gekleurd gezien Marcel Beekman ontsluiert Songfestival-mysterie r< RADIO/TELEVISIE CeidoeSomant DINSDAG 24 FEBRUARI 1987 PAGINAl Prachtige film over overleven in verzorgingsstaat De constatering gaat misschien wel vervelen, maar je komt er niet altijd onderuit: de beste tele visie van deze week kwam weer eens van de VPRO. Zondagavond was daar een prachtig pro gramma te zien over twee oude mensen, buren van elkaar in Leiden, die samen optrekken in de strijd om het bestaan. De oude man, een tachtiger, gehandicapt, leeft onder de hoede van zijn vijftien jaar minder bejaarde buurvrouw, die voor het ge mak maar bij hem is ingetrokken en maar niet kan begrijpen waarom dat voor allerlei instanties een probleem zou kunnen zijn; van voordeurde lers en tweeverdieners heeft ze nog nooit gehoord. De twee kwamen twee jaar terug al eens voor in een film van Maarten Schmidt en Thomas Doebe- le over de sociale dienst en ze stonden nu centraal in een 'eigenfilm. Een ontroerend document over overleven in de verzorgingsstaat, die Nederland heet We kregen onder meer te zien hoe het stelle- tje na een speurtocht langs de kantoren van het bevoegd gezag uiteindelijk bij de kruisvereniging zo'n looprek krijgt, waarmee de oude man zich door de kamer kan verplaatsen. „U krijgt het in bruikleen, voor maximaal een half jaar.Hoezo, een half jaar, denk ik dan: verwachten ze dat de man dan beter is? Of dood misschien? Het cynisme van onze vaderlandse regelarij kon niet mooier in beeld worden gebracht. Afgezien daarvan een enige film, met vertederend gemoeder van de buurvrouw (die de man nog steeds aanspreekt met 'Neuteboom j en als rode draad het opgewekte gekakel van de oude man, die overal nog wel de zonzij van ziet en alle ellen de die hem en zijn buurvrouw overkomt be schouwt als een kostelijke grap. En, dat moet ge zegd, een opmerkelijk mild, wijs en geduldig op treden van een official (ik geloof van de woning bouwvereniging), die de vrouw probeert uit te leg gen wat er de consequenties van zijn als ze haar eigen woning opgeeft. Diezelfde avond een ander uniek moment op de Nederlandse televisie: een gesprek tussen Adriaan van Dis en Boudewijn Paans. Die laatste is schrij ver en journalist (hoofdredacteur van het VPRO-programmablad), maar vooral gehandicapt: hij is spastisch. Dat belette hem niet, een opmer kelijke loopbaan af te leggen in de reclame en in de journalistiek. Waarbij hij vooral moet opboksen tegen de kant-en-klare vooroordelen van de bui tenwacht: spasticiteit ziet er nu eenmaal abnor maal uit, en de keren dat hij voor niet goed snik of stomdronken is versleten zijn niet te tellen. Een prachtig en subtiel gesprekje, waaruit vooral duidelijk werd hoezeer Paans zich gepantserd heeft. Tussen de regels door was best iets te beluis teren van de tragiek van een dergelijk bestaan, maar daar geeft hij niet aan toe; hij trekt voor de emoties een scherm van ironie en humor op. Dat werkt wel, natuurlijk, en het is ook moedig. Maar het heeft ook zijn gevaren. Immers: als hij er zelf om kan lachen, en ook ons aan het lachen kan maken, dan zal het allemaal wel zo erg niet zijn. En dat is het natuurlijk wel. Van Dis toonde andermaal aan dat hij in het voe ren van dit soort gesprekken in ons land een unie ke positie inneemt. Niet voor niets kreeg hij er vo rig jaar de Nipkowschijf voor. Het is goed dat hij weer actief is op het front, want in de meeste an dere praatprogramma 's valt maar weinig meer te genieten. Daar viert het gebabbel hoogtij. Ook bij Sonja, wier programma haast met de aflevering oppervlakkiger wordt. Tineke en Ivo vertonen eveneens weinig diepgang. Dan levert van Dis een verademing op. De prijs voor het lelijkste sporttenue gaat deze week naar doelman Joop Hiele van Feyenoord, dat dan ook uit de bekercompetitie werd geknik kerd. En de prijs voor het onbegrijpelijkste inter view naar Mart Smeets voor zijn gesprekje met schaatser Hein Vergeer na het NK, dat alleen te volgen was voor die mensen die alle eerdere afle veringen van dit tweegesprek eerder dit seizoen hadden gezien. RENÉ DE COCQ „Wedden dat' best bekeken Te beginnen vandaag plaatsen wij wekelijks op maandag de Kijk Top 10. Onderstaande re sultaten zijn gemeten tussen maandag 26 januari en zondag 1 februari. De selectie vindt plaats volgens kijkdichtheid- spercentage; één procent is ge lijk aan 137.000 kijkers ouder dan 3 jaar. De gegevens zijn van het bureau Intomart, dat een -continu kijkonderzoek houdt voor de Kijk- en Luis- terdienst van de NOS. 1) Wedden Dat, AVRO, Dins dag, 58%, 7,7 2) Moordspel, TROS, Vrijdag," 46, 6.9 3) Soundmixshow, KRO, Za terdag, 43, 7.4 4) Zeg 'ns Aaa, VARA, Maan dag, 42, 7,5 5) Journaal, NOS, Dinsdag, 41, 6,9 6) Cosby Show, NCRV, Zon dag. 39, 7,8 7) TV-Show, TROS, Vrijdag, 38, 6.8 8) Tineke, Veronica, Woens dag, 34, 6,7 9) Blij dat ik glij, TROS, Za terdag, 35, 7,0 10) Von Ryans Express TROS, Donderdag, 32, 7,6 Naar „Wedden dat" werd door twaalf procent méér gekeken dan naar 'Moordspel', de num mer 2 op de kijklijst. Dat is op nieuw een bewijs voor de po pulariteit van Jos Brink. Alle hooggenoteerde uitzendingen zijn geprogrammeerd tussen 20.00 en 21.30 uur, het kijkpie- kuur, in Hilversum ook wel „prime time" of „tijdslot" ge heten. De hoogste waardering ging naar de tekenfilmserie 'Seabert' (7,8), het laagst 'VARA Varia' met 6,1. BALKBRUG - Een knap pe „archeologische' vondst kan op naam worden geschreven van Marcel Beekman: hij vond na dertig jaar de op namen van het allereer ste Eurovisie Songfestival terug. Deze 17-jarige scholier uit Balkbrug ver zamelt al jaren alles wat los en vast zit aan het Eu rovisie Songfestival. Zijn hobbyisme is in de loop der tijd uitgegroeid tot eendeskundigheid, die door kenners niet in twij fel wordt getrokken. Mochten er toch twijfels bestaan over zijn gedre venheid, dan kunnen die voorgoed ontzenuwd worden. Al jaren zijn Songfestivalfa naten op zoek naar de opna men van het allereerste ge beuren, dat zich in 1956 in het zuidzwitsers Lugano afspeel de. Deze zoekacties hadden tot op heden niets opgeleverd. Marcel Beekman heeft echter, door zijn niet aflatende „snuf- fel-zin', de opnamen terugge vonden in Zwitserland. Daar bleek de Italiaanse afdeling van de Zwitserse staatsomroep nog een originele radioband in haar archief te hebben. „Ik ben jaren bezig geweest de opnamen te achterhalen. Zo kwam ik er achter dat de meeste Europese omroepen wel het eerste Songfestival op band hadden vastgelegd, maar dat die opnamen na afloop ge wist of „gewoon' in het niets verdwenen zijn. Toentertijd had men totaal geen belang stelling voor dergelijke ge beurtenissen. Voor radio- en televisiemensen waren ze van nul en generlei waarde. De meeste „speurneuzen' hadden de moed dan ook allang opge geven. Maar ik laat me niet zo makkelijk weerhouden", ver telt een trotse Marcel Beek man, die zegt zijn vondst te zien als een bekroning op zijn jarenlange speurtocht. Niet spectaculair „Eigenlijk is de manier waar op ik de opnamen heb terug gevonden helemaal niet zo spectaculair. Ik had jaren ge leden al eens een brief naar de Zwitserse staatsomroep ge stuurd met de vraag of zij de opnamen in haar bezit had. Ik kreeg een keurig, ontkennend briefje terug. Bij toeval ben ik er achter gekomen, dat de zwitsers omroep ook een itali- aanse afdeling heeft, waar wel belangstelling bestaat voor oud Songfestivalmateri aal. In het internationale handboek voor de pers heb ik het adres van deze regionale omroep Montecerini opge zocht. Eén briefje, naar toe valligerwijs de juiste man, én ik had de opnamen in mijn bezit. Achteraf lijkt het alle maal zo eenvoudig. Maar ja, niemand is ooit eerder op het idee gekomen". Met het vinden van deze ra dio-opnamen is het geheim rond het duistere beginjaar opgelost. Bij insiders is wel bekend dat Lys Assia voor Zwitserland de titel binnen sleepte met het liedje „Re frains', maar de grote ham vraag was: Wat gebeurde er met de overige dertien bijdra- Marcel Beekman met oude opnamen: „Weet je wat het leukste aan deze opnamen is? Je merkt duidelijk hoe knullig men toen met dergelijke gebeur tenissen omging". gen, waaronder twee Neder landse? Voor Nederland deden op 24 mei 1956 Jettie Paerl met „De vogels van Holland' en Corry Brokken met „Voorgoed voorbij' mee. Twee liedjes, die wel tijdens het Eurovisie Songfestival werden opge voerd, maar nooit op plaat zijn uitgebracht, iets wat de laatste paar decennia wel de gewoonte is. We mogen dus met gerust hart beweren dat Marcel Beekman unieke op namen boven water heeft ge haald. Knullig Marcel gaat verder: „Weet je wat het leukste aan deze op namen is? Je merkt duidelijk hoe knullig men toen met dergelijke gebeurtenissen om ging. Het orkest bestond uit wat blaaswerk, een rits violen en een echte, ouderwetse bas. Als je ziet hoe groots men nu de artiesten aan- en afkon digt, dan luister je met stijgen de verbazing naar hoe men toentertijd het podium betrad. Je hoort klapdeuren slaan, de voetstappen op de houten vloer overstemmen alle ande re geluiden en naderen duide lijk hoorbaar met rasse schre den de microfoon. Na het laatste liedje volgt een pauze van ruim een half uur, waar in een „horde' blokfluiters de boel „opvrolijkt'. De jury be stond uit veertien leden, twee deskundigen namens elk deelnemend land". Het leukste van alles is, dat Lys Assia het winnende lied nog eenmaal laat horen. Het orkest begint te spelen, ze zingt de eerste regel en daar na blijft het stil op het orkest na. Je hoort haar zeggen: „Sorry, maar de emoties zijn zo sterk, ik moet even stop pen'. De emoties zijn in latere festi vals nooit meer zo hoog opge lopen. Wel is de tweede ver tolking nog valser dan de eer ste, maar de tekst kwijt raken, overkomt zelfs de slechtste artiest niet meer. JANINE STOUGIE. NEDERLAND 1 AVRO AVRO Service, gevarieerd informatief magazine ge presenteerd door Catheri ne Keijl en Amanda Spoel. Met de rubrieken: 1. (16.10) Kokkerellen. 2. (16.25) Service Salon met als vaste onderwerpen: het probleem van de week en aandacht voor het uiterlijk. Presentatie: Amanda Spoel en Catherine Keijl NOS V26-Journaal AVRO Toppop, met o.a. de nieu we Toppop 20, rtv-tip, vi deo primeurs en live ar tiesten. Presentatie: Bas Westerweel en Leonie Sa- zias TELEAC Por Favor, cursus Spaans. Les 19: Siempre Juntos AVRO [□Fabeltjeskrant Bluffers, tekenfilmserie AVRO's Sportpanorama, sportmagazine gepresen teerd door Jos Kuijer NOS Journaal en weerover- zicht AVRO In de Hoofdrol, program ma waarin Mies Bouwman een bekende Nederlander confronteert met personen en momenten uit zijn of haar leven STER-reclame North South (3), twaalf delige Amerikaanse tv-se- rie naar de roman van John Jakes. George Ha zard is vastbesloten met de mooie blonde Constan ce te trouwen en Orry zal zijn getuige zijn. Die heeft echter moeite met de hou ding van George tegen over de slaaf Priam AVRO's Televizier, actua liteitenmagazine. Presen tatie: Ria Bremer, Karei van de Graaf e.a Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederland's mooiste plaatsen. Van daag: Coevorden 17.30 17.46 19.00 19.05 19.30 20.00 20.28 NOS 00.15 Journaal iq 00.20 Nieuws voor doven slechthorenden |j* jj NEDERLAND 2 EN tiden ./oor jreze: I >n FEDUCO 17.40-18.10 Open Universitj"^ Eiwit, op maat gemaaktj^j NOS p 18.15 Nieuws voor doven f slechthorenden fcrf7 18.30 Sesamstraat 18.45 [T]Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 tüLjubinka, afleve een serie filmportretns van jongeren die al o in niet gedwongen zijn fcers eigen beslissingen nempffei Ljubinka is 17 jaar flanc maakt deel uit van dej>e a( geunerfamilie Duric. 2ecre ouders vinden dat het [jng wordt dat hij op eigen LejL nen komt te staan. i- 19.37 Kenmerk, aKtualiteiterf. briek. Reportage over I1 verlenen van hulp en ftelu derdak aan vluchteling?- Waar bijvoorbeeld in Z^,e 1 seriand de tolerantie |hter aanzien van vluchtelinge lijkt af te nemen, nenh h kerken en particuliejom steeds meer persoonlijrkg' risico's bij deze hulpvejtie ning. lrilie NOS pn c 20.00 Moordkuil, televisie j^jtt diskussie. Presentak0U( DirkKuin. L d( 20.20 Allemansrecht, inforrv tief programma. Ditm wordt aandacht best«fi» aan de media an privacy, 21.00 Panoramiek, aktualiteitt»n rubriek r1 21.30 CU Beeldspraak, met AiC* Teresa de Keersmaelf11 Déca-ages/Ver- 1 schuivingen, filmport"**- van genoemde Belgisc, choreografe. M.m.v. pN groep Rosas. Boll, 22.30 Journaal le 22.45 Den Haag vandaag elf 23.00 Nieuws voor doven j Str TELEAC md 23.05-23.35 Cursus Belastbaar: les 3. ihet Patrick Swayze als Orry Main en Lesley-Anne Down als Madeline in de tv-serie 'North and South'. Ned. 1 om 21.45 uur. 17.55 Nieuws 18.00 Tik Tak. Afl. 109. (Herh.). 18.05 Plons, Afl.: Plons en de vuur vogel. (Herh.). 18.10 Jacobus en Corneel, Afl.: De schilders. (Herh.). 18.25 Mik, Mak en Mon. Afl: Terug naar Galacton. (Herh.). 18.35 Zaterdag (Saturdee), Australi sche serie. Afl.4 18.55 De Supermachten. De Vere nigde Staten van Amerika. Deel 8: De sociale structuren. Programma over de geschie denis en de instellingen van de V.S. (Herh.). 19.40 Lotto-winnaars, mededelin gen en programmaoverzicht 19.45 Nieuws 20.10 Weerbericht en Kunst-zaken 20.25 ID I.Q., kwis met denk- en weetvragen, gepresenteerd door Herman van Molle 21.00 Horizon, wetenschappelijk ma gazine. Vanavond: 1. Beveili ging van betaal- en toegangs kaarten. 2. Schelpententoon stelling. 3. Lldar - mobiele luchtvervuilingsdetectle. 4. Was de Sahara ooit een water rijk gebied? 21.50 Uitzending door derden: Pro gramma van de Christen-de mocratische Omroep 22.35-22.55 Nieuws met aansl.: Coda: Andante cantabile, opus 3. no.5, Haydn, uitgevoerd door het Ariaga Kwartet 18.45 Luister met je ogen. Les 22: Werken en solliciteren. M.m.v. Annie van Lier, Alex van Haec- 19.00 Zonen en dochters. (Sons and Daughters), Australische serie. 19.23 Intermezzo: Chant des oiseaux, van Janequin, uitge voerd door het BRT-Koor o.l.v. Vic Nees. (Herh.). 19.25 Oshin, Japanse serie. Afl. 63. (Herh.). 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Weerbericht. Kwldam, video spelletje met Marleen Gordta 20.25 Mike, talkshow met Mike Ver- drengh. Centrale gast: Eddy Merckx 21.40 De uitdaging (The challenge), zesdelige Australische serie van Chris Thomson. Afl. 2. 22.30-23.00 Handel en Wan del. Afl.9: De zelfstandige voe dingswinkel (1). (Herh.). RTBF 1 17.30 Nouba Nouba, gevarieerd kin derprogramma. 18.00 Carrefours, gevarieerd pro gramma. 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal magazine 19.25 Lotto en Joker 19.27 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Minute Papillon, consumen- tentips 20.05 Florence ou la vie de chdteau, Franse serie. Afl. 1. 21.00 Planéte des hommes, docu mentaire over een Afrikaanse cultuur. 22.00 Laatste nieuws 22.25-23.45 Ciné-Club de Minuit: Trop tard Balthazar, Franse speelfilm uit 1986 van Philippe Lopes-Curval. DUITSLAND 1 Stacy Keach als Mistral in de Amerikaanse mini-serie „Mistral's Daughter". Duitsland 2 om 20.15 uur. 2. Mistral's artistieke crisis houdt aan. Kate dringt er bij hem op aan om mee te doen aan een expositie, maar hij verbrandt al zijn doeken 21.45 Heute-Journal 22.10 Berlinale '87, reportage van het Berlijnse filmfestival 22.30 Herbet der Einsamen, literair filmportret van Georg Trakl 23.10 Die Sport-Reportage, met handbal, kwalificatie voor de Olympische Spelen en ijshoc- 15.50 Tagesschau 16.00 Frauengeschichten: Regi Re- lang, modefotografie 16.45 GD Spass am Dienstag, kinder programma 17.45 Tagesschau 18.25 Yes Minister: Das Recht auf Einsicht 19.00 Auf Achse: Grenzfalle 19.57 Programma-overzicht 20.00 m Tagesschau. 20.15 Alles oder Nichts, spelpro- gramma 21.00 Report 21.45 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson, Phi lip Michael Thomas, Michael Talbott, e.a. Afl.: Goldenes Dreieck. (2). Luitenant Castillo heeft nog een oude rekening te vereffenen met generaal Lao Li. een opiumhandelaar uit Thailand. Maar Lao Li gebruikt een oude geliefde, waarvan Castillo dacht dat ze al dood was. als gijzelaar 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kulturweltspiegel 23.45 Puschkin zweistemmig, por tret van deze russische dichter 00.45 Tagesschau 00.50-00.55 Nachtgedanken, be schouwingen door Hans Joa chim Kulenkampff DUITSLAND 2 Heute Wie die Affen fischen, Chinese tekenfilm Pfift, sportprogramma voor de jeugd Heute. Aansl.: Aus den Lën- Tele-lllustrierte, actueel on derwerp. sport en amusement Der Apfel fallt nicht weit vom Stamm, spelprogramma met Hans-Jürgen Bëumler. Aansl.: heute-Schlagzeilen Wartesaal zum kleinen Gluck, serie met o.a., Grit Boettcher, Rijk de Gooijer en Joseline Gassen. Afl.: Rose am Revers Programma-overzicht Heute Die Reportage: Expedition Atta-Höhle, reportage over de ontdekkingstocht in een Duitse druipsteengrot Erben der Liebe, 4-delige tv- film naar de roman 'Mistral's daughter' van Judith Krantz. Met: Stacy Keach, Stefanie Powers. Lee Remick, e.a. Afl. key 00.15 heute DUITSLAND 3 17.30 Der stumme Dialog, informa tieve serie over hedendaagse techniek. Afl.: 7: Kernfusion - oder: das Ende des Zumutba- ren. (herh.) 18.00 Telekolleg II, cursus wiskunde. Afl.: Potenzrechnung 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau met weerbericht 20.15 Ausland8reporter: reportages van buitenland-corresponden ten. Vandaag: Er was een kei zerrijk, reportage over de Cen traal Afrikaanse Republiek 20.45 Actuele reportages over het Berlijnse filmfestival 21.00 Formel Eins, de ARD-hitpara- de gepresenteerd door Stefa nie Tucking 21.45 Menschen in NRW: Auf der Strasse entdeckt, filmportert van de actice Veronlka Bayer 22.15 Deutschlandbilder: Das Kreuz mit den Soldaten, filmportret van de legerbisschop Heinz- Georg Binder 23.00 Wie uns die Nachbarn sehen: bondspresident von Weizsëc- ker - reportages en opinies uit Israël, Noorwegen en Honga- 23.45 Laatste nieuws CE Ondertiteling via TeleTekst. O Tweetalige of stereo-uitzero- ding. E Zwart/wit-uitzending.. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. ES Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KS Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 Jackanory Bananaman The really wild show, natuur serie voor de jeugd. John Craven's Nevysround. Jeugdjournaal [T] Grange Hill. Jeugdserie. m Fax, gevarieerd programma Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine Holiday '87, gevarieerd touris- tisch magazine. (H Eastenders, familiefeuille- Sorry, comedy-serie met Ron nie Corbett. Dear John. (herh.). Journaal Regionaal nieuws en weerbe- Where eagles dare, Ameri kaanse speelfilm uit 1969 van Brian G. Hutton. Met: Richard Burton, Clint Eastwood, Mary Ure e.a. De film is een ode aan schrijver Alastair MacLean, die deze maand overleed en het script voor deze oorlogsfilm schreef. Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong, amuse mentsprogramma 17.35 Look Stranger: Distracted ty- 18.05 My music, muzikaal spelpro gramma. (herh.) 18.30 Tomorrow's world. Nieuws uit de wereld van wetenschjap en technologie 19.00 The citadel, serie naar de ro man van A.J. Cronin. Afl. 5. (herh). 19.50 Top Crown Pairs, bowls 20.35 One man and his dog. Bunty Hyslop heeft zo'n driehonderd honden afgericht voor werk op de boerderij en met de scha pen. Hij is ervan overtuigd dat zijn laatste aanwinst het best luistert van allemaal. 21.20 Food and Drink, informatieve serie. Afl: Amateur cook of the year finals. 22.00 Priviliged, Britse speelfilm uit 1982 met Robert Woolley en Diana Katis. Een door studen ten gefinancierde film met alle charmes en tekortkoming van 23.35 New8nfght, actualiteiten. 00.20 Weerbericht 00.25 De sonates van Beethoven 00.45-01.15 Open Universiteit ITV 16.30 Young doctors 17.00 Button Moon 17.10 Batfink 17.20 He-man and the masters of the Universe 17.45 Splash. Jeugdjournaal 18.15 Emmerdale Farm 18.45 News 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. Serie 20.00 City Sounds 20.30 Busman's Holiday 21.00 Harwicke's House. Komische reeks rond een school en zijn leerlingen. 22.00 Boon. Afl: Special delivery. Ken Boon en boezemvrlend- Harry kopen een hotel. 23.00 News et Ten 23.30 Midweek sport special 01.30 Tuesday topic SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show. Linda de Mol en DJ Kat presenteren muziek en tekenfilms als Po- peye, Krazy Kat en Inspector Gadget. 18.00 Dennis. Afl: Dennis Allowance. Dennis wil meer zakgeld om een geweer te kunnen kopen voor Tommy. Hij wordt door zijn vader het bos ingestuurd met een lezing over de waarde van geld. 19.00 Three's Company. Komische serie met Suzanne Somers en Joyce Dewhitt. 19.30 Get Smart. Afl: Spiartacus. Smart neemt een stoombad om erachter te komen hoe be paalde informatie uitlekt. 20.00 The Paul Hogan Show. 20.25 A Country Practice. 21.15 Thrill8eekers. Presentatie: Chuck Connors. 21.40 US College Football 1987 22.40 The Business programme. John Plender, Susannah Si mons en Ian Carson proberen uit te leggen hoe de wereld er financieel voor staat. 23.20 Sky Trax met First Run. Pop muziek met gary Davies. 00.05-00.55 Monsters Of Rock met Mlck Wall. SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 17.00 m Countdown with Adam Curry 18.00 Coral Island 18.30 Moon Jumper 19.00 Busman's Holiday. Quiz-pro gramma met Julian Pettifer. 19.30 David Attenborough Presents. Life On Earth. Het begin van het leven op aarde. 20.30 Spitting Image. Komische poppenserie rond wereldbe roemde personen. 21.00 Three sovereigns for Sarah 22.00 Super Channel News met John Suchet 22.30 Super Sport 23.30 Name of the Game 01.00 GO Nino Firetto. Popmuziek 02.00 Amanda Redington 03.00 [3 Martin Buchanan 04.00 GD Music Box live with Simon Potter 05.00 0 Countdown with Adam Curry 06.00 GD The Face TV 5 Les Vacances da Monsieur Lèon Cocoricocoboy Mettez du sel sur la queue de I'oiseau pour I'attraper Recreation Des chiffres et des lettres Les Vacanves de Monsieur Léon Cocoricocoboy Sans un mot Sports a la une Journal Télévisé L'Assassin frappe a 'aube. Speelfilm uit 1970 NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor doven. RVU 14.00 Taaltuin VOO 14.30 Saebert. 14.45 Kuifje. 14.55 De grote meneer Kaktus show. 15.20 The Jetsons. 15.40 New wilderness. 16.05 De tik van... 16.15 Dynasty. 17.00 Interna tional Week Magazine. NOS 17.30 Va6-Journaal. VOO 17.46 Ve- NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Punky Brewster. 15.55 Lange Jaap. 16.15 De zingen de dokter. 16.25 E Laurel Hardy: Scram! 16.45 Achterwerk in de kast. 17.00 De Charlie Brown Snoopy show. 17.25-17.30 De baby- BRT 1 15.15 Speel op sport. 16.05 Nils Holgersson. 16.30 Vrouwtje Theele pel. 16.55 Sprookjestheater DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Tages schau. 10.03 Meine Freundin Bar bara. 11.25 Bitte umblattern. 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 O Teletekst- overzicht. 15.50 Tagesschau. 16 00 Die feinen Unterschiede und wie sie entstehen. 16.45 Schlechte Zeiten für Gespenster. 17.45 Tagea- DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1. 15.56 Pro gramma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Löwenzahn. 16.35 Der Waschbar Rascal. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.45 Der Landartz, serie BBC 1 07.55 Nieuwsoverzicht. 08.00 Bre akfast time. 09.40 All in the day, ge varieerd dagprogramma. 15.05 The Wednesday Matinee: Where the red fern grows, Am. speelfilm. 16.40 Play it safe. 16.50 Children's BBC. 17.10 Tekenfilm. 17.20 Jacka nory SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake Up Club 08.30 0 Sky Trax, herh. 13.10 Sky ways 14.00 City Lights 14.30 Three's Company 15.00 B Pop Formule. 16.15 Young, Free and Single. 17.00 The DJ Kat Show. SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 07.00 Hippo, kindermagazine 08.00 Amanda Redington 09.00 Sons and Daughters 09.30 Ken Horn's Chinese Cookery 10.00 Follow Me, cursus Engels 10.15 Everyday Yoga 10.30 Ancient Yoga 11.30 Nino Firetto 12.30 Mar tin Buchanan 13.30 Tomorrow's World 14.00 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghostbusters 16.00 Music Box live 17.00 Count down RADIO 1 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen met Arie 21.35 De verteller en zijn vader. 22.02 Metterdaad hulpverlening. 22.06 Hemelsbreed. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 NCRV-Klassiek: Radio Kamer orkest. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 18.10 NCRV: Literama-Poëzie. 18.20 PP: Uitzending van de PvdA. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Programma voor buit. werkn. 20.30 TELEAC: Doelgericht onderne- 21.00 Statistiek. 21.30 Qa va? 22.00 Leiding geven. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijnmond Getapt, talk show. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. Om roep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Actu aliteiten, 18.00 Rijnland Politiek, 19.00 Voorschoten Lokaal en 20.00-21.00 Popwetenswaardigheden. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Beroepsbelangen van de mid denstand: het NCMV. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 Jazz Middelheim. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. Een programma met advertenties. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Etnische muziek. 19.00 Essay. 19.45 Uit een verborgen kamer. Sym fonie nr. 6, Beethoven. 20.30 Symfonieorkest van de Nord- deutsche Rundfunk. Dirigent: Peter Guelke. 22.00 Actualia. 22.20 Romance-Andante voor 5 celli. Mill Balakirev. 22.30 Tocht naar de rand van de ijs vlakte. Deense documentaire. 23.30-23.45 De avondmuziek van Die trich Buxtehude. MORGEN |i br (era; eidse is ui Raat larlij 13.07 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en pr RADIO 3 deel 07.03 EO: Ronduit Music-Time, /old* 09.03 Muziek motief. .,h 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlenir".ul 10.03 Gospelsound. pzie' 11.03 Country Trail. Ie te 12.03 Ronduit op 3. Ra. 13.03 VPRO: Toga Party. intp 14.03 De Wilde Wereld. F 17.03 Ronflonflon met. f. lie RADIO 4 ezui 08.00 Nieuws. i 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 'TTf 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. f V 10.00 Kamermuziek uit de Barok. 10.35 Orkestpalet. 12.30 Symfonische muziek uit Isr2' 12.40 Promenade. f*] 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten: Klassieke piano{b"f" ziek. j 1, 15.00 AVRO: In de kaart gespeelt 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel Is oud. 'EN 11.00 TROS Postbus 270 - MUt oi Telkamp. jai 12.00 IKON: Het oog van de naak"^ 13.00 Nieuws. 1 w 13.10 NOS Midweekmagazine, f vo 16.00 TROS: TROS Schlagerfestiijeen 17.00 TROS Huiswerklijn. tig REGIONAAL Radio West: (via (*de! frequentie Radio 1) 12.03-13.00 R/ns 1 West Gemeente. Radio Rijnmflioor Om 07.30, 08.00 en 08.30 Regioioors nieuws, weer en verkeer. Tegen tyet] BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. Ie p: in m at o] énte len l io. iu «uiueei. 13.33 Tussendoor. Cult, informatiianii 14.03 Van kattekwaad tot erger. Iven 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. Jong geluid. 17.00 Focus. en p in c Bleij -rinj love t. E gele BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert (1). 09.15 Ochtendconcert (2). 10.00 Schoolradio. 11.00 Matineel kamermuziek. 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 John Williams, gitaar. 14.00 Don Sanche ou Ie Chèteau mour. Sprookjesopera, I 15.40 Pianomuziek. Zijn 16.30 Orkestmuziek. ite s hier isch 'ten. pest 'èteau^k' •a, Lis?rer

Leidse Courant | 1987 | | pagina 8