„Spelen zonder publiek zou ik kunnen accepteren" a Fraaie reiswekker I Nijmegen keert zich tegen spelverruwing STOOP WEET HET OOK NIET MEER iVANTI SPEELT THUIS Afgehaakt AUSTRALISCHE TITELS VERSTAPPEN TeleJoon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch betalen f 23,04 0 kwartaal acceptgiro f 68,93 Stuur als dank de reiswekker naar. Naam:Voor Adres: Postcode/plaats Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel betalen wij). JNZt (Somemt Vijf jaar cel voor Amerikaanse bokser LAS VEGAS De Amerikaanse bokser Michael Dokes is zater dag in Las Vegas veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf van wege het in bezit hebben van cocaïne. De oud-wereldkampioen zwaargewicht van de World Boxing Association (WBA) is door de rechtbank tevens verplicht een afkick-behandeling te onder gaan en tweehonderd uur te werken in dienst van de maat schappij. Politip Miinohpn erse hoofdstad supporters rülllic itiuntncn van de landskampioen aan- arresteert gevallen met traangas. De politie nam spuitbussen en 74 supporters diverse wapens, waaronder rr tweezijdig geslepen messen, MÜNCHEN De politie in beslag. De onderzoeks- heeft 74 aanhangers van rechter besloot tegen tien Fortuna Düsseldorf gearres- strafvervolging in te stellen teerd voor het begin van de wegens straatschenderij. De wedstrijd tegen Bayern andere 64 aangehouden rel- München. De fans hadden schoppers werden gister- in het centrum van de Bei- middag vrij gelaten. MASSALE VECHTPARTIJ TIJDENS IJSSPEEDWAYRACES IN ASSEN ASSEN Tijdens de ijsspeedwayraces op de kunstijsbaan van Assen heeft zich een massale vechtpartij tussen groepen toe schouwers voorgedaan. Daarbij zijn zeker zeven mensen gewond geraakt. Volgens de politie is de vechtpartij rond tien uur 's avonds uitgebroken en waren er zo'n zestig man bij betrokken. De aanleiding is niet duidelijk. De toeschouwers begonnen te vechten in een pauze tussen de races. Toen de races weer begon nen hielden zij weer op. MAANDAG 2 MAART 1987 PAGINA 11 Wielersport eist tweede dode MARSEILLE De Belgische profwielrenner Michel Goffin in de nacht van vrijdag op zaterdag overleden in een ziekenhu in Marseille. De 19-jarige renner van de ploeg De Kimpe kwam vrijdag 20 februari ten val tijdens de Ronde van de Var. Bij hét ongeluk liep Goffin ernstig hersenletsel op en werd in coma op- fenomen in het ziekenhuis. Uit deze toestand is hij niet meer ijgekomen. Goffin is het tweede slachtoffer in het wielrennen van dit seizoen. Op 17 februari overleed de Spaanse neo-prof Vi cente Mata Ventura in Alicante aan de gevolgen van een valpar tij. NIJMEGEN Om de toene mende spelverruwing een halt toe te roepen, hééft de afde ling Nijmegen van de KNVB aangekondigd met ingang van het nieuwe seizoen veel stren ger te zullen.optreden. Het be stuur van de afdeling Nijme gen heeft een nota hierover verstuurd naar alle aangeslo ten clubs. Eén van de belang rijkste punten is het herinvoe ren van de identiteitskaart voor elke speler. Het is de KNVB namelijk gebleken dat wekelijks zeker 25 niet-speel- gerechtige voetballers actief zijn in de competitie van de af deling. Als dit wordt geconsta teerd, krijgt de betrokkene een schorsing voor één of meer wedstrijden. De club kan een boete van maximaal duizend gulden worden opgelegd. De afdeling wil tevens zelf de be voegdheid hebben een elftal, waarvan spelers zich schuldig maken aan agressie tegenover de scheidsrechter, onmiddel lijk uit de competitie te ne men. Beze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee ingaande. I Naam idrn IEN HAAG Voorzitter Dé Stoop zal erin berusten indien FC Den laag als gevolg van de rellen, die zich gisteren in het Zuiderpark ond de thuiswedstrijd tegen Ajax hebben voorgedaan, een aantal redstrijden zonder publiek moet spelen. „Eerlijk gezegd weet ik ook iet meer wat er moet worden gedaan om het publiek in de hand te V ouden. Het is vreselijk wat er nu toch weer is gebeurd. Wij dachten at er zoveel maatregelen waren getroffen, dat alles onder controle on worden gehouden. Niet de twee te verdienen punten maar het indsignaal halen was vandaag ons uitgangspunt. Ik moet helaas con- ateren dat dit ons niet is gelukt". >e damesploeg van ivanti zal de finale van et toernooi om de Euro- tafeltennisbeker oor landskampioenen p 25 april in de eigen al in Hazerswoude spe- :n. Tegenstander wordt e winnaar van het duel it de halve eindstrijd ussen Spartak Vlasim it Tsjecho-Slowakije en ,obogo Voros Tolnai uit [ongarije. .New Delhi hebben de lelanghebbenden over- eg gepleegd over de ^edstrijdplaats. De clubs adden alle dezelfde oorkeur: een thuiswed- trijd. De Europese Tafel ennis Unie besloot daar- p het lot te laten beslis- en. Dat viel uit in het oordeel van de Hazers- voudse club. Het wordt tweede keer dat ivanti een Europese be- erfinale zal huisvesten, forig jaar organiseerde le club de eindstrijd in Ie Europa Cup 2, die loor de ploeg van Vrie- ekoop met 5-3 werd ge zonnen. Voord wijk wint Joordwijk heeft de uit- tegen RKAVIC aterdag aangegrepen om len einde te maken aan ,nederlaagserie" die nmiddels tot vier was litgegroeid. De Amstel- ise nieuwkomer in eerste klasse werd et 1-3 verslagen. Met ie^överwinning is overi- ns wel zo'n beetje het ige positieve aspect /an het duel genoemd, want aan goed voetbal aai cwam Noordwijk in Am- itelveen nauwelijks toe. Tenminste: op het eerste iwartier van de tweede [elft na, toen Noordwijk le 17-1 ruststand naar 1-3 litbouwde, en passant iKAVIC tot hulpeloze neëloper degraderend. Datzelfde RKAVIC Ilaagde er echter weer rel in het Noordwijk in e laatste twintig minu- -«en weer erg lastig te ma- 4.J ;en. En dat gegeven noet oefenmeester John ïelman ongetwijfeld pijn 4 lebben gedaan. Want 5J ien Noordwijk in goede loen zou ongetwijfeld ge- '■'Ihakt. hebben gemaakt van de Amstelveense joiormatie- 11.4 12, 141 .rnjNa Pernix haakte afgelo- v pen weekeinde ook Fides 171 Pacta definitief af in de orfbalstrijd om een laats in de hoofdklasse, 'rekvogels klopte de Fu- «.Jsieclub met 11-10. TOP nog altijd wel mee. De Sassenheimse forma- bewees zichzelf en de meegereisde supporters evenwel geen goede liénst door bij LUTO on- _deruit te gaan. Volgende week kunnen het kampi- inschap en de bijbeho rende promotie echter alsnog worden bewerk stelligd. In eigen hal zal dan tegen DETO zeker gelijkspel moeten worsen behaald. De praeses van de Haagse ere divisieclub werd ten aanzien van zijn mening over de geno men maatregelen bijgevallen door Rob de Bakker, de veilig heidsofficier van de KNVB. „Ik heb alle respect voor de wijze waarop FC Den Haag de problemen op Midden Noord (het gedeelte waar de fanatie ke aanhang van FC Den Haag altijd staat, red.) had opgelost. De problemen kwamen aan vankelijk van elders, het vak waar de aanhang van Ajax stond. Ik kan alleen maar tot de conclusie komen, dat van daag weer eens is bevestigd dat de aanpak gezamenlijk moet geschieden". Systeem Luton Dé Stoop liet zich kritisch uit ten aanzien van het bestuur van de KNVB, dat bij een be laden wedstrijd als FC Den Haag-Ajax zo mager was ver tegenwoordigd. Geen voorzit ter André van der Louw, geen vice-voorzitter Jacques Hoge- woning, doch slechts secretaris Jan Huybregts. De Haagse wethouder Van Otterloo van Financiën en Volkshuisvesting was van oordeel, dat de maat regelen onvoldoende waren. „Het moet maar worden ver boden dat supporters van be zoekende clubs meekomen. En dan geen club uitgezonderd". Stoop ziet overigens weinig heil in zo'n aanpak, die in En geland al enige tijd wordt toe gepast door Luton Town. Machteloos Aanvoerder Martin Jol van FC Den Haag suggereerde het systeem van Luton Town oók als een mogelijkheid om de problemen in te dammen. Toen de radio deze mening liet horen schreeuwde zijn radelo ze trainer Pim van de Meent door de spelerskamer: „Houd je kop, Martin". Een uiting van machteloosheid. Van de Meent wees Amsterdamse aanhangers aan als degenen die waren begonnen. „Als dat vak direct was ontruimd had je rustig de wedstrijd kunnen spelen. Toen is er niet ingegre- fen". toop vreest vooralsnog niet, dat zijn club de licentie zal worden ontnomen of twee punten in mindering wordt gebracht. In feite zou met Ajax hetzelfde moeten gebeuren, omdat de Amsterdamse aan hang in eerste instantie pro blemen veroorzaakten. „Dat zie ik niet gebeuren. Boven dien wordt daarmee niets op gelost", aldus de Haagse prae ses. Secretaris competitieleider Jan Huijbregts van de KNVB zal de trieste gebeurtenissen rond FC Den Haag-Ajax mor gen in de bestuursvergadering van de sectie betaald voetbal ter sprake brengen. Over de mogelijkheden die het bes reglementair heeft zei hij: principe wordt de uitgespeeld. Het bestuur kan besluiten, dat dit zonder pu bliek zal zijn. Het kan ook be palen de stand als uitslag te beschouwen. Dat is nooit een fijne beslissing, want theore tisch bestaat namelijk de mo gelijkheid dat het kampioen schap wordt beslist op basis van het doelsaldo. Het uit gangspunt moet toch zijn dat je kampioen wordt door sportie ve strijd en niet door een be slissing van achter de groene tafel". Scheidsrechter Van Ettekoven drukte het gerucht, dat hij de beslissing tot het niet spelen van de tweede helft op last van de politie zou hebben ge nomen, direct de kop in. „Hoofdinspecteur Van der Zalm heeft mij alleen gezegd, dat de zaken op de tribune Zuid«rpark: een supportert stut op het punt een betonblok dusdanig uit de hand liepen, dat de politie niet meer kon instaan voor de veiligheid van publiek en spelers. Toen al die officials druk uitoefenden om toch door te gaan zonder pu bliek heb ik dat even overwo gen. Dat bleek dus binnen re delijke tijd niet haalbaar, maar ik had het ook niet fideel ge vonden ten aanzien van het goedwillende, nog altijd veruit het grootste gedeelte van het publiek. Maar nogmaals ik heb zelf besloten de wedstrijd te staken". Technisch directeur Johan Cruijff van Ajax: „Wachten tot het publiek weg was en dan de wedstrijd uitspelen zou nooit gelukt zijn. Die jongens die het verpesten gaan niet weg, die blijven hangen. Trouwens, ik denk dat 'elke oplossing die je aandraagt aanvechtbaar zal zijn". Van Ettekoven vervolgt: „Een absoluut dieptepunt in mijn lange carrière. Die laatste tien minuten van het duel zal ik niet snel vergeten. Ik moest op het spel letten, maar mijn aan dacht werd toen voortdurend afgeleid. Geleidelijk ontwik kelde zich voor mijn gevoel toch een verwachting dat die massale bewegingen op de tri bune ertoe zouden leiden, dat het publiek door de hekken zou worden gedrukt. Ik had tegen John van 't Schip van Ajax al gezegd dat hij beter wat verder van de zijlijn af kon spelen. Hoe dan ook, dat gebeuren op de tribune beïn vloedde dat op het veld wel degelijk. Eigenlijk al aanlei ding genoeg om te staken, maar je laat doorgaan omdat je het publiek zoveel mogelijk wil bieden. Bovendien weet je Johan Cruijff tracht voor aanvang van de wedstrijd de aanhangers van Ajax tot kalmte te manen. ook maar nooit dat een besluit tot staken de zaak verder doet escaleren. Helaas was er een punt bereikt, waarop je vol gens mij niet meer verder kunt". Grensrechter Vloedgraven uit Deventer, die dienst deed aan de kant van de beruchte Mid den-Noordtribune verwerkte het intrieste gebeuren vlak achter zijn rug vrij nuchter: „Het was aanvankelijk vrij rustig. Op dat moment zat de tot actie over. Althans, zij van naar mij geworpen rook- kwam dreigend op en trok worsten. Geen ramp, al hoort zich vervolgens weer terug, dat natuurlijk niet. En verder Gingen die supporters weer werd er met lege verpakking verder met hun provocaties van vuurwerk gegooid. Wel dan dreigde de ME weer. Het was het zo, dat Van Ettekoven leek wel een wedstrijd. In de mij af en toe niet meer kon rust is het blijkbaar echt geës- zien door die rookbommen, caleerd, maar toen zat ik in de Het werd pas onrustig nadat kleedkamer". Doelman René Ajax op 2-0 kwam. Ik heb ge- Stam van de thuisclub wilde constateérd, dat de ME aan- niet al te veel kwijt over zijn vankelijk passief optrad, maar ervaringen. „Het enige wat ik toen er met stenen werd Voor Leiden ipv 4x 50 onderop PERTH Annemarie Ver stappen is dit weekeinde uitge komen bij de open Australi sche zwemkampioenschappen in Perth. De Brabantse won in het 50-meterbad twee onder delen: de 50 meter vrije slag in 26,45 seconden en de 100 me ter vrije slag in 57,22 seconden. Voorts" werd zij achter de Au stralische Nicole Livingstone (1.04,65) tweede op de 100 me ter rugslag in 1.05,41 en twee de op de 200 meter vrije slag in 2.03,16. Linda Moes verbeterde bij in ternationale zwemwedstrijden in Ipswich het Nederlands ad- vierde ze ook op de 100 en 200 spirantenrecord op de 50 me- meter meter schoolslag in res- ter schoolslag (25-meterbaan). pectievelijk 1.09.93 en 2.31,18. Het Nederlandse talent was in de series het snelst met 32,71 Brigitte van der Lans zege seconden. In de finale, die ze vierde op de 50 meter vrije, ook won, was de nationale slag (26,81), de 50 meter schoolslagkampioene minder schoolslag (31,18) en de 100 spel: 32,75. Daarnaast zege- m«er rugslag in 1.05,04. wil zeggen is, dat ik echt bang was, dóódsbóng". Een employé van de bewa kingsdienst toonde zich inmid dels ook al ten einde raad. „Zware hekken worden door die massa eenvoudig gefor ceerd. Bouw je een dikke muur dan wordt deze in een mum van een tijd gesloopt. Echt, scherpe pennen van een paar meter zouden misschien helpen. Inderdaad, een bajo net-idee. Luguber, maar ik zou het anders ook niet meer we-

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11