■grenzen van satire in Kir royal" overschreden .DIO/TELEVISIE CiidaeSomani WOENSDAG 18 FEBRUARI 1987 PAGINA 9 ucharistie t Rijswijk iradio .VERSUM KRO- zendt zondag itstreeks de eucha- leviering uit vanuit Bernadettekerk in -AYfwijk (10.00-11.00 mft. Radio 4). Voorgan- is pastor W. v.d. ie. Het parochieel Tr „Resonet in Laudi- r' zingt Nederlandse mengen samen met de neenschap onder lei- g van Hans Speet- if Organist is George ilegers. Wellicht nationaal rock and roll-festival in Zwolle ZWOLLE - De NCRV heeft het plan op gevat een nationaal rock and roll-festi val te organiseren in een gemeente bui ten de randstad. Zwolle is hiervoor een belangrijke kandidaat. De NCRV heeft in deze regio veel aanhang, bovendien vindt men de Zwolse binnenstad aan trekkelijk en is men onder de indruk ge raakt van de kennis van zaken bij het Papenstraattheater op het gebied van het organiseren van festivals Als Zwolle uit eindelijk wordt gekozen, is de NCRV be reid het Papenstraattheater in te schake len. Burgemeester en wethouders zien wel wat in een dergelijke promotie van de stad. Het festival, dat op 30 mei zou moeten plaatsvinden, wordt namelijk de gehele dag via Radio 3 uitgezonden, ter wijl later nog eens een half uur televisie aan het festival wordt besteed. Daar naast zal de avond voor het festival een uur aan de rock and roll en aao Zwolle worden besteed. De kosten van het festi val zijn begroot op 400.000 gulden. Een deel daarvan komt voor rekening van de NCRV en van landelijke sponsors. De gemeente wordt gevraagd zich samen met sponsors uit de regio garant te stel len voor het resterende bedrag. Burge meester en wethouders zijn bereid voor een gedeelte garant te staan en zijn in onderhandeling met sponsors uit de re gio. Voorafgaand aan het festival wor den in het hele land rock and roll-dans- kampioenschappen gehouden. Indien het festival in Zwolle wordt gehouden, zal dat de gehele binnenstad beslaan. Pieter v. Vollenhoven in 'Dik uur Dick1 HILVERSUM Zondag a.s. is mr. Pieter van Vollenho ven te gast in het NCRV-middagprogramma ,,'n Dik uur, Dick" (16.25-17.30 uur, via Nederland 1). Hierin praat hij met presentator Dick Passchier over zijn werk als voor zitter van de Raad voor de Verkeersveiligheid. Ook is de heer Van Vollenhoven gestrikt voor het spelletje „Zelf portret", waarin hij vijftien door de computer gestelde vragen moet beantwoorden. Na ongeveer één minuut te kent de computer dan een psychologisch portret van de gast. In deze aflevering van ,,'n Dik uur Dick" zit voorts een muzikale gast, Salvatore Adamo. Het is inmiddels ruim twintig jaar geleden dat Adamo voor het eerst in Neder land optrad met zijn grote hit „Vous permettez, mon sieur". Na een lange afwezigheid in Nederlan d- hij treedt veel op in het buitenland - is Adamo zondag weer te zien en te horen in ,,'n Dik uur Dick". Hij zingt onder meer twee liedjes en praat met Dick Passchier over zijn strijd tegen het analfabetisme. LISETTE HORDIJK OOK OP RADIO HILVERSUM Televi- sie-omroepster Lisette Hordijk van de NCRV is sinds kort regelmatig ook op de radio te horen. Ze blijft daarnaast haar werk van NCRV-tv doen. Lisette begon haar carrière als televisie-om- roepster in 1975. Ook presenteert ze inciden teel programma's als „U zij de glorie" en bijvoor beeld het „Wereld Na- tuurfonds-Gala". Ze volgt bij de radio Rieke Prinsen op die haar vast dienstverband, dat op 1 november 1961 begon, onlangs beëindigde. «JiVERSUM In vijf afleve- ,oi ten haalt VARA-tv de satiri- Da"! Duitse tv-serie „Kir royal" ien de Nederlandse huiska- Er wordt maandag mee innen op Ned. I om 22.22 Of de kijker daar gelukkig moet zijn? Wat betreft het isierijke vakmanschap van lakers wel. Vooral komen iherp voor de dag in de zo- imde situatiehumor, de n die uit handeling ont- i. Inhoudelijk ligt het hier iar moeilijker. Niet dat zij ;e huisjes omver halen. Zij opzichtig veel verder. Zij .-zen elk maatgevoel uit oog en verklaren bijvoor- d tot humor waar velen gruwen: de Hitlergroet. jH Duitsland kregen zij hierop luchtig de wind van voren, ten onrechte. In deze serie den de protserige wel- rtsbonzen vrijwel afgemaakt lun dagelijkse bedoeningen, tici en hun aan de weg tim ende meelopers en scherts- ren laten het al te breed en bravour hangen in weelde- uitspanningen, waar de e Franse champagne kir al in plaats van Beiers bier dt geschonken in het bijzijn te vrolijke dames. Dit ge- ^rt in de nacht. Overdag be ven zij handelwijzen, die het licht niet verdragen, zoals speculeren met gemeen- tpsfinanciën, het uitsmeren meergeld en het omkopen voor hun kar spannen van [eestelijkheid. ddel hy :e serie werd geschreven bestseller „Parfum". Hij voert een roddeljournalist, een Klat- schreporter, op die in zijn blad de gangen van de hoge heren in politiek en publiek optreden op de voet volgt. Hij doet nauwge zet verslag van het weelderige leven, dat zich vrijwel afspeelt in Dynasty-sfeer. Intussen krijgt hij in de persoonlijke sfeer het nogal te stellen met zijn vriendin, een rol van Senta Berger. De heren om wie het gaat heb ben met de publiciteit niet zo'n moeite. Zij hebben het voor het zeggen, delen de lakens uit en menen dat elke publiciteit, ook slechte, alleen maar in hun voordeel kan werken. Zij gaan trouwens een stap verder en bespelen de publiciteit ten ei gen bate. Dat zij daardoor nog potsierlijker overkomen dan zij in hun normale doen al zijn, deert hen niet. Als zij de touw tjes maar in handen houden. Het gaat in elke aflevering om een afzonderlijk verhaal. In de eerste worden in restaurantver- tier de bloemetjes buiten gezet, tot zij allen buiten adem raken met de cancandans op muziek van Jacques Offenbach. Tot hiertoe kan men de satire wel volgen. Het zijn voornamelijk CSU-politici, de baantjesjagers van de Beierse christendemo craten die het moeten ontgel den. In de tweede aflevering een week later, handelt het over speculeren met gemeenschaps geld en met andermans belan gen. Dan verlaat de heren ma kers van deze satire hun gevoel voor humor en de juiste ver houdingen. Een hoogmogende politicus vergist zich bij het groeten van het volk door de Hitlergroet te brengen. Ge schrokken kiest bij vervolgens voor het V-teken van Chur chill. Hoort zulke humor op het VARA-scherm? Toen onlangs maatverliezende supporters in Amsterdam, bij bezoek op Ajax, deze fascistengroet uitbrachten bij de aankomst op het veld, wist burgemester van Thijn niet hoe snel hij zijn afkeuring daarover moest uitspreken. Nu moet hij het echter zien op het tv-scherm van de hem politiek verwante omroep. De Hitler groet staat voor 60 miljoen WO- II-slachtoffers, voor de Holo caust en voor de blijvende psy chische ellende van wie de ver nietiging overleefden. In die zelfde tweede aflevering wor den ook de gevoelens van de overwegend katholieke Beiers grof te grazen genomen. Specu latieve smeergelden worden uitgerekend in de biechtstoel via het schuifje doorgespeeld naar figuren die op deze vorm van betaling belust zijn. Onder hen signaleert de kijker een duister heerschap, slechts de de rug te zien, die gelijkenis ver toont met Strauss. Ontsporing Hier verliezen de makers de grens van de satire uit het oog. Satire is een vorm van klein kunst, waarvan de kracht is ge legen in de schromelijke over drijving van de werkelijkheid. Wie bedreven is in deze kunst, kan zeer ver gaan. Wie dit ver mogen mist, begeeft zich in grensoverschrijding en daarmee in ontsporing. Daarvan is hier sprake. Met de juiste maat ver liest men de goede smaak uit het oog, het wordt o.a. voor nog in leven zijnde oorlogsslachtof fers schokkend. Men moet geen humor bedrijven met het af schuwelijke fascistenteken van de dood. De roddeljournalist Baby Schimmerlos, een rol van Xa- ver Kroetz, herkent men even als enkele anderen, zoals Ange- lika Domröse, van het vroegere Klimbim-programma op Duits land 3. Hierin tekenden zij voor vrijmoedige, humoristische ver halen, geput uit de samenle ving. Nu evenwel worden zij ingezet voor deze satire, waarin de scherpte wordt gehanteerd als bekend van de vroegere Duitse hekelcabarets van het niveau als „Die Pfeffermtlhle". Hierin ging het overwegend om caba reteske woordkunst, afgestemd op fijnproevers die wel een stootje konden velen. Hierin ging men tot aan de grenzen van de overdrijving, maar grensoverschrijdingen deden zich zelden of niet voor, zodat men jaren aan de roem van dit cabaret heeft kunnen blijven werken. Nu werpen WDR en VARA-tv de schromelijke overdrijving inclusief ontsporingen op de tv. Ontspoorde satire wordt schen- nende satire en dat houdt op sa tire te zijn. Dat is men uit het oog verloren. TON OLIEMULLER b-17.35 Fairy Tal# Theatre, kin derserie van Shelley Duvall met Gregory Hines, Ben Ver- een e.a. Afl. 1: De gelaarsde li kat Nieuwe in teletekst p Tik tak, kleuterprogramma !o Plons. Afl.: Plons en de i sneeuw (herh.J T> Zeppelin, informatief kinder- programma. Presentatie: Felix 6 IX Dirk van Haveskerke, i Vlaamse jeugdserie met Luc Springuel, Rik van Uffelen e.a. i Afl. 12: De Brugse Metten D O Comedy Capers, serie slap sticks. Afl.: Vertel het maar aan de rechter, met Monty Banks 15 Onze merkwaardige wereld (Phenomenal world). Afl.: Het mysterie van Mesa Verde enfc Programma-overzicht De stripkwis, quiz waarin drie stripfanaten worden getest op hun kennis over het stripver haal. Presentatie: Gie Luyten XWie schrijft die blijft, literair magazine Uitzending door derden. Pro gramma van de Katholieke Te- enif levisie- en Radio-Omroep Nieuws en Coda: Eenzaam-' heid. van Jan van Nijlen en iU IT 2 Zonen en dochters (Sons and val Daughters). Australische tv-se- rie. Patricia krijgt het vermoe den dat ze niet vermeld wordt in Martins testament. Davids hoop op redding wordt de grond in geboord wanneer Pa tricia de zelfmoordbrief van Martin verbrandt en ze Marga ret verplicht te vertrekken 3 Intermezzo. Frühlingslied, Mendelssohn, uitgevoerd door Jozef de Beenhouwer, piano 5 Oshin (60). Japanse tv-serie 0 Programma-overzicht 5 Nieuws 0 Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts 0-22.20 O De man met de gou den arm (The man with the golden arm), Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Otto Preminger. Met Frank Sinatra, Kim Novak, Eleanor Parker e.a. Frankie, ex-drugsverslaaf de, keert na een gevangenis straf terug naar huis. Hij wil een nieuw leven beginnen als drummer, maar dat wordt hem moeilijk gemaakt JTBF 1 >0 Nouba nouba JK) Carrsfours 1 9f0 Journaal >3 Ca soir, regionaal magazine 27 Quick at Flupka, tekenfilm ;e(30 Journaal Au nom da la loi, magazine over het dagelijks werk van politie en justitie 05 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson, Phi lip Michael Thomas e.a. Afl.: Le piège 55 Coup de film, filmmagazine 10 Cargo da nuit, gevarieerd jon gerenmagazine 50 Trekking van de Nationale kV rc LOlB"' ■I 55 Laatste nieuws "^25-23.35 Le coeur et l'esprit 15.30 Michinoku: Reise in den Nor den, natuurdocumentaire over Japan in de winter 16.15 Der fliegende Ferdinand, kin derserie van Milos Macourek en Vaclav Vorlicek. Afl.: Die letzte Blume 17.00 Vorsicht: Kinder in der Kiste, kinderprogramma 17.15 ARD-Sport extra. WK skiën: Noordse combinatie, samen vatting vanuit Oberstdorf 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Sender Frikadelle, tv-serie 19.00 Quo Vadis? (1), Amerikaanse tv-serie naar een roman van Henry Sienkiewicz, met Klaus Maria Brandauer in de hoofd rol 19.57 Programma-overzicht 20.00 ETagesschau 20.15 Gambit (slot), tweedelige mis daadfilm met Despina Pajanou, Dominic Raacke, Rolf Zacher e.a. Regie: Peter F. Bringmann. Billie is bij haar onderzoek al een eind opgeschoten. De klei ne crimineel Christoph Stein- brenner heeft haar materiaal uit de nalatenschap van pro fessor Otts aangeboden. Sindsdien weet Billie dat zij snel moet handelen: de koop waar blijkt namelijk radio-ac tief te zijn 22.10 Brennpunkt, actualiteitenru- 22.45 Tagestheman 23.15 Lieben Sie Show? Amuse mentsprogramma uit het jaar 1963, gepresenteerd door Mi chael Pfleghar. Met Alice en Ellen Kessler, Gilbert Bécaud, Hazy-Osterwald-Sextet e.a. 00.20 Tagesschau 00.25 Nachtgadanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 i Dia Sport-Reportage. WH skiën: Noordse combinatie: skispringen 70 m Mannschaft Kombination vanuit Oberst dorf. Commentaar: Thomas Herrmann en Georg Thoma I Heute I Löwanzahn, jeugdserie. Afl.: Peter geht unter die Erfinder i Der Waschbar Rascal, teken filmserie. Afl.: Auf Brautschau I Heute i Tele-ltlustrierte. Actualiteiten, sport en amusement Der Landartz, tv-serie van Glenda Jackson in de speelfilm 'The triple echo', vanavond op Duitsland 2 om 22.40 uur. Wolfgang Luderer. Met: Chris tian Quadflieg, Gila von Wei- tershausen, Antje Weisgerber e.a. Afl.: Nachwuchs 18.55 Loterijtrekking 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 [El Hitparade im ZDF, muzikaal programma gepresenteerd door Viktor Worms 20.15 ZDF Magazin, actualiteitenru briek 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty). Amerikaanse tv-serie met John Forsyth. Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: Ein verhëng- nisvoller Irrtum 21.45 Heute-Journal 22.10 Ich liebe das Fassbare, film- portret van de schilder Emil Schumacher ter gelegenheid van zijn 75-ste verjaardag in augustus 1987 22.40 Das dreifache Echo (The Tri ple Echo), Engelse speelfilm uit 1973. Met Glenda Jackson, Brian Deacon, Oliver Reed. e.a. Regie: Michael Apted. Na dat haar man tijdens de Twee de Wereldoorlog in Japanse krijgsgevangenschap belandt, beheert Alice de boerderij in haar eentje. Op een dag ont moet ze de jonge soldaat Bar ton, zelf boerenzoon, die haar een handje helpt. Hun vriend schap wordt hecht 00.10 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus Engels. Afl.: The travel business 18.30 Sesamstraat, kleuterprogram- 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Land und Leute 21.45 Wissenschaftsshow: Begeg- nungen - Menschen aus der Urzeit, reportage over de Ei- po's. een Papoea-stam, die nog leeft zoals men dat in de oertijd deed 22.30 K3 Nachtlicher Regen in den Bergen von Sichuan, Chinese speelfilm uit 1980 van Wu Yonggang. Met Li Zhiyu, Zhang Yu. Qiang Ming e.a. In Chon- quin komen verscheidene mensen bij elkaar om per boot naar Wuhan te vertrekken. On der hen bevindt zich een ge vangene, een meisje dat wordt uitgehuwelijkt, een toneelspe ler zonder werk en een oude vrouw waarvan de zoon dood is. Ze hebben echter één over eenkomst... de Rode Garde 23.50 Laatste nieuws 17.20 Jackanory 17.30 Bananaman 18.00 John Craven's Newsround 18.10 Children's drama: Dead entry (1), driedelige misdaadfilm voor kinderen 18.35 First class, video-quiz 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 The Muppet Show, met als gast Madeline Kahn 21.00 CD Dallas, Amerikaanse tv-se rie. Afl.: Highnoon for Calhoun 21.50 Points of view, opinieprogram ma met Anne Robinson 22.00 Politieke partijen 22.05 Journaal en weerbericht 22.35 EQ.E.D., wetenschappelijke serie. Afl.: Before your time, waarin komiek Kenny Everett probeert Dr. Frankenstein te spelen en ontdekt dat het on mogelijk is met behulp van een scheikundedoos een mens te maken. Op uitnodiging van een Tijdheer maakt hij een reis door ruimte en tijd om te be wijzen dat het universum niet oneindig is 23.10 Sportsnight, met o.a. voetbal (Engeland - Spanje, Wales - Noord-lerland en Schotland - Ierland) en boksen 01.10 Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong 17.30 World of the 30's 18.05 My music 18.30 Cover to cover, boekenmaga- 19.00 Apache, Amerikaanse speel film uit 1954 van Robert Al- drich. Met Burt Lancaster, Jean Peters, Charles Buchin- sky (=Bronson) e.a. 20.25 The Aeronauts, tekenfilm 20.35 Take nobody's word for it, po- pulair-wetenschappelijk maga zine ditmaal gewijd aan ener gie en kracht 21.00 Whistle Test, popprogramma met o.a. een optreden van The Communards en een reportage over de country western- Sroep The Judds ut of court 22.00 M.A.S.H., comedyserie 22.25 Shiftwork, tv-spel 23.00 Split screen (4). programma serie waarin twee visies op een controversieel thema worden gegeven. Ditmaal de vraag of overheidssteun aan de Derde Wereld zinvol en adequaat is 23.30 Politiek# Partijen 23.35 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40 De sonates van Beethoven 01.10-02.05 Open Universiteit ITV Y.E.S. Blockbusters, spelprogramma Nieuws About Anglia Crossroads, dramaserie This is your Life Coronation Street, dramaserie Sporting Triangles High and Dry The Equalizer, politieserie Party Political Broadcast Nieuws Cint Eastwood Movie: The Enforcer, speelfilm uit 1976 The Norfolk Angle 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms gepresenteerd door Linda de Mol en DJ Kat 18.00 E Denis, Amerikaansp come dyserie 18.30 Hazel, comedyserie 19.00 Three's Company, comedyse- 19.30 Tandarra, Australische avontu- renserie. Afl.: The odds 20.25 Maid in America, Amerikaanse komische speelfilm uit 1982 van Paul Aaron. Met o.a. Alex Carras en Susan Clark 22.05 International Motor Sports 1987 23.10 Roving report, actuele repor- 23.40 E Pop formule, met Linda de Mol en Jeroen Soer van disco theater 'Escape' in Amsterdam (herh.) 00.25-01.00 E Young, Free A Sing le, met Gary Davies (herh.) SUPER CHANNEL 17.00 S Countdown, popprogram- ma met Adam Curry 18.00 Coral Island, tv-serie 18.30 Pushing the Limits, documen taireserie 19.00 Busman's Holiday, beroepen- quiz met Julian Pettifer 19.30 Living Body, documentairese rie over het functioneren van het menselijk lichaam. Afl.: Eyes and ears 20.00 E Howard Jones in concert (herh.) 21.00 Benny Hill, comedyshow 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Tomorrows' World, populair- wetenschappelijk magazine 00.00 Tube Compilations, poppro gramma 01.00 E Nino Firetto 02.00 E Amanda Redington 03.00 E Martin Buchanan 04.00 E Music Box live, met Simon Potter 05.00 E Countdown 06.00-07.00 E The Face TV 5 16.05 Temps présent 17.10 De Harlem a Caux, jazz met Al Jarreau en Betty Carter 17.35 Les aiguillages du rève, docu mentaireserie 18.00 Recreation, kinderprogramma 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Lee aiguillages du réve, docu mentaireserie 19.30 Le grand raid 20.25 Temps présent 21.20 De Harlem Caux, jazz met Charles Lloyd en Climax Blues Band 21.55 Je t'enverrai des cartes pos- tales 22.00 Nieuws 23.30 Continent Francophone E Ondertiteling vla TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen- E Zwart/wit-ultzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Last frontier. Afl.: Ca mouflage en verdediging 15.55 Pablo 16.00 Daktari, tv-serie. Afl.: Judy en het volbloed paard 16.50 Kinder krant NOS 17.30 V»6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-buitenland DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf 10.00 Tagesschau und Teg est hemen 10.45 ARD-Sport Extra. WK skiën: Noordse combinatie vanuit Oberst dorf, 3 x 10 km estafette heren 13.00 Tagesschau 13.15 E Teletekst- overzicht 15.20 Tagesschau 15.30 Expeditionen ins Tierreich, natuur filmserie 16.15 König Rollo, teken filmserie 16.50 Endstation Goldener Fluss, tv-serie. Afl.: Der Busch-Pater 16.45 Unternehmen Arche Noah 17.15 ARD-Sport Extra. WK skiën: Noordse combinatie, samenvatting vanuit Oberstdorf 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15-13.30 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Anfangs haben sie über uns gelacht, reportage 16.35 Die Planzen leben: Geheimnisse und Wunder, documentaire 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Die Falie des Harry Fox, tv-serie BBC 1 07.30 Nieuwsoverzicht 07.35 The Flintstones 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.40 All in the day, gevarieerd dagprogramma met infor matieve series, kinderprogramma's en tv-serie. leder uur nieuws en weer 15.05 The British film: The black tent, speelfilm uit 1957 16.50 Chil dren's BBC 17.10 Tekenfilm 17.20 Jackanory ITV 07.15 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Creepy Crawlies 13.10 Puddle Lane 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuws 14.30 Falcon Crest 15.30 Daytime 16.00 Frocks on the Box 16.25 Re gionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 The Raggy Dolls 17.10 Batfink 17.20 The Wind in the Willows SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30.E Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.30 Three's Company. Afl.: Jack looks for a job 15.00 E Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo, kindermagazine 08.00 E Amanda Redington 09.00 Sons and Daughters, tv-serie 09.30 What a Picture 10.00 Follow me, cursus En- gels 10.15 Save a Life 10.30 Wild World 11.30 ENino Firetto 12.30 The name of the game 14.00 Sons and daughters 14.30 Hippo (herh.) 15 30 The really wild show 16.00 E Music Box live, met Simon Potter 17.00 E Countdown 15.20 The Jetsons, tekenfilmse rie. Afl.: Het verkeersavon- tuur 15.40 New wildernete, Canade se natuurfilmserie met Lome Greene. Afl.: De wasbeer 16.05 Club Veronica, jonge pro grammamakers belichten een bepaald thema 16.15 Dynasty, Amerikaanse tv- serie. Afl.: De scheiding. Alexis betrapt Amanda en Dex, ze is razend en dreigt haar dochter te zullen ver stoten. Ze reist af naar de Caraïbische Eilanden om een scheiding aan te vra gen en koning Galen ziet Alexis al de troon van Mol davia bestijgen 17.00 International Week Maga zine NOS' 17.30 Vtf-Journaal VOO 17.46 Veronica sport, sportma- gazine - gepresenteerd doorSimone Wiegel 18.08 Family Ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Verjaar- dagswals. Elyse en Steven zijn binnenkort twintig jaar getrouwd. Alle voorberei dingen voor het feest zijn in volle gang TELEAC 18.30 m Rockschool, voorlich tingsprogramma 18.45 CD Gezond Sporten, voor lichtingsprogramma VOO 19.00 0 Countdown, poppro gramma met Adam Curry NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht SOCUTERA 20.28 Leger van de Vrede, uit zending over honderd jaar Leger des Heils VOO 20.33 Villa Valuta, rechtstreeks amusementsprogramma rond de derde trekking van de Staatsloterij. Pre sentatie: Bart Peeters 21.25 STER-reclame 21.32 Miami Vice, Amerikaanse politieserie met o.a. Don Johnson en Philip Michael Thomas. Afl.: El viejo. Bij een drugdeal wordt een onschuldige man neerge schoten, een ooggetuige gaat er met de buit van door 22.17 Verona, satirisch pro gramma van Harry Ver- meegen, Henk Spaan en Ferry de Groot 22.40 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek 23.15 RUR, rechtstreeks praat programma waarin Jan Lenferink drie gasten ont vangt NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven en slechthorenden VPRO 15.30 Punky Brewster, Ameri kaanse jeugdserie met So- leil Moon Frye, George Gayanes e.a. Afl.: Grote veranderingen (4). Punky wordt bij een rijk pleegge zin ondergebracht, en Henry mag weer naar huis 15.55 Lange Jaap, kinderpro gramma 16.40 (TTheo en Thea, een vol wassen programma voor het educatieve kind 17.00 De Charlie Brown A Snoopy show, tekenfilm serie. Afl.: De etende boom snoopy is bang 17.10 De mus met de lange po ten (Muhlental), kinderse rie. Afl.: De visser valt mee 17.25-17.30 Moeroen Boech- stansangoer (Murun), kin derserie. FEDUCO 17.40 Ideeënbank, serie gewijd aan maatschappelijke acti viteiten in de diverse Ne derlandse regio's. Afl. 10: Flevoland NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 0 Jeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van het GPV NOS 19.22 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine. 1. Nieuwe start voor afvalver werking. 2. Strontboer met vleugels. 3. Stadsvernieu- wingsprijs Zuid-Holland. 4. Spreekt beeldtaal aan? 20.00 Wie, wat, waar en hoe laat? Rubriek over evene menten op het gebied van kunst, cultuur, recreatie en toerisme 20.20 Avondvoorstelling: Schu berts laatste jaren (Mit meinen heissen Tranen), driedelige tv-film over de componist Franz Schubert (1797-1828), van Friz Leh- ner. Met o.a. Udo Samel. Therese Affolter en Ga briel Barylli. Afl. 2: lm Rei- che des Gartens (Herbst 1827). Schubert gaat naar een feestje van een vriend op het platteland. Hij voelt zich aangetrokken tot de jonge Magdalena. 's Avonds speelt hij, na Jo- hann strauss, klavier. Maar zijn spel blijkt heel anders te klinken 21.50 Studio Sport 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nederland C, actualiteiten en achtergronden op het gebied van kunst en cul tuur in binnen- en buiten land. Met Berend Boude- wijn, Cees van Ede e.a. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.45 Waar waren we ook al weer? 18.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Podium van de Nederlandse Lichte Muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: Hier en Nu. 18.30 Praline. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. 19.00 Je hoort nog eens wat...! 20.00 Nieuws. 20.02 Italiaanse elfstedentocht. 22.00 Parade. 23.00 Yuppie Ajee. Guppie Ajoo. 23.20 In Utopia, hoorspelserie. RADIO 5 18.10 TROS: TROS kinderforum. 18.20 PP: Uitzending D'66. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30-21.20 FEDUCO: Medelanders Nederlanders. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met 19.00- 20.00 Geestelijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 19.10 Actueel. 19.30 Tierce en Quarle. 19.33 Voel je thuis. 20.03 Sport en muziek. 22.30 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Jazz Kaffee. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Beranger en zijn tijd. 19.00 Symposium 19.45 Jazz Criss Cross. 20.30-23.45 Musica Antiqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 AVRO Magazine. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 15.05 Van horen en zien. 16.05 KRO: Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS) 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 00.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Plein publiek. 11.30 Twaalfuurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 Kletsmajoor. 13.30 De familieshow. 15.03 Als de dag van toen 16.03 De wereld zingt Gods lof. 17.03 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS) 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 Hugo van Gelderenshow. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade 15.03 De nationale hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomium in konseri. 15.30 Zeggen en Schrijven. 16.00 VPRO: Het Portret. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Over vrouwen, 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.20 Jeugdkatechese. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 De 50+ Seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Op de eerste rang. 13.00 Nieuws. 13.15 Kruispunt. 13.30 Da Capo. 14.00 Het dossier. 15.00 Zin in muziek op 5. 15.20 Om U te dienen. 15.40 O Kwadraat. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio Weef: (via FM-frequentle Radio 1) 12.03-13.00 Radio West Gemeente. Radio Rijnmond: Om 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 06.15 Quiz en Waarachtig. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 11.00- 12.00 Ouderenprogramma. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 06.15 Uit de band 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Weerbericht. 13.33 Tussendoor. 14.03 Accordeonmuziek. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziek boetiek. 10.03 Parkeerschijl. 11.55 Mediatips 12.00 Regionaal programma. 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 06.15 Klassiek ochtendconcert. 09.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Concertante muziek. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel 13.25 Overzicht bultenl. pers. 13.30 Poezenmuziek. 15.30 Symfonische muziek. 16.30 Wel thuis 17.03 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9