Niet-geregistreerde Baptisten nog steeds streng vervolgd in Sovjet-Unie Beleidsplan emancipatie ontwrichtend DDR verzwijgt joods verzet Ccidóc I P' GEESTELIJK LEVEN/QPINËT kerk wereld Geweld van „supporters" weer SekUeSouuMtt MAANDAG 2 MAART 1987 PAGINA 2 Italië sluit verdrag met joden ROME Premier Craxi van Italië heeft dit weekeinde een verdrag met de joodse gemeenschap ondertekend, waarbij de joden volledige godsdienstvrijheid krijgen. De 35.000 Italiaanse joden krijgen bovendien het recht hun geloof uit te dragen. Namens de joodse gemeenten in Italië ondertekende de voor zitter ervan, Tifllia Zevi, het verdrag. Hiermee is een eind ge komen aan de juridisch ondergeschikte positie van de joden, die terugging tot de racistische maatregelen van dictator Mus solini. Het verdrag is gelijk aan dat wat eind vorig iaar met de Waldenzen, Methodisten, Pinstergroeperingen en Adventisten werd gesloten. De joden hoeven tien procent minder belasting te betalen en krijgen vrijstelling van militaire dienst. Weer r.k. bisschop in stad van Calvijn GENEVE Genève, de stad van Calvijn, krijgt na vier eeu wen weer een rooms-katholieke bisschop. Vanaf komende zo mer zal de benedictijn Amédée Grab, hulpbisschop van Fri- bourg, Lausanne en Genève, in „het calvinistische Rome" resi deren. Sinds de toenmalige bisschop, prins Pierre de la Baume, in 1533 uit de stad vluchtte en de stad drie jaar later naar de Reformatie overging, heeft Genève geen bisschop meer gehad. In Genève is nu 51 procent van de bevolking rooms-katholiek. De benoeming vindt plaats om de taak van bisschop Pierre Ma- mie van Fribourg te verlichten. Jean-Marc Chappuis, dekaan van de protestantse theologische faculteit in Genève, heeft de benoeming een provocatie genoemd. Hij sprak van een hero pleving van confessionele spanningen. Men moet zich een simpel doel voor ogen stellen, dan kan men dat langs gecompliceerde omwegen bereiken. Charles de Gaulle NA MISLUKT KORT GEDING LIO stelt Kamer van Koophandel aansprakelijk NIJMEGEN De advo- cate van het LIO, me vrouw mr. I. van Wester- laak, heeft de Nijmeegse Kamer van Koophandel aansprakelijk gesteld „voor alle schade, hoe ook genaamd, die is ont staan en nog zal ontstaan als gevolg van het afge ven van een onjuist uit treksel." Het LIO een vereniging van vrouwen uit Nijmegen die een kort geding aanspan de tegen kardinaal Siminis wegens diens uitlatingen over feministische theologie, werd vorige maand na afloop van het kort geding door de rechter niet ontvankelijk verklaard. Op de zitting kon het LIO namelijk niet aanto nen dat zij een rechtsgeldige vereniging was. Volgens de advocate had de Kamer van Koophandel onjuiste infor matie verstrekt aan de tegen partij, die zich op de hoogte had willen stellen van aard en omvang van deze vereni ging- Mr. I. van Westerlaak schrijft aan de Kamer van Koophan del dat „de afgelopen weken zowel mijn cliënten als ikzelf zeer veel tijd en energie heb ben moeten spenderen aan het opheldering vragen en rechtzetting geven van de foutieve informatie, waarbij het nog maar de vraag is of een en ander nog procedu reel effect kan hebben. Bo vendien is veel van de grote publiciteit die de zaak heeft gehad, voor het LIO uiterst negatief uitgevallen, hetgeen het LIO als vernederend en krenkend ervaart Van Westerlaak schrijft zelf ook van de verwachting uit te gaan dat het LIO niet ont vankelijk zal worden ver klaard in zijn eisen tegen de kardinaal. Het LIO blijkt op 12 januari in het verenigingsregister van de Nijmeegse kamer te zijn opgenomen, terwijl in het uitreksel van dit register wordt gemeld dat het LIO op 19 september werd opgericht. Er zijn nu vijftig vrouwen bij aangesloten. Eind december deelde de lu therse predikante P.K. Aker- boom-Roelofs te Nijmegen, optredend als woordvoerster van het LIO, mee dat het LIO, voortgekomen uit vrou wencontacten in de Nijmeeg se studentenkerk, zich in de week voor Kerstmis had „ge formaliseerd" om een kort geding tegen Simonis te kun nen aanspannen. Op dat mo ment waren er volgens ds. Akerboom slechts vijf a zes Nijmeegse vrouwen bij be trokken, die of protestants of buitenkerkelijk zijn. Benoemingenadviseur drs. S. van der Meer neemt afscheid bisdom ROTTERDAM De benoe mingenadviseur van het bis dom Rotterdam, drs. S.H.J. van der Meer, heeft vrijdag afscheid genomen van het bisdombestuur en het perso neel van het bisdom. Drs. van der Meer, priester van het bisdom Rotterdam, advi seerde tien jaar de bisschop van Rotterdam eerst mgr. dr. A.J. Simonts en vervol gens de laatste jaren mgr. drs. R.Ph. Bar inzake alle benoemingen in de pastoraal. In september 1986 bereikte hij de emeritaatsgerechtigde leeftijd. Per 1 mei wordt hij opgevolgd door drs. A.J. Her- togh uit Vianen. Drs. Van der Meer vertelde bij zijn afscheid dat hij een fonds heeft gesticht mede op grond van zijn grote waar dering voor de rol van vrou wen in het pastorale werk waarmee vrouwen op latere leeftijd kunnen worden ge holpen theologie te gaan stu deren. Nederland»* Hervormde Kerk; Beroepen te Bergen op Zoom T.J. de Heer te Apeldoorn. Aangenomen naar Zeewolde (Herv.Ger.Samen op Weg) H. van Tilburg, gereformeerd predikant te Brussel. Aangenomen naar Nlekerk, Oldekerk en Lutjegast J.P. Oostertiof. kandidaat te Gro ningen. Aangenomen het beroep door de generale synode tot predi kant voor buitengewone werkzaam heden (luchtmachtpredikant) H.A. Wisman te Bllthoven. Doopsgezinde Broederschap: Beroepen te Heerenveen J. Zonne veld te Streekgemeente Midden- Friesland, die dit beroep heeft aan genomen. DEN HAAG „De politieke veranderingen in de Sovjet- Unie hebben nog geen enkele verbetering gebracht in het lot van de christenen. Inte gendeel, we krijgen aanwij zingen dat het slechter gaat Dat zegt een woordvoerder van de Stichting Friedens- stimme Nederland, die zich inzet voor het lot van mensen die in de Sovjet-Unie om hun geloof worden vervolgd. Naar schatting van de stichting zit ten er nu 180 christenen ge vangen in werkkampen en gevangenissen. De meesten behoren tot de geloofsge meenschap van Evangelische Christen-baptisten, een kerk genootschap dat zich niet wil neerleggen bij de beperkingen die door de Sovjetautoriteiten aan religieuze organisaties worden gesteld. Volgens artikel 52 van de Sovjet-grondwet wordt in de Sovjet-Unie het recht op gods dienstvrijheid gegarandeerd. De officiële baptistengemeen schap in de Sovjet-Unie, met naar schatting 500.000 aan hangers, is één van de erken de kerkgenootschappen. Maar die registratie houdt vele be perkingen in die door de staat worden opgelegd. Zo mogen kinderen tot 18 jaar niet naar samenkomsten, er mag niet aan diaconale zorg worden gedaan, in de prediking mag geen oproep tot bekering klinken en er mag niet ge sproken worden over het laat ste oordeel of de wederkomst van Christus. Dat is de reden voor de Evan gelische Christen-baptisten zich niet te laten registereren. Daarom wordt het genoot schap niet erkend en worden haar godsdienstige praktijken als 'ondergronds' aangemerkt. De kerk heeft ongeveer hon derdduizend gedoopte leden. Hagepreken Evangelische Christen-baptis ten wonen verspreid over de gehele Sovjet-Unie. Omdat bij de baptisten de volwassen- doop geldt en de gezinnen vrij groot zijn kan het totaal aan tal op ongeveer een half mil- MGR. BOMERS: Door verschillende protestantse kerkgenootschappen wordt actie gevoerd voor mevrouw Serafi- ma Joedintseva zoals hier voor de Sovjet-ambassade in Don Haag. joen worden geschat. Zij ko men samen in veel „huisge meenten"; groepen van 80 tot 100 mensen die bij elkaar ko men in een gewoon huis. Soms kan dat ook niet eens en veelvuldig worden er kerk diensten in de openlucht ge houden, ergens in het veld, zoals in Nederland vroeger de hagepreken. Arrestaties onder de aanhang komen herhaal delijk voor. Er wordt vooral gejaagd op voorgangers en ae vrouwen die kinderen ïrwijzen in een vorm van zondagsschool. Onder de gevangenen bevindt zich één van de leiders, Petr Rumachik (54), die al zes ver oordelingen achter de rug heeft. Toen hij in augustus 1985 zijn vijfde termijn had uitgezeten werd hij, nog in het strafkamp, opnieuw gear resteerd. Na een rechtzaak in januari/februari 1986, die bij na een maand duurde, kreeg hij opnieuw vijf jaar. In gezinnen waar de man is weggehaald voor een straf tijd in een werkkamp ontbreekt iedere vorm van inkomen. Daarom is door het genoot schap een 'Verwantenraad' ingesteld, die hulp biedt aan daardoor getroffen families, wat eveneens als een onder grondse activiteit wordt aan gemerkt. Afgelopen week vond voor de Russische am bassade een demonstratie plaats voor één van de leden van die raad, Serafima Joe- dintsev. Deze moeder van dertien kinderen, wier man en een zoon in een strafkamp zitten, moest per 1 maart voor twee jaar in een strafkamp verdwijnen. Een medewerker van de Sovjet-ambassade ont kende vorige week bij een de monstratie ten gunste van Se rafima Joedintseva dat dit het geval was en beloofde dat hij haar situatie in de gaten zou houden. De man van Joedint seva en haar zoon zitten ove rigens al gevangen. Mevrouw Joedintseva werd op 1 maart 1985 gevonnist, maar kreeg toen twee jaar uitstel op hu manitaire gronden. Over de vervolging van de geloofsgemeenschap wordt re gelmatig melding gemaakt in ondergrondse 'samizdat- '-nieuwsbrieven, die het Wes ten bereiken. Maar ook in de Sovjetpers staan geregeld ver slagen van rechtzaken. De meeste veroordelingen vinden plaats wegens overtreding van artikel 190-1 en 190-3 van het Russische wetboek van strafrecht, „het bewust ver spreiden van valse informatie om het politieke en sociale sy steem van de Sovjetunie in diskrediet te brengen" en „het organiseren of actief deelnemen aan groepsactivi teiten die de sociale orde ver storen". De vervolging van deze groep van baptisten werd in septem ber nog eens bevestigd door een vertegenwoordiger van de .officiële' Baptisten, tijdens een bezoek aan de Duitse Bondsrepubliek. Hij gaf toe dat er zeker 150 leden van de Evangelische Christen-baptis ten in de Sovjet-Unie gevan gen zaten, maar tekende daar bij aan dat zij allen „schuldig waren bevonden aan het schenden van de wetten" - het argument waarmee vra gen over geloofsvervolging zoals gebruikelijk door Sovjet autoriteiten worden wegge wuifd. Ongehoorzaam Een voorbeeld van dergelijke 'schendingen' werd in maart 1986 gegeven in de krant Zna- mya Yunosti, waarin werd gemeld dat in het dorp Naro- vlya Vasilii Kravchuk was gearresteerd, nadat hij vijf iaar „met hulp van zijn ge loofsgenoten verborgen was gehouden". Kravchuk wei gerde op religieuze gronden wapens te dragen en had te vergeefs een verzoek inge diend tot vriistelling van mili taire dienstplicht. In oktober vorig iaar wijdde het dagblad Sovetskaya Kirgi- zya een hele pagina aan een rechtzaak tegen vertegen woordigers van het kerkge nootschap in het dorp Lenin- pol, die werden beschuldigd van „anti-sociale activiteiten": het uitvoeren van „het absur de idee in hun dorp te evan geliseren" en van het organi seren van een „ondergrondse zondagsschool". De leider van de gemeenschap werd schul dig bevonden aan het overtre den van verschillende artike len van het wetboek. Zijn op volger, schreef de krant, „heeft reeds een officiële waarschuwing gekregen". RT V^N KOOTEN NDRÉ HORLINGS HAARLEM Invoering van het beleidsplan Emancipatie, dat streeft naar „gelijke maatschap pelijke posities van man nen en vrouwen", van het kabinet Lubbers heeft ontwrichtende ge volgen voor huwelijk en gezin. Over het huwelijk wordt gesproken als een afhankelijkheidssituatie, in flagrante tegenstelling tot het christelijk ver staan van het huwelijk als aanhankelijkheidsre latie. „Is het geoorloofd dat de overheid zo diep ingrijpt in het privéleven van mensen, aat echtge noten, ouders en kinde ren niet langer voor el kaar kunnen Betekenen wat ze voor elkaar zou den kunnen, mogen en moeten betekenen?" Dit schrijft bisschop H.J.A. Bomers van Haarlem in de maart-uitgave van „Samen Kerk", het informatieblad van zijn bisdom. Hij kan zich niet aan de indruk onttrek ken dat gestreefd wordt naar „gelijke maatschappelijke po sities van mannen en vrou wen" op grond van de voor onderstelling dat mannen en vrouwen gelijk zijn. „Maar zijn zij gelijk aan elkaar? Een emancipatiebeleid dat niet gelijkwaardige maar zeer nadrukkelijk gelijke maatschappelijke posities na streeft, houdt geen rekening met in de natuur van de mens verankerde verschillen en kan mensen alleen maar ongelukkig maken." Leger des Heils keert zich tegen apartheid LONDEN Het Leger des Heils acht het Zuidafrikaanse apartheidssysteem onaan vaardbaar. Het spreekt daar om met kracht de hoop uit dat dat systeem zal worden afgeschaft en dat er in Zuid- Afrika een samenleving zal ontstaan waarin geen plaats is voor onderscheid tussen Dat blijkt uit een verklaring van de internationaal leider van het Leger des Heils, ge neraal Eva Burrows. Bur rows erkent de historische, culturele en zelfs morele ach tergronden van de huidige si tuatie in Zuid-Afrika en wiist voorts op de vooruitgang die er in Zuid-Afrika js geboekt bij pogingen de apartheid te ontmantelen. Zij verzekert allen die zich met geweldloze middelen inspannen om een maatschappij zonder onder scheid naar ras tot stand te brengen van de sympathie van net Leger des Heils. Het Leger zal zijn officieren blijven opleiden in een insti tuut waar mensen van alle rassen gezamenlijk de lessen volgen. Het Leger des Heils, dat zich in 1883 in Zuid-Afri ka vestigde, heeft er op dit moment ongeveer 50.000 le den. Runcie wijdt vrouwen tot diaken De aartsbisschop van Canter bury, dr. Robert Runcie, heeft het afgelopen weekeinde vijf tien vrouwelijke leden van zijn kerk tot diaken gewijd. Dat gebeurde nadat eerder vorige week de Anglicaanse synode het princlpo-besluit had ge nomen dat vrouwen de ko mende vijf jaar tot priester mogen worden gewijd. De Engelse kardinaal Basil Hume heeft het besluit betreurd en denkt dat het streven naar volledige eenheid hierdoor zal worden bemoeilijkt. De con servatieve anglicaanse bis schop van Londen, Graham Leonard, heeft laten blijken dat hij en zijn medestanders de kerk zullen verlaten. Zijn aanhang wordt geschat op ongeveer een procent van de praktiserende leden (zo'n ,18.000 personen). OOST-BERLIJN De geschiedschrijving in de DDR ver zwijgt het joods verzet tegen het nazi-regime. In plaats daar van wordt de joodse slachtoffers verweten dat ze hun onder- fang mede aan zichzelf te wijten hadden omdat ze zich niet ij ae communistische partij KPD hadden aangesloten. Dit zei de historicus prof. dr. Helmut Eschwege uit Dresden tijdens een lezing in het joods gemeentecentrum in Oost-Ber- lijn. Eschwege, zelf jood, heeft als eerste en enige in „Kenn- zeichen J" het joods verzet beschreven. In ieder geval tot 1937 hebben joodse anti-fascisten in alle verzetsorganisaties meegevochten, ook in die van de SPD en KPD. Een bekende sociaal-democratische verzetsgroep uit die tijd werd grotendeels door joodse socialisten bepaald. Ook het Thëlmann-bataljon, de Duitse afdeling van de in Spanje tegen de fascisten strijdende Internationale Brigaden, bestond bijna uitsluitend uit joden, aldus Eschwege. Terwijl de niet-joodse verzetsstrijders in de concentratiekam pen werden omschreven als voor verbetering vatbaar, kregen de joodse verzetsstrijders reeds de doodstraf. Van de 130.000 niet-joodse anti-fascisten uit Leipzig heeft 95 procent de oor log overleefd, terwijl van de 4.500 ioodse anti-fascisten uit deze stad slechts 300 (ruim 6 procent) in leven is gebleven. Dr. Van der Meiden voorzitter van Kerk en Wereld LEIDSCHENDAM Prof. dr. A. van der Meiden is door het moderamen (bestuur) van de hervormde synode be noemd tot voorzitter van het bestuur van de stichting Kerk en Wereld te Drieber gen. Van der Meiden, hoogle raar massacommunicatie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, volgt ir. W.W. Baron van Dedem op, die zes jaar bestuursvoorzitter van Kerk en Wereld is geweest. De nieuwe voorzitter (57) was van 1957 tot 1966 publiciteits medewerker bij Kerk en We reld. Kerk en Wereld is het in 1945 opgerichte apostolaire instituut van de Nederlandse Hervormde Kerk. Het insti tuut geeft cursussen en houdt vormingsbijeenkomsten over uiteenlopende onderwerpen. TlEN jaar lang gaat ons land al gebukt onder geweld t vandalisme van voetbalsupporters. Na enkele minder schol kende incidenten werd op 9 februari 1977 na afloop van wedstrijd Haarlem-FC Den Haag het eerste treinstel ve| nield van wat een even treurige als lange reeks zou wordt 1 Bij aankomst op het station Hollands Spoor werd iedere zittende vervolgens aangehouden. De betrokkenheid van FC Den Haag-aanhang heeft zich niet beperkt tot dat eers|6, geval van vandalisme en de tot dusverre zwaarste uitbarstii van supportersgeweld die zich gisteren heeft voorgedaan. 1 de afgelopen tien jaar waren supporters van de club ni driemaal betrokken bij wedstrijden die gestaakt moeste worden. In november 1981 maakte een bom een eind aan de wei strijd FC Den Haag-Utrecht. In juni 1985 deed zich in de ni competitie een soortgelijk incident voor bij de wedstrijd F Den Haag-De Graafschap en in november 1986 ontaardde ontmoeting Excelsior-FC Den Haag in ware slopersactivite ten. Daarmee wil allerminst gezegd zijn dat het voetbalg< weid in ons land uitsluitend aan supportérs van FC De Haag is te wijten. De raddraaiers onder de aanhang van h< Zuiderpark zijn er echter in elk geval wel de oorzaak vai dat de Haagse club de dubieuze koploper is in het klassemei gestaakte wedstrijden. 'rk( ti In die tien jaar is er eindeloos geëvalueerd en gediscussieer over de manier waarop verder geweld kon worden voor" men. Justitie, politie, clubbestuurders, burgemeesters en KNVB vergaderden afzonderlijk en met elkaar en nami psychologen in de arm om het geweld te keren. Er wer<~ ingrijpende veiligheidsmaatregelen getroffen. In het Haag! Zuiderpark bijvoorbeeld kwamen aparte vakken, afgezet mi veel en zwaar hekwerk dat op diverse plaatsen is voorzii van scherpe punten. Er werden bewakingsdiensten inj huurd ter versterking van het voortdurende groeiende pol tielegertje. Er werd een gesloten tv-circuit aangelegd en kwamen elektronisch beveiligde signaleringspoortjes om si porters op het bezit van slag- en stootwapens te kunnen trappen. Hh. In datzelfde Zuiderpark brak gistermiddag een ware hel die de ramp van het Belgische Heizelstadion een heel ein benaderde. Toch had de Haagse politie ook dit keer koste noch moeite gespaard en 250 agenten uit allerlei diensten bi eengebracht, waardoor zelfs drie politiebureaus bij gebre aan mankracht moesten worden gesloten. Men moet er ni aan denken wat er gebeurd zou zijn, indien zich elders in i Residentie een andere calamiteit zou hebben voorgedaan. Het geweld in het Zuiderpark heeft één positief resull Iedereen en alle instanties zijn het er over eens dat het niet langer gaat, niet alleen in Den Haag maar ook in andei «j steden die geregeld door het geweld van de raddraaiers oi der de supporters worden geteisterd. Het betaald voetbal i zijn geheel opdoeken zou niets oplossen, want het probleei zal zich dan slechts naar lagere regionen verplaatsen. We licht kan de veiligheid worden vergroot door het systeei over te nemen, dat het Engelse Luton Town ondanks hevig tegenwerking heeft ingevoerd. Daar worden supporters va^ de bezoekende club geweerd. De rellen van gisteren hebbe|' ook aangetoond dat het niet verantwoord is kinderen ben<ti den de zestien zonder begeleiding van volwassenen toe te 1 ten. De KNVB die morgenavond vergadert over de rellen het Zuiderpark, kan er niet meer omheen echt ingrijpen* maatregelen te treffen. En als het de bond aan voldoen* moed en verantwoordelijkheidszin ontbreekt, dan zal overheid moeten ingrijpen. lal ïie dekv Wf Hf iejda oire* !uj Hf b*jar FC k v/i poli taapoil jzod 'ij 1 Mi'" Perioden met zon, maar koud. DE BILT (KNMI) Morgen is het een stuk kouder aan vandaag. Met de naar noord oost gedraaide wind wordt koude vorstlucht uit noord- Duitsland en Polen aange voerd. De draaiing van de wind heeft te maken met een depressie die over Engeland en ons land naar het zuidoos ten trekt en morgen reeds in de Middellandse Zee zal aan komen. Na het passeren van deze depressie gaat de druk weer stijgen. Morgen komt er nog een enkele sneeuwbui voor en eindelijk komt er weer wat zon. De temperatuur in de nacht bereikt een waar de van min 5 in het noordoos ten tot om het vriespunt in het zuidwesten. In de middag loopt de temperatuur slechts weinig op en blijft onder nul in het noorden en oosten, in het zuidoosten daarentegen iets boven nul. Tegen het weekeinde bereikt ons zachte re lucht en lopen de tempera turen weer op. Weersvooruitzichten voor de Europese landen, medegedeeld door het KNMI, geldig voor dinsdag en woensdag: Zuid-Scandina vie-. Opklarin gen maar in west-Noorwegen en oost-Zweden af en toe een sneeuwbuitje. Matige tot stren ge vorst. Denemarken-. Opklaringen en een enkele sneeuwbui. Matige vorst. Noord-Duitsland Perioden met zon. Voornamelijk op woensdag meer naar het zui den kans op sneeuw. Overwe gend matige vorst. Benelux, midden- en zuid- Duitsland. Veel bewolking. Vooral woensdag kans op sneeuw, in zuidwest-Duitsland ook regen. Meest lichte vorst, in zuidwest-Duitsland enkele graden boven nul. Britse Eilanden: In het zuid westen af en toe regen, vooral in midden-Engelana en noord- Ierland ook sneeuw. In Schot land opklaringen. Middagtem- peratuur van 12 graden in het zuidwesten tot 4 graden in het midden en noorden met lichte vorst in de nacht. Frankrijk: Half tot zwaar wolkt en vooral op woensdyer af en toe regen. In het noorjan( oosten ook sneeuw. Middag temperatuur tussen 16 grad£fv< in het zuiden en 3 graden het noordoosten. ren jen Alpengebied. Veel bewolkiifen In de meeste gebieden van tjdan tot tiid sneeuw, in het noorgen oostelijk deel tot in het laajvan land, in het zuidwestelijk d< cn echter beneden 1000 a 1500kulf smeltend tot regen. Middadcrj temperatuur in de dalen tiicwj sen 10 graden in het zuidw* tn i ten tot om het vriespunt in hciae noordoosten. wei In Spanje, Portugal: Zonn Woensdag in het noorden tr,?. delijk regen. Middagtempeitf»* tuur van 15 graden in 1 noorden tot 23 graden in 1 zuiden. maf den Italië, Joegoslavische ku Veel bewolking. Af en toe i1**01 gen of buien. In noord-Joeg Hel slavië ook sneeuw. Midd. temperatuur tussen 3 grad in het noorden bij Joegosla* tot rond 14 graden in het m i den en zuiden. WEERRAPPORT HEDENMORGEN Weer Max Min R Amsterdam regen 9 5 1 De Bilt regen 9 8 1 Eelde ijiel 1 -2 1 Eindhoven regen - - 1 Den Helder regen 8 2 1 Rotterdam regen 9 9 1 Twente regen 7 1 1 Vlissingen regen 8 6 1 Zd. Limburg regen 10 9 Aberdeen iw.bew. 6 5 2 Athene onbew. 13 4 Barcelona niet ontv. Berlijn Lbew. -2 -9 STw. Frankfort Helsinki onbew. Innsbruck regen Klagenfurt zw.bew Kopenhagen sneeuw Mallorc» niet ontv. Malta onbew. Moskou lbew. MUnchen regen dat de !n Casablanca

Leidse Courant | 1987 | | pagina 2