Vee broers vechten onflict op Wadden uit gekleurd gezien !T V DIO/TELEVISIE CfiidócSouuint DINSDAG 10 MAART 1987 PAGINA 15 -kerke zenuwen nodig voor hel rond moordpartij L geregeld zijn televisie aanzet in dit land (en doe iK nog wel eens, om u te kunnen berich- uuP over het moois en lelijks dat ik daar aantrof) atenpt het risico te worden geconfronteerd met fecurieuze aangelegenheden. Ik moet toege- n; zelfs ik, als toch doorgewinterde kijker, heb 1 y dan wel eens moeilijk om bepaalde program- 's tot het eind toe uit te zien. zijn mijn zenuwen bijvoorbeeld niet bestand )leken tegen 'Moordspel een opmerkelijk 'lprogramma van de TROS, waarvoor je overal het land deelnemerskaarten scheen te kunnen ischaffen om samen met een forum van be- ide Nederlanders de oplossing aan te dragen een in beeld gebrachte (hopelijk gefingeerde) ord. heb het eerlijk geprobeerd, tot drie keer toe. ar geen enkele keer zag ik kans me door de iw heen te worstelen. Het opgewonden gebab- bel van Ron Brandsteder, de verplichte leukdoe- nerij van de panelleden, de hoogst krakkemikki ge acteerprestaties in het toneelstukje de rillin gen liepen me over de rug. Misschien is het niet sportief dat je ernaar gaat zitten kijken met het doel een oordeel te vellen over de kwaliteit. Kwaliteit is immers niet het doel van zo'n show, maar: vermaak. En als je zelf meedoet door middel van zo'n deelnamekaart, zal er best een dosis vermaak in 'Moordspel' zijn verdisconteerd. Maar, zoals gezegd, ik kon het niet opbrengen. De aantrekkingskracht van dit programma zal zich denkelijk inderdaad wel beperken tot die mensen die willen weten wie het gedaan heeft. Wat dat betreft zie ik niet of nauwelijks verschil met de trekking van lottocijfers (de ene keer via een spelshow, de andere keer via de vertrouwde roterende trommel met pingpongballetjes) of het op de televisie melden van de uitslagen van het W5-spel (daarbij gaat het niet eens om de sport, maar om het gokken). Gelijksoortige bevreemding bevangt me ook bij het bekijken van de 'Boven m'n pet-show' (wie verzint eigenlijk zo'n titel?). Ik vind aan gooche len niks leuks te zien, ik heb de grootste moeite met het ook maar een beetje ernstig nemen van paranormale verschijnselen en/of praatjes, dus dat gedoe rond Ted de Braak komt bij mij hoogst zweverig en overbodig over. Ik kan het ook niet volhouden ernaar te kijken. Maar: wie het leuk vindt of zelfs fascinerend, moet vooral kijken - het geven van een waarde oordeel onttrekt zich deze keer aan mijn compe tentie. En dat geldt ook een beetje voor de leu- kigheden in de 'Ep Oorklep-show' rond André van Duin en zijn kornuiten. Een verzameling merendeels oudbakken flauwiteiten, nagespeelde moppen en schuine terzijdes, gesitueerd in een soort clubhuis, ik kan er meestal niet echt om la chen. Maar Van Duin heeft de merkwaardige ei genschap dat hij ook van de flauwste ongein nog wel iets grappigs weet te bakken, zodat de door hemzelf te berde gebrachte zinnetjes nog wel iets hebben. Maar die randfiguren, die Van Dusscho- ten, die Otjes, daar moet je dan wel even een keertje voor slikken, in de hoop dat André gauw zelf weer komt. Een heel andere curiositeit is de serie themapro gramma's over genetische manipulatie, samenge steld door Wim Kayzer. Vorige week was het eerste deel te zien, er komen er nog twee (het tweede aanstaande zondagavond). Uitzendingen waarover je nog wel even blijft nadenken en •praten. Het gaat onder meer over lichaamscellen waaruit je al alle mogelijke informatie schijnt te kunnen aflezen over het lichaam waartoe ze behoren: is het gehandicapt, en zo ja hoe ernstigkrijgt het een bepaalde ziekte en zo ja wanneer, is het bij ziend. is het linkshandig9 Boeiend, en de vraag naar de grenzen van de toelaatbaarheid van in grepen (bijvoorbeeld door middel van abortus) en andere manipulaties is er weer eens door geactu aliseerd. RENE DE COCQ yee broers die jarenlang igs elkaar heenliepen op de dag van de be- afenis van hun vader eer nader tot elkaar ko en. Dit is in het kort de houd van de film „Re- iem", morgen op NOS- Ned. II om 20.20 uur. betreft een eerste werk- k van filmer Sjef Lagro uit leen. Hij voltooide zijn op- ding aan de Film- en TV- ademie, raakte nadien inge- iakeld bij een film als „De rwording van Herman Dü- In die tijd schreef hij ook rte verhalen. en bleek de tijd rijp voor fi eerste eigen tv-spel. Dit •rd „Requiem", begrafenis, arvoor hij financed tege- let werd gekomen en ook ns op vertoning kreeg. Dit dde tot roulatie in de film- izen, in combinatie met an- re korte films, en tot opna- in het NOS-tv-programma. gro bedacht en schreef niet een zelf een verhaal, maar •gde ook voor beeldende nboliek. De ontmoeting tus- i de twee broers heeft plaats een wad. waar tussen eb en Ded de grens tussen leven en iod wordt bepaald. Wie niet lór de watertoevloed binnen kan het voor gezien hou- i. rekking Waddentocht wordt niet llekeurig gemaakt, maar aagt een diepere strekking, in vader verloor het leven dens zulk een tocht. Er is bij beide broers plaats voor zelf verwijt. De zoon die van zijn vader hield, zou te laat met zijn hulp geweest zijn. De zoon, die zich minder aan zijn vader gelegen liet liggen, toon de zich te lamlendig op het on gelukkige moment zelf. Daar wroet aan twee kanten zelf verwijt. Niet alleen de strijd tegen het natuurelement bepaalt de in houd van deze film en hun beider lot. Het gaat eerst en vooral om de oude controverse tussen die twee, de toegewijde tegenover de onverschillige zoon. Het gaat bovendien om twee jongens met een verschillende levensinslag. De een heeft vrouw en kinderen en steunt op een zekere maatschappelij ke geslaagdheid, de ander koos voor een artistiek beroep. Hij kan bovendien niet uit de voe ten met vrouwen en leeft ta melijk geïsoleerd. Daarmee is een aantal voor waarden geschapen voor ver schillen van mening en gevoe lens. Tijdens hun ontmoeting, waarbij zij over hun vader te spreken komen, worden wat misverstanden uit de wereld geholpen, maar minstens zo veel beginnen op dat moment aan een eigen bestaan. Die geestelijke confrontatie leidt ook tot een fysiek ge vecht, waarbij men elkaar blijkbaar naar het leven staat. De bedreiding van de opko mende vloed drijft hen even wel weer in eikaars armen. Deze low budget-produktie, filmen voor weinig geld, werd door de jury van de Utrechtse filmdagen als een verademing Johan Leysen en Tom Jansen als de twee broers. ervaren. In de categorie „Kor te films" gaf zij er een Gouden Kalf voor. Met als speciale vermelding de kwaliteit van de dialoog. Toch blijft die teveel aan de oppervlakte, lijkt over niet veel meer dan koetjes en kalf jes te gaan. Het dramatische element blijft het sterkst spre ken uit de gekozen lokatie, de wijdheid van de Wadden met het weidse uitzicht, met alleen de geweten dreiging van het water. Die staat symbool voor de controverse tussen de twee broers. De familiale gebonden heid en toch de verscheurd heid van het verschillend den ken over de vader, de per soonlijke contramine tussen die twee. Dat is een niet gerin ge verdienste van de filmer, maar tegen de ins Blaue hi- nein vervagende achtergrond lijken de dialogen scherpte te missen. Men had wederzijds van de broers fnuikender uit spraken verwacht. Er blijft te veel onderhuids. Men voelt veeleer, dat er van mentale af stand tussen die twee sprake is, dan dat men dat uit woord keus en opsteling verneemt. Het ziet er naar uit, dat Sjef Lagro zich op de veelzeggend heid van het filmbeeld heeft verkeken. Hij moet gedacht hebben, dat als de lokatie boekdelen spreekt de tekst er in mindere mate toe doet. Zo zit dat echter niet in elkaar. De lokatie maakt de taal niet overbodig. Die had in de tekst juist tot grotere scherpte moe ten leiden. Als elke kunstzinnige uiting, beeldende kunst, film, toneel etc. dient er samenhang te be staan tussen vorm en inhoud. En dit in een evenwichtige do sering. Die keus ligt in handen van de regie. In een geslaagd werkstuk versterken die el kaar. Zo niet, dan werken zij juist in eikaars tegendeel. Het decor mag niet overheersen- der worden dan het conflict. In „Requiem" valt de nadruk zo sterk op de lokatie, dat de problemen tussen de beide broers er navenant onbeteke- nender door worden. Het oog merk van de maker van deze film komt daardoor te weinig tot recht. De bedoeling van zijn film blijft in de blauwe lucht han gen. De aan hem uitgereikte prijs zou het tegendeel te den ken geven, zeker ook gezien de lof van de jury: „Requiem werd als een verrassing erva ren vanwege de zorgvuldige en suggestieve benadering van het onderwerp". Men behoeft hierop niet af te dingen om toch vast te stellen, dat het controversiële treffen tussen die twee broers teveel in de aanzet is blijven steken. Het bedoelde drama blijft een beetje in de weidsheid van de Waaden zweven. De onher bergzaamheid van dit gebied, het water dat tot aan de lippen stijgt, vertellen veel van de zieletoestand van beide broers, maar dat komt er in de dialoog tussen die twee te spaarzaam uit, ook al kijken zij er vol doende verbeten bij. TON OLIEMULLER 16.10 AVRO Service, gevarieerd informatief magazine met om 16.10 Kokkerellen, culi naire rubriek onder redak- tie van chef-kok Ria van Eijndhoven. Om 16.25 Ser vice Salon met als vaste onderwerpen: het pro bleem van de week en aan dacht voor het uiterlijk. Presentatie: Cathreine Keijl en Amanda Spoel NOS 17.30 %6-Journaal AVRO 17.46 Toppop, popprogramma meto.a. de nieuwe Toppop 20, rtv-tip, video primeurs en live artiesten. Presenta tie: Bas Westerweel en Le- onie Sazias TELEAC 16.30 Structuur in Basic. Les 1: Basic spreekt een woordje mee AVRO 19.00 m Fabeltjeskrant 19.05 Bluffers, tekenfilmserie 19.30 AVRO's Sportpanorama. Presentatie: Jos Kuijer NOS 20.00 SI Journaal en weerover- zicht AVRO 20.28 North and South (5), twaalfdelige Amerikaanse tv-serie naar de roman van John Jakes. Met o.a. Pa trick Swayze, James Read en Lesley-Anne Down. Justin laMotte krijgt het bij de dokter voor elkaar, dat Madeline onder de drugs moet blijven. Op het huwe lijksfeest van Ashton met James Huntoon kan Orry daardoor niet in kontakt met haar komen 22.00 STER-reclame 22.07 AVRO's Televizier, actua liteitenmagazine. Onder werp: AIDS. Deze week start in Nederland een gro te voorlichtingscampagne over AIDS. Televizier laat zien hoe die Nederlandse campagne er uit gaat zien en vergelijkt deze met campagnes in het buiten land. Bovendien zal een antwoord worden gegeven op de vraag hoe men in Nederland denkt over de maatregelen die al in het buitenland zijn getroffen. 22.55 CD Vier duindagen, docu mentaire van Jan van den Ende over het Zuidhol lands duingebied 23.50 Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Afl.: Groningen (herh.) NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven en slechthorenden FEDUCO 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven eir slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 E Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 HlSnuiters, serie gesprek ken met jongeren over een aktueel thema. Afl.: Echt scheiding. Presentatie! Cees Grimbergen 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek met een eigen repor tage over de maatregelen die in Zuid-Afrika het func tioneren van de pers lemmeren. In deze repor: tage interviews met onder andere de Zuidafrikaanse minister van informatie Van der Merwe en een aantal journalisten en hoofdredacteuren NOS 20.00 Moordkuil, televisie ter diskussieo.l.v. Dirk Kuin 20.20 Horizon, populair-weterv schappelijk magazine mqt o.a. aandacht voor het gat in de ozonlaag boven de Zuidpool, een nieuw soort zilverpoets, een vrachtwa gen op rupsbanden en voor het feit dat de compo nist/pianist Rachmaninov waarschijnlijk aan het Syr> droom van Marvan leed. waardoor hij met zijn ver vormde geen moeite had met zijn eigen moeilijkp composities 21.00 Panoramiek, aktualiteiten- rubriek met aandacht voor de onderhandelingen in Genève en het principe akkoord tussen Moskou en Washington over het te rugtrekken van kernwa pens voor middenlange af stand uit Europa. Tevens is er aandacht voor arbeids^ markttraining voor werklOr zen in Zweden, waarover de Tweede Kamer deze week zal debatteren. 21.30 deels E Beeldspraak: Wit-Zwart, Aart Klein, Fo tograaf. portret van deze 77-jarige fotograaf, een van de laatste vertegen woordigers van de voor oorlogse generatie foto grafen, die zich onder in vloed van de Bauhaus- ideeën losmaakten van dp toen heersende opvattin gen in de fotografie 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 23.05-23.35 Cursus Belasting, les 1 (herh.) RT 1 55 Nieuws in teletekst 00 Tik Tak, kleuterserie 05 Plons. Afl.: Plons en de poedel 10 Jacobus en Corneel. Afl.: Oud papier, met Jos Kennis en Jean-Pierre Claes (herh.) .25 Mik, Mak en Mon. Afl.: Super- .35 Zaterdag (Saturdee, 6). tiende lige Australische serie van John Gauci met Dominic Mc Donald en Troy Sussman naar de gelijknamige roman van Norman Lindsay .00 De Supermachten I: De Vere nigde Staten van Amerika, serie programma's over de ge schiedenis en de instellingen van de Verenigde Staten. Afl. 10: De Amerikanen, portret van een volk (herh.) .40 Programma-overzicht .45 Nieuws 10 Kunst-zaken .20 I.Q., quiz met denk- en weet- vragen, gepresenteerd door Herman van Molle .55 Ommekeer Marketing en Welzijn. In de dienstverlenen de sector worden aspecten als management, marketing en promotie nogal eens verwaar loosd. hoewel deze technieken daar ook met positief resultaat kunnen worden toegepast. Presentatie: Mie Billet en Bea Matterne .45 Uitzending door derden .20-22.40 Nieuws en Coda RT 2 .45 Luister met je ogen (24) .00 Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se rie. Een verbijsterende verkla ring van Angela doet Wayne besluiten het huwelijk van Bar bara en Gordon te Ruïneren .23 Intermezzo .25 Oshin, Japanse tv-serie .40 Programma-overzicht .45 Nieuws 10 Kwidam, videospelletje I.20 Mike, praatprogramma met Mike Verdrengh vanuit St.Mar- tens-Latem I.35 De uitdaging (The challenge). Australische tv-serie van Chris Thomson, met John Woas, Lorraine Bayly e.a. L25-22.55 Handel en wandel: De zelfstandige voedingswinkel (2) ITBF 1 '-30 Nouba Nouba 100 Carrefours I.OO Journaal >.03 Ce soir, regionaal magazine >-25 Lotto- en Joker-uitslagen >■27 Quick et Flupke, tekenfilm >.30 Journaal .00 Minute Papillon, consumen- tentips >.05 Florence ou la vie de chateau, Franse tv-serie I.OO Planète des hommes, docu mentaireserie. All.: Le criquet trobiandais. documentaire over hoe het Engelse cricket op de Trobiand-eilanden ge speeld wordt 00 Laatste nieuws i.30-00.05 Ciné-Club de Minuit: La Pastorale (Pastoral), Russische speelfilm uit 1976 van Otar Tosseliani. Met Rèzo Tchark- halichvill. Liya Tohadze-Djou- gali, Marina Kartsivadze e.a. I Liebe, Schmerz und tod: Die letzten Jahre, filmportret van twee alleen wonende bejaarde vrouwen in Berlijn i (S Spass am Dienstag, kinder programma met Werner en Zini i ARD-Sport extra. WK kunstrij den op de schaats te Cincinat- ti. Commentaar: Corinna Halke l Friiherkennung lohnt zich, tips ter voorkoming van kanker Tagesschau i Hier und Heute, regionaal ma gazine Yes Minister, Engelse come dyserie met Paul Eddingotn in de hoofdrol. Afl.: Ehrenhalber. Terwijl de minister zich zorgen maakt over bezuinigingen, heeft zijn secretaris het druk met een studentenuitwisse lingsprogramma I Auf Achse, tv-serie. Afl.: ein- mal grade - einmal krumm Programma-overzicht (TTagesschau i IS Dia Montagsmahhler, spel- programma met Sigi Harreis. Vandaag spelen vier televisie presentatrices tegen vier tele visiecritici. Muzikale gast: Pao- 21.00 Früherkannung lohnt sich, tips ter voorkoming van kanker 21.01 Monitor, actualiteitenrubriek 21.45 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson, Phi lip Michael Thomas, Michael Talbott e.a. Afl.: Trip naar gene zijde. Tubbs loopt zijn vroege re vriendin Valerie tegen het lijf, die nu voor de Newyorkse politie werkt. Op zoek naar haar zuster Diane is ze in Mia mi aangekomen en Tubbs en Crocket besluiten haar te hel pen. Diane blijkt in handen te zijn geraakt van ene Davld Traynor die haar als call-girl exploiteert. Valerie kan er haar maar met moeite van overtui gen dat ze er weg moet 22.30 Tagesthemon, actualiteiten 23.00 ARD-Sport extra. Bundesliga ijshohekey 23.30 an dia Zadac, Protokolle ainer Enazenierung, documentaire 00.30 Tageaachau 00.35 Nachtgadankan, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heuta 16.04 Piff, sportprogramma voor de jeugd gepresenteerd door Sa bine Noethen 17.00 Heute 17.15 Tele-llluatrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Taufela Groaamuttar, tv-serie met Brigitte Horney, Peter Pa- setti, Loni von Friedl e.a. Aft.: Die Sonntags-Oma 16.20 Wartesaal zum kleinen Gluck, tv-serie met o.a. Grit Boett- cher, Rijk de Gooijer en Josell- ne Gassen. Afl.: Besuch für Rudolf 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Triiumereien an der Goldkiiate, documen taire over Ghana. 30 jaar na de onafhankelijkheidsverklaring 20.15 lat ja irre - in der WUate flieaat kein Waaaar (Carry on Follow that camel), Engelse speelfilm uit 1967 van Gerald Thomas. Met Kenneth William. Paul Eddington en Nigel Haw thorne in 'Yes Minister'. Duits land 1 om 18.25 uur. Jim Dale, Charles Hawtrey e.a. De gentleman Bertram Olip- hant West is in ongenade ge vallen bij zijn omgeving. Hij is namelijk valselijk beschuldigd van unfair spel bij een cricket wedstrijd en uit de sportclub gezet. Wanneer zijn verloofde Lady Jane hem ook laat vallen blijven er voor hem nog twee mogelijkheden over: Zelfmoord of het vreemdelingenlegioen 21.45 Heute-Journal 22.10 Das kleine Fernsehapiel: Wir waren so beliebt, documentai re over 20.000 joden, die met de dreiging van de Tweede Wereldoorlog zijn neergestre ken in New York 00.35 Heute DUITSLAND 3 17.30 Der stum'me Dialog, informa tieve serie over hedendaagse techniek. Afl. 9: Robots - of: Het einde van het werk? (herh.) 18.00 Telekolleg II, cursus wiskunde. Afl.: Potenzfunktion und Expo- nentialfunktion 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter. 'Beruf: Exorzist'. reportage over dui- veluitdrijvers in Frankrijk 20.45 Rückblende. 'Vor 175 Jahren: Preussisches Judenedikt", do cumentaire over dit edikt, op gesteld in 1812 ter gelijkbe rechtiging van joodse mensen 21.00 Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanie Tucking 21.45 Menschen in NRW: Das ande re Platt, reportage over in dia- lekt geschreven gedichten 22.15 Monitor im Kreuzfeuer 23.00 Këmpfe wie en Samurail Re portage over managersoplei dingen in Japan 23.45 Laatste nieuws (n Ondertiteling via TeleTekst. 0 Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-ultzending. ■UZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. [0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. B3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders; zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 17.15 Jackanory, kinderprogramma 17.25 Bananaman 17.30 The Album 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 dJGrange Hill, jeugdserie met Gwyneth Powell, George A. Cooper, Michael Sheard e.a. 18.35 Rolf Harris' cartoon time 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 3) Holiday '87, gevarieerd toe ristisch magazine van Frank Bough, met o.a. aandacht voor de Malediven en de zuidelijke staten van de VS 20.30 (üEastEnders, dramaserie met Bill Teacher, Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 21.00 03 Sorry, comedyserie met o.a. Ronnie Corbett, Barbara Lott en William Moore. Afl.: Natural wastage 21.30 ODDear John, comedyserie over een relatiebureau met o.a. Ralph Bates 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 mTutti frutti, zwarte komedie over een Schotse rockband. Met Robbie Coltrane, Emma Thompson e.a. 23.30 Film '87, filmmagazine 00.00 Voetbal: Arsenal Liverpool, samenvatting 00.40 Questions of defence, docu mentaireserie over de NAVO. Afl. 6: Could we make a deci sion or not? 01.10 Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong, amuse mentsprogramma 17.35 The year of the French 18.05 My music (herh.) 18.30 Tomorrow's world, populair- wetenschappelijk magazine 19.00 The citadel, tiendelige tv-serie naar het boek van A.J. Cronin. Met Ben Cross, Claire Higgins 19.50 The running, jumping and standing still film 20.00 Top crown pairs bowls 20.45 One man and his dog: Inter national sheepdog champion ship 21.30 Food and Drink, informatieve serie over eten en drinken 22.00 TV Movie premiere: Two of a kind, Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Roger Young. Met George Burns, Robby Benson, Barbara Barrie e.a. 23.40 Newsnight, actualiteiten 00.25 Weerbericht 00.30 De sonates van Beethoven, nr. 19 00.40-01 10 Open Universiteit ITV He-Man and Masters of the Universa Emmerdale Farm Nieuws About Anglia Crossroads City Sounds Busman's Holiday Highway to Heaven Nieuws Earth: The Shadow of Huma nity Ice Skating Tuesday Topic SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms 18.00 E Dennis, comedyserie. Afl.: The going away gift 18.30 Gidget, comedyserie 19.00 Three's Company, comedyse rie 19.30 The Aloha Classic, windsurf- special 20.25 A Country Practice, dramase- 21.15 Chuck Connors - Great wes tern theatre, westernserie 22.05 Nederlands voetbal 23.05 US College Football 1987 00.05-00.55 The Business program me, economisch magazine SUPER CHANNEL 17.00 El Countdown, popprogram- ma met Adam Curry 18.00 Young Sherlock: The mystery of the Manor House, tv-serie over de jeugdjaren van Sher lock Holmes 18.30 Sea urchins, tv-serie 19.00 Busman's Holiday, beroepen- quiz gepresenteerd door Julian Pettifer 19.30 David Attenborough presents: Life on earth, natuurfilmserie 20.30 Spitting image, satirisch pop- penprogramma 21.00 Drama 22.00 Super Channel News 22.30-23.30 Super Sport 01.35 E3 Nino Firetto 02.00 H Amanda Redington 03.00 E3 Martin Buchanan 04.00 El Music Box live, met Simon Potter 05.00 El Countdown, met Adam 06.00-07.00 (S The Face TV 5 16.05 L'ours en Peluche, tv-film van E. Logereau naar de roman van Georges Simenon 17.35 La maison de TF1, knutselma- gazine 18.00 Récréation 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Les vacances de Monsieur Léon, amusementsprogramma 19.15 Cocoricocoboy, kinderpro gramma 19.30 Les Longuelune, tv-film 21.00 Sports a la una 22.00 Nieuws 22.30-00.05 Carollen chérie, speel film uit 1968 van Denys de la Patelllère NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Overwegen VOO 14.30 Saebert 14.45 Kuifje 14.55 De grote meneer Kaktus show 15.20 The Jetsona 15.40 De tik van... Henk Westbroek 15.50 Rambo 16.15 Dy nasty 17.00 New wilderness NOS 17.30 Vrt-Joumaal VOO 17.46 Vero nica sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Punky Brewster 15.55 De schildpad en de kraanvogel 16.25 E Laurel Hardy: Towed in a hole 16.45 Achterwerk in de kast 17.00 De Charlie Brown Snoopy show 17.05 De mus met de lange poten 17.20-17.30 De babysitter DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Die Reportage 10.50 E Barce lona (herh.) 12.10 Monitor 12.55 Per soverzicht 13.00 Heute 13.15 El Te- letekst-overzicht 15.20 Tagesschau 15.30 Schaufenster der Welt 16.15 Luzie, der Schrecken der Strasse 16.45 Links und rechts vom Aquator 17.15 ARD-Sport extra. WK kunstrij- den te Cincinatti 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Löwenzahn 16.35 Kuschelba- ren 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrier- te 17.45 Der Landartz BBC 1 07.55 Nieuwsoverzicht 08.00 Break fast time 09.40 All in the day, geva rieerd dagprogramma 15.30 E The Britsh comedy: I thank you, speelfilm 16.50 Caterpillar trail 17.10 Laurel and Hardy 17.20 Jackanory ITV 07.15 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Button Moon 13.10 Allsorts 13.30 Gardens for All 14.00 Nieuws 14.30 A Country Practive 15.30 On the Market 16.00 Amoebas to Zebras 16.30 Sons and Daughters 17.00 Creepy Crawlies 17.10 Batfink SKY CHANNEL 07.25 The DJ Kat Wake-Up Club 07.30 The DJ Kat Show 08.30 3 Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 Hollywood Close-up 14.30 Three's Company 15.00 E! Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo, kindermagazine 08.00 E) Amanda Redington 09.00 Sons and Daughters, tv-serie 09.30 Ken Horn's Chinese Cookery 10 00 Fol low Me, cursus Engels 10.15 Every day Yoga 10.30 Emmerdale Farm 11.00 Girls on top, comedyserie 11.30 S Nino Firetto 12.30 The Lo tus Eaters 13.30 Tomorrow's World 14.00 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghostbusters 16.00 Mu lle Box live 17.00 Countdown RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken 21.02 EO: Samen zingen met Arie 21.35 Een luchtmacht op papier. 22.02 Metterdaad hulpverlening. 22.06 Hemelsbreed. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 teder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Klassieke pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Rondom de 15 symfonieën van Sjostakovitsj (8). 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama-Poëzle. 18.20 PP: Uitzending van de PvdA. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Personal Computer II. 21.00 Statistiek. 21.30 Ca va? 22.00 Leiding geven. 22.30 Qa va? (herh). REGIONAAL Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel op 88,1 Mhz) 17.30 Actualiteiten, 18.00 Leiden Politiek 19.00 Voorscho ten Lokaal 20.00-21.00 Popwetens waardigheden Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijnmond Getapt, talk show. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas. 20.03 Pandora, muziekmagazine. 21.03 De BRT Blg-Band. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot Twee BRT 2 17.10 Radio twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Etnische muziek. 19.00 Essay. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Radiosymfonieorkest van NDR. 21.55 Actualia. 22.20 De Chinese nachtegaal, Egk. 22.30 Landschap voor vrouw met kind. 23.30-23.45 De avondmuziek van Die trich Buxtehude (8). MORGEN 07.03 VARA: De rode draad. 13.07 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en prikkel-- RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party 14.03 De Wilde Wereld 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 06.10 Preludium 06.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.25 Orkestpalet. 12.10 Symfonische muziek uit Israel. 12.35 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. J 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtend actualiteiten 12.00-13.00 Lunch programma met ac tualiteiten, land- en tuinbouw (12.30). voorstelling van de dag (12.50) regio naal nieuws, consumentenrubriek en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: Om 07.30. 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en verkeer. Tegen achten de co lumn en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur In huis. 12.00 Regioprogr 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio 11.00 Matinee: kamermuziek. 12.20 Tafelmuzlek. 1X10 Aktueel. 13.30 Kamermuziek van Mozart. 14.00 Opera: Die Entführung aus dem Serail KV 384, Mozart.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15