Toegangskaartje alleen in voorverkoop met legitimatie slechte voorbereiding baat Van Bracht Han Kulker opgelucht uoetballerlei Raad praat maandag verder CcidócSommit ZATERDAG 7 MAART 1987 PAGINA 11 AALD VOETBAL 1**0 Eolle-FC Twente divisie Willem II oven-Volendam DS'79 n Bosch-FC Groningen jord-Roda JC ©cht-Haarlem IBC Graafschap is-Wageningen Sport-Emmen Interlandloopbaan Schumacher voorbij FRANKFURT Toni Schumacher zal niet meer uitkomen voor het Westduitse voetbalelf tal. Dat is het resultaat van gesprekken die voorzitter Hermann Neuberger van de West duitse voetbalbond en teamchef Franz Becken- bauer de afgelopen twee dagen met Schuma cher hebben gevoerd. De omstreden doelman van FC Köln heeft 76 interlands gespeeld. Vol gens een door Neuberger in Frankfurt voorge lezen gemeenschappelijke verklaring heeft Schumacher vrede met de beslissing hem niet meer voor het nationale team op te roepen. Naar aanleiding van de publiciteit rond Schu macher's boek ,,Anpfiff" was hij al als aan voerder van het Westduitse elftal afgezet en zal zijn contract met FC Köln voortijdig per 30 juni 1987 worden ontbonden. Voetbal afgelast ZEIST De KNVB heeft alle amateur-voetbal wedstrijden voor vandaag in de districten West I, West II, Noord en Oost afgelast in verband met de slechte ge steldheid van de terreinen. Ook de afdelingen Den Haag en Lei den hebben alle wedstrijden af gelast. Tevens is al besloten de wedstrijden voor zondag in de districten West I, Oost, Noord en Zuid 2 niet door te laten gaan. In de eredivisie gaat SC Veendam- Sparta niet door, hetzelfde geldt in de eerste divisie voor Telstar- RKC, SC Cambuur-Vitesse. Hel mond Sport-Emmen is van van avond verschoven naar morgen middag. Vierde plaats Martine Nouwen HINDELANG Martine Nouwen is tijdens de voorlaat ste wereldbekerwedstrijd vrije stijl skiën in het Westduitse Hindelang als vierde geëin digd. Daarmee heeft de in Groningen studerende Poel- dijkse zich verzekerd van een startplaats voor de Olympische Spelen 1988 in Calgary, waar dit onderdeel demonstraties- port is. De wedstrijd leverde een overwinning op voor de Amerikaanse Jane Bucher. Conny Kissling uit Zwitser land en Christine Rossi uit Frankrijk deelden de tweede plaats. Menotti trekt speelgoed pistool tegen supporters LA PLATA Cesar Luis Menotti, de voet baltrainer die Argentinië in 1978 wereld kampioen maakte, heeft gisteren in La Pla ta een speelgoedpistool getrokken om zich opdringende supporters van het lijf te hou den. Volgens ooggetuigen werd Menotti voor de wedstrijd tussen Estudiantes en Boca Juniors belaagd door een groep sup porters van eerstgenoemde club. De trainer kreeg wat duwen, werd uitgescholden en er werden waterbommen, een geliefkoosd at tribuut uit het Argentijnse carnaval, naar hem gegooid. Menotti zou daarop uit ziin tas een klein-kaliber pistool gehaald heb ben en dat tegen de buik van de dichtst bij hem staande fan(aat) hebben geduwd. La ter bleek het om een speelgoed-pistool te gaan. port op tv rland 2, 1645 uur: Schaat- alternatieve Elfstedentocht darland 2, 2240 uur Studio ort. Igië Nederlands, 2245 uur: orl op zaterdag. Igië Frans, 21.55 uur Auto- lireur Thierry Boutsen. 15, 14.50 uur Rugby. litsland 1, 18.05 uur Sport- ïau iltsland 2, 22.05 uur Das Ak- llle Sport-Studio. litsland 3, 20.15 uur: Sport im 1,13.05 uur Saint and Greav- 1,13.30 uur Worstelen. 1, 22.00 en 22.50 uur Boksen, y Channel, 14.40 uur IJshoc- y Channel, 1540 uur: Motor- y Channel, 21.00 uur Worste per Channel, 15.30 uur: prt. per Channel, 18.30 uur: Ten- DRGEN Iderland 1, 00.10 uur: Atletiek: k Indianapolis. iderland 2, 14.30 uur: Biljarten ■■^jjsspeedway land 2, 19.00 uur Studio Nederlands 1, 20.15 uur Nederlands 2, 15.00 uur: "Igië Frans, 18.30 uur Sport. 5, 17.00 uur Sport, litsland 1, 18.10 uur: Sport- itsland 1, 19.50 uur Sport- Ihau-Telegramm. litsland 1, 22.20 uur: Atletiek tennis. litsland 2, 17.07 uur Die (ort-Reportage. litsland 3, 19.00 uur: Sport im jsten. IC 1, 16.00 uur Voetbal. IC 1, 20.45 uur: World indoor mes. IC 2, 15.00 uur Rugby. IC 2, 19.00 uur Ski sunday. IC 2, 21.40 en 00.50 uur Darts. IC 2, 23.00 uur Snooker. If, 10.30 uur. Boksen. Ér Channel, 14.35 uur Amert- fi football. per Channel, 15.30 uur ort. per Channel, 21.55 uur Ten- FC DEN HAAG KAN NOG MAXIMAAL 12.000 VOETBALLIEFHEBBERS ONTVANGEN (Vervolg van de voorpagina) DEN HAAG De voet balliefhebbers, die op zon dag 15 maart de eredivi sie-wedstrijd FC Den Haag-FC Utrecht willen bezoeken, zullen een toe gangsbewijs in de voor verkoop moeten aanschaf fen. Tevens geldt er bij aankoop een legitimatie plicht en zijn per persoon niet meer dan twee en tree-kaartjes verkrijgbaar. Op deze wijze trachten de ge meente Den Haag, de politie en het bestuur van de voetbal club de aanhangers van de te genpartij uit het Zuiderpark te weren. Al zal de werkgroep zich realiseren dat er wel de gelijk mazen in het net zitten en de maatregelen niet voor iedereen prettig zijn. Want de genen, die in het verleden nog wel eens op de dag van de wedstrijd besloten naar FC Den Haag te gaan, zullen voortaan thuis moeten blijven. Het Zuiderpark, waar afgelo pen zondag voor 25.000 gulden schade werd aangericht, zal voor de bezoeker tevens een andere aanblik krijgen. Want zoals de KNVB eerder deze week al eiste, zullen de staan- tribunes aan de Noord-zijde gesloten blijven. De werk groep gaat er vanuit dat de fans van die Noord-zijde zul len kiezen voor een plaats op West (de kant van het Velu- weplein), waar tot een maxi mum van 1700 kaarten voor zullen worden verkocht. De De Oost-tri bune in het Zuiderpark. DEN HAAG De zes fracties van de gemeente Den Haag zullen maandagavond in de raadszaal hun standpunten uit een zetten aangaande alle ont wikkelingen rond FC Den Haag-Ajax. Van de zijde van de VVD sprak fractievoorzit ter Hubert van „een laatste kans voor FC Den Haag en zijn supporters". Hubert: „Met deze maatregelen is de politiek tot het uiterste gegaan. Hierna is er niets meer. Wedstrijden zonder publiek zijn in het be taalde voetbal zinloos". Na mens het CDA zei vice-fractie- voorzitter Houben dat zijn par tij een vrij rustige beschou wing zal geven. „De grenzen zijn in die zin bereikt, dat het moeilijk wordt weer andere maatregelen te bedenken die het voetbal weer verantwoord maken". supporters van FC Den Haag, die een seizoenkaart hebben voor dat vak, worden in de ge legenheid gesteld naar Oost te verhuizen. Door deze maatre gelen zal FC Den Haag, dat zondag nog 20.000 bezoekers naar het Zuiderpark zag stro men, bij een vol huis nog slechts 12.000 toeschouwers kunnen ontvangen. Aan de Oost-zijde zullen, in dien de maatregelen hun uit werking niet missen, dus niet langer aanhangers van de te genpartij staan. In het streven de Utrechtse supporters te we ren, zal de KNVB en de Ne derlandse Spoorwegen worden verzocht geen combi-kaarten - waarmee voetbalfans een trein- en toegangskaartje tegen gereduceerd tarief kunnen verkrijgen - te verkopen. In dien de NS - die zich deze week keerden tegen het af schaffen van die regeling - niet akkoord gaan, zal FC Den Haag de Utrechtse fans bij de poort weigeren. Lange termijn Voor wat betreft de lange ter mijn zal men zo spoedig moge lijk tot een pasjesregeling trachten te komen. Over de technische zaken kon men geen mededelingen doen, maar in de praktijk zal het er op neerkomen dat FC Den Haag zich zal conformeren aan de pasjesregeling, die straks door de KNVB zal worden in gevoerd. FC Den Haag, dat nog zeven thuiswedstrijden moet afwerken, streeft er zelf naar zo spoedig mogelijk tot een pasjes-regeling te komen. Tevens zal de horeca-exploi- tanten worden gevraagd geen glazen flessen en gasflessen in het stadion te gebruiken. Waarmee overigens verras send bleek dat de Haagse club het standpunt ten aanzien van de pasjesregeling had herzien. Voorzitter Dé Stoop liet zich daar deze week nog laatdun kend over uit en de indruk lijkt gerechtvaardigd dat hij door het gemeentebestuur van Den Haag onder druk is gezet. Tevens zal er in het stadion een aantal bouwtechnische maatregelen worden getroffen, die de veiligheid moeten ver hogen. Op de langere termijn is het tevens de bedoeling om de Noord-zijde volledig met zitplaatsen te vullen. Medede lingen over de financiële kon- sekwenties (er zal een beroep worden gedaan op het rijk) konden nog niet worden ge daan. De gemeente, die over leg wil gaan voeren met het jongerenwerk, zal met FC Den Haag om de tafel gaan zitten en de mogelijkheid dat vol gend seizoen de huur van het stadion en tevens de toegan- sprijzen omhoog zullen gaan, mag zeker niet uitgesloten worden geacht. DENNIS MULKENS INDIANAPOLIS Nelli Fiere-Cooman en Els Va der plaatsten zich van nacht bij de eerste indoor- wereldkampioenschappen atletiek in het Ameri kaanse Indianapolis voor de finale van de 60 meter. Cooman won ondanks een ma tige start de eerste halve eind strijd in 7,11 seconden nadat ze eerder in de series 7,06 had la ten afdrukken. Els Vader, die in de series een zeer matige start had, kwam in de tweede halve finale veel beter van de startblokken. Zij moest echter de Bulgaarse Anelia Nuneva en de Canadese Angella Issa- jenka laten voorgaan. Uit de halve finales plaatsten zich de nummers één en twee, de an dere vier deelneemsters wer den de loopsters met de beste „verliezende" tijden. De tijd (7,28) van Vader was de derde van de verliezers. Zij was daarmee eenhonderdste secon de sneller dan in de series. Met haar tijd van 7,11 secon den, was Cooman eenhonderd ste langzamer dan Nuneva, die de tweede halve finale in 7,10 seconden op haar naam bracht. In de halve finales sneuvelde Martha Derby, die na haar huwelijk met de Zwit serse speerwerper Freddy Grossenbacher nu voor een nieuw vaderland uitkomt. De tijd van de voormalige Haagse, die in de eerste halve finale lALWIJK Rini van .ht heeft, net als zo- I topsporters, zijn ei- irdigheden. Als ie- ïen, inclusief hij zelf, kt een redelijke kans laken in een toernooi, dat meestal volkomen verkeerd uit. Als die ver wachtingen helemaal niet hoog zijn gespannen, speelt de Waalwijker uit stekend. Het Europees kampioenschap driebanden in zijn woonplaats is daar weer eens het bewijs van. Net als Jan Arnouts leef de hij lang in onzekerheid over deelneming. Moest Ar nouts tot anderhalve week voor Waalwijk wachten, Van Bracht's aanwezigheid werd pas op de avond voor het toer nooi zeker. De afwezigheid van Dieter Müller, de toestem ming van de Europese federa tie gevoegd bij de urenlange gesprekken, smeekbedes bijna, van de organisatie, maakten deelneming van Van Bracht ten langen leste mogelijk. Om nu te zeggen dat de Waal wijker van enthousiasme stond te springen, zou overdreven zijn. In een eerder stadium had hij laten weten van het evenement af te zien. Maar zo hoog speelde de oud-wereld- kampioen het spelletje niet. Hoewel tot op het laatste mo-' ment gehinderd door een ont steking aan zijn oog, van de zenuwen, kwam hij toch in ac tie. Zijn eerste twee concurrenten hebben dat geweten. Nadat eerst de Westduitser Bettzie- che ondervond wat Van Bracht voor drieband-kwali teiten in huis heeft, ging ook de tweede zwakke broeder in poule C, de Portugees Ribeiro, hard onderuit. Met het beste gemiddelde van de twintig driebanders vijzelde hij in ie der geval zijn zelfvertrouwen, gedeukt door de nederlagen tijdens de Grand-Prix-toer- nooien, weer wat op. zevende werd, was 7,34 secon den. De finale van de 60 meter dames wordt vandaag gelopen Europees kampioen Han Kul ker kwalificeerde zich voor de finale van de 1500 meter. Els Vader haalde ook de finale van de 200 meter en Arjen Visserman ging met een nieuw Nederlands record van 46,73 seconden over naar de halve finales van de 400 meter he-1 ren. Kulker beet in de matig bezet te Hoosier-dome (dat aan 40.000 belangstellenden plaats kan bieden) het spits af. De Europese kampioen op de 1500 meter had aan een vierde plaats (3.41,36) in de eerste halve finale als snelste verlie zer (de eerste drie kwalificeer den zich direct) voldoende voor een plek in de finale. Kulker, die klaagde over de hoge temperatuur in de hal en een droge keel. moest echter tot na de tweede halve finale wachten, voor hij zeker was. Toen de tijd (3.42,66) van de Australische winnaar Mike Hillardt op het scorebord ver scheen, sprong de Leidenaar opgelucht op. „Ik kneep hem toch wel even. Toen ik voor de laatste 75 meter nog eens wil de aanzetten, ging het niet. Ik schrok wel even toen ik die derde plaats niet kon pakken, maar gelukkig ben ik er door". Arjen Visserman, die in Lie- vin met een nieuw nationaal record van 46,80 seconden, de snelste 400-meterloper was maar in de eindstrijd als vier de eindigde, bereikte opval lend gemakkelijk de halve fi nales. De lange Fries, ook een pupil van Coomans trainer Henk Kraaijenhof, werd in zijn serie tweede in 46,73 se conden, waarmee hij voor de derde keer dit jaar zijn Neder landse record aanscherpte. Al leen de Cubaan Roberdo Pren- des, de winnaar van Visser mans serie, was met 46,57 se conden sneller dan de Neder lander. De Russische atlete Olga Krisj- top vestigde gisteren het eerste wereldrecord in Indianapolis. Op de 3000 meter snelwande len finishte ze in 12.05.49. Dat was 26 seconden sneller dan de Italiaanse Giuliana Salce in februari 1985 in Florence: 12.31.57. 'mkoping in 'aleisië ong-Hung-Nung, de aan- erder van het nationale 'tal van Maleisië, is levens- ng geschorst. De Maleisi- be voetbalbond besloot m voorgoed van de velden weren omdat hij zich had len omkopen. Wong-Hung- ing had vóór een interland 'en Saoedie-Arabië voor :e ploeggenoot tweed ui - nd dollar in ontvangst ge- men. Het geld zou afkom- zijn uit dubieuze arabi- bronnen. De nationale Z oèg van Maleisië, die wordt W traind door de voormalige jechoslaakse bondscoach Te/ Venglos, verloor met lapoli-Juve nu uitverkocht enk topper in de Italiaanse mpetitie tussen Napoli en iventus is nu al uitver- cht. Dit, hoewel het duel het San Paolo-stadion in V ipels pas voor 29 maart op 5 t programma staat. De wto'/n tachtigduizend toe- houwers zullen goed zijn en recette van bijna e miljoen. kispring- kampioen ordt voetbaltrainer <fürn Wirkola wordt trainer i -de Noorse club FC mdheim. Deze club wil op lange termijn eens een einde maken aan de plaatselijke hegemonie van Rosenheim, dat vorig jaar zelfs nog Noors kampioen was. Wirkola wordt gezien als de man die het voornemen op het tech nische vlak kan uitvoeren. Overigens geniet Wirkola to taal geen internationale be kendheid als voetballer of trainer, maar. wel als wereld kampioen skispringen 1966. Wirkola was in de zestiger ook een verdienstelijk voet baller in de hoogste afdeling van het Noorse voetbal. Nieuwe sponsor Hamburger SV Na tien jaar zal op de shirts van de spelers van Hambur ger SV een nieuwe sponsor- naam prijken. BP, elk sei zoen goed voor 1,5 miljoen mark, heeft het contract met de Bundesligaclub opgezegd. Overigens behoeft HSV zich weinig zorgen te maken over een eventuele nieuwe spon sor. Deze schijnen namelijk in de rij te staan. Het meest waarschijnlijke is, dat de naam van de Japanse compu terfirma Wang in het nieuwe seizoen de truien van HSV zal sieren. Pacemaker Kenny Sansom De Engelse international Kenny Sansom heeft van ziin arts te horen gekregen dat hij wellicht vóór zijn vijftigste Hansi Müller: „Invloed mana ger groter". jaar een pacemaker moet gaan dragen. De 28-jarige verdediger van Arsenal tobt regelmatig met een te lage hartslag. Zijn voetballoop baan behoeft overigens niet in gevaar te komen, omdat zijn arts hem verzekerde dat in Amerika zelfs ijshockeyers zonder belemmeringen en problemen op het hoogste ni veau hun sport konden blij ven bedrijven nadat bij hen een pacemaker was inge plant. Pisanti ongewenst David Pisanti zoekt vergeefs naar een club waar hij te recht kan. De Israëliër keer de aan het begin van het sei zoen FC Köln de rug toe om dat hij daar vrijwel uitslui tend op de reservebank zat. Hij hoopte de draad weer op de nemen bij zijn oude club Hapoel Tel Aviv, maar viel daar spoedig uit de boot we gens onbehoorlijk gedrag. Met zijn manager Spiegler, een Israëlische oud-interna tional, trok hij vervolgens naar Schotland voor proef- trainingen bij Glasgow Ran gers. Daar werd hij niet goed genoeg bevonden. Terug in Israël trachtte hij opnieuw tevergeefs bij Hapoel Tel Aviv aan de slag te komen. Inmiddels is hij ook zijn plaats in de selectie van het nationale elftal van Israël kwijt. Dit verdriet hem nog het meest, omdat Israël op 25 maart tegen West-Duitsland speelt. Pisanti koesterde im mers de hoop via een goed optreden zich in de kijker te spelen van een Westduitse club. Hansi Müller wil manager worden Hansi Müller wil manager worden van een club in de hoogste afdeling van het Westduitse voetbal. De West duitse international liet zich in die zin uit, omdat de bete kenis van een dergelijke functionaris bijzonder inte ressant vindt. „De invloed op het veld is van een manager groter dan van een speler. Vijftig procent van een zege is afkomstig van de groene tafel", verklaarde hij on langs. Müller heeft voorlopig nog een contract als voetbal ler bij FC Tirol. En mocht zijn wens om manager te worden in de Westduitse Bundesliga niet direct na zijn actieve loopbaan als voetbal ler in vervulling kunnen gaan dan kan hij altijd nog terecht bij de sponsor van zijn club als vertegenwoordi ger of pr-manager. '<m,JÉ. Kenny Sansom: te lage hart slag. Miljoenensch uld bij Schalke '04 Günter Siebert heeft het ge weten dat hij voor de derde keer voorzitter is geworden van Schalke'04. Direct nadat hij was gekozen ontdekte hij de schuldenberg van de Bun- desliga-club. Gaandeweg kwam daar steeds een mil joen tje bij alsof het niets was. Momenteel wordt de schul denpositie van de eens zo roemrijke club geschat op ruim zes miljoen. Er wordt van uit gegaan, dat dit nog maar de weergave is van een tussenstand. Siebert en met de door hem als manager aangestelde oud-speler Rolf Rüssmann gaan praten met de spelers over korting op het salaris. Inmiddels is Sie bert al weer zo door de op hem afstormende stress in de tang genomen dat hij weer is gaan roken: twaalf sigaretten per wedstrijd. sportuitslagen ATLETIEK WK indoor in Indianapolis 60 meter, 1e serie: 1. Bailey (Can) 7,21. 2e serie: 1. Hoyte (Gbr) 7,31 3e serie: 1. Fiere-Cooman (Ned) 7,06; 2. Issajenko (Can) 7.10; 3. Ottey (Jam) 7.27; 4. Finn 7,30. 4e serie: 1. Nuneva (Bul) 7,16; 2. Vader (Ned) 7,29; 3. Grossenbacher-Derby (Zwi) 7,56; 4. Soraima (Ant) 7,89. 200 meter, 1e serie: 1. Drechsler (Odl) 23,21. 2e serie: 1. Vader (Ned) 23,87, 2. Uba (Nlg) 24,71. 3e serie: 1. Ottey (Jam) 23,63. 4e serie: 1. Cazler (Fra) 23,80. 400 meter, 1e serie: 1. Müller (Odl) 54,40. 2e serie: 1. Stamenova (Bul) 53,47. 3e serie: 1. Gogacs (Hon) 53,80. 4e serie: 1. Busch (Odl) 53.50 3000 meter snelwandelen: 1. Krisjtop (Sov) 12.05.49 (WR), 2. Salce (Ita) 12.36.76, 3. Peel (Can) 12.38.97, 4. Vavracova (Tsj) 12.47.89, 5. Cano (Spa) 13.02.41, 6. Jansson (Zwe) 13.04.29. 60 meter, 1e serie: 1. Johnson (Can) 6,60. 2e serie: 1. McRae (Vst) 6,66. 3e serie: 1. Witherspoon (Vst) 6,66, 6. Thode (Ant) 7,00. 4e serie: 1. Haas (Wdl) 6,66. 5e serie: 1. Desruelles (Bel) 6,65. 6e serie: 1. Pavoni (Ita) 6,64. 200 meter, 1e serie: 1. Marie-Rose (Fra) 21,15. 2e serie: 1. Krylov (Sov) 21,65. 3e serie: 1. Butler (Vst) 21,27. 4e serie: 1. Wright (Jam) 21,61. 5e serie: 1. Quénèhervó (Fra) 21,05. 6e serie: 1. Baptlste (Vst) 21,36. 400 meter, 1e serie: 1. McKay (Vst) 47,33. 2e serie: 1. Franks (Vst) 47,54. 3e serie: 1. Hernandez (Cub) 46,57; 2. Visserman (Ned) 46,73 (NR). 3. Anz- rah (Ken). Ingraham (Bah) 46,96. 4e serie: 1. Henrlch (Wdl) 47,35. 1500 meter, 1e serie: 1. Abascal (Spa) 3.40,92; 2. O'Sullivan (Ier) 3.40,96; 3. Cherulyot (Ken) 3,40,97; 4. Kulker (Ned) 3.41.36. 2e serie: 1. Hil lardt (Aus) 3.42,66. Hoogspringen, geplaatst voor finale: Matei (Roe), Avdejenko (Sov), Tran- hardt (Wdl), SJöberg (Zwe), Ottey (Can), Howard (Vst). Sotomayor (Cub), Paklin (Sov). Zvara (Tsj), Dal- hauser (Zwi), Lott (Vst), Jianhua (Chl), Grant (Gbr). BILJARTEN EK driebanden In Waalwijk Poule A, 3e ronde: T. Blomdahl (Zwe>-Grethen (Lux) 50-43/53; Oddo (lta)-Arnouts (Ned) 50-36/54. 4e ron- Donderdag 19 maart verschijnt deze krant met de bijlage TENNIS'87. Informatie over de adverteermogelijk- heden in deze special wordt u graag verstrekt door Rob Kleijnen, bereik baar onder nummer 071-122224. £eidóe(Sou/ia/nt de: Arnouts-Blomdahl 50-40/35; The- rlaga-Grethen 50-24/48. Stand: 1. Ar nouts 4/6/7/1,062; 2. Blomdahl 3/4/ 10/1,120; 3. Oddo 3/4/7/0,887; 4. Theriaga 3/2/6/0,874; 5. Grethen 3/ 0/9/0,768. Poule B, 3e ronde: Ceulemans (Bel)- Kühl (Wdl) 50-45/34; Nadal (Spa)-Vir- tanen (Fin) 50-43/58. 4e ronde: Ceu- lemans-Nadal 50-43/35; Stenzel-Kühl 50-49/59. Stand: 1. Ceulemans 3/6 8/1,282; 2. Stenzei 3/6/6/0,937; 3. Nadal 4/4/5/0,811; 4 Kühl 3/0/5/ 0,837; 5. Virlanen 3/0/5/0,648. Poule C, 3e ronde: Van Bracht (Ned)- Ribeiro (Por) 50-26/37; Steylaerts (BelFBettzieche (Wdl) 50-44/63; Van Bracht-Steylaerts 50-46/51; Thöger- sen-Ribeiro 50-41/43. Stand: 1. Van Bracht 3/6/9/1,209; 2. Steylaerts 4/6/ 7/0,956; 3. Thögersen 3/4/12/1,201; 4. Bettzleche 3/0/6/0,862; 5. Ribeiro 3/0/6/0,786. Poule D, 3e ronde: Dielis (Bel)-L. Blomdahl (Zwe) 50-47/48; Blanc (Zwi)-Lasserre (Fra) 50-41/64; Dlells- Lasserre 50-22/34; Van der Smlssen- Blomdahl 50-45/53. Stand: 1. Van der Smissen 3/6/8/1.0^4; 2. Dielis 3/6/7/ 1,027; 3. Blomdahl 3/2/7/0,953; 4. Blanc 3/2/6/0.716; 5. Lasserre 4/0/6/ 0.705. PAARDESPORT Concours hippique Dortmund Grote Prijs van de Bondsrepubliek: 1. Godignon (Fra) La Belletlere 4 strafpunten-38,01 seconden, 2. Gra- vemeier (Wdl) Wembley 4-41,42, 3. Havemelster (Wdl) The Freak 4-42,76, 4. Macken (Ier) Piquet 4-46,22, 5. Ed gar (Gbr) Rapier 4-122.72, 6. Schoc- kemöhle (Wdl) Deister 4-123,55, 7 Frühmann (Oos) Grandeur 4-124,21, 8. Sloothaak (Wdl) Farmer 4-124,88. 9. Simon (Oos) Waldera 4-126,10, 10. Wauters (Bel) Grando 4-127,91 Grote Dressuurprijs: 1. Otto-Crepin (Fra) Corlandus 1780 punten; 2 G Theodorescu (Wdl) Sonny Boy 1689; 3. Hinnemann (Wdl) Ideaal, Klimke (Wdl) 1684. TENNIS Toernooi Key Biscayne (Vst) Herendubbelspel, halve finales: An- nacone/Van Rensburg (Vst/Zaf)-Go- mez/Zivojinovic (Ecu/Joe) 6-3. 6-4, 6- WIELRENNEN Profronde Blankenberge (Bel): 1. Versluys (Bel) 160 kilometer In 4.11.00, 2. Nevels (Ned), 3. Kleinsman (Ned) op 50 meter, 4. Pieters (Ned) op 0.20, 5. D. de Mol (Bel). 7. Kelly (Ier), 21. Lammertink (Ned). Las Palmas De Spaanse eerste-divisieclub Las Palmas heeft gisteren zijn Hongaarse oefenmeester Fe- renc Kovacs ontslagen. Las Palmas wordt met degradatie bedreigd. De 53-jarige Kovacs was in het verleden de verant woordelijke man bij Videoton en de Hongaarse nationale ploeg.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11