Amerikaanse indoctrinatie in „Rambo" gekleurd gezien i4 RADIO/TELEVISIE CeidóeSotvitMit DINSDAG 3 MAART 1987 PAGINA 15 Carrells behaatjes: we blijven achter met velerlei twijfel Een woelige week rond Rudi Carrell, rond Achter het Nieuws, rond Chomeiny, en voor al rond de vragen: wat is leuk, kan dat zo maar, mag de minister Paul Witteman dwin gen iets niet uit te zenden, en: is het sop de kool wel waard? Om met dat laatste te beginnen: ik denk het niet. Zelf heb ik de omstreden veertien se conden niet gezien, want ik heb niet zo'n hoge pet op van wat in Duitsland voor satire wordt aangezien en laat dus Rudi's show graag aan me voorbijgaan. Ongezien houd ik het erop dat het hier ging om een flauwe beeldgrap, passend in de gemiddelde onleuk heid waar onze Oosterburen wel pap van lus ten (zie ook de als satirisch aangekondigde flauwiteiten die te zien en te horen zijn in de serie 'Kir Royal's maandags bij de VARA). Onschuldige grap, had ik bijna geschreven, maar dat was het dus niet. In opdracht van de islamitische overheid ontbrandde het complete Iraanse volk in een heilige woede over die armzalige veertien seconden beeld op de Westduitse televisie, die het zelf nooit heeft (kunnen) zien, en dreigde met het lyn chen van eventueel in Iran verblijvende Ne derlanders, als de VARA ons even liet zien waarop die woede stoelde. Kwaad worden om iets dat je niet eens zelf hebt gezien, waarvan je normaal gesproken het bestaan niet eens zou bevroeden als het propaganda-apparaat van je geestelijk leider het niet zou hebben gemeld, dat hoort ty pisch bij het soort religieus dirigisme waar van we hier net een beetje beginnen los te geraken. Mededogen lijkt me gepast ten aanzien van het volk dat geacht wordt op een dergelijke manier te reageren op een grapje waarover wij de schouders ophalen, gehard als we zijn door 'Zo is het', 'Hadimassa', Neerlands Hoop, Van Kooten De Bie en, vooruit maar, ook 'Farce Majeure' en Pisa/Verona. Werd immers ook niet 'onze' (en daarmee bedoel ik dat we hier toch allemaal leven on der de gemiddelde normstelling van het christendom) paus genadeloos over de hekel gehaald via 'Popie Jopie'? Dat vonden onze katholieken ook lang niet allemaal even leuk (en dat was het ook niet, maar dat is een ander verhaal). Maar in ons land in het algemeen en in ons kabinet in het bijzonder haalde toch niemand het in zijn hoofd de baas van Henk Spaan en Harry Vermeegen in de uitzending op te bellen om te laten snijden in Popie Jopie? Dat is wel zo, zal Van den Broek tegenwerpen, maar er werden geen Nederlanders bedreigd in Vati caanstad en wel in Teheran. Tegenvraag: was dat wel zo? Is dat bewezen? Zo blijven we met z'n allen zitten met veler lei vragen en twijfels. Had Witteman wel zo inschikkelijk moeten inbinden tegenover de minister? Mag Carrell gooien met behaatjes? Heeft Chomeimy de veertien seconden ge zien? Moeten we ten aanzien van zo'n grap schermen met zware begrippen als 'vrijheid van meningsuiting' of 'vrijheid van druk pers'? Mag van de Koran in Engeland wel ('Spitting Image'), wat in Duitsland en Ne derland kennelijk niet mag? En tenslotte ook nog met die vreselijke twij fel over de leukheid van de volgende grap. Vraag: „Hebt u een plastic zak, groenteman?" Antwoord: „Ik heb al een kunstgebit, is dat nog niet erg genoeg?" Een citaat, niet uit 'Ep Oorklep', maar uit 'Sonja op maandag'. Kan de minister daar nou niets aan doen? RENÉ DE COCQ KRO reikt M/V-prijs uit HILVERSUM Vrijdag a.s. wordt in de directe uitzending op radio 2 om 11.03 uur van het KRO-programma M/V Magazine door de KRO-voor- zitter of de KRO-mediadirek- teur een nieuwe emancipatie- irijs uitgereikt: de M/V-prijs. )ie prijs bestond tot nu toe al leen symbolisch. Met ingang an januari 1987 besloot de re- laktie van het programma dat iymbolische karakter op te [heffen. De reden: „Er zijn zo- (veel vrouwen en mannen die op het gebied van emancipatie heel hard aan het werk zijn, dat we dat ook daadwerkelijk willen honoreren", aldus Mar- N -..ga Miltenburg, eindredakteur Ned|van het programma. De prijs, ^Jeen ets van de bekende kun- dftenares Karin Campfens, zal n,stjiedere week worden toege- r lakend door een gast in het pro- zclgramma aan iemand van zijn unislof haar keuze. De eerste offi- feer|ciële M/V-prijs gaat naar ie- ,an0mand die door de luisteraars van het programma door de waf,lezers van de KRO-bladen "cj6!wordt voorgedragen. watiS. van Campen hoofd ^^godsdicnst NCRV g'"!HILVERSUM Tot hoofd van afdeling documentaire, gods- vojdienstige en educatieve pro- er |gramma's van NCRV-tv is per 1 van |au8ustus benoemd drs. S. G. van Campen. Hij is thans docent aan de Academie voor Journalistiek te Tilburg. Steven van Campen (48) studeerde na de kweek school Duits en Nederlands. Hij deed in 1978 doctoraal examen Nederlands. Hij is lid van de Nederlandse Hervormde Kerk. 99 HILVERSUM Sylvester Stallone vond de bioscoopbe zoeker aan zijn zijde, toen hij als Rambo de strijd aanbond te gen het kwaad. De steeds maar rinkelende kassa-geluiden, die met de vertoning van de rol prent gepaard gingen, bracht de Ruby-Spears onderneming er toe een tekenfilm-serie te ver vaardigen met John J. Rambo in de hoofdrol. In snel tempo werd een 65-deli- ge reeks vervaardigd, die, nog voor het bezoekers-aantal in de bioscoop begon af te nemen, on der de titel „Rambo" op het Amerikaanse televisie-scherm werd gebracht. Veronica zendt morgenmiddag (Ned. I om 15.50 uur), een jaar na de Ameri kaanse première, het eerste deel uit van deze serie losse avonturen. „Rambo", waarvan de VOO zesentwintig afleveringen heeft aangekocht, behoort niet direct tot de slechtste tekenfilm-se ries, die de kijker momenteel krijgt voorgeschoteld. Een aan tal scènes van de eerste afleve ring telt weliswaar te weinig te keningen, waardoor de beelden niet vloeiend in elkaar overlo pen en soms zijn de beelden ook wat onduidelijk, maar de strip held vertoont grote gelijkenis met zijn speelfilm-broer. Het bezwaar tegen de serie is echter de manier waarop Amerika zich als supermacht presenteert. Ze schiet, in de persoon van Rambo, te hulp om de onder drukten en in gevaar verkeren de personen in de wereld de helpende hand toe te steken. Ondersteund door kreten als „Rambo, je land heeft je nodig" en „Rambo, de beschermer van de onschuldigen" mag de kijker 25 minuten Amerikaanse indoc trinatie opsnuiven. Toch probeert de serie de kijker (vooral kinderen) ook wat te le ren. Zo wordt in een van de af leveringen getoond hoe je met twee houtjes een vuurtje kunt maken. De held is overigens onvermoeibaar als het om een goede les gaat. Zo onderstreept Rambo meerdere malen dat het erg belangrijk is om naar school te gaan en probeert hij ook de samenhorigheid te stimuleren. Andere onderwerpen die in een opvoedkundig jasje worden ge stoken zijn gezondheid, geogra fie, geschiedenis en veiligheid. Zij komen, zij het op beperkte schaal, aan bod. Verwijzigingen naar culturen, mensen en ge beurtenissen worden met veel zorg omgeven 'omdat de makers geen onjuiste informatie willen verstrekken. Belangrijker vin den ze echter dat de kinderen op een positieve manier worden beïnvloed. Om ze niet met vooroordelen op te zadelen, be staat Rambo's grootste vijand: de S.A.V.A.G.E.-organisatie uit een multi-culturele groep schurken. Rambo is overigens een echte held. Hij is dapper, intelligent en een fantastisch atleet. Bo- Scène uit de nieuwe Amerikaanse tekenfilmserie „Rambo". vendien houdt hij van de na tuur, leidt een simpel leven en is niet erg rijk. Zijn liefde voor zijn vaderland en het respect voor het individu, brengt hem er elke keer weer toe het kwaad te bestrijden. Rambo wordt, net als in de speelfilm, te hulp geroepen wanneer de Amerikaanse regering of het - leger niet kan ingrijpen. Hij trekt dan samen met het Vrij- heidsleger ten strijde tegen het kwaad. Behalve Rambo bestaat dat leger uit Turbo en Kat Laatsgenoemde is gespeciali seerd in wapens en vechtspor ten als Kung Fu. Bovendien is zij een meester in het zich ver mommen. Turbo is Rambo's beste vriend. Hij weet alles over mechanica en is in staat om zo wel een auto als een vliegtuig te besturen. Morgenmiddag zetten ze de eerste aanval in tegen S.A.V.A .G.E., die een klein, vredelie vend land wil bezetten. Het drietal krijgt te maken met de gemene generaal Warhawk, een hebzuchtig man, en een aantal andere schurken zoals de ex-spion sgt. Havoc, de voorma lige huurling Gripper en de vandaal Mad Doc. Scherp aftekenen Het verschil tussen de goeden en de kwaden tekent zich in de reeks heel scherp af, zodat de kijker niet wordt misleid. Hoe wel de afleveringen vol actie zitten, is het gebruik van ge weld uit den boze en komen wapens nauwelijks in beeld. Rambo bijvoorbeeld bestrijdt de slechterikken vooral met zijn hersens. Alleen als het niet an ders kan komen zijn vuisten er aan te pas. Wat niet in beeld wordt gebracht, is als iemand gewond raakt of dood gaat. Het enige vuurwerk dat de kijker krijgt te zien, is wanneer gene raal Warhawk zijn tanks de op dracht geeft een gebouw op te blazen of een bos plat te bran den. Om van Rambo een held te ma ken, die door de kinderen wordt geadoreerd, kozen de makers voor een formule waar in alleen de goede kanten van de held worden geportretteerd. Rambo leert dus niet van zijn fouten en komt vervolgens als een beter mens te voorschijn. Hij heeft geen slechte kanten. Zo zal hij ook geen gemene trucjes gebruiken om zijn vij and te overmeesteren. Iemand van achteren aanvallen bijvoor beeld is er niet bij. Eén ding staat vast: Rambo en zijn twee vrienden krijgen het druk de komende zesentwintig weken, want zoals de lage stem aan het einde van de eerste af levering al laat weten: het kwaad rust nooit, dus wees op je hoede. En zo staat Rambo al weer een volgende avontuur te wachten. HANS PIËT 17.30 17.46 NEDERLAND 1 AVRO The kid from Brooklyn, Amerikaanse speelfilm uit 1946 van Norman Z. McLeod. Met o.a. Danny Kaye, Viginia Mayo en Eva Arden. Een verlegen melk boer raakt bij toeval en via tal van hilarische omstan digheden betrokken bij de wereldkampioenschappen middengewicht boksen AVRO Service, gevarieerd informatief magazine met om 16.20 'Kokkerellen', cu linaire rubriek onder re- daktie van chef-kok Ria van Eijndhoven en om 16.35 'Service Salon', met als vaste onderwerpen het probleem van de week en aandacht voor het uiterlijk. Presentatie: Catherine Keijl en Amanda Spoel NOS W6-Joumaal AVRO Toppop, popprogramma gepresenteerd door Bas Westerweel en Leonie Sa- zias TELEAC Por Favor, cursus Spaans (20) AVRO CD Fabeltjeskrant Wordt vervolgd, program ma over tekenfilms, strips, videonieuws en de Wordt Vervolgd Club. Presenta tie: Han Peekei AVRO'a Sportpanorama, sportmagazine met een dubbelportret van de hardlopers Han Kulker en Rob Druppers Verder een reportage van de laatste marathonwed strijden van dit seizoen die afgelopen zaterdag in Gro ningen werden gehouden. Presentatie: Jos Kuijer NOS Journaal en weerover- zicht AVRO North and South (4), twaalfdelige Amerikaanse tv-serie naar de roman van John Jakes. Met o.a. Kir- stie Alley, Georg Stanford Brown en David Carradine. 1854: Terwijl de spannin gen tussen Noord en Zuid steeds groter worden trachten Orry Main en George Hazard hun vriendschap in stand te houden. De Hazards wor den door de familie Main voor een tegenbezoek uit genodigd STER-reclame AVRO'* Televizier, actua liteitenmagazine Jonge mensen op het concertpodium. Het Ra dio Kamerorkest o.l.v. Jan Stulen m.m.v. Susanne Mebes, gitaar: Concierto de Aranjuez, Rodrigo 20.00 20.28 23.20 Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Afl.: Delft (herh.) NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Open Universiteit. Opera tioneel management NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 m Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 m Snuiters, serie gesprek ken met jongeren over een aktueel thema. Afl.: Ver borgen gaven (paranorma le verschijnselen). Presen tatie: Cees Grimbergen 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek met een reportage over de positie van de vrouw in het Iran van Cho- meini. De shi'itische Islam kent aan 'martelaarschap' en 'lijden' een belangrijke plaats toe. Hoewel sinds kort vrouwen ook worden ingeschakeld in de gewa pende strijd tegen Irak, ligt de voornaamste taak van de vrouw toch thuis. Ze trouwt ongezien een invali de martelaar, krijgt kinde ren, voedt ze op in de waarden van de shi'itische Islam, en geeft ze terug aan de samenleving, opdat ook zij als martelaar door Allah aanvaard kunnen worden NOS 20.00 Moordkuil, televisie ter discussie. Presentatie: Dirk Kuin 20.20 Rok Rol, serie program ma's over de vrouw en haar rol in de huidige maatschappij. Afl.: Beeld, over vrouwen werkzaam In de beeldende kunst, foto grafie en tekenen. Presen tatie: Loes Luca 21.00 Panoramiek, aktualiteiten- rubriek waarin aandacht voor de nieuwste ontwik kelingen rondom het Iran- schandaal: het ontslag van Regan en de benoeming van Howard Baker als staf chef van het Witte Huis, de conclusies van de commls- sie-Tower en een uitge breide reconstructie van de riskante avonturen van Oliver North 21.30 Beeldspraak: Tussen front en thuisfront, film portret van de componist Simeon ten Holt 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 22.50-23.20 Cursus Belasting (4) zijn 17.55 Nieuws in teletekst 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 Plons. Afl.: Plons en de snoep- »p 1 Jes socif 18.10 Jacobus en Coroesl, met Jos .pri.| Kennis en Jean-Pierre Claes. Afl. Babysit ?elel 18.25 Mik, Mak en Mon. Afl.: Tweede bez( huls 18.35 Zaterdag (Saturdee, 5). tiende lige Australische tv-serie met Dominic McDonald en Troy Sussman 19.00 De Supermachten I: De Vere nigde Statenvan Amerika, serie programma's over de ge schiedenis en de instellingen van de Verenigde Staten. Afl. 9: De economische structuren en 119.40 Mededelingen en program- *T~ ma-overzicht 19.45 Nieuws 1.10 Kunst-zaken "tl20.20 LQ., quiz met denk- en weet- >sei 1 vragen, gepresenteerd door Herman van Molle i.50 Labyrint, informatief magazi ne. Afl.: Rozeschijn, discussie over de realiteit van het moe derschap. Presentatie: Kris Smet 1.40. Uitzending door derden. Pro gramma van de Liberale Ra dio- en Televisie-Omroep l {22.20-22.40 Nieuws en Coda: Noc- "Jj turne, Grleg, uitgevoerd door Dana Protopopescu, plano id age) KT BRT 2 18.45 Luister met je ogen (23) 19.00 Zonen en dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se rie ^19.23 Intermezzo. Warum? van Schumann, uitgevoerd door Jozef de Beenhouwer, piano (herh.) 419.25 Oshin, Japanse tv-serie (19.40 Programma-overzicht tjl9.45 Nieuws 3.10 Kwidam, videospelletje !040 Mike, praatprogramma met Mlke Verdrengh |21.35-22.25 De uitdaging (The chal lenge. 3), Australische tv-serie met John Woas, Lorraine Bayly e.a. Nabij Rhode Island begin nen de schiftingswedstrijden voor de zeilwedstrijd om de America's Cup in 1983. De spanningen binnen de verschil lende ploegen nemen toe, de vrees voor het 'geheime wa pen' van de Australia II even eens *TBF 1 17.30 Nouba Nouba 16.00 Carrefours 9.00 Journaal 119.03 Ca soir, regionaal magazine i9.27 Quick at Flupka, tekenfilm 19.30 Journaal .00 Minuta Papilion, consumen- tentips .05 Florsnca ou la vis da chfltsau, Franse tv-serie met Annle Gl- radot, Jean-Luc Bldeau, Geor ges Wilson e.a. Afl. 2: Fête de familie 1.00 Planète des hommas, docu mentaireserie. Afl.: Scènes de la vie polygame 21.50 Laatste nieuws 122.20-00.00 Ciné-Club da Minuit: Khandhar (Les ruines), Indiase speelfilm uit 1983 van Mrinal Sen. Met Shabana Azml, Na- seeruddin Shah, Gita Sen e.a. 15.50 Tagesschau 16.00 Frauengeschichten: Hetga Leiendecker, Drehorgelfrau, portret 16.45 (3 Spass am Dienstag, kinder programma 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 Yes Minister, Engelse come dyserie met Paul Eddlngton in de hoofdrol. Afl.: Die barmher- zlge Gesellschaft. Minister Ja mes Hacker hoort tot zijn ver bijstering dat er een nieuw zie kenhuis is gebouwd dat leeg blijft staan omdat er geen geld zou zijn voor een medische staf. Informatie om politieke munt uit te slaan? 19.00 Auf Achsa, tv-serie. Afl.: Franz im Glück 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Wortschdtzchen, serie spei- programma's gepresenteerd door Margarethe Schreinema- kers 21.00 Kontrasta, actualiteitenrubriek 21.45 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson, Phi lip Michael Thoma3, Michael Talbott e.a. Afl.: Abenteuer lm Kolumbien. Sonny en Ricardo nemen vrijwillig een riskante opdracht aan. Ze moeten een serie moorden oplossen, waar bij de slachtoffers steeds drugssmokkelaars waren. Dus besluiten ze met een millioen dollar naar Colombia te ver trekken 22.30 Tagesthamen, actualiteiten 23.00 Kulturwelt Film: Schaukasten, rechtstreekse reportage van de slotmanifestatie van het in ternationale filmfestival in Ber lijn. Onder de gasten de win naars van de Gouden en Zil veren Beren. Verder fragmen ten uit de onderschelden films en een compilatie van het werk van jonge cineasten die op het filmfestival aanwezig waren 00.00 Tagesschau 00.05 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Haute i Pinnwand, kinderprogramma met Maren Blenhold en Ingolf Falkenstein I Schüler-Express, Jeugdmaga- zine. Afl.: Wiener Zeitgeist, met aandacht voor 'Wiener' en 'Tempo', tijdschriften rond de yuppie-cultuur I Heute Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement i Mit dem Kopf durch die Wand, spelprogramma gepre senteerd door Birgit Lechter- mann OD Ondertiteling via TeleTekst. (3 Tweetalige of stereo-uitzen ding. G Zwart/wit-uitzending. ■U Zwart/wit-ultzendlng met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederiandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. H3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-uitzendlng in orginele versie met ondertitels. Rijk de Gooyer Is te zien in de Duitse tv-serie 'Wartesaal zum kleinen Glück'. Duitsland 2 om 18.20 uur. 18.20 Wartesaal zum kleinen Gluck, tv-serie met o.a., Grit Boett- cher. Rijk de Gooljer en Joseli- ne Gassen. Afl.: Der Produzent 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Stimme der Heimat, reportage over het da gelijks leven bij een provinciale krant 20.15 Hector, der Ritter ohne Furcht und Tael (II soldato dl ventura- /La grande bagarre), Itallaans- /Franse speelfilm uit 1975 van Pasquale Festa Campanile. Met Bud Spencer, Andrea Fer- Spaans-Franse oorlog en de Spanjaarden, die zich ver schanst hebben in de vesting stad Barletta zijn de honder- dood nabij. Dan daagt er hulp: de Italiaanse huurling Hector Fieramosca en zijn kompanen. Hector heeft maar één devies: de zwakste partij helpen 21.45 Heute-Joumal 22.10 Berlinale *87, reportage van het Bertijnse filmfestival 22.40 Cl Das kleine Fernsehspiel: Gelbe Sorte, tv-spel van Ro bert Bramkamp. Met Josef Drees, Christin Könlg, Andreas Pieper e.a. Henry en Bernd hebben belden grote plannen voor de toekomst en zakelijke problemen In het heden. Dus laten ze zich In met een hache lijke oplichterij. Ingrediënten: varkensvlees op papier, subsi dies en Nederlandse koelhui zen 00.15 Heute DUITSLAND 3 I Der stumme Dialog, Informa tieve serie over hedendaagse techniek. Afl. 8: Technik und Politik - Ohnmacht der Mlt- sprache (herh.) I Telekolleg II, cursus wiskunde. Afl.: Wurzelrechnung l Sesamstraat I Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau i Formol Eins, overzicht van de ARD-hltparade gepresenteerd door Stefanle Tücklng l Alles unter elner Kappe, re portage van het carnaval In Düsseldorf en Münster i Laatste nieuws BBC 1 17.15 Jackanory, kinderprogramma 17.25 Bananaman 17.30 The Album 18.00 m Grange Hill, jeugdserie met Gwyneth Powell. George A. Cooper, Michael Sheard e.a. 18.35 The Flintstonee, tekenfilmseriè 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 m Holiday *87, gevarieerd tou- ristisch magazine van Frank Bough. Met o.a. aandacht voor een gezondheidsfarm bij Mala ga (Spanje) en zonvakanties In Bodrum (Turkije) 20.30 CDEastEnders, dramaserie met Bill Teacher. Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 21.00 CD Sorry, comedyserie met Ronnie Corbett. Afl.3 :Bells for uncle Barstable 21.30 CSDear John, comedyserie rond een relatiebureau 22.00 Journaal, regionaal nieuws en 22.30 Tutti frutti, black comedyserie over een Schotse rockband. Met Robbie Coltrane, Emma Thompson. Richard Wilson e.a. ge documentaireserie over de NAVO. Afl.: It was all Jimmy Carter's fault 00.30 Open air AIDS phone-in, kij kers kunnen vragen stellen BBC 2 17.00 Pamela Armstrong, amuse mentsprogramma 17.35 The story of This is your life' 18.05 My music, muzikaal spelpro- Ïramma (herh.) omorrow's world. Nieuws uit de wereld van wetenschap en technologie 19.00 The citadel, tiendelige tv-serle naar de roman van A.J. Cro- nin. Met Ben Cross, Claire Hig- glns e.a. 19.50 Top Crown Pairs, bowls 20.40 One man and hls dog 21.25 Food and Drink, Informatieve serie met o.a. aandacht voor sapcentrifuges en vegetarische recepten 22.00 TV-Movie premiere: Cowboy, Amerikaanse tv-film uit 1983 van Jerry Jameson. Met James Brolin, Ted Danson, Annle Potts. Randy Quald e.a. 23.35 Newsnight, actualiteiten 00.20 Weerbericht 00.25 De sonates van Beethoven 00.55-01.25 Open Universiteit City Sounds Busman's Holiday, beroepen- quiz met Julian Pettlfer TV Times Top 10 Awards Nieuws AIDS Help, Informatief pro gramma First Tuesday Scarecrow and Mrs King Tuesday Topic Adam Curry presenteert Count down. Super Channel om 17.00 en 05.00 uur. SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms 18.00 O Dennis, comedyserie. Afl.: Dennis and the saxophgne 18.30 GidgeL Afl.: Image Scrimmage 19.00 Three's Company, comedyse rie 19.30 Get Smart, comedyserie 20.00 The Paul Hogan Show, Au stralische comedyshow 20.25 A Country Practice, dramase rie 21.15 Chuck Connors, westernserie 22.05 Dutch Football 1987 00.05 The Business programme, economisch magazine 00.30-00.50 [3 Monsters of rock, hardrock met Mick Wall (herh.) SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd mei TV 5) 17.00 (3 Countdown, popprogram ma met Adam Curry 18.00 Young Sherlock: The mystery of the Manor House, tv-serie over de jeugdjaren van Sher lock Holmes 18.30 Moon Jumper, tv-serie 19.00 Busman's Holiday, beroepen- qulz gepresenteerd door Julian Pettifer 19.30 David Attenborough presents: Life on earth, natuurfllmserie 20.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 21.00 Action Drama 22.00 Super Channel News 22.30-23.30 Super Sport, overzicht van het Engels voetbal van de afgelopen week 01.25 !3 Nino Firetto 02.00 (3 Amanda Redington 03.00 0 Martin Buchanan 04.00 (3 Music Box live, met Simon Potter 05.00 (3 Countdown, met Adam 06.00-07.00 0 The Face TV 5 gazme 18.00 Rócréation 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Les vacances de Monsieur Léon, amusementsprogramma rond Roger Moore (James Bond) en Grace Jones 19.15 Cocoricocoboy 19.30 L'ours en peluche, tv-fllm 21.00 Sports la une 22.00 Nieuws 22.30-00.05 G Nous les gosses, Franse speelfilm uit 1941 NEDERLAND 1 VOO 14.30 Saebert 14.45 Kuifje 14.55 Meneer Kaktus 15.20 The Jet- sons 15.40 Club Veronica 15.50 Rambo 16.15 Dynasty 17.00 New wilderness NOS 17.30 W6-Joumaal VOO 17.46 Veronica sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Punky Brewster 15.55 Lange Jaap 16.30 O Theo en Thea 16.45 Blikskaters 17.00 De Charlie Brown A Snoopy show 17.10-17.30 De mus met de lange poten BRT 1 15.15 Kameleon 15.40 Rondomons: Het orkest gaat spelen 16.05 Nils Holgersson 16.30 Vrouwtje Theele pel 16.55-17.45 Sprookjestheater DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Die Reportage 11.10 Wortschützen 12.10 Kontraste 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 0 Teletekst 15.50 Ta gesschau 16.00 Prophet in Gottes Acker 16.45 Die Splelbude DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Löwenzahn 16.35 Der Wasch- bér Rascal 17.00 Heute 17.15 Tele- lllustrierle 17.45 Der Landartz BBC 1 07.55 Nieuwsoverzicht 08.00 Break fast time 09.40 All in the day, geva rieerd dagprogramma met Informatie ve series, kinderprogramma's en tv- series 15.30 G The Britsh comedy: Carry on constable, speelfilm uit 1960 16.50 Bullwinkle and Rocky 17.00 Children's BBC ITV 07.15 TV-AM 10.30 Sc hooi tv 13.00 Button Moon 13.10 Allsorts 13.30 Gardens for All 14.00 Nieuws 14.30 A Country Practise 15.30 On the Market 16.00 Amoebas to Zebras 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Creepty Craw- lies 17.10 Batlink 17.20 Sooty SKY CHANNEL 07.25 The DJ Kat Wake-Up Club 07.30 The DJ Kat Show 08.30 IS Sky Trax 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.30 Three's Company 15.00 (3 Sky Trax 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 (3 Amanda Re dington 09.00 Sons and Daughters 09.30 Ken Horn's Chinese Cookery 10.00 Follow Me 10.15 Everyday Yoga 10.30 Ancient Yoga 11.30 0 Nino Firetto 12.30 Martin Bucha nan 13.30 Tomorrow's World 14.00 Sons and Daughters 14.30 Hippo (herh.) 15.30 Ghostbusters 16.00 0 Music Box live 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen met Arle 21.35 Een luchtmacht op papier. 2242 Metterdaad hulpverlening. 22.06 Hemelsbreed. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 2342 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Hellskwartler. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Klassieke pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Rondom de 15 symfonieën van Sjostakovitsj (7). 21.30 Literama. 22.30 Historische orgelopnamen. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama-Poëzle. 18.20 PP: Uitzending van het CDA. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 2040 TELEAC: Doelgericht ondeme- 21.00 Statistiek. 2140 Ca va? 22.00 Leiding geven. REGIONAAL Radio Rijnmond: 1640 Radio Rijn mond Getapt, dagelijkse talkshow. 17.00-1840 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. Omroep Rijn land: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 1740 Actualiteiten. 18.00 Rijnland Politiek. 19.00 Voor schoten Lokaal en 20.00-2140 Pop wetenswaardigheden. BRT 1 18.10 Actueel. 1840 De BRT Big Band. 1845 Standpunten van de Belgische nijverheid. 1845 Beiaardmuzlek. 19.10 Actueel. 1943 Apo mas ja sa, voor Grieken. 20.03 Pandora. Muzlekmagazine. 21.03 Het BRT Jazzorkest. 22.05 't Chanson. 2310 Crooners en soft music. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 1840 Etnische muziek en volksmu ziek: Indonesië (1). 19.00 Essay 1945 Uit een verborgen kamer. 2040 Symfonie-orkest van de Nord- deutsche Rundfunk.- 22.05 Actualia. 2240 Dromen. Luisterspel. 2340-2345 „Mit Fried und Freud Ich fahr dahln" Bux WV 75, Die trich Buxte-Hude. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 0740 Nieuws 13.07 TROS: TROS Aktua. 1340 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 1805 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en prikkel draad. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 1243 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 0802 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 0845 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.35 OrkestpaJet. 12.30 Symfonische muziek uit Israël. 1145 Promenade. 13.00 Nieuws 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 1440 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 1740 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 1800 TROS: De duvel is oud. 1140 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 1800 TROS: TROS Schlagerfestival. REGIONAAL Radio Weat: (vla FM-frequentie Radio 1) 12.03-13.00 Radio West Gemeente Radio Rijnmond: Om 0740, 06.00 en 0640 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 0745 en 0815 Quiz en Waarachtig BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0640 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 1805 Neem je tijd. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0815 Ochtendconcert. 09.15 Pianomuziek van Schubert. 12.10 Tafelmuzlek. 13.10 Aktueel. 1340 Musical Snutf-box. 14.00 Thais, opera van Jules Masse net. 1805 Wel thuisl j.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15