Frenk van der Kleij voert Quick Boys naar zege: 3-0 £ctd6c<3otiUuit AZC moeizaam langs De Robben LZ'86 weer dichter bij titel .W8SÈ Hoogendoorn en Smith eerste in Warmond Vlasveld pakt ook derde zege Gemini/Kangeroes wipt Voorburg uit de beker MAANDAG 9 MAART 1987 PAGINA 18 Regionalen Quick Boys overklassen Willem II LEIDEN In de eerste klasse B van de Jeugdcompe titie heeft Quick Boys concurrent Willem II, beide ploegen stonden met 21 punten op een gedeelde twee de plaats, met 1-5 overklast. De Tilburgers, die vorige week nog met 7-2 over SVV waren gewalst, moesten tegen de Katwijkers al in de beginfase met de billen bloot. De ploeg van trainer Henk Krouwel stond na melijk al na tien minuten door doelpunten van Martin Rog en Humphry Narendorp op een 0-2 voorsprong. Willem II kwam nog wel terug tot 1-2, maar het klas- severschil was zo groot, dat Gert Aandewiel de kust- ploeg nog voor rust op een veilige 1-3 bracht. Na rust werd de marge nog vergroot door opnieuw Narendorp en Aandewiel. De Katwijkse defensie, waarin met name libero Kees Marbis en linksachter Andre Krtl- ger sterk speelden, kwam niet meer in moeilijkheden, waardoor de 1-5 voorsprong gehandhaafd bleef. WARMOND Kelvin Smith en Babette Hoogendoorn hebben het het afgelopen weekend het satelliettoernooi squash gewonnen. De finale bij de heren werd gespeeld tussen Australiër Kelvin Smith en Nederlander Raymond Scheffer. De nummer 11 van de wereldranglijst liet Scheffer kansloos en won met 3-1. Hans Frieling werd gisteren derde, voor Nieuw Zeelander Tony Bradley. Door dit resultaat is Scheffer opgeklommen naar de tweede plaats in het NCM-klassement om de titel „Squasher van het jaar". Hij passeerde Frieling, die nu derde staat De door een blessure uitgeschakelde Rick Zandvliet bleef eerste. Bij de dames toonde drievou dig Nederlands kampioene Babette Hoogendoorn haar klasse door in de finale Ray Anderson (Australië) met 3-1 te verslaan. Zij verstevigde daar mee haar eerste positie in het NCM-klassement en op de nationale rang lijst. Zij leidt beide ranglijsten voor Marjolein Houtsma (tweede) en Ma rietta Peters (derde). Houtsma en Peters werden dit weekend respectieve lijk derde en vierde. Noordwijk trekt goede lijn door LEIDEN Noordwijk heeft de goede lijn ook tijdens de tweede wedstrijd in 1987 doorgetrokken. Barendrecht werd op eigen veld met overtuiging teruggezet. De mannen van trainer John Eelman wonnen verdiend met 2-4 na een 1-1 ruststand. Met name tijdens de tweede helft controleerde Noordwijk het duel grotendeels. Al na twee minuten kreeg Timo Gerlof een levensgrote kans om de kustformatie op voordeel te zetten. De middenvelder schoot echter over. Barendrecht begon, na een zwak begin, sterker te opereren en pakte een 1-0 voorsprong. Toch creëerden de rood- witten in die eerste 45 minuten een veldmeerderheid, die volko men terecht werd uitgedrukt in de gelijkmaker van Mark Vink. Pas na de thee begon de Noordwijkmachine weer te draaien. Er werden weer „ouderwetse" snelle aanvalsgolven bewerkstelligd, die de bezoekende vereniging een 1-3 voorsprong bezorgden. Geert-Jan Bakker scoorde zowel in de 60e als in de 74e minuut Daarna profiteerde Barendrecht van een korte terugval en bracht de spanning volledig terug: 2-3. Met nog zes minuten te gaan besliste Klaas Vink de partij echter definitief in Noord- wijks voordeel. ESCHACH Marian Vlas veld heeft zaterdag ook de derde afstand van het NK langlauf, de 50 kilometer, op haar naam geschreven. In het 1} Zuid-duitse Eschach leverde Ij de studente uit Oud Ade een I goede prestatie door de indivi- duelé marathon af te leggen in eén tijd van 1 uur 10 minuten en 27 seconden. Hélène van Sehijndel volgde op een kleine 6 minuten als tweede. In het klassement van de lowlanders, de langlaufers uit landen met gemiddeld niet meer dan twee maanden sneeuw per jaar, was dë tijd van Vlasveld goed voor de aansprekende vijfde plaats. De Deense Camilla Frandsen won in een tijd van 1 uur 8 minuten en twee seconden. Uit het verschil tussen Frandsen en Vlasveld mag worden ge concludeerd, dat het gat met de sterkste lowlanders het af gelopen jaar weer kleiner is geworden. Vlasveld pakte eerder deze week gouden medailles op de 10 en 5 kilometer. Vlasveld noemde haar overwinning op dé 10 kilometer „een verras sing", omdat die in de klassie ke stijl, de diagonaal-pas, moesten worden afgelegd. Sinds enige jaren is die ver- Vangen door de schaats-pas. Vlasveld bleek de „ouderwet se" stijl echter nog niet te zijn verleerd. Verrassing Ruben Krouwel heeft zaterdag als eerste Nederlandse lang laufer een kampioenschap voor lowlanders gewonnen. Lowlanders zijn langlaufers uit landen als Nederland, En geland en Denemarken, waar jaarlijks gemiddeld niet meer dan twee maanden sneeuw ligt. Krouwel won in zuid- Duitsland de 50 kilometer, het sluitstuk van het programma. Tot aan kilometer 35 duldde Krouwel het gezelschap van de Engelsman Ewan Macken zie. Op een zware, lange hel ling in het 10 kilometer lange parcours sloeg Krouwel ver volgens zijn slag en liet de Brit achter. Na 2 uur, 19 minuten en 36 seconden passeerde hij de streep als winnaar, 35 se conden voor Mackenzie. Mar tin Watkins (Engeland) volgde 8 seconden later als derde. Bas Menken naar Europese titelstrijd LEIDEN Bas Menken gaat naar de Europese jeugdkampi oenschappen voor landen teams in Dublin. Zaterdag werd bekend gemaakt dat de bowler van Formule Leiden deel zal uitmaken van Jong Oranje (tot 23 jaar), dat tijdens die titelstrijd Nederland zal vertegenwoordigen. Menken „vierde" zijn uitverkiezing met een game van 299 (11 stri kes en 9) tijdens de selectie training in Zeist. Tijdens de zevende speeldag van de nationale league ge beurde niet al te veel. Formule Leiden kwam in de tweede klasse niet verder dan 5,5 wedstrijdpunt en consolideer de daarmee de vierde stek. Heemskerk won in Zoeter- meer met 2-1 van de Leide- naars, tegen het thuisspelende Westerpark werd gelijkge speeld (1,5-1,5), terwijl Zweko (Den Haag) wel met 3-0 werd verschalkt. Zodat de achter stand op de leider, Black Squa res uit Vlaardingen, met nog twee speeldagen te gaan 11 punten en dus te veel voor ti- telkansen is. Ook het Noord- wijkerhoutse Travelers scoor de niet geweldig. In Zaandam behaalde de „reizigers" 4 pun ten. Wel werd koploper Schlumberger Giants met 2-1 en precies 1 pin verschil ver slagen. Heiloo en nummer twee Valentin uit Amsterdam waren met hun totaalseries wel respectievelijk 6 en 4 pins sterker. De achterstand die nummer vier (gedeeld met Hoorn) heeft op leider Schlumberger Giants uit IJ- muiden is 11 punten. Scores: Tweede klasse: Zoe term eer - Ifermule Leiden 1-2, 1,5-1,5, 3-0 - 37 punten. 4e plaats; Zaandam - Trave lers 2-1, 1-2, 1-2 - 34 punten, 4e KATWIJK Na afloop van de wedstrijd tussen Quick Boys en Oostkapel- le (3-0) was trainer Cas Hubregtse van de bezoe kende club er rotsvast van overtuigd: „Als die Van der Kleij het in de tweede helft niet zo op z'n heupen krijgt dan weet ik het zo net nog niet. In de eerste helft waren we toch zeker niet de mindere..." En ge lijk had hij, de oefenmees- ter die pas medio januari te horen kreeg dat hij de ontslagen trainer Dick van Westen zou gaan ver vangen. Immers, had hij niet al eerder de Rotter damse Zwervers en Mid delburg (die net als Oost- kapelle ook onderaan de ranglijst bungelden) van het degradatiespook be vrijd? Misschien was hij wel in staat om zijn spe lers zo te motiveren dat zij al tegen de Katwijkers voor een sensatie zouden gaan zorgen? Toch zou het allemaal anders uitpakken. Vooral omdat de Zeeuwen, die overigens zonder amateur-international Nieu- wenhuizen en spelmaker Ver burg speelden, in de rommeli ge eerste helft al snel een te- fenslag te verwerken kregen, pits Bram Wattel moest na melijk al na twee minuten met een oogblessure het veld ver laten. Al met al had de nummer twee van de ranglijst. Quick Boys, dat zonder de geschorste Dennis-Jan Mieras uitkwam, vanaf het beginsignaal moeite met het stug verdedigende .Oostkapelle. De ploeg van trainer Van der Zee kwam in het eerste part dan ook niet verder dan een goed afstand schot van de sterk spelende Kees Ruis en een vriie trap van Frenk van der Kleij die nog maar net van de lijn werd gered door keeper Ruud Pen- nings. - ..V, Kees van Rooyen maakt het de doelverdediger van Oostkapelle knap lastig. Quick Boys won mede door een treffer van Van Rooyen met 3-0. De tweede helft barstte de Frenk van der Kleij-show los. En dat heeft de verdediging van Oostkapelle geweten. Di rect in de zevenenveertigste minuut profiteerde Kees van Rooyen van een fout van rechtsback Aarnoutse. De Kat- wijker bediende Van der Kleij op maat en deze liet doelman Pennings kansloos. De vele toeschouwers die dit snel ge scoorde doelpunt hadden ge mist, hoefden niet lang te treu ren want vijftien minuten la ter was de herhaling. Alleen nu waren de rollen omge draaid. Ditmaal was het Van der Kleij die de bal panklaar legde voor Van Rooyen die de op maat aangesneden voorzet fraai inkopte: 2-0. Oostkapelle deed nog wel iets terug maar veel verder dan een bal op de lat van voorstopper Klaas van Belzen kwamen de Zeeuwen niet. Het derde Katwijkse doelpunt was de kroon op Van der Kleij' s werk. Hij kapte en draaide alsof er geen Zeeuw in en op het veld stond. De bana- nenvoorzet die opnieuw vanaf de rechterkant voor het doel van Oostkapelle zeilde, liet hij ditmaal op het hoofd van Leen van der PLas belanden die ge woonweg niet meer kon falen. Alsof dit alles nog niet genoeg was, slaagde Van der Kleij er bijna nog in om de stand per soonlijk op 4-0 te brengen. Hij had libero Frans Pattenier de bal op snelheid ontfutseld en keeper Pijnenburg (die de ge blesseerd geraakte Pennings was komen vervangen) al om speeld, maar schoot de bal snoeihard over. Zo werd dit „papieren mak kie" vooral dankzij een sublie me Van der Kleij uiteindelijk inderdaad geen onoverkome lijke barrière voor de Boys. LOUIS HOOGENDOORN Scoreverloop: 47. Van der Kleij 1-0; 62. Van Rooyen 2-0; 80. Leen van der Plas 3-0. Opstelling: Guyt, Teun van der Plas, Ruis, Jonker, Hans van der Plas, Arie van Duijn, Jaap van Dijn, Floor van Duijn (Mart van der Plas), Frenk van der Kleij, Kees van Rooyen, Leen van der Plas. ALPHEN AAN DEN RIJN Tot aan het begin van de vierde periode van de duels tussen Polar Be- ars en VZC en AZC en HZC/De Robben was za terdagavond nog veel mo gelijk in de nationale top van waterpololand. In Ede (7-7) en in Alphen aan den Rijn (5-5) wees het scorebord op dat mo ment een gelijke stand aan. Scores die twee mo gelijkheden open hielden. Een versneld slot van de titelrace, bijvoorbeeld. Bij overwinningen van Polar Bears èn AZC zou de Al- phense formatie zeker zijn van het kampioenschap. Maar ook een misschien toch nog spannende eind fase van de nationale competitie. Indien VZC en De Robben immers de volle winst zouden pak ken, zou de voorsprong van AZC tot twee punten zijn teruggebracht. En dat met dan nog drie wèl spannende play-offduels voor de boeg- Regerend kampioen VZC en titelkandidaat nummer één, AZC, lieten het echter zater dag niet zo ver komen. De Veenendalers namen in het beslissende part toch nog ruim afstand vap de poolberen (9- 12), terwijl ook AZC de (8-6) zege nog veiligstelde. De mar ge van vier punten in het voordeel van de Alphenaren bleef derhalve in tact, zodat de ploeg van captain Erik Noor degraaf zaterdag in Ede het Remco Pielstroom scoort voor AZC In het treffen met HZC De Robben. De Alphense formatie 2 achtste kampioenschap in elf jaar tijd kan gaan „ophalen". Hetgeen echter niet wegneemt dat AZC zaterdag tegen De Robben bepaald niet overtui gend aan de zege kwam. De Alphense zeven had zelfs een eigen doelpunt van Robben- speler Pieter Harm Mostert nodig om definitief afstand te nemen van de uiterst lastige opponent Juist toen uitblin kende goalie Wouter van der Horst twee minuten voor tijd weer eens een netelige situatie voor zijn team had geklaard, besloot Mostert tot het volledig misplaatste en in waterpolok- ringen ook betrekkelijk onge bruikelijke „tikkie-terug" dat AZC op een 7-6 voorsprong zette. Een ongelukkige gang van za ken die De Robben er overi gens niet toe bracht de wed strijd maar op te geven. De frank en vrij aanvallende Hil versummers creëerden een man-meer-situatie door Van Winsen een 45-seconden-straf aan te zwembroek te smeren en Nico Landeweerd moest uit die overtalsituatie de gelijkma ker gaan peuren. AZC-doel- man Ruud Misdorp bleef ech ter overeind in de strijd der routiniers, waarna Stan van Belkum aan de andere ziide een man-meer-situatie wèl be nutte, daarmee de strijd defi nitief beslissend: 8-6. Misdorp had eerder in het duel overigens zijn waarde ook al bewezen. Aan het einde van de eerste periode was hij het die een door Mark van Groen genomen strafworp stopte, met die redding voorkomend dat zijn ploeg dat eerste part met een achterstand van twee tref fers zou afsluiten. Een op dat moment zeker niet onverdien de achterstand, want De Rob ben speelde een Jeuke partij in het Alphense De Thermen. Fel pressend werd het AZC bij vlagen onmogelijk gemaakt het normale spelletje te spelen, terwijl de Hilversummers er bij balbezit zo snel uitkwamen dat regelmatig „natuurlijke" man-meer-situa ties ontston den. Ook al omdat De Robben d nemen. er in de derde periode ook nog eens in slaagde een achter stand van twee treffers volle dig weg te werken, èn omdat Polar Bears en VZC elkaar tot op dat moment nog volledig in evenwicht hielden, was er za terdagavond dus even nog van alles mogelijk... GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop AZC - HZC/De Rob ben. Eerste part: Van Groen 0-1, Pielstroom 1-1 (man meer), Blanken- stein 1-2. Tweede part: Noordegraaf 2-2 (man meer), Noordegraaf 3-2. Derde part: Van der Leeden 4-2 (man meer), Landeweerd 4-3, Noor degraaf 5-3 (man meer), Van Groen 5-4 (man meer), Landeweerd 5-5. Vierde periode: Noordegraaf 6-5 (man meer), Blikslager 6-6 (man meer), Mostert 7-6 (eigen doelpunt), Van Belkum 8-6 (man meer). LEIDEN De waterpolo- ploeg van LZ'86 komt steeds dichter bij het kampioenschap van de eerste klasse. Zaterdag versloeg de Leidse ploeg op overtuigende wiize Het Y met 11-7. In de hoofdklasse stelde De Zijl/LGB tegen DZV de vijfde plaats zo goed als veilig. De Leidenaren lieten in Delft echter wel een punt liggen: 11- 11. Ook in de lagere klassen is de competitie dit weekeinde hervat. Vivax moest het in de kampioenspoule van de twee de klasse afleggen tegen De Dolfijn: 8-12. Katwijk daaren tegen deed in de degradatie poule goede zaken door het Haagse DSZ in eigen huis met 9-7 te kloppen. Dankzij de 11-7 winst op Het Y is de promotie naar de hoofdklasse weer een stuk dichterbij gekomen voor LZ'86. In een volgepakt Vijf Mei-bad kon Het Y alleen in de beginfase LZ'86 aardig bij benen. De Amsterdammers, vooral steunend op de inbreng van oud-Robbenspeler Robert Bizot, kwamen in het begin van de tweede periode nog wel op 2-3, maar daarna nam LZ'86 het roer over om dat tot het einde toe niet meer uit handen te geven. Op de helft had de Leiase ploeg al een 6-4 voorsprong en na nog een pe riode, waarin Wilco van de Zeeuw met een onvervalste hattrick het voortouw nam, stond er een veilige 10-5 op het scorebord. In het vierde speldeel kwam Het Y nog wel wat opzetten maar verder dan 10-7 liet LZ het niet komen. Een aantal goede reddingen van Rob de Wit zette LZ weer op het goede spoor en omdat Het Y te weinig conditie bezat voor een slotoffensief finishte LZ vrij eenvoudig op 11-7. Na afloop werd trainer Hans Par rel van alle kanten gefelici teerd alsof het kampioenschap al behaald was. Dat was nog niet het geval maar LZ'86 is met de winst op Het Y wel erg dicht bij de titel gekomen. Pe riodestanden: 2-2, 6-4, 10-5, 11- 7. Doelpuntenmakers: Wilco van de Zeeuw 5, Rene van de Zeeuw 2, Michel van de Zeeuw, Ruud Muusse, Frans van der Brink en Bobbie Breb- de elk 1. In de degradatiepoule van de hoofdklasse voelt De Zijl/LGB zich duidelijk niet thuis. De Leidse formatie speelt al drie wedstrijden der haar niveau en dat koi dan ook in de score tot drukking. Tegen DZV, ploeg van Jacob Spijker, li| De Zijl/LGB tegen het eei verliespunt op. Hoewel Zijl/LGB over de gehele wi strijd het betere van het sj had kon ze DZV niet definitil op afstand zetten. In de ee: periode hadden de Leidenai de wedstrijd eigenlijk al kul nen beslissen, maar drie v( prutste man-meer-situati| verhinderden dat. In het denstuk wist DZV wel ra< met haar numerieke meerdi heden. Dankzij defensieve norde bij De Zijl kon D! liefst negen maal uit deze sitl aties scoren gedurende de hef^f wedstrijd. Desondanks begfflij] De Zijl/LGB met een comf< tabele 8-6 voorsprong aan 4 laatste periode. De Zijl/LGj wilde echter geen genoegf nemen met deze stand maar gehaaste aanvallen resulteePie den in veelvuldig balverlieke; waardoor DZV toch we^e' dichterbij kon kruipen. 10 was de wedstrijd weer °"peL^ Arno van Winkel zette De 2 op 11-10, maar het was to<j[ DZV dat voor het laatst een man meer wist te scoi Periodestanden: 1-2, 4-5, 11-11. Doelpuntenmaker^ Mark van Belkum 4, HafitO Nieuwenburg 3, Arno viel Winkel 2, Alex van Belkum hjjj Edwin Redegeld 1. Ook in iA tweede klasse werd dit weer einde met de play-offs gestaiL Vivax kon het in de kamp; oenspoule niet bolwerken De Dolfijn. De Oegstgeestenl ren kwamen vooral snelhe^' tekort ten opzichte van Amsterdamse opponent, veel ex-zwemmers in de geil deren had. De zone-verde<f ging die Vivax hanteerf werd door de Amsterdammej aan flarden gezwommen omdat Vivax ook aanvallerk niet echt kon overtuigen w| de 12-8 nederlaag snel vóf, klaard. Periodestanden: 2-1, ju 3, 8-5, 12-8. Doelpuntenir kers: Jeroen Plasmeijer Dick van de Bosch Frauenfelder 2, Marcel Roii. pes 1 en Jaco van Winkel j. Katwijk kwam in de degrad tiepoule goed uit de startblok ken. Het Haagse DSZ wej met 9-7 verslagen. LEIDEN De regionale teams die dit bekerweekeinde in actie kwamen, waren alle drie sucesvol. De heren van Gemini/Kangeroes presteer den goed tegen de nummer vier van de tweede divisie, Voorburg. De Voorschotena ren wonnen met 3-1. De da mes van dezelfde vereniging hadden weinig moeite met Be Fair: 3-0. De tweede-divisiehe ren van Leython versloegen met 0-3 binnen een uur Delta 2, de winnaar van de districts beker van vorig jaar. Van het Starlift van vorig jaar is niets meer over. Alleen Frank Constance bemoeit zich nog met de Voorburgse volley- baltrots van weieeer, maar ook hij ontbrak in de bekerwed strijd tegen Gemini/Kange- roes. Voorschotense aanvaller Kees de Ridder, ooit eveneens aktief in de eredivisie, zag aan de andere kant van het net „een jonge ploeg met harde maar domme beukers. En daar konden we voor het eerst sinds lange tijd van profite ren". Een goeie generale dus voor de Gemini/Kangeroes dat volgende week, voor competitie, op bezoek gaat l streekgenoot NOVO. kg De winst van de dames v%"n Gemini/Kangeroes op «e, Fair dat een divisie lagfcht speelt, lag in de lijn der veL wachtingen. Coach Caspfci Brussee waarschuwde voorka voor het gevaar van ondej^i schatting, maar de VoorschLe tense dames bleven gemot veerd spelen. Alleen in de eejUr ste set bleef Be Fair lang bjtg{ maar toen Gemini/Kangeroig in een hoger tempo ging spjo len, was het pleit beslecht. l%te 3-0 winst via 15-11, 15-6 en llve 10 in sets. jse De mannen van Leythdr wonnen in een verbouwt^ boerestal van Delta 2 u W( Zwiindrecht. Het krachtsvekjS( schil bleek na de eerste set (fjjn 15) zo groot, dat in de volgeLg de twee parten de concentrate! danig verzwakte. „Pas bij ljte 11 werden de mouwen wef0p even opgestroopt", aldus gejjm; genheidscoach Rob Mudde. 4jVf Zwijndrechters hadden gefcn, grip op de stijgende middiut£ naanval van Rob van de Bostn en Paul Jacques Verhoeven.yej

Leidse Courant | 1987 | | pagina 18