Tafeltennisdames blijven op de been Martinus afgedroogd Gullit stapt naar arbitragecommissie iportoptv sportwereld Renners staken in Ronde van Valencia FC Den Haag 2 tegen RKAW voetballerlei ^PORT CiidaeSotrmni ZATERDAG 21 FEBRUARI 1987 PAGINA 11 fTAALD Êi)ETBAL ont»AG ivisie feendam-Excelsior Ie divieie ien-Willem II GEN B-beker noord-FC Den Haag ivisie len Bosch-PEC Zwolle trecht-FC Groningen Joda JC tHaarlem Ie divisie T9-NEC [nac .Telstar ïdam-Helmond Sport se-Eindhoven EINDHOVEN Ruud Gullit heeft gisteren aan gekondigd de arbitrage commissie van de KNVB in te schakelen om snel van zijn contract met PSV af te kunnen komen. Gul lit heeft een aantrekkelij ke aanbieding van AC Mi lan ontvangen. PSV is echter niet voornemens de voetballer van het jaar van zijn contractuele ver- plichtingen te ontslaan. De overeenkomst van Gullit en PSV loopt tot 1990. Ruud Gullit Mildred Muis zwemt record EMMEN Mildred Muis (Dedemsvaart AC) heeft gisteravond tijdens de winterkampioen- schappen zwemmen in Emmen het nationale record op de 400 meter wisselslag op haar naam gebracht met een tijd van 4.48.20. Het oude record dateerde van maart 1982 (Zutp- hen) en was in het bezit van Annelies Maas met 4.49.42. De damesploeg van HPC uit Heemstede verbe terde het Nederlands record op de 4x100 meter wisselslag van 4.16,66 (De Dolfijn) tot 4.14,04. Patrick Dybiona (AZPC) veroverde de titel op de 50 meter vrije slag: 22,82. Erik Ran (ZIAN Vitesse) werd tweede in 22,93, Ferry Degenaar (WVZ) vijfde in 23,76. De 1500 meter vrije slag werd gewonnen door Frank Drost: 15 minuten en 25,67 seconden. Schaats- marathon Polen afgelast AMSTERDAM De Wmtermarathon in Polen, die aanstaan de dinsdag zou wor den gehouden, is af gelast. De organise rende stichting be sloot gisteren de tocht niet te laten doorgaan, omdat het ijs op het meer bij Gizycko vanwege temperaturen boven het vriespunt slechts enkele centimeters dik is. Driekwart bevolking sport veel NIJMEGEN Drie van de vier Neder landers sporten zeer regelmatig; mannen iets meer dan vrouwen. Ook doen steeds meer mensen aan meer dan één sport. Ge zamenlijk geven ze daar per jaar vijf mil jard gulden aan uit, wat neerkomt op ge middeld 664 gulden per sporter. Zeventien procent denkt op die kosten te moeten gaan bezuinigen. Dit blijkt uit een onder zoek van het Instituut voor Toegepaste Sociale Wetenschappen in Nijmegen. Daarin worden de ontwikkelingen be schreven van 1978 tot 1984. In die tijd is het aantal sporters met dertien procent toegenomen. Recreatiesport blijft het po pulairst; 72% doet daaraan. De meest beoe fende sport blijft zwemmen, hoewel bow len en trimmen de afgelopen jaren in po pulariteit zijn toegenomen. INDAAG xtortand 1, 18.00 uur Brand- nt. tderland 1, 00.25 uur Paarde- erort en volleybal. aderland 2. 16.15 uur. Schaat- jk n en atletiek. -*-irland 2, 22.40 uur: Studio lid Nederland» 1, 2245 uur. op zaterdag. T Qlgië Nederlands 2, 16.15 uur ,ve|etiek. f 5, 15.00 uur Sport. litstand 1, 10.23 uur Skiën. ;e&1itsland 1, 1845 uur Sport- aathau. n litsland 2, 15.00 uur Skiën. 3]f(iitsland 2, 22.05 uur: Das Ak- alle Sport-Studio. titelend 3, 20.15 uur Sport irn eesten. 1, 13.15 uur: Grandstand. 2, 18.00 uur Atletiek. tenv> 13,05 uur Sa'nt 311(1 Greav- 13.30 uur Worstelen. kaiyt 15.45 «n 0045 uur Snoo- ladtr. i aN, 23.45 uur: The big match, „jy Channel, 14.45 uur Skiën. Channel, 15.40 uur Motor- iC poty Channel, 21.00 uur Worste- b^RGEN tderland 2, 14.35 uur Paarde- w«ort, schaatsen, atletiek en vol- fbal. 2> 19,00 uur: Studio tlgië Nederlands 1, 20.05 uur: «ortweekend. tlgië Nederlands 2, 14.30 uur Fran», 18.30 uur Sport. 5, 17.00 uur: Sport. Kiitsland 1, 18.10 uur Sport- /esihau. „jiitsland 1. 19.50 uur Sporl- PuT>au-Telegramm. vatiit»land 1, 22.25 uur Handbal, rdeiitsland 2, 17.22 uur: Die plport-Reportage. a<jjiitsland 3, 19.00 uur Sport im esten. /"BC 1, 16.00 uur: Voetbal. 1, 17.55 uur Atletiek, v?C 1, 22.45 uur Boksen. BC 2, 15.00 uur Rugby. 3C 2, 18.30 uur Atletiek. BC 2, 19.00 uur Skiën. V, 15.30 en 0040 uur: Snoo- 1 ty Channel, 14.35 uur Ameri- in football. 1 Channel, 22.35 uur Zeilen. Channel, 1540 uur ooi Piet de Raad is k ^rzitter geworden van de ^tw samengestelde waterpo- van de KNZB. aa(frie Vriend en George urtsen zijn de externe advi- rs, Jan Bultman gaat zich ïghouden met algemene za- """t, Feike de Vries wordt rdinator van de werkgroep ionale selecties en Piet Ad- faal coördineert de water- (ën Vier dagen nadat rista Kinshofer in Pfronten open Westduitse titel op de om had gewonnen, vero de zij bij de Oostenrijkse al- e-kampioenschappen het rer op de super-reuzeslalom. NEW DELHI Buikloop en gauwdieven hebben toegeslagen bij de Neder landse tafeltennisdames in New Delhi. Alle speel sters, en ook een enkele speler, klaagden op de derde dag van de wereld kampioenschappen over maagkrampen, en het ver lies van dollars of t-shirts. Ondanks de irritaties werd het eerste duel uit de tweede ronde van het landentoernooi in winst omgezet. West-Duitsland, zonder de in eigen land gebleven zieke Olga Ne- mes, werd in hoog tempo vakbekwaam opgerold: 3- 0. Na zes dagen zijn de Neder landse speelsters het toernooi- leven in de Indiase hoofdstad meer dan zat. De voedselpro blemen en diefstallen ergeren de ploeg mateloos. „We heb ben al een week geen vlees meer gegeten", mopperde Bet- tine Vnesekoop. De speelsters volgen de adviezen van Peter van Schie. De fysiotherapeut is bij gebrek aan een arts de aangewezen man om de ploeg te vrijwaren voor buikloop-in fectie. Alle voedsel op tafel wordt eerst door hem besnuf feld voordat de ploeg er ook maar naar mag kijken. Rauw vlees is taboe, vis en kip ook vrijwel, wegens het gevaar voor besmetting. Het dagelijk se eetpatroon ziet er daardoor eentonig uit: rijst, rijst en nog eens rijst. De eenzijdigheid wordt enigs zins gecompenseerd door de lekkernijen, die uit Nederland zijn meegenomen: kaas, crac kers en chocola. Maar die voorraden slinken snel door de grote vraag. „We zijn pas een paar dagen bezig en we moeten nog tien dagen", keek Kloppenburg zorgelijk vooruit. „Dat redden we nooit. Dat wordt volgende week vasten". Ondanks de strakke discipline werden de meeste leden het slachtoffer van buikloop. Paul Haldan begon er mee, Gerdie Keen sloot voorlopig de rij. Alle speelsters werden getrof fen. Mirjam Kloppenburg en Bettine Vriesekoop waren er Bettine Vriese koop (links) en Mirjam Klop penburg: sa men sterk. het ergst aan toe. Zij moeten zich onderwepen aan een streng dieet. Ook José Bakker en Emily Noor zagen grauw van ellende, al had dat bij de laatste ook te maken met de verdwijning van vijftig dollar. Op de kamer van Vriesekoop zijn eveneens gauwdieven aan het werk geweest. De Hazers- woudse miste een stapeltje Indiase bankbiljetten en een paar t-shirts. De prestaties leden niet onder de verslapping en diefstal. Te gen West-Duitsland bleven Vriesekoop en Kloppenburg prima op de been. Vooral Kloppenburg boezemde res pect in met haar fraaie over winning op de 17-jarige Katja Nolten. Vriesekoop had daar na weinig moeite tegen de 24- jarige, op dit niveau debute rende Margit Freiberg de stand naar 2-0 te tillen. Na het duel werden de discussies geo pend over de strategie voor de kwartfinales. Indien de ploeg van het lastige Hongkong wint, behoort men morgen middag bij de laatste vier. De vraag is echter wie dan de te genstander zal worden. Bij winst van de poule wacht in de kwartfinales Zuid-Korea of Hongarije en daarna eventueel China in de halve eindstrijd. De tweede plaats koppelt de ploeg in de kwartfinales aan Noord-Korea, twee jaar gele den in Gothenburg verliezend finalist. De herenploeg spoelde de bit tere nederlaag tegen Tsjecho Slowakije enigszins weg door Wales met 5-1 te verslaan. Het was de eerste wedstrijd in groep E van de troostronde, die strijden om de bezetting van de 17e tot en met 32e plaats. De zieke en eerder te leurstellende Paul Haldan moest in deze wedstrijd zijn plaats afstaan aan Rob Turk. ALCALA DE CHIVERT De Spanjaard Juan- Martin Zapatero heeft gis teren na een solo van 63 kilometer de vierde etap pe in de Ronde van Va lencia gewonnen. Het al gemeen klassement on derging geen wijzigingen. De Belg Jean-Luc Van- denbroucke bleef leider met éen seconde voor sprong op de Ier Stephen Roche. De vierde etappe van de Ron de van Valencia begon met een staking van de renners. Na tweehonderd meter zette het peloton voet aan de grond uit protest tegen de povere or ganisatie van deze etappewed strijd. De Spanjaard Jesus Sua- rez-Cueva trad op als woord voerder van de renners. Na drie minuten reed het peloton verder. De organisatoren van de Ron de van Valencia hebben zich telegrafisch beklaagd over de ploegleiders Paul Köchli en Jan Gisbers bij de profsectie van de wereld-wielrenunie. Ze vroegen een schorsing tot half maart voor hun beider ploe gen. Köchli en Gisbers trok ken hun renners woensdag tij dens een sneeuwbui terug uit de wedstrijd. Rolt Gölz is blij met zijn over winning. Christian Sobota won de ama teurronde van Lloret de Mar. De Fransman hoefde gisteren niet meer in aktie te komen om zijn koppositie te verdedi gen. Door de zware sneeuwval waren de organisatoren ge noodzaakt de vijfde en laatste etappe te annuleren. Daan Luykx was de beste Nederlan der met de derde plaats in het eindklassement. John van den Akker eindigde als vierde. Pierre Raas werd zevende, André van Wijngaarden ne gende. Rolf Gölz, nieuw in de ploeg van Jan Raas, won de eerste etappe van de Ronde van de Haut-Var in Zuid-Frankrijk. De Westduitser versloeg in de eindsprint de Ier Martin Ear- ley en de Belg Mare Sergeant. Buitenlanders vooraan bij Indoor Brabant DEN BOSCH Eenmaal ge wend aan de Brabantse lucht en grond sloegen de buiten landse deelnemers aan Indoor Brabant gisteravond pas echt toe. Bij het tweede kwalifica tieduel voor de wereldbeker- strijd van morgen, kwam het Nederlandse contingent springruiters er in tegenstel ling tot de eerste avond niet aan te pas. De rubriek leverde een zege op voor Stanny van Paesschen, die als enige Belg tot het evenement is toegela ten. Van Paesschen, die in de barrage als laatste aan bod kwam, was met Rasputin een fractie van een tel rapper dan de Zwitser Markus Fuchs. CSKA MOSKOU ZET ZENUWACHTIGE AMSTELVENERS AAN DE KANT DEN BOSCH Eindelijk zijn Neerlands beste vol leyballers weer eens tegen wat nieuws opgelopen. Na anderhalf jaar vol explo sieve progressie onder wonderdokter Arie Selin- ger werd Martinus gister avond voor het eerst sinds tijden simpel afgedroogd. In de eerste wedstrijd van de finale om de Europa Cup in Den Bosch waren de Amstelveners kansloos tegen CSKA Moskou: 3-0 via de setstanden 15-3, 15- 7, 15-9. Vergelijkingen met het duel met dezelfde Russische kam pioen in de Europese eindstrijd van vorig jaar in Parma wer den direct gemaakt. Destijds scoorde Martinus nog een op vallende setnederlaag van 16- 14. „Toen speelden we tegen CSKA Moskou, nu tegen het Russische nationale team, dat was het verschil", erkende Arie Selinger na afloop. „Het spel van de Russen was nu be ter gegroepeerd, meer gepo lijst. Ze hadden een sterke op slag en een goed blok. Het eni ge onderdeel waarin wij ge lijkwaardig waren was de ver dediging". Mocht Martinus vorig seizoen in Parma pas de tweede dag het gevreesde duel met CSKA ingaan, nu was het voor eigen publiek in sporthal Maaspoort al direct raak. Selinger: „Nu lag er ineens veel druk op de jongens. Ik weet niet hoé dat komt, want ik heb ze dat niet aangepraat. Misschien hadden ze toch te veel verwachtingen. In de sport wegen het fysieke gedeelte en het mentale ge deelte nog altijd tegen elkaar op. Heb je geen controle op het mentale gedeelte, dan luistert je lichaam niet naar je. Ik had nu het idee, dat er niet echt een team in het veld stond. Een paar spelers waren echt afwezig. Nu hebben we ten minste tijd om de emotie van ons af te zetten. Zo'n neder laag is nog altijd beter dan hier in Den Bosch alles verlie zen. Mijn hoop is dat mijn team nu tegen Modena en So fia beter gaat presteren en in ieder geval de rillingen van zich afzet". Andermaal zag de Amerikaan zijn stelling bevestigd, dat het beter is om tegen de wereld machten aan te treden, dan te gen teams van een gelijk of zelfs een minder niveau. „Spe len we twintig wedstrijden te gen zo'n ploeg als CSKA Mos kou, dan zul je zien dat er een totaal ander team komt te staan. Eigenlijk zijn we nu al leen maar gewend te spelen tegen teams, die zichzelf over treffen. Dus meer wedstrijden tegen Russen en Amerikanen, dat helpt ons pas hogerop. En niet tegen teams waar je toch wel van wint. Winnen van zwakkeren, dat helpt niet. Deze nederlaag, daar groeien we van". RONALD WOUDENBERG De Rus Sapega smasht de bal langs het driemansblok van Marti nus. bestaande uit Bert Goedkoop, Marco Brouwers en Ron Boudrie. DEN HAAG Het tweede elftal van FC Den Haag speelt mor genmiddag, aanvang 12.00 uur, op sportpark De Heuvel te Leid- schendam een oefenwedstrijd tegen tweedeklasser RKAW. Om 14.00 uur beginnen: ADO-Scheveningen, Tonegido-UVS en Blauw Zwart-VCS. Het landelijke jeugdelftal van FC Den Haag speelt vanmiddag om 13.30 uur aan de Melis Stokelaan tegen het A-l-jeugdelftal van VIOS. _\laradona slechts —op derde plaats Er zijn wedstrijden waarin de Indruk heerst dat een speler ils Diego Maradona op het veld rond loopt alsof hij vo gelvrij is verklaard. En dan n- tpeelt hij wekelijks in de Ita liaanse competitie waar ver dedigers meedogenloos pie pen op te treden. Toch blijkt de Argentijnse ster dank zij Zijn technische vaardigheid en veel te kunnen ontwijken. Uit een computer-analyse, gemaakt aan de hand van talloze videobanden, is Mara dona overigens niet de meest getackelde speler in de hoog ste afdeling van het Italiaan- ds«e voetbal. Hij komt „pas" de derde plaats met een gemid delde van één tackle in ze ventien minuten. Marco Pac- cione van Hellas Verona kwam als het grootste slacht offer uit de bus. Hij werd elke vijftien minuten getac- ,r keld. Fenwick gruwelt ran kunstgras K. 'erry Fenwick heeft als eer ste speler van Queens Park Rangers het stilzwijgen door broken over het kunstgras in het stadion aan de Londense Loftus Road. De Engelse in ternational verklaarde alleen al weg te willen bij de club yanwege het vermaledijde omniturf-veld. „Ik heb na een thuiswedstrijd steeds twee dagen nodig om licha melijk volledig te herstellen en dan praat ik nog niet over de last die ik heb van mijn achillespezen. De spelers van Queens Park Rangers moe ten nu de tol betalen voor de rol van pionier die de club op het kunstgras heeft willen spelen. Wij springen als het ware een gat in de lucht als we ter Voorbereiding op een uitwedstrijd, die op natuur- gras wordt gespeeld, gaan oe fenen op onze trainingsac commodatie. Daar is name lijk gewoon gras". Wimbledon: fusie met Crystal Palace? Wimbledon heeft het plan opgevat te gaan fuseren met Crystal Palace. Een invloed rijk personeelslid van de Londense eerste-divisieclub heeft daartegen al heftig ge protesteerd, omdat hij het on juist vind een club met een rijke historie en een eigen identiteit zo maar te ver kwanselen aan een plaatsge noot uit de tweede divisie. Bovendien vond hij het tijd stip waarop het nieuws over de fusieplannen openbaar werd gemaakt uitermate dom gekozen. Hij wees daarbij op het feit, dat Wimbledon zon dag één van de belangrijkste bekerwedstrijden (tegen Everton) in zijn bestaan speelt. Twist om nieuwe George Best Engeland en Ierland liggen met elkaar overhoop over Mark Kelly. De zeventienja rige spits van Portsmouth schijnt de kwaliteiten in zich te hebben om een tweede „George Best" te worden. Ierland heeft Kelly onlangs op laten draven voor de jeugdinterland tegen Noord- Ierland, maar Engeland riep hem vorige week op voor het nationale jeugdelftal, dat de strijd zou aanbinden tegen Denemarken. Terwijl de offi cials elkaar met de reglemen ten om de oren slaan, voet balt Kelly lekker verder voor degene die hem vraagt. Lineher wordt miljonair Gary Lineker wordt miljo nair. De Engelse schutter van Barcelona heeft een reclame- contract ondertekend bij een sportschoenenfabrikant en een firma, die scheer- en toi letartikelen aan de man tracht te brengen. Naast zijn toch al lucratieve contract met Barcelona levert de ver bintenis met de twee bedrij ven Lineker in totaal bijna 2 1/2 miljoen gulden op. Hier door wordt hij definitief mil jonair. Rummenigge: Italië of rentenieren Steeds weer duiken geruch ten op over de voetbal toe komst van Karl-Heinz Rum menigge. De Westduitse oud- international zou door Inter Milaan, zijn huidige club, worden geruild met zijn bij Bayern München spelende broer Michael, FC Tirol, Olympique Marseille en Mo naco zouden naar zijn hand tekening dingen. Rummenig ge heeft zelf maar weer eens opheldering gegeven voor zo ver hij dat kon of wilde. Het liefst gaat hij verder bij Inter, maar als het beter is te ver kassen dan zal dat volgens hem uitsluitend een andere Italiaanse club zijn. Wordt het contract met Inter niet verlengd en vertrekt hij niet naar een andere Italiaanse club, dan wil de 31-jarige Rummenigge gaan rentenie ren. Waas blijft in Leverkusen Herbert Waas blijft bij Bayer Leverkusen. Hij verlengde zijn contract bij de nummer drie van de Bundesliga tot juli 1989 en ontvangt daar voor een half miljoen mark per jaar. Met zijn besluit om te blijven brak hij de contac ten die hij had met Hellas erona af. De club stelt in tussen alles in het werk om een andere Westduitse inter national te contracteren. Het gaat om Thomas Berthold van Eintracht Frankfurt. Eerste interland Israël- West-Duitsland Op 25 maart heeft in het Ra- mat-Ganstadion in Tel Aviv de eerste interland plaats tus sen Israël en West-Duitsland. „Een hoogtepunt in onze nog jonge geschiedenis", noemde voorzitter Swiri van de Israë lische voetbalbond de aan staande wedstrijd. Er zitten overigens meer bedoelingen achter de interland. Israël wil graag lid worden van de Europese voetbalunie (UEFA) teneinde van regel matiger internationaal spor tief contact verzekerd te zijn. Voorzitter Hermann Neuber- ger van de Westduitse voet balbond is een zeer invloed rijk man in het Europese en wereldvoetbal. sportuitslagen Grand Prix driebanden in Malmö Achtste finales: Muller (Wdl)-Blom- dahl (Zwe) 3-1; Dielis (Bel>-Johnsson (Zwe) 3-1. PAARDESPORT Indoor Brabant Internationaal springconcours, tabel A, 1,40 meter, na barrage: 1. Skelton (Gbr) Airborne 0-23,49; "2. McVean (Aus) King Omega 0-23,82; 3. Bourdy (Fra) Lichen 0-23,99; 4. Whitaker (Gbr) Flarepath 0-24,11; 5. Van der Schans (Ned) Wiebe P 0-24.63; 6. Fuchs (Zwi) Safety 0-27,34; 7. Schoc- kemöhle (Wdl) Orchidee 0-28,29; 8. Hedin (Zwe) Jumping Jack Flash 0- 28,63; 9. Dufour (Ned) Revanche MD 4-23,35; 10. Ehrens (Ned) Topaz 4- 25,79. Nationaal progressief springcon cours, tabel A, na barrage: 1. Van Groesen/Expo Graphic 28 punten- 34,75 seconden; 2. Willemsen/Cupido W 28-39,47; 3. Holtus/Jonggor 21- 31,93; 4. Rouweler/Grey Arrow BB 20-32,28; 5. Kooijman/Dynamic 20- 33,48; 6. Van Malsen/Ros 20-34,63; 7. Eras/Mikimoto 20-41.75; 8. Ebben/ Jumbo Design 9-43.45. Internationaal springconcours, tabel A. 1,50 meter, na barrage: 1. Van Paesschen (Bel) Rasputin 0-28,01; 2. M. Fuchs (Zwi) 0-28,09; 3. Simon (Oos) Winzer 0-28,70; 4. Kamps (Wdl) Argonaut 0-28,75; 5. T. Fuchs (Zwi) El Lute 0-29,13; 6. Skelton (Gbr) J Nick 0-29,65; 7. Pyrah (Gbr) Diamond See ker 0-29,93; 8. Frühmann (Oos) Gran deur 0-30,08; 9. Schroer (Vst) Classic 0-32,69; 10. Ehrens (Ned) Olympic Oscar Drum 3-34,19. Nationale dressuurproef Prix St. Ge orges: 1. Bontje/Petit Prince 735 punten; 2. Van de Ven/Rex V 721; 3. Van Grunsven/Prlsco 695; 4. Van de Velde/Chevalier 686; 5. Van de Schaft/Schubert 682; 6. Boumans/Le Mexico. Callaghan/Rostana 680. SCHAKEN Toernooi Reykjavik 1e ronde: Arnasson (IJsl)-Olafsson (IJsl) 0,5-0,5; Petursson (IJsl)-Korts- jnoj (Zwi) 0-1; Short (Gbr)-Ljubojevic (Joe) 1-0; Timman (Ned)-Agdestein (Noo) 1-0; Portisch (Hon)-Tal (Sov) 0,5-0.5; Hjartarson (IJsl)-Poloegajevs- ki (Sov) 0-1. Toernooi Ter Apel Stand: 1. Ree (Ned). Lobron (Wdl) 3 punten; 3. Van der Wiel (Ned) 2,5; 4. Miles (Eng) 2; 5. Smejkal (Tsj) 1.5; 6. Ugterink (Ned) 0. SKIËN WK Noordse nummers Oberstdorf 20 km skiloop dames: 1. Westin (Zwe) 57.20,5, 2. Reztsova (Sov) op 27,1 seconden, 3. Ptitsyna (Sov) op 1.08,2, 4. Matikainen (Fin) op 1.13,7, 5. Brügger (Zwi) op 1.18,3, 6. Boe (Noo) op 1.19,4, 7 Dal Sasso (Ita) op 1.30,2, 8. Jahren (Noo) op 1.31,2, 9. Ordina (Sov) op 1.59,4, 10. Nestier (Odl) op 2.02,9. Skispringen 70-meterschans: 1. Par ma (Tsj) 224,4 punten; 2. Nykënen (Fin) 216,5; 3. Opaas (Noo) 215,8; 4. Stjernen (Noo) 215,5; 5. Weissflog (Odl) 215,3; 6. Nikkola (Fin) 213,8; 7. Ylipulli (Fin) 212,2; 8. Ploc (Tsj) 211,1; 9. Sambugaro (Ita) 210,7; 10. Vettori (Oos) 210,2. TAFELTENNIS WK New Delhi Dames, 2e ronde poule A: China-Po- len 3-0, Japan-Frankrijk 3-2. B: Tsje cho Slowakije-Engeland 3-0, Joego- slavië-Noord Korea 3-2. C: Hongarije- Zweden 3-0, Zuid Korea-Taiwan 3-2. D: Nederland-West Duitsland 3-0 (Kloppenburg-Nolten 21-18, 21-6; Vriesekoop-Freiberg 21-13, 21-5; Vriesekoop/Kloppenburg- Nolten/Dekein 21-18, 21-12), Sovjet Unie-Hongkong 3-2. Heren, 2e ronde, groep A: West Duitsland-China 0-5, Frankrijk-Enge- land 5-1. B: Zweden-Taiwan 5-1, Zuid Korea-Tsjecho Slowakije 5-1. C: Po len-Sovjet Unie 5-3, Joegoslavië-Oos- tenrijk 5-1. D: Japan-Hongarije 5-3, Noord Korea-India 5-1. Troostronde, groep E: Nederland- Wales 5-1 (H. van Spanje-M. Thomas 21-13, 21-16; Turk-Tyler 21-12, 21- 12; R. van Spanje-N. Thomas 18-21, 21-16, 24-26; H. van Spanje-Tyler 22- 20. 18-21, 21-16; Turk-Thomas 21-13, 21-13; R. van Spanje-N. Thomas 21- 18, 21-19. VOLLEYBAL Finale EC I In Den Bosch Martinus (Ned)-CSKA Moskou (Sov) 0-3 (3-15, 7-15, 9-15); Modena (lta>- CSKA Sofia (Bul) 3-2 (14-16, 15-9, 8- 15. 16-14, 17-15). WIELRENNEN lometer in 4.55.58; 2. Carrera (Spa) op 2.38. 3. Hoste (Bel). 4 Dominguez (Spa), 5. Gutierrez (Spa). 6. Kelly (Ier). 7. Hermans (Ned). 8. Caluwaerts (Bel). 9. Leali (Ita), 10. Verschuere (Bel). Algemeen klassement: 1. Vanden- broucke (Bel) 19.12.26. 2. Roche (Ier) op 0.01, 3. Blanco-Villar (Spa) op 0.24, 4. J Gorospe (Spa) op 0.35, 5. Suykerbuyk (Ned) op 0.39, 6. Kelly (Ier) op 0.40, 7. Ruiz-Cabestany (Spa) op 0.43. 8. Gaston (Spa) op 1.20, 9 R. Gorospe (Spa) op 1.32, 10. Coll (Spa) op 1.41, 11. Hermans (Ned) op 1.42. Ronde van de Haut-Var 1e etappe: 1. Gölz (Wdl) 130 kilome ter in 3.15.25, 2. Earley (Ier), 3. Ser geant (Bel), 4. Bagot (Fra), 5. Van Or- souw (Ned), 6. Fignon (Fra). 7. San ders (Fra), 8. Pensee (Fra), 9. Roosen (Bel) op 0.08, 10. Y. Madiot (Fra). IJSHOCKEY Eerste divisie Nijmegen-Am8terdam 8-7 (3-1, 1-2, 4-4). Scheidsrechter: Toemen Toe schouwers: 800. Strafminuten: Nijme gen 6. Amsterdam 6. Topscorers: E. Mater, P. Mater, Martin (Nijmegen. 2); Hayes, Ollson (Amsterdam. 2). Rotterdam-Groningen 4-1 (1-0, 2-0, 1-1). Scheidsrechter: Van Berkel. Toeschouwers: 1300. Strafminuten: Rotterdam 18, Groningen 16. ZWEMMEN NK in Emmen Dames, 400 meter wisselslag: 1. Mil dred Muis (Dedemsvaart AC) 4 48.20, 2. Demuth (KNZB) 4.53.57. 3. K. Muis (Dedemsvaart AC) 4.54.90. 4. Moers (MZPC) 4.55.91, 5. Worm (HPC) 4.56.26, 6. L Oegema (Dedemsvaart AC) 4.56.32. 4x100 meter wisselslag: 1. HPC 4.14,04 (NR). 2. Dedemsvaart AC 4.15,65, 3. Eemsrobben 4.19,42, 4. De Dolfijn 4.19,48, 5. De Dinkel 4.22,99, 6. MZPC 4.25.92. Heren, 50 meter vrije slag: 1. Dybio na (AZPC) 22,82 seconden. 2. Ran (ZIAN Vitesse) 22,93, 3. Dekker (De IJsel) 22,95. 4. Boerema (Zeemacht) 23.42, 5. Degenaar (WVZ) 23,76, 6 Rijntalder (Nautilus) 23,98. 7 Hulzer (AZPC) 24.17 1500 meter vrije slag: 1 F. Drost (AZPC) 15.25.67. 2 De Rouw (VZC/Erika) 15.35.10, 3. Gran- neman (WVH) 15.35.23. 4. Van der Spol (DWK) 16.00.26, 5. Van Maurik (De Dolfijn) 16.01,02. 6. Linders (De Dolfijn) 16.02,50, 7. A. de Kort (HPC) 16.14,82.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11