staan morgen aan de IJzer- werf in het doel bij de halve finale van de penalty-bokaal. Ook de doelmannen van de nationale amateurteams, Hans Suiker (veld) en Ton Bakhuis (zaal), staan van 13,30 en 17.00 uur tussen de palen om te proberen de door 300 deel nemers afgevuurde strafschoppen te keren. Op het terrein van de HSV wordt mor gen gestreden om in totaal zestig plaat sen in de finale, die wordt gehouden op woensdagmiddag 1 april. Dan ver schijnt Ajax-doelman Stanley Menzo aan de IJzerwerf. Tirol ziet protest ongegrond verklaard ZURICH De tuchtcommissie van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft gisteren het protest van FC Tirol tegen de uitslag van de wedstrijd tegen Torino (0-0) in de kwartfinales van de strijd om de UEFA Cup ongegrond ver klaard. Voor het begin van die wedstrijd raakte de reservespeler Strobl geblesseerd door een over het veld lopende brandweerman. Dat bleek zo ernstig dat hij niet kon worden ingezet. Het nadeel hiervan werd door Tirol zo groot beschouwd dat het protest werd ingediend. De UEFA vond de klacht onzinnig en gaf de club een geldboete. Tevens moet de club de proceskosten betalen. Aanbod voor Kecskemethy ZALTBOMMEL Het Neder lands Handbal Verbond heeft damescoach Jan Kecskemethy een contract tot 1 juli 1988 aan geboden. De voormalige Slo- waak heeft bedenktijd ge vraagd. Kecskemethy heeft na melijk tevens een aanbieding ontvangen om het Oostenrijkse handbalteam en de nationale kampioen Südstadt te trainen. Kecskemethy wil eerst naar Wenen reizen om het Oosten rijkse aanbod op zijn waarde te beoordelen. De trainer van het Oostenrijkse team is momenteel Vinko Kandija, die gevraagd is bondscoach te worden van het Joegoslavische damesteam. Prijsvragen DEN HAAG De re sultaten van de ver schillende sportprijs- vragen van het afgelo pen weekeinde zijn: Lotto: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 4 x 75.000,00; 3e prijs: 137 x 1.823,00; 4e prijs: 4.339 x 57,50; 5e prijs; 62.988 x 5,00. Toto: le prijs: 281 x 79,20; 2e prijs: 3.211 x 4,50; 3e prijs: 14.872 x 2,50. Toto-gelijk: le prijs: 1 x 6.650,70; 2e prijs: 2 x 196,80; 3e prijs: 51 x 38,60; 4e prijs: 830 x 3,70. lijkspel RCL ;en Denen DEN Zaterdag eerste ser RCL oefende gister- nd tegen het Deense Fre- Amager, dat in de derde sie uitkomt, en speelde 2-2 gelijk. de eerste helft leek de sploeg de wedstrijd ge- ckelijk te gaan winnen. Het ehonderd koppig publiek RCL, na een moeizaam ,te kwartier, via een treffer Ben Heemskerk op voor- jng komen. Kort daarna ikte Pierre van Gemerden roor de sterkere thuisfor- tie zelfs 2-0 van. Na rust anderde het spelbeeld. L opereerde wat noncha- :er en het jonge en razend- lle Fremad Amager kwam ds beter in het spel. De De moesten tot een kwartier r tijd wachten op hun eer- ;oal. De gasten berustten in de 2-1 achterstand en /en drukken op de RCL- 1. Via de gelijkmaker kreeg mad Amager uiteindelijk naar werken: 2-2. Denen sloten met deze lstrijd een trainingsstage af, voorbereiding van de in art startende Deense com- tie. rlies voor ilvoetballers N HAAG De beide agse vertegenwoordigers in interregionale zaalvoetbal- ipetitie hebben gisteravond duel verloren. FV Snoe- moest met 5-2 zijn meerde- irkennen in Glasbergen. De agse treffers waren van Dokkum en Fieret. Silva rs verloor met 4-3 uit van Rozet. apsquashers aar Warmond HDEN In het Warmond- [sportcentrum Dekker Ten en Squash wordt op maan- P 16 maart vanaf 19.30 uur i eerste ronde gespeeld van 1 Lancóme Squash Festival I Aan het toernooi nemen 'wereldkampioen Ross Nor- i (Nieuw Zeeland), ex-we- jdkampioen Geoff Hunt listralië), Dutch Open kam- jen '83 en '86 Ricky Hill jstralië) en Dutch Open mpioen '85 Tristan Nancar- v (Australië) deel. Er spelen ^e avond ook twee dames, wereldkampioene Susan jvoy (Nieuw Zeeland) en itch Open kampioene '86 Liz ring (Australië). Elke speler mt op deze avond éénmaal tweede ronde wordt ge- Den Haag (HSRC jein Zwitserland), de derde Éde en beslissende ronde pdt plaats in Amsterdam jSckysquash). GEEN VERSTERKTE DEGRADATIE UIT EREDIVISIE DIT SEIZOEN ZEIST In het nieuwe seizoen zal een pasjesre geling in het betaalde voetbal van kracht zijn. Het sectiebestuur heeft gisteravond in Zeist tij dens het overleg met de clubs besloten dat in de loop van dit seizoen nog experimenten met een pasjessysteem zullen worden gedaan. De clubvoorzitters waren fa- likant tegen een bijdrage van vijf procent van de opbreng sten van het contract met Sky Channel voor de speler sorganisatie. Het ging om een bedrag van iets meer dan 30.000 gulden, nog geen dui zend gulden per club. Het sectiebestuur heeft ver der voor dit seizoen afgezien van een versterkte degrada tie uit de eredivisie. Dit viel tenminste te concluderen uit de woorden van André Van der Louw. De voorzitter van de sectie betaald voetbal stel de dat zijn bestuur nog eens goed moet nadenken over de reactie op de rechterlijke uit spraak die de Centrale Spe- lersraad op dit punt in het gelijk heeft gesteld. „Wij kunnen in hoger beroep gaan, een nieuw advies vra gen, maar daarop wil ik nog niet vooruitlopen. Na dit sei zoen komt er weer een nieuw seizoen en'ik wil er niet van uitgaan dat wij het binnen het lopende voetbaljaar nog redden". Van der Louw kon nog geen uitsluitsel geven over de op zet van de pasjesregeling. Het voorstel van het sectiebe stuur dat aan de algemene vergadering zal worden voorgelegd zal, volgens de voorzitter, mede afhankelijk zijn van het gesprek dat mor gen volgt met het LOV, het landelijk overleg voetbalvan dalisme. Niet elke In eerste instantie dacht Van der Louw dat de pasjes niet bij elke wedstrijd nodig zou- Vóór de vergadering van het sectiebestuur van de KNVB en de clubvoorzitters drukten André van der Louw en Dé Stoop elkaar de hand. den zijn. Hem staat voor ogen dat alleen verscherpte con trole zal worden doorgevoerd bij de wedstrijden met ver hoogd risico. „Dat drukt de kosten, want bij de introductie zal natuur lijk toch geld op tafel moeten komen. De controle komt in handen van suppoosten en dat is ook een kostenverho gende factor. Noodzakelijk is wel dat wij de hulp van de politie krijgen om in staat te zijn de mensen zonder pasje buiten de deur te houden. Vraag is natuurlijk ook wie het recht krijgt de pasjes in te nemen. Voorlopig zijn wij, het sectiebestuur en de club- voorzitters, nog niet verder dan een beginseluitspraak. Voor het „hoe" hebben wij nog geen invulling. Er zijn nog erg veel vragen. Eén daarvan is bijvoorbeeld wie de pasjes zal moeten uitge ven. In dit systeem denken wij aan kosten die in de mil joenen zullen lopen, wij reke nen daarbij op steun van WVC. De alles overheersen de eis is de vandalen buiten te houden, maar je praat na tuurlijk wel over pasjes voor een aantal van rond eén mil joen mensen, dat per jaar voetbalwedstrijden bezoekt". Zonder morren De vergadering van voorzit ters aanvaardde zonder mor ren de gedachte dat de kas sa's op de wedstrijddag geslo ten blijven als FC Den Haag op bezoek komt. „Het past in ons ontmoedigingsbeleid", lichtte Van der Louw toe, „maar van die lijn kan wor den afgeweken wanneer de plaatselijke politie zou zeggen geen bezwaar tegen Haagse bezoekers te hebben". De vergadering voelde niets voor de proefballon die het sectiebestuur had opgelaten om de eerste divisie te ver groten. Unaniem wilde men vasthouden aan de huidige opzet van de twee divisies. Van een competitie met ver schillende voorwaarden in de beide klassen, minder con tractspelers dus in de eerste divisie was niemand een voorstander. Meer aandacht De clubvoorzitters gaven hun fiat aan de overeenkomst die het sectiebestuur met NOS en Sky-Channel had afgesloten. In de periode van anderhalf jaar kon men zich ook vin den. De clubs uit de eerste di visie vroegen zowel NOS als Sky-Channel om meer aan dacht voor hun wedstrijden. De „bonus" voor clubs die, met name bij de commerciële zender, in beeld zouden ko men, werd onaanvaardbaar geacht. Ook de extra-inkom sten, 1,3 miljoen gulden over twee jaar, zullen gelijkelijk, net zoals bij de vergoeding door de NOS, over de 37 clubs worden verdeeld. De vijf-procentsregeling die de vereniging van contract- spelers wenste, werd verwor pen. De motivering was dat voor de clubs elke cent er één was, dat die inkomsten toch in de eerste plaats bij de spelers terecht zouden ko men en dat er een precedent zou kunnen worden gescha pen dat ongunstig zou kun nen werken in de verhou ding tussen werkgevers en werknemers. Ook het voor stel van Dé Stoop (FC Den Haag) om die vijf procent voor een langere periode van vier a vijf jaar vast te leggen, waardoor verrassingen in de nabije toekomst uitgesloten zouden zijn, vond geen gena de in de ogen van de meer derheid van de clubvoorzit ters. Het terugbrengen van de ere divisie van achttien naar ze ventien verenigingen is voor dit seizoen definitief van de baan. De methode van het vorig seizoen blijft gehand haafd. De laatste drie clubs uit de eredivisie degraderen automatisch, hun plaatsen zullen worden ingenomen door de nummers één en twee uit de eerste divisie en de winnaar van de nacompe- titie. Voor het nieuwe seizoen zal het sectiebestuur advies vra gen aan de Centrale Spelers- raad voor het plan de eredi visie te verkleinen. Op dit moment staat nog niet vast of het advies zal gaan over een gefaseerde terugbrenging tot zestien verenigingen, of dat men in één klap van achttien naar zestien gaat. De voorzitters waren ak koord met het voorstel een landelijke competitie voor B- junioren, spelers tot zestien jaar, in te voeren. Die compe titie zal in het seizoen '88/'89 beginnen. De indeling van de clubs zal geschieden in zes afdelingen, die de districten van het amateurvoetbal zul len volgen. sa Stephen Roche, leider na de ploegentijdrit van gisteren in Parijs- Nice, in het peloton. Van links naar rechts Ferretti, Roche, Scheppers, Zimmermann en Chiaputti. CHAMPIGNY-SUR-YONNE Wederom maakt een Ier een goede kans de etappekoers Parijs-Nice op zijn naam te schrijven. Was het echter de afgelopen vijf jaar Sean Kelly, die even zo vaak de „Koers naar de Zon" op zijn naam schreef, het heeft er dit jaar alle schijn van dat Stephen Roche eindwinnaar zal worden. De eerste etappe, een ploegentijdrit over 47 kilometer maakte dit alles duidelijk. Roche en de zijnen verwierven een voor sprong van negentien seconden op de ploeg Guimard, waardoor Roche de leiding in het algemeen klassement van de Belg Van- denbroucke overnam. Sean Kelly kwam met zijn equipe niet verder dan de derde plaats. In werkelijke tijd gemeten was de achterstand niet eens zo groot, maar aangezien de organisatie had besloten geen tijden, maar bonificaties naar het algemeen klassement toe door te berekenen, kijkt Kelly nu tegen een ach terstand van 41 seconden aan. En die zijn zeker niet zo maar weggewerkt tegen de sterke klimmer Roche. De Nederlandse ploegen speelden geen enkele rol van betekenis. De ploeg van Planckaert, Panasonic, die al voor de proloog van alle reservefietsen werd bestolen, eindigde als zesde en de for matie van PDM als negende. Alleen dagsuccessen lijken wegge- leg4 voor de formaties. Dat was nog niet zo lang geleden wel anders, toen bijvoorbeeld Joop Zoetemelk de koers op zijn naam schreef. ZEIST De Centrale Spelersraad heeft zich in Zeist in een gesprek met het sectiebestuur betaald voetbal uit gesproken tegen uitbreiding van de eerste divisie. De CSR wil vasthouden aan vijftien contractspelers per BVO. Het sectiebestuur had de gedachte geopperd de eerste divisie te splitsen in twee afdelingen en het aantal verenigingen in het be taalde voetbal uit te breiden van 37 tot 48. Daarbij zou de ver plichting van vijftien betaalde spelers vervallen. De CSR, die zich al eerder nadrukkelijk uitsprak tegen het terugbrengen van de eredivisie van achttien tot zestien verenigingen, heeft geen bezwaren tegen een na-competitie in de eredivisie, die moet die nen om de tweede Nederlandse deelnemer aan het toernooi om de UEFA-beker aan te wijzen. K Pr ,Voor mij persoonlijk bete tent sport iets dat het leven errijkt en ertoe kan bijdra- en een betere en meer vre- ■lievende wereld te krijgen, eder kan er persoonlijk bij elpen de sport rein te hou- DrJen. Ik vind het professiona ls 'sme- dat een steeds grotere ol gaat spelen in de atletiek, ^tuitend. Van Amerikanen vordt elke wedstrijd een top- ijd verwacht. Dan kriigen ze ;eld. Wij krijgen ook pre- nies, maar we maken geen leroep van onze sport. Sport |(noet toch vooral plezier be ekenen? Olympische Spelen ijn het allerhoogste - dat noet het doel zijn voor iede- e sporter". Oostduitse atlete Heike ïrechsler in Sport Interna tional) .Het nationale amateur-wiel- 'ennen is gebaat bij een goe de doorstroming naar de i^rofs. Mijns inziens wordt die loor de sponsorploegen ge waarborgd. Door het WK- loskamp nu alle faciliteiten. Natuurlijk, zo'n wereldkam- lioenschap 100 kilometer •loegenachtervolging is ge weldig, maar heeft geen we- enlijke bijdrage aan de vor- 1222 n'n6 van een goede profcou- eur. En jongens van 18 a 19 j^Haar zo'n overbelast seizoen ^H>p volle toeren te laten rij-, ^Wen, vind ik trouwens onver- antwoordelijk. Met dergelijke intensiviteit is de kans van slagen op korte termijn na tuurlijk groot. Maar hoe zit het over een paar jaar met die jongens? Met dergelijke fysieke inspanningen betaal je mijns inziens de rekening". (Ploegleider Herman Krott in De Telegraaf) „Er wordt nu enorm aange blazen tegen de burgemeester van Rotterdam. Ten onrech te, hij heeft ten minste de MOED getoond om te stellen: FC Den Haag komt er niet in als er nóg eens rotzooi komt. Kijk, driemaal per jaar FC Den Haag op bezoek krijgen in Rotterdam plus nóg eens drie risikovolle clubs, dan kan ik best begrip opbrengen voor zo'n uitspraak van Pe per. Stoop zou zich die uit spraak óok 'ns moeten aan trekken. Of Stoop zou de woorden van Bismarck eens tot zich moeten nemen: als je geschoren wordt, moet je stil zitten". (Drs. Cor van Rijn, voorzit ter Sparta, in Voetbal In ternational) „Stel dat je kleine vreselijk goed pingpongt: leer haar foute technieken of zorg voor strukturele polsblessures, maar voorkom dat ze in han den van Gerard Bakker, na tionaal tafeltenniscoach, be landt. Die verenigt alles wat sport zo stuitend kan maken. „Hardheid" is het kodewoord en hij past het toe op de slag kracht met het batje, op de karakters van kinderen en op de inrichting van de staat. De reïnkarnatie van een Spartaan uit de Oudheid. Hardheid betekent in de ge hele sportwereld de elimina tie van een ander woord: sportiviteit. Zie zijn „Pinoc- chio" Vriesekoop: zieken en zieken tegen de tegenstand sters; concentratie verstoren, extra hard juichen als ze via een netbal scoort, waar nor maal excuses voor worden aangeboden; het handje na afloop uitsteken als een sponsje waar de ander in mag knijpen en bovenal tegelijk minachtend de andere kant op kijken". (Redakteur Walter van der Kooi in De Groene Amster dammer) „We mogen de ogen niet slui ten voor de toekomst. Het is aardig dat we nu een aantal toppers hebben, maar hoe lang duurt dat nog? In feite hebben de gevestigde mensen de financiën niet zo hard no dig. Met vergoeding van reis kosten, startgelden en bijdra gen van de NSF en sponsors zitten ze niet slecht. Juist de subtoppers hebben dat ex traatje nodig waardoor ze mogelijk echt kunnen door stoten' (Atletiektrainer Bram Wassenaar in Trouw) „Nadat wij afgelopen week einde met veel moeite een beslissingswedstrijd afdwon gen tegen Smoke Eaters (die werd verloren waardoor de uitschakeling een feit was, red.) zei Friedlander tegen de pers: ik had liever een neder laag geleden. Deze zege kost mij 20.000 gulden. In Geleen liet hij zich leiden door emo ties. Op een gegeven moment loofde Friedlander 150 gul den uit voor elke tegenstan ders die met een brancard van het ijs zou worden gedra gen. Dat kun je als voorzitter toch niet maken?". (Tjakko de Vos, ijshockey er Amsterdam, in NRC/ Handelsblad) „De bloemen, die Leo Visser in Heerenveen van het ijs raapte, zullen waarschijnlijk nooit naar mij toe worden ge gooid. Het schaatspubliek is niet te vergelijken met het motorvolk. Dat doet zoiets niet. Iedereen heeft voor het schaatsen erg veel over. Kijk naar Evert van Benthem. Wat heeft hij niet allemaal na zijn prachtige prestaties in de Elfstedentocht gekregen. Het ijsracen blijft een erg on dergewaardeerde sport. Het heeft te maken met motoren. Michel Valke: schopstoel. Dat frustreert inderdaad wel eens". (IJsspeedway-coureur Ger- rit Rook in het Algemeen Dagblad) „Ik geloof niet dat ik op de schopstoel zit bij PSV, maar zoals de situatie nu is, zal Kraay de opstelling niet wij zigen. Ik zal daarom op de bank zitten en, als ik blijf,' volgend jaar ook. Tenzii er spelers geblèsseerd raken. Maar om nu maar te zitten hopen op een blessure van een collega. Daar word je ook niet vrolijker van. Als ik nou één of twee jaar bij PSV ge weest was, dan had ik nog hoop gehad.. Maar na acht jaar kan het geen kwaad naar iets anders uit te kij ken". sportuitslagen WIELRENNEN Parijs-Nice Eerste etappe (ploegentijdrit over 47 kilometer): 1. Ploeg Quintarelli 58 minuten en vier se conden; 2. ploeg Guimard op 19 secon den; 3. ploeg Rumeau op 0.28; 4. ploeg Köchli op 0.35; 5. ploeg Legeay op 0.52; 6. ploeg Post op 1.11; 7. ploeg Gisbers op 1.20; 8. ploeg Bazzo op 1.56; 9. ploeg Raas op 2.12; 10. ploeg De Kimpe op 2.16; Algemeen klassement: 1. Roche (Ier) 5 minuten en 56 seconden; 2. Marie (Fra) op 14 seconden; 3. Machler (Zwi) Z.L; 4. Leali (Ita) op 0.18; 5. Mottet (Fra) op 0.21; 6. Zimmerman (Zwi) op 0.23; 7. Chiappucci (Ita) op 0.28; 8. Fignon (Fra) op 0.29; 9. Magnano (Ita) z.t.; 10. Pedersen (Den) op 0.30; 29. Knetemann (Ned) op 1.11; 33. Breukink (Ned) op 1.12; 38. Oosterbosch (Ned) op 1.16; 44. Solleveld (Ned) op 1.24, 45. Lammerts (Ned) op 1.25; 47. Winnen (Ned) op 1.27; 48. Daams (Ned) z.t.; 49. Van Wijk (Ned) op 1.28; 51. Nijdam (Ned) op 1.30; 53. Van der Poel (Ned) op 1.32; 57. Lubberding (Ned) op 1.33; 58 Maas- sen (Ned) op 1.34; 59. Theunisse (Ned) op 1.34; 70. Zoetemelk (Ned) op 1.41; 74. Manders (Ned) op 1.42; 109. Van der Hulst (Ned) op 2.06; 110. Wijnands (Ned) op 2.07; 114. Harings (Ned) op 2.11. ZEILEN Finn-jollen in Cannes Eerste wedstrijd: 1. Peet (Ned). 2. Chll- derley (GBr), 3. Szekely (Hon), 5. Hofland (Ned), 12. Hummel (Ned), 19. Maas (Ned). KUNSTRIJDEN WK Cincinatti heren De stand na het verplichte rijden is: 1. Fa- dejev (Sov) 0.6 punten; 2. Boitano (VSt) 1,2; 3. Orser (Can) 1,8; 4. Kotin (Sov) 2.4; 5. Petrenko (Sov) 3.0; 6. Zander (Wdl) 3,6. BIUARTEN Driebandentoernool in Rotterdam Popeyus (Etten-Leur)-Van Croimvorl (Waalwijk) 50-41/5; Brosens (Breda)-De Kleine (Helmond) 50-47/4; Habraken (St.OedenrodeFWeijenburg (Oss) 50-23/4; Broeders (Breda)-Vertouw (Ammerzoden) 50-44/3. LEIDEN Zwarte Wolf is zijn tweede plaats op de ranglijst kwijt aan Cever- bo. De Leidenaren gingen tegen Datagold met 4-2 ten onder, terwijl Ceverbo een 3-6 winst boekte te gen Neptunus. Koploper Glasbergen won van FV Snoekie en heeft door het verlies van Zwarte Wolf vier punten voorsprong op de nummer twee Ceverbo. Zwarte Wolf begon tegen Da tagold voortvarend door de thuisploeg, via een goal van Peter Gijsman, op een 0-1 ach terstand te zetten. Datagold maakte kort daarop echter weer gelijk. Na rust (1-1) ging het voor de aanvallend spelen de wolven helemaal fout. Da tagold liep via counters uit naar 4-1, terwijl de Leidena ren aan de andere kant veel vuldig de paal en lat raakten. Pas vlak voor tijd kwam Zwarte Wolf op 4-2, door een treffer van alweer Peter Gijs man. Koploper Glasbergen kende geen genade met het verdedi gend ingestelde Snoekie. Het veel sterkere Glasbergen kwam in de eerste helft niet los van de Hagenaars, die nog niet helemaal uit de degrada tiezo rgen zijn. Door goals van Peter en Jan Hogewoning en een tegengoal van de snoeken leidden de Rijnsburgers bij rust met 2-1. Na rust zette Wim Bouckaert zijn ploeg op 3-2, waarna de Haagse gasten aanvallender gingen spelen Hierdoor ontstond er ruimte voor de aanval van Glasber gen, die daar, via Hennie Koet en Jan Hogewoning, van pro fiteerden: 5-2. Voor FC Grovo, nummer 11 op de ranglijst, wordt handha ving in de interregionale klas se heel moeilijk. Na een 1-2 ruststand ging thuisploeg Gro vo uiteindelijk met 3-6 ten on der tegen concurrent De Maas. Neptunus was tegen het hoog- geklasseerde Ceverbo kans loos: 3-6. Thuisploeg De Rozet versloeg het vlak boven hen staande Silva Boys met 4-3, waardoor beide ploegen nu op gelijke hoogte op de ranglijst staan. Cursus voor voorzitters LEIDEN De Provinciale Sportraad Zuid Holland houdt, in het kader van de stimule ring van Verenigingsmanage- ment, een drietal voorzitters- bijeenkomsten in Leiden. Tij dens de bijeenkomsten wordt, aan de hand van voorbeelden uit de verenigingspraktijk, in formatie gegeven en gediscus sieerd. Deelname kost 25 gul den, inclusief werkboek. De avonden worden gehouden op 25 maart, 1 en 8 april. Nadere inlichtingen en aanmelden vóór 18 maart bij de PSRZH, telefoon: 01749-44940.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7