<en h uis vol radio s aar geen luisteraars 'bij hobbyist Alternatieve Elfstedentocht op AVRO-tv I^ADIQ/TELEVISIE ZtidAaQowuvnt WOENSDAG 4 MAART 1987 PAGINA 9 [uziek van omroepen (in Vredenburg HILVERSUM De NOS namens nroeporganisaties (met uitzon- bering van VARA en AVRO) en bet Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht hebben een intentiever klaring ondertekend, waarin de uitgangspunten voor onderlinge Samenwerking voor de komende kwee seizoenen zijn vastgelegd. Er pal naar worden gestreefd per sei zoen twintig tot veertig openbare boncerten door de omroeporkesten SnrVredenburg tè geven. Deze con- erten worden in beginsel onder gebracht in series van de verschil - lende omroepen. Medische missers in KRO's „Zonnebloem" HILVERSUM - In „De Zonnebloem", KRO's radioprogramma over gezondheids zorg, wordt morgen (10.30 - 11.00 uur, radio 5) gesproken over medische missers en dan vooral over fouten die worden gemaakt in ziekenhuizen. „Risico's loop je altijd en fou ten worden overal gemaakt", zegt de Consu mentenbond, waar veel klachten binnenko men. „Het zou een grote vooruitgang zijn als medische missers centraal worden geregi streerd, zodat anderen daar hun voordeel mee kunnen doen. Geheimzinnigheid over fouten leidt tot niets". In de uitzending is mevrouw Margriet Andela te gast, die zich namens de Consumentenbond met deze ma terie bezighoudt en inmiddels een hele ver zameling van medische missers heeft aange- Frank Jansen hoofd gevariëerde programma's KRO-tv HILVERSUM - Frank Jansen (43) is be noemd tot hoofd gevariëerde program ma's bij KRO-tv. Jansen treedt op 1 april in dienst. Hij is de opvolger van Warry van Kampen, die eind december zijn functie neerlegde. Jansen is afkom stig uit de muziekindustrie. Bij EMI-Bo- vema was hij in binnen- en buitenland in verschillende managementsfuncties in de programmasfeer werkzaam. De laatste drie jaar is hij actief als zelfstan dig platenproducent en muziekuitgever, met name op de Duitse markt. De afde ling gevariëerde programma's van KRO-tv omvat de sectoren film, drama, show en jeugdprogramma's). Film met Danny Kaye op kro-tv HILVERSUM - Als hom- mage aan de overleden filmacteur Danny Kaye zendt KRO-tv zaterdagmid dag de film „The inspector general" uit om 15.40 uur op Ned. I. In deze film, die dateert uit 1949, speelt Danny Kaye de hoofdrol van een hansworst in een stad, die de „bureau cratie" daar met een bezoek vereert. De film speelt in Rusland ten tijde van Napo leon. De aangekondigde film „De ridders van de ronde tafel" komt hiermee te vervallen. HILVERSUM - Zaterdag zendt AVRO-tv een uitgebreide reportage uit van de alternatieve Elfsteden tocht in het Finse Kuopio. Aan deze alternatieve Elfstedentocht, die werd opgezet om de „tocht der tochten" in stand te houden, zal door vrijwel alle belangrijke Nederlandse marathon schaatsers worden deelgenomen. Deze extra uitzending van Sportpa- norama, die van 16.45 tot 17.45 uur te zien is via Ned. II, wordt van com mentaar voorzien door Jos Kuyer en Jack van der Voorn. 'ai 2: AMERSFOORT „Nee, 90o;fk luister vrijwel nooit su-naar de radio. Als dat ding twee uur per jaar Banstaat is het veel." ei-Dat „ding" is het modern- Pin- &te ontvang-apparaat in agen huize Butselaar. De ande- »p«i-re 160 radio's in zijn be- cph^iHpn woning onder- pinden doorgaans meer vaJ)elangstelling. Maar ook ndagdat is een betrekkelijke chil-fcaak, want de meeste ndeifexemplaren produceren ak^elden het geluid, waar- ichK°or ze z^n gebouwd. Zo- 3 als postzegels uit het uit-album van een verzame- Idenjaar ooit op een envelop £,er'In ruimtelijk opzicht heeft de han^4_jarjge Butselaar zich niet de simpelste hobby aangemeten: ^enkele kamers in zijn huis ^^staan volgestapeld met appara tuur. De oudste radio's beho ren onmiskenbaar tot de 65- Iplussers, dikwijls juweeltjes van techniek, het binnenwerk jschoon en glimmend als de koelkast van een modelhuis vrouw. „Een afwijking," verklaart Butselaar zijn verzamelwoede. 3l- „Iedere hobby is in feite een e surrogaat voor een normaal le ven." vindt hij. Het doet inder- tr- daad wel een beetje vreemd aan als je beseft, dat de etala ges van de hi fi-paleizen uit puilen van de meest geavan ceerde droom-toestellen met vernuftige elektronische vin dingen, terwijl deze verzame laar bloedig zit te zweten om een karkas uit 1933 op te lap pen. „Kom over een maandje maar eens kijken," zegt hij uitnodi gend, wijzend op een houten filank, waarop een voor de eek onduidelijke zaken staan geschroefd: een trafo, een richter, buizen, een condensa tor en wat losse draden. Een stoffig stilleven. Als iemand beweert dat zoiets binnenkort weer goed zal zijn voor een stukje muziek, neigt de wijs vinger al gauw naar het voor hoofd. Het 54 jaar oude appa raat is ongeveer even oud als Butselaar, maar nog niet afge keurd, zoals hijzelf. Ruilwerk Al elf jaar in de wao. „Vroeger had ik wel het geld maar geen tijd voor een hobby. Nu heb ik tijd genoeg, maar geen geld". Zoals vrijwel alle vrije tijdsbe stedingen kost ook het verza melen van radio's geld. Het is maar zelden dat de collectie wordt uitgebreid door een vondst bij de vuilnisemmer. Meestal moet de hobbyist met klinkende munt over de brug komen. „Deze heb ik geruild voor een pendule". Butselaar wijst een Philips uit 1935 aan, een gaaf exemplaar, zo aan te sluiten op een wand contactdoos en antenne om al lerlei klanken uit de ether te kunnen plukken. „Een man van de gemeente zag hoe die radio bovenop een vuilnisbak buiten werd gezet, klaar voor het definitieve einde. Hij nam het toestel mee en nu staat het hier en in prima staat." Een andere onuitputtelijke bron wordt gevormd door de rommelmarkten. Butselaar vindt er veel van zijn gading, niet alleen radio's van alle mo gelijke leeftijden, maar ook onderdelen, zoals buizen, af- stemmers en andere waarde volle zaken, die de oprechte verzamelaar aanspreken. Daarbij behoren ook hoogbe jaarde phonografen, telefoons uit de begintijd, zenders, hoofdtelefoons, kastjes en re- gelknoppen van de bijna ver geten radiodistributie. Een achttal klokken in de woonkamer herinnert aan het oorspronkelijke beroep van de bewoner: horlogemaker. De collectie in een ander vertrek getuigt er ook van. Bijzonder onderdeel is de verzekerings- klok, een simpel uurwerk dat in vroeger jaren door een ver zekeringsmaatschappij aan klanten werd verstrekt. De klok gaf alleen de juiste tijd aan als er trouw muntjes in werden gegooid. Aan het eind van de maand kwam de agent met het sleuteltje om de mun tjes eruit te halen, waarmee dan weer een maandje premie was voldaan. Butselaar met een deel van zijn verzameling. In een volgestouwd kamertje is plaats gevonden voor meer dan dertig ordners, waarin rond vierduizend schema's van radio's worden bewaard. Daarnaast nog allerlei lectuur op dit terrein, boeken, die on misbaar blijken bij het opkale fateren van de bejaarde ge luidskastjes. De oudste phonograaf draagt in witte gekrulde letters de naam van Thomas A. Edison, iets van kort na de laatste eeuwwisseling. De drie soorten phonografen zijn alle verte genwoordigd: de eerte met de slinger, toen het opwindme- chanisme en tot slot die met de elektromotor. Een zeldzaam stuk in de collectie is een dic- teerapparaat met wasrollen. Op dezelfde plank een origine le zwarte doos met draadrecor der uit een vliegtuig, vermoe delijk van een Lancaster bom menwerper. Wat ouder in leeftijd zijn de Duitse volk sontvangers, toestellen, die in nazi-Duitsland een groot pu bliek in de gelegenheid moes ten stellen de propagandatoe- spraken van Goebbels te vol gen. Op de buitenkant van het apparaat ontbreekt de Duitse adelaar niet. Koffergrammofoons, al dan niet met slinger, radio's met losse speakers, grote bruine exemplaren met een doornsee van 40 centimeter, kristalont vangers, spoelenradio's, we reldontvangers, ze staan alle maal strak in het gelid op planken en op de grond. Echt zeldzame apparaten, zoals die uit 1936 daterende autradio, een grotendeels uit ijzer ver vaardigd exemplaar met een gewicht van liefst 23 kilogram. „Kijk, dat is een echte wereld- ontvanger". Butselaar knielt trots bij een Murphey uit 1943, een toestel met een uitzonder lijk hoge schaal. Een ander op vallend exemplaar is een Amerikaanse radio met raam- antenne, een rechthoek van draden, die bij het venster ge parkeerd moest worden om een optimale ontvangst te ver zekeren. Al die gerepareerde, weer werkende radio's staan in zijn huis in de kou. Wat de collec tie waard moet zijn weet de bezitter op geen stukken na. „Dat intereseert me ook niet. Het gaat me niet om het geld. Als je zo'n hobby wilt beoefe nen voor geld vergeet het dan maar. Zet dan je centjes maar op de bank, want dan brengen ze tenminste nog rente op. Echt, dit kost natuurlijk alleen maar geld." ED POST NEDERLAND 1 15.20 15.40 17.30 17.46 18.30 19.00 20.00 20.28 20.33 22.15 22.40 23.15 VOO The Jetaons, tekenfilmse rie. Afl.: Jane en george op komisch liefdespad Club Veronica, de jongste programmamakers van Nederland belichten een bepaald thema Rambo, tekenfilmserie Dynasty, Amerikaanse tv- serie met Joan Collins, Lin da Evans, John Forsyth e.a. Afl.: Ben. Omdat Blake naar Hongkong is vertrok ken, neemt Krystle zolang zijn zaken waar. Alexis zint op wraak New wilderness, natuur filmserie. Afl.: IJs in de zo mer NOS V26-Journaal VOO Veronica sport, sportma- gazine gepresenteerd door Simone Wiegel Family Ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Om hoog gevallen. Alex is tij delijk coach van Jennifers softbalteam. Hij stelt zich echter veel te dominant op TELEAC [DTekenen en schilderen. Les 10: Portret/zelf portret VOO 0 Countdown, poppro gramma met Adam Curry NOS CE Journaal en weerover- zicht SOCUTERA Kies voor de natuur - 25 jaar Wereld Natuur Fonds VOO Tineke, praatprogramma van Tineke de Nooij met onder meer IKON-direc- teur Wim Koole over ver moorde IKON-ploeg in EL Salvador en de redding van panda's. STER-reclame ffl Modespecial, program ma in samenwerking met het Veronica-blad, waarin o.a. de uitslag van de ont werpwedstrijd voor de voorjaarsmode 1987 Verona, satirisch pro gramma van Henk Spaan en Harry Vermeegen Nieuwslijn, over 100 jaar Carré en de aanmaaak van mensenhuid RUR, praatprogramma ge- presenterd door Jan Len- ferink NOS Journaal Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 VPRO 15.30 Punky Brewster, Ameri kaanse jeugdserie met So- leil Moon Frye, George Gayanes e.a. Afl.: Ongeluk zit in een klein hoekje 15.55 Lange Jaap, kinderpro: gramma 16.30 UTheo en Thea, kinder-; programma 16.45 Blikskaters, nieuwspro gramma waarin kinderen er met de videocamera op uit trekken 17.00 De Charlie Brown Snoopy show, Amerikaan se tekenfilmserie 17.10-17.30 De mus met de lan ge poten (Muhlental), kin derserie. Afl.: De toverring FEDUCO 17.40 Ideeënbank, serie gewijd aan maatschappelijke acti viteiten in de regio. Afl.: Walcheren NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 CD Jeugdjournaal 18.55 Studio Sport extra, recht streekse reportage van de voetbalwedstrijd Malmö Ajax. In de pauze, om ca. 19.45 PP: Uitzending van de WD SOCUTERA 20.45 Kies voor de natuur - 25 jaar Wereld Natuur Fonds NOS 20.50 Avondvoorstelling: Der Zigeunerbaron, operette van Johann Strauss, met als vocale solisten: Jess Thomas, Ellen Shade, Ivan Rebroff e.a. 22.38 Journaal 22.53 Nederland C, actualiteiten en achtergronden op het gebied van kunst en cul tuur in binnen- en buiten land. met o.a. aandacht voor de schilder Jan Voer man. Presentatie: Berend Boudewijn, Cees van Ede e.a. 23.23 Studio Sport 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden IKON-directeur Wim Koole ver telt bij „Tineke" over zijn vijf jaar geleden vermoorde tv- ploeg in El Salvador. .55-17.45 Sprookjesthsatsr De prinses die niet kon lachen (The princess who had never laughed). Een Jonge, beeld schone prinses heeft alles om gelukkig te zijn, maar toch kan zij niet lachen. Is er misschien een jongeman die de prinses aan het lachen kan maken? 17.55 Nieuws in telstekst 18.00 Tik tak, kinderprogramma 18.05 Plons. Afl.: Plons en het eek hoorntje 16.10 Zeppelin, informatief kinder magazine. Presentatie: Felix 18.35 De wonderwinkel, tekenfilm serie. Afl. 1: De wonderwinkel 19.00 Ratibouw *87, reportage over de bouwsalon dat van 26 fe bruari tot 8 maart plaatsheeft op de Heizei 19.10 Uitzending door darden. Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio-Omroep .40 Madedelingen en program ma-overzicht 19.45 Nieuws >0.10 De atrlpkwia, quizprogramma waarin drie stripfanaten wor den getest op hun kennis over het stripverhaal. Presentatie: Gie Luyten .45 Allemaal beeatjea. Afl.: Mar motten 11.15 Verwant, kunstmagazine van Annie Declerck .05 Nationale Loterij 10-22.30 Nieuwe en Coda: Hai- koe van Clara Timmermans BRT 2 J9.00 Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se- rie. Er is een nieuwe wending in verband met Martins dood. md Matt heeft een geweldig plan 19.23 Intermezzo. Danza Espanola ivan E. Granados uitgevoerd door Dana Protopopescu, pia- 9.25 Oshin, Japanse tv-serle 9.40 Mededelingen an program- ma-overzicht 9.45 Nieuws 9.55 Voetbal, rechtstreekse repor tage van de wedstrijd Bayern München - RSC Anderiecht ta.21.45-23.10 Cam po Europa, Zwit serse speelfilm uit 1964 van Pierre Maillard. Met Lou Cas- tel. Valerie Favre e.a. Twee zeer eenzame figuren leven er gens aan de kust. Sylvlo heeft moeilijkheden met zijn schrij verschap. Anna Is getraumati seerd door de dood van haar RTBF 1 17.00 Nouba nouba, klnderprogram- .00 Carre fours .00 Journaal .03 Ca eoir, regionaal magazine .27 Quick et Flupke, tekenfilm .30 Journaal .00 Biznaaa Biznaas, economische magazine .00 Miami Vico, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson, Phi lip Michael Thomas e.a. Afl.: Le prix fort .50 Coup da film, filmmagazine met Terry Focant .05 Cargo da nuiL jongerenmaga- .45 Laatste niouws .15-23.25 Lsa coaur at l'aapriL katholieke uitzending Klaus Maria Brandauer als keizer Nero In de tv-serle 'Quo Vadls?', op Duitsland 1 om 19.00 uur. DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Prophet in Gottes Ackar, re portage 16.45 Dia Spialbuda, kinderpro- 17.45 ?agssschau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 Sender Frikadelle, tv-serle 19.00 Quo Vadie? Amerikaanse tv- serie naar de gelijknamige ro man van Henry Sienkiewicz 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Sachsena Glanz und Preus- eens Gloria, tv-film In vier de len naar de romancyclus 'Aus der Sachsenzeit' van Joseph I. Kraszewskl. Met o.a. Ezard Haussmann. Gunter Schoss en Rolf Hoppe. Regie: Hans-Joa- chim Kaprzik. Afl. 1: Die gros se Karriere.' Wanneer August de Sterke In 1733 sterft, weet Heinrich Graaf von Brühl zich weliswaar te verzekeren van de steun van diens opvolger, maar moet hij toch de Graaf Sulkowski als eerste man van de nieuwe hofstaat naast zich dulden 21.55 Brennpunkt, actualiteitenru- 22.30 Tsgesthemsn 23.00 Show-Biihns, amusements programma met Alfred Biolek. Met o.a. Angela's Percussion Circus en Josef Hader 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Haute 16.04 Lówenzahn, jeugdserie. Afl.: Peter auf Tortenjagd 16.35 Der Waachbfir Rascal, teken filmserie. Afl.: Abschled vom Wlsconslnsee 17.00 Heute 17.15 Tele-llluatrierte. Aktualitelten, sport en amusement 17.45 Der Landartz, tv-serle van Wolfgang Luderer. Met Christi an Quadflieg, Gila von Weiters- hausen, Antje Weisgerber e.a. Afl.: Ein rabenschwarzer Tag 18.55 Lotto-trekking 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Direkt, jeugdmagazine 20.15 Die Sport-Reportage 22.00 Der Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse tv-serle met John Forsyth, Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: Die Scheldung 22.45 Filmforum: Der lachelnde Ti ger von Bengalen, filmportret van de Indiase filmmaker Mri- nal Sen 22.30 Mrinal Sen: Ein ganz gewöhn- licher Tag (Ekdln Pratldin), Indiase speelfilm uit 1980 van Mrinal Sen. Met Satya Baner- jee, Gita Sen, Mamata Shan- kar e.a. Op de begane grond van een huurwoning In Calcut ta woont Hrlshlkesh Sen Gupta met zijn familie. Ze kunnen niet van zijn kleine pensioen leven, want zijn dochter Mlnu stu deert en zijn oudste zoon Is werkloos. Zijn oudste dochter zorgt feitelijk voor het inko men. Dat is geen probleem tot dat ze opeens een nacht niet thuiskomt 00.55 Heute DUITSLAND 3 I Telekolleg II, cursus Engels. Afl.: Do It yourself l Sesamstraat I Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport l Tagesschau Mittwochs in... Land und Leu te i Hobbythek: Rund um den Tee, hobbymagazine van en met Ulla Hamann en Peter Brückner )ma Die Million (Le million), Franse speelfilm uit 1931 van René Clair. Met René Lefévre, Annabella e.a. Alles draait om een lot uit de loterij. Michel, een kunstenaar In flnancile nood. heeft het vodje In zijn jas gestoken en vergeten. Achter volgd door zijn schuldeisers gaat hij op zoek naar het jasje dat inmiddels al bij zijn vrien din ter reparatie ligt... Tip* für Lmst, Winfried Ranke liesl FRans von Lehnbach I Laatste nieuwe (S Ondertiteling vla TeleTekst. B Tweetalige of stereo-uitzen ding. El Zwart/wlt-ultzending. ■BZwart/wit-uitzendlng met on dertiteling vla TeleTekst. 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. EJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-ultzending In orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.30 Bananaman, kinderprogram- 17.35 Fast forward 18.00 John Craven's Newsround 18.10 Dead entry 18.35 The Raccoons 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met gepresenteerd door Selina Scott en Jeff Banks 21.00 Dallas, the early years (slot), tweedelige tv-film over het ont staan van het Ewing olle-impe- rium. Met o.a. Dave Midkiff, David Grant en David Wilson 21.50 Points of view, televisiecom mentaar met Anne Robinson 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 CQQ.E.D., wetenschappelijke documentaireserie. Afl.: Your biological guide to AIDS 23.00 Sportsnlght, sportmagazine 00.15 Telejournel: AIDS - getting the message across, docu mentaire over de manier waar op de media onderwerpen m.b.t. AIDS behandelen 00.35 Open air AIDS phone-in 00.50 Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong 17.35 World of the 30*e 18.05 My music (herh.) 18.30 Cover to cover, boekenmaga- 19.00 Tension at Table Rock, Ameri kaanse speelfilm uit 1956 van Charles Maquis Warren. Met Richard Egan, Dorothy Malo- ne, Cameron Mitchell e.a. 20.35 Taks nobody's word for It, po- pulair-wetenschappelljk maga zine, waarin ditmaal o.a. aan dacht voor de verschijnings vormen van de maan aan de hemel 21.00 Whistle Tost, popmagazine met o.a. een verslag van een concert van Deep Purple in Parijs en studio-optredens van Michelle Shocked en The Mis sion 21.30 Out o! court, juridisch magazl- 22.00 MJLSJL, Amerikaanse come dyserie met Alan Aida, McLean Stevenson, Loretta Swift e.a. Afl.: Ironguts Kelly 22.25 CS The heart of the country, dramaserie van Fay Weldon. Met Susan Penhaglion, Derek Waring, David Buck en Jac queline Tong 23.25 Newsnight, actualiteiten 00.10 Weerbericht 00.15 De sonates van Beethoven 00.40-01.35 Open Universiteit ITV Sooty Y.E.S Blockbusters, speiprogramma Nieuws About Anglia Crossroads, dramaserie This Is your life Coronation Street, dramaserie Sporting Triangles Hardwick House The Equalizer, politieserie Nieuws AIDS Help Midweek Sport Special The Lenten Angle SKY CHANNEL 17.00 Th# DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms gepresenteerd door Linda de Mol en DJ Kat 18.00 O Denis, comedyserie. Afl.: Wilsons sleeps over 18.30 Gidget, comedyserie. Afl.: Is it Love ore Symbiosis 19.00 Three's Company, comedyse rie 19.30 Tandarra. Afl.: Come the Re volution 20.25 He's fired, she's hired, Ameri kaanse speelfilm uit 1984 van Marc Daniels. Met o.a. Wayne Rogers, Karen Valentine e.a. 22.00 International Motor Sports 1987 23.10 Spaans voetbal. Barcelona Sporting de Gijon 00.10 Roving report, actuele docu mentaire 00.40-01.10 (2 Young, Free 8i Sing le, met Gary Davles (herh.) SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 17.00 E) Countdown, popprogram- ma met Adam Curry 18.00 Young Sherlock: The Mystery of the Manor House, tv-serle over de jeugdjaren van Sher lock Holmes 18.30 Moon Jumper, tv-serle 19.00 Busman's Holiday, beroepen- quiz met Julian Pettifer 19.30 The living body, documentai reserie over het menselijk li chaam. Afl.: Digesting - the transformation of our food Into ourselves 20.00 The outrageous Millie Jack- son, muziekspecial 21.00 Benny Hill, cornedyshow 22.00 Super Channel News 22.30-23.30 Super Sport, met o.a. aandacht voor de International Superstars 01.25 O Nino Firetto, muziekpro gramma 02.00 El Amanda Radington, mu ziekprogramma 03.00 (2 Martin Buchanan, muziek programma 04.00 (2 Muaic Box liva, met Simon Potter 05.00 (2 Countdown, met Adam 06.00-07.00 (2 The Face TV 5 16.05 Temp# préeent, documentai reserie. Ditmaal een film over thuisverpleging van zwakzlnnl- 17.00 ^e Harlem Caux, jazzmuziek van Dorothy Donegan. Randy Crawford en Sippie Wallace 17.35 Let aiguiilagaa du rève, docu mentaireserie 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Dee chiffres et dea lettres, speiprogramma 19.00 Les aiguillagss du rève, docu mentaireserie 19.30 Le grand raid: Qatar - Bom bay, reportage 20.25 Tampa présent, documentaire over schelding en alimentatie plicht In Zwitserland 21.25 Da Hariem Caux, jazzmuziek van Bobby McFerrln en Davld Grisman 21.55 Ja t'anvarral das carta# pot- NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do- van EO 15.30 Familia Robinaon, te kenfilmserie 15.55 Pablo, komisch- educatieve kinderserie 16.00 Daktsri, Amerikaanse tv-serie 16.50 Kinder krant NOS 17.30 V>6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdeein-buitenland DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Bsruf 10.00 Tagesschau und Tagasthsmen 10.23 Ich kampfa niamala wieder (I will Fight No More Forever). Ameri kaanse speelfilm uit 1975 van Richard T. Heffron met o.a. James Whitmore, Sam Elliott en Ned Romero (herh.) 12.10 Bilder aua Europa 12.55 Prea- aeschau 13.00 Haute 13.15 (2 Tele tekst 15.50 Tagesschau 16.00 Expe- ditionen ins Tisrrsich, natuurfilmse- rle 16.45 König Rollo 16.50 Endsta- tlon Qoldenar Fluaa, tv-serle 17.15 Unternehmen Archa Noah 17.45 Ta- DUITSLAND 2 09.45 Zia Duitsland 1 13.15 ZDF-lnfo Arbeit und Baruf 13.30 Talatakst 15.56 Programma-overzicht 16.00 Haute 16.04 Vöiker im Abaeita, do cumentaireserie 16.35 Dia Planzen leben 17.00 Haute 17.15 Tele-lllu atrierte 17.45 Dia Fill# daa Harry Fox, tv-serie BBC 1 07.55 Nieuwsoverzicht 08.00 Break fast time 09.40 All in the day, geva rieerd dagprogramma met informatie ve series, kinderprogramma's en tv- series. leder uur nieuws en weer 15.05 The Thursday Matinee: Cat hy's Child, speelfilm 16.30 Play it safe 16.40 Off the record 16.50 Bull- winkle and Rocky 17.00 Fingermou- se 17.20 Jackanory ITV 07.15 TV-AM 10.30 Schoolt* 13.00 Creepy Crswlies 13.10 Puddle Lane 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuws 14.30 Falcon Creet 15.30 Daytime 16.00 Frocks on the Box 16.25 Re gionaal nieuws 16.30 Sons and Daughter* 17.00 Orm and Cheep 17.10 Baftink 17.20 The wind In the SKY CHANNEL 07.25 DJ Kat Wake-Up Club 07.30 DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax. Her halingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.25 Three's Company 15.00 [2 Sky Trax. Popmuziek 17.00 DJ Kat Snow SUPER CHANNEL RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 EO: Tijdsein. 18.45 Waar waren we ook al weer? 18.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Langs de lijn. 22.02 Podium van de Nederlandse Lichte Muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 08.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 NCRV: Rozegeur en prikkel- 18.03 Hier en Nu. 18.30 Praline. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RAOIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondsplts. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 AVRO: Het woord aan de mu- 19.00 Je hoort nog eens wat...! 20.00 Nieuws. 20.02 Jonge mensen op het concert podium. 22.00 Parade. 23.00 Yuppie Ajee, Guppie Ajoo. 23.15. Paul Vlaanderen en het Margo- mysterie, hoorspelserie. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 TROS: TROS kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van D'66. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30-21.20 FEDUCO: Medelanders Nederlanders. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow. 17.00-1840 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. Omroep Rijnland: (Al leen via de kabel) Non-stop muziek met 19.00-20.00 Geestelijk leven. BRT-1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel. 19.33 Incontro, voor Italianen. 20.03 Sport en muziek. 22 30 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Jazz Kaffee. 23.3Q-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 De Rommelpot (1). 19.00 Symposium. 19.45 Jazz Crlss Cross. 2040-23*45 Musica Antique. 07.00 Hippo, kindermagazine 08.00 B Amanda Redlngton 09.00 Sona and Daughters 09.30 What a Picture 10.00 Follow me 10.15 Save a Life 10.30 Wild World 11.30 (2 Nino Fi retto 12.30 The Name of the Game 14.00 Sona and daughter* 14.30 Hippo (herh.) 15.30 The Really Wild Show 16.00 SI Mu*tc Box live, met Simon Potter 17.00 S Countdown, met Adam Curry MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aanl 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 AVRO Magazine. 1445 Koperen Ko en Nikkelen Nells. 1545 Van horen en zien. 16.05 KRO: Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en Nu 08.54 Ontmoeting. 09.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Plein publiek. 11.30 Twaalfuurtje. 12.30 Wereldgebedsdag 1987. 13.03 Hier en nu. 13.20 Kletsmajoor. 13.30 De familleshow. 15.03 Als de dag van toen 16.03 De wereld zingt Gods lof. 17.03 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 Hugo van Gelderenshow 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade 15.03 De nationale hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws 13.02 Nederland Muziekland Klas- 14.00 EO: Metronomium in konseri. 15.30 Zeggen en Schrijven 16.00 VPRO: Het Portret. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportie». 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Nou en toen. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.20 Jeugdkatechese. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 De 50+ Seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Op de eerste rang. 13.00 Nieuws 13.15 Kruispunt. 13.30 Da Capo. 14.00 Het dossier 15.00 Zin in muziek op 5. 15.20 Om U te dienen. 15.40 O Kwadraat. 16.00 NOS: Zo kan het ook. 16.30 Een leven lang. REGIONAAL Radio Rijnmond: Om 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 11.00- 1240 Ouderenprogramma. BRT 1 0541 Met 1 wakker. 08.15 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 1845 Neem je tijd. BRT 2 0540 De eerste ronde. 10.03 Park eerschijf. 1240 Regioprogramma. 13.10 De middagpost. 1440 Hitbox. 1740 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Concertante Third Strea. 11.00 Kamermuziek van deze eeuw. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel 1340 Darkness at noon muziek over de nacht. 1840 Duitse luitmuziek met Ricardo Corree. 1840 Wel thuis me» het London Saxophone Quartet.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9