Gas kon ontsnappen door menselijke fout BIJZONDERHEDEN 10 Oud-burge Kolfschoten wordt morgen 70 jaar Ontwerper boos op de Rijksmunt Zorg Ter Aar veel bezocht NIEUWKOPERS BANG VOOR SNELLE BL St LEIDEN OMGEVING Leidde Gouiant WOENSDAG 25 FEBRUARI 1987 PAGIN|j^] Sukadelapje met rode kool en aardappelen - zachtzure lammetjesvla Als u met tweeën bent dan heeft u nodig: 200 g sukade- lap, 25 g margarine, zout, peper, ui, 1 theelepel azijn, laurierblaadje, 1 kruidna gel; 500 g rode kool, 1 lepel ro zijnen, zout, 1 kruidnagel, kaneel, 1 zure appel, azijn, suiker (1 theelepel aardap pelmeel); V»5 tot 1 kg aardappelen; 40 g bloem en volkoren- meel, 2*/2 dl melk, 2'/s dl karnemelk, stroop. Bak de sukadelap op een groot vuur bruin in de mar garine. Strooi zout en peper over het vlees en bak op het laatst stukjes ui mee. Temper vervolgens het vuur, leg het deksel schuin op de pan en schenk daar zo veel lauw water op dat het erge bruisen van het vet minder gaat worden. Voeg azijn en het laurierblaadje (met daarin een kruidnagel gestoken) toe en stoof het vlees in twee uren mals. Gebruik voor dat stoven de kleinste pit of een hogedrukpan, daarin duurt het drie kwartier. Haal lau rierblad en kruidnagel uit de jus. Verwijder lelijk blad van de rodei kool, was haar en snijd of schaaf de groente in fijne reepjes. Was de roijnen. Zet de kool op met weinig ko kend water, rozijnen, zout, kruidnagel en kaneel. Schil de appel, snijd hem in partjes en leg die op de rode kool. Reken voor de groente een kooktijd van een kwartier. Breng de gare kool op smaak met azijn, suiker en zout en bind desgewenst het kooknat met aardappelmeel. Meng bloem of volkorenmeel met weinig koude melk tot éen glad papje. Kook de rest van de melk, schenk er al roerende wat van bij het papje en doe het mengsel in de pan. Laat de vla al roe rende drie minuten zacht ko ken. Zet de pan vervolgens in een bak met koud water en laat de vla onder af en toe roeren lauw worden. Voeg de karnemelk toe en geef de stroop er apart bij. JEANNE dienstuerlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 27 fe bruari waargenomen door Apotheek Leiden Zuid-West en Apotheek Beker in Oegstgeest. ONUEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 leb do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: -vr. 10-12. -SiO.S.-DIENST Telefonische hulp- -<fienst. tel. 071-125202. Voor allen die _in moeilijkheden verkeren of eenzaam Lain. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. door een abt of abdis bestuurd klooster; 4. biersoort; 8. af gemat; 10. loterijbriefje; 11. beslissing uit het verleden waarop men zich kan beroepen; 14. en dergelijke (afk.); 15. uitgestrekte vlakte; 16. lidwoord; 17. deel v.e. trompet; 19. ten aanzien van (afk.); 20. houten drinkkom; 22. leem te; 25. eerstvolgende (afk.); 27. rivier in Rusland; 28. rivier in Italië; 29. Ne derlandse havenstad; 32. hulde; 33. bontgekleurde papegaai; .34. dieren verblijf; 35. voornemen. Verticaal: 1. ternauwernood; 2. deel v.e. ontbijtservies; 3. rivier in Schot land; 5. biersoort; 6 cirkelvormig; 7. roofdier; 9. zacht; 12. stof; 13. per soon die dient; 17. uitroep; 18. knaagdier; 21. wijnsoort; 23. stad in Duitsland; 24. verhaal van aanzienlij ke omvang; 26. lichaamsdeel; 28. vreemde munt; 30. wagenspoor; 31. vallei. OPLOSSING •|Bp ie :ejj '00 fcjed qz Uooa '92 lueuJOJ pz :uaw '02 'sbjqx iz :jej '81 :yeq n Deeuaip ei UoiAetp zi 6 L 'puoj "9 :e|B 'S :ö9Q C ;PJoq z 'JBduJe "l :|bboiw9a •ue|d ge 'ibis >e :eje ee '*bb '20 :iuepje»iou 62 ;od 02 :e>io li a e gz Ueew zz 'deu 02 -'A'B'l 61 :J9>ieq li -SP 91 Sl pa >i :»uapaoeJd 'u Uoi oi :eouj e :ojb) p :(ipqe i :|Bbiuoz|Joh Bezwaar tegen uitbreiding loods ALKEMADE Het CDA-raadslid N. van Ruiten heeft deze week in de raadsvergadering ernstig bezwaar tegen de uitbrei ding van een bedrijfsloods aan de Floraweg. Deze loods, die wordt gebruikt voor het schonen van paprika's, staat in een spe ciaal voor kastuinbouw gereserveerd gebied. Van Ruiten sprak op persoonlijke titel. Hij verwoordde het standpunt van de re constructiecommissie. Zijn fraktiegenoten en overige raadsleden maakten geen bezwaar. Zij geven prioriteit aan de ruime werk gelegenheid die het bedrijf biedt. Van Ruiten wees erop dat de eigenaresse van het paprikaverwerkingsbedrijf, mevrouw I. Volwater-Heemskerk, vier jaar geleden tegen de zin van diverse verantwoordelijke instanties, vergunning kreeg voor de bouw van haar bedrijfsloods aan de Floraweg. „Door haar onderne merskwaliteiten is dit bedrijf enorm geëxpandeerd en heeft nu ter plaatse honderd procent meer ruimte nodig. Dit duidt op een gezonde bedrijfsontwikkeling", aldus Van Ruiten. Desondanks vond hij het jammer dat het bedrijf destijds een dusdanige vesti gingsplaats heeft gekozen, dat de groeimogelijkheden beperkt zijn. Bieb verwelkomt duizendste lid ALKEMADE De Alkemadese bibliotheek kon gisteravond haar duizendste lid begroeten. Het was de heer J.W. Kret uit Roelofa- rendsveen. Geheel onverwacht voor hem werd hij begroet door het bestuurslid Jannie Vlagsma, die hem eerder terug naar huis had gestuurd om geld te halen voor het lidmaatschap. Toen hij zich als lid opgaf bleek hij het duizendste lid te zijn en bleek hij in aanmerking te komen voor een gratis abonnement. De tijde lijke bibliothecaresse Ina van Dijk verraste hem bovendien met een fraaie bos bloemen. Scholieren op Sky Channel NIEUWKOOP Ongeveer 300 leerlingen van de R.K. Scholen gemeenschap Nieuwkoop voor LHNO en MAVO hebben giste ren tv-opnamen van het poppro gramma „The Eurochart" voor Sky Channel bijgewoond. De op namen vonden plaats in de disco theek Escape op het Rembrandt- plein in Amsterdam. De leerlin gen konden op deze manier erva ren dat er heel wat tijd en geduld nodig is voordat een „shot" ge heel naar wens van de regiseur is. Hoe het programma uiteinde lijk geworden is, is komende zon dag tussen half zes en half zeven te zien. Voorjaarsreisje ouderen verzet ZOETERWOUDE De excursie voor ouderen naar de Utrechtse Heuvelrug en Gelderse Vallei is verzet van don derdag 19 maart naar vrijdag 20 maart. Er was zoveel belangstelling dat er aan vankelijk mensen teleurgesteld moes ten worden en dat was voor de organi satie, de Katholieke Bond van Ouderen en bejaardencentrum Huize Emmaus, aanleiding om een andere oplossing te zoeken. Het gehele programma is daar om verschoven naar vrijdag 20 maart. Er is dan op de diverse lokaliteiten méér plaats beschikbaar zodat iedereen van de partij kan zijn. Nadere informa tie bij mevrouw De Boer, Zwetkade 22, telefoon 01717-2415. bra OUDERS IN ACTIE WOUBRUGGE De ouders van kinderen vaw»i Esselwyckerwoudeschool willen dat de gemelicl Woubrugge de zogenoemde wachtdagen betaalt, vens wordt contact opgenomen met ouders van a r re scholen en worden de plaatselijke politieke p; 'J en benaderd over te nemen stappen tegen de bezkf1 gingsmaatregelen van onderwijs-minister Deetil. Dit werd gisteravond besloten in een extra vergPninj ring van de medezeggenschapsraad van de Essirancl kerwoudeschool. Directeur Boersma van de Ess< bezc kerwoudeschool wees erop, dat de maatregelen d°m de minister leiden tot kwaliteitsverlies van hetn va derwijs. B en W van Woubrugge hebben in jane ee overigens laten weten dat zij niet van plan ziji ligt. wachtdagen te betalen. Het Woubrugse onder! de front kwam een weekje geleden in het nieuws n. E onjuiste berichten in de regionale pers. De Woubl, e< se basisscholen zouden van plan zijn de kindereift'e, ziekte van een leerkracht, voor een dag naar hujgid sturen, omdat de minister die dag een vervanger 1S wil betalen. BRANDWEER WIST NIET PRECIES WAT TE DOEN (Vervolg van voorpagina) ALPHEN AAN DEN RIJN Het gas dat gis termiddag tegen tien over half twaalf bij Biesterfeld ontsnapte, bevatte naast een grote concentratie chloor ook zoutzuur. Bei de stoffen zaten ook in de twee soorten poeders, die een werknemer per onge luk met elkaar had ge mengd. Hoe de man dit had kunnen doen, werd gistermiddag niet duide lijk. Volgens A. Ouwer- kerk, hoofd van het labo ratorium waar de explosie plaats had, zitten de poe ders in pakken met ver schillende labels. „Waar schijnlijk heeft hij niet goed bekeken", aldus Ou- werkerk, die de man ove rigens direct in bescher ming nam. „Dit is een menselijke fout, en vergis sen is menselijk". De ar beidsinspectie stelt een onderzoek in naar de oor zaak van de explosie. Volgens een collega had de man opeens „een wolkje" uit de mengketel zien komen, na dat hij de twee poeders bij el kaar had gedaan. Hij sloeg di rect alarm en zorgde ervoor dat politie en brandweer wer den gewaarschuwd. De politie sloot het industriegebied ge deeltelijk af. De Alphense brandweer was vijf minuten na de melding ter plekke, maar wist niet precies wat te doen. Onder-commandant A. Siereveld: „Wij hebben wel eens eerder iets dergelijks meegemaakt, maar dat was op een school waar een scheikun- de-proef de mist inging. Een ontploffing als deze is natuur lijk wel wat anders". Dat de brandweer twijfelde over de juiste behandeling van de oververhitte ketel, ver klaarde Siereveld met de op merking „dat wij wel op dit soort situaties zijn voorbereid, maar niet op reacties van stof fen die normaal gesproken nooit met elkaar worden ge mengd". Het gevolg was dat Siereveld na de explosie voortdurend overleg pleegde met Ouwer- kerk over de mogelijke reac ties van het mengsel op venti latie (de deuren van de men- gruimte werden tegen elkaar open gezet) en besproeiing met water. Zo kon het gebeuren dat brandweermannen de ke tel van buiten met water koel hielden, toen zij opeens verna men dat er geen water bij het mengsel mocht komen omdat dit tot een tweede reactie, mo gelijk opnieuw een uitstoot van gas, kon leiden. Siereveld: „Voor hetzelfde geld sta je daar braaf te blussen en gaat de boel de lucht in". Door voorzichtig tegen de ketel te Herkenbaar In de mengruimte werd de concentratie chloorgas, de MAC-waarde, voortdurend ge meten door afwisselend Al phense en Leidse brandweer mannen in zogenaamde gas- pakken, met een gasmasker op en een zuurstoffles op de rug. Kort na de explosie zagen zij in de mengruimte „een licht verdunde gaswolk tegen het plafond hangen". De MAC- waarde bedroeg daar toen on geveer 3'/2 PPM. Vermoedelijk was die in de directe omgeving van het bedrijf hoger, omdat daar de meeste gewonden vie len. Volgens Siereveld kwam dat door de snelheid waarmee de gaswolk naar buiten moet zijn gestoten. Hoewel de bedrijven in de di recte omgeving meteen wer den gewaarschuwd, raakten acht werknemers van de Technische Unie en Gibo ge wond. Onder de gewonden be vonden zich ook drie werkne mers van Biesterfeld, een poli tieman en een brandweerman. Een woordvoerder van de Al phense politie kon geen uit spraak doen over de aard van de verwondingen. „De eerste gevolgen openbaren zich meestal na enkele uren. Maar pas na een dag wordt precies duidelijk wat de schade is". Chloorgas werkt sterk prikke lend op de ogen, en kan slijm vliezen, huid en ademhalings organen ernstig irriteren. Het veroorzaakt vaak misselijk heid. Volgens wethouder W.S.C. de Jong (onder meer belast met milieuzaken), heeft Alphen „geluk gehad". „Als de wind uit het westen had gewaaid, had het net zo goed fout kun nen gaan. Wie weet wat er dan allemaal was gebeurd". De Jong voelde zich overigens „niet hevig verontrust" door het voorval. „De gemeente heeft een goed contact met het bedrijf, dat de eisen van de hinderwetvergunning altijd heeft nageleefd. Er wordt re gelmatig gecontroleerd. Mis schien moeten er nog strenge re eisen worden gesteld". Voordat die worden bepaald, wil De Jong eerst het rapport van de brandweer zien. Dit gaat ook naar het gemeentelijk milieubureau. „Misschien moeten die pakken met poeder op een andere manier herken baar worden gemaakt, of an ders worden opgeslagen", droeg de wethouder alvast een oplossing aan om dergelijke calamiteiten in de toekomst te voorkomen. Wat er met de 400 kilo wegen de klomp verbrande poeder gaat gebeuren is nog onduide lijk. Vermoedelijk wordt deze uitgehakt en vervoerd naar de Afvalverwerking Rijnmond. De schade aan het bedrijf was gisteren nog niet bekend. PIETER EVELEIN Een brandweerman kijkt naar de gaswolk. De brandweer had gisteren enige moeite met het bestrijden van het gifgas. „Uiteraard is er een groot verschil tussen het lidmaat schap van de Tweede Kamer nu en de tijd dat ik lid was, dat is zestien jaar geleden. De sfeer lijkt me harder en krampachtiger te zijn gewor den. Voor ons bijvoorbeeld geen persoonlijke assistenten, je moest, alles zelf doen. Och, mischien is het ook wel veel zakelijker geworden. Mijn initiatiefwet om de kiesdrem pel anderhalf twee procent te verhogen, die het overi gens in de Kamer niet heeft gehaald, heb ik in de avond uren thuis ontworpen, net als de Memorie van Toelichting hierop. Later kreeg ik na tuurlijk wel juridische en ambtelijke assistentie". Eric Jan Marie Kolfschoten, die morgen zeventig jaar oud wordt, kijkt terug op het ver leden. Een verleden met als voornaamste functies het burgemeesterschap (33 jaar) en het lidmaatschap van de Tweede kamer voor wat toen nog de KVP was (11 jaar). Burgemeester was hij achter eenvolgens in Eemnes, Alke made en Leidschendam. Zijn eerste stappen in het ambte lijke leven zette hij in 1935 op het gemeentehuis van Vo- lendam en Edam waar zijn vader burgemeester was. „Het was crisis en je was toen blij met een overheidsbetrek- king. Mijn vader moest wel vijfhonderd gulden per jaar opleidingskosten betalen, daarvoor „mocht" ik in over heidsdienst. Na vier jaar les sen van een naburige burge meester, een bestuursschool was er nog niet, haalde ik mijn diploma's en kreeg achthonderd gulden salaris per jaar, iets van zestien gul den per week". II Bijdrage: Nol Wesseling Foto: Milan Konvalinka De heer Kolfschoten is naar hij zegt door „de groene lob by" in de Kamer gekomen. „Als burgemeester in Alke made heb ik een uitgebreide ruilverkaveling op poten ge zet, ach je bent jong en on dernam wat. Daar waren de agrariërs wel blij mee. Kou- de-gibndtuinders, want kas sen waren daar nog niet veel, hadden 's zomers geen tijd om te eten en 's winters had den ze er geen geld voor, zo was dat in die tijd. In de Tweede Kamer maakte ik mij sterk voor het pacht-en prijsbeleid van gronden. Het ging er toen om, moet je de economische ontwikkeling in de hand houden of kies je voor zeg maar de vrije markt. Ik was in dat opzicht vrij liberaal. Kolfschoten heeft alle oude bekenden meegemaakt: Romme, Schmeltzer, Aantjes, Burger, Den Uyl, Luns, An- driessen, en ook de beroem de, voor velen beruchte, Nacht van Schmeltzer waar bij de KVP het kabinet-Cals liet vallen. „Het burgemees terschap gaf mij toch meer voldoening. Je kunt meer za ken afdoen, het is alleifiaal veel concreter". In 1959 was hij in de Tweede Kamer on der meer betrokken- bij de herindeling van gemeenten en dat brengt het gesprek op de door de provincie gewen ste samenvoeging van Stompwijk bij Zoeterwoud Volgens de oud-burgemeesi van Leidschendam Stompwijk bij Leidschendi blijven. „Dat is al zoveel ren zo en er zijn onderlii zoveel goede betrekkini en bovendien willen Stompwijkers zelf ook ha, having van de bestaande ti stand". De heer Kolfschotl is erelid van Nooit dacht", de harddraverijvei niging die traditioneel jaarlijkse feesten in Stom] wijk verzorgt. Kolfschoten is tamelijk verwacht uit Leidschendi vertrokken. Dat hield band met de invoering de VUT en de ge zondh, van zijn echtgenote, burgemeester-zijn moet je men met je vrouw doen. moest echter twee dagen week voor nierdialyse n, het ziekenhuis in Leiderdoi De VUT bood mogelijkhedi voor vroeger uittreden en ÜV0| vendien vond ik het na vii j, tien jaar wel beter dat l eens een nieuwe, jonge vet v kwam". Zijn echtgenote is ifja| middels na een niertrart we plantatie weer helemaal hé» steld. Zijn zeventigste ve? jaardag viert de oud-burgj0n meester met zijn echtgena op Curagao. Zoon Hans, g trouwd en vier kinderen, daar lid van het Hof van JJ titie van de Nederlandse ap tillen. DEN HAAG/LEIDERDORP Bram Hensing (£9) uit Leiderdorp is boos. Daarom stond hij gisteren met een bord te demonstreren op het Binnenhof in Den Haag. Zijn toorn is gewekt door de steekpen ningen van Willem Vis die de Rijksmunt sinds vo rig jaar in omloop brengt. Volgens de Leiderdorper had de Munt zijn penning moeten slaan en niet die van Willem Vis uit Hazerswoude. In mei 1984 stapte de bouwvakker uit Leiderdorp naar de Rijksmunt. Hij had een ontwerp gemaakt van een steekpen ning. „Een fantastisch idee", zou directeur Bennema volgens hem hebben geroepen. Een offerte werd gemaakt. Er zou den 5.000 van deze penningen in roulatie worden gebracht die voor 25 gulden door verzamelaars en andere liefhebbers konden worden gekocht. Het hele grapje zou hem flink veel geld gaan kosten want de Rijksmunt vroeg 19.000 gulden. Er leken gouden tijden aan te breken voor de werkloze bouwvakker. Bovendien wilde een bank hem, als „starter" financieel steunen. Opgewekt stapte de jonge ondernemer weer naar de Rijksmunt. Groot was zijn teleurstelling toen bleek dat de muntmeesters inmiddels met medailleur Wil lem Vis in zee waren gegaan. Hij had hetzelfde idee voor een steekpenning aan de Rijksmunt gesleten. Hensing stapte naar de rechter en spande een kort geding aan, maar ver loor. Of hij zijn zaak in hoger beroep wint is nog niet be kend. De uitspraak is uitgesteld en verschoven naar 3 april. Zijn tegenspeler Vis is niet onder de indruk van de actie van Hensing. „Hij is blijkbaar bang dat de uitspraak ongunstig voor hem zal zijn". TER AAR Steeds meer in woners van Ter Aar doen een beroep op het maatschappelijk werk van de Stichting Zorg Ter Aar. Dit bleek gisteravond tijdens een vergadering van de raadscommissie welzijn. Dit komt onder andere door stij ging van het inwonertal, maar vooral door het toenemende aantal psychosomatische ziek ten. In vergelijking met het jaar daarvoor heeft er een ver schuiving plaatsgevonden naar de leeftijdsgroep van tien tot dertig jaar. In deze groep sco ren vooral de relatiestoornis sen erg hoog. Ondanks deze percentages was wethouder mevrouw Van Born-Toers Bijns (welzijn) blij dat veel in woners op eigen initiatief en niet via doorverwijzing van een arts de weg naar Stichting Zorg Ter Aar wisten te vin den. „Hieruit blijkt dat de stichting drempelverlagend werkt", verklaarde zij. Mevrouw Van Born liet weten dat het college zo snel moge lijk een standpunt in wil ne men ten aanzien van het basis onderwijs met oog op de nieu we bezuinigingsmaatregelen. Ook in Ter Aar kiezen enkele scholen voor minder lesuren en andere voor grotere klas sen. „Op deze manier ontstaat er concurrentie tussen de scholen, dit is niet de bedoe ling. Het college wil daarom heel snel een eenduidig beleid binnen de gemeente", aldus Van Born. Bij de commissie Openbare Werken liet de heer A. van der Vliet (CDA) weten het niet eens te zijn met de vage manier van onderhandelen door de gemeente bij verkoop van percelen grond. Het be treft hier de grond op het in dustrieterrein Bovenland aan Hartol BV. Van der Vliet meent dat de gemeente geen financieringsmaatschappij is en dat de grond in één keer moet worden betaald door een koper: „Door deze manier van onderhandelen en voorschie ten, wat nu al met regelmaat van de klok gebeurt, beginnen we steeds meer op een BV te lijken". Basisschool „de Regenboog" gaat uitbreiden. Het bestaande schoolgebouw wordt gedeelte lijk vernieuwd, veranderd en vergroot. Het huidige bouw plan is echter in strijd met het bestemmingsplan. De gevraag de bouwvergunning wordt wel gegeven omdat de gemeente van mening is dat dit woonge bied niet benadeeld zal wor den en de uitbreiding in een dringende behoefte zal voor zien. Wat er met de kleuter school Kleuterhof gebeurt is nog niet bekend Oud-Zoeterwoude 'woont' gratis K] ZOETERWOUDE Alsbn gemeenteraad van Zoeten^ de deze week akkoord gen dan behoeft de stichting (jèxi Zoeterwoude met teruggen kende kracht tot 1 janjd 1986 geen huur meer te bns len voor de oudheidskafee Suetanborgh. Deze oudhfog kamer is ondergebracht iijt, oude telefooncentrale aanttV, Noordbuurtseweg. i Zt- Hoewel het gemeentebesjn. de voormalige centrale Yvc 30.000 gulden kan kopen de PTT wordt thans evenjrsi pas op de plaats gehouden jen dat er wellicht alternatie fc zijn voor Oud-Zoeterwoudfda het Aloysiuscomplex. NIEUWKOOP Indien de bewoners van Nieuwkoop in de nabije toekomst gebruik willen blijven maken van de buslijn 147, dienen de nodige maatregelen genomen te wor den. Gisteravond, tijdens een zeer goed bezette vergadering van de raadscommissie ruim telijke ordening, algemene za ken, natuur en milieu, werd het standpunt van busonder neming Centraal Nederland uiteen gezet. Volgens het rijtijdenbesluit, waaraan Centraal Nederland gebonden is, dient het traject Amsterdam-Alphen aan den Rijn in kortere tijd gereden te worden: vier minuten minder dan de huidige tijdslimiet. Er is gezocht naar alternatieven, maar vele plannen waren niet haalbaar. Het enige haalbare is het plan van een mogelijke doortrekking van Het Lange Stuk naar de provinciale weg. Het zou in principe gaan om een busbaan. Op dit moment is aan de orde op welke manier de bewoners van Nieuwkoop inspraak kun nen hebben in dit plan, met name de bewoners van Het Lange Stuk en omgeving. Vanuit de publieke tribune werd al enige kritiek geuit op dit plan; men voorziet reeds gevaarlijke situaties, die op dit traject kunnen ontstaan. De voorzitter betreurde het wel dat er op andere niveaus be slissingen genomen worden, waarop de gemeente geen in spraak heeft, terwijl het juist de gemeente betreft. Het ontwerp-bestemmingsplan „Buytewech" is door de Com missie goedgekeurd en kan nu officieel in procedure worden gebracht. Het betreft de bouw van woningen, tussen de 320 en 450 op het terrein naast de provinciale weg Aarlander- veen-Nieuwkoop ter hoogte van de Kennedy laan. Tevens kwam aan de orde het schets- plan aanleg evenemententer rein. Dit betreft het terP* aan de Churchilllaan— Hoek. Bij de invulling is ui gaan van de volgende fund evenemententerrein voor cus, kermis, trapveld, park ruimte bij grote sportevi menten in De Steupel eiPt bouw van een aantal wón gen. De commissie zei hetjtsl goed plan te vinden, temefoli geen gebruik meer kan int den gemaakt van 't Regttyje plein door de bouw vanje, aantal winkels. ln.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14