Luton Town mag pasjessysteem niet handhaven NSF moet afslanken „Het neigt naar een vorm van dictatuur Ton Harmsen: ,,KNVB kan niets meer doen" Geertsema en de 95 miljoen Dé Stoop: „Niet wijken voor terreur en vandalisme" Mogelijke rentree Van Basten bij Malmö-Ajax Remise Timman CcidócSommxt DINSDAG 3 MAART 1987 PAGINA 7 DEN HAAG De Neder landse Sport Federatie, de overkoepelende organisatie van de nationale sport, moet veranderen, afslanken, ver huizen en onder een één hoofdige leiding worden ge bracht. Dat zijn de voor naamste aanbevelingen van het rapport dat de stuurgroep onder leiding van Martin n 1'«Castermans, vice-voorzitter yan de KNVB, heeft uitge bracht. De commissie werd vorig jaar september door de edenvergadering van de NSF ingesteld, nadat de aan beveling van een extern or ganisatie-bureau om de NSF opnieuw te stichten, wat al te rigoureus was bevonden. Volgens de stuurgroep dient het bureau van de NSF te worden geleid door één per soon, die de functies van al gemeen secretaris en direc teur in zich verenigt. De nieuwe topman zal worden benoemd door het nieuwe bestuur van de NSF, dat zal worden gekozen tijdens de algemene ledenvergadering van 19 mei. Het huidige be stuur heeft zijn zetels ter be schikking gesteld. De stuur groep toont zich voorstander van verhuizing van het NSF- bureau van de (verouderde) behuizing in Den Haag naar het sportcentrum Papendal. De personeelsbezetting zal in drie. jaar tijd met twintig moeten worden verminderd. Deze afslanking van vijftien procent van het personeels bestand hoopt men via na tuurlijk verloop te kunnen bereiken. Langlauftitel Marian Vlasveld ESCHACH Marian Vlasveld is het nationaal kampioen schap langlaufen in het Zuidduitse Eschach goed begonnen. De 19-jarige studente uit Oud-Ade won op de eerste dag de 10 kilometer „klassieke stijl" in de tijd van 40 minuten en 11 seconden. Vlasveld was daarmee vijftig seconden sneller dan Carolien ten Bosch, terwijl Gitta Jeremic op tien seconden als derde volgde. De opening van het nationaal kampioenschap had plaats on der erbarmelijke omstandigheden. Het regende voortdurend en er waaide een harde wind. Bovendien liet de kwaliteit van de omloop te wensen over. Door de hoge temperatuur, zes tot tien graden boven nul, zijn de wedstrijden al ver plaatst van Isny naar het 250 meter hoger gelegen Eschach, maar ook daar is nauwelijks genoeg sneeuw aanwezig om een acceptabel parkoers uit te kunnen zetten. De organisatie wil eerst de ontwikkelingen van het weer afwachten, voor dat zij eventueel besluit naar een andere uitwijkmogelijkheid op zoek te gaan. Bij de heren ging de Nederlandse titel naar Ruben Krouwel voor Niels Hopman en Raymond Hupperts. Prijsvragen DEN HAAG De resulta ten van de verschillende sportprijsvragen van het af gelopen weekeinde zijn: Lotto: le prijs: lx/ 417.539,70; 2e prijs: geen win naar; 3e prijs: 86 x 2718,20; 4e prijs: 3731 x 62,60; 5e prijs: 60.663 x 5,00. Toto: le prijs: lx 20.611,40; 2e prijs: 7 x 1962,90; 3e prijs: 112 x 306,70. Toto-gelijk: le en 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 22 x 89,00; 4e prijs: 527 x 5,70. Bax speelt slechts een kwartier VOORHOUT In de interregionale klasse hebben de zaal voetballers van Bax en De Maas gisteren slechts vijftien mi nuten tegen elkaar gespeeld. Bij de stand van 3-1 voor thuis ploeg De Maas werd het duel gestaakt. De ellende voor de Voorhouters begon al voor de wedstrijd. De buschauffeur raakte in het barre weer de weg kwijt en wist de sporthal pas drie kwartier na het geplande aanvang- stijdstip te vinden. Vervolgens bleek arbiter Coreon onver biddelijk bij het beoordelen van de spelerskaartjes. Vier spelers van Bax hadden in zijn ogen een verlopen kaartje en werden door hem van de wedstrijd uitgesloten. Met maar vier spelers begon Bax aan de wedstrijd, in de hoop dat de aanwezige officials en begeleiders van beide teams een op lossing zouden vinden voor het spelersprobleem. Na een kwartier bleek die oplossing niet voor handen. Vervolgens besloot men de wedstrijd maar voor gezien te houden. Ceverbo won gisteravond met 3-2 van FC Grovo. Bij rust stond Grovo dat zich bepaalde tot louter verdedigen, al met 2-0 achter. VOORZITTER DAVID EVANS TEVREDEN, MAAR Het supportersgeweld heeft de discussie tot invoering van een pasjesregeling nadrukkelijk op gang gebracht. DEN HAAG/LONDEN Het pasjessysteem, zo als dat bij Luton Town sinds dit seizoen van toe passing is, moet op last van de Engelse sportmi- riister Richard Tracey worden afgeschaft. Dit is het resultaat van onder handelingen tussen de overheid en de Engelse League, de instantie die de profcompetities orga niseert en niets ziet in de pasjesregeling van Luton Town. Al het hele seizoen voeren de zustervereni gingen van Luton protest tegen het systeem, dat Supporters van de tegen partij buiten het stadion houdt. Haaks daar op staat de mening van voorzitter David Evans van Luton Town, die niet ontevreden is over de ef fecten van het pasjessys teem. Evans wijst steeds weer op het feit, dat zijn club niet minder toe schouwers trekt (gemid deld 9.000) dan vóór de invoering van het pasjes systeem. Door het pasjes systeem ondanks de op positie dit seizoen toch in te voeren en door het sta dion aan de Kenilworth Road te voorzien van een kunstgrasveld werd Lu ton Town een echt „bui tenbeentje" in het Engel se voetbal. Alleen houders van een pasje hebben thans nog toegang tot de thuiswedstrijden van Lu ton Town. Het pasje wordt al leen verstrekt aan mensen uit Luton en omgeving. Het be-, treden van de tribunes kan slechts na een automatische controle bij de toegangspoor ten van het stadion. De hou der van het pasje is toegestaan één genodigde mee te nemen en wordt tevens verantwoor delijk gesteld voor diens ge drag. Misdragingen leiden er toe dat het pasje wordt inge nomen, waardoor het bezoe ken van de thuiswedstrijden van Luton Town onmogelijk wordt Waar voorzitter Evans van Luton Town zich zeer content toonde over het feit dat de rellen in het eigen stadion tot het verleden behoorden, was er een constante aversie tegen zijn club. En zo kon het ge beuren dat voorzitter Ken Ba tes van Chelsea uit protest alle eretribune-kaarten voor zijn bestuur aan fans van zijn club gaf en heel Engeland verrast opkeek toen op het ereterras van Luton luidruch tige aanhangers van Chelsea verschenen. Onwerkbaar De tegenstanders van het pas jessysteem, waarbij vooral de grotere clubs, achtten het sy steem onwerkbaar. In de praktijk zou het niet mogelijk zijn om toeschouwersaantal len van boven de 25.000 op een juiste manier te controle ren. Bovendien wees de oppo sitie op een financieel verlies. Op 23 februari van dit jaar besloot minister Tracey de agerende clubs hun zin te ge ven en wellicht al volgend seizoen tot een ander systeem over te gaan waarbij ook Lu ton weer verplicht wordt be zoekers van de tegenpartij toegang te geven. Er komt dan een landelijk voetbalpas je, dat de goeden onder de toeschouwers de beste plaat sen in het stadion biedt. Men sen die zich misdragen ver spelen hun lidmaatschaps kaart en worden in de minder aantrekkelijke vakken onder gebracht. De verwachting is dat de harde supportersgroe- pen geen pasje zullen aan schaffen en derhalve blijven zij gescheiden van de goed willende fans. Voor Luton Town vormden de ernstige ongeregeldheden tijdens de bekerwedstrijd van 13 maart 1985 tegen Millwall de directe aanleiding om een pasjesregeling in te voeren. De fans van Millwall, met die van Leeds United, Chelsea en Manchester United de meest beruchte in Engeland, kozen de politie als doelwit voor hun vandalistische acties in plaats van de supporters van de te genpartij. Een regen van los gerukte kuipstoeltjes vloog in de richting van de dienst doende agenten, die zo in het nauw kwamen dat zij op de vlucht sloegen. Door het naar anarchie neigende optreden van de aanhangers van Mill wall ontstond in Engeland een situatie zoals deze nu heerst in Nederland naar aan leiding van de gebeurtenissen van afgelopen zondag rond FC Den Haag-Ajax. Kritiek Onmiddelijk nadat voorzitter David Evans zijn plan voor een pasjessysteem presenteer de en vrij snel uitvoerde, kreeg hij een ware vloedgolf van kritiek over zich heen. Woordvoerders van clubs als Everton, Liverpool en Chel sea, die in hun uitduels ge woonlijk worden vergezeld door een omvangrijke suppor- tersschare, verweten Evans dat hij erop uit was voordelen te creëeren voor Luton Town door supporters van bezoe kende clubs te weren. Er ontstond later opnieuw veel commotie over het om streden pasjessysteem van Lu ton Town toen het een thuis wedstrijd lootte voor het be kertoernooi, waarbij de recet te door beide clubs wordt ge deeld. Het leidde aanvanke lijk tot een beslissing van de Football League, dat Luton Town van verdere deelne ming werd uitgesloten. Later werd die beslissing overigens weer teruggedraaid. De mogelijkheden voor Luton Town om een pasjessysteem in te voeren waren gezien het feit dat de accommodatie klein is, relatief gemakkelijk. Bovendien is het stadion slechts aan twee zijden toe gankelijk en bevinden zich aan één lage zijde van het sta dion uitsluitend luxe VIP- boxen. Ondanks de giganti sche druk die op hem is uitge oefend en kritiek die op zijn hoofd neerdaalde blijft David Evans stellen: „Sinds de in voering van het pasjessysteem en het weigeren van suppor ters van bezoekende clubs op onze tribune zijn wij ver schoond gebleven van proble men en een daling van de re cette". FRANS LEERMAKERS "WALMO Ton Harmsen, Voorzitter van Ajax en lid van het sectiebestuur betaald voet- )al van de KNVB, verwacht liet dat meegereisde suppor- Iers in het Zweedse Malmö on( i/oor ongeregeldheden zullen :orgen, zoals die zich zondag m n het Zuiderpark voordeden ijdens de gestaakte wedstrijd rC Den Haag-Ajax. „In dit socialistische land heb ben ze maar vijftig agenten nodig om het publiek onder controle te houden. Bovendien komen deze Ajax-supporters louter voor het voetbal hier heen. In Den Haag waren mensen aanwezig, die daar niet voor kwamen. En aange zien we dat allemaal weten, zouden we daar de konsek- wenties uit moeten trekken en maatregelen moeten nemen". Harmsen realiseert zich echter terdege, dat een betaald voet balorganisatie het recht niet in eigen hand kan nemen. „Wij. mogen geen bepaalde veilig heidsmaatregelen nemen om de zaak in de hand te houden. Je zou daarbij aan een eigen veiligheidsdienst kunnen den ken. We kunnen met behulp van het gesloten televisiecir cuit op de tribunes aan de hand van filmbanden wel rad draaiers aanwijzen en dat doorgeven aan de politie". Uit hoofde van zijn tunctie als tie' sectiebestuurslid verklaarde Harmsen dat „de KNVB niets meer kan doen aan de affaire in Den Haag. We kunnen FC Den Haag eventueel voor de competitie uitsluiten, maar dan gaan die aanhangers ge woon naar een andere club om rotzooi te schoppen. Het is nu een zaak van politie en justi- DEN HAAG Een algehele pasjesregeling in het betaald voetbal zou 95 miljoen gulden kosten. Dat heeft de voorzitter van de veiligheidscommissie van de KNVB, mr. W.F. „Mol ly" Geertsema, becijferd. „Als u mij aangeeft waar ik de 95 miljoen vandaan haal, die de pasjesregeling kost, dan denk ik dat de KNVB dolgraag een dergelijke maatregel zou tref fen", verklaarde Geertsema gisteravond. Vorige week liet André van der Louw, de voor zitter van het sectiebestuur be taald voetbal, bij de introduc tie van de landelijke campag ne tegen voetbalvandalisme, al weten dat de invoering van een pasjesregeling niet tot de financiële mogelijkheden van de KNVB behoort. Geertsema: „Het kost aan investering 95 miljoen en de verenigingen hebben dat bedrag eenvoudig niet. Tenzij de overheid in springt, zijn de financiën een absoluut bezwaar tot invoe ring". GERARD SLAGER TEGEN INVOERING DEN HAAG Bij de stich ting ,,'t Is weer fijn langs de lijn" is gisteren terughoudend gereageerd op de explosie van geweld tijdens FC Den Haag- Ajax. De stichting, die juist op 1 maart de landelijke actie „Trap liever tegen een bal dan tegen je club" startte, bena drukt dat het onmogelijk is om op korte termijn het geweld in te dammen. „We hebben echt niet de illusie dat we er in zul len slagen de problemen bin nen drie dagen op te lossen. Dat zou wel erg naïef zijn", al dus Gerard Slager, die namens de Federatie Betaald Voetbal Organisaties (FBO) als woord voerder optreedt van de stich ting. Slager weigert mee te doen aan de discussie over het sup portersprobleem, die na de rel len in het Zuiderpark weer oplaaide. „Nu is het invoeren van het pasjessysteem ineens weer het ei van Columbus. Maar daar los je niets mee op. Het probleem zit in de hoof den van de raddraaiers. Als zij de boel willen verzieken, doen zij dat toch wel. En niemand houdt ze tegen. Ook geen pas jes. Wat denk je, als die dingen werkelijk ingevoerd zijn? Dat die groep niet meer naar uit wedstrijden gaat? Ach kom, natuurlijk wel. Die dingen worden vervalst en op de zwarte markt verkocht". „Ik ben bang, dat de KNVB zal toegeven aan de politieke druk, die er ongetwijfeld zal worden uitgeoefend na de re cente gebeurtenissen. Helaas overziet men niet de prakti sche problemen van het invoe ren van pasjes. Als voorbeeld stel ik mijzelf. Ik woon in Den Haag en heb dus recht op een clubkaart voor FC Den Haag. Ik mag dus alle thuiswedstrij den van deze club bezoeken, maar als ik - een goedwillende voetballiefhebber, die niet met een wapen op zak naar een stadion gaat en zeker geen rel len schopt - naar Sparta-FC Den Haag wil, is dat niet meer mogelijk. Bij profwedstrijden buiten Den Haag ben ik niet meer welkom. Ik vind dat een aantasting van de democratie. Het neigt zelts naar een vorm van diktatuur. Het mag na tuurlijk nooit zo zijn, dat de grote groep goedwfllenden het slachtoffer wordt van een klein aantal raddraaiers". DEN HAAG Voorzitter Dé Stoop van FC Den Haag ziet geen heil in de invoering van een pasjessysteem voor men sen die de wedstrijden van zijn club in het Zuiderpark willen bezoeken. Hij voorziet nog zo veel mazen, waardoor niet- goedwillenden kunnen glip pen, dat het effekt van dat sy steem volledig kan worden on dergraven. „Daarom is het volgens mij niet haalbaar in Nederland en zeker niet in een plaats in Den Haag". Het bestuur van de Haagse eredivisieclub besprak gisteren ten kantore van de gemeente lijke Dienst Groenvoorzienin gen en Milieu-educatie de ge beurtenissen van afgelopen zondag rond de wedstrijd te gen Ajax op een gebruikelijke evaluatie-bijeenkomst met vertegenwoordigers van de ge meente Den Haag en de poli tie. Met name het optreden van de politie kwam hierbij aan de orde. Voor Stoop had de politie begrijpelijke verklaringen voor haar optreden. Voorts werd van gedachten gewisseld over nieuwe maatregelen. Overwogen wordt geen pu bliek meer toe te laten op de Oost-tribune, behalve in het zogenaamde „rellenvak" waar de supporters van de bezoe kende club worden onderge bracht. Verder wordt er aan gedacht minder kaarten te verkopen voor de Noord-tri- bune. Eén punt vond Stoop zeer positief: „In de bespre king is gebleken dat geen van de partijen wil wijken voor terreur en vandalisme". Stoop erkent terdege, dat de continuïteit van FC Den Haag in het geding is. „De competi tie kan door ons niet meer normaal verlopen. We zitten al met twee gestaakte wedstrij den, de ontmoeting met AZ in Alkmaar van zondag is du bieus en de wedstrijd in Sit- tard tegen Fortuna is voor maanden uitgesteld". Het bestuur van FC Den Haag had vanmiddag een gesprek met een afvaardiging van het college van burgemeester en wethouders van Den Haag over de problematiek. „De Nederlandse wielrenners moeten zo goed mogelijk aan de bak komen voor een rede lijk bedrag. En de organisato ren moeten tevreden zijn met de prestaties en de publieke belangstelling. Dat is een constante zorg. Natuurlijk, de mensen zijn chauvinistisch en hebben het liefst Neder landers aan de start staan. Maar met name het afgelo pen jaar heeft geleerd dat een echt spannende Tour een ongekend stuk promotie is. Dan is Bontempi in de crite riums ook echt populair. Je moet platte ballen hebben van op het zadel zitten. Weet je wel hoe de organisatie aan het geld moet komen om jou hier te laten rijden? Daar zijn mensen soms maanden mee bezig". (Wielercoördinator Genie van Gerwen in de Volks krant) „Bij Ajax heb ik best een fij ne tijd gehad. Dat zal ik niet ontkennen. Maar het zijn keiharde zakenmensen en dat zijn het nóg. Zakelijk ge zien ben ik voor de bijl ge- gdan. Ik kom uit een arbei dersgezinnetje. Tegenwoordig hebben die gasten allemaal een waarnemer, maar ik moest 't allemaal alleen op knappen. Achteraf heb ik me een hoop centen door de neus laten boren. Weet je wat het was? Ik was blij dat ik voet balde. Ik keek nooit naar het geld. Als je ze tegenwoordig toch hoort over die Gullit. Hoeveel is het? Twintig mil joen gulden? Is-ie dat waard? Er is toch geen voetballer in de hele wereld die dat waard is. Pele niet. Maradona niet. Niemand niet. Waar zijn we nou mee bezig? Straks krij gen we nog bedragen die we niet eens meer kunnen uit spreken". (Oud-voetballer Piet van der Kuil in de Haagsche Courant) „Het is business. Phil Ander son is belangrijk voor Pana sonic. En één van de weinige echte zakenmensen in het peloton. Geen renner, die gaat mekkeren over de din gen die ik over hem heb ge zegd. Gewoon tot een ak koord komen en verder geen gezeur. Vanderaerden zit ook zo in elkaar. Ik hoor vaak: „Post houdt Eric altijd de hand boven het hoofd". Er wordt gedacht dat ik Vande raerden nooit bekritiseer. Onzin. Ik heb hem wel dege lijk de mantel uitgeveegd, maar hij is geen type, dat daarover tegen journalisten gaan zitten piepen. Dat spreekt me aan. Z'n enige fout is dat hij soms na de koers in een woede-uitbar sting uitvalt naar collega's. Niet verstandig". (Ploegleider Peter Post in De Telegraaf) „De mentale begeleiding van topsporters blijkt door de mislukte poging van wielren- ster Mieke Havik om het we reld-uurrecord te verbeteren, zó in opspraak gekomen, dat uelfs het Nederlands Comité voor de Rechten van de Mens er zich mee bemoeit. Bij monde van Joost de Beurs heeft het comité een verkla ring uitgegeven, waarin het standpunt wordt verwoord, dat psychiaters niets te zoe ken hebben bij gezonde sportmannen en -vrouwen. Peter Post Het comité spreekt van „af schuwwekkende resultaten" in de mentale begeleiding van topsporters. Maar bij die kwalificatie blijft het, want het standpunt van De Beurs blijkt niet zozeer gegrondvest op bestudering van de „case" Havik als wel een afgeleide van de opvatting, dat psychi aters bij geen enkel mens iets te zoeken hebben". (Redakteur Hans van Wis sen in de Volkskrant) „De brief van het bestuur van de atletiekunie aan Eu ropees kampioene en wereld recordhoudster op de 60 me ter indoor Nelli Cooman ty peert deze unie anno 1987. Cooman werd gewaarschuwd dat het dragen van shirtre clame, zoals zij dat deed op de Nederlandse indoorkam pioenschappen, haar wel eens op een schorsing zou kunnen komen te staan, omdat die reclame groter en meer was dan officieel door de IAAF, de internationale Amateur Atletiek Federatie, en dus ook door de KNAU wordt toegestaan. Het is geloof ik al eerder gezegd: de Nederland se topatleten floreren „on danks de KNAU". Niet dank zij. De Nederlandse topatle ten doen dat vanwege hun eigen gekkigheid en die van hun persoonlijke trainers. Een gekkigheid die staat voor talent, ambities, gedre venheid, idealisme, drang naar succes... of misschien ?ewoon de lol ervan". Columniste Ria Stalman in het Algemeen Dagblad) „Alle spelers bij VVV zijn heel bewust met voetbal be zig. In feite spelen we al vijf jaar met hetzelfde materiaal. Er is sprake van vriend schap, die band is in het veld zichtbaar. Klopt, vriendschap in de voetballerij is betrekke lijk, maar je kunt wel een be paalde mate van vriendschap nastreven, zeg maar boven matige collegiatiteit. Dat is erg groot. De sfeer is erg goed. Buiten de trainingen en wedstrijden worden er veel dingen samen gedaan. Elke dag eten we 's middags met een man of negen. We heb ben ook allerlei karweitjes tussendoor. Dat varieert van regenpijpen verleggen voor het sproeien van de velden, muren metselen. We hebben dug-outs gebouwd, er is een pad gekapt in het bos". (Remy Keynierse in Voet bal International) MALMO Hoewel Mar co van Basten al ruim tien weken geen wedstrijd meer heeft gespeeld en pas tien dagen weer echt voluit traint, bestaat de kans dat de Ajacied mor gen toch van de partij is in de eerste kwartfinale van het toernooi om de Euro pa Cup voor bekerwin naars in en tegen Malmö. De 22-jarige spits durft geen duidelijke prognose te doen, maar liet vlak voor eerste training in de bar koude Zweedse ha venstad wel los: „Sinds ik de laatste tien dagen in training ben, gaat het elke dag beter. Het kan dus zijn dat ik morgen klaar ben voor negentig minu ten". Van Basten verklaarde wel nog steeds een beetje last van zijn gekwetste rechterenkel te hebben. „Ik ben nog geen hon derd procent en wordt nog da gelijks intensief behandeld, maar het gaat steeds wat be ter". Door de operatie aan zijn linkerenkel en de navolgende blessure aan zijn rechterge- wricht is Van Basten conditio neel wat achterop geraakt. „Ik moet extra trainen om condi tioneel weer op peil te komen. Maar ik heb nu een week goed getraind en ik weet van me zelf, dat ik conditioneel vrij snel weer in orde ben". Het gebrek aan wedstrijdritme is daarentegen serieuzer te ne men. Dat beseft ook Van Bas ten: „Ik zou er tegen FC Den Haag zondag de laatste twintig minuten in komen, wanneer de stand het toeliet. Toen de wedstrijd was gestaakt, was ik flink teleurgesteld, want het ging om de laatste testkans". Zo mogelijk nog meer teleur gesteld was Van Basten even als zijn ploeggenoten over de gebeurtenissen, die zich op de tribunes in het Zuiderpark af speelden. „Als ik in het veld had gestaan, zou ik, denk ik, in de rust gezegd hebben niet verder te spelen. Want het is niet alleen erg om te zien, je concentratie verslapt ook". De nieuwe golf van geweld in het nationale profvoetbal zou voor Marco van Basten indi rect ook één van de aanleidin gen kunnen zijn om zijn geluk na dit seizoen in het buiten land te gaan beproeven. En dan met name in Milaan. Van Basten had vorig jaar juli reeds een onderhoud met Sil vio Berlusconi, de voorzitter van AC Milan. Van Basten: „Ze wilden me toen al wat la ten tekenen, maar ik kon daar toch niet komen spelen omdat ik nog een contract van een jaar bij Ajax had. Ze hebben me toen gevraagd aan het eind van het seizoen, als mijn con tract afloopt, allereerst met AC Milan contact op te nemen. REYKJAVIK Jan Tim man heeft in de tiende ron de van het schaaktoernooi in Reykjavik remise ge speeld tegen de Rus Lev Po- loegajevski. Lijstaanvoerder Nigel Short uit Groot-Brit- tannië kwam remise over een met Mikail Tal. Met nog één ronde te spelen, is Short eerste met zeveneneenhalf punt. Timman, Tal en Vik tor Kortsjnoj delen de twee de plaats met een punt min der. Sportwereld Voetbal Het bestuur van Feyenoord heeft Joop Hiele een geldboete van 500 gulden opgelegd. De doelman had zich in een artikel in Nieuwe Revu laatdunkend uitgelaten over het bestuur van de Rotterdam se club. Skiën Christa Kinshofer is bij de slalom in Bied, die mee telt voor het klassement om de Europese beker, zevende ge worden. Winnares werd de Italiaanse Paola Magoni-Sfor- za. Squash De ongeplaatste Australiër Chris Dittmar is in ternationaal kampioen van Europa geworden. In de finale in München versloeg hij titel verdediger Ross Norman uit Nieuw-Zeeland. ATLETIEK Marathon Los Angela» Heren: 1. Bolleau (Can) 2.13.08; 2. Sayre (Vst) 2.13.38; 3. J. Gomez (Mex) 2.14,31. Dame»: 1. Dltz (Vst) 2.35.24; 2. Mosgueda (Vst) 2.37.46; 3. Trujilla (Mex) 2.39,50. BILJARTEN GP driebanden Rotterdam 1e ronde: Gleskens (Eemnes>-Bes- sems (Cadler en Keer) 50-43/43; Roe lof s (Boven-Leeuwen)-Schumann (Ca- pelle aan de IJssel) 50-45/53; Ups (Breda)-De Jong (Hendrik Ido Am- BOKSEN Profgala Rotterdam Zwaarweltergewicht: Kortram (Ned) wint van Bechlr Chaarane (Bel) door opgave In 4e ronde. Halfzwaarge- wicht: Lefeber (Ned) w.o.p. van Ham- dl (Lux). (Noo) afgebroken; Short (Sov) 0,5-0,5; Timman (Ned)-Poloega- jevskl (Sov) 0,5-0,5; Portisch (Hon)- Hjartarson (IJsl) 1-0. Stand: 1. Short 7,5; 2. Timman. Tal, Kortsjnoj 6.5. 5. Portisch 6. SKIËN 1.34.34; 2. Hopman 1.47.49; 3. Hup perts 1.48.15; 4. Wlllems 1.51.38. Da me» 10 km. klassiek: 1. Vlasveld 40.11; 2. Ten Bosch 40.16; 3. Jeremic 40.21; 4. Van Driel 40.34. TENNIS Toernooi Key Blscayne (V»t) Herenenkelepel, achtste finale»: Ed- berg (Zwe)-Curen (VSt) 7-5, 6-3. 6-4 Noah (Fra)-Kriek (Vst) 4-6, 6-2, 5-3 (wegens regenval onderbroken). Damesenkel»pel, achtste flnaiee: Kohde (Wdl)-Garrlson (Vst) 6^, 4-8. -

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7