Publiekstheater sterk in „Largo Desolato" Toenemende Amerikaanse kritiek op restauratie van Sixtijnse Kapel SCHUBERT-KWARTET STERK IN JANACEK Zes Césars voor film Thérèse Brüggen gebruikt beits in plaats van boenwas Solisten schitteren ii£j Meesterserie concert! KUNST CeidacSomcmi MAANDAG 9 MAART 1987 PAGIN&J SPAANSE SCHILDER VIOLA OVERLEDEN EL ESCORIAL De abstracte schilder Manuel Viola, die in de jaren '60 een belangrijke rol speelde in de Spaanse kunststroming „El Paso", is gisteren op 68-jarige leeftijd aan een hartaan val overleden. Viola, van wie werken in galeries in de hele wereld hangen, werd in 1919 in Zara- goza geboren. Als tegenstander van de dictatuur van generaal Franco vluchtte hij na de Spaanse Burgeroorlog (1936-39) naar Frankrijk. Daar maakte hij tijdens de Duitse bezetting deel uit van het verzet. In zijn zelfgekozen ballingschap in het noordelijke buurland werkte Viola samen met zijn balling-landgenoot Pablo Picasso en deed hij zijn intrede in de wereld van de kunst. In'1957 keerde Viola naar Spanje terug, waar hij samen met Antonio Saura en Jaime Millares de „El-Paso"-school voor abstracte kunst stichtte. Archieffoto van Manuel Viola. Sovjetfilmer valt dood in Mozambique MAPUTO De Sovjetfilmprodu cer Joeri Tsjoeljoekin is zaterdag in de Mozambiquaanse hoofdstad Maputo overleden na een val in een hoog trappenhuis van het ho tel waar hij logeerde. De 58-jarige Tsjoeljoekin viel van de negende verdieping naar beneden. De plaatselijke politie en Sovjetdiplo maten stelden een onderzoek in. De overleden producer heeft in een loopbaan van 30 jaar in de Sovjetfilmindustrie 15 films ge produceerd. Hij vertoefde in Ma puto om de Sovjetfilm te propage- Eddi Durham overleden NEW YORK De Amerikaanse jazz musicus Eddie Durham is dit weekeinde op 80- jarige leeftijd in New York overle den. Niet alleen speelde de trombo nist-gitarist in een aantüd bands; hij componeerde ook veel, o.m. voor Count Basie, Basie Moten, Jimmy Lunceford, Andy fl11 Composities Huygens in première op herdenkingsdag DEN HAAG Op de nationale herdenking van de 300ste sterfdag van Constantijn Huy-. gens, zaterdag 28 maart in de Kloosterkerk in Den Haag, zullen voor het eerst twee composi ties van de dichter/staatsman worden ge speeld. Van Huygens was bekend dat hij meer dan 800 stukken heeft geschreven, maar van dit werk is alleen de bundel „Pathodia" (met psalmen, Italiaanse aria's en Frans airs) terug gevonden. De nu herontdekte werken, een lied en een allemande, worden op de herden kingsdag uitgevoerd door Camarata Trajecti- PeauD'Ane sprookje in barokstijl Thèatre du Nombr* D'Or met „Peau D'Ane" (Ezelsvel) door Charles Per- rault. Regie: Roland Jullien. Gezien in het Circustheater op 8 maart. Verder 10 en 11 maart in Theater Carré te Amsterdam. Met behulp van kleurrijke kostuums en muziek in barok stijl is de regisseur Roland Jul lien er gisteren in geslaagd even de tijd van de Zonneko ning Lodewijk de veertiende te doen herleven. De overdaad aan versiersels, het verheven taalgebruik en het vormelijke ballet waren helemaal in stijl van de zeventiendeeeuwse ba rok. Alles ten dienste van het bekende sprookje „Ezelsvel" van Perrault, waarin een beeldschone prinses, vermomd in een ezelsvel, vlucht voor haar vader die met haar wil trouwen. Een verhaal voor veertig personages, gespeeld door slechts negen (Franse) ac teurs. Belichting en decor gaven een mysterieus tintje aan de uit voering. De doorzichtige en bewerkte gordijnen waarach ter de spelers optraden had den, in combinatie met de be lichting, het effect van een kijkdoos met driedimensioneel effect. Hier en daar was de regisseur duidelijk van de oorspronkelij ke tekst afgeweken om het sprookjesachtige en tragische element te benadrukken. He laas kwam het niet altijd de duidelijkheid van het verhaal ten goede. Zo was de peettan te, die in het begin van het stuk onzichtbaar was voor de koning, op het eind zijn dans partner. Ook waren droom en werkelijkheid in het tweede gedeelte moeilijk te onder scheiden. Het tempo van het stuk was na de pauze veel sneller ge worden. Na een uitgebreide presentatie van de intrige had men de indruk dat het eind af geraffeld werd. De verwachte climax ontbrak. De bruiloft van de jonge prins en de prin ses vond met zoveel vanzelf sprekendheid plaats dat alle tragiek vergeten leek. Het Frans was duidelijk te vol gen. Dat sprookjes niet alleen voor kinderen bedoeld zijn, bleek uit de samenstelling van het (voornamelijk Franstalige) publiek, waar alle leeftijds groepen waren vertegenwoor digd. JEANNETTE VOORBIJ „Largo Desolato" van Eras- musprijs-winnaar '86, de Tsje chische schrijver Véclav Ha- vel, is een bijzonder mooi stuk en dat blijkt nu pas goed in deze regie van Peter de Baan. In de versie van Bristol Old Vic, die wij eerder dit seizoen konden zien, kwam slechts een fletse beklemming tot ui ting. Bij het Publiekstheater is vooral de psychologie van de hoofdpersoon Netelmans mi nutieus geanalyseerd: hij is de gevangene van zijn eigen pa radox, niet van een onder drukkend systeem. Professor in de filosofie Leo pold Netelmans wacht thuis vrijwillig op zijn arrestatie. Hij acht zich gevaarlijk voor het regime en wil bij een eventuele huiszoeking aanwe zig zijn. Suzanna, met wie hij samenwoont, haar vriend Jan, Netelmans vriendin Lucy en zijn vriend Johan proberen hem op te peppen. Hij zou im mers, zo blijkt uit het bezoek van twee arbeiders van een Het Publiekstheater: „Largo Deso lato" van Vaclav Havel. Vertaling: Sjoerd de Jong en Kees Mercks. Regie: Peter de Baan. Decor Ju dith Lansink. Kostuums: Geke Oosterhof. Dramaturgie: Ben Hurk- mans. Met Rense Royaards en o.a. Rik van Uffelen, Wim Meuwissen, Mies de Heer en Catherine van Bruggencate. Koninklijke Schouw burg, zaterdag 7 en zondag 8 papierfabriek, het symbool en de spreekbuis kunnen zijn van iedereen die kritiek wil leveren op hetgeen in de maatschappij gebeurt. Netelmans is er volslagen door geblokkeerd. Hij is de vrijblijvendheid, die hem het essay „De ontologie van het menselijk ik" deed schrijven, verloren. Waar zijn zijn over zicht, zijn humor, ironie en zelfironie, zijn vermogen er gens warm voor te lopen en zijn ijver gebleven nu ieder een daar aanspraak op maakt Hij moet zich vermannen, volhouden en weer de oude zijn. „Kop op", maant men hem. Juist die zware claims drijven hem in het nauw. Hij weet dat hij niet zo moedig is, zou het liefst weer onbekend willen zijn, maar beseft dat hij nu niet mag versagen. Regisseur Peter de Baan heeft vooral Ha veis gevoel voor hu mor ruimte gegeven. Het stuk wordt niet largo desolato, traag als van levensmoed ver laten, maar bijna allegro, op gewekt, gespeeld. De tegenspelers van Rense Royaards (Netelmans) zijn be hept met een soort olijkheid, die hun vurige wensen aan het adres van de professor nogal relativeren. Netelmans kan zich echter niet losmaken van zijn zelf opgelegde marte laarschap, hij zwelgt daarin. Royaards speelt zijn rol prachtig. Wij horen zijn huis bel als een gruwelijk harde alarmschei, die veel emotio nele momenten afbreekt en nieuwe ontij aankondigt. Zijn murw geslagen afgepeigerde houding contrasteert mooi met de vitaliteit van de ande ren. Die willen vrijen (minna res Lucy, Catherine van Bruggencate), dansen en naar de bioscoop (Suzanna, Mies de Heer, en Jan, Rik van Uffe len). Netelmans is alleen nog maar in staat zijn bezoekers gelijk te geven, hij heeft zijn identiteit zonder dat daarom gevraagd is, reeds afgestaan. Vandaar ook dat hij als de po litie hem zegt, dat dat nu voorlopig niet meer hoeft, in woede uitbarst. De Baan ensceneert Havels pleidooi voor moed en geeste lijke veerkracht scherp en met weinig mededogen voor de hoofdpersoon. Wie omwille van martelaarschap zijn iden titeit opoffert, verdient niet beter. Netelmans' schreeuw om met rust gelaten te wor den, misschien nog een po ging tot bezinning, komt te laat, het is de laatste strofe van het stuk. PETER SNEL ROME De Amerikaan se kritiek op de wijze waarop de Sixtijnse kapel in Rome wordt gerestau reerd, wordt steeds ster ker. Vijftien van de meest gerenommeerde Ameri kaanse kunstenaars heb ben in een open brief ge pleit voor een „denkpau- ze" om de resultaten van de restauratiewerkzaam heden onder de loep te nemen. De Amerikanen zijn ervan overtuigd dat er onherstelbare schade wordt toegebracht aan de fresco's van Michelangelo. De fresco's gelden als het meesterwerk van de fa meuze Renaissance-kun- stenaar. Tot de ondertekenaars van de brief behoren kunstenaars als Christo, Rauschenberg en de onlangs overleden Andy War hol. Eerder al kwam de Ame rikaanse hoogleraar kunstge schiedenis John Beck in het geweer tegen de wijze waarop Luigi Colalucci, hoofd van de restauratie-afdeling van het Vaticaan, zijn werk doet. Bij het gigantische schoon maakproject dat in 1980 begon en nu op de helft is, wordt de lijm- en vernislaag die de fres co's een doffe glans gaf, milli meter voor millimeter verwij derd. Tevoorschijn komt een Michelangelo van verbluffen de helderheid en kleurenrijk dom. Volgens de Amerikanen is de schoonmaak echter veel te ri- goreus. Zij menen dat veel van de oorspronkelijke Michelan gelo verdwijnt. Zij zijn ervan overtuigd dat de restaurateurs ook retoucheringen 'a secco' van de grote kunstenaar ver wijderen. Dat zijn retoucherin gen die Michelangelo op de droge muur aangebracht zou hebben na het opdrogen van de fresco en het pleisterwerk. De restaurateurs van het Vati caan houden vol dat deze re toucheringen niet door Miche langelo, maar door latere kunstenaars zijn aangebracht. Het Vaticaan is in elk geval niet erg onder de indruk van de Amerikaanse kritiek. De werkzaamheden in de kapel gaan gewoon door. Vier jonge studenten van de Wiener-Musik Hochschule vormden in 1974 het Franz Schubert Kwartet, d.w.z. dat Florian Zwiauer, Harvey Thurmer, Harmut Pascher en Vincent Stadlmair hun 12 '/$- jarig jubileum kunnen vieren. Gistermiddag stelden zij zich voor aan het Diligentiapubliek met Mozart, Janécek en Verdi, een duidelijk visitekaartje. Weners benaderen muziek van Mozart anders, zegt men. Sterker nog, beweert wordt dat de Weners überhaupt mu ziek anders interpreteren, overgieten met dat abstracte begrip dat „Weens" wordt ge noemd. Het mag dan zo zijn, het Schubert Kwartet zon der Schubert op het program ma maakte in Mozarts Strijkkwartet in A, KV 464 een zoete om niet te zeggen weke indruk. Technisch uit- Voor derde keer kunst en antiek in Maastricht MAASTRICHT In de Maas trichtse Eurohal is dit week einde de derde internationale antiek- en kunstbeurs officieel geopend. Dit evenement, waaraan meer dan tachtig kunst- en antiekhandelaars uit diverse landen deelnemen, gaat voor ,het eerst gepaard met een bijzondere expositie van middeleeuwse, religieuze sculpturen. Dertig beelden van Christus, Maria en verschillen de heiligen uit het Maas- en Rijnland zijn door de musea van Luik, Aken en Maastricht tentoongesteld. Het ligt in de bedoeling om voortaan elk jaar een museade van religieuze kunst te houden, zo deelde in richter drs. P. Hustinx mee, maar dan wel groter van opzet dan nu. stekend, daar niet van, maar met meer spiritualiteit heeft Mozart meer te zeggen, weet hij ook beter en overtuigender te boeien. Die prachtige mu ziek kwam wat stijfjes over, vier uitstekende strijkers die ernstig en serieus musiceerden maar die zoveel moeite had den om de brug naar het pu- Concert in de internationale kwar tetserie van de Kunstkring Diligen- tia door het Franz Schubert Kwartet met werken van Mozart, Janécek en Verdi. Diligen- tia. Den Haag. bliek te slaan. Niet alleen Beethoven schreef een Kreutzêr Sonate, ook Ja nécek geeft zijn eerste strijk kwartet die bijnaam. Composi torisch een ongewoon werk, de componist geeft de vier on derdelen stuk voor stuk een „con moto"-onderdeel. De uit voerenden spraken een gehele andere taal dan in hun Mo- zartbenadering, Janécek kreeg gloed en glans, kreeg die uit straling waarop het publiek zat te wachten. Als afsluiting van deze boeiende program mering het enige strijkkwartet dat ut Verdi's pen vloeide. Be doeld als studie groeide de compositie uit tot een kleurrij ke partituur door de jeugdige musici met élan neergezet. ADRIAAN HAGER Sean Connery (links), hoofdrolspeler van „De Naam van de Roos", feliciteert regisseur Jean-Jacques Annaud met de César voor de beste buitenlandse film. V> PARIJS De film „Thérèse" van Alain Cavalier heeft za terdagavond zes Césars in de wacht gesleept op de 12de uit reiking van deze Franse film prijs. „Thérèse", over het le ven van de heilige Theresa, werd tevens uitgeroepen tot beste film van het jaar. De Cé- sar is de belangrijkste filmon derscheiding in Frankrijk, vergelijkbaar met de Ameri kaanse Oscar en het Neder landse Gouden Kalf. „De Naam van de Roos", een Frans-Italiaans-Westduitse produktie naar de roman van Umberto Eco, kreeg een César als beste buitenlandse film. Regisseur Jean-Jacques An naud gaf de trofee aan Sean Connery, die de hoofdrol speelt in de film en tot voorzit ter van de jury voor deze prijs uitreiking was gekozen. Verder waren er prijzen voor Sabine Azema in „Melo" van Alain Resnais, die als beste ac trice werd uitgeroepen, voor Daniel Auteuil voor zijn rol in „Jean de Florette" van Claude Berri, en voor Herbie Han cock, die volgens de jury de beste filmmuziek had gecom poneerd voor „Round Mid night" van Bertrand Taver- nier. Een aparte ere-César was er voor Jean Luc Godard, die met deze prijs werd onder scheiden voor zijn hele oeuvre. Kijk eens in de 'Üit'bijlage, dan krijgt u de L smaak f te pakken! I Ton Koopman, dirigent van „The Amsterdam Baroque Orchestra", stelt in een interview in het tijdschrift voor Oude Muziek, dat als je alleen maar op veilig blijft spe len er nooit iets nieuws ontstaat. Hij meent dat Frans Bfüggen, dirigent van het Orkest van de 18e eeuw, met zijn pro grammering altijd wel aan de veilige kant zal blijven zitten. Bruggen zelf, zaterdagavond met zijn orkest in de Rotter damse Doelen, heeft geen kennis genomen van de uit-, spraken van Koopman. „Als Koopman meent dat we zo langzamerhand het Orkest van de 19e Eeuw zijn gewor den, dan ga je uit van jaartal len en niet van muziek. Zou ik een steek onder water wil len geven omdat ik in 1988 met de Ned. Opera „Die Zau- berflte" ga doen terwijl die opvoering van Koopman in 1982 niet slaagde? Onzin". „Zo is 't zeker niet" valt di recteur Sieuwert Verster Orkest van de 18e Eeuw o.l.v. Frans Brüggen met werken van Carl Ph. E. Bach, Haydn en Men delssohn. De Doelen, Rotterdam. hem bij. „Frans had eigenlijk veel liever Don Giovanni. Ik geloof niet dat je kan spreken van twee elkaar beconcurre rende orkesten, zij kunnen even goed naast elkaar func tioneren als Residentie Or kest en Rotterdams Philhar- monisch". Gedacht in jaartallen: het Doelenprogramma vermeld de de symfonie in Bes door Carl Ph. E. Bach in 1773 ge schreven, de symfonie nr 101 „De Klok", door Haydn in 1794 gecomponeerd en de Italiaanse symfonie door Mendelssohn in de jaren 1832-1833 op papier gezet. De Sinfonia van Bach's tweede zoon werd gespeeld zonder dirigent, dat wil zeggen con certmeester Lucy van Dael leidde staande het ensemble. Brüggen daarover: „Bij wer ken voor strijkers gebeurde dat vroeger altijd. Soms zat de concertmeester, maar bij een groot ensemble gaf hij staande leiding". Opwindend, enerverend, vitaal en na drukkelijk, zo kan de weer gave van Haydn's Kloksym- fonie worden getypeerd. Veel nadruk op de pauken, veel virtuositeit bij de snelle delen en veel beter afgewerkt dan bij Bach. Heb je bij Nikolaus Harnoncourt wel eens de in druk dat hij werken in de boenwas gezet heeft, bij Brüggen is dat glans-beits. Is het toeval dat hij vlak voor de Italiaanse tournee Men delssohn's Italiaanse symfo nie uitvoert? „Ja" zegt Brüg gen, „dat is puur toeval. Even toevallig is 't dat alle drie uitgevoerde werken een Presto-deel kennen". Maar het effect in die delen wordt wel optimaal benut, al kreeg juist het Andante om de één of andere reden een open (storend) doekje. Of die Men delssohn klonk? Eigenlijk niet, met name de blazers op hun oude instrumenten had den er hoorbaar moeite mee. De grens van de 18e en 19e eeuw is ook in de muziek niet alleen een kwestie van jaartallen maar van tijdper ken. ADRIAAN HAGER Frans Brüggen. Voor een uitgebré agenda, ook voor de| mende dagen, raadp men „UIT", de gratis kelijkse bijlage van krant. ALPHEN AAN DEN RIJN ROCINEMA I (Van Boetze straat 6, tel. 01720-20800): der (al); 18.30. 21.15. wo. i 13.30. EUROCINEMA II: Treat (al); 18.30. 21.00. wo. 13.45. EUROCINEMA III: rit Bueller'a day oil (al); 21.30. wo. ook 13.45. I CINEMA IV: De Ratelrat 18.45, 21.30. De Speurneui (al); wo. 14.00. LEIDEN LUXOR (Station; 19, tel. 071-121239); Blo Dolly (16); 19.00, 21.15. speurneuzen (al); 14.30. L en STUDIO (Steenstraat 39. 124130): A Room with a V (16); Heartbreak Ridge (12); byrinth (al); Crocodile Dun (al); Flodder (al); 14.30. 19 21.15. TRIANON (Breest 31. tel. 123875): Dutch T (al); 14.30. 19.00, 21.15. (Haarlemmerstraat 52, tel. 125414); Gluren (18); 1 21.15. NOORDWIJK LIDO THEA1 (Pr. Bernhardstraat 56, 01719-12800): Top Gun (al); di. 21.15. Jumpin' Jack Flw, ma. dl. 19.00. Peter Pan (al); 15.00. rde< alti en KATWIJK CITY THEATESar h (Badstraat 30, tel. 01718-740fei De Ratelrat (12); wo. V 19.00, 21.15. ma. di. 15 21.15. CITY THEATER II: Cats (al); tijden zie City I. THEATER III: Top Gun (al); tljf 2" zie City I. CITY THEATER |en Secrets of Love (16); 19f< 21.15. Feestelijke r kenfilmsterren (al); wo. 14.4$den VOORSCHOTEN GREENW a] (tel. 01717-4354): Top gun wo. 15.45. Legal eagles (al); t/m wo. 20.15. KINDERVOORSTELLING Assepoester; wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA 01751-13269): 9'A Weeks ma. wo. 20.00. KINDERVOORSTELLING Assepoester; wo. 14.00. DEN HAAG* ASTA 1 (Spui tel. 463500): Blonde Dolly 14.00, 19.00. 21.30. ASTA Crocodile Dundee (al); 14 18.45. 21.15. ASTA 3: Ri at less people (al); 19.00, 21 BABYLON 1 (Winkelcenti Babylon, tel. 471656): Child of a lesser God (al); 14 «al 19.00, 21.30. BABYLON The Fly (16); 14.00, 18.45. 21 BABYLON 3: Peggy Sue married (al); 14.00, 19.00, 21, CINEAC 1 (Buitenhof 20, 630637): Dutch treat (al); 14 18.45, 21.30. CINEAC 2 color of money (al); 1 18.45, 21.30. CINEAC 3: CI kwise (al); 18.45, 21.30. OOk 14.00. EUROCINE 05- (Leyweg 910, tel. 667066): Ai deus (al); wo. 20.00. overige gen 16.00, 20.00. METROP* LE 1 (Carnegielaan, tel. 45675, Flodder (al); 14.00, 18.45, 21 K METROPOLE 2: The color ai money (al); 14.00, 18.45, 21 it il METROPOLE 3: A f a view (16); 14.00, 18.45, 21 METROPOLE 4: Mona (16); 14.00, 18.45. 21.30. TROPOLE 5: De aanslag 20.30. ma. di. 00k 14 ODEON 1 (Herengracht tel. 462400): Flodder (al); 1311 18.45, 21.30. ODEON 2: r to school (al); 13.45, 1 21.30. ODEON 3: Heartbrl ridge (12); 13.45, 20.00. ON 4: Out of Africa (al); 1311 20.00. Op idel 1 ihc RT Het op één na laatste concert in de Meesterserie van K O was met recht meesterlijk te noemen. Het Residentie Or kest, dat deze keer gedirigeerd werd door Otmar Maga, had de eer op te treden met twee uitnemende solisten: de twin tigjarige, bijzonder getalen teerde violist Joshua Bell, en de wereldberoemde celliste Aurora Natola-Ginastera, die soleerde in het Concert voor cello en orkest van haar man, de componist Alberto Ginaste- ra (1916-1983). Voor de pauze klonk als op warmertje de Sinfonia in D- groot opus 18 nr.3 van Johann Christian Bach, een stuk in de galante stijl van de 18e eeuw. Het is geschreven voor dubbe- lorkest: twee ensembles beant woorden of versterken elkaar afwisselend. Over het alge meen werd er zeer helder ge speeld, maar soms, als de twee ensembles tegelijk speelden, ging de articulatie een beetje verloren in de klanksterkte. In het Vioolconcert in G groot, KV 216, van W.A. Mozart trad Joshua Bell op als solist. On danks zijn jonge leeftijd is zijn spel bijzonder rijp. Hij speelt zeer virtuoos, maar schittert in de eerste plaats door een onge lofelijke muzikaliteit, waaraan de virtuositeit totaal onderge schikt is: een prima uitgangs punt om Mozart te spelen. On gekend subtiel en licht klon- K O. Met Joahua Bell en a£5 I Natola-Ginastera. Gezien op 1 1 dag 7 maart. 10 I ken de loopjes en melodho j waaraan dit werk zo rij i Aan het eind van het et45 j deel speelde Bell een pra10 ge, schijnbaar eenvoudige dens met een even schijr natuurlijk gemak. De or begeleiding was eveneens delicaat en alert. Hoogtepunt van het coi 10 was wel het Celloconcert van Ginastera, uitgev door Aurora Natola-GinasJA aan wie het werk ook is dragen. Het is een heel end werk, met een fascine spel van klankkleuren er 5 mes. Er wordt als het door middel van klankenL bepaalde stemming ges p*] derd, bijvoorbeeld die van oerwoud. Aurora Natoli nastera bespeelde de werkelijk meesterlijk maakte er een majestu vertolking van: prachtig klank, en superieur in n kaliteit en techniek. Na dit hoogtepunt was e genlijk geen ruimte meer nog een volgend stuk. werden er nog Drie Palesl Voorspelen van Hans Pfit uitgevoerd, maar die koi na het voorgaande nauwe meer indruk maken. ANNETTE JASPE Computer centraal op dag van Koninklijke Academie DEN HAAG De Koninklijke Academie van Beeldende 1 sten in Den Haag houdt vrijdag een Academie-dag voor stui ten en docenten. Op deze dag, van 11.30 's morgens tot 20.30 's avonds, staat de (ontwerp)computer centraal. Een disci wordt gehouden over de plaats die de computer kan en/of 1 innemen binnen de beeldende kunst. De Academie-dag wf-30 zaterdag gevolgd door een open dag van 10.00 tot 16.00 uurB0Q De Academie-dag omvat lezingen van prof. F. van der Bli Peter Jansen, films en video. Dit jaar heeft de 305-jarige Ac loo mie gekozen voor een duidelijk hoofdprogramma, waarin en avondopleiding in elkaar overgaan. De organisatie vreest hierdoor de uitwisseling van de diverse opleidingen wat in gedrang komt, maar meent dat informatie over de afdelii loj beter aan bod zal komen. De afdelingen bestaan uit Schil kunst en grafische kunst; Monumentale vormgeving; Grafis en typografische vormgeving; Textiel en modevorming; Ach tonische vormgeving en Plastische vormgeving boetseren /be houwen. De open dag biedt videoprogramma's over de ac miedagen 1986, het 300-jarig bestaan van de Academie en in ï.OC matie over de afdelingsactiviteiten.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 10