^eidócScywumt Impasse rond ■5 stadsverwarming »s lij kt doorbroken ALLER LEI(DS) De Leidse Courant komt snel naar u toe STAD OMGEVING jeids Wegloophuis over twee weken weer open >5 )udere werklozen oeken weer werk Haar-en Schoon heidsfestival BURGERLIJKE /STAND j NIEUWE ZAKELUKER OPZET WOENSDAG 25 FEBRUARI 1987 PAGINA 13' pcenten muziekschool uren protestbrief IDEN De docenten van de streekmuziek- K)1 Leiden hebben een protestbrief gestuurd het algemeen bestuur van de school. In de Af reageren zij verontwaardigd op uitlatin- van wethouder F. Kuijers, tevens voorzit- van het bestuur van de muziekschool. jers heeft de plannen van de gemeente voor jinigingen op de muziekschool verdedigd, zei onder meer te verwachten dat niet alle lagen docenten wachtgeld zouden krijgen, 1 lat ze in de VUT terechtkomen of een ande- aan vinden. Volgens de docenten schildert |ers de situatie daarmee veel te rooskleurig Ook de gevolgen voor leerlingen boven 5 chttien jaar geeft Kuijers volgens de docen- piet juist weer. Bromfietser licht gewond LEIDEN Een 19-jarige Kat- wijkse bromfietser is gisteroch tend licht gewond geraakt bij een aanrijding op de Schiphol-- weg. De jongen reed omstreeks negen uur op het fietspad en werd aangereden door een 47- jarige automobilist uit Leiden die het parkeerterrein van het postkantoor op wilde rijden. De man merkte de bromfietser te laat op en reed tegen hem aan. De auto is beschadigd aan de linkervoorzijde, de bromfiets is totaal vernield. De jongen kon ter plekke worden behandeld aan lichte verwondingen door de Eerste Hulpdienst. Opstapcursus Leidse Pabo LEIDEN De Leidse Pedagogische Academie voor het Ba sisonderwijs (Pabo) organiseert een opstapcursus voor men sen die zich willen voorbereiden op de opleiding voor on derwijzer. Informatiebijeenkomsten zijn op maandag 9 maart van 19.30 tot 21.00 uur en donderdag 12 maart van 9.30 tot 11.00 uur in het gebouw van de Leidse Pabo aan het Galgewater 1. De cursus is bestemd voor mensen die niet aan de toelatings voorwaarden (havo-, vwo-, mbo- of vhbo-diploma) voldoen. Het is de bedoeling dat in drie maanden tijd de weggezakte kennis wordt opgehaald. Bovendien wordt aandacht besteed aan algemene studievaardigheden. De cursus begint maan dagavond 23 maart, de laatste van de in totaal 12 bijeenkom sten heeft plaats op maandag 15 juni. De cursusbijeenkom sten hebben het karakter van begeleidingsuren, studenten werken met zelfstudiepakketten. De studielast bedraagt tien a twaalf uur per week. De kosten zijn 175 gulden cursusgeld, en de afzonderlijke zelfstudie pakketten kosten tien gulden. Insluipers maken Leiden onveilig LEIDEN Verschillende panden zijn gisteren op klaarlichte dag het doelwit geweest van insluipers. Een vrouw uit Hoofddorp deed aangifte van de dief stal van haar lammy-coat. De jas, die 1600 gulden kostte, werd weggenomen van een kamer in het AZL. Uit een ka mer op de derde verdieping van een kantoorpand aan de Verbeekstraat werd een portefeuille weggenomen. In de portefeuille zaten een rijbewijs, pas poort, cheques, ruim tweehonderd gul den, een paar honderd Franse francs en ruim vierduizend Belgische francs. Een 31-jarige bewoner van de Calland- straat had zijn voordeur op een kier la ten staan, toen hij zijn hond ging uitla ten. Toen hij terugkwam, ontdekte hij dat 225 gulden was verdwenen. Het geld lag op tafel in de kamer. Uit het Stadsbouwhuis aan de Langegracht werd een portefeuille met ruim 100 gulden, enkele dollars, Franse francs, rijbewijs en eurocheques gestolen. De portefeuille werd weggenomen uit een colbert die op een kamer hing. Een mapje met papieren en klein geld werd weggenomen uit de zak van een jas, die hing in de garderobe van een pand aan de Wassenaarseweg. De jas sen van twee jongens van 20 en 16 jaar oud werden gisteren weggenomen van de kapstok in een horecagelegenheid aan de Nieuwstraat. Zestien euroche ques en een pasje verdwenen van een kamer aan het Kort Rapenburg. CBR EN WONINGBOUWFEDERATIE WEER ROND DE TAFEL LEIDEN De impasse in het „stadsverwar- mings-conflict" lijkt doorbroken. Het Ener giebedrijf Rijnland fEBR) en de Federatie van Woningbouwvereni gingen hebben zich be reid verklaard weer te, gaan onderhandelen na dat eerdere gesprekken Dp niets waren uitgelo pen. Of de bewoners de 200 gulden die ze per jaar te veel betalen voor de stadsverwarming te rugkrijgen, blijft echter onduidelijk. deratie de problemen rond de stadsverwarming op een rijtje gezet. „We hebben goede hoop dat het einde van de problemen rond de kosten van de stadsverwarming nu in zicht is. Het EBR en de Federatie hebben toegezegd nog binnen een maand rond de tafel te gaan zitten om tot een oplossing te komen. Want de bewoners blijven bij hun standpunt dat zij teveel betalen". Dat zegt A. Ie Fe- bre, voorzitter van de bewo nerscommissie Stevenshof over het gisteravond gehou den overleg tussen EBR, Fe deratie en bewoners. De bewonerscommissie had om een dergelijk gesprek verzocht om een einde te kunnen maken aan de im passe waarin het overleg te recht was gekomen. De be woners voeren al vanaf 1983 strijd tegen de te hoge tarie ven voor de stadsverwar ming. Eerder al deed de ge meente Leiden een bemidde lingsvoorstel wat er op neer zou komen dat de bewoners nog maar 100 gulden te veel zouden betalen. Dat werd echter door de bewoners af gewezen. De bewoners over wogen daarna naar de rech ter te stapen maar daar werd vooralsnog vanaf gezien. Het gesprek van gisteravond is met name gebruikt om de oorzaak van het teveel beta len voor de stadsverwarming aan de bewoners duidelijk te maken. „We ontvingen wel allemaal nota's maar daar be grepen we steeds minder van, dus daarom wilden we dat gesprek. Nu is duidelijk waardoor het allemaal is ge komen", aldus Le Febre. Kort gezegd komt het erop neer dat bewoners van wo ningen van de Federatie én onderhoudskosten betalen via de huur én via het vast recht, dat het EBR in reke ning brengt. Een woordvoerder van het EBR verklaarde vanmorgen dat het energiebedrijf vast houdt aan zijn mening dat het tarief dat EBR in reke ning brengt correct is en dat de oplossing van de federatie moet komen. Het EBR heeft zich wel bereid verklaart be hulpzaam te willen zijn bij het oplossen van het conflict. [DEN Het Geweste- e Arbeidsbureau Lei- i (waar ook de regio te bij hoort) gaat een jerzoek instellen naar [ere werklozen die ïr op zoek gaan naar baan. Het Arbeidsbu- u (GAB) heeft de in- k dat het steeds vaker rkomt dat werkne- rs die met de VUT zijn aan, daarvan spijt heb- GAB schrijft dit in het be-- Splan voor 1987. Uit het lidsplan blijkt verder, dat GAB nauwelijks ruimte [t voor het opzetten en uit jen van nieuw beleid. De nciële en personele situatie rin het GAB verkeert, is r de oorzaak van. Zo moest gevolg van bezuinigingen f het rijk het aantal perso- Isleden in 1986 met vijf tien verminderd. Het GAB ook in 1987 verder gaan een vraaggerichte benade- van de arbeidsmarkt. Dat It in dat werklozen zoveel elijk onder meer door ling en cursussen geschikt aakt worden voor de vaca- js die werkgevers hebben, ^rnaast zal het GAB ook zo- jgr mogelijk aandacht beste- aan groepen werklozen die het extra moeilijk hebben bij het vinden van een baan zoals langdurig werklozen, vrouwen en jongeren. Volgens het GAB neemt het aantal verzoeken van werkge vers toe om verder te gaan met het selecteren van werk lozen dan tot dusver gebruike lijk was. Het arbeidsbureau zou meer als adviseur moeten optreden. Het GAB zal alleen op dergelijke verzoeken kun nen ingaan als het betrokken bedrijf de gemaakte kosten vergoedt en als het GAB er personeel voor beschikbaar heef^ Ook in 1987 zal het GAB doorgaan met het zoveel mogelijk scholen van werklo- In het Beleidsplan voor 1987 wordt nog eens beandrukt hoe slecht de huisvesting van het GAB in Leiden is. Het gebouw aan de Oosterkerkstraat is al jaren veel te klein voor het aantal werknemers. Vorig jaar werd een plan gemaakt om daar wat aan te doen en dit jaar wordt dat bouwplan uitge voerd. Het parkeerterrein van het GAB wordt gedeeltelijk bebouwd en de bovenste ver dieping van het gebouw wordt geschikt gemaakt als kantoor ruimte. De bouwplannen moe ten er uiteindelijk toe leiden, dat de beschikbare kantoorop pervlakte verdubbelt. Leerlingen van de Emilie Knap pert Scholengemeenschap aan de Storm Buysingstraat hielden gis teravond een Haar- en Schoon heidsfestival, speciaal bedoeld om het contact met het bedrijfs leven te verstevigen. Tweede jaarsleerlingen van de vakoplei ding Kappen en de MDGO-oplei- ding Uiterlijke Verzorging ver zorgden het festival, dat onder meer bestond uit wedstrijden en een jarenshow, waarin leerlingen hun vakkennis toonden met mo dellen die herinneringen opriepen aan de jaren vijftig, zestig en tachtig en vooruitblikten naar 2000. Schoorsteenbrandje hindert verkeer LEIDEN Het verkeer op de Haarlemmerweg moest gister middag twintig minuten wor den omgeleid. De Haarlem merweg werd geblokkeerd door brandweerwagens, die nodig waren om een schoor steenbrandje in een woning te blussen. De brand ontstond omstreeks tien over vijf. LEIDEN Geboren: Tim Johannes Christiaan z.v. J. T. H. J. van Beuke ring en M. J. A. Kluts; Michiel Ge rard Maria z.v. M. H. Coppes en J. C. Fischer; Belind d.v. A. Sekeris en C. A. Moen; Kimberly Elisabeth d.v. J. C. Denies en C. E. M. van der Zalm; Maria Adriana Elisabeth d.v. P. M. M. Alkemade en M. G. J. Welsink; Dominique d.v. J. H. van Loon en J. G. M. Hanno; Kilian z.v. H. N. M Haagweg Zo moet het complex van 17 woningen, garages en kantoren eruit gaan zien, waarvoor f vandaag de s eerste paal geslagen is op een terrein aan de Haagweg. Het gaat om premie-A- woningen. Het project wordt ontwikkeld door Erica B.V. in Den Haag. Het stuk grond waar de huizen gebouwd worden, ligt al jaren braak. De huizen moeten volgend jaar worden opgeleverd. van Rijn en J. H. van Toorn; Johan nes Petrus z.v. P. F. M. Hoogenboom en J Schijff, Annette Jacoba d.v. A. J Kiela en C. M. Berveling; Victor Theodorus z.v. R. C. van Dijk en A. Maaskant; Merdiko Santoso z.v. Ario- no Sunarto en Sri Rochjatun Teguh Santoso; Mitchell z.v. A. Bekooij en B. C. M. Pieters; Paul z.v. M. T. Ver steeg en C. van Driesten; Laura Joanne d.v. G. G. van der Luijt en S. J Korsuize; Matthijs z.v. M. Maat en H. J. K. Brama; Laurens z.v. W. D. Tan en T. A. Pereira. Overleden: P C. L. Beekink, geb. 11-6-1922 man; P. Kooreman, geb. 21- 6-1913 man; M. van der Linden, geb. 12-10-1922 vrl. geh. gew met A. P Rabobank De Rabobank opent zaterdag 28 februari een nieuw kan toor in het winkelcentrum Stevensbloem in de wijk Ste venshof. Het kantoor houdt van 10 tot 14 uur open huis. Voor een muzikale omlijsting van de opening zorgt de mu ziekvereniging De Burcht, die door de wijk en het win kelcentrum trekt. Het kan toor is vanaf 26 februari al voor het publiek geopend. Brood Herman Brood begon als pia nist bij Cuby and the Bliz zards. Daarna behaalde hij verschillende successen als muzikant, componist, tekst schrijver en performer. Zijn elpees 'Shpritz' en 'Cha Cha' werden goed verkocht en de hit 'Saturday Night' sloeg aan. Brood treedt zaterdaga vond op in het LVC aan de Breestraat. His Wild Roman ce bestaat uit David Holles- telle, Danny Lademacher, Rudy Englebert en Ani Meerman. Lezen In het Leidse Volkshuis is een lees- en schrijfgroep, be doeld voor mensen die daar mee moeite hebben en het leuk vinden om met elkaar te praten en te leren. Er is weer plaats in deze groep. Voor inlichtingen: tel. 071- 149180. Aktiel De contactcommissie van wijk vereniging Aktief houdt morgen een klaverjas- en sjoelavond in het gebouw aan de Berlagestraat 2. De deel nemers betalen een rijksdaal der. Aanvang: 20.00 uur. (DEN Het Leidse gloophuis, een instel- J waar jongeren tussen 14 en 20 jaar tijdelijk men worden opgevan- als ze van huis weglo- L gaat 10 maart weer n. In een nieuwe opzet, H liet coördinator R. van 1 /e gistermiddag weten ens een persconferen- Het Wegloophuis gaat voorlichting professio- (1 aanpakken en ook de anisatip zal op een za- ijker leest geschoeid Wegloophuis, in 1982 op gericht, kampte de afgelopen jaren met het probleem dat er maar een klein aantal vrijwil ligers was. Die draaiden overal voor op en bij ziekte of vakan tie van de vrijwilligers moest het Wegloophuis wel eens dicht. In november van het vorig jaar gebeurde dat op nieuw. „Over één ding hoef den we ons toen geen zorgen te maken, namelijk de vraag of het Wegloophuis wel be staansrecht had", aldus Van Hove. „Dat was inmiddels wel bewezen. Er meldden zich gaat daarbij vooral om jonge ren die thuis ruzie gehad heb ben met hun ouders of verzor gers en door politie of andere hulpverleners naar het We-, gloophuis verwezen worden. Na een verblijf van een paar dagen gaan ze vaak weer terug naar huis of worden ze onder gebracht bij vrienden, familie of speciale opvangadressen. Ook de financiële vooruitzich ten voor het Wegloophuis wa ren goed. Het ministerie van WVC zegde een extra subsidie van 60.000 gulden per jaar toe, naast de al bestaande gemeen telijke subsidie. De steun van het ministerie is onderdeel van een landelijk experiment met wegloophuizen. Probleem voor hernieuwde opening was echter het gebrek aan vrijwilligers. Personeels advertenties en een publici teitscampagne zorgden eind 1986 voor voldoende nieuwe medewerkers om weer open te kunnen gaan. „Het Wegloop huis moest ook weer open, dat was duidelijk, maar niet nadat we de organisatie hadden doorgelicht", aldus Van Hove. Dat onderzoek leverde twee belangrijke wijzigingen op: meer openheid over het func tioneren van het Wegloophuis en een nieuwe organisatie structuur. Die openheid moet er volgens Van Hove toe leiden dat er meer begrip voor het We gloophuis komt. Het imago van een clubje linkse idealis ten moet plaats maken voor het beeld van een effectieve hulpverlenersorganisatie. Ook denkt hij dat er zich meer vrij willigers bij het Wegloophuis zullen melden. „Vroeger had den we vrijwel alleen hele jon ge enthousiaste mensen, maar het lijkt ons verstandiger om ook oudere vrijwilligers te hebben", aldus Van Hove. Het Wegloophuis heeft ook een professioneel bureau in de arm genomen dat de voorlichting moet gaan ondersteunen. Zo is er een informatiekrant in een oplage van 55.000 exemplaren gedrukt die de komende we ken huis-aan-huis in de Leidse regio verspreid zal worden. De nieuwe organisatiestruc tuur moet volgens Van Hove veel problemen uit de weg rui men. De 25 medewerkers zul len opgesplitst worden in een aantal teams. Eén van die teams zal zich volledig bezig houden met het begeleiden van de bewoners, de overige houden zich meer bezig met ondersteunende activiteiten. „Voordeel is dat de- vrijwillige hulpverlener al zijn tijd kan besteden aan de hulpverle ning, terwijl men zich in het verleden bezig hield met de hele organisatie van het We gloophuis", meent Van Hove. „De kwaliteit van de hulpver lening zal verbeteren, de werkdruk blijft binnen accep tabele grenzen en de continuï teit is beter gewaarborgd". Post; J. P D. Schoevers, geb. 20-6- 1891 vrl. geh. gew. met W. H. Taco nis; M. van Oosten, geb. 11-3-1936 vrl. echtg. van C. Wervelman; T. J. Opstal, geb. 12-3-1920 man; W. van der Blij, geb. 27-9-1903 man; A. Soe- prapto. geb. 25-2-1922 man; E. H. Bik, geb. 29-1-1901 vrl. geh. gew. met J. Koelewijn; F. de Roode, geb. 28-2- 1900 vrl. geh. gew. met D. van der Reijden, S. Stokkel, geb. 20-9-1898 man; M. Mieloo, geb. 1-8-1909 vrl. geh. gew. met S. Hoogstraten; P. van Riet, geb. 17-1-1920 man; W. Cliteur, geb. 13-7-1890 vrl. geh. gew. met W. de Mooij; J. M. Reeuwijk, geb. 14-2- 1918 man. G. J Reij, geb. 26-11-1905 vrl.; A. R. Broekhof, geb. 15-2-1907 man; G. H. Schoort, geb. 30-4-1908 Daarvoor wordt gezorgd door chauffeur Maarten van der Zwan en zijn collega's. Feilloos kiest hij de kortste routes door ons verspreidingsgebied. Met pakken vol keurig afgetelde kranten voor elke uitdeelpost, voor elke abonnee. Een regionale krant met een duidelijke signatuur: nooit oppervlakkig, nooit sensationeel, maar wel kritisch en

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13