Noordwijk maakt einde aan „nederlaagserie" UVS deelt met Ajax Ceidóe Sou/temt Titel kan Leiderdorp niet meer ontgaan „Prof7 Dogger klopt Siemerink Nipte zege Ter Leede Rijnstreek is terug in de derde divisie Sleutels klopt Koudekerk met 3-0 SJZ verrast SVOW Routine gebrek voor Gemini/K funest MAANDAG 2 MAART 1987 PAGINA 16 LEIDEN Omdat de wedstrijd HOV-Lugdunum werd afgelast, werd in de interregionale klasse van het vrou- wenvoetbal alleen de wedstrijd tussen Zwart-Wit en Ter Leede gespeeld. In een spannend duel trokken de dames uit Sassenheim met 3-4 aan het langste eind. Ter Leede keek al snel tegen een 2-0 achterstand aan door fou ten van Mary Melgrim en Carla Mense. Na deze slechte ouvertu re werd er met een enorme inzet gestreden om de twee fouten ongedaan te maken. Dit had tot gevolg dat de ploeg van trainer Albert van der Berg nog voor rust op gelijke hoogte kwam door doelpunten van Maijon van der Ploeg en Jenny van der Mark. Na rust kreeg Ter Leede een tegenslag te verwerken omdat Ma rianne Folmer na vijf minuten het veld wegens een blessure moest verlaten. Ook de overgebleven tien dames van Ter Leede waren echter te sterk voor Zwart-Wit. Opnieuw Van der Ploeg en Van der Mark zetten hun ploeg op een verdiende 2-4 voor sprong. Zwart-Wit redde de* eer nog wel maar veel verder dan de 3-4 eindstand kwam men niet. Eerste Klasse (zaterdag): KMD - KRV 10-1; Hazerswoudse Girls - RAS 11-2. In de hoofdklasse (zondag) ging SJZ met 0-3 ten onder tegen het 36. veel sterkere Randstad Sport. De thuisploeg was de hele wed strijd niet bij machte het Randstad Sport, dat Corien van der Krogt (ziek) en Carola Vink (vakantie) miste, moeilijk te maken. Bij rust keek SJZ, na goals van Henie Steensma en Marga Baan, al tegen een 0-2 achterstand aan. Na de pauze beslisten de gasten het duel door een goal van Lia Piket 0-3. Het team van Sleutels ging op bezoek bij Celeritas 2 en leed een kansloze 8-0 neder laag. Het duel speelde zich hoofdzakelijk af op de helft van Sleu tels. Bij rust was het al 3-0, waarna Celeritas in de tweede helft pen nog vijmaal scoorden. Eerste klasse (zondag): Foreholte - Teylingen 0-4; UDO - LFC 2- 3; Docos - Alkmania 2 1-2; SJC - UVS 3-0. Jan Siemerink was dit weekeinde dichtbij zijn eerste nationale titel. Tips Duindigt WASSENAAR Duindigt heropent woensdagmiddag om half twee zijn poorten met een programma van elf draverijen, Onze tips luiden: WELKOMPRIJS: Berthi Prinses, Adelheid Boszorg en Astor Sammer. FRIESLANDPRIJS: Brandy Boszorg, Anouk Capello en Astro Uithuizen. WOLVEGAPRIJS (1): Brianda Wind, Zoco du Bois en Amor de WOLVEGAPRIJS (2): Annemiek Baker, Andrew Westland en Amazo ne Capello. NOOTDORPPRIJS: Angelique Grol- loo, Zetor D en Agatha Odilia. SCHAESBERGPRIJS: Zora Attack. Yankee Dream en Yoco Oostland. DRACHTENPRIJS: Zenobia S. Wel- ldone Zimbri en Wil Noordlandia. GRONINGENPRIJS: Yellow Nim ble, Zeewind en Zebrano du Bois. NOORD-HOLLANDPRIJS: Uplicate Ashton, Ydelheid Fortuna en Wyjan Prinses. GOEDE-MOEDPRIJS: Vanka Pride, Zilver Prince en Woensdag. ALKMAARPRIJS: Zicco Buitenzorg, Zeus Buitenzorg en Yick Buitenzorg, LEIDEN Met herenteam van Rijnstreek keert, na een af wezigheid van twee jaar, terug in de derde divisie. De Al- phense handballers wonnen gisteren in een spannende en gelijkopgaande wedstrijd met 19-20 van concurrent Quintus 2. De ploeg van coach Winus Franken kwam na een kwar tier voor' het eerst op voorsprong en stond die, ondanks aandringen van de ploeg uit Kwintsheul niet meer af: 19- 20. Winnende coach Franken verwacht dat zijn team vol gend jaar in de top van de derde divisie mee zal draaien en de derde divisiestatus dus zeker zal behouden. De damesjunioren van Northa zijn gisteren afdelingskam pioen geworden. De Noordwijkerhoutsen troffen een com- Cleet en zeer gemotiveerd Westlandia dat zich beslist niet ij voorbaat gewonnen wenste te geven. Na een spannende eerste helft (5-4), gaf Northa de westlandsen in de tweede helft geen kans en zegevierde met 10-6. LEIDEN De Sleutels heeft de enige inhaalwed strijd in de vierde klasse op zaterdag benut om twee winstpunten te vergaren. Tegen Koudekerk werd het 3-0 voor de Leidenaars, die gediscipli neerd speelden en derhalve tot een goede partij kwamen. Al voor de rust kwam de thuiséquipe tot scoren. Marcel Groenendijk, zaterdag op een voor hem vreemde linksbackpositie, tekende met een af standschot 1-0 aan. Waarna uitblinker Danny Min- nema zijn vorm bekroonde met twee treffers. In de 58e minuut doelpuntte de middenvelder la Plati- ni met een vrije trap. Terwijl dezelfde Minnema voor 3-0 zorgde door raak te schieten na aangeven van Leo Compeer. Koudekerk creëerde zich geen LEIDEN SJZ heeft de status van het al dertien wedstrijden ongeslagen SVOW aangetast. De Zoe- terwoudse tweedeklasser in de afdeling Leiden won met 2-0. De ploeg uit Oude Wetering behoudt desalniettemin riante vooruitzichten op het kampioenschap. Abbenes liet in de uitbeurt te gen Kickers '69 wat kansen liggen, maar won met 3-1. De winnende treffers kwamen op naam van Erik Kattenberg en Rob Cornelissen (twee maal). Tegen HVZ had LFC het ge luk niet aan de zijde; de Leide naars verzuimden in de eerste helft enkele kansen te verzil veren. Na rust waren het Leen Ditmars en Bram Blijleven die HVZ naar de 0-2 winst scho ten. Hekkesluiter VNL kon tegen ZLC de schade beper ken; het gemiddelde van zes tegengoals werd niet gehaald. ZLC won met 4-0. AMSTELVEEN Noord- wijk heeft de uitwedstrijd tegen RKAVIC zaterdag, aangegrepen om een ein de te maken aan de „ne derlaagserie" die inmid dels tot vier was aange groeid. De Amstelveense nieuwkomer in de eerste klasse werd met 1-3 ver slagen. Met die overwin ning is overigens wel zo'n beetje het enige positieve aspect van het duel ge noemd, want aan goed voetbal kwam Noordwijk in Amstelveen nauwelijks toe. Tenminste: op het eerste kwartier van de tweede helft na, toen Noordwijk de 1-1 ruststand naèr 1-3 uitbouwde, en passant RKAVIC tot hulpe loze meeloper degraderend. Datzelfde RKAVIC slaagde er echter weer wel in het Noord wijk in de laatste twintig mi nuten weer erg lastig te ma ken. En dat gegeven moet oe- fenmeester John Eelman on getwijfeld pijn hebben gedaan. Want een Noordwiik in goede doen zou ongetwijfeld gehakt hebben gemaakt van de Am stelveense formatie. En daar kwamen de roodwit- ten zaterdag bepaald niet aan toe. Sterker nog, Dick Dort- mundt c.s. werden in Amstel veen voor de zoveelste maal in dit seizoen weer eens met een achterstand geconfronteerd. Matthieu Heujerjans had de kwaliteiten van Dortmundt in diezelfde twaalfde minuut al eens getest, toen Timo Gerlof balverlies leed. Weer werd ge vaarlijke Heujeijans in stelling gebracht en nu was Dort mundt dus wel kansloos: 1-0. De Haarlemse doelverdediger in Noordwijkse dienst hield zijn ploeg vier minuten later wel in de race door de doorge broken Jan Veldhuizen met een sliding te stuiten. Een knappe actie die overigens mundt. Een gang van zaken die kenmerkend kan worden genoemd voor de vorm waarin Noordwijk in deze fase van de competitie vertoeft. En voor het gebrek aan zelfvertrou wen. Slechts Geert Jan Bak ker bereikte in Amstelveen het voor hem normale niveau, de resterende, op zich hard werkende tien Noordwijkers deden daartoe slechts vergeef se pogingen. Dat de ploeg zaterdag deson danks nog overtuigend en ver diend de volle winst kon pak ken, was dan ook slechts te danken aan de zwakte van de opponent. RKAVIC beperkte zich ook na de 1-0 tot een der mate uiterst chaotisch „weg-is- weg-spelletje" dat Noordwijk- treffers bijna niet konden uit blijven. Bakker zelf bewees die stelling vier minuten voor de pauze. De blonde spits, die halverwege de eerste periode had geweigerd een voorzet-op- maat van Timo Gerlof te be nutten, knalde via de onder kant van de lat raak na voor bereidend werk van weer Gerlof en Ivan Hermans: 1-1. Binnen zestien minuten na de pauze was het vervolgens defi nitief gebeurd met de Amstel veense koopman. Klaas Vink had al een uiterst fraaie moge lijkheid onbenut gelaten, toen Bakker een indirecte vrije trap mocht nemen nadat doelman Michiel van Aken teveel stap pen met de bal had gebanjerd. Bakker nam de bal snel en nauwkeurig, Hermans behoef de slechts te knikken. Kansen voor Andries Wendt en Klaas Vink hadden al weer niets op geleverd, toen na iets meer dan een uur spelen de beslis sende derde goal een feit werd. Bakker en Hermans brachten de zaterdag in de ba sis gestarte Albert Bosma in stelling: 1-3. Een treffer die voor Noordwijk blijkbaar de reden vormde weer heel ver weg te zakken. RKVIC was echter te zwak om van die enorme terugval aan Noord wijkse zijde te profiteren. GERT-JAN ONVLEE Noordwijk: Dortmundt, Wim Vink, Wendt, Mare Vink, Nulkes, Gerlof, Houtekamer, Klaas Vink, Bosma (Smits), Bakker, Hermans (Boom). LEIDEN Jan Sieme rink was dit weekeinde rlichtbij zijn eerste natio nale titel. Tijdens de Ne derlandse jeugdkampioen schappen tennis tot en met 18 jaar op binnenba nen werd de Rijnsburger eervol tweede na een nip te nederlaag tegen de Amsterdamse „full prof" Paul Dogger: 6-4, 4-6, 3-6. In de finale in Bemmel leek "Siemerink in de derde set ver rassend zijn eerste nationale kampioenschap te gaan grij pen. De Unicummer nam in net beslissende part een 3-1 voorsprong en met zijn eigen service te gaan, was de titel binnen bereik. Juist op dat moment faalde echter het sterkste punt van de binnen kort voor een internationaal toernooi naar de Filipijnen af reizende Siemerink, waarna Dogger de wedstrijd niet meer uit handen gaf. In de halve finale ontmoette Siemerink overigens niet zijn toekomstige teamgenoot bij Unicum, Jacco Eltingh, maar Tom Kempers die Eltingh in de kwart met 3-6, 6-4, 6-4 had verslagen. Dat Kempers een zeer respectabele speler is, bleek in de halve eindstrijd te gen Siemerink, die de laatste pas na 7-5, 6-7, 2-6 in eigen voordeel besliste. De andere „Leidenaars" wis ten zich niet de strijd om de prijzen te mengen. Thomas Koemans won in de eerste ronde van Jack Haslinghuls om vervolgens te verliezen van Ton van der Pieterman. Voor Heieen van den Berg was het eveneens na twee ron de bekeken. Nadat door „opga ve" werd gewonnen van Es ther de Graaf, dolf de Noord- wijkerhoutse tegen Mariëtte Verbruggen het onderspit. De Munnik-spelers Mark Nagel- kerken (tegen Joost Wijnhoud) en Irma van Seeters (tegen Mara Eykenboom) gingen reeds in hun eerste optreden onderuit. In Bemmel moesten Carola Geerlings en Bionda Zonderop het in het tegelijkertijd ver speelde kwalificatietoernooi voor de nationale tot en met 16 jaar tegen elkaar opnemen. Geerlings plaatste zich na een tweesets zege voor het evene ment dat over twee weken in Wateringen gespeeld wordt, en waarvoor Heieen van den Berg, Madelijn Damen, Kees Jan Schuylenburg en Erik Bakker zich reeds rechtstreeks geplaatst hebben. Jongens enkelspel: kwartfinales: Paul Dogger - Remko Heethuis 6-4,6- 4; Roger Warmenhoven - Ton van de Pieterman 6-4,6-0; Jan Siemerink - Fernon Wibier 6-2,6-3; Ton Kempers - Jacco Eltingh 3-6,6-4,6-4; halve fi nales: Dogger - Warmenhoven 5-7,7- 6,6-2; Siemerink - Kempers 5-7,7-6,6- 2; finale: Dogger - Siemerink 4-6,6- 4.6-3. Meisjes enkelspel: kwartfinales: Brenda Schultz - Gabi Coorengel 5- 7.7-6,7-5; Nathalie van Dierendonk - Babette Eijsvogel 6-1,6-2; Bettina Sonneveld - Mara Eijkenboom 6-1,6- 0; Mariette Verbruggen - Yvonne Grubben 6-4,6-2; lialve finales: Schultz - Van Dierendonk 6-4,7-5; Sonneveld - Verbruggen 6-4,6-2; fi nale: Schultz - Sonneveld 7-5,6-2. LEIDEN Dit weekeinde behaalde de Leidse regio nale jeugd van UVS een verdienstelijk 1-1 gelijkspel te gen koploper Ajax a2 en benutte nummer voorlaatst, Roodenburg, de kans om stuivertje te wisselen met AFC' 34 (2-1). In de wedstrijd tegen de leider van de 1B, Ajax, stond UVS al na vijf minuten op een 1-0 voorsprong. Het Leidse doelpunt werd_ gescoord door Marco de Jong die een voorzet van de rechter flank van Ronnie van der Weijden in tweede instantie afrondde. Door een misverstand tussen keeper Mark Déar en één van zijn verdedigers moest de ploeg van Bert Jansen deze snelle voor sprong nog voor rust uit handen geven. Na rust was er geen sprake meer van twee gelijkwaardige teams maar bleek dat de Amsterdammers vooral door hun surplus aan techniek duidelijk meer klasse in huis hadden dan de goed counterendë Leidse voetballers. te geven aan treffer in deze match kwam op naam van Arjan van der Paverd nd< op aangeven van de goed spelende Ferry van Kampen. In dè tweede helft kwamen de Amsterdammers sterk terug en scoor den de gelijkmaker: 1-1. Vanaf de aftrap ging de tot dat moment onzichtbare Jacco van der Laan er direct met de bal vandoor. Hij passeerde maar liefst zes AFC' ers en schoot het leer uitein delijk zelfs achter de verbouwereerde AFC-doelman. De ploeg van trainer Jan Lovink kwam in het laatste gedeelte van dé tweede helft niet meer in moeilijkheden en derhalve bleef het 2- 1 in het voordeel van de Leidenaren. Laatste man Paul Pikaar, tijdens de winterstop van de B naar de A-regionalen overgehe veld, speelde een goede partij. RIJSWIJK Leiderdorp is de nieuwe kampioen I van het rayon West. De basketbalploeg van coach Peter Paulides stelde za terdag de titel veilig door de laatst overgebleven concurrent, Lokomotief, met 83-90 te verslaan. Formeel kan Locomotief nog langszij komen, maar dan moet Leiderdorp de resterende vijf wedstrij den verliezen. In de eerste divisie A rekende BVO af met Early Bird, dat door de 82-70 nederlaag de kampioenskansen op sterk water moet zetten. BVO heeft op weg naar de pro motiedivisie nu nog slechts te maken met het Friese Ymir, dat deze week de degens kruist met Early Bird en kort daarna de degens kruist met de Alphenaren. Enkele jaren achtereen is de rayoncompetitie pas op de laatste dag beslist. Leiderdorp maakte aan die traditie zater dag een overtuigend einde. Door de zege op Lokomotief kan de koploper zich gaan op maken voor een kampioens feestje na afloop van de thuis wedstrijd tegen hekkesluiter Blitz. In Rijswijk werd de strijd zaterdag in feite al in de openingsminuten beslist. Lo komotief kreeg break na bre ak om de oren en wist zich na vijf minuten bij een 6-20 ach terstand al verslagen. Leider dorp kwam dan ook niet meer in moeilijkheden, al klopte Lo komotief na rust (35-51) nog even aan de deur: 68-75. Moe- rer (22) en Sommeling (21) neutraliseerden de inhaalpo- ging (83-90) en konden de champagneflessen reeds wor den ontkurkt. Gedronken werd het vruchtennat nog niet. Bij de poging deze week een finaleplaats in de basket balbeker veilig te stellen, kan coach Paulides immers slechts heldere hoofden gebruiken. Voor BVO is het nog te vroeg die champagne te bestellen. De Alphenaren restten ook na de nuttige zege op Early Bird nog enige obstakels op weg naar de titel. Early Bird nam al vroeg in de wedstrijd een voorsprong van 12 punten. BVO had de partij bij rust echter al weer onder controle (44-34) en liet het na de pauze niet verder meer uit de hand lopen. Ook al omdat schutter Theo van Marlon Dorsiel van BVO stijlvol op weg naar de basket van Early ook deze lastige klip op weg naar de promotiedivisie: 82-70. Leeuwen maar weinig heel hield van de zoneverdediging van Early Bird, was zelfs de foutenlast van Elbert Mol en Jeroen van Leeuwen geen probleem. Luba Leiden speelt dit seizoen nog slechts om des keizers baard. Desondanks keerde de Leidse ploeg winnend terug uit Den Bosch. Flash werd daar in een sfeerloos duel met 72-79 verslagen. De ruststand was 36-42. Robin van Gorkum had een uiterst nuttige inbreng in de Leidse score. In de promotiedivisie geen verrassingen. Het programma bood daarvoor ook geen ruim te. MSV liet het bij koploop- ster Jolly Jumpers al direct af weten (12-0), waarna de wed strijd verder een formaliteit werd. Jumpers ging de rust in met een 48-28 voorsprong en bouwde die na de pauze nog wat verder uit: 85-60. Annelies Schaap was goed voor 20 pun ten. Lisse won volgens plan van degradant Green Eagles, dat tegen' de ploeg van Martin Feitsma niet in te brengen had. Via 31-21 bij rust werd het, mede dankzij de noncha lante houding van de Lissese speelsters, „slechts" 66-41. Mo nique Lindaart haalde de 20 punten. Grasshoppers had ook zonder de geschorste Petra van der Oever weinig problemen met het Helderse Zeemacht. Het werd uiteindelijk 59-81, na een 26-32 ruststand. Topscorers werden Jacquelien van Beelen Bird. De Alphenaren omzeilden (22) en Anja Aandewiel (21). In het rayon woedt achter Lei derdorp nog een verhitte strijd om de tweede plaats, die vorig jaar toch nog goed bleek voor promotie naar de eerste divi sie. Die toezegging is er nu niet, maar streekrivalen Grasshoppers en MSV geven elkaar desondanks niets toe in de inhaalrace met Lokomotief en Voorburg 2. De Katwijkers bleven zaterdagavond overi gens ternauwernood op de been tegen de DAS reserves (87-86). MSV won met groter verschil: Gunco 2 werd met 97-73 (37-31) verslagen. Blitz noteerde tegen Midland de 21e achtereenvolgende nederlaag. Verlies tegen Leiderdorp zal de degradatie over twee we ken tot een feit maken. LEIDEN De dames van Gemini/Kangeroes 2 ver loren zaterdag met 2-3 de thuiswedstrijd tegen mede-promovendus Jan van Vliet/Jupiter. Het team uit Oudewater, de nummer één van de pro motieklasse van vorig jaar, trok na drie spannen de sets uiteindelijk aan het langste eind. Gemirii/Kangeroes trad aan zonder Marleen van Duin en Hanneke van de Hazel en het gebrek aan ervaren wissel speelsters brak de Voorscho- tense dames op. Nadat de tweede set met 16-14 verloren en het derde part met dezelfde cijfers gewonnen werd, was de Gemini-conditie op; de laatste twee sets waren een formali teit (2-15 en 5-15). Persoonlijke fouten die eerder deze week de ontmoeting tussen Gemini/Kangeroes 1 en De Molenwiek bepaalden (3-1) waren volgens coach Angenis van der Clooster hoofdoorzaak van het nipte verlies. In de damespromotieklasse speelde LUSV tegen hekkes luiter Bergdiensten. De Leid- sen lieten de gasten volstrekt kansloos en wonnen met 3-0. Setstanden: 15-5, 15-5 en 15-6. Eerder die week werkten de LUSV-dames het bekerduel tegen VCO uit Oegstgeest al af. Ze wonnen in drie sets (15- 9, 15-12 en 15-11) en bereikten daarmee de kwartfinale.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16