Video-amateurs als leveranciers van nieuwsrubrieken gekleurd gezien LDIO/TELEVISIE CeidoeSoiwfwit DINSDAG 17 FEBRUARI 1987PAGINA IS _4bubertlijkt sprekend irej speelt ook zelf piano... P'^asenes. Samen met talkshows praatpro- ?.TJ/na's dus, zoals we dat buiten Hilversum dijen) vormen series een vorm van mediage- die heel specifiek is voor de televisie. Bij Ie strip over. Maar op televisie floreert de als bijna geen andere programmavorm (de bow misschien uitgezonderd, die kan wor- tz*, beschouwd als het elektronische alternatief f het halma en mens-erger-je-niet). 10. vel elke avond toont een van onze beminde ll: gemachtigden wel een aflevering van een 3°' idere binnen- of buitenlandse dramaserie. B aad is geliefd, ziekenhuis ook nooit weg, 21 rie altijd een dankbaar thema. Vorige •ine r twee debuten op het laatste front: de 2§0-aankoop 'North and South' over de trikaanse burgeroorlog en de NOS-serie 'Schuberts laatste jaren'. Tussen die twee een wereld van verschil. De eerste is een brallerig gepresenteerde, mas saal gemonteerde, op het grote publiek mikken de produktie met topsterren in de bezetting, alle denkbare clichés in de aanpak en een gi gantische overdosis aan voorspelbaar Ameri kaans pathos en breed uitgesponnen achter grondmuziek. Glad vakwerk tot de laatste se conde, perfect gespeeld, maar door die wat kille professionaliteit ergens ook emotieloos. De serie over de Oostenrijkse componist Franz Schubert is van een heel ander laken een pak. Ook vakwerk, maar dan van een allure die je als kijker genadeloos bij de keel grijpt. Voordat het begint denk je: ach, een serie over het leven van een componist, dat zal wel veel muziek en dans opleveren. Maar dan komt de verrassing: deze serie gaat vooral over de tragiek van de mens Schubert, en veel minder over zijn mu ziek. Die muziek is hier en daar wel even te horen, maar fungeert dan veelal als klankde cor, als tijdsbepaling, bij een dramatische ver telling van hoog emotioneel niveau. De tv-serie (een samenwerkingproject van de Oostenrijkse, Duitse en Zwitserse televisie met financiële steun van onder meer de NOS) is een juweel van televisiekunst. In prachtige, trage beelden, met fantastisch gebruik van het licht en met weglating van elk stukje dialoog dat ook maar even gemist kon worden, wordt een aangrij pend portret geschetst van de laatste, dramati sche periode van de jonggestorven Schubert. Het stijgt zodoende ver uit boven een gemid deld filmportret, waarbij te meer frappeert dat de makers de hand hebben weten te leggen op een hoofdrolspeler die niet alleen als twee druppels water lijkt op de Schubert zoals we die kennen van afbeeldingen uit zijn tijd, maar die ook nog eens verdienstelijk piano speelt en zo doende alle gebruikelijke trucjes met pianospe lende acteurs van wie je de handen nooit te zien krijgt onnodig maakt. Een schitterende serie, een schoolvoorbeeld van camerawerk, lichtgebruik, (stil) acteren, mi- se-en-scène, montage. En het is een verademing nog eens weer te kunnen vaststellen dat de dra matische werking van een goed verhaal, een goed draaiboek en goed spel ook heel effectief kan zijn zonder constante ondersteuning van pompeuze achtergrondmuziek zoals die in 'North and Southvrijwel alle scènes teistert. Dat laatste was overigens ook waarneembaar in de eerste editie van de dramaserie 'Twee men sen' van de IKON. Afgelopen vrijdag was het verhaal 'Maya en Ante zien, met een formida bele hoofdrol van Linda van Dijck, en ook een perfecte dosering van ondersteunende muziek, de Kindertotenlieder. Regisseur Eric Oosthoek toonde bovendien nog eens aan, zoals ook zijn Oostenrijkse collega dat doet in 'Schubert', dat de kracht van televisie, met haar kleine beeld, juist ligt in de close-up, en zeker niet in de mas sascène. Daarvoor moeten we maar naar de bioscoop. RENÉ DE COCQ Europees igazine voor sage mensen ITERDAM De enige nkomsten die te beden- islljzijn tussen Sky Channel en ^'•«nieuwe Sky magazine, dat 254ff 23 april in de winkel ligt, t beide mikken op de Euro- jeugd tussen de 15 en 25 en dat ze dezelfde baas 'EApen namelijk krantenmag- J Murdoch. Dat voor de i9p Sky werd gekozen, had na.jer niets met de satelliet- Ier te maken. „Het is een VTEh die zowel meisjes als jon- 740» aansprak en bovendien i9|sloos is", aldus Peter Jack- 2i|directeur van News Inter- 'C,*fcnal/Hacette en uitgever e»«het blad. In een oplage van <j00 exemplaren zal het En- latitalige tijdschrift tweeweke- y in geheel Europa te koop ^(alleen losse verkoop). In 1 Ichtig pagina's tellende uit- ENVl wordt vooral aandacht be- jrnl aan onderwerpen die de p aanspreken, maar behal- 15ppmuziek, film, video, sport 10. node is er ook ruimte voor (wsverhalen. Dat Sky een 2); jchte concurrent wordt andere jeugdbladen heeft «ai te maken met de wijze ry; fop het blad wordt vervaar- Zo is er o.m. een uitvouw- puil voorkant, is hij in kleur, verschillende onderwer- ed gemakkelijk terug te vin- STiien kun je pagina's eruit ha- lókonder te hoeven scheuren, ^'Jklat ze zijn geraderd. De 2^te proef-exemplaren zijn 'pe^ de Europese jeugd goed ingen. De Engelse taal daarbij het Europese ka- van het blad te onder- Jackson: „Wij hebben ratindien het voordeel dat het *?ls de tweede taal is van de 1Sl. Zelfs in Frankrijk waren j0* Dngeren tevreden. Zij be- I).pelden de uitgave een goe- '1: ïanier om het Engels bij te (Ca eren". HANS PIËT witi lange 14c da 'Ir v "K LONDEN/HILVERSUM Toen de Zaanse politie onlangs een inval in een huis deed, naar aanleiding van een brute moord, had de verraste over buurman z'n videocamera bin nen handbereik. Hij hoefde geen moment na te denken, pakte het apparaat en drukte op 'record'. Wat hij op zijn bandje opnam, kon Journaal kijkend Nederland kort daar op met eigen ogen zien. „Een uitzondering", noemt een woordvoerder van het NOS- journaal dit amateur-beeldver- slag. „We kopen nooit beelden van amateurs. De keren dat het wel gebeurt, zijn absolute uitzonderingen. In april van het vorig jaar had een inwoonster van het dorpje bij de Californische lucht machtbasis Vandenberg haar video-camera klaar gelegd, omdat een Titan-raket gelan ceerd zou worden. Terwijl er afgeteld werd, stond de huis vrouw boven op de tuintafel met de camera in de aanslag. Bij de lancering van deze ra ket werden de media niet toe gelaten. Toen de vlucht van de raket door een gigantische ex plosie mislukte, had de vrouw plotseling een zeer nieuws waardige tape in haar bezit. Wat gewoon een 'video-for- privé-pleasure' had moeten worden, werd een keihard, in ternationaal nieuwsfeit. De huisvrouw belde, net als de man uit Krommenie, de nieuwsdienst van een tv-sta- tion op. Ook haar tape werd binnen enkele uren uitgezon den, in dit geval via het Ame rikaanse nieuwskanaal Cable News Network, dat ook in Eu ropa via de Intelsat 1 is te ont vangen. De VOO (woensdag: Ned. 1 om 17.00 uur) gebruikt de beelden voor een wekelijks nieuwsoverzicht. Toeval Stephanie Schilling, woord voerster van CNN in Londen: „Het Titan-incident heeft ons bedrijf op een idee gebracht. Volgens de video-industrie zijn er alleen al in de Verenigde Staten al meer dan één mil joen videocamera's verkocht. De kans dat een doodgewone burger, die plotseling met een nieuwsfeit wordt geconfron teerd, naar de camera grijpt om dat feit vast te leggen, wordt steeds groter. Wij willen dat de mensen die dergelijk toevalsmateriaal maken, zich de mogelijke waarde van hun opname realiseren en het aan ons aanbieden". Cable News Network is een speciale service gestart onder de titel 'News Hound', jacht hond op nieuws. Iedereen die video-materiaal heeft waarvan hij of zij denkt dat het moge lijk nieuwswaarde heeft, kan gratis een telefoonnummer bellen. Dat nummer is van de CNN-Nieuwsdienst, de afde ling die bepaalt waar de came raploegen dagelijks naar toe moeten gaan. Afhankelijk van de actualiteit van het nieuws onderwerp wordt dan door de Hoe de Titan raket in rook opging was te zien op de video-opnamen van een amateur. dienstdoende chef bepaald of het aangeboden nieuwsonder werp interessant is voor CNN. Zo ja, dan wordt de videoband op hun kosten per koerier ver stuurd of per satelliet naar At lanta of overgeseind. Na de 'screening' wordt bepaald of het materiaal al dan niet voor een nieuwsverhaal wordt ge bruikt. Voordat het materiaal wordt uitgezonden, wordt met de eigenaar van het beeldma teriaal overleg gepleegd over de prijs. Dat het materiaal een flink bedrag kan opleveren, hoeft nauwelijks betoogd te worden, zeker wanneer het om grote nieuwsfeiten gaat. De moord op John F. Kenne dy en -recentelijker- het neer storten van een Mexicaans lijnvliegtuig boven Cerritos, California, zijn typisch voor beelden van nieuwsbeelden die nog lange tijd geld voor de amateur-cameralui zullen op leveren. 250 Gulden Het NOS-joumaal is niet van plan om net als CNN op actie ve wijze nieuwsflitsen van amateurs te werven. „Ten eer ste word je dan geconfronteerd met de vraag 'Wat is nieuws?' Als iemand in Lutjebroek iets heeft opgenomen dat voor dat dorp nieuwswaardig is, dan hoeft dat natuurlijk nog niet interessant voor het NOS-jour- naal te zijn. Ga je dit soort ma teriaal actief werven, dan loop je de kans bedolven te worden onder bijdragen waar je niets aan hebt. De NOS heeft bo vendien een eigen netwerk van filmcorrespondenten, wie geen moeite te groot is om be paald beeldmateriaal te krij gen", aldus een woordvoerder van de NOS. Wanneer neemt de NOS een amateur-opname wel en wan neer niet? Men kan en wil er geen richtlijnen voor geven. In elk geval wordt het niet gesti muleerd. De man in Kromme nie kreeg 250 gulden voor zijn beeldbijdrage. EDWIN BAKKER NEDERLAND 1 15.35 AVRO Service, gevarieerd informatief programma met om 15.35 'Kokkerel len', culinaire rubriek van chef-kok Ria van Eijndho- ven en om 15.50 'Service Salon', met als salonpro bleem irritaties op het psy chische vlak. In de studio zijn een aantal jongeren aanwezig die een demon stratie zullen geven van de nieuwste computerpro gramma's. Voorts een uit voerige reportage over kinderschoenen. Presen tatie: Amanda Spoel en Catherine Keijl NOS 17.30 1A6-Journaal AVRO 17.46 Toppop, popprogramma met Bas Westerweel en Léohie Sazias TELEAC 18.30 Por Favor, cursus Spaans AVRO 19.00 m Fabeltjeskrant 19.05 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine gepre senteerd door Han Peekei 19.30 AVRO'a Sportpanorama, sportmagazine met onder meer een uitgebreid inter view met de Oostenrijkse schaatser Hadschieff die derde werd bij de WK in Heerenveen NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht AVRO 20.28 North and South (2), twaalfdelige Amerikaanse tv-serie naar de roman van John Jakes. Met o.a. Kistie Alley, Patrick Swayze, Dvaid Carradine en Les- ley-Anne Down. 1844: Orry keert teleurgesteld terug naar West Point. George Hazzard probeert hem wat op te vrolijken 22.03 STER-reclame 22.10 AVRO's Televizier, actua liteitenrubriek 22.55 Music Hall, muziekpro gramma gepresenteerd door Pim Jacobs en Henny Budie, m.m.v. het Metro- pole Orkest o.l.v. Rob Pronk. Met als gasten o.a.- Rob de Nijs, Ernestine en Jean 'Toots' Thielemans 23.45 Ontdek je plekje, serie toeristische filmpjes. Afl.: Weesp NOS 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven NEDERLAND2 FEOUCO 17.40 Open Universiteit Onder nemen in de High-Tech Bis NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 fflJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 QüEddy, serie van drie portretten over jongeren die niet meer thuis wone- ne. Afl. 2: Op zoek naar goed en kwaad in de grote stad 19.38 Kenmerk, aktualiteitenru- briek waarin o.a. aandacht voor de groeiende opposi tie binnen de roomskatho- lieke gemeenschap in de Verenigde Staten tegen het weinig democratisch karakter van de Vaticaan se voorschriften en ingre pen. Voorts aandacht voor de afsluiting van de 'gek- kenweek' en de resultaten van een onderzoek naar een 'beschut-wonen'-ex periment in de Bavo-kli- niek in Noordwijkerhout NOS 20.00 Moordkuil, televisie ter discussie. Presentatie: Dirk Kuin 20.20 Voor niks gaat de zon op, informatieve rubriek over consumentenzaken. Pre sentatie: Ingrid Drissen. Afl. 5: Vliegen kan goedko per. De prijs van een vlie- gretour Amsterdam - Lon den is in de afgelopen ze ven jaar bijna gehalveerd. Vliegen kan dus goedko per, maar de prijzen voor andere Europese bestem mingen dalen niet. In deze aflevering een uitleg over dit fenomeen. Het gaat over omvliegen, bureau cratie, staatsbescherming voor luchtvaartmaat schappijen en het doolhof van kortingen op de nor male prijs van een ticket. Verder ook tips om zo goedkoop mogelijk te vlie gen 21.00 Pancramiek, aktualiteiten- rubriek waarin o.a. aan dacht voor de omstreden Amerikaanse tv-serie 'Amerika' over een Russi sche bezetting van de V.S., waarvan afgelopen zondag de eerste aflevering in Amerika werd uitgezon den. Volgens sommige commentatoren vormt deze serie een onverant woordelijke en gevaarlijke vorm van televisie. Verder aandacht voor de verkie zingen in Ierland, dat ge plaagd wordt door een economische crisis waar door veel jongeren naar het buitenland trekken 21.30 CDZe wordt zo vergeet achtig, reportage over de toenemende vergrijzing in Nederland en een ziekte waarvan de loop niet te ke ren valt: dementie. Naar schatting lijden 200.000 Nederlanders boven de 65 jaar aan deze ziekte 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05-23.35 De belastingcureus (2) dijF ngr.l 1g Nieuws in teletekst Tik Tak, kleuterprogramma irK Plons (herh.) 13 Jacobus en Corneel (herh.) <e„ Mik, Mak en Mon, kinderserie yf, met Dimitri en Gregori van PA Goethem en Stef Danhieux q\. Zaterdag (Saturdee, 3). tiende- n a' lige Australische serie met Do- 5 pi, minic McDonald en Troy Suss- i man, naar de gelijknamige ro- r man van Norman Lindsay ra#i De Supermachten - De Vere- cai nigde Staten van Amerika, Irien ser'e programma's over de ge- 45 i schiedenis en de instellingen otQ, van de VS. Afl. 7: De acteurs van de Amerikaanse buiten landse politiek (herh.) Programma-overzicht Nieuws Weerbericht Kunst-zaken I.Q., quiz met denk- en weet- vragen, gepresenteerd door Herman van Molle j mLabyrint: Alle dagen zoveel kinderen, documentaire over de leefomstandigheden en ge dragspatronen van gezinnen met veel kinderen, vroeger en Uitzending door derden i-23.00 Nieuws en Coda: Giga. van F. di Giarini. uitgevoerd J door Laperre en Schmitz, cello Luister met je ogen (21) Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se- aat rie. Jill zoekt troost en steun ïeni maar zelfs bij Fiona vindt ze do! geen gehoor. Patricia ontvangt ;r*een brief van Martin waarin hij zijn zelfmoord aankondigt y®' Intermezzo. Fétes galantes, TC[ Poulenc. uitgevoerd door Syl van vla Traey, piano en Guy De- mey, zang (herh.) Oshin (59), Japanse tv-serle i Programma-overzicht 'n 1 Nieuws lat I Weerbericht lord Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts _j Mike, praatprogramma met 'yr Mike Verdrengh, rechtstreeks D uit Genk. Gasten: Thyl Geyse- listl linck en Hilde van Nieghem •22.30 De uitdaging (The chal- zie ^nge. 1)- zesdelige Australi- sche tv-serie met John Woas. Lorraine Bayly. Tim Pigott- •BQ Smith e.a. In 1983 kon de be er manning van de 'Australia II' kid voor het eerst sinds 132 jaar jgi de Amerikaanse suprematie BF 1 Nouba Nou ba de} Carrefoura J Journaal anj Ce aoir, regionaal magazine er I Lotto en Joker Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Minute Papillon, consumen- tentips ®en The Coibys, tv-serie int Babel, wetenschappelijk ma- Laatste nieuws |0O.25 Sciuscia, Italiaanse speelfilm uit 1946 van Vittorio de Sica. Met Rinaldo Smordo- ni. Franco Intertenghi e.a. 13.55 ARD-Sport extra. WK skiën: Noordse combinatie vanuit Oberstdorf. schansspringen voor heren. Commentaar Manfred VorderwUlbecke 16.40 Tagesschau 16.50 0 Spass am Dienstag. kinder programma 17.15 ARD-Sport Extra. WK skiën: Noordse combinatie vanuit Oberstdorf, samenvatting 17.45 Tagesschau 17.55 Mier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Yes Minister, Engelse come dyserie met Paul Eddington in de hoofdrol. Afl.: Das Recht auf Einsicht. Hoewel minister Jim Hacker erop tegen is, blijft zijn secretaris Sir Humphrey erbij dat er zaken zijn waar een minister maar beter niets van kan weten 19.00 Auf Achse, tv-serie. Afl.: Grenzfëlle 19.57 Programma-overzicht 20.00 CE Tagesschau 20.15 Was bin ich? Spelprogramma gepresenteerd door Robert Lembke 21.00 Panorama, actualiteitenrubriek 21.45 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnson. Phi lip Michael Thomas. Michael Talbott e.a. Afl.: Goldenes Dreieck. Sonny Crockett en Ri- cardo Tubbs nemen hun intrek in een hotel, om daar een cor rupte agent te betrappen, die smeergeld van prostituèes ont vangt. Ook komen zij in aanra king met Albert Szarbo, die het op de hotelkluis heeft voor zien 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kulturwelt: BUcherjournal, li teraire aflevering van dit cultu rele magazine, met o.a. een portret van de schrijver Ross Thomas, tweemaal winnaar van de Edgar Allan Poe-prijs. Presentatie: Dieter Zilligen 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Pinnwand, kinderprogramma met Maren Bienhold en Ingolf Falkenstein 16.20 Schüler-Express, jongerenma gazine. Afl.: Barbies Geburt- stag, documentaire ter gele genheid van het 25-jarig be staan van de Amerikaanse mannequin-pop Barbie 17.00 Heute 17.15 Tele-fllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Mit dem Kopf durch die Wand, familiequiz gepresen teerd door Birglt Lechtermann 18.20 Wartesaal zum kleinen Gluck, tv-serie met o.a. Grit Boett- cher, Rijk de Gooijer en Josell- ne Gassen. Afl.: Don Juan 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Das Reich des Drachens im DIN-Format, re portage over Chinese industri alisering naar Duits voorbeeld 20.15 1st ja irre - nur nicht den Kopf verlieren (Carry on - Don't lose your head). Engelse speel film uit 1966 met Sidney Ja mes, Kenneth Williams, Jim Dale e.a. Regie: Gerald Tho- Sidney James speelt de hoofdrol in de film 'Carry on - don't loose your head'. Duitsland 2 om 20.15 uur. mas. Tijdens de Franse revolu tie krijgt de chef van de gehei me politie opdracht om de aristocratie onder guillotine te brengen. In Engeland besluiten Sir Rodney Ffing en Lord Dar- cy de vele party's en jachtpar tijen te verruilen voor avontu ren op het vasteland en zoveel mogelijk edelen te redden 21.45 Heute-Journal 22.10 Theaterwerkstatt: Georg Büchner seine Stücke heu te, seine Briefe, documentaire ter gelegenheid van het Büch- ner-jaar 1987, met fragmenten uit de opvoering van zijn drie toneelstukken 'Dantons Tod' (met o.a. Benno Iffland, Klaus Reinke en Herbert Knaup), 'Le- once und Lena' (met o.a. Ul- rich Gebauer, Julia von Sell en Fritz Schwediwy) en 'Woyzeck' (met o.a. Stephan Bissmeier, Cornelia Kempers en Gerhard Winter). Georg Büchner: Ro bert Düssler 23.30 Die Sportreportage, met handbal, kwalificatie-wedstrijd voor de Olympische Spelen: Duitsland - USA 00.15 Heute DUITSLAND 3 17.30 Der stumme Dialog, Informa tieve serie over hedendaagse techniek. Afl. 6: Supertechno logie - of het einde van de con trole? (herh.) 18.00 Telekolleg II, cursus wiskunde. Afl.: Toepassing van de kwa dratische functie 18.30 Sesamstraat, kleuterprogram- 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter. Michael Eickhoff uit Polen - Korrespon- dent auf Zeit, reportage 20.45 RUckblende. 'Vor 190 Jahren gestorben: Lügenbaron Münc- hhausen', reportage over de bekende schrijver van fantasti sche verhalen, baron Von Münchhausen en zijn geboor testad 21.00 Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanie Tücking 21.45 Menschen in NRW: Heinz Kühn, filmportret van de vroe gere minister-president van Noordrijn-Westfalen 22.30 Drei vor Mitternacht, discus sieprogramma met als thema: Wie bestuurt de staat? Politici of managers? Aansluitend: Laatste nieuws BBC 1 17.20 Jsckanory, kinderprogramma 17.25 Bananaman 17.35 The really wild show, natuur- magazine voor kinderen 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 mGrange Hill, jeugdserie 18.35 Fax, gevarieerd informatief programma 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Holiday '87, toeristisch maga zine van Frank Bough, met o.a. aandacht voor Sankt Anton in Oostenrijk. Barbados en de Schotse Hooglanden 20.30 (DEastEnders, dramaserie 21.00 mSorryl Comedyserie met o.a. Ronnie Corbett, Barbara Lott en William Moore. Afl.: The pri mal scene, so to speak 21.30 Dear John, comedyserie met o.a. Ralph Bates. Rachel Lang en Peter Blake (herh.) 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 0A sort of innocence (5), zes delige tv-serie van 23.20 Film "87, filmmagazine 23.50 20th Century Remembered, serie gesprekken met oud-vak bondsman Len Murray 00.20 Save a life, het ABC van de EHBO. Afl.: Stikken 00.30 A question of defence, zesde lige documentaireserie over het Atlantische verdedigings systeem. Afl. 3: A 16" man hole cover 01.00 Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong 17.35 Look Stranger 18.05 My music, muzikaal spelpro gramma (herh.) 18.30 Tomorrow's world, populair- wetenschappelijk magazine 19.00 The citadel (4). tiendelige tv- serie naar de roman van A.J. Cronin. Met Ben Cross, Claire Higgins, Jack Walters e.a. (herh.) 19.50 Rally Special *86, hoogtepun ten uit de Lombard R.A.C. Rally 1986 20.45 One man and his dog, infor matieve serie over honden en hun baas 21.30 Food and Drink, informatieve serie over eten en drinken 22.00 TV Movie premiere: When every day was the fourth of July, Amerikaanse tv-film uit 1978 van Dan Curtis. Met Dean Jones. Louise Sorel, Har ris Yulin e.a. 23.35 Newsnight, actualiteiten 00.20 Weerbericht 00.25 De sonates van Beethoven 00.55-01.25 Open Universiteit ITV He-Man and The Masters of The Universe, tekenfilmserie Emmerdale Farm, tv-serle Nieuws City Sounds Busman's Holiday Morecambe and Wise On Sta ge Boon, tv-serie Nieuws Viewpoint f7 Man in a suitcase Tuesday Topte SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 El Mr. Ed, Amerikaanse come dyserie. Afl.: The Prowier 18.30 Hazel, Amerikaanse comedy serie met Shirley Booth in de hoofdrol 19.00 Three's Company, comedyse rie. Afl.: Roper's niece 19.30 Get Smart, Amerikaanse co medyserie 20.00 The Paul Hogan Show, Au stralische comedyshow 20.25 A Country Practice, dramase- 21.15 Thrillseekers, documentaire- 21.40 US College Football 1987 22.40 The Business programme, economisch magazine 23.20 0 First run (herh.) 00.05-00.55 0 Monsters of rock, met Mick Wall (herh.) SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten gecombi neerd met TV 5) 17.00 0 Countdown, popprogram- ma met Adam Curry 18.00 Coral Island 18.30 Pushing the limits, documen taireserie 19.00 Busmans Holiday, beroepen- quiz met Julian Pettifer 19.30 David Attenborough presents, natuurfilmserie. 1. 'Borneo's Cathedral of trees', 2. 'Life and death in paradise' 20.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 21.00 Three sovereigns for Sarah, tv-serie 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport, met o.a. rugby: Engeland - Ierland en Frankrijk - Wales 23.30 The name of the game 01.00 0 Nino Firetto 02.00 0 Amanda Redington 03.00 0 Martin Buchanan 04.00 0 Music Box live 05.00 0 Countdown 08.00-07.00 0 The Face TV 5 16.05 Les vecances de Monsieur Léon, amusementsprogramma rond Carole Bouquet 16.20 Cocoricocoboy 16.30 Le sage de Sauvenat, tv-film 18.00 Recreation, kinderprogramma 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Les vacances de Monsieur Léon, amusementsprogramma rond Macha Meryl 19.15 Cocoricocoboy 19.30 Mettez du sel sur la queue de l'oiseau pour l'attraper, tv-film 21.00 Sports la une 22.00 Nieuws 22.30-00.10 J'irai comme un cheval fou, Franse speelfilm uit 1973 van F. Arrabal 0 Ondertiteling via TeleTekst. 0 Tweetalige of stereo-uitzen- D Zwart/wit-ultzending. ■HZwart/wit-uitzending met on dertiteling vla TeleTekst. 81 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Taaltuin VOO 14.30 Saebert 14.45 Kuifje 14.55 De grote meneer Kaktus show 15.20 The Jet sons 15.40 New wilderness 16.05 Club Veronica 16.15 Dynasty, tv-se rie 17.00 International Week Magazi ne NOS 17.30 VtS-Journaal VOO 17.46 Veronica sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Pynky Brewster 15.55 Lange Jaap 16.40 mTheo en Thea 17.00 De Charlie Brown Snoopy show 17^10 De mus met de lange poten 17.25-17.30 Moeroen DUITSLAND 1 schau met Tagesthemen 10.23 schau 10.55 ARD-Sport extra: WK skiën 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 0 Teletekst-overzicht 15.20 Tagesschau 15.30 Michinoku: Reise in den Norden 16.15 Der flie- gende Ferdinand 17.00 Vorsicht: Kinder in der Kiste 17.15 ARD-Sport extra: WK skiën 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.50 Pro gramma-overzicht 13.55 Die Sport- Reportage. WK skiën 16.00 Heute 16.04 Löwenzahn 16.35 Der Wasch- bar Rascal 17.00 Heute 17.15 Tele- lllustrierte 17.45 Der Landartz BBC 1 07.55 Nieuwsoverzicht 08.00 Break fast time 09.40 All in the day, geva rieerd dagprogramma met informatie ve series, kinderprogramma's en tv- series. leder uur nieuws en weer 15.00 The Wednesday Matinee: Swansong, Amerikaanse speelfilm 16.40 Play it safe 16.50 Stilgoe's on 17.10 Tekenfilm 17.20 Jeckanory ITV 07.15 TV-AM 10.25 Regionasi nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Button Moon 13.10 Allsorts 13.30 Gardens for All 14.00 Nieuws 14.30 A Coun- tryu Practice 15.30 On the Market 16.00 Amoebae to Zebras 16.30 Sons and Daughters 17.00 Creepy Crawlies 17.10 Batfink 17.20 Sooty SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show 08.30 0 Sky Trax. Herhalingen 13.10 Skyways 14.00 City Lights 14.30 Three's Company 15.00 0 Sky Trax. Pop muziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Ken Horn's Chinese Cookery 10.00 Follow Me 10.15 Everyday Yoga 10.30 Ancient Lives 11.30 Nino Fi retto 12.30 Martin Buchanan 13.30 Tomorrow's world 14.00 Sons and Daughters 14.30 Hippo (herh.) 15.30 Ghostbusters 16.00 Music Box live 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Residentie pauze Dienst. 21.35 De verteller. 22.02 Metterdaad hulpverlening. 22.06 Hemelsbreed. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek In de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Pandemonium. 18.03 Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS)L 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heitskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Opera. 2130 Literama. 22 30 Orgelconcert: Jean Langlats. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 18.10 NCRV: Literama-Poëzie. 1820 PP: Uitzending van het CDA. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Doelgericht ondeme- 21.00 Statistiek. 21.30 Ca va? 22.00 Leiding geven. REGIONAAL Radio Rijnmond: 18.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17.00-1820 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarach tig'. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 1720 Actualiteiten, 18.00 Rijnland Politiek. 19.00 Voorschoten Lokaal en 20.00- 21.00 Popwetenswaardigheden. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.30 Tierce- en Quarle-prognose. 19.33 Voel je thuis. 20.03 Pandora. 21.03 De BRT Big Band. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooiL 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Etnische muziek. 19.00 Essay. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Promenosconcert. 21.30 Actualia. 21.55 Kamermuziek. 22.30 Vlaamse toneelauteurs bewerkt voor de radio. 23.30-23.45 De avondmuzlek van Die trich Buxtehude. MORGEN 07.03 VARA: De rode draad. 13.07 TROS: TROS Aktua. 1320 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Rozegeur en prikke»- RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS)L 07.03 EO: Ronduit Music-Time. 09.03 Muziek motief. 0927 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 06.00 Nieuws. 08.02 NCRV Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.30 Orkestpalet. 12.00 Symfonische muziek uit Israël. 12.40 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 1420 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 0925 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: De duvel Is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS Schlagerfestival. REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentie Radio 1) 12.03-13.00 Radio West Gemeente. Radio Rijnmond: Om 0720, 06.00 en 06.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0820 Uit de band. 1120 Het vermoeden. 13.10 Actueel 1325 Overzicht buitenl. pers. 13.30 Weerbericht. 1323 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regionaal programma. 13.10 Made In Germany. 14.00 Vrijaf. 1720 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0820 Licht klassiek 09.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 1325 Overzicht buitenl. pers. 1320 The musical snuff box. 1420 Integrale Opera: Le Nozze dl Figaro. Mozart.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15