Bakker geeft compliment aan tafeltennisploeg Glasbergen en Zwarte Wolf winnen ruim jitslaat oetballer Zuidhollandse marathontitels Piet Eikelenboom en Ingrid Paul Francesco Moser dreigt opnieuw Giro te mijden ficidoe Sou/tont DINSDAG 24 FEBRUARI 1987 PAGINA 7 a<ortprijsvragen re I HAAG De verdeling de sportprijsvragen is als t oon® eerste prijs: 1 x f. rciai25,70, tweede: 3 x f. CfjO.OO, derde: 111 x f. >n f,10. vierde: 4900 x f. 34,40," (e: 72540 x f. 5,00. caprspel 8: hoofdprijs: geen jjaar. tweede prijs: 3x 'va)0 gulden. eerste prijs: 13 x f. an 40. tweede prijs: 303 x f. Arl„ ocic c ïn 0U, iweeae prr jga, derde prijs: v^Gelijk 8: ee 2616 x f. eerste prijs: ,n winnaar, tweede prijs: winnaar, derde prijs: 15 x 1,40, vierde prijs: 375 x f. IS Eu"llEGEN Het bestuur zlvNEC heeft met onmiddel- teri ingang Wilco Klop ont- onn. De middenvelder wei- l CCP afgelopen zondag voor Q.jliitwedstrijd tegen DS'79 te gaan als tribuneklant. was zo boos over de be- eid^ng van trainer Popovics ?nthij niet opgenomen was in Brplectie. dat hij direct naar is gegaan. Henk van de onfèr. bestuurslid technische van NEC: „Klop heeft maar te houden aan de aadssingen van de trainer. S hij dat niet, dan moet hij zelf dragen. Er is plus duidelijk sprake van [weigering en daarom is n. D niet meer welkom bij lOg 4m Nijssen '£jnt in Dakar jKAR De Nederlander i Nijssen is de reeks ATP- listoernooien in West-Afri- goed begonnen. Nijssen, mer 270 op de ATP-lijst, loeg in de finale van het ïooi van Dakar de Frans- Lesage in twee sets: 6-4, ver Merm0 0°sting drong met Zwitserse partner Medem 5 tot de finale van het dub- pel. De gebroeders Mo- >lwj> u't West-Duitsland ble- coh daar'n echter te sterk IJ de combinatie. In drie moesten ze het onderspit 'LOen: 4"6' 6"4' 6"4' lie Jagerman is in de eer- tonde van het twee weken inde toernooi van Key Bis- uitgeschakeld door Patri- Hy uit Hongkong. iomst Smoke Eaters istuurscrisis onzeker -EEN Het rommelt t bij de Geleense ijshoc- Club Smoke Eaters. On- ks sportieve successen in eizoen, waarin de ploeg tot ïalve finales van de strijd ude (je Nederlandse titel is f eivgedrongengaat het op be- vafrlijke. vlak niet voor de ?rd Deze week kreeg trai- and»coach Peternousek te ho- slvoor volgend seizoen naar nieuwe werkgever uit te u'Men In reactie hierop stap- nw9voorzitter Keulers en twee !e-bestuursleden direct op. Herenploeg doet het goed NEW DELHI De Nederlandse heren- ploeg heeft het gezondmakingsproces voortgezet. Gisteren werd België met 5-2 verslagen. Door de overwinning spelen de Nederlanders vandaag tegen Nigeria om de zeventiende plaats, de beste klasse ring ooit door een Nederlandse heren- ploeg behaald. De spelers van Jan Vlieg hebben zich knap hersteld van de onthut sende nederlaag tegen Tsjecho-Slowakije (0-5), die de kans op een doorbraak naar de top-zestien onmogelijk maakte. In de troostronde om de zeventiende plaats, door de spelers omgedoopt tot wereld kampioenschap voor de B-groep, heeft Nederland van meet af aan zijn deuntje meegefloten. In het prestigeduel tegen België, waar oud-bondscoach Milan Sten cel het nog steeds voor het zeggen heeft, was Paul Haldan weer de voornaamste puntenleverancier. Hij bleef ongeslagen. Verspringer Maas ook naar WK-indoor DEN HAAG Verspringer Frans Maas is door de KNAU ook ingeschreven voor de we- reldkampioenschappert indooratletiek, die van 6 tot 8 maart in Indianapolis in de Vere nigde Staten worden gehouden. Maas, die in El Paso (Texas) studeert, had voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Europese kampioen schappen van het afgelopen weekeinde, die gesteld was op 7 meter 85. Na overleg met de bondstrainer besloot hij echter niet uit de Verenigde Staten over te komen voor de wedstrijden in Liévin en zich te richten op de strijd om de wereldtitel. In het afgelopen weekeinde heeft Maas nog geprobeerd de voor Indianapolis vereiste (KNAU)limiet van 7 meter 90 te halen, maar hij slaagde daarin niet. De Atletiekunie, die Maas min of meer de keuze had gelaten of hij aan de Europese of wereldkampioenschappen, heeft hem toch in de ploeg voor Indianapolis opgenomen. VEEL ARRESTATIES NA ENGELS VOETBAL LONDEN De Engelse politie heeft in het weekeinde 141 arrestaties ver richt bij vier voetbalwedstrijden. Het grootste aantal werd aangehouden na de bekerwedstrijd tussen Tottenham Hotspur en Newcastle United. Maar liefst 59 supporters werden opgepakt. Na het bekertreffen tussen Leeds United en Queens Park Rangers rekende de politie 39 aanhangers in. Ook moest de politie bij de wedstrijden Chelsea-Manchester United en Arsenal- Barnsley in actie komen tegen relschoppers. Het bestuur van de Engelse voetbalbond staat momenteel onder grote druk om de door de regering geprefereerde pasjesregeling, zoals die bij Lu- ton Town al enige tijd succesvol wordt toegepast, algemeen in te voeren. De topclubs willen niet verder gaan dan het uitgeven van lidmaatschaps kaarten aan vijftig procent van de aanhangers. De minister van sport, Dick Tracey, zal deze week nogmaals het standpunt van de overheid aan de bondsbestuurders duidelijk maken. De politie van Wigan, een plaatsje halverwege Manchester en Liverpool, heeft de plaatselijke derde-divisieclub geadviseerd de thuiswedstrijd uit de kwartfinales van het FA-bekertoernooi tegen Leeds elders te spelen. Het kleine stadion is niet berekend op de supporters van Leeds, aldus de ploi- tie. De club zelf reageerde negatief op deze berichten. Het voordeel van een thuiswedstrijd zullen we ons niet afhandig laten maken, aldus de voorzitter. DEN HAAG Het marathon- schaatsen mocht zich de afge lopen maanden in een grootse populariteit verheugen. Op kunst- of natuurijs, het maakte nauwelijks enig verschil, want NEW DELHI De te leurstelling bij de Neder landse damesploeg over de nederlaag tegen Euro pees tafeltenniskampioen Hongarije (1-3) was van morgen groter dan na de veegpartij in de halve fi nale tegen Zuid-Korea (0-3). Maar over het ver loop van het gehele toer nooi en het bereiken van de vierde plaats was coach Gerard Bakker toch uiterst tevreden. De vierde plaats, dezelfde als bij de vorige afleve ring van de wk, leverde immers ook brons op. „De derde plaats was voor ons het hoogst haalbare", vond Bakker. „China en Zuid-Korea blijven voor ons altijd buiten beeld, met de rest kunnen wij wedijveren. We hadden graag van Hon garije gewonnen. Heel graag, al was het alleen maar om het beste Europese land te zijn. Het is ons net niet ge lukt. Jammer, maar het doet aan onze prestaties in dit toernooi niets af. Met de. vierde plaats ben ik dik en dik tevreden. Ik had absoluut, niet gedacht, dat de ploeg in staat was onze prestatie van twee jaar geleden te herha len. De voorbereiding was al lerminst ideaal. Een week voor dit toernooi vlogen we elkaar nog in de haren. Ik moet Bettine en Mirjam een compliment maken. Zij zijn weer als vriendinnen met el kaar omgegaan. Dat heeft goed gewerkt op onze presta ties." Gebrand Dat de Nederlandse ploeg ge brand was op de derde plaats, bleek uit de opstelling. In Gothenburg bracht Bakker in de strijd om de derde plaats tegen Zuid-Korea Ger- die Keen in de ploeg voor Bettine Vriesekoop. In de Indiase hoofdstad handhaaf de hij vanmorgen de basis krachten. Mirjam Kloppen burg opende het duel tegen De Chinese dames plaatsten zich voor de finale mede dank zij de inbreng van Zhimin Jiao, die zich concentreert voor haar service in het duel met de Hongaarse Batorfi. de Europese kampioene bij de senioren en junioren, de 17-jarige Csilla Batorfi, en was heel dichtbij een verras sing. In de derde, beslissende game maakte ze een achter stand van 12-18 geheel onge daan. De razend gecompli ceerde opslag van de Hon gaarse gaf de doorslag: 18-21. Vriesekoop bracht de partij en weer in evenwicht door Edit Urban in twee games te verslaan: 21-17, 21-15. Het sleutelduel vormde de dub bel. Na 21-18 in de eerste en 16-21 in de tweede nam Ne derland in de derde op 20-18 twee matchpunten. Op de op slag van Vriesekoop slaagde het duo er niet in de buit bin nen te halen. Hongarije had aan het eerste matchpunt voldoende om de zwaar be vochten zege (20-22) in de knip te doen. Vriesekoop had daarna de kans tegen Batorfi opnieuw voor de gelijkmaker te zorgen. De 25-jarige Ha- zerswoudse strandde in beide games in de slotfases. Met twee keer 19-21 greep Batorfi en Hongarije de winst. Vernedering Bettine Vriesekoop zal nog nachten dromen van de op slag van Yang Young Ja. In de halve finale tegen Zuid- Korea had de 25-jarige Ha- zerswoudse gisteren totaal geen vat op de service van haar opponente en onderging één van de grootste vernede ringen uit haar loopbaan. Het spelonderdeel vormde een onneembare barricade naar de eindstrijd. Stond de ploeg na de winst op Noord-Korea met een been in de finale, het team kon de andere gis teren nooit over de drempel krijgen. Op haar laatste we reldkampioenschap moest Vriesekoop zich tevreden stellen met brons. De gok op een waardevoller metaal werd toch nog een misluk king. „Zuid-Korëa is veel verder dan wij", constateerde ook Gerard Bakker. „De selectie verblijft daar het hele jaar in een trainingskamp. Met het oog op de Olympische Spelen laten ze niets aan het toeval over. Ze hebben de beschik king over een krachthonk dat groter is dan de Avanti- hal. Als er een veter los zit bij een speler, staan er gelijk twee man klaar om die vast te maken. Elke speler heeft twee trainers aan zijn zijde. In vergelijking daarmee lo pen wij nog ver achter". In de wedstrijd van gisteren liet coach Moon Sopo Kang in elk geval niets aan het toe val over. Hij koppelde zijn sterkste speelster Yang Young Ja direct aan Vriese koop om krachten te sparen voor de finale. De Zuidko- reaanse heeft ondanks haar 23 jaren al een heel tafelten- nisverleden. Vier jaar gele den stond ze op de wereld kampioenschappen in Tokio in de finale van het enkel spel, waarin de Chinese Cao Yanhua een tikkeltje sterker bleek. Vriesekoop moest tot haar schrik constateren, dat de ontwikkeling van de Zuidko- reaanse in de laatste jaren niet heeft stilgestaan. „Na drie ballen wist ik al welke ellende mij boven het hoofd hing. Ik miste de vorm van de dag ervoor tegen Noord- Korea en die had ik nodig om enige kans te hebben", zei Vriesekoop. TRENTO Wederom heeft de houder van het werelduurrecord, Fran cesco Moser, gedreigd de Giro te mijden. Hij ver klaarde met stomheid te zijn geslagen na bestude ring van het routeschema. Vijf keer zullen de rijders bergop eindigen en dat vindt Moser verre van evenwichtig. Het vreemde nu is dat in het verleden de organisatoren van de Giro en Moser het erg goed met elkaar konden vinden. Het schema werd vaak op de sterke tijdrijder afgestemd, maar hij kon slechts één keer daarvan profiteren. Hij over weegt nu een start in de Ron de van Frankrijk, die hij in 1975 voor het laatst reed. Hij won toen de proloog en reed gedurende een week in het .geel. Sindsdien kondigde hij meermalen aan weer te star ten in Frankrijk, maar even zoveel keer zegde hij weer af. De eerste etappe van de Ronde van Sicilië is gewonnen door de Italiaan Rossi. In finish- plaats Bronte had hij een voor sprong van een halve minuut op zijn landgenoot Caroli. De tweede etappe van de ama teurronde van de Costa Brava is gewonnen door Pierre Raas, een neef van de oud-beroeps renner Jan Raas. Hij toonde zich de snelste uit een kop groep van veertig man. Jan Hendrik Dekker nam de lei dertrui over van Van Boeien, die de eerste etappe op zijn naam had geschreven. De Ronde van Cuba is gewon nen door de Cubaan Alonso.' Na twaalf etappes had hij een voorsprong van bijna drie mi nuten op landgenoot Rodri- quez. De Russische rijder Iva- nov werd derde. alle wedstrijden trokken onge kend veel bekijks. Maar met het langzaam maar zeker na derende einde van de winter loopt intussen ook de publieke interesse zienderogen terug De strijd om de KNSB-beker is ten voordele van Richard van Kempen beslist en voor de nog af te werken restanten, zoals gisteravond het Zuidhol lands kampioenschap, lopen de toeschouwers niet meer warm. Het bleek zeer nadrukkelijk op de Uithof, waar geen dui zenden, geen honderden, maar nog slechts hooguit enkele tientallen trouwe fans hun fa milieleden, vrienden of ken nissen kwamen aanmoedigen De deelnemers wonnen het nu ook in kwantiteit ruimschoots van de kijkers, want voor de honderd rondjes op het Haagse kunstijs bestond in ieder geval wel de nodige sportieve be langstelling. Circa zeventig he ren en een kleine twintig da mes streden om het provincia le goud, dat tenslotte in beide categorien in Zevenhuizen be landde. Piet Eikeienboom en Ingrid Paul gingen namelijk met de hoogste eer strijken. Een echt schaatsdorp, daar aaq de boorden van de Rotteme- ren, waar diverse goede rijd- (st)ers vandaan komen, waar ook een altijd aktieve sponsor (Klaas Verweij) woont en waar diezelfde caravan-hande laar aan het hoofd pleegt te staan van de organisatie van een 200-kilometermarathon Eerder deze maand overigens op het laatste nippertje afge last vanwege de invallende Piet Eikelenboom en Ingrid Paul komen niet alleen uit hetzelfde dorp, maar kwamen gisteravond ook elk alleen aan de finish. Eikelenboom demar reerde enkele ronden voor het einde uit een kopgroep van zes man waarvan Alex Jansen en Ruud Christoffers na 40 in hoog tempo afgeraasde kilo meters (1.00,23) de nummers twee en drie werden. Ingrid Paul had zich daarvoor verre weg de sterkste bij de dames getoond, met een straatlengte voorsprong op Patricia van der Meer en de snelste pelo ton-sprintster Marga Künz. PEC Zwolle moet toeh belasting betalen DEN HAAG Het in de ere divisie uitkomende PEC Zwol le krijgt geen kwijtschelding van belastingen. De Tweede Kamer steunt een besluit van staatssecretaris Koning van fi nanciën om niet aan de wens van de club tegemoet te ko men. Volgens Koning en de Kamer is er geen sprake van dat andere voetbalverenigin gen door een soepel belasting beleid geholpen zijn. De on derscheiden belastinginspec ties voeren een gelijk beleid over het hele land, aldus de bewindsman, wat de Kamer nadien onderschreef. venP'j Holland Sport hadden bortÊ een uniek bestuur. Kroe- \|meijer van Pamatex, een Van der uöan, de vleesfabrikant, Feh- van het bouwbedrijf en htshahenburg, de goudhande- p diar. Hans Kattenburg train en d? altijd mee, zoiets is nu on- >epal0gelijk, maar toen was het 18 iuk. Hij had bij VCS gevoet- korrfW en was topfit. Wanneer ind |e een partijtje op kleine anséaltjes speelden, stond hij de ele avond in dat goaltje, hij t>oide zich overal voor. Hij Jilde altijd duurlopen ma- en, wedstrijden, maar wan eer het om geld gaat, wint CfclJ altijd. Ik heb regelmatig hein thuis gezeten, aan die 'itte tafel, de telefoon rin- elde onafgebroken en dan ig er voor een miljoen gul- én goud op tafel. Martin an Vianen, onze keeper, 'as in dienst bij Hans Kat- inburg, hij moest het goud let dc auto vervoeren en •as tevens body-guard", trainer Theo Verlangen in Voetbal International) ebbe loor^jijn grootste talent is waar- p^hijnlijk dat ik het mezelf Coi^n opleggen om iedere dag "on)eihard te trainen. Je kan norm veel aanleg hebben, zeêaar als je er niets mee doet ?r %reik je tegenwoordig abso- ™>t niets. Een paar dingen ad)°eb ik natuurlijk mee gehad. 'on<h de eerste plaats de steun mijn ouders en in de Z0ltaede plaats de komst van :n ^rie Selinger. Van hem is ln Natuurlijk een enorm stimu- n 'Hrende invloed uitgegaan op irméie Spelers en ook op mij. Ik ma fierkte al snel dat ik enorm vooruit ging bij Martinus, ik was er vanuit gegaan dat ik weinig zou spelen aanvanke lijk, maar al met al heb ik tot dusver heel veel wedstrijden meegespeeld in het eerste team. Maar ik heb nog nooit iemand kunnen overtuigen van mijn opvatting dat het ongelooflijk leuk is om met een team hard te werken en een bepaald doel na te ja gen". (Volleyballer Martin Tef- fer van Martinus in het Pa rool) ..Natuurlijk, ik verdien in dat belastingvrije land goud geld. Maar de internationale schoolwaarop mijn beide dochters - de één is zestien, de ander negentien - gaan slokt ook een hoop op. Alle machtig wat zijn die scholen duur. Trouwens, vanwege mijn gezin wil ik ook terug. Weetje wie in Bahrein miljo nair zou kunnen worden? Jo- han Cruijff. Die is daar nog een afgod. Ruud Gullit en Marco van Basten? Hebben ze nooit van gehoord. Maar dank zij televisie-uitzendin gen van de WK '78 uit Ar gentinië lopen ze in Bahrein nog weg van spelers als Rob Rensenbrink. Arie Haan en Ruud Krol. Ik had deze win terstop overigens het Neder lands elftal nog naar Bahrein willen halen. Voor een wed strijd of drie. vier a raison van 30.000 dollar. Maar ik hoorde dat Rinus Michels niet op kunstgras wilde spe len". (Theo Laseroms in de Haagsche Courant) „Als burgemeester van Rot terdam wil ik een bijdrage leveren aan het doorbreken van de eindeloos lijkende spi raal van het voetbalvandalis me. Als we aan dit probleem niets doen. gaat de professio nele tak van deze sport echt verdwijnen. Het is belache lijk dat je in Nederland niet meer naar een eredivisie wedstrijd kunt kijken. Daar om heb ik me uit liefde en noodzaak voor het voetbal hard opgesteld. Bovendien ben ik van mening dat gezag voorspelbaar moet zijn. Sinds ik begin november Sparta- FC Den Haag verbood, is er toch veel gebeurd. De KNVB heeft de reglementen bijge steld en de vandalen onder de supporters hebben zich rustig gehouden". (Burgemeester B. Peper van Rotterdam in NRC/ Handelsblad) „Name-droppers zijn het, die sportpsychologen, meer niet. Het is mode voor weten schappers om naam te maken met atleten die ze geholpt-n hebben. In de kloof tussen de wetenschap en de sportprak- tijk zijn veel charlatans ac tief. Ik vind dergelijke acties minderwaardig. Een echte wetenschapper pronkt niet met grote namen. Telkens als ik al die geweldige verhalen hoor, moet ik een beetje la chen. Ik heb hier met Coo- man het levende voorbeeld van een sporter die de sport psychologie niet nodig heeft". (Iïenk Kraaijenhof, trai ner van Nelli Cooman, in het Algemeen Dagblad) „PSV begint nu toch met een psychologisch voordeel. Hoe gek het misschien ook klinkt, die 3-0 van VVV - Ajax had onze groep net nodig. Zo'n resultaat strijkt toch de laat ste golfjes glad en je kruipt daardoor als groep nog iets meer naar elkaar toe. Maar de follow-up moeten we nu zelf gaan verzorgen. Mits we op tijd de juiste balans bin nen het elftal krijgen, heb ik er echt alle vertrouwen in. Dan weet ik ook zeker dat PSV over enkele maanden gewoon de landstitel prolon geert". (Doelman Hans van Breu- kelen in de Telegraaf) „Binnen de nationale selec tiecommissie hebben we alle maal mensen met verschil lende specialiteiten, maar we vormen een tamelijk hecht team en dat kun je niet van alle commissies binnen het KNKV zeggen. Goed, ik ben niet de makkelijkste om mee te werken en soms heb ik wel eens een woede-uitbar sting. Dan wil ik overal mee stoppen, maar na enig naden ken besef je dat je stom zou zijn door zoiets te doen. Ik heb veel kritiek op het KNKV, maar het blijft toch miin bond". (Korfbalbondscoach Ben Crum in bondsblad NK) Hans van Breukelen: „Psy chologisch voordeel". LEIDEN De koplo pers in de regionale klas se, Glasbergen en Zwarte Wolf, deden gisteren wat er van ze verwacht werd. Glasbergen pakte met 0- 9 De Rozet in, terwijl Zwarte Wolf FC Grovo met 4-10 nvan de vloer speelde. Koploper Glasbergen ging op bezoek bij De Rozet en won ruim met 0-9. De for matie van Nico Glasbergen was door blessures van Jan Hogewoning en Hennie Koet omgezet, waardoor de gasten afwachtend begon nen. Nadat Huug Aande- wiel echter de openingstref fer verzorgd had, schroefde de koploper het tempo op. Door goals van Wim Bouc- kaart en Peter Hogewoning hadden de gasten bij rust al een 0-3 voorsprong. Na rust bleef Glasbergen goed ver dedigen, waardoor de thuis ploeg ook in de tweede helft niet tot scoren kwam. Aanvallend zetten de gas ten het vlotte combinaties pel voort en bouwden de score via goals van Peter Hogewoning (2), Wim Bouckaart (3) en Huug Aandewiel (1) uit tot 0-9. Wolf maakte bij het bezoek aan FC Grovo zijn tweede plaats op de ranglijst volle dig waar. Na een ruststand van 2-5 veegden de wolven Grovo met 4-10 van de mat Grovo kwam er de hele wedstrijd niet aan te pas, doordat Zwarte Wolf in een hoog tempo speelde. De gas ten combineerden goed en zetten de thuisploeg volle dig onder druk. Grovo kwam nauwelijks uit de verdediging en wist slechts via een viertal counters te scoren. De goals van Zwar te Wolf kwamen van de voeten van Marcel Valk (3), Peter Gijsman (3), Ger Nag- tegeller (2) en Piet Sloos (2). Vijf hockeyers HGC trekken zich terug WASSENAAR Door een conflict tussen vijf basisspelers én trainer-coach Mark Bouw man gaat het herenteam van de Wassenaarse hoofdklasser HGC danig verzwakt de twee de helft van de hockeycompe- titie in. De vijf spelers, oud aanvoerder Eddy Kervezee. Peter Verstappen, zaal-inter national Frans Hiel en de oud- veldinternationals Bas van Stekelenburg en doelman Si mon Zijp, stellen zich uit on vrede over het beleid van Bouwman tot het eind van het seizoen niet meer beschikbaar voor het eerste team. Bouwman, die aan zijn zesde jaar bij HGC bezig is en heeft aangekondigd na dit seizoen te vertrekken, maakte aan het begin van de competitie inter national Mare Delissen captain in plaats van Kervezee. Dat was een van de wrijvingspun ten tussen de vijf spelers en Bouwman. Bemoeienis van het bestuur mocht niet baten. BILJARTEN GP-driebanden in Rotterdam Eerste ronde: Van Looy (Veldhoven)- Verkijk (Rotterdam) 50-23/37; De Wil de Delft)-Bult (Enschede) 50-50/48 (5-5. 2-1); Velthuis (Oldenzaal)-Wig- bers (Den Haag) 50-45/64; Doggen (Roosendaal)-Havermans (Zundert) 23-50/47. BOKSEN Zuidhollandse kampioenschappen A-klasse, zwaarwelter. Van Delden (Kristalijn) wint door k.o. in derde ronde van Hennep (Houtzagerij); mid den: Louati (Kristalijn) wint door r.s.c In tweede ronde van Godschalk (Schildkamp); welter: Van Egmond (Schildkamp) w.o.p. van Bachau (The Glove). B-klasse, halfzwaar: Ajbar (Kristalijn) wint door diskw. in derde ronde van Kallouh (Hoogenband); midden: Groeneveldt (Schildkamp) wint doof opgave in tweede ronde van Lek (Nicolaas); zwaarwelter. Sterkenbosch (Albert Cuyp) wint door opgave in eerste ronde van Eykelen- loof (Schildkamp), die niet kampi- oenswaardig werd bevonden; licht- welter Santana (Hoboken) w.o.p. van Medina (Schildkamp). C-klasse, hall- zwaar: Hey (Crooswijk) w.o.p. van Klip (Boxing'82); midden: Lopez Ne ves (Boxing'82) w.o.p. Napoletan (Ho boken); zwaarwelter: Uiterloo (Croos wijk) w.o.p. van Keus (Te Pas); licht- welter: G. Wagemakers (The Glove) w.o.p. van R. Wagemakers (The Glo- ve). N-klasse, zwaar Flikweert (Van "t Hof) w.o.p. van Nelisse (Crooswijk). Jun. A-midden: Yilmaz (De Haan) w.o.p. van Kille (Hoogenband); licht- sportuitslagen weiter: Velders (Hulzenaar) w.o.p. van Visser (Dordrecht) en is kampioens- waardig bevonden. Jun. C-welter Van Delft (Hoboken) w.o.p. van IJs- baert (Sloof); bantam: Thompson (Hoboken) w.o.p. van Dihal (Schild- TAFELTENNIS WK in New Delhi Landenteams, halve finales dames: Nederland-Hongarije 1-3; Mirjam Kloppenburg-Csilla Batorfi 12-21 21- 10 18-21. Bettine Vriesekoop-Edit Ur ban 21-17 21-15. Vriesekoop/Klóp- penburg-Batorfl/Urban 21-18 16-21 20-22, Vriesekoop-Batorfi 19-21 19- 21. Nederland-Zuid-Korea 0-3; Bettine Vriesekoop-Yang Young Ja 11-21 7- 21. Mirjam Kloppenburg-Hyun Jung Hwa 19-21 12-21, Vriesekoop/Klop- penburg-Ja/Hwa 8-21 15-21. China- Hongarije 3-0. Halve finalee heren: Chlna-Joegosla- vië 5-0. Zweden-Noord-Korea 5-2. Trootetronde: Nederland-Belgie (5-2): Henk van Spanje-Thlerry Cabrera 21- 14. 21-13. Ron van Spanje-Jean-Mi- chel Salvè 12-21. 11-21. Paul Haldan- Remo de Prophètis 21-17. 21-17. Henk van Spanje-Saivè 16-21. 16-21, Haldan-Cabrera 21-17, 10-21, 21-8. Ron van Spanje-De Prophètis 12-21, 21-12, 21-16. Haldan-Saivè 21-11. 21-16. TENNIS Toernooi van Key Biscane Eerste ronde (dames): Hy (HKo)-Ja- german (Ned) 6-7. 7-5. 7-5. Keil (VSt>- Bassett (Can) 4-6, 6-3. 6-3, Tanvier (Fra)-Huber (Oos) 4-6. 7-5, 6-4, Male- jeva (Bul)-Croft (GBr) 6-2, 6-4. WIELRENNEN Ronde van Sicilië Eerste etappe: 1 Rossi (Ita). 159 km in 5.16.47. 2. Caroli (Ita) op 31 secon den, 3. Contini (Ita) op 0.32, 4. Sören- sen (Den) op 0.49. 5. Baffi (Ita) op 1 minuut 47 seconden. 6. Calcaterra (Ita), 7. Mariuzzo (Ita). 8. Brykt (Zwe) zelfde tijd als Baffi. 9 Vona (Ita) op 2.13, 10. Chioccioli (Ita) op 4.23. Ronds ven de Costs Brava Tweede etappe 1 Raas (Ned) 129 km in 3.07.20. 2. Hendrik Dekker (Ned) z.t.. 3. De Vos (Ned). 4 Cesar Latorre (Spa). 5 Van Wijngaarden (Ned). 6 Sobota (Fra), 7 José de Santos (Spa). 8. Diego Garcia (Spa). 9. Van den Akker (Ned). 10 Jean (Fra) allen z.t. als Raas Algemeen klassement: 1. Dekker (Ned) 4.42,25. 2. Bol (Ned) z.t.. 3 De Vos (Ned) op 2 sec., 4 Van der Vel den (Ned) z.t.. 5. Van Wijngaarden op 3 sec., 6. Van den Akker z.t., 7. Gut- tierez z.t., 8. Latorre z.t.. 9 Oe Santos z.t., 10. Sobota z.t.. 14. Akkermans z t 17 Luyckx z.t. SCHAKEN Toernooi van Reykjavik Uitslagen afgebroken partijen vijfde ronde: Timman-Petursson 1-0, Tal- Adgestein 0.5-0.5 Stand na vijf ronden. 1 Short 5 pun ten, 2. Timman 4. 3 Kortsjnoi. Por- tisch, Poloegajevski en Tal 3. 7 Arna- son en Olafsson 2, 9. Ljubojevic, Ag- destein en Hjartarson 1.5, 12 Peturs- son 0.5.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7