l Binnen 4 jaar niet sneller dan 30 km in Zoeterwoude s Houten speelob ject moet verdwijnen £eidóe@ou/uMtt Lichtmast op politie-auto ACTIEPLAN VOOR VERBETEREN VERKEERSVEILIGHEID Addertje onder kunstgras? Open huis in Stek ontmoetingsplaats Nieuw energiebedrijf voor Z-Holland Noord Verboden oeverlanden 6 even open voor publiek f Beperkt mest uitrijden in gemeente Alkemadli LEIDEN OMGEVING VRIJDAG 6 MAART 1987 PAGINA; Erwtensoep met kaascroütons - appelkwark Nodig voor twee personen: 250 g groene erwten, 8 dl water, zout, laurierblad, 250 g aardappelen, 1 kleine winterwortel, 1 dikke prei, 1 groentebouillontablet, 50 g taugé, selderij, peterselie, ketjap, peper, 4 sneetjes brood, 20 g mar garine, 4 volle lepels ge raspte kaas; 1 lepel rozijnen, 1 grote ap pel, 1,5 dl sinaasappelsap, 225 g kwark, bruine bas terdsuiker. Was vanavond de erwten een keer en zet ze met het water en weinig zout weg. Kook de peulvruchten mor gen in het weekwater met een laurierblad gaar in an derhalf uur. Doe er vervol gens de wat kleiner gesne den aardappelen en blokjes wortel bij en als die tien mi nuten meegekookt hebben de kleingesneden prei en het bouillontablet. Laat de soep nog tien minuten koken. Was intussen de taugé en haal de groene dopjes eruit. Was de verse kruiden, schud ze droog en knip ze fijn. Stamp de gare aardappelen in de soep fijn en warm ver volgens de taugé en kruiden mee door. Maak de soep op smaak af met zout, ketjap en peper. Besmeer de sneetjes brood met margarine, snijd ze een keer schuin door en leg ze tegen elkaar in een grillbak of op een bakplaat. Strooi de kaas over het brood en laat die onder een hele grill of in een hete oven lichtbruin bakken. Was de rozijnen, kook ze tien minuten in weinig water en laat ze op een zeef uitlekken. Meng de nog warme rozijnen met de geschilde en grofge- raspte appel en vervolgens met het sinaasappelsap. Laat de massa koud Worden en roer er dan de kwark door. Doe het toetje in schaaltjes en garneer die met weinig bruine basterdsuiker. Geef die suiker er ook nog bij. JEANNE BURGERLIJKE STAND REIDEN Geboren: Jennifer Jean ne Maria d.v. A. G. P. van der Slot ën M. A. A. Hogervorst, Marco z.v. N. Schaap en J. Varkevisser, Jan Chris- tiaan z.v. C. J. Minnee en A. de Ko ning, Franciscus Hendrik Cornelis Maria z.v. F. P. G. M. van Veen en C. S. Brandt, Aouatif d.v. A. AttaJ en D. Bounoua, Annemieke Anna Elisabeth d.v. P. J. Zandvliet en Y. Kasteelen, Cornelis Leendert z.v. F. Jacobs en J. van der Plas, Roy z.v. J. J. Wolter- man en M. L. Freeke, Jindra Myrthe d.v. L. H. M. Bakker en M. J. M. C. Brugman, Sanne Leda d.v. H. A. R. Verhoeve en M. Knöptels, Dick z.v. G. van der Bent en W. A. Remmel- zwaal, Bart-Jan z.v. J. Luijk en E. van der Kwaak. Jeffrey Jacob Pieter z.v. B. de Mooij en E. O. Nendissa. Overleden: A. van Weerdhuizen, geb. 25-3-1908 vrl- echtg. van J. de Graaff, D. Leugering, geb. 19-8-1926, man, M. J. Hovestad, geb. 29-4-1904 vrl. geh. gew. met J. P. Flaman, G. Schouten, geb. 3-12-1912 man. P- de Jonge, geb. 16-8-1915 man, C. M. Ca rol, geb. 8-10-1907 vrl. echtg. van B. van Veldhuizen, M. M- van Leeuwen, geb. 11-1-1929 vrl. echt. van W. Schellingerhout, W. van Egmond, geb. 26-4-1895 man, M. W. Saarloos, geb. 8-11-1918 vrl. geh. gew. met M. de Graaf. Gehuwd: C. Ouwehand en A. Kik kert, W. Soederhu^en en H. G. M. C. Jacobs, F. W. van der Blij en G. M. Eshuis, M. J. van Soest en J. W. L. van der Reijden, J. A. van der Heij den en C. Goudkuil. Ondertrouwd: J C. Koppe en M. Siera, R. M. A. Zeilstra en H. Kar man, M. J. A. Melis en B. K. Jasper, J. J. M. Vogelzang en J. J. W. van der Meij. Alkemade neemt proef met minicontainers ALKEMADE De gemeente Alkemade gaat bij wijze van proef in een door haar gekozen woonwijk voor een half jaar minicontainers plaatsen. De bewoners van de proefwijk, waarschijnlijk de woensdag-ophaalwijk, ontvangen vóór de uitreiking van de minicontainer een informatiebrief met en quêteformulier die aan het einde van de proeftijd moet wor den ingevuld. De wijk in Roelofarendsveen waar op woens dag het huisvuil wordt opgehaald telt negenhonderd huis adressen en heeft zowel centrale aanbiedplaatsen als plaatsen waar het afval op het trottoir kan worden geplaatst. De leve rancier van de nieuwe huisvuilauto is bereid de negenhon derd benodigde minicontainers kosteloos en vrijblijvend ter beschikking te stellen. Voor de duur van de proef stelt de leverancier tevens een minicontainerbelading op de nieuwe vuilnisauto beschikbaar. Volgens een voorstel van het college worden de minicontainers aan de bewoners van de betrok ken woonwijk beschikbaar gesteld in de week van 18 tot en met 22 mei. De eerste ophaaldag van minicontainers zal zijn op 3 juni. De proef eindigt op 25 november. Verkeerssluis 70 meter langer maatregelen ligheid sterk te verbeteren. In dat kader sprak de commissie openbare werken gisteravond over twee maatregelen. Essentieel punt is het verlengen van de verkeerssluis in de Oranjelaan, die geldt als overgang tunen woonbe bouwing en industrieterrein. Hoewel het verbo den is om vanaf het industrieterrein via de sluis richting Hoge Rijndijk te rijden, gebeurt dat toch veelvuldig. Door de sluis nu te verlengen met zo'n 70 meter tot de Energieweg wordt het onmogelijk de verboden richting in te rijden. Een andere maatregel is het instellen van een parkeerverbod op de Laan van Meerdervoort voor het gedeelte tussen Oranjelaan en Julianapark. Met het nemen van deze maatregelen is een bedrag gemoeid van ruim 19.000 gulden. Dief vlucht uit tuin LEIDSCHENDAM De po- litie van Leidschendam heeft vanmorgen uit een schuur aan de Oostvlietweg gestolen goederen weer terug gevon den. De politie werd door een andere bewoner van de Oostvlietweg gewaarschuwd, omdat er een vreemde jonge man door zijn tuin scharrel de. Deze bewoner zag de jon gen vanmorgen omstreeks zes uur. Toen de bewoner de man aansprak, sloeg de scharrelaar op de vlucht De bewoner belae de politie en die ontdekte de gestolen fiets en zaag uit het schuurtje van enkele huizen verderop. LEIDERDORP Een politie auto van de Leiderdorpae rijkspolitie is gistermiddag ge troffen door een omvallende lichtmast De auto reed op de provinciale weg 6. Ter hoogte van het viaduct van de rijks weg A4 raakte op dat moment de bestuurder van een graaf machine een lichtmast met zijn graafbak, waardoor deze omvieL Door krachtig rem men konden de agenten de paal gedeeltelijk ontwijken. De auto liep enige schade aan de zijkant op. De inzittenden ble ven ongedeerd. Er is geen pro- ces-verbaal opgemaakt WEINIG ANIMO VOOR WERK BIJ TUINDERS LEIDEN Vaak onaantrekkelijke wei den, relatief lage arbekbomstandight laag gemiddeld loonniveau en een soms nig professionele rechtspositie. Dat zijn gens Gedeputeerde Staten de redenen w» om tuinders in zowel het Westland als del 1 lenstreek moeite hebben om ongeschoold f J soneel te vinden. Het college antwoordt dl vragen van de statenleden P.A. Kn# (CDA), C.A.L. van der Zalm (PvdA) en f van Velzen (WD). Zij stellen dat tuinden deze gebieden moeite hebben om personetj vinden, terwijl er in de directe omgeving de tuinbouwgebieden juist grote aants werklozen zijn. GS meloen verder, dat op tiatief van net Gewestelijk Arbeidsbuii Delft inmiddels een oriënterend vooronfl zoek is begonnen naar de oorzaken hiep en de eventueel te nemen maatregelen. ZOETERWOUDE Bin nen 4 jaar moeten de ker nen dorp, Rijndijk, Zuid- buurt en (indien mogelijk) de Weipoort worden inge richt als 30 km/u-gebie- den. Dit staat te lezen in een beleids- en actieplan dat de Zoeterwoudse com missie openbare werken gisteravond behandelde. In de beleidsnota waarin voor de periode tot 1990 allerlei doelstellingen zijn opgenomen, is verder aan dacht voor verbetering van verkeersonveilige si tuaties. Hoe de uitvoering van dit plan moet worden gefinancierd is vooralsnog niet bekend. De commis sieleden waren hier wel benieuwd naar. Reeds bij de behandeling van de nieuwe inrichting van de kernen stelde de commissie zich verdeeld op. CDA-woord voerder C. Roessen vroeg zich af of dat allemaal wel nodig is. De christen-democraten plei ten voor een veilige schoolrou- te en daarmee is voor hen de kous af. VVD-woordvoerder P. Mulder liet zich in min of meer dezelfde bewoordingen uit en sprak zijn twijfels uit over al te rigoureuze maatre gelen. De heer T. Ringersma (Progressief Zoeterwoude) is juist voorstander van 30 km/ u-zones. „Het verkeer kan dan minder vlot doorstromen waardoor men een andere rou te zoekt en dat willen wij juist". Burgemeester Houdijk wees er op dat het beveiligen van schoolroutes het best kan ge schieden door de snelheid van het gemotoriseerde verkeer te verminderen. „Hoe men ook denkt over de maatregelen ter hoogte van de Schoutenbrug (Hoek Watertje/Doipsstraat), ze werken wel perfect Na drukkelijk is aangetoond dat de snelheid ter plekke is afge nomen van 60 tot 45 km" al dus Houdijk, die daar best te vreden mee is en nog eens aangaf hoe kinderen in hun jeugdige enthousiasme aan het verkeer deelnemen. „Kinde ren in het verkeer is net een hand vol vlooien" zo merkte de burgemeester op. Voltooi ing van de reconstructie van de aansluiting Europaweg/op rit rijksweg A4 heeft tot ge volg dat het verkeer op de ZOETERWOUDE Zit er voor de Zoeterwoudse voet balvereniging Meerburg straks een financieel addertje onder het (kunst)gras? De commissie openbare werken begaf zich gisteravond namelijk nogal op het financiële vlak. „Een extra verhoging van de huursom vind ik een prima zaak. Feitelijk moet de huur zó worden bepaald dat Meerburg gestimuleerd wordt zoveel mogelijk on der te verhuren. Iedere mogelijkheid om uit dit riante onderkomen voor de club financiële middelen te halen moeten wij aangrijpen" zo bracht de heer T. Ringersma namens Prograssief Zoeterwoude naar voren. Dat het kunstgrasveld er komt, is vrijwel zeker, want een meer derheid van de raad is voorstander. Burgemeester Detmersweg vlotter wordt verwerkt Daar door is er minder sluipverkeer in het dorp maar, zo stelde postcommandant van de rijks politie de heer A. Rozenboom, „Verkeer vanuit Benthuizen dat via de Nieuwe weg rijdt gaat toch vrijwel altijd via de Dorpsstraat en Noordbuurtse- weg richting Europaweg". In het actieplan is voorts opge nomen dat onveilige situaties moeten worden aangepakt Daarbij hebben de Dorpsstraat Oranjelaan (inklusief aanslui ting op de Hoge Rijndijk) en Ambachtsherenweg de hoogste prioriteit Actie gaat ook ondernomen worden om het aantal onge vallen met ernstige afloop te rug te dringen. Onder meer met verwisselbare poster-bor den (bijvoorbeeld het bord „Hoe hard rijdt u nu" blijkt te werken). Met een kopje koffie opent wethouder Van der Leoq het open huls. HAZERSWOUDE Wethou der mevr. G. v.d. Lecq heeft gisteren het eerste Open Huis in het Stek geopend. Het is de bedoeling dat iedereen zo maar binnen kan lopen om even goedkoop koffie te drinken of om wat te praten. De wethouder sprak in haar openingswoord de hoop uit, dat de voorziening in een be hoefte zal voorzien. Ze dacht van wel, want tot nu toe moe ten veel mensen boodschappen gaan doen om andere mensen te ontmoeten. De gemeente had enkele maanden geleden een oproep gedaan, aan de inwoners van Hazerswoude, om suggesties te doen over toekomstige aktivi- teiten in Hazerswoude. In ja nuari was er vervolgens een vergadering om de binnenge komen ideeën te bespreken. Uit deze bijeenkomst is de werkgroep Open Huis voortge komen. Dit is de eerste activi teit van de groep. Het Stek bleek graag bereid tot mede werking. Mevrouw Bouwsema, de coör dinatrice, was blij met deze voorlopige oplossing. Jammer vond ze wel dat het slechts om één dag per week gaat. Het streven blijft dan ook naar een onderkomen waar het iedere dag open huis kan zijn. Het idee is om dat dan te combine ren met het nu al bestaande winkeltje in tweedehands spullen. Nu is dat gevestigd in een pandje achter de Vogelstal aan de Dorpsstraat. Deze plaats is echter niet geschikt gezien de slechte isolatie en de gebrekkige verwarming. Voorlopig is dus iedereen wel kom op elke donderdag van 09.00 tot 11.30 en 13.30 tot 16.30 uur in gebouw Stek, Dorpsstraat 254, Hazerswoude- dorp. Kinderen hoeven niet thuis te blijven, want er is vol op speelgoed aanwezig. ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeenteraad van Alphen zal zeer bin nenkort een principebe sluit nemen over de op richting van een nieuw Energie- en Waterbedrijf Zuid-Holland Noord. Sa men met een tiental ande re energiebedrijven in de provincie, waaronder het Energiebedrijf Rijnstreek en de Bollenstreek, zal een groot bedrijf worden opgericht dat minstens 190.000 aansluitingen zal omvatten. Het nieuwe be drijf zal dan zorgen voor de distributie van gas en electriciteit en voor de produktie en distributie van water. Al jaren wordt er gepraat over een reorganisatie van de lan delijke nutsbedrijven. Deze be drijven moesten beter gestruc tureerd worden en de distribu tie moest niet meer versnip perd worden over een groot aantal kleine bedrijfjes. Onder druk van de politiek kwam er in 1981 de Commissie Concen tratie Nutsbedrijven die zich, na gesprekken met bedrijven in het helfe land, uitsprak voor het vormen van mammoetbe- drijven met minstens 100.000 aansluitingen. Volgens de Tweede Kamer kon dat wel wat minder en men stelde dat een gas-bedrijf minstens 50.000 aansluitingen moest hebben om alleen te blijven staan en electriciteitsbedrijven moesten minimaal 75.000 aansluitingen hebben. Waren die bedrijven samengevoegd dan waren 30.000 aansluitingen al genoeg. De grote leveranciers van gas en electra Vegin en Veen en de Vestin voor de stadsver warmingen waren het met de concentratie eens. Grote bedri- ven met meer aansluitingen zouden efficiënter en daardoor goedkoper werken kunnen be vorderen. Intussen werd be kend dat de minister bezig is met een nieuwe distributiewet waarin de bedrijven verplicht zouden moeten fuseren. Om dat voor te zijn werd de Stuur groep herstructurering ener giebedrijven en watervoorzie ning Zuid-Holland Noord op gericht die de mogelijkheid van een vrijwillige fusie zou onderzoeken. De eindrapportage bleek posi tief te zijn zodat men nu naar de diverse fusie-partners een voorstel kon indienen om de bedrijven in een groot bedrijf in te brengen. Het is de bedoe ling dat er een hoofdkantoor komt met daarnaast vier dis tricten waaronder weer een aantal rayonkantoren resorte- ren waar de verbruikers te recht kunnen met hun vragen en problemen. Het grote ener giebedrijf zal eventueel per 1 januari 1988 officieel worden opgericht in de vorm van een N.V. De diverse gemeenten benoemen een raad van com missarissen. Dat zal in ieder geval wel lukken voor gas en electriciteit. De produktie en levering van water is een ander verhaal omdat Gedeputeerde Staten in 1984 meedeelde dat de water- produktie en distributie in handen zou komen van drie bedrijven. Dat was het Ooste lijk bedrijf waar men gebruik maakt van grondwater met als hoofdplaats Gouda, het Haagse Duinwater voor het westen en oppervlaktewater voor het Zuiden vanuit Rotterdam. Al- f»hen zou volgens deze verde- ing bij Gouda gaan horen. Het waterbedrijf van Alphen heeft, hier grote bezwaren tegen en die ook bij de Kroon inge diend. Alphen komt nu elk jaar al water tekort. Het res tant wordt van vanuit Leiden betrokken zodat alle benodig de buizen en leidingen die kant uit liggen. Moet Alphen vanuit Gouda bevoorraad wor den dan kost dat 15 tot 20 mil joen gulden aan aanlegkosten. Daarom heeft men nu voorge steld om in dat Energiebedrijf Zuid-Holland een vierde wa terbedrijf op te nemen waar de waterproduktie van bron tot kraan in een hand is. Of dat lukt moet men afwachten. Voor 1 april zullen alle betrok ken gemeenten en bedrijven moeten reageren op de fusie- voorstellen van de Stuurgroep. WANDELINGEN IN DUIVENVOORDSE POLDER^ ïlai jent WOUBRUGGE/VOORSCHOTEN In het kader van <Jokl landelijke protestactie van Staatsbosbeheer worden ondfch meer de oeverlanden van de Braassemermeer zaterdag voqrvt het publiek opengesteld. Dit is tot nu toe altiid strikt verborig den gebied geweest vanwege de zeldzame bloemen die «em groeien en ae vele broed vogels. Voor één keer kunnen bons langstellenden zaterdag van half tien 's ochtends tot vi^ddi uur 's middags een kijkje nemen in het Woubrugse natuuin n gebied. Koffie en een zak open haardhout zijn gratis voq lit elke bezoeker. Laarzen zijn aanbevolen. De ingang van h»ort gebied is bij het voetveer over het PaddegaL iar g' De acties van Staatsbosbeheer tegen privatisering strekkq. E zich het komende weekeinde ook uit tot de Duivenvoord$rk Polder in Leidschendam/Voorschoten. Op zaterdag en zongei dag kunnen de liefhebbers daar een natuurwandeling mi zc ken die ongeveer twee uur duurt Op beide dagen kunnen: bezoekers van 10.00 tot 17.00 uur terecht De Duivenvoordèen Polder is rijk aan weide en hakhoutbossen. Vanuit Leim, c schendam is de polder bereikbaar door naar begraafplaat so Noordhey te rijden en verder de borden van Staatsbosbir n heer te volgen. Fietsers en wandelaars vanuit Voorschot^cht kunnen de Horst- en Voordenlaan en het Oude Veenpad nen men, waarna ze ook de borden van Staatsbosbeheer tegejilir komen. De wandeling voert langs de boerderij van Staatoia bosbeheer, waar gratis koffie wordt geschonken. Er is ee speciale folder gemaakt en belangstellenden kunnen vragejf1 stellen aan het personeel over het bosbeheer en de educatiP ve actie. |?.00 Ook staatsbosbeheer in Noordwijk doet mee aan de acties gen de privatisering. In het duingebied houdt Staatsbosl eer open huis. GEDEPUTEERDE HEKKELMAN: ieRii ;ert. !n ALKEMADE „De klei- en veengronden van Alkemade en omgeving lijken het fos faatverzadigingspunt te heb ben bereikt Dit betekent dat deze grond wellicht door de provincie zal worden aange wezen als plaats waar slechts beperkt mest mag worden uit gereden. Een extra schadelijke factor is de hoge grondwater stand in Alkemade. Hierdoor komen de schadelijke stoffen uit (teveel) mest ook in tuin bouwgebieden terecht". Dit liet CDA-gedeputeerde Hekkelman gisteravond weten aan de bezoekers van de jaar vergadering van de CDA-af- deling Alkemade. De bijeen komst werd gehouden in de bovenzaal van Café-bar ,,'t Veen" in Roelofarendsveen. Het aantal belangstellenden kwam niet boven de dertig uit. Hoewel Hekkelman zich niet bezighoudt met ruimtelijke or deningszaken nam hij de kri tiek van het CDA-raadslid J. Kret over het streekplanbeleid goed in zich op. Verder gaan er volgens gedeputeerde Hek kelman op ministerieel niveau steeds meer stemmen op het gebruik van methylbromide in de tuinbouw definitief te ver bieden. Hiertegen kan de pro vincie te zijner tijd niets on dernemen, omdat het niet tot haar bevoegdheden behoort. Hekkelman meende dat de in woners van Rijnsaterwoude, Woubrugge en Alkemade niet ongerusthoeven te zijn over de slibstortingen in het Braas semermeer door het Hoog heemraadschap van omdat de provincie sir proefsgewijs controleert. Over het dempen van si"" in het reconstructiegebied]®1;* behulp van puin stelde I keiman dat het grootste Par bleem is dat er in Zuid*n? land te weinig schoon pui Hij nam er kennis van dimr voorschriften over het deir®' van sloten, die deelnemers1, de reconstructie in finan|ïerl problemen kunnen brerr soepel gehanteerd diener worden. Maatregelen op Valk Bouwmanweg niet effectief LEIDERDORP De ver- keersmaatregelen die de gemeente Leiderdorp heeft genomen op de Van der Valk Boumanweg om de verkeersveiligheid te verbeteren en de snelher den te verminderen, lii- ken niet het beoogde ef fect te sorteren. Uit een rapport van de rijkspolitie blijkt dat er vaak te hard wordt gereden en ver schillende aanrijdingen hebben plaats gevonden. Sinds op 25 mei 1986 de zoge naamde „sluis" ter hoogte van de Dijkgravenlaan is aangebracht heeft de politie tot aan het eind van het jaar 22 keren bemoeienissen hier mee gehad. Dat betrof 17 aanrijdingen, waarvan één met lichamelijk letsel. De oorzaken van de aanrijdin gen waren gelegen in het feit dat de automobilisten de doorgang ten opzichte van het tegemoetkomende ver keer niet goed wisten in te schatten. De snelheid van de verkeers deelnemers liet ook te wen sen over. In dezelfde periode werden vijf snelheidscontro les gehouden, waarbij 259 overtredingen werden ge constateerd. De hoogste ge meten snelheid bedroeg 89 kilometer per uur. Daarentegen hebben de ob stakels op de Mauritssingel minder bemoeienissen van de politie opgeleverd. Hier vonden slechts twee aanrij dingen plaats, waarvan één met de maatregel als zodanig niets te maken had. Toch moet ook hier een vraagte ken worden gezet bij het snelheidsverminderende ef fect. Bij twee snelheidscon troles op de Mauritssingel werden 356 passanten geno teerd. Daartoe had de politie een radarwagen geplaatst tussen de twee obstakels. Geen krant ontvangen 7 Bel tuaeen 10.00 en 19.00 uur. zaïerdags tussen 14.00 en 15.00 uur. tetefoonnr.071-122240 en uw krant wordt nog dantfde avond nabezorgd. Het gevaarlijke speel- annex kunstobject. ALKEMADE Het opvallen de houten speel-„kunst"-object tussen de schoolpleinen van de drie basisscholen op de hoek van de Rembrandt van Rijn singel en de Watergang in Oude Wetering, moet verdwij nen. Dat schrijft het college van burgemeester en wethou ders aan de leden van de raadscommissie Openbare Werken. Volgens het college is het speelobject voor oudere kinderen niet erg aantrekke lijk. En voor kleine kinderen wordt het als gevaarlijk erva ren, vanwege de uitstekende delen. Met name de schoolleiding van de basisschool De Wegwij zer heeft erop aangedrongen het gehele „kunsf'-object te verwijderen. Het obiect is bij de bouw van de drie basisscho len dertien jaar geleden geko zen door een speciaal ingestel de commissie. Die commissie bestond uit de toenmalige di recteur van de dienst Openba re Werken en afgevaardigden van de drie betrokken scholen. Hergebruik elders van het ob- 1'ect is niet mogeliik. Het speel- cunst-object is aan ook ge doemd op te gaan als (duur) brandhout. In de plaats van het object komen nu enige Speeltoestellen zoals bok- springpalen en een even- wichtsbalk. Deze zullen tevens dienst doen als visuele begren zing van de schoolpleinen. Bij de bouw in 1974 van de drie basisscholen (de openbare school Elckerlyc, de r.k. Scha kel en de Christ. Nat. School De Wegwijzer) is gekozen voor een schoolplein tussen de drie scholen met het speel-kunst- object als centraal punt. In de loop der jaren is gebleken, dat dat toch niet de meest ideale situatie is. Een gedeelte van de beplanting is inmiddels ver vangen door bestrating, de schoolpleinen zijn gedeelïtel< verlegd en de ingangen vakre scholen zijn verplaatst. nieuwe gesprekken tusseitl gemeentebestuur en de li i ree ties zijn wederom i naar voren gebracht om I passingen en verbeterd aan te brengen. Zo willq drie directies dat de niif verschollen in de besti van het middenterrein vei derd worden. De zandbak-g^ Elckerlyc moet verplf worden, omdat de bak» grootste deel van de dag BÉ schaduw ligt. De buiteiB lichting van de drie scn^j zal aanzienlijk worden ui breid met „vandaalbesteni bh armaturen. Voor de leerki iroi ten van de openbare sdHEA komt er bovendien een dekte afsluitbare fietsei ling. De totale kosten van del passingen en verbeten) zijn begroot op ƒ66.000. to

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14